TELEGRAM beide zwembaden bureau La Paz Open Deur-team in actie voor Gelijke prijzen voor duiken in u 11 I r Tijdens adventsstonden Als het kan gaat CAI- kabel gelijk door de zinker BEZORGING Peuleyen 15 telefoon 2604 DE NIEUWE TARIEVEN PER 1 JANUARI 1977 Verboom [udNBMj Makelaardij BV KLACHTEN 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 Vrijwilligers gevraagd voor Kerst-Inn We moeten van vuilstort een natuurgebied maken Voorfinanciering deel van tweede bouwfase Gemeente schiet 1,7 miljoen voor om HAVO/Atheneum te ’’redden” f 1 U I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. STAATSSECRETARIS WADDINXVEEN ontwerp-besluit 20 ƒ180,- 110,- 12,50 45,- I ƒ46,50 ƒ31,- ƒ82,50 3,25 11- 36,- te bad dat hier van gelijkschakeling geen sprake kan zijn. B. en W. vinden dat dit tariefsverschil zonder bezwaar zo kan blij ven. WADDINXVEEN Het programma in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar ziet er van vandaag tot en met eind volgende week zo uit: Donderdag 25 november: 20.00 uur Avond met luistermuziek. 21.00 uur Bijeenkomst werkgroep UNIEK, voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen. Vrijdag 26 november: 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren. 20.00 uur Avond met luistermuziek met als speciale atractie een Jam Session, georganiseerd door o.a. Frans Vitalis en Raymond Lolo. Zaterdag 27 november: 21.00 uur Een avond met Jules de Corte, entree leden 3,50 niet leden 0,50 0,25 5,25 „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 „DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 beide baden f 2,25 f 56,50 85,— 127,- J i baden, die voor de knipkaarten en die voor gewijzigde tarieven voor te stellen. Het is torn binnen de aangege ven gemiddelde prijsstijging de tarieven voor het overdekte- en openluchtzwembad op gelijke bedragen te brengen, behalve voor de zogenaamde 4-maandelijkse abonnementen. De tarieven voor de abon nementen voor de 4-maandelijkse periode i voor het open- Lezers schrijven WADDINXVEEN De tarieven voor het overdekte- en het openlucht zwembad in het sportpark De Sniep zullen vanaf het volgend jaar in een nieuwe gemeentelijke verordening zijn opgenomen. Daarin staan de vol gende tarieven: Langzaam zal de rust uit het gebied verdwijnen en zullen een aantal huisjes verschijnen. In het betreffende artikel in het Weekblad voor Waddinxveen staat ver meld: ’’Suggesties om de vuilstort te bestemmen als heemtuin of botanisch park lijken praktisch niet uitvoerbaar.” 30,— 1,80 1,05 het onderwijs voor hun kinderen - zoals dit door de uitstekende gang k u:; eerste fase van het schoolgebouw werd mogelijk ingang van het cursusjaar 1977-1978 ernstig in gevaar zal y matie verstrekt over dat gene wat de hoorzittingen over het ontwerp- bestemmingsplan I Oost hadden opgeleverd. Naar aanlei ding daarvan het volgende: Kerst”, die vorig jaar december lingen nastreven. Het consulatiebureau zal trachten de activieteiten te coördineren met andere Boliviaanse instituten, die eveneens in dienst staan van de arbeiders. Het Open Deur-team wil dit bureau finan cieel steunen om het werk te kunnen uitvoeren. Gevraagd wordt geen hoog hartige goedgeefsheid, geen aalmoes uit welvaart, maar een gift uit een goed hart. Waddinxveners kunnen hun bijd ragen na afloop van de adventsstonden afgeven bij de in de respectievelijke kerken opgestelde informatiestand. Ook kunnen bijdragen worden over- TTr Di ni-.i gemaakt op rekeningnummer AC 11E VOOR BUREAU 3668.30.775 van de Rabobank Wad- Werden in 1975 activiteiten ontplooid dinxveen (postgiro van de bank 79138). Om