hefbrug Hoe zit het nu met onze Lezers schrijven Rondom 1 huizen, vraag van velen B. en W. willen van bedrijven vroegtijdiger informatie hebben Plan Landelijk gebied Oost komt ter visie nog even op zich wachten ’’West” laat Hakbijl voor moeraseiken Eikenlaan ligt niet klaar Bezinning en clementie voor bomen Beatrixlaan In ’t kort Expositie Bert Krauwinkel, Staten over kanaalgraverij Antennes Knotten Expositie h/’-w» »Pg«- Unicef RECEPTIONISTE opleidingen 8 pont GOUDA Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ nieuwe wijken nog geen grote bomen WADDINXVEEN Dezer dagen zal het ontwerp-bestemmingsplan Landelijk gebied Oost in het gemeentehuis voor een ieder ter inzage worden gelegd. Het plan is vorige maand op een tweetal door de Wad dinxveense gemeentebestuur belegde informatiebijeenkomsten bespro ken met bewoners van huizen aan de Bloemendaalseweg, Zwarteweg, Middelburgseweg, Brugweg, Kromme Esse en Henegouwerweg en an dere belangstellenden. Voor deze avonden toonden in totaal honderd mensen hun belangstelling. In de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw is vorige week dinsdagmiddag vastgesteld dat het ontwerp-bestemmingsplan slechts op een enkel punt behoefde te Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 J in beleggingsmaat- Naar ben met een maximaal grondoppervlak er ook (boer de nog even op de draaitafel worpen. Tevens kan de genaamd, per stuk, en de educoll (1 (boer Houdijk); 11 de cember: Prov. soort met vier woningty pen in West-Afrika, en 1 in de raadscommissie mondeling had gedaan en waarvan het Weeklblad voor Waddinxveen twee weken geleden ver slag deed. Op de vraag of B. en W. met de raadsfractie van de Progressieven het eens kunnen zijn dat ze bijtijds geïnformeerd dienen te zijn over de (fi nanciële) situatie van de bedrijben in Waddinxveen, zodat het college tijdig en op de juiste wijze kan reageren op si tuaties zoals deze zich hebben voorge daan bij Okkerse, zeggen B. en W, nu: Ons college zal het op prijs stellen vroegtijdig ingelicht te worden over probleemsituaties in bedrijven om zo mogelijk iets te kunnen doen alhoewel moet worden toegegeven dat ons ins trumentarium om daadwerkelijk iets te doen zeer beperkt is. worden aangepast naar aanleiding van door de betrokkenen gemaakte opmerkingen. Voor het opstellen van het nieuwe bes temmingsplan voor het gebied ten oos- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 r1 van 250 vierkante meter. De sierteler, o r cdie zijn bedrijf wil omzetten in een tuin ten van de Gouwe hebben in hoofdzaak bouwbedrijf onder glas, mag dat doen, twee uitgangspunten gegolden: Het betreft in beginsel een agrarisch gebied; de belangen van de gevestigde agrarische bedrijven dienen dus op be hoorlijke wijze te worden behartigd; In het gebied zijn natuurwetenschap pelijke en landschappelijke waarden aanwezig, die niet verloren mogen gaan. Deze waarden liggen vooral ten zuiden van de Brugweg, maar zijn ook in het noordelijk plangedeelte aanwe zig. zijn over ijs gemakkelijk te vervoeren”. dit jaar starten in de regio verschillende groepen. Ook de ANWB geeft ext ra aandacht aan de knot- bomen die voor het land- schap zo typerend zijn. De ANWB start een groep in Zoeterwoude en geeft steun aan de Kerngroep Milieudefensie in Bodeg raven (070-264426 toestel 2197), door het inzetten van mentoren. In Drie- bruggen verleent de gemeente haar medewer king aan de plaatselijke milieugroep die dit jaar de werkzaamheden van vorig jaar weer oppakt. ”Het programma van onze groep start 27 november”, aldus Rob van Oord. ”Ons werkgebied is vooral rond Haastrecht, Gouda. Ie dere zaterdag zullen we half negen beginnen. We streven ernaar om 3 uur te stoppen. Tussendoor wordt er gezamenljk kof fie gedronken bij de boer en gelunchd. Voor de kof fie wordt gezorgd, brood dient u zelf mee te nemen. Verder verdient