Schooldammers in actie J. TIELE (54) GEHULDIGD Meubelstoffeerderij nu tijdelijk in toonkamer Rol van notaris Waddinxveen ■I Sint Nicolaas op z’n schimmel door /I I een publikatie van Gemeente Waddinxveen Burgemeester doet r.o in Midden Holland Meubelfabriek Mulleman is uit de as herrezen Gemeentelijke bekendmaking Ouders kijken met kleuters rond op school Eerste nederlaag basketbal-heren Ruilbeurs Mat duel van volleybalsters Regeling voor vuilverwerking Het kopen van een eigen huis Zaterdagmorgen rondtoer !S st JOO JOO jqo JOO ooo DOO 000 000 000 000 000 000 000 .000 .000 .000 .000 .000 .000 .000 .000 .000 .000 .000 .000 I.000 1.000 1/18018 n Directeur J. W. A. van Berkesteijn bekijkt met de heer J. Tiele en zijn vrouw de oorkonde van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten. Dit speelde zich af in het nieuwe kantoor van stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV. In de nieuwe toonzaal van dit bedrijf is de klassieke afdeling al ingericht. De afdelingen slaapka mers en moderne meubelen volgen nog. In het voorjaar van 1977 zal het 4.000 vier kante meter grote complex feestelijk in gebruik worden genomen. [Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond waren de ouders van de kleuters van de protestants- christelijke kleuterschool De Kleine Basis (Heggewinde) hartelijk welkom in de vierklassige school. Ze konden de verschillende herfstprojecten komen bekijken, die de kleuters samen met hun juf in elkaar gezet hadden. Complete bossen in herfsttooi waren te bewonderen. In iedere klas zelf gemaakte bomen, paddestoelen enz. Ook kon het overige werkmateriaal be keken worden en kreeg men een indruk waar de kleuters zoal overdag mee be zig zijn. Voor ouders waren er vaak leerzame en boeiende spelletjes. Bo vendien kon men door de aanwezige voorlees- en muziekboekjes duidelijk de christelijke sfeer van de school proe ven. Na een gesprekje met de leidster gingen de vaders en moeders weer huis waarts met hun opgetogen kleuters. Want dat was het aardige van deze avond, de kinderen mochten mee ko men en konden hun vader en moeder zodoende zelf uitgebreid voorlichten over alles wat er in de school te zien en te beleven was. ROUTE De route die Sint Nicolaas en gevolg komende zaterdagmorgen vanaf feuille woningbouw, verkeer kwart over tien zullen volgen is deze: Gemeentehuis, Stationsstraat, Julianas- traat, Kerkweg-Oost, Juliana van Stol- WADDINXVEEN Een verzwakt eerste herenteam van TOOS-basketbal - Harry van Engen en Pater Zwamborn ontbraken - moest vrijdagavond zijn eerste competitieverlies incasseren. Verantwoordelijk hiervoor waren de heren van het Delftse Das. Beide ploe gen waren goed tegen elkaar opgewas sen en bij rust hadden de TOOS-heren nog vijf punten voorsprong nl. 19-14 voor TOOS. Na rust eenzelfde spel- beeld; alleen schoot de TOOS-ploeg erg slecht. In de 18e minuut bedroeg de voorsprong van Das 1 punt en de TOOS-ploeg vocht fel om de winst in Waddinxveen te houden. Helaas viel het doelpunt aan de andere kant en Das nam de winstpunten mee naar Delft. Eindstand n.l. 41-38 voor Das. Scoreverloop: Adrie Havelaar 15, Wes sel Sikkema 10, Jelle Marchand 5, Ro nald van de Vis 4, Werner Pruissen en John Iroot elk 2 punten. Voor de dames junioren een uitsteken de competitiestart, want in hun eerste wedstrijd behaalden zij een ruime 64-8 overwinning op het Haagse Jumpers. De TOOS-meisjes gingen fel van start en de meisjes van Jumpers kregen dan ook geen enkele kans om de bal op de TOOS-helft te brengen. Ruststand 21-3 voor TOOS. Eindstand 64-8 voor TOOS. Scoreverloop bij TOOS: Addy Ruts 26, Lia Mourits 25, Anja