de bezoekers van de adventsvierin gen te informeren wordt er op woens dagavond 15 december na de stonden in de Ontmoetingskerk een dia- vertoning over Latijns-Amerika gehou den, waarbij de heer Paul van der Harst, die dit gebied als landelijk mede werker van Solidaridad bezocht heeft, aanwezig zal zijn. Ook zal er bij de laat ste adventsstonde op zondag 19 decem ber in de Immanuëlkerk een werker uit het actiegebied aanwezig zijn. te verwezenlijken zal het nog het een ander moeten gebeuren. Eerst zal het terrein enkele jaren moeten braaklig- gen om tot bruikbare grond te zijn ver teerd. Dan zal het nodige graafwerk verricht moeten worden om het volk om het SOS-kinderdorp in het Israëli sche Bethlehem aan een watervoor ziening te helpen (totaalopbrengst, in clusief de toen gehouden Kerst-Inn, 2.048,27, zodat de watervoorziening er kon komen), dit jaar zet het Open Deur-team zich in voor een consulta tiebureau in het Boliviaanse La Paz. Dit bureau is samen met de ihterker- kelijke actie voor Latijns-Amerika, So lidaridad, uitgezocht. In La Paz heeft het consultatiebureau tot doel om aan arbeiders, boeren en slumpbewoners deskundige diensten te verlenen, hen in staat te stellen hun belangen te verdedi gen, hun rechten op te eisen en hun on- middelijke doelstellingen te bereiken zonder zich belemmerend te voelen door gebrek aan economische hulp middelen. Het betreft: juridische en ad ministratieve hulp, boekhoudkundige hulp aan sociale organisaties, opstellen van balansen, accountantscontrole, fi nanciële transacties, uitwerken van projecten, etc. ”Het vinden van onderdak voor een zo groot aantal klassen is binnen de in Waddinxveen beschikbare lokaalruim- te niet haalbaar”, schrijven Bur gemeester en Wethouders aan de gemeenteraad. Ze wijzen er tegelijktijd op deze hele zaak samen met de commissie van bestuur voor de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum al in op 9 september en 15 oktober ver stuurde brieven aan de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, drs. K. de Jong Ozn., aangekaart te hebben. Maar op deze twee brieven is door ”- Den Haag” nog niet gereageerd. Het bureau zal in de eerste fase begin nen met twee diensten, namelijk juridi sche en boekhoudkundige. Daarna wordt overgegaan op andere vormen van dienstverlening op het gebied van gezonheidszorg, sociale bijstand, tech nische hulp op landbouwkundig en vee- teeltkundig gebied, etc. Het bureau verleent overigens al technische hulp op het niveau van de landbouw en zal zijn activiteiten beginnen in La Paz. De dienstverlening geschiedt alleen aan personen, groepen, verenigingen en ft van zaken bij de eerste fase van het schoolgebouw werd mogelijk gemaakt - met i komen”. voor wat betreft de huisvesting van de dan (naar verwachting) 34 klassen met 905 leerlingen, maar ook onderwijskun dig ontstaat hierdoor bij de start van het nieuwe schooljaar een uiterst moei lijke situatie, indien er ten minste niet aan een noodoplossing wordt gewerkt. Te meer als men weet dat de thans reeds buiten het eigen schoolgebouw gehuisveste 7 klassen dan (bij handha ving van 6 noodlokalen binnen het, reeds bestaande gebouw) nog eens 9 klassen elders zullen moeten worden ondergebracht. De agenda voor ’t Ketelhuis ziet er zo uit: Donderdag 25 november: 19.30- 21.00 uur Dansles voor beginners. Vrijdag 26 november: 13.30- 15.30 uur Cursus vrij raamweven. 