5 december: Sinterklaas! met nieuwe bejaardenhuis de pater - makelaardij b.v. waddinxveen In 1977 in Waddinxveen QU BOOT CDA wil Huize Souburgh niet renoveren in verband koopavond op donderdag TO It BAS Onafhankelijk Nieuwsblad Verf Fa. v. d. Linde l geurend parfum voor de vrouw. Geld uit kistje De Bonkelaar Verwachting van middenstandsvoorzitter G. R. van Ringelenstein: WASSALON COMPEER WIL GAAN SLUITEN KLACHTEN BEZORGING Peuleyen 15, telefoon 2604 PERZEN I Radio - T.V defekt Bel dan 01828-5890 weggenomen m Makelaardij B.V. 01828-2309 I I L l»9vmo drogisterij parfumerie groensvoorde 10 waddinxveen r in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 9 voor huizen, flats én bedrijfspanden KOOP RECHTSTREEKS UW ORGEL OF PIANO IN BODEGRAVEN i neem daarom.... Grote kollektie I Holland. 1 a LIJ W tav.v.wavayawawa1 in diverse maten en kwali teit Centrum van fabrikage import en verkoop Eindeloze kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu... Weekblad voor Waddinxveen e 32e JAARGANG-Nr. 1488 HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 i, le t en vatie van Huize Souburgh niet te lang te wachten, daarbij in achtnemend dat het huidige aantal plaatsen tenminste gehandhaafd blijft. DROGISTERIJ BOUMA HEEFT WEER W AT.... Van het pure begin, het zwart voor de zwarte pieten, tot het persoon lijkste einde, een heerlijk d, n, Met spoed vragen wij woonhuizen te koop Onze vaste relaties kopen graag op vlotte wijze een voor hen pas- J send pand. SERVICECENTRUM voor Radio en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen Tel. 5890 1 i Waddinxveen: Dorpstraat 38 - tel. 2373 Boskoop: Zijde 3 tel. 01727-2544 g 1 i Zuidkade 6 Waddinxveen j Naast Verbakel J SGP/Hervormde Kiesvereniging-wet- houder H. Huizer. rijven dan in het verleden de voorkeur zullen geven aan een donderdagse koo pavond. Hoe groot het aantal voorstan ders en tegenstanders daarvan is kan pas na een enquete worden vastgesteld. De besturen van de middenstandsorga nisaties hebben toegezegd om in de vergaderingen de nieuwe Winkelslui tingswet aan de leden uiteen te zetten opdat deze een zo verantwoord mo- Reparatie aan alle voorko mende merken! T.V. service tot ’s avonds 8 uur. gelijke keuze kunnen doen. Na alle bet rokken partijen te hebben gehoord zal - de Kamer in de loop van februari of be gin maart aan de gemeenten advies uit brengen. De gemeenten zullen eerst - verordeningen moeten vaststellen over de koopavond alvorens de Winkelslui tingswet in werking kan treden. Het ligt in de bedoeling dat dit zal geschieden in de tweede helft van 1977. WADDINXVEEN Uit het jeugd-en vrijetijdscentrum de Bonkelaar is zon dagmiddag naar schatting 6.500 gulden - ontvreemd. Het geldkistje, waarin het geld was opgeborgen, is om half vijf nog gecontroleerd door de voorzitter van de stichting jeugd- en jongeren- centrum, de heer B. de Rijke. Een half uurtje later was het verdwenen. Hoe het mogelijk is dat er zo veel geld in het centrum aanwezig was, is een raadsel. Gewoonlijk wordt een der- gelijk bedrag naar de bank gebracht. Aanstaande donderdag vergadert het stichtingsbestuur over de vraag, wie voor deze toestand verantwoordelijk is. ”We weten ook vrij precies wie in de buurt van het kistje zijn geweest”, aldus de heer De Rijke. Omdat ook bekend is, dat het tijdstip van de diefstal tussen half vijf en vijf uur lag, kon een lijst van mogelijke verdachten worden gemaakt. Hoe ver de politie inmiddels al met de zaak vordert, is niet bekend. Desge vraagd antwoordde de groepscom mandant, adjudant M. A, Ruissen: ”- Gezien de voorgeschiedenis van de Bonkelaar geven wij liever geen com mentaar”. DOKTERSDIENST ZATERDAG Arts: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 ZONDAGSDIENST ZONDAG Arts: P. van der Linde, Souburghiaan 15, tel. 4100 Apotheek: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 Verloskundige: J. Frinking-Scholten, tel. 01727-3898 MEDEDELING: De medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuren: 's Morgens van 10 tot Hu., 's middags van 4 tot 5 u. