hefbrug de In Bouwvoorlichting kijken naar het verleden Rondom k Bomen langs Beatrixlaan zullen worden gerooid Naam Bazar Eminent Historische plek langs Gouwe verdwijnt GOUDSE BIOSCOPEN Koffie Ook moeraseiken Eikenlaan gaan weg Huldiging bij Van Schaik en Berghuis Carnaval EXCLUSIEF BLOEMWERK ij I l J E I**************************************** Kerkweg nabij de Brug ING Maap Groenendijk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 r1 op de hoek Kanaaldijk/Jan Dorrekenskade-Oost eraan. s I Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 MOERASEIKEN Waddingsvec^j. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Van n Signals”. Dit is de oude draaibrug over de Gouwe omstreeks 1915. Links van de brug de aanplakborden van de gemeente. Voor Uw bloemist De Bodegraafse fabriek it 15 IHTERFLORfi I l zouden kunnen komen te zitten. Maar goed, Eminent heeft Uiteraard werden er ook lootjes gekocht door de ten, en meubelmaker/steller A. van der Starre (50), Es- doornlaan 31, die er zijn 25- Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 zorg van het bomenbestand betreft. De heer C. de Wild van de plantsoenen dienst zei ons desgevraagd dat er op dit moment een ’oververtroeteling’ van het -Het betreft hier de inrichting van het ziekenhuis in Jeddah. VOOR t te l voor de bouw van laborato ria voor het Nederlands In stituut voor Onderzoek der Het is”. De Gouwebloemen krijgt in Waddinxveen de steun van velen. Of het nu de auto mobilisten, lotenverkoop sters of andere medewer kers zijn. Voelt u er wat voor om mee te doen? U mag ook een bedrag stor ten bij de Rabobank te Waddinxveen onder no. 3668.10.510 ten name van ”De Gouwebloem”, IJ- sermanweg 3, Wad dinxveen. Wil u verder te gaan van het blijvende groen. Naar zijn mening is het aantal gerooide bo men in Waddinxveen minimaal, terwijl er jaarlijks wel zo’n 300 worden gep lant. De 15 jaar oude populieren langs de Prinses Beatrixlaan hebben langzamer hand hun tijd gehad en hun dienst in een nieuwe woonwijk bewezen. De bo men, eens aangetast door een ziekte, groen plaats vindt, dat ten koste dreigt beginnen gevaar op te leveren voor de omgeving, omdat hét blijkens een me dedeling van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek niet meer denkbeeldig is dat sommigen bij de eerste de beste for se storm het zullen begeven. Tussen de populieren staan reeds iepen, die na het rooien van de populieren - een snel groeiende boom - de ruimte zullen krij gen om verder te groeien. voor déze avond kunt u bestellen door in Wad dinxveen 2841 te draaien. De aanvang voor deze is. Gaat men nu op zoek in avond is 20.11 uur. U zult zou want het A. I Burghoorn (55), Lijsterbess- vak altijd trouw gebleven. Kenmerkend voor deze fi- De pas heropende en uitgebreide Brugboetiek aan de Kerkweg-Oost heeft z’n service aan de een Dit wordt door het bed rijfsleven uit onze woonp laats gefinancierd. Op 30 april krijgen de patiënten een taart ter gelegenheid van de verjaardag van onze Koningin. Op 5 de cember is er voor een ie der een presentje. Op 16 december a.s. hebben we een kerstfeestviering met broodmaaltijd in het Anne Frank-centrum”. ”En dan de verjaardagen Eminent BV, heeft ook een vestiging in Wad dinxveen. En nog geen on belangrijke ook. In de ge bouwen van de door dit bedrijf overgenomen Kempkes Meubelfabrie ken aan De heer J. Th. van Zwieten (56), Jacob van Lennepstraat 4, weet veel van zijn eigen familie. Dat heeft hij in een zelf ge schreven verhaal verteld aan de Goudsche Cou- De moeraseiken langs de Eikenlaan vormen al een aardig poosje een sta in de weg voor de omwonenden, die vol gens wethouder P. F. J. van Schie (C- DA) ’s middags om vier uur het licht in huis moeten aandoen omdat de bomen