21.00-01.30 uur Soos 20 en 30 Plus. Vanavond is er de gezellige band, die luistert naar de naam: ’’Mamma’s Rocelli Boys”. Zij spelen alle genre’s muziek voor alle soorten dansen. De entree bedraagt 2,50. Kaartvoorver- koop vanaf maandag 22 november elke werkdag van 13.00 tot 19.00 uur in ’t Ketelhuis. Maandag 29 november: 15.45-19.30 uur Kinderclubs. Vanaf 21.00 uur Bijeenkomst werk groep Uniek, voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen. Dinsdag 30 november: 15.45- 19.30 uur Kinderclubs. 20.00-24.00 uur Schuttersvereniging Waddinxveen. Woensdag I december: 13.15-19.30 uur Kinderklubs. 20.00-22.30 uur Cursus Sport en Spel. Donderdag 2 december: 15.45- 18.00 uur Kinderklubs. 19.30- 21.00 uur Dansles voor beginners. WADDINXVEEN Het Open Deur-team, waarin vertegenwoordigers van de rooms-katholieke St. Victorparochie, de Gereformeerde Kerken en de hervormde Immanuëlkerkgemeente samenwerken, komt ook dit jaar weer een viertal adventsstonden op weg naar Kerstmis 1976. Deze vieringen worden gehouden in de Kruiskerk (woensdag 1 december, 20.00 uur), St. Victorkerk (woensdag 8 december, 20.00 uur), Ontmoe- tingkskerk (woensdag 15 december, 20.00 uur) en in de Immanuëlkerk (zondag 19 december, 17.00 uur). Aan de adventsstonden’’Samen op weg gemeenschappen die sociale doelstel- naar F een zeer ruime belangstelling trokken en een goed gehoor vonden, verlenen pastores van de in het Open Deur team samenwerkende kerken hun medewer king, evenals koren en organisten. Na afloop van de vieringen is er voor de bezoekers gelegenheid om, onder het genot van een kopje koffie, nader met elkaar van gedachten te wisselen en om contacten te leggen. Door het Open Deur-team worden alle Waddinxveners van harte uitgenodigd. Te meer daar aan de cyclus van vier adventsstonden een actie is verbonden. Met het verstrekken van een krediet van f 1.730.000,- waarmee een deel van de tweede bouwfase kan worden neergezet, kunnen de gemeenteraad sleden de voortgang van het onderwijs aan de samenwerkingsschool voor HA VO/Atheneum verzekeren. Met het splitsen van de tweede bouwfase in een A- en een B-gedeelte is het namelijk mogelijk geworden door gedeeltelijke realisering van de tweede bouwfase (die totaal 3.452.750,- kost) de huis vestingsproblemen van de school voor lopig op te lossen. Met bouwfase 2A is ongeveer 9 maan den (155 werkbare dagen) gemoeid, zo dat - mits spoedig begonnen - in het be gin van het schooljaar 1977/1978 het nieuwe stuk klaar kan zijn. Bij het be schikbaar te stellen bedrag van f 1.730.000,- is de rente 156.000,-) al bijgeteld. Omdat bij een berekening van de kapitaallasten de afschrijving voorshands achterwege kan worden gelaten daar het rijk in een later sta dium alsnog de bouw van de rest zal fi nancieren, behoeft alleen voor de rente een dekking te worden gezocht, waarin B. en W. blijkens hun raadsvoorstel zijn geslaagd. WADDINXVEEN Als blijkt dat de zinker in de Gouwe goed te gebruiken is om er de kabel van de in aanleg zijn de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) doorheen te laten lopen zal dat bij wijze van kostenbesparing gelijk worden ge daan. Dit zeggen Burgemeester en Wethouders tot de vanavond (donder dag) vergaderende gemeenteraad in hun voorstel om 10.000,- beschik baar te stellen om te kunnen bekijken of die niet meer gebruikte zinker van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken wei voor dit doel te gebruiken valt. Met het doorvoeren van de CAI-kabel, waardoor ook de overkant van de Gouwe straks aange sloten kan worden op de kabel televisie, is 15.000,- gemoeid en ook dit bedrag is de raadsleden gevraagd al vast beschikbaar te stellen. Op advies van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven wordt eerst een onderzoek ingesteld naar