BIJ HUIDIGE INWONERTAL 20 TOT 25 TENNISBANEN bij gpit optiek kom ik el japen Prins Otto regeert voor ’t eerst in Waddinxveen |8rTtie^ Huurkoop van onroerend goed Moet derde tennisvereniging worden opgericht? Functie en werkterrein van notaris Benoeming ”Nee” van college tegen bewoners van Distelveld N EXCLUSIEF BLOEMWERK r 1 1111 hui Inderdaad Sinterklaas is een vaste klant van Grit Optiek.... al jaren. Ook zijn ’’zondagse” bril heeft Sinterklaas bij Grit Optiek gekocht en de bril bij zijn ’’uitgaanspak”. En ieder jaar haalt hij ook een voorraad geschenken voor de zeer bijzondere relaties. Toneel- en verrekijkers horen daarbij, mooie kamerthermometers (een zeer geliefd geschenk), verder barometers, bril-étuis in allerlei uitvoeringen. x Sinterklaas weet dat het de moeite waard is, even bij Grit-Optiek langs te gaan. Doet u het ookeens. Maap Groenendijk p. V a L «3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 Uw bloemist Hierna werd een enorme polonaise ingezet, waarbij de Raad van Elfde opdracht kreeg Appar- len er- vijk i inTfRFLORfl rij- ve- Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 Mr. Opticien J. Grit Contactlensspecialist ANVC. Optometrist OV. Korte Tiendeweg 12, Tel. 01820 - 13033. Kleiweg 108, Tel. 01820 - 16033. Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel. 01820 - 18492. Gouda. Winkelcentrum De Passage 220, Tel. 01828 -4303, Waddinxveen. VOOR Op het laatste nippertje hebben de gemeenteraadsleden er tijdens de vori ge maand gehouden begrotingsbehan deling er mee ingestemd wèl te zullen bijdragen in het geraamde exploitatie tekort van 12.000,- voor 1977, dat ontstaat bij de aanleg van 4 tennisba nen. Burgemeester mr. Smallenbroek, zelf enthousiast tennisser, meende dat bij een leerlingenaantal van ongeveer 1.300 bij d samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum rekening moet wor den gehouden met een potentieel van 2.000 tennissers. EXPLOITATIE Over de exploitatie van sportvelden valt nog het volgende te zeggen. Voor de gemeente blijkt dat alleen de ten nissport zichzelf het meest bedruipt. Daarna komen na een hele tijd niets de voetballers, die beslist niet op de voet worden gevolgd door hockeyers en at leten. Het volgende staatje, dat B. en W. de gemeenteraad kortgeleden heb ben verstrekt, maakt dat zonneklaar duidelijk: de akte moet worden vemeld, dat de huurkoper een beroep op de rechter kan doen om de overeenkomst te wijzi gen, indien er een wanverhouding blijkt te bestaan tussen de verplichtingen en de rechten, die voor hem uit de akte voortvloeien. Wanneer bij huurkoop geen notariële akte, helemaal geen akte of slechts een ondehandse akte is gemaakt, kan de huurkoper schriftelijke vastlegging van de overeenkomst door de rechter vor deren. Zolang die schriftelijke vastleg ging door de rechter niet definitief heeft plaatsgevonden, kan de huurko per om nietigverklaring van de overeenkomst vragen. In dat geval heeft hij recht op terugbetaling van alle door hem reeds voldane afbetalingster mijnen, met dien verstande, dat de rechter voor het gebruik een vergoe ding aan de huurverkoper kan toeken- ne indien hij dat redelijk vindt. Tenslotte is bepaald, dat deze wet in beginsel ook van toepassing is op de reeds vóór 6 juli 1973 bestaande huurkoop-overeenkomsten. Daarmee zullen hopelijk de schrijnende gevallen, die vroeger uit huurkoop van 'wonin gen' voortkwamen, voorgoed tot het verleden behoren. I LOPEND VUURTJE De opmerkingen van onze eerste burger tijdens de kortgeleden gehou den vergadering van de raadscommis sie voor de financiën, waarvan hij