bij gpit optiek kom ik el japen L |8rTtie^ Aaltje Donker viert feest10 jaar kunsthobby-academie/muziekschool Garantie APARTEMENTSRECHTEN Opbrengst collecte Functie en werkterrein van notaris Bevolkings onderzoek tbc is gestart Oude kunst en antiek op beurs in Gouda van Staten gaan Nota Alternatieven en Varianten vaststellen Provincie belooftVeel overleg over welke groeirichting Gouda F EXCLUSIEF BLOEMWERK “ld Air du Temps een wolkjè\ ><*eiirigekj weeldejR k-.-j O Inderdaad Sinterklaas is een vaste klant van Grit Optiek.... al jaren. Ook zijn ’’zondagse” bril heeft Sinterklaas bij Grit Optiek gekocht en de bril bij zijn ’’uitgaanspak”. En ieder jaar haalt hij ook een voorraad geschenken voor de zeer bijzondere relaties. Toneel- en verrekijkers horen daarbij, mooie kamerthermometers (een zeer geliefd geschenk), verder barometers, bril-étuis in allerlei uitvoeringen. x Sinterklaas weet dat het de moeite waard is, even bij Grit-Optiek langs te gaan. Doet u het ook eens. Maap Groenendijk BOUMA NINA RICCI TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda IF Uw bloemist OHE IHTERFLORfl Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 Vandaag: Appartementsrechten. Volgende week: Hypotheken Drogisterij Parfumerie Groensvoorde 10 Waddinxveen Luxueus, elegant, exquis. Een atomiseur die de verrukkelijke eau de toilette ragfijn verstuift. Precies zoals het moet om onweerstaanbaar, beschaafd en... zuinig te zijn. Eau de toilette v.a./t 9,35 Spray v.a. 'f 26,45 Parfum v.a. ƒ38,15 VOOR het bedragen 5dec WADDINXVEEN De in Waddinx veen gehouden collecte van het Natio naal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, heeft in totaal f 5.150,- opge bracht. Hierdoor kunnen op korte ter mijn verschillende jeugdverenigingen op padvinders en kerkelijk terrein aller lei - soms lang bestaande - financiële wensen in vervulling doen gaan. Op landelijk niveau kan het Nationaal Jeugd Fonds bovendien haar werk op het terrein van de leef- en speelruimte voor de jeugd voortzetten door het financieel helpen van jeugd- en jongerenwerk in nood en het stimuleren van allerlei projecten. Het provinciaal bestuur houdt vast aan groeialternatief D, welke onder andere voorziet in een groei van Gouda met 5.500 tot 10.500 huizen. Met het gemeentebestuur van deze kaas- en kaarsenstad is de provincie van mening dat bouwen in Gouda tot financiële problemen zal leiden. Voorzover die niet door een goede plaatskeuze voor de bebouwing en door het nastreven van relatief hoge dichtheden opgelost kunnen worden, zullen andere mo gelijkheden, zoals steun van de hogere overheid, zeker onderzocht moeten worden. De kwestie is al met de minis ter van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening, drs. J. P. A. Gruijters, doorgenomen. gebouw kleiner is. Daarentegen zal het de eigenaar, die op de uiterste west hoek van een gigantisch flatgebouw woont, weinig interesseren, wie er hon derd meter verder de uiterste oosthoek van het gebouw gaat betrekken. Het feit dat de bewoners van een flat gebouw een aparte gemeenschap vor men, heeft nog een consequentie: de akte moet namelijk een regeling inhou den voor het gebruik, het beheer en het onderhoud van de gemeenschappelijke ruimten, zoals hallen, trappen en trap- pehuizen. Anders zou de mogelijkheid kunnen bestaan, dat een flatbewoner zich tevéél vrijheden ten aanzien van die ruimten zou aanmatigen: iedere té grote vrijheid die de één zich veroor looft, gaat nu eenmaal ten koste van de vrijheid van anderen. Daarom moet overdreven aanmatiging van vrijheden door een reglement worden ingeperkt. Dit geldt ook voor het gebruik van de flats: de bewoners mogen elkaar geen onnodige overlast aandoen, bijvoor beeld door luidschetterende muziek na twaalf uur 's avonds. Het recht op rust van de ene flatbewoner, houdt voor zijn buurman de verplichting in om niet al te rumoerig te zijn. da v.d. Meer, Mevr. Vermey. Piano 3: Jacob Mook. Piano 4: Peter kinscho ten, Janet Mook. Orgel 1Berend Veld wijk. Orgel 2: Immy Paul. Orgel 3: Mevr. Frankel. Gitaar 1Janet Mook. Gitaar 2: Arne Lijster. Gitaar 3: Jacob Mook. Blokfluit 