het al of niet geschikt zijn van de zinker om bij de Waddinxveners in oost geen ver wachtingen te wekken. Blijkt de kabel van oever tot oever door te voeren, dan wordt dit gelijk gedaan, vooruitlopend op een definitieve beslissing over de uitbreiding van het CAI-net. Als het zo ver is zullen natuurlijk ook de kosten van deze uitbreiding, de invloed daar van op de tarieven en de te verwachten aansluitdichtheid in Waddinxveen- Oost ter sprake komen. De in totaal ter beschikking te stellen 25.000,- zullen ten laste worden gebracht van het onderhouds- en vernieuwingsfonds en de begroting van het gemeenschap pelijk antenne-systeem voor 1976. Zondag 28 november: 13.00 uur tot 17.30 uur, Open huis voor jongeren tussen de 15 en 25 jaar. Maandag 29 november: 15.00tot 17.30uurOpen huis voor jongeren, ’s Avonds geen openhuis wegens cursussen. Dinsdag 30 november: 15.00 tot 17.30 uur, Open huis voor jongeren, ’s Avonds wegens cursussen geen openhuis. Woensdag 1 december: 15.00 tot 17.30 uur, Open huis voor jongeren, ’s Avonds wegens besloten Sinterklaasviering van alle vrijwilligers van van de stichting geen open huis. Donderdag 2 december: 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren. 21.00 uur Bijeenkomst werkgroep UNIEK, voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen. 20.00 uur Avond met luistermuziek. Vrijdag 3 december: 20.00 uur Avond luistermuziek. 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren. Zaterdag en zondag 4 en 5 december is De Bonkelaar gesloten. enkel bad voor personen vanaf 16 jaar 1 enkel bad voor personen tot 16 jaar, .alsmede voor houders van een landelijk Paspoort voor Bejaarden 10-badenkaart voor personen vanaf 16 jaar 10-badenkaart voor personen tot 16 jaar, alsmede voor houders van een landelijk Paspoort voor Bejaarden 20-badenkaart voor personen vanaf 16 jaar 20-badenkaart voor personen tot 16 jaai;, alsmede voor houders van een landelijk Paspoort voo'r Bejaarden Abonnementen met een geldigheidsduur van één jaar: abonnement voor personen die op 1 januari van het lopende de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, niet vallende onder de hieronder vermelde categorie h abonnement uitsluitend voor personen die op 1 januari van het lopende jaar de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt, alsmede voor houders van een landelijk Paspoort voor f Bejaarden j gezinsabonnement, geldig voor ouders en alle kinderen die op f 1 januari van het lopende jaar de leeftijd van 18 jaar nog niet j hebben bereikt te vermeerderen per persoon, de abonnement- I houder niet meegerekend met Zwemlessen: leskaart voor personen vanaf 16 jaar, inclusief entreegeld, voor 12 lessen van 20 minuten leskaart voor personen tot 16 jaar, alsmede voor houders van een landelijk Paspoort voor Bejaarden, inclusief entreegeld, voor 12 lessen van 20 minuten schoolzwemmen per persoon per les met instructie schoolzwemmen per persoon per les met instructie Verhuur: aan plaatselijke verenigingen per uur aan overige verenigingen per uur aan verenigingen op zon- en feestdagen per uur Diversen: voor het in bewaring geven van waardevolle voorwerpen onder eigen verantwoordelijkheid bezoekers tribune overdekte bad per persoon voor duplicaat-abonnementen wordt in rekening gebracht overdekt bad openlucht bad Abonnementen met een geldigheidsduur van vier maanden abonnement voor personen die op 1 januari van het lopende jaar de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, niet vallende onder de hieronder vermelde categorie 80, abonnement uitsluitend voor personen die op 1 