Schwieb- be 6, Wilma Romeijn 3, Marcella van Dijk en Ineke van Nielen elk 2 punten. Voor de meisjes adspiranten Y ook de eerste winst en wel tegen het bezoeken de Voorburg. Was bij rust de stand nog nagenoeg gelijk, nl. 7-6 voor TOOS. Na rust sloegen de TOOS-meisjes hun slag en in een uitstekend gespeelde helft haalden de TOOS-meisjes met 29-20 de winst binnen. Scoreverloop: Jeanette van Gent 10, Wilhelmina Kuijpers 8, Marjan Stel 5, Yvonne van de Vis, Christine v.d. Berg en Colette v.d Wees elk 2 punten. Programma Vrijdag 19-11-1976: Jongens adspiranten X 19.30 u uur: TOOS XI-Voorburg X Heren senioren 1 21.00 uur: TOOS 1-DAS7. Zaterdag 20-11-1976: Meisjes adspiranten Y 13.00 uur TOOS Y 1-BLITZY 1 Jongens adspiranten Y: 14.00 uur TOOS Y 1-BLITZ Y 1. Gemakkelijke winst voor de jongens adspiranten Y, want tegenstander AHS kwam niet opdagen. WADDINXVEEN De damclub Excelsior en de Vereniging voor Open baar onderwijs houden op de zater dagen 15, 22 en 29 januari opnieuw s- chooldamwedstrijden in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw. Het zal de vijfde keer zijn dat dit gebeurt. Aan het tournooi, waarvoor alle hoofden van scholen voor basisonderwijs, MAVO- directeuren, directrice van de chris telijke huishoudschool De Rank en de rector van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum zijn benaderd, kunnen alle leerlingen van het basis- en voortgezet onderwijs in ons dorp mee doen. Zij zullen worden ingedeeld in deze groepen: groep 1 (le en 2e klas), groep 2 (3e en 4e klas), groep 3 (5e en MM 6e klas) en groep 4 (voortgezet onder wijs). Op de scholen zullen ongetwijfeld de nodige wedstrijden worden gespeeld om op die manier de beste spelers en speelsters in één team onder te brengen en te laten meedoen aan de schooldam- wedstrijden. Voor de damclub Excel sior en vereniging voor Openbaar On derwijs is dit damfeest een jaarlijks terugkerende, belangrijke activiteit ge worden. Het idee voor het houden van deze wedstrijden ontstond op een in 1972 gehouden jaarvergadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Waren er in 1973 175 deelnemers, in 1974 295, in 1975 340 en in 1976 405, voor begin volgend jaar wordt vanzelf sprekend een nog groter aantal meisjes en jongens verwacht, dat plezier heeft aan de damsport. Hopenlijk zal de deelname vanuit het voortgezet onder wijs groter zijn dan ooit. Naar de mening van de organisatoren kon het in het Gereformeerd Verenigingsgebouw te houden schooldamtournooi wel eens ht grootste gebeuren in Nederland blijken te zijn. Hoewel het heel wat moeite geeft de financiële eindjes aan elkaar te knopen, zijn de kosten per deelnemer beperkt: f 1,50. Bij de orga nisatie van het schooldamtournooi zijn betrokken van Excelsior P. Swart en Ch. Kramp en van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs H. van Ek, A. H. de Groot, A. Heus en F. v.d. Cappelle. WADDINXVEEN/GOUDA Zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur houdt de afdeling Rijn-Gouwe-Streek van de Nederlandse Vereniging ”De Verza melaar” een grote ruilbeurs voor alle verzamelobjekten in gebouw Kunst min. Boelekade. Gouda WADDINXVEEN In een vrij mat duel pakte dames 1 van Be Fair-volley CVV Advendo 2 geheel in, ondanks de afwezigheid van Astrid van Dijk (ziek te) en Helma van de Willigen. De eer ste set was 15-5 voor de Uniekaasmeis- jes, de tweede set hield coach Tijbo van de Werf Jannie Veerman aan de kant, nu werd het 15-9, in de laatste spel- periode werd het, met hoofdaanvalster Joke de Graaff op de bank, 15-8! Ein duitslag dus 3-0. Dames 2 verrastte vriend en vijand door het nog onge slagen Thor een punt af te