het de aanbeveling laarzen mee te nemen of stevige hoge schoenen. De grond is vaak drassig. U hoeft niet over eigen vervoer te be schikken, na opgave wordt dit geregeld”, aldus de Waddinxveense leraar, die ons het volgende prog ramma verstrekte: 27 no vember: Prov. weg west (Progressieven) wil 39, Haastrecht (boer Jan- in Waddinxveen Antenne- tebestuur in samenspraak met de bewo ners in die wijk tot stand wil brengen. Gezamenlijk kunnen dan allerlei prob lemen tot een oplossing worden ge bracht. Ik denk dan bijvoorbeeld aan de grote parkeerproblemen in de Bo- menwijk. Als ik schrijf "in samen spraak met de bewoners in die wijk” dan bedoel ik in een goed overleg met de bewoners, zoals het geval is in de Zeeheldenbuurt, waar de woon- en leefsituatie in overleg met de betrok kenen zo goed is worden verbeterd. Nogmaals herhaald: Voor de moerasei ken aan de Eikenlaan ligt de hakbijl nog niet gereed, maar we zoeken wel naar goede oplossingen, waarvan het ge schetste "bomenprobleem” een onder deel is. Overigens heb ik meermalen gepleit om de bomen die in de loop der jaren uit de straten in de Bomenwijk zijn verdwenen te vervangen door nieuwe, maar het is duidelijk dat ook dit een zaak is die ingebracht moet worden in de behandeling van de totale problematiek van de wijk. Hopende dat dit stuk bijdraagt tot een stuk verduidelijking van mijn stand punt. dank ik u voor de aan mij afgesta ne plaatsruimte. M. BOERE, fractievoorzitter van de Progressieven (PvdA/D’66/PPR/ PSP), Eikenlaan 72. WADDINXVEEN Nadat wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) als voorzitter van de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid persoonlijke antwoor den had gegeven op vragen van de Progressieven (PvdA/D’66/PPR/PSP) over de op 8 oktober bekend geworden sluiting van de produktie-afdeling van de speelgoederen- en houtwarenfa- briek G. Okkerse BV aan de Wilhelmi- nakade is het college van Burgemeester en Wethouders vorige week donderdag nog met schriftelijke beantwoording gekomen. Afgelopen week hebben wij uit het Weekblad voor Waddinxveen kunnen vernemen dat in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en woning bouw is meegedeeld dat de bomen langs de Beatrixlaan zullen worden gerooid. Welke argumenten werden er zoal aangegeven? N.l. dat de bomen hun diensten in de woonwijk in de af gelopen 15 jaar hebben bewezen. Wij vragen ons in alle ernst af wat precies die diensten zijn geweest? Waarom zijn ineens die diensten nu niet meer geldig? Ook werd aangegeven het gevaar bij een eerstvolgende storm. De Populie ren hebben de afgelopen stormen niet alleen goed doorstaan doch dienden te vens als windvanger voor menig huis. Gezien vanuit het standpunt dat ze ge vaar voor de omgeving opleveren vin den wij het niet denkbeeldig meer dat in geval van storm alle dakpannen en verkeersborden, zuilen enz. vergren deld dienen te worden daar het deze obstakels waren die als knikkers over de weg waaien. Dus ook dat argument snijdt geen hout. De plantsoenendienst reageert op deze situatie dat er in Waddinxveen mini maal wordt gerooid doch dan dienen we in ogenschouw te nemen dat in alle 1 over woningen in Waddinxveen-Oost. Over de burgerwo ningen is van de zijde van het gemeen tebestuur meegedeeld dat nieuwbouw van deze huizen in het plangebied uit gesloten is, bestaande burgerwoningen mogen blijven bestaan op grond van de polderlozingen of lozingen van riolerin- via dit kanaal ingelaten water beter zal zijn dan dat van het thans te Leidschen- dam ingelaten water. De Stichting voor Milieu-defensie is bij de behandeling van haar bezwaren in de gecombineer de vergadering van de Vaste commis sies voor Milieubeheer en Water- schapszaken op 20 augustus 1976. tegen de aanleg van genoemd kanaal van bo venstaande argumenten op de hoogte gesteld. in de voorschriften opgenomen over