januari van het lopende jaar de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt, alsmede voor houders van een landelijk Paspoort voor Bejaarden 45, gezinsabonnement, geldig voor ouders en alle kinderen die op 1 januari van het lopende jaar de leeftijd van 18 jaar nog niet hebben bereikt 92,50 te vermeerderen per persoon, de abonnementhouder niet meegerekend met 5,— In van vorige week werd uitvoerige infor- plaatsen. Op 24 oktober zond ik al koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek WADDINXVEEN Nu de gemeenteraadsleden in de vorige maand gehouden begrotingsdebatten hebben gezegd de tarieven voor de zwembaden in het sportpark De Sniep voor 1977 niet met gemiddeld 7 procent (zoals Burgemeester en Wethouders dat wildenmaar met 3 procent te verhogen kan daartoe in de vanavond (donderdag) te houden gemeenteraad worden be sloten. Zij het, dat een aantal tarieven met méér dan 3 procent omhoog zul len moeten gaan, terwijl een ander aantal gelijk zullen blijven of zelfs ver laagd worden. Dat heeft allemaal te maken met de toezegging van het colle ge, die door de raad eens is gevraagd, om te komen tot gelijke zwembadtarie ven voor beide baden en de invoering van een meerbadenkaart, die zowel geldt voor het overdekte- als het openluchtzwembad. In het aan de gemeenteraad voorgelegde heden voorbehouden, de zwembadtarieven ontwerp-besluit voor de zwembadtarieven slechts eenmaal per jaar te wijzigen, en in 1977 hebben burgemeester en Wethou- wel door de raadsleden bij de begrotings- ders ook getracht de tarieven voor enkele behandeling, voor het desbetreffende jaar, i de 4-maandsabonnementen op elkaar af te het college gelukt stemmen, alsmede om een evenwichtige - verhouding te scheppen tussen volwassenen- en kindertarieven en gezin- starieven. Globale berekeningen, geba seerd op de bezoekersaantallen van 1975/1976 hebben de gemeente aange toond, dat bij de nieuwe tarieven de totale mei/juni/juli!augustus opbrengst bij gelijk bezoekersaantal onge- luchtzwembad liggen namelijk op een zo veer 3 procent zal stijgen, zodat in die zin veel lager niveau dan de tarieven voor de rekening wordt gehouden met de tijdens 4-maandelijkse periodes voor het overdek- de begrotingsdebatten door de gemeen teraad gedane uitspraak. B. en W. hebben het voornemen om vanaf 1 januari 1977buitengewone omstandig- f 1,35 f 20,- nog te bouwen gedeelte voor de aan vang van het volgend schooljaar op alle fronten (1977/1978) klaar zou zijn. het Weekblad voor Waddinxveen Hierbij wil ik de nodige vraagtekens - J een brif aan de heer A. M. wamborn, direc- het ontwerp- teur van de gemeentelijke dienst open- Landehjk gebied bare werken en -bedrijven, met darin een aantal vragen over de bestemming van dit gebied. Tot op heden ontving ik Enkele weken geleden werd ik in- nog geen antwoord. gelicht door een bewoner van de Mid- Er zijn meer gemeenten met oude vüil- delburgseweg over het op handen zijn- stortplaatsen. In Delft bv. heeft men er de ontwerp-bestemmingsplan Lan- een heemtuin van gemaakt. Deze is delijk gebied Oost. De aan de Middel- voor het publiek toegankelijk en biedt burgsweg gelegen vuilstort is vol, en veel leerzaam materiaal en een rustige werd afgedekt met een laag bagger. Zo wandelomgeving. Graag wil ik met een is een stuk grond ontstaan met vele mo- groep mensen de mogelijkheden onder gelijkheden. zoeken om van de vuilstort een voor ie- De gemeente ziet hier het liefst een der toegankelijk wandelgebied te ma- volkstuinencomplex ontstaan. Om dit ken. We zouden de praktische bezwa ren van de gemeente kunnen bestu