snoepen. In de nieuwe sfeervolle sportzaal te Ber gambacht werd, ondanks een enkelb lessure van penningmeesteresse Geer tje Warries in de derde set, vervolgens de laatste set gewonnen en een eind stand van 2-2 bereikt! Heren 1 deed het omgekeerde van vori ge week, werd toen na een 2-0 achter stand met 2-3 gewonnen, nu werd tegen het sterke Donar uit Leiden een 2-0 voorsprong weggegeven! Be Fair start te aarzelend, na een tussenstand van 5- 7 werd echter ineens doorgestoten naar 12-7 en een 15-11 setwinst kwam op het scorebord, in de tweede set hadden de Be Fair mannen steeds een geringe voorsprong, wat in een tweede set winst, in 15-12 resulteerde. Ook in de derde set nam Be Fair al snel een voor sprong (5-1), in die periode draaide het team zeer goed en aanvallend lukte bij na alles, ook b.v. aan een goed draaiende spelverdeler Dick Janmaat; 10- 9 ging alles goed, daarna verslapte Be Fair om onbegrijpelijke redenen en Donar maakte daar dankbaar gebruik van: 13-15! In de vierde set was Be fair volledig aangeslagen. Time-outs en wis sels van coachs Evert Jan van Beek ble ven zonder enig effect, en 1-15 was het uiterst povere resultaat. Hiermede was de wedstrijd in feite beslist, te laat in de vijfde set begon Be Fair nog even te draaien, maar 8-15 bezorgde Donar een 2-3 zege. De verschillen tussen Be Fair, Donar, WUSV en Leython blijven hier door zeer miniem; het wordt dit jaar spannend, dat was aan het stijgen^ aan tal toeschouwers op de tribune trou wens ook merkbaar! Heren 2 speelde 1-3 tegen Zevenklappers 2: 8-15, 15-12, 11- 15 en 12-15. Dit vrij jonge team is nog niet volledig ingespeeld en twee spelers acteerden bovendien minder dan wij van ze gewend zijn. Verdere uitslagen Heren 3- Zevenklappers 3 3-1, DVC 2-Heren 4 0- 3 en Dames 3-Goudse Verzekeringen 4 0-3. Thuisprogramma deze week (alles Sta- ringlaan) Vrijdag 19-11: 20.00 uur Heren 5- Goudse Verz. 6; Zaterdag 2-11: 13.00 uur Meisjes Adsp. A-DVC A; 13.30 uur Meisjes Jun. A-Zevenklappers A; 15.00 uur Meisjes Jun. B-Meisjes Jun. C; 16.00 uur Dames 2-Jodan Boys 2; 17.00 uur Heren 3-VOY 118.30 uur Heren 4- Zevenklappers 4. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN De algemene raad van het gemeenschappelijk vuilverwer- kingsbedrijf Midden Holland en Rijns treek heeft maandagavond in Alphen aan den Rijn ingestemd met de overeenkomst met de NV Afvalverwer king Rijnmond voor de verwerking van het huisvuil uit de 22 deelnemende gemeenten, waaronder Waddinxveen. De overeenkomst gaat 1 januari 1978 in en geldt voor maximaal 25 jaar. De 70.000 ton vuil van de deelnemende gemeenten gaat naar overlaadstations in Gouda en Alphen aan den Rijn, van waar het naar Rijnmond zal worden vervoerd, die hiervoor de kosten be taalt. In de algemene raad van het gemeenschappelijk vuiiverwerkings- bedrijf heeft voor Waddinxveen zitting wethouder P. F. J. van Schie (CDA). Zijn plaatsvervanger is M. Boere (Prog- ressieven). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 NUVtMBt-K 1976 dat hij nogal moeizaam reageerde ter zake van de koop. Tot op het laatste moment zou nog zijn getracht een wij ziging in het concept-raadsbesluit aan te brengen. Voor B. en W. stond het werkgelegenheidsaspect voorop, het geen er toe heeft geleid dat de Wad dinxveense gemeenteraad grond heeft verkocht aan meubelstoffeerderij W. van der Starre CV, zodat een einde van deze al zeven jaar lopende zaak in zicht lijkt. Wethouder Huizer zei nog dat hij al een paar jaar poogde de heer Pol over de streep te halen. Hoewel de Waddinxveense gemeenteraad in zijn vergadering van 1 september van dit jaar voor f 36.000,- (exclusief btw) circa 