gangsbepalingen, geringe uitbreiding van bestaande burgerwoningen mo gelijk is, evanals gedeeltelijke vernieu wing en dat bij totale verwoesting door brand of storm herbouw van bestaande burgerwoningen mogelijk is op grond van de in de voorschriften opgeno men calamiteitsbepaling. Wat agrari sche bedrijfswoningen betreft is er in principe geen beperking aan uitbrei ding of vernieuwing gesteld, is oprich ting van nieuwe bedrijfswoningen slechts toegestaan indien het desbetref fend bedrijf beschikt over voldoende Standaard Bedrijfseenheden (SBE’n) en geldt hetzelfde voor oprichting van een tweede bedrijfswoning. Met de bestemming ’’beschermende natuurgebieden” in het ontwerp- bestemmingsplan wordt met de daarbij behorende voorschriften bedoeld aan het aanwezige natuurschoon in princi pe een conserverende bestemming te geven. Zo is de Winterdijk een bijzon der stuk natuurschoon, waarover het gemeentebestuur een duidelijk stand punt heeft: geen verbreding van de Winterdijk en geen wegaanleg. Wel zal aan de tuinders tegemoet worden geko men middels verlaging van de bij de Brugweg liggende brug in de Winter dijk. Verder is er rekening mee gehou den dat een fiestpad kan worden aan gelegd over de zogenaamde Omloop- wetering naar Reeuwijk. Ook is voor zien dat te noorden, dan wel ten zuiden van de langs de Brugweg aanwezige be bouwing een fietspad kan worden aan gelegd. worden speciale door be- Boere hem een lijst met ont-1 adressen van deze vereni- en gingen geven. De Waddinxveense de geschreven: vraagd 15 vierkante meter ”Nog meer dan in het mi- grond ten zuiden van het nutieus hanteren van lijn- woonhuis aan de Noord- kade 31 te mogen kopen. De raadscommissie voor De diakonie van de Centrale Hervormde soort met 4 bouwplaten Gemeente had voor be- van weer andere typen jaarde lidmaten graag een woningen in Afrika) achtdaagse Rijnreis per 12,50 per stuk. U doet boot in mei 1977 georgani- toch weer mee: Groet een seerd. Maar dit uitstapje vrind, help een kind! Voor gaat niet door wegens ge inlichtingen en bestellin- brek aan gen kunnen de Wad- dinxveners terecht bij me vrouw P. C. J. de Man-van Soelen, Weidezoom 38, tel. 4541. tekenleraar van de samen werkingsschool voor HA- VO/Atheneum en wonend in Bodegraven, houdt bij galerie De Boog in die plaats aan de Oude Rijn nog deze week een expos- titie. Vriend en kenner dr. R. van Lieshout heeft "over het werk van deze mythisch-realist, die ook in Waddinxveen I. staan zoals aan de Beatrixlaan en de bomen van oud Waddinxveen prak tisch zijn uitgeroeid t.b.v. de woning bouw (zie o.a. Kerkweg). Drastisch zal nu worden te werk ge gaan en wel in één straat 35 prachtbo men tegelijk! De bomen zijn voor hun leeftijd erg jong. De kapleeftijd is naar onze infor matie 25 jaar doch hoe ouder de boom heemraadschap hoe meer kubieke meters hout. Boven- ■- dien geven grote bomen meer zuurstof dan kleine ook gezien qua bladgrootte. Grotere bladeren meer zuurstof! In- wordt onderweg verontreinigd door dien de bomen niet voor hout of ziekte g 2 gekapt worden kunnen ze gemakkelijk leringen, terwijl door lozinge een leeftijd van 40 jaar bereiken. Bovendien is geen enkele bewoner benadert d.m.v. een rondschrijven hoe zij het vinden! Het is toch ook hun woonwijk dan die conventies zelf, leggen. De schappij van twee flatge bouwen aan de Tollen slaan heeft deze huurwo ningen verkocht aan een niet institutionele beleg ger. Laten we zeggen een mevrouw die haar geld in de woningbouw wilde stoppen. Van deze tran sactie zijn noch het gemeentebestuur noch de bewoners op de hoogte gesteld. En dat betekent dat er huurwoningen aan de ’’huurmarkt” onttrok ken dreigen te worden nu de door Kok Beheer BV beheerde flats bij leegko men worden verkocht. Niet alleen het progres- voz sieve raadslid W. M. L. 39, Haastrecht (boer Jan- jn °Waddinxveen een van sen); 4 december: Prov. Centrale