deren. Het lijkt mij voor de inwoners van Waddinxveen een unieke mogelijk heid om een nieuw natuurgebied (2V2 ha.) te creëren, naast het verloren gaan van zo ve^l stukken natuur aan nieuwe stuinencomplex gestalte te doen geven, woonwijken en autowegen. Ik nodig ie dereen uit, die zich wil inzetten om van de vuilstort een natuurgebied te ma ken, contact op te nemen met Rob van Oord, Lindengaarde 11, Waddinxveen. Liever natuurcreatie dan recreatie. ROB VAN OORD, Lindengaarde 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 25 NOVEMBER 1976 WADDINXVEEN Nu het rijk niet tijdig met geld over de brug komt om door te kunnen gaan met de bouw van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de (korte) Sniepweg is het Waddinxveense gemeentebestuur van plan zorg te dragen voor de voorfinanciering om daarmee nog te kunnen redden wat er te redden valt. Uitgaande van de zelfbedachte tussenoplossing (voorfinanciering van een deel van de tweede fase) gaat het om een bedrag van 1.730.000,welk krediet de vanavond (donderdag) vergaderende gemeenteraad beschikbaar kan stellen om de problemen waar de samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum anders mee te maken krijgt aanvaardbaar te houden. Uit het Weekblad voor Waddinxveen van twee weken geleden was al dui delijk geworden dat er aan de noodklok werd getrokken om de school aan de (korte) Sniepweg uit rrtfVFN VAN de impasse te halen en het einde te v L kunnen aankondigen van een onder wijssituatie die tot een opeenstapeling Dat is niet meer haalbaar, gelet immers van ergernissen leidt, omdat in het op het feit dat de te verwachten bou- reeds gebouwde gedeelte zelfs in hoek- wtijd van 12 maanden (200 werkbare jes en gaatjes les moet worden gegeven, dagen) zal bedragen en dus eigenlijk al Een uiterst schrijnende situatie, zeggen in augustus met de bouw van de tweede alle betrokkenen. En dat terwijl er aan- fase begonnen had moeten zijn om op vankelijk goede hoop bestond dat het tijd klaar te kunnen komen. Niet alleen I WADDINXVEEN Over de huisvestingssituatie van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum is op de ouderavond van I deze school het volgende telegram gezonden aan zijn excellentie drs. K. de Jong Ozn., staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen te Den k Haag: "De ouders van de leerlingen van de samenwerkingsschool voor HA VO/Atheneum te Waddinxveen, bijeen in hun jaarlijkse ouderverga- dering, willen hier een dringend beroep doen op uw medewerking aan de Y realisatie van de tweede fase van het schoolgebouw. Dit daar er grote on- k I gerustheid bestaat over het feit dat bij uitstel van deze bouw de voortgang WADDINXVEEN Over een i maand wordt er in Waddinxveen voor de vierde maal een Kerst-Inn J gehouden. Ditmaal niet in de her- vormde Immanuëlkerk (in samen- J werking met de jeugdclub Toget- her van deze kerk) maar in het jeugd- en vrijetijdscentrum De I Bonkelaar (door vrijwilligers van dit centrum). De Kerst-Inn wordt gehouden op vrijdag 24 december i van 21.00-02.00 uur, zaterdag 25 december (Eerste Kerstdag) van, i 10.00-24.00 uur en zondag 26 de- cember (Tweede Kerstdag) van 10.00-18.00 uur. Op dit moment, aldus de werkgroep Kerst-Inn van i het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar, zijn er nog veel mensen J nodig om van dit gebeuren ook dit jaar een succes te maken. Naast de i helpende hand van vrijwilliges zijn suggesties en ideeën voor het prog- ramma natuurlijk ook van harte welkom. Het telefoonnummer van De Bonkelaar is 7272.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9