1: Elise Bal, Jesse Dirksen, Marike Jansma, Marja van Leeuwen, Corine van Nielen, Annelies Schoneveld, Leo van ’t Spijker, Janet Stel, Jolanda van der Touw, Jacky Wijenberg. Blokfluit 2: Jeanette Boer, Hester Glasbeek, Melina Yo, Elma Meyaard, Sophia Tol. Blokfluit 3: Asa Dirksen, Marian de Gelder, Simone Keyzer. Blokfluit 4: Anita van de Berg. WADDINXVEEN De vol gend jaar tien jaar in Waddinx veen werkzame notaris J. in 't Hol kennen de meesten van ons voor het op laten maken van een testament of het kopen van een huis. Maar voor veel meer zaken is een gang naar de notaris aan de f rinses Beatrixlaan gewenst. Soms zelfs stelt de wet inscha keling van een notaris verplicht. Bijvoorbeeld voor het maken van huwelijksvoorwaarden of voor* het oprichten van een besloten vennootschap (BV) of een stich ting. Vaak ook kan de notaris nuttige adviezen geven voordat men een bepaalde beslissing neemt. Denk maar eens aan het kopen van een huis en wat daar allemaal bij komt kijken, vooral ook op financieel terrein. Om het werkterrein van de notaris wat meer toegankelijk te maken voor de Waddinxveners plaatst het Weekblad voor Waddinxveen, daarbij gesteund door de Ko ninklijke Notariële Broeder schap (de vereniging van nota rissen en kandidaat-notarissen een serie over de functie en het werkterrein van de notaris. De reactie in deze zin van de gemeente bereikte het provinciaal bestuur helaas te laat en kon dus niet worden opgeno men in de samenvatting van allerlei standpunten die betrokkenen hebben geformuleerd na het verschijnen van de Nota Alternatieven en Varianten. Bur gemeester en Wethouders hebben dan ook de gemeentelijke visie toegestuurd aan de in de provinciale staten van Zuid-Holland vertegenwoordigde frac- ties. Daaruit blijkt dat Waddinxveen in meerderheid kiest voor groeialternatief F, dat uitgaat van het in tact blijven van het westelijk deel van deze provincie, ja zelfs een afname van de belangrijkheid daarvan en eigen groei en beperkte overloop gebundeld in het oosten van Zuid-Holland. GOUDA/WADDINXVEEN Voor de achtendertigste keer herbergt het Goudse schouwburgcomplex aan de Boelekade komend weekeinde de beurs van oude kunst en antiquiteiten, waaraan zal worden deelgenomen door antiquairs uit het gehele land. De beurs wordt gehouden op zaterdag 27 novem ber en zondag 28 november. Openings tijden op beide dagen zijn van 11.00 tot 19.00 uur. Speciaal om de beurs aant rekkelijk te maken in verband met het Sint Nicolaasfeest is er veel aandacht besteed aan artikelen tot f 100,- en f 200,-. Bovendien is er deze keer een grote collectie kinderspeelgoed, pop pen etc. WADDINXVEEN/DEN HAAG Pas na meer diepgaand onderzoek, na intensief overleg met alle betrokken overheden (met name gemeen tebesturen) en na inspraak van de bevolking zal worden uitgemaakt in welke richting(en) Gouda moet groeien. Dat heeft het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland de provinciale staten laten weten. In het Provinciehuis wordt dezer dagen de Nota Alternatieven en Va rianten vastgesteld. Over deze provinciale nota, in welk stuk ter voorbereiding van de streekp lannen Zuid-Holland Oost en Zuid- Holland West de ’’bouwplaats Wad dinxveen” om de hoek komt kijken, omdat Gouda de ruimte niet zou heb ben om te bouwen, zijn al harde noten gekraakt in de gemeenteraadsverga dering van woensdagavond 11 augus tus. In de raadzaal is toen afgesproken dat deze gemeente zich beslist niet als bouwplaats op een presenteerblaadje zal aanbieden, al is door de meerder heid wel gesteld dat Waddinxveen bereid dient te zijn mee te denken in de regionale woningbouwproblematiek en indien daaruit consequenties voor het bouwbeleid van ons Gouwe-dorp voortvloeien, daaraan uitvoering te ge ven. WADDINXVEEN Dinsdag is, zoals bericht, in het Groene Kruis gebouw aan de Stationsstraat weer een bevolkingsonderzoek op tu berculose van start gegaan, waar voor alle Waddinxveners van 30 jaar en ouder een persoonlijke oproep ontvangen. Zij die jonger zijn en toch onderzocht willen worden moeten zich tijdig aanmel den ter gemeentesecretarie, tel. 4433, afdeling algemene