Antenne- vorige week in deze ru- weg oost 38, Haastrecht Inrichting in aanleg is dat briek bericht, de hem per op het gemeentehuis post door Eminent BV iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin weg 38, eens wordt gepraat over gestuurde demonstratiep- Gouda-Moordrecht (boer de licentie van zend- en laat teruggestuurd, Bikker); 18 december: luisteramateurs. Deze Progressieve- Westvlisterdijk 17, Vlist/- gelegenheid is nu aanwe- fractievoorzitter M. a„ zjg omdat de antennes na Boere blijkt dat te hebben de ingebruikname van de gedaan. Ze wisten bij Emi- CAI nog een jaar mogen i i nent in Bodegraven niet blijven bestaan. Volgens wat zij zagen. Gelukkig wethouder P. F. J. van weten ze niet dat de echt- Schie (CDA) wordt, in- genote van de heer Boere WADD1NXVEEN/DEN HAAG Het veelbesproken zoetwaterkanaal Waddinxveen(Gouwe)-Voorburg (Vliet), dat volgens een mededeling van minister drs. T. E. Westerterp van Ver keer en Waterstaat in de Tweede Ka mer in 1979 gegraven zou kunnen gaan worden, is ook aan de orde gekomen in de provinciale staten van Zuid- Holland. In het kader van de schrif telijke voorbereiding van de openbare behandeling van het verslag kwaliteit polder- en boezemwateren 1974 zijn over de kanaalgraverij vragen gesteld, die inmiddels zijn beantwoord door het college van Gedeputeerde Staten. Aan het adres van de ARP/CHU is ge zegd dat het besluit tot definitieve aan leg van het kanaal Waddinxveen- Voorburg betekent dat het hoogheem raadschap van Delfland de mogelijk heid krijgt, zoals ook vóór 1950 het ge val was, onafhankelijk van het hoog heemraadschap van Rijnland voldoen de water voor peilbeheersing en door spoeling in te laten. Het water wordt door het hoogheemraadschap van Del fland thans aangevoerd via Rijnlands boezem (Gouwe, Oude Rijn, Rijn- Schiekanaal). Op deze route wordt het water slechter van kwaliteit door ver spreide lozingen van ongezuiverd riool water en door lozingen van zout kwel water uit diepe polders. Dit zal niet meer het geval zijn, wanneer het water via het kanaal Waddinxveen-Voorburg wordt aangevoerd, aangezien op dit ka naal geen riool- of polderlozingen zul len plaats hebben. Er is dus sprake van kwaliteitsverbetering, hoewel het kwantiteitsaspect van dit kanaal het belangrijkste is. In antwoord op vragen van de PPR/PSP is geantwoord dat het inlaat- punt van het te grave zoetwaterkanaal ligt ten zuiden van Waddinxveen aan de Gouwe. Het thans door het hoog- van Delfland ingelaten water wordt via Gouwe, Oude Rijn en Rijn-Schiekanaal naar het inlaatgemaal te Leidschendam getransporteerd. Het gezuiverde lozingen van verspreide rio- :n van ver” zilt kwelwater van enige diepgelegen droogmakerijen het chloridegehalte een verhoging ondergaat. Op het ka naal Waddinxveen-Voorburg zullen geen polderlozingen of lozingen van riolerin- Wij vragen bezinning en clementie voor gen plaatsvinden, zodat kwaliteit van 't deze bomen. Is het niet mogelijk dat dit J 1- op een andere manier wordt opgelost en wel niet zo drastisch als wij hebben moeten vernemen. De populieren zijn de schoonheid van de Beatrixlaan en zo behoort het te blij ven. Namens bewoners E. Derksen, Prinses Beatrixlaan 36. Het zijn vlekken, waar langzaam tekening in komt, wolken waar je van alles in kunt projecteren, droombeelden die van al les kunnen betekenen. Meer dan eens komt er ook een zeker cynisme over, een pleidooi voor de underdog en een protest tegen een cultuur of kerk, die misbruik maakt van haar eigen waarden. Het fijne is dat het niet vereist is een kunstkenner te zijn om Krauwinkels werk te ervaren als een bijzondere belevenis”. De heer M. Boere nu er een aanleiding van het "bomenverhaal” in het Weekbad voor Waddinxveen van vorige week, dat als hoofdkop "Bomen langs Beatrixlaan zullen worden gerooid” en als boven kop ”Ook moeraseiken Eikenlaan gaan