bijzonder veel licht wegnemen. Hij vond het gerechtvaardigd ter verhoging van dat stukje woongenot deze bomen weg te rooien en aan de overkant van de weg nieuwe bomen te planten. Dat de treurwilg op de hoek Jan Dorrekenskade-Oost/Kanaaldijk blijkt te zijn aangetast is bijzonder jammer, omdat de gemeente juist het bouwplan voor de 22 Rehorst-bungalows aan het aanwezig zijn van deze boom had aan gepast. De treurwilg is volgens deskun digen ’’gewoon op”. De kastanjeboom op de parkeerterrein De Beukenhof is eveneens ten dode opgeschreven. Hoewel het gemeente bestuur meent er alles aan te hebben gedaan ook de bomen op die plek goed te verzorgen, is naar de mening van het progressieve gemeenteraadslid W. M. L. van Breemen het rooien van deze 70 tot 80-jarige boom het gevolg van ver waarlozing. Hij en de heer H. van Ek (Progressieven) drongen aan op een ac tiever gemeentelijk beleid waar het de THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. 3.30 en 7.30 uur, Zo. 3.30 en 7.30 uur, Di. en Wo. 8 uur PAPILLON. 14 jr, Za. en Zo. half twee, Wo. half drie POPEYES GROTE LACH- PARADE. Vr. en Za. 11.30 uur nachtvoorst. en maandagcyclus 8 uur SCENES UITEEN HUWELIJK. 18jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15’ uur, Zo.middag 3 uur DRACU LA IN HET KASTEEL DER VERSCHRIKKING. 18 jr. Vr. en Za. 11.30 uur nachtvoorst., Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur POESJES IN EEN MANNENHUIS. 18 jr. SCHOUWBURG Let op de gewijzigde aanvangstij den! Do. 8 uur, Za. 3 uur, Zo. 7.30 uur THE MAN WHO PELL TO EARTH. Kleur, 18jr. Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 en 5 uur, Ma. 8 15 uur IEDER STERFT IN EENZAAMHEID. Kleur, 14jr. Dit is de oude draaibrug over de Gouwe omstreeks 1915. Links van de brug de aanplakborden van de gemeente. Voor de brug links zijn nog jongens te zien om een knikkerkuiltje. Op de achtergrond de molens De Bijenkorf en d’Oranje- boom. WADDINXVEEN Morgen (vrijdag) opent de heer F. M. van Tol als bestuurslid van de Stichting Museum Oud- Waddinxveen, zoals bericht, in het Bouwvoorlichtingscentrum aan de Staringlaan een expositie van foto’s van oud- Waddinxveen, die zijn gereproduceerd tot een formaat van ca. 30 x 40 centimeter. Met deze tentoonstelling beoogt de stichting, die in het Bouwvoorlichtingscentrum tijdelijk onderdak heeft gekregen nu de ruimte in de Rabobank aan de Kerkweg-Oost niet langer beschikbaar bleek, de belangstelling voor het verleden levendig te houden. De expositie zal voortduren tot dinsdag 2 december a.s. en te bezichtigen zijn: dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur; zater dags tussen 10.00 en 16.00 uur; bovendien op de vrijdagavonden tussen 19.00 en 21.00 uur. Bijgaand bij wijze van voorproef je twee historische prenten, die zijn te zien op de tentoonstelling in het Bouwvoorlichtingscentrum. Door de plaatselijke therapieclub ”De Gou webloem” wordt op vrij dag 12 en zaterdag 13 no vember een bazar gehou den, in de filmzaal van het Anne Frankcentrum. Deze vereniging, die 16 jaar bestaat, heeft als doel hen die zich alleen voelen toch aan het maatschap pelijk leven te laten mee doen. Zij maken veel handwerken, wat voor deze mensen een hele ins panning is, maar het geeft ze ook voldoening. ”We krijgen op ’t werk wat ze maken veel nabestellin gen. Wilt u dan ook belangstelling tonen, door op de bazar te komen kijken om zelf te zien, wat er alzo gemaakt wordt”, aldus De Gouwebloem. ”In mei maken we ons jaarlijks uitstapje, wat voor ^eze mensen tot een aanwezige burgemeester onvergefelijke dag maakt, mr. Bert Smallenbroek en zijn vrouw. En niet voor niets. Aan het eind van de (Hongarije of toneelavond konden ze Door hun met een Pak ^an Nelle- vele streken hadden zij de