zaken. De beneden-dertigers zijn niet op geroepen, omdat het aantal gecon stateerde gevallen van actieve longtuberculose in die groep tel kens te gering blijkt te zijn. De kosten van het tbc- bevolkingsonderzoek 4,50 per persoon. Het rooster van de nog resterende zittingen ziet er als volgt uit: Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12 vrijdag 26 november: 09.00-12.00 en 18.00-19.00 uur dinsdag 30 november: 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur woen'sdag 1 december: 09.00-10.00 uur Bethelkerk, Bilderdijklaan 1 woensdag 1 december: 18.00-20.00 uur donderdag 2 december: 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur vrijdag 3 december: 09.00-11.00 uur Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 maandag 6 december: 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur dinsdag 7 december: 09.00-12.00 en 18.00-20.00 uur woensdag 8 december 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur donderdag 9 december: 13.30-16.30 uur. van het diploma van de voorafgaande graad. Om het gezamenlijk musiceren aan te moedigen is voor piano steeds vierhandig spel of begeleiding ge vraagd. Deze diploma’s kunnen afzon derlijk behaald worden, zonder dat men in het bezit hoeft te zijn van het voorafgaande”. In het afgelopen jaar behaalden de vol gende leerlingen van Aaltje Donker hun straks door burgemeester mr. Smallenbroek uit te reiken diploma: Piano 1: Carola Blijenberg, Ingrid Blijenberg, Telma Bonte, Sandra Verkley, Joop Zuidam. Piano 2: Wilma Bloemkolk, Pauline Christoffels, Jolan- WADDINXVEEN De vanavond (donderdag) vergaderende gemeen teraad is gevraagd de Rijnlandse Or kestvereniging uit Alphen aan den Rijn, die woensdagavond l december in de Ontmoetingskerk concerteert, een garantie te verlenen van maximaal 550,- in een eventueel tekort op de exploitatie van de te houden uit voering. Het orkest raamt het exploita tietekort op f 545,-, ondanks een eigen bijdrage van 455,-. B. en W. hebben geen moeite met deze garantiever lening, omdat ze grote waarde zeggen te hechten aan dergelijke culturele evenementen in Waddinxveen. Van deze garantieverlening kan een blijven de zaak worden gemaakt. WADDINXVEEN Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de kunsthobby-academie/muziekschool Groenswaard aan de Peter Zuidlaan 8 wordt er op woensdagavond l decem ber om half acht in het Anne Frank centrum aan het Jan van Bijnenpad een muziekuitvoering gegeven. Deze avond, waar burgemeester mr. A. G. Smallenbroek diploma’s zal uitreiken, staat onder leiding van Aaltje Donker met medewerking van mevrouw F. v.d. Wilt en is gratis voor een ieder toe gankelijk. Aaltje Donker is nu één decennium lang de stuwende kracht achter haar kunsthobby-academie/muziekschool WADDINXVEEN Sinds l december 1952 heeft de wetgever de mogelijkheid geschapen om een flatge bouw - zoals dat heet - te splitsen in ap partementsrechten. Meestal heeft men het in dit verband over ’horizontale ei gendom’. Die benaming is echter mi sleidend. Zij wekt de indruk, dat hori zontale eigendom over een verdieping of over een bepaalde flat op een verdie ping zou gaan. Dit is onjuist. Onder een appartementsrecht wordt volgens de wet verstaan: een aandeel (bijvoor beeld één/dertigste) in een flatgebouw met toebehoren, dat de bevoegdheid geeft tot het gebruik van een bepaalde fiat in dat gebouw. Iedere appar- tementseigenaar is dus voor een be paald gedeelte eigenaar van het gehele gebouw en niet van een bepaalde flat. Iedere eigenaar van een appartements recht is derhalve eigenaar van on roerend goed, dat wettelijk volkomen gelijk staat met een eigen woonhuis; beide soorten eigendom worden in de zelfde registers vermeld. Het appar tementsrecht kan dan ook normaal met hypotheek worden belast. Omdat de appartementseigenaar van een gedeelte van het gehele gebouw is, moet hij ook voor een gedeelte de lasten en de on derhoudskosten van het gehele gebouw dragen. De gezamenlijke eigenaars van een dergelijk flatgebouw zijn lid van een vereniging van eigenaars, die tot doel heeft de gemeenschappelijke belangen van die eigenaars te