weg" droeg, plaats ik gaarne de volgen de kanttekeningen. Dat de moerasei ken langs de Eikenlaan zouden moeten worden gerooid is een kreet die voor mij als lid van de raadscommissie voor de openbare werken en -bedrijven te ver gaat. Door mij is al enige keren gewezen op de overlast, die een aantal van deze bomen voor de bewoners oplevert, om dat ze nogal ongelukkig zijn geplaatst, namelijk precies voor de woonkamers van hun huizen. Daarmee is niet gezegd dat ik het oog zou hebben gehad voor de - laat ik zeggen - verlengde Eiken laan (het gedeelte tussen leplaan/en Sniepweg. Daar speelt het probleem van daglichtbeperking door boomkrui nen helemaal niet, omdat de bomen op die plek tegenover de slaapkamers staan, aan de achterkant van de huizen. Mij beperkend tot het andere gedeelte van de Ekenlaan. dan wil ik vooropstel len aan verschillende oplossingen te denken en niet in de eerste plaats aan omhakken. Maar wel aan bijvoorbeeld verplaatsen of snoeien, doch vooral aan een oplossing bij het herinrichten van de Bomenwijk. welke zaak het gemeen- B. en W. kunnen vrijstelling verlenen, waarna de zogenaamde 2 hectare-regel van toepassing is. Het omzetten van weidegrond in grond, geschikt voor Boskoopse cultures is deels niet toeges taan en deels onderworpen aan aan- legvergunning. Volgens het plan is de vuilstortplaats aan de Middelburgse weg een toekomstig agrarisch gebied, met als mogelijke bestemming volkstui nencomplex. Suggesties om de vuilstort te bestemmen als heemtuin of bota nisch park lijken praktisch niet uitvoer- GEEN NIEL WE WEGEN baar Uit de informatiebijeenkomsten in het WONINGEN gemeentehuis is gebleken dat in het Op de informatiebijeenkomsten is veel planologisch vooroverleg geen bezwaar gevraagd over woningen i.. is gemaakt dat de dwars de polder Bloemendaal doorsnijdende secundai re weg 25 (vervanging van de Henegou werweg) niet is ingetekend. Ter gerust stelling van de Waddinxveners geldt wellicht dat deze weg - waar nogal wat verzet tegen is aangetekend - er waar schijnlijk niet komt. Hetzelfde geldt voor rijksweg 3 (Amsterdam- Rotterdam). Wel zal er in Boskoop een parallelweg langs de Henegouwerweg worden aangelegd. Nu secundaire weg 25 er dus niet zal komen en dus ook niet voor een aansluiting daarvan op de Brugweg behoeft te worden gevreesd behoort verbreding van de Brugweg tot de mogelijkheden. Maar hiervoor bes taan nog geen uitgewerkte plannen. In het kader van een moderne bedrijfs voering kunnen in Waddinxveen-Oost bedrijfsopstallen worden vergroot - met toestemming van Burgemeester en Wethouders zelfs tot buiten de bouw percelen. Ruilverkaveling in het ge bied, die geschiedt volgens de wet van 1954, is altijd mogelijk en kan even tueel leiden tot herziening van het bes temmingsplan. Het plan staat niet toe, dat nieuwe tuindersbedrijven worden gesticht. Bestaande tuindersbedrijven mogen uitbreiden totdat zij de maxima le oppervlakte van twee hectare onder glas hebben bereikt. Bij de oprichting glasopstallen is de betrokken tuinder niet gebonden aan omvang bouwper ceel - daarbuiten mogen ook glasop stallen opgericht worden. Gemeten va naf de naar de kassen toegekeerde zijde van de weg mogen de giasopstallen geen grotere lengte hebben dan 500 meter. Bij de oprichting'van glasopstal len moet een afstand van minimaal drie meter uit boveninsteek waterloop in acht genomen worden. B. en W. kun nen in deze gevallen vrijstelling ver lenen, in die zin dat deze afstand mini maal 50 centimeter moet bedragen. Aan de tuinders kan niet dwingend de eis worden opgelegd, dat zij hun kassen omgeven met een groengordel. Een sierteeltbedrijf in het bestem- Breemen heeft, zoaïs mingsplangebied mag één trekkas heb- WADDINXVEEN Volgende maand verloopt het tweede voor- i bereidingsbesluit, dat de Wad dinxveense gemeenteraad op 3 de cember 1975 nam om duideljk te f maken