koffie en een^fles^Spaanse vlucht moeten nemen naar het Westen! Vandaar hun donkere oogopslag!" woord over voor al die planologen, die in streven naar het groen houden van het hart van Holland vergeten zouden dat groeiende bedrijven Zwieten bij het onderdak verlenen aan hun personeel op die klant uitgebreid met manier danig in de knel koffiebar. ’’Daar wij ook klanten van ‘buiten Waddinxveen krijgen, bleek de behoefte dürde 'eerste contacten groot tijdens het winkelen gelegd met de Wad dinxveense gemeen teraadsleden. Ze kregen een persbericht boek jes over electronische or gels als Eminent/Solina en Eminent 2000 Grand Theatre en een grammo- toegestuurd. ben kunnen bereiken dat Waddinxveen dit voor het eerst een Raad van Elf met Prins kan in stalleren. Deze installatie zal worden verricht door wethouder P. F. J. van Schie (CDA). Iedereen die wil kennis maken met "De Gouweslobbers” is J van harte welkom in De Bon- kelaar, Beukenhof 5, Waddinxveen. Kaarten sherry naar hun huurhuis aan de Prinses Beatrixlaan terugkeren. ”Wat grap pig”, zei Marion Knieriem-Snellenberg, Toi-Toi’s secretaresse toen ze in de gaten kreeg dat onze eerste burger (’- - - ’Ik win nooit wat!”) in het van de patiënten, waarbij ze een fruitbak ontvan gen. U ziet wel, dat er heel veel voor deze men- Dit is de huidige Kerkweg-Oost, tegenover het parkeerterrein De Beukenhof. Wat was het toen rustig op deze Wad- dinxveense verkeersader. Links de villa Nuova van F. A. van der Torren, nu bewoond door de familie Rehorst. Het land, wat men aan het bewerken is, behoorde bij de boerderij van E. J. de Jong. De sloot is al lang gedempt, terwijl ook de bomen verdwenen zijn. de muziek zal worden ver- Schaik Berghuis Interieur- zorgd door het ensemble Ton hij naar Saoedi-Arabië voor bouw BV van de Zuidkade van Engelen. De heer Burg- huldigt vanavond (donder- hoorn, die in 1936 op 14- dag) in het Anne Frank- jarige leeftijd als leerling- centrum twee jubilarissen, f Dat zijn fineer-perser Burghoorn (55), Lijsterbess- vak altijd trouw gebleven, bedrijfsinformatie te vers traal 11, die er een dienstver- Kenmerkend voor deze fi- trekken. Het Waddinxveense band van 40 jaar op heeft zit- neerperser is dat hij ondanks bedrijf maakt deel uit van het Van Schaik Berghuis levert een zwakke gezondheid, in OGEM-concern (interieurg- en installeert het laborato- de laatste jaren, een trouw WADDINXVEEN/BOSKOOP Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft meegedeeld dat waarschijnlijk in 1977 bij Boskoop begonnen zal worden met de aanleg van een parallelweg langs de provinciale weg (die in Wad dinxveen de naam Henegouwerweg draagt) tussen Boskoop en Wad dinxveen. Op Boskoops grondgebied zal door dit karwei het laatste stukje van de ’’Molenstee” verdwijnen, de plek waar in de vorige eeuw de water molen heeft gestaan die voor de toen malige Verenigde Polder (thans Gou- wepolder) het overtollige water op de Gouwe loosde. Nu nog steeds herken baar als de kleine uitwas aan de onder kant van de Gouwedijk, waarop een klein groepje bomen .staat. Voor de aanleg van de provinciale weg in het begin van de dertiger jaren was deze plek beduidend groter. Let ook eens op de verbreding van de sloten. Deze ga ten zijn ontstaan omdat onze voorou ders zelf voor het onderhoud van de Gouwedijk moesten zorgdragen en zij op die plaatsen waar de bodem meer klei bevatte deze gaten maakten en de aarde hieruit gebruikten ter verstevi ging van de dijk. Op verschillende an dere plaatsen in deze omgeving van de Gouwepolder zijn dergelijke verbredin gen in de sloten aan te treffen. Omdat in de nabije toekomst een rioolwater- over 50 bedrijfswoningen beschikken - nauwelijks een huis voor het eigen personeel meer te vinden i:. 