450 vierkante me ter grond aan de Maarten Schoutens traat heeft verkocht (welke transactie inmiddels de provincie heeft góedge- ging) en hijzelf met de heer Pol hadden keurd) om W. van der Starre CV daar gesproken, maar dat het probleem was een nieuw pand te kunnen laten neer zetten is daarvoor nog geen spade de grond ingegaan, mede door ernstige ziekte van directeur C. J. Pol. ’’Mijn ziekte is inderdaad de oorzaak van die stagnatie in onze nieuwbouw”, vertelt hij. ’’Uitermate gelukkig zijn wij met de toonkamer van Van Berkesteijn als tij delijke huisvesting. Vertraging in de uitvoering van opdrachten zal dan ook nauwelijks kunnen ontstaan”. Uit de gemeenteraadsvergadering van bijna drie maanden geleden blijkt dat deze verhuizing naar de Maarten Schoutenstraat nogal wat voeten in de aarde heeft gehad. In februari van dit jaar deed de meubelstoffeerderij een verzoek tot verkoop van grond aan het gemeentebestuur, omdat het dak van het pand aan de Oranjelaan dreigde in te storten. Per 1 december is de huur opgezegd op straffe van duizend gulden per dag. Er kwam destijds een rappor tje van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken en -Bedrijven, waar van de heer Pol drie maanden later bericht kreeg. Op zijn beurt was hij on tevreden en schreef het college van Burgemeester en Wethouders een brief, waarop burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de man uitnodigde voor een gesprek, waarop het raadsvoorstel tot verkoop van grond aan de Maarten Schoutenstraat uiteindelijk volgde. In de gemeenteraad zei ir. W. Stuulen (CDA) toen meer te willen weten over WADDINXVEEN Meubelstoffeerderij W. van der Starre CV heeft deze week voor ongeveer een half jaar haar kantoor en werkplaats on dergebracht in de voormalige toonzaal van meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV aan de Wilhelminakade 69. De gedurende 20 jaar aan de Oranjelaan 8a gevestigde meubelstoffeerderij moest deze werkruimte uiterlijk woensdag 1 december hebben verlaten. het feit dat betrokkene, die kennelijk in nood verkeerde, drie maanden voor het verstrijken van de termijn grond aange boden krijgt. Burgemeester mr. Smal lenbroek betoogde dat wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereni- WADDINXVEEN De eigendomso verdracht van een huis - en van on roerend goed in het algemeen - is niet mogelijk zonder tussenkomst van een notaris. Hij moet zorgen voor het op stellen van de transportakte en de hy- potheekakte, die in zijn aanwezigheid dienen te worden gepasseerd (onderte kend). Daarna is het ook weer zijn taak deze akten te laten overschrijven in de openbare registers op het Hypotheek- kantoor. De koper van een huis is degene die de notaris behoort aan te wijzen! Ook wanneer de bouwer van een nieuw bouwproject of de gemeente met een vaste notaris werkt, staat het de koper vrij een notaris van zijn eigen keuze in te schakelen, zonder dat dit voor hem kostenverhogend werkt. Er is al op ge wezen dat het verstandig is de hulp van een notaris zo vroeg mogelijk in te roe pen. Hij is een jurist met grote ervaring op het gebied van onroerend goed. Hij zal graag bereid zijn advies te geven over alle aspecten van de koopovereen komst en over de financiële kanten van de zaak. Bovendien gaat de notaris na of de ver koper wel bevoegd is om het huis te verkopen, of de echtgenoten van de ko per en de verkoper verplicht zijn de stukken mede te ondertekenen en of handgeld moet worden betaald. Het is in het belang van zowel de koper als de verkoper noodzakelijk, dat deze aanbe taling wordt gestort bij de onpartijdige derde: de notaris. Het is dan ook niet