dat ook een bestemmings- 1 plan wordt voorbereid voor een groot deel van het landelijk gebied i ten westen van de Gouwe. Zo'n voorbereidingsbesluit, waarvan een beschermende werking uit gaat, is maar een jaar geldig, van- i daar dat de volgende week don derdag vergaderende gemeen- teraad is gevraagd te besluiten tot f een derde voorbereidingsbesluit. Het belangrijkste van deze beslis sing is dat Burgemeester en Wet- houders aanvagen om bouwver gunningen in het betreffende ge- i bied desgewenst kunnen aanhou den of weigeren als dat in het belang zou zijn van het op te stel len bestemmingsplan. Naast de beschermende werking voor wat betreft bouwactiviteiten, dient de gemeenteraad opnieuw te besluiten tot een aanlegvergun- ningsstelsel om voorts allerlei an dere zaken in de hand te kunnen houden. Het gaat dan bijvoorbeeld om het afgraven, verlagen, ontzo- den of ophogen van gronden, het aanleggen en verharden van we- 1 gen, paden of parkeergelegenhe den, het omzetten van akkers of weilanden in gronden voor tuin bouw of sierteelt, de aanleg van waterlopen of de vergraving, ver ruiming of demping van bestaande waterlopen, het aanbrengen of I aanleggen van oeverbeschoeiin- 1 gen, kaden of aanlegplaatsen en f het inrichten van terreinen als I opslag-, kampeer- of tentoonstel- I lingsterrein. Inmiddels zijn de werkzaamheden om te komen tot het bestemmings- i plan voor het landelijk gebied in het westen van Waddinxveen zo- i ver gevorderd dat het ontwerp plan vorige maand kon worden i toegezonden aan de instanties, die l in het kader van het gebruikelijke t i voor-overleg moeten worden l benaderd. Als het gemeentebes- I tuur zal hebben kunnen kennis l nemen van reacties van deze in- f t stanties wordt het tijd het bestem- l mingsplan - evenals dat staat te ge- i beuren met het bestemmingsplan voor het Landelijk gebied Oost - l ter visie te leggen. B.en W. praten nog over de wijze waarop de be- I volking in het westen van ons dorp nog bij de voorbereiding kan wor- I den betrokken voordat het zover is. De Bonkelaar een regionaal jazzfestival gehouden voor amateur- zeer mooie tmanciele hulp jazzmusici (oude stijl, die ik mocht ontvangen, blues, swing, bop, hard- Ook door deze materiële bop, avantgarde en rock- steun kan mijn vakantie jazz). Zij die mee winen een goed uitgangspunt doen kunnen zich opge worden om hernieuwd ven bij de man van de aan de slag te gaan in Bra- Werkgroep Jazz in Wad- zilë. DEUS THE dinxveen, Martin Rohde, r PAGUE” zegt de Brazi- Ambachtsherenlaan 400, Nico laascadeau) 12,50 iiaan, en wellicht verstaat Zoetermeer, telefoon 079- per stuk, en de educoll (1 u dit ook wel.’* 314767 Ook dit jaar gaan weer veel vrijwilligers in de streek aan de slag om het achterstallig onderhoud in het knotbomenbestand weg te werken zo horen jniicbtingen en bestellin- brek aan voldoende we van de aan de Linden- e gaarde 11 (tel. 7089) wo- §en kunn<jn de, .Wad’ belangstelling Wel zal er nende leraar van de sa- dmxveners terecht bij me- weer een vakantieweek menwerkingsschool voor vrouw P. C J. de Man-van worden georgamseerd. op een of meer van onze Dracnt- zaterdagen meegewerkt.. K.rauwi He( gemeentebestuur Misschien herinnert u tekenleraar van de sarnen' van Leiden heeft B. en W. zich nog de prachtige win- werkingsschool voor HA- d ja. ter van vorig jaar? De VO/Atheneum en wonend nuari 1977 de electriciteit- vorst lijkt een belem- in ,Bodef!aveRn’ boadstarieven van het Leidse mering om aan het werk 8a'et'le De oog i GEB, met nog een aantal te gaan. Toch merk je de ^dVe wee^ ee^t expos- Waddinxveense afnemers, !Ol,de V knTe» k'enn'cTdr - dAV H R van Lieshout heeft ho°gd' haunen,Rnvpndipn ic hpt "over het werk van deze Benegas- Pe e, aanopnaam ak rnythisch-realist, die ook hoofddepothouder A. Vis T cin.Pn hPvgCrP 7i?n in Waddinxveen heeft van de Noordkade heeft De takken vallen