77.-r Waddinxveen? Dat zou deze avond muzikaal wor- best kunnen, want het den verwelkomd door het bedrijf acht een oplossing dans- en showorkest ’’The van deze ’’woningnood” Sionnic” een regionale zaak. Het rant, waarin hïj'rëageerde heeft overigens geen goed op een artikel over de woord over voor al die heer Pieter van Zwieten. planologen, die in het De heer Van Zwieten; ”Ik kom uit Vlaardingen. Daar had je vanaf 1800 (voorzover ik weet) twee families van Z. Mijn opa Cornelis met al zijn zijn zonen: Jan (mijn vader). Dirk, Johan nes en Cor waren allen ha ringvissers, bekende schippers uit Vlaardingen, behalve Cor, die werd ma chinist bij Smit Zeeslepers te Maassluis en later wal- machinist. Allen gestor ven, op Cor na. De andere familie, opa Jan van Zwieten met zo nen Jan,? en? was een kui- persfamilie, dus ook bij de foonplaat haringvisserij betrokken. r,,‘’ r‘laat Beide families zeer gelo vig R.K. Van de eerste fa milie ben ik als man alleen nog over. Mijn broer Kees is overleden. Heeft wel een stamhouder John van Zwieten te Vlaardingen P. K. Drossaartstraat. Nog even dit: Ik was in een kopje koffie (even tueel met een gebakje en/of een frisdrankje te z drinken. Achter ih de zaak hebben we in een aparte ruimte een koffie bar gemaakt waar de klant rustig kan zitten. Ook voor vele mannen Die piaat zullen sómmige die het winkelen gauw van onze raadsleden wel- zat’ worden is dit een licht al op de draaitafel welkome uitkomst”, aldus hebben gelegd. Overigens eigenaresse Joanne de zullen ze dan hebben Bruijn. bemerkt dat het hier niet gaat om een luisterplaat, maar om een zwarte schijf om de orgelbezitters te la ten horen welke de mo- i zijn om Êminent-orgels te kunnen bespelen, ’t Is maar dat je het weet natuurlijk, want het is de toon die de mu ziek maakt! Voor het Zwieten progressieve raadslid Wim van Breemen in ieder ge val niet want hij stuurde de grammofoonplaat weer Toi-Toi voor het in de Goudse Schouwburg ge houden eenacterfestival ziekenbezoekers, voelde Eminent zich tot had gedaan. Leuk om te voor kort niet zo verbon- horen natuurlijk, den met Waddinxveen. Met het gemeentebestuur was eigenlijk jarenlang helemaal geen contact, totdat het bestemmings plan Zuidkade 1 eraan kwam en het de directie van Eminent duidelijk werd dat in dit plan geen rekening meer was gehou den met mogelijke uitbrei dingen van het Wad dinxveense bedrijf. In het gemeentehuis had men immers lange tijd taal noch teken gehoord en had men langzamerhand de conclusie getrokken dat er sprake was van een min of meer ’’slapende" I vestiging, waar meer op- I geslagen zou worden dan I Gefabriceerd. I Kortgeleden kregen onze I volksvertegenwoordigers I lot hun verbazing van I Eminent-directeur C. I *reeken de nodige bed- I rijfsinformatie in de brie- 1 venbus, waarin -nogal de op komende zaterdag J nood wordt geklaagd over - - I het feit dat in Bodegraven I waar de orgelmakers WADDINXVEEN De rond 35 populieren langs de Prinses Beatrixlaan zullen worden gerooid. Dat is gezegd in de dinsdagmiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw, waar - evenals in de vorige week donderdagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven - over bomen in Waddinxveen is gesproken. Behalve de populieren langs de Prinses Beatrixlaan zullen ook de moeraseiken langs de Eikenlaan moeten verdwijnen en gaan ook de treurwilg w f" t en een kastanjeboom op het parkeerterrein De Beukenhof zGiverings^nstaifatie"zal nabij de'omge ving van de ’’Molenstee” zullen ook de twee eerder genoemde gaten tot het verleden gaan behoren. zwakke gezondheid, in OGEM-concern (interieurg- roep) en is er in geslaagd de rium, terwijl Berghuis Cont- medewerker is gebleven vani opdracht te bemachtigen ract