voor zitter is, zijn als een lopend vuurtje door Waddinxveen gegaan. Een echo ervan was te horen op de vorige week woensdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw gehouden al gemene vergadering van het Christen- Democratisch Appèl (CDA) waar één van de aanwezigen, de heer M. Groenendijk, de tennis-toekomstvisie van 20 tot 25 banen ter sprake bracht. Op die bijeenkomst zei ook de aanwezi ge voorzitter van de christelijke sport vereniging Be Fair, de heer M. van den Berg, er het zijne van. Van de zijde van de CDA-fractie kwamen noch ontken nende noch bevestigende antwoorden. ten) gehaald moeten worden om de vel den en banen in Waddinxveen ’’be speelbaar” te houden. Dat betekent dat er op de exploitatie van de sportvelden volgend jaar f 327.758,22 moet worden toegelegd. Wel een bedrag om over na te denken als het er om gaat ’’verlang lijstjes” op te stellen, zoals onze sport verenigingen geregeld plegen te doen. Exploitatie Huuropbrengst Voetbalvelden 191.691,99 f 13.920,- Hockeyvelden 38.821,66 1.465,- Atletiekbaan f 8.939,38 f 935,- Trainingsv. 24.653,03 f 3.110,- Tennisbanen f 95.766,39 f 60.000,- WADDINXVEEN De vol gend jaar tien jaar in Waddinx veen werkzame notaris J. in 't Hol kennen de nteesten van ons voor het op laten maken van een testament oj het kopen van een huis. Maar voor veel meer zaken is een gang naar de notaris aan de Prinses Beatrixlaan gewenst. Soms zelfs stelt de wel inscha keling van een notaris verplicht. Bijvoorbeeld voor het maken van huwelijksvoorwaarden of voor het oprichten van een besloten vennootschap (BV) of een stich ting. Vaak ook kan de notaris nuttige adviezen geven voordat men een bepaalde beslissing neemt. Denk maar eens aan het kopen van een huis en wat daar allemaal bij komt kijken, vooral ook op financieel terrein. Om het werkterrein van de notaris wat meer toegankelijk te maken voor de Waddinxveners plaatst het Weekblad voor Waddinxveen, daarbij gesteund door de Ko ninklijke Notariële Broeder schap (de vereniging van nota rissen en kandidaat-notarissen een serie over de functie en het werkterrein van de notaris. WADDINXVEEN Distelveld- bewoner S. C. Hooimeijer en een aanta mede-bewoners hebben het college van Burgemeeester en Wethouders kort geleden een brief geschreven met het verzoek af te zien van het toepassen van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening voor de bouw van de meest noordeljke in Groenswaard 3 te realiseren woningen. Met deze proce dure kan middels een verklaring van geen bezwaar van het provinciaal bes tuur van Zuid-Holland sneller aan de slag worden gegaan dan anders het ge val zou zijn. Aan de volgende week donderdagavond vergaderende gemeenteraad hebben B. en W. voor gesteld dit schrijven voor kennisgeving te willen aannenjen, zodat alles blijft zoals het is. Bekend is dat de bewoners van het Distelveld ondanks allerlei ge sprekken, brieven en toezeggingen de angst hebben dat eens voor hun deur de weg Weidezoom naar het Noordeinde zal worden doorgetrokken, terwijl er verder ongenoegen bestaat over de wij ze waarop Groenswaard 3 verder wordt afgebouwd. WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders hebben mevrouw M. J. L. Lycklama a Nijeholt-Diebbels benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare Klaas de Vries- school (Herman Heijermanslaan). De benoeming is 1 november ingegaan. Dat betekent dat de gemeente in 1977 in totaal een huuropbrengst van 79.430,- tegemoet kan zien, welk bedrag uiteindelijk komt op f 81.730,85 als we de rente en aflossing van door de gemeente aan sportvereni