juist dat het handgeld aan de verkoper wordt gegeven. De notaris staat tusssen de partijen in en kan zelfs in sommige gevallen als scheidsrechter tussen hen optreden. Mocht de koper of verkoper niet aan zijn verplichtingen voldoen, dan kan de notaris dit feit constateren en kan hij bepalen wie recht heeft op uitkering van de boete. De notaris zal - voorzover in zijn ver- en ver voer. In de commissie ruimtelijke or dening van het intergemeentelijk over legorgaan, die door onze eerste burger berglaan, Koningin Wilhelminaplein wordt voorgezeten, hebben voorts de (Oranjegalerij), Koningin Wilhelmina- Waddinxveners A. H. van Gent (Prog- singel, Brederolaan (Luifelbaan), Sta- ressieven) en W. L. M. Kruijk (CDA) ringlaan, Noordtunnel, Groensvoorde, zitting. De heer M. Boere (Progressie- Beethovenlaan, Dorpstraat, leplaan ven) maakt deel uit van de Midden (De Sniep), Puttelaan, Kerkweg-West, Holland-commissie voor algemeen bes- Passage. In dit laatste winkelcentrum tuurlijke zaken. mogen ligt - ervoor kunnen zorgen dat de koper niet voor verplichtingen wordt geplaatst die hij redelijkerwijs niet kan nakomen. Daartoe worden dan in de koopakte ontbindende bepa lingen opgenomen, die in deze serie reeds eerder aan de orde kwamen (woonvergunning, financiering e,d.). Tenslotte zorgt de notaris in het al gemeen voor de financiële afwikkeling van de transactie. Namelijk dat de ver koper de koopsom in handen krijgt na dat daar eerst eventuele hypothecaire leningen, die de verkoper op het huis had afgesloten, mee zijn afgelost. De notaris draagt de overdrachtsbelasting af en verrekent de kosten en belastin gen; soms ook zorgt hij - op verzoek - voor verrekening van de makelaar scourtage. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag hebben directie en personeel van stoel en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV het 40-jarig dienstverband van de heer J. Tiele (54) gevierd. Hij daarmee de negende medewerker van dit Wad dinxveense bedrijf aan de Wilhelminakade die de 40 jaar volmaakte. Directeur J. W. A. van Berkesteijn, die de heer Tiele en zijn vrouw in het deze maand in gebruik genomen kantoor namens de directie had ontvangen, overhandigde de jubilaris de gouden speld met oorkonde van de Centrale Bond van Meubelfabri kanten. Van de directie kreeg hij een envelop met inhoud. Namens het perso neel voerde de heer A. C. M. de Boer het woord en bood een barometer aan. Natuurlijk werd mevrouw Tiele in de bloemetjes gezet. De heer Van Berkesteijn ging in zijn toespraak terug in de tijd en wel naar 1936 toen de heer Tiele als 14-jarige jongen in dienst trad. Bij het Waddinxveense bedrijf is Tiele een heel bekende naam, want zolang Van Berkesteijn meubelen maakt, zolang is deze familie er bij betrokken. Eerst vader en later ook zijn zoons. Jo Tiele kwam in de dertiger jaren aan de boorbank te staan (één hand trekken, de andere hand sjorren) en werkte toen voor f 1,50 48 uur in de week. Voor het opruimen van de krullen - er was toen nog geen afzuiging - kreeg hij ’s avonds vijf cent per uur extra. Na de Tweede Wereldoorlog werd de heer Tiele buiger. Een apart vak, waar hij intussen alles van weet. ”Je vak versta je en geen stuk hout gaat verloren. We kunnen in één zin zeggen: Jo, de juiste man op de juiste plaats”, aldus de heer Van Berkesteijn, die in herinnering bracht de liefde die de heer Tiele voor het dier en het telen van bramen koestert. ”Wij hebben hier op het bedrijf al van alles gehad: Geiten, konijnen, loopeenden en broed machines met giereieren”. WADDINXVEEN Het kopen van een huis blijft ook voor Waddinxveners een gewich tige beslissing. Om