behartigen. Tot de vergaderingen van de vereniging heeft iedere eigenaar toegang. Hij kan er het woord voeren en zijn stem uitbrengen, dus voorstellen goed- of afkeuren. Het bestuur van de vereniging van ei genaars wordt gevormd door één of meer administrateurs, die er onder meer voor moet(en) zorgen, dat de ei genaars op tijd hun aandeel in de geza menlijke lasten en onderhoudskosten betalen. Tot de lasten behoort tevens de jaarlijks te betalen premie voor de verzekering van het flatgebouw, want het gebouw is - het zou moeilijk anders kunnen - in zijn totaliteit verzekerd. De splitsing van een gebouw met grond en verdere toebehoren moet bij nota riële akte gebeuren. Die akte moet vol gens de wet aan allerlei voorschriften voldoen. Eén daarvan is, dat bij de akte een tekening moet worden gevoegd, waarop duidelijk is aangegeven uit wel ke flats het gebouw precies bestaat, ter wijl dan in de akte nauwkeurig moet worden vermeld tot welk appar tementsrecht het gebruik van iedere flat behoort. Sommige flatgebouwen zijn georgani seerd in de vorm van een coöperatieve vereniging (C.V.). Hierbij gelden ver gelijkbare bepalingen als bij het appar tementsrecht. Het verschil is dat men bij een C.V. uitsluitend het persoonlijk recht heeft op bewoning van een be paalde flat. De bewoners van een flatgebouw vor men min of meer een aparte gemeen schap, een maatschappijtje in het klein. Het is dan ook logisch, dat de meeste splitsingsakten aan de eigenaars een beperkt recht van inspraak geven bij de komst van een nieuwe bewoner. Die in spraak zal groter zijn naarmate het flat- Mr. Opticien J. Grit Contactlensspecialist ANVC. Optometrist OV. 7 Korte Tiendeweg 12, Tel. 01820 - 13033. Kleiweg 108, Tel. 01820 - 16033. Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel. 01820 - 18492J Gouda. 7 Winkelcentrum De Passage 220, Tel. 01828 -4303,/ Waddinxveen. "I BELANGRIJKE STAP Met het vaststellen van de Nota Alternatieven en Varianten zet de pro vincie een belangrijke stap voorwaarts op weg naar de vaststelling van de streekplannen Zuid-Holland Oost en Zuid-Holland West. In ieder geval zijn de inspraak en het overleg over de nota zo vruchtbaar geweest, dat in ”Den Haag” nu een ruimtelijk beeld voor heel Zuid-Holland kan worden ge schetst dat met recht worden aan gemerkt als een variant op het alterna tief D. Dat betekent dat de bouwlokaties Zoetermeer-Zuid en Delft-Delfgauw n tLMH.AU V UUK W ALlUi.V A V ELlH-UUAULKDAVi L3 V L:»1OLK 19/0 1 Nadere inlichtingen kan met ver krijgen ter gemeentesecretarie, 1 afd. Algemene Zaken (ingang noodgebouw), telefoon 4433. Groenswaard. Over de diplomauitrei- king tijdens de volgende week woens dagavond te houden muziekavond zegt ze: ’’Geïnspireerd door het enthousias me van de jeugd voor het behalen van zwemdiploma’s heb ik voor de vakken blokfluit, orgel, gitaar, piano en beel dende kunst diploma’s ingesteld. Ik hoop dat dit een stimulans zal zijn zich in deze vakken zowel theoretisch als practisch zo goed mogelijk te bekwa men, zodat naast de sport de kunst een grotere plaats in de vrijetijdsbesteding zal krijgen. De eisen zijn samengesteld in opeenvolgende moeilijkheid. Voor het behalen van elke graad van beel dende kunst moet men in het bezit zijn zullen worden uitgewerkt in het kader van het voorontwerp-streekplan Zuid- Holland West en dat in beginsel de voorkeur wordt uitgesproken voor het eveneens aanwijzen van de bouwloka- tie Leïdschendam, waarvoor nader overleg en studie zal worden gepleegd. Mocht Leidschendam niets worden, dan zal worden gekozen voor Waterin gen als bouwlokatie. De plaatsen die het als streekcentra meer en meer zul len moeten gaan maken en zijn Alphen aan den Rijn, Gouda en Gorinchem. De vraag is en blijft natuurlijk in hoe verre Gouda als opvanggemeente grondgebied in Haastrechtse, Moord rechtse, Reeuwijkse of Waddinxveense richting nodig zal blijken te hebben. In dat verband wordt ook in ons dorp met spanning uitgekeken naar het struc tuurplan van de kaas- en kaarsenstad, dat het antwoord op die vraag zal dienen te bevatten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5