en C. A. Ruigrok Indus- jarig jubileum viert. Beide het Waddinxveense bedrijf, voor de bouw van laborato- trie (CAR), welke bedrijven Waddinxveners staan in het De heer Van der Starre, die ria voor het Nederlands In- eveneens tot deze OGEM- middelpunt van de belangs- in 1951 de gelederen kwam stituut voor Onderzoek der groep behoren, voor de le- telling aan het begin van een versterken, is een kundig Zee (NIOZ). Het NIOZ vering van stoelen, tafels en feestavond van dit bedrijf, meubelmaker/steller. In ja- bouwt thans op Texel en ge- bureaus zullen zorgdragen, waar na het officiële gedeelte 1970 op vakantie in Ka- gelijkheden rinthië (Oostenrijk) en ik had daar een dokter no dig. Er volgde een leuk ge sprek en bij mijn tweede bezoek zei hij: ’’Toen ik de naam van Z- hoorde, dacht ik al, hè.'nu heb ik het opgezocht maar weet u, dat een naam genoot van u in de 18e regelrecht terug naar Emi- eeuw aan het Hof van nent BV in Bodegraven. Keizerin Maria Theresia was en zich daar ontpop te, als een echte Don Juan! Hij heeft zelfs Ma- ria Theresia verleid!!!! 1 fififlPC Aan dit komische gesprek AjVJWIJVJ moest ik denken, toen ik las wat u over Maria Omdat het publiek daar Theresia vertelde. Een om had gevraagd kwam vijftiental jaren geleden de Waddinxveense toneel- ben ik eens telefonisch vereniging Toi-Toi zater- benaderd door een heer, dagavond in het Anne die ook de stamboom van Frankcentrum met een de Zwietens naploos! Na- verloting^ op de proppen, dat ik de gevraagde ge- 1 gevens verschaft had, ver telde deze heer mij dat de van Zwietens oorspron kelijk zeer ruig volk waren uit de Oosteuropese poes- ta’s (Hongarije of toneelavond Roemenië). Door hun WADDINXVEEN Van de muziek zal worden ver- nuari volgend jaar vertrekt heel nieuw laboratorium. De waarde van deze opdracht een belangrijk installatie- bedraagt ongeveer werk in Jeddah. ƒ800.000,-. De interieurg- De feestavond van Van roep veroverde verder een fineerperser bij Van Schaik Schaik Berghuis geeft ons opdracht uit Saoedi-Arabië Berghuis in dienst trad is zijn gelegenheid nog de volgende ter waarde van ƒ780.000,-. Geen prijs was er voor de de dr. Frido Ritter, die wel groteJcostenjnet zich ben we veel medewerking van autobezitters die voor hetzelfde stuk (eenacter) oas rijden als dat nodig de Schielands- te regisseren als hij begin traat werken steeds meer dit jaar gedaan heeft bij mensen aan de kasten voor steeds meer electro nische orgels. Niettemin dinxveen is dit ook het ge- sen z(jn- mevrouw A. J. ,.„i r\_ i Herk-v.d. Eijk, IJser- manweg 3, Waddinxveen, tel. 3334; mevrouw M. P. "De dat onze eerste burger (’- J L- nrxrxtL r> hxot bezit was van prijsbepa- van electronische orgels, lende lootjes. ditmaal niet toneelspelen- «en gedaan wordt, maar z.i— z:.™. Ji- -h kon vertellen door het meebrengt.^ Verder heb- Bleuland-ziekenhuis in Gouda te zijn gevraagd In het hele land z al dit weekeinde carnaval wor den gevierd^ en in^Wad- nog iets weten? De adres val. De carnavalsvereni ging ”De Gouweslob bers” opent op 13 novem- ber a.s., zoals bericht, of- van Oosten-Post, Sniep- ficieel het carnavalssei- weg 47, Waddinxveen, tel. zoen 1976/1977. De 2527; de heer D. Immer- vereniging die nu 1‘/2 jaar zeel, Acaciastraat 20, bestaat heeft ongeveer Waddinxveen, tel. 6225; 100 leden, die samen heb- Je heer A. Kersbergen, u__ 1-I- □.J wingerd 1731 Wad. Jaar dinxveen, tel. 7372. Toont uw belangstelling door vrijdag en zaterdag op de bazar te komen. Deze wordt geopend op vrijdag 12 november door mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek om 18.30 uur en is open tot 22.30 uur. Zaterdag 13 november is de bazar open van 14.00- 22.30 uur. 3,

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9