gingen verstrekte geldlening er bij tel len. Uit de gemeentekas zal maar liefst f 409.489,07 (inclusief algemene kos- Van de Raad van Elf (hier op de foto geïnstalleerd door wethouder P. F. J. van Schie) zijn naast Prins Otto Otto Jansen), lid: Bert Schürhoff John Kagenaar, Harry van Leiden, Arie Heemskerk, Cees Niemans (2e voorzitter van de vereniging), Frans Croonenberg (penningmeester van de vereniging), Hans van Maarschalkerwerd(voorzitter, tevens president Raad van Elf), Ad Wessels (secretaris van de vereniging), Theo Burger, Rob Neeleman en Gerrit Staarthof (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Vandaag: Huurkoop van on- i roerend goed. Volgende week: 1 tementsrechten. WADDINXVEEN Indien u regelmatig de krant leest en naar de t.v. kijkt, zult u ongetwijfeld op de hoogte zijn van het feit, dat er rond de huur koop van huizen (vergelijkbaar met koop op afbetaling) nogal wat rumoer is ontstaan. Vooral de televisie heeft de aandacht gevestigd op enkele deernis wekkende gevallen. Slechtbehuisde mensen, die al jaren lang zonder uitzicht naar een betere woning zochten, meenden die gevon den te hebben in de vorm van een oud, verwaarloosd huis. Ten einde raad slo ten zij een koopovereenkomst zonder zich al te veel te bekommeren over de slechte staat van onderhoud, waarin het huis verkeerde. In de koopakte na men zij zware afbetalingsverplichtingen op zich, zonder zich te realiseren, dat zij die verplichtingen niet of nauwelijks zouden kunnen nakomen. Nadat de koopakte ondertekend was, gingen de verkoper en/of de koper met die akte naar een notaris en verzochten hem de inhoud in een notariële akte uit te wer ken. Het grote euvel was, dat de notaris pas in dit stadium met verkoper en ko per in aanraking kwam. De wellicht tè zware verplichtingen van de koper kon hij toen niet meer teniet doen. Reeds geruime tijd hebben de notaris sen gewaarschuwd tegen dit soort huur- koopcontracten. Zij toonden zich voor stander van een betere wettelijke be scherming van de huurkoper van on roerend goed. Die wettelijke regeling is inmiddels tot stand gekomen door de Tijdelijke wet huurkoop onroerend goed, die op 6 juli 1973 in werking is getreden. Huurkoop in de zin van die wet is: de koop en verkoop van een onroerend goed, waarbij verkoper en koper overeenkomen, dat de koopprijs wordt betaald in termijnen. De feitelijke ei gendomsovergang zal pas plaatsvinden na voldoening van twee of meer termij nen, die moeten worden betaald nadat de koper het onroerend goed ter be schikking heeft gekregen. In die wet is verder bepaald, dat voor de huurkoop van onroerend goed een notariële akte nodig is. In tegenstelling tot een ge woon koopcontract van onroerend goed, moet bij huurkoop de voorlopige koopakte zelf al door een notaris wor den opgemaakt. Daardoor wordt bereikt, dat de notaris reeds in het be ginstadium bij de zaak wordt betrok ken. Hij kan en moet er dan vanaf de aanvang op toezien, dat aan de voor schriften van de wet wordt voldaan. Voorschriften, die vrijwel alle ter be scherming van de huurkoper in de wet zijn opgenomen. Zo moet de notaris er allereerst voor zorgdragen, dat er - op kosten van de verkoper - een taxatierapport door een beëdigd makelaar wordt gemaakt. Dit rapport moet - naast de getaxeerde waarde - in elk geval ook een beschrij ving en een beoordeling van de onder- houdstoestand bevatten. De notaris mag de huurkoopakte niet laten onder tekenen, dan nadat de koper en verko per tenminste een week de tijd hebben gehad om van het taxatierapport kennis te nemen. Hij moet zich vóór het te kenen