een dergelijk besluit weloverwogen te nemen plaatst het Weekblad voor Wad dinxveen, daarbij gesteund door de Koninklijke Notariële Broe derschap [de vereniging van no tarissen en kandidaat- notarissen), een serie over het kopen'van een huis. Vandaag het slot van deze serie: Rol van de notaris. OPENBARE VERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE ALGEMEEN BESTUUR LIJKE ZAKEN: woensdag 24 november a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. VERGADERING GEMEENTERAAD: donderdag 25 no vember a.s., aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. VERGADERING COMMISSIE VOOR DE FINANCIËN: donderdag 25 november a.s., aanvang 16.30 uur in het ge meentehuis. BEVOLKINGSONDERZOEK Van 23 november t/m 9 december 1976 bestaat gelegenheid om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek op longtuber- culose. In de komende week worden zittingen gehouden in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12 op: dinsdag 23 november van 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur woensdag 24 november van 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur donderdag 25 november van 09.00-12.00 en 18.00-20 uur vrijdag 26 november van 09.99-12.00 en 18.00-20.00 uur Inwoners van 30 jaar en ouder zijn persoonlijk opgeroepen. Jongeren kunnen zich voor deelname melden ter gemeente secretarie, Zuidkade 8, afd. Algemene Zaken, tel. 4433. WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek verricht dinsdag 30 november de officiële opening van de nieuwe toonkamers en produktiehal van meubel fabriek Mulleman BV en M-S Meubelen aan de Mercuriusweg. Dit bedrijf is uit de as herrezen sinds op vrijdag 14 mei een felle uitslaande brand de panden aan de Mercu riusweg met de grond gelijk maakte. De schade werd toen geraamd op anderhalf mil joen gulden. Gaat deze opening officieel in zijn werk, andere bedrijven geven soms plotseling blijk van hun aanwezigheid, zoals Het Slaapkamercentrum aan de Zuidkade 47. Deze zaak, met vestigingen in Lisse en Cruquius (bij Heemstede), hield vanmiddag tussen vier en zes uur een receptie. Nieuw is verder Formido aan de Noordkade 149, een zaak van 1.000 vierkante meter met allerlei materialen voor bouwers en zelfbouwers. WADDINXVEEN De Waddinxveense lieverdjes en hun vaders en moeders moeten nog twee dagen geduld hebben, maar zaterdagmorgen 20 november om tien uur is het dan zover. Op dat moment zet Sint Nico laas voet op Waddinxveense bodem en zal hij worden verwelkomd door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten komt de Goedheiligman waarschijnlijk zullen met hun stoomboot afmeren aan omstreeks kwart over twaalf aan. de Zuidkade bij het gemeentehuis. Na woorden van welkom van onze eerste burger zal de Goedheiligman zich gereed maken voor een rondrit langs de diverse winkelcentra. Daarbij zal hij worden begeleid door ruiters van de Waddinxveense manege Reigersburgh en worden voorafgegaan door de Rot terdamse showband Ahoy. Sint Nico laas maakt zijn intocht op z’n schim mel. Zijn Zwarte Pieten gaan te voet om rijkelijk met pepernoten te kunnen strooien. De mogelijkheid bestaat dat de stoet wordt afgesloten met een aan tal reclamewagens. WADDINXVEEN/GOUDA Waddinxveens burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft in het college van overleg van het intergemeentelijk over legorgaan Midden Holland (zeg maar B. en W. van de regio) de portefeuille ruimtelijke ordening gekregen. Daar naast is hij tweede rapporteur van de zijn door drs. D. J. Gabor beheerde porte- kwart over tien zullen volgen is deze:

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 7