dan met geëxposeerd, het volgen- het gemeentebestuur ge- nutieus hanteren van lijn- vorm, vlak en kleur hoe uitgesproken knap de techniek is ligt de waar- de ruimtelijke ordening en de van zijn werk in dat- de woningbouw heeft daar gene wat hij daarmee uit- mee ingestemd. Op het beeldt. Eindelijk weer stukje grond komt een eens een kunstenaar waar nieuwe bedrijfshal. Op die je iets te zien krijgt, al plek staan nu enige bouw- moet je het tegelijkertijd vallige schuurtjes. Naast ook wel dóórzien. Het zijn zijn huis (noordzijde) een soort mythen, oer- bouwt de heer Vis een ga- symbolen (in de zin van rage. Omdat het goedge- Jungs arhètype) niet via keurde bestemmingsplan de gewone zintuigen op- Noordkade langs de Gou- gevangen maar via een we realisering van een zesde zintuig, een soort dergelijk bouwplan niet bovenzinnelijke antenne, toestaat is de raadscom- die werkelijkheden regis- missie ermee accoord ge- treert, die wel doodgezwe- gaan voor dit bouwplan gen worden, maar die on- een gedeeltelijke her der de korst van de con- ziening van het bestem- ventie toch feller leven mingsplan ter visie te gaan is weer naar Brazilië vert- Silhouet) gehaald met zijn woord, zoals de heer Huizer dat reeds hef bouwspeelgoed, edu- schreef hij in Victorientje, brug, die hij heeft neerge- -.1 genaamd, waarbij bet weekblaadje van de men al knippende, vou- Sint Victorparochie: ”Op wende en plakkende de de valreep wil ik nog kinderen leren hoe de kin deren in die andere lan den leven en waarom hun Haastrecht •long). Op 11 december 1976 va bestaat het Wereldkinder- dien een zendmachtiging de plaat ”per ongeluk” fonds van de Verenigde kan worden getoond, ver- nog even op de draaitafel Naties dertig jaar. Het gunning verleend voor het heeft gehad Christen-democraat P. van den Berg vindt dat Verenigd Streekvevoer Westnederland NV de borden bij de bushalten te laag plaatst, waardoor voetgangers er last van hebben. Op zijn verzoek zal de heer W. J. Dekkers, adjunct-directeur van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven dit ’’probleem” eens grondig gaan be kijken. De invalide heer M. Lam (44) van de Wingerd De twaalf gestelde vragen worden daa- hulp voor het welzijn de Verenigde kan worden getoond, kinderfonds brengt overal plaatsen van een antenne, hulp voor het welzijn van Maar het gaat volgens het kinderen, die tekort ko- progressieve raadslid in de men. Naast giften van de raadscommissie voor de zijde van de aangesloten openbare werken en - landen wordt ook een bedrijven ook om luistera- beroep gedaan op de par- mateurs en dan uiteraard ticulier. De vorm, waarin diegenen die lid zijn van dat gebeurt, is reeds vele erkende verenigingen. Op jaren dezelfde. Naast gif- verzoek van de CDA- ten voor bepaalde doelen, wethouder zal de heer kende kunstenaars worpen wenskaarten een waardevol kunstboek in de vorm van een agen da te koop aangeboden. De wenskaarten worden speciaal voor de aktie ont- missionaris Aanton Vermëy 91 heeft de krant (Holland rin nagenoeg op dezelfde wijze beant- worpen. Tevens kan de L „v.^1 --y'' 'J j -1 J~ 1-lI": - jeugd bestellen het educa- rokken. Voor zijn vertrek °P schaal gemaakte hef- coll j waarbij hët weekblaadje van de zet in de voortuin van zijn 2; "Zj woonhuis. plakkende de de valreepr wil’ ik nog Op 15 en 16 januari van graag even het paro- het volgend jaar wordt in chieeei missie-seretariaat, het jeugd- en vrijetijds- en daarmee heel de paro- centrum huizen op een andere ma- chiegemeenschap har- nier worden gebouwd dan telijk te danken voor een bij °ns. zeer mooie financiële hulp jazzmusici De prijzen van de wens- -•-* - - kaarten: ƒ8,- tot ƒ15,- Ook door deze materiële de tien stuks; mini- kaarten 10,- de 25 stuks; geschenkdoos met verschillende kaarten ƒ30,-; de agenda 1977 (pracht Sint-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 25