van de akte ervan vergewissen, dal de huurkoper voldoende begrijpt welke rechten en verplichtingen er voor hem uit de akte voortvloeien. De akte zelf moet dan verder aan aller lei wettelijke voorschriften voldoen. Hei belangrijkste voorschrift is, dat in WADDINXVEENAfgelopen zaterdag was het dan zover: De Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers heeft haar eigen Raad van Elf. Voor dit gebeuren was CDA-wethouder P. F. J. van Schie uitgenodigd. Om negen uur betrad de Raad van Elf het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar en na een uitbundig applaus werd de Prins binnengehaald. De Prins zat verscholen in een enorm bierg las. Nadat het glas was verwijderd werd Prins Otto. Otto Jansen geïnstalleerd door de heer Van Schie. Door het omhangen van Zijn ketting en het overhandigen van zijn staf kreeg Prins Otto van de wethouder de zeggenschap over het carnavalsgebeuren. Hierna ver zocht de kersverse Prins of de heer Van Schie hem behulpzaam wilde zijn bij het installeren van zijn Raad van Elf. De christen democraat was hier gaarne toe bereid en de raadsleden werd een onderscheiding omgehangen, zodat zij nu officieel als raadsleden kunnen fungeren. .Na het officiële gedeelte werden alle dames van de raadsleden op de vloer gehaald. Zij kregen van Prins Otto allen een bloemetje en drie zoenen als vergoeding voor de vele uren die zij hadden gezeten tijdens de vergaderingen die aan deze avond waren voorafgegaan. Ook de echtgenote van de heer Van Schie kreeg van Prins Otto een bloemetje als blijk van waardering dat zij deze avond met haar man was meegekomen. om alle mensen van de stoelen te krijgen. WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft in de raadscommissie voor de financiën gezegd dat Waddinxveen met het hui dige inwoneraantal al rekening moet houden met ongeveer 20 tot 25 tennis banen. Het college van burgemeester en Wethouders heeft al aangekon- digd de gemeenteraad binnenkort een voorstel te zullen doen voor de aanleg van vier tennisbanen: 1 in het Warnaarplantsoen waar de tennis vereniging Waddinxveen het aantal banen ziet uitbreiden van 4 naar 5 en 3 in het sportpark De Sniep waar de tennisvereniging Be Fair het aantal banen van De Buitenhof ziet uitbreiden van 6 naar 9. Bij de door mr. Smallenbroek gemaak te opmerkingen moet ook verteld wor den dat hij zijn verwachtingen baseert op een toenemende belangstelling voor de tennisport in het algemeen. Die is veel groter dan nog maar een paar jaar geleden werd gedacht. In dat verband meent hij dat het Waddinxveense gemeentebestuur de taak en de plicht heeft tegemoet te komen aan de geste gen vraag en dat het ongehoord zou zijn indien de twee aanwezige tennis verenigingen Waddinxveen en Be Fair niet bereid zouden blijken te zijn voor de opvang van die toenemende stroom van tennissers te willen zorgdragen. ”Ik ben fel tegen ledenstoppen om die re denen”, aldus Waddinxveens bur gemeester, die er geen geheim van maakte dat indien de tennisverenigingen hun verantwoordelijkheid uit de weg zouden gaan de oprichting van een der de tennisvereniging werkelijkheid dreigt te worden. Volgens hem dienen de twee tennisverenigingen geen mis bruik te maken nu en in de toekomst van hun monopolie-positie. Dat is uit sportief, recreatief en sociaal oogpunt onaanvaardbaar. Gedurende de ko mende jaren zullen de gemeenteraad sleden dus geconfronteerd worden met menig voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders voor de aan leg van tennisbanen in het sportpark De Sniep.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 27