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Zij vertelde dat de huidige planningscommissie ten aanzien van de bouw van bejaardenoorden aan het provinciaal bestuur advies uitbrengt. Het secretariaat van deze commissie is in handen gelegd van het Provinciaal Opbouworgaan. Bij iedere aanvraag om een bejaardenoord te mogen bou wen of te renoveren dient een verkla ring van ’’Geen Bezwaar” door Gede puteerde Staten te worden verleend. Momenteel is eveneens nog toestem ming van de minister van C.R.M. vereist. Er worden zeer weinig verkla ringen afgegeven op dit ogenblik mede gezien in het licht van de Bezuiniging- snota van minister Duisenberg. Ook die gemeenten waar momenteel de beken de 7% nog niet is bereikt ontvangen geen toestemming. Een uitzondering wordt gemaakt voor de zeer grote ste den. Bij de beoordeling door de plan ningscommissie wordt uitgegaan van het aantal reeds aanwezige tehuizen, bejaarden woningen, verpleegtehuizen, extra-murale voorzieningen en het functioneren van het open bejaarden- werk. Tenslotte wordt daarbij ook nog de hele regio bekeken, waarbij voor Waddinxveen de gemeenten Gouda Woerden een belangrijke rol spelen. Om een nieuw bejaardentehuis te kun nen stichten is een minimumaantal van 60 bejaarden vereist. De 7% voor Wad dinxveen betekent ongeveer 91 bejaar den. Souburgh biedt plaats aan 98. Ge zien deze cijfers zit een tweede verzor gingstehuis er niet in. Op grond van de bevolkingsprognose zal voor het jaar 1985 een uitbreiding misschien mo- WADD1NXVEEN De heer J. A. Compeer heeft het plan uit een oog punt van rentabiliteit zijn wassalon aan d<j Kerweg-Oost te sluiten. Dit is geble ken uit opmerkingen die de heer W. M. L. van Breemen (Progressieven) vorig week heeft gemaakt in de raadscom missie voor bestuurlijke zaken en in de gemeenteraad. De heer Compeer heeft daarover reeds gesproken met Wad- dinxveens burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Deze heeft hem te ver staan gegeven dat het bestemmingsplan waarin de wassalon is gelegen ter plek ke de bestemming ’’winkels” heeft, het geen betekent dat het gemeentebestuur een rode streep heeft gehaald door de plannen van de eigenaar van Wad- dinxveens enige wassalon om er te zij ner tijd een chinees-indisch restaurant zich te laten vestigen. Deze ontwikkelingen hebben het hem vooralsnog onmogelijk gemaakt zeer binnenkort al over te gaan tot sluiting van zijn wassalon, waarvan met name het progressieve raadslid Van Breemen vindt dat daarmee een sociale functie in de Waddinxveense samenleving ver loren dreigt te gaan. Hij wijst in dit ver band op werkende vrouwen en alleen staanden, die toch de mogelijkheid zouden dienen te behouden de was de deur uit te doen, Intussen heeft wet houder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) zich ervan overtuigd dat er nog lege winkelruimte in het win kelcentrum ”de Passage” desgewenst te gebruiken zal zijn voor het inrichten van een wasserette, waarvan we er voorheen ook een aan het Koningin Wilheminaplein hadden. In Wad gelijk zijn tot ongeveer 110. Ook een verpleegtehuis behoort niet tot de mo gelijkheden. De huidige behoefte aan verpleeghuisbedden voor somatisch- zieken van 65 jaar en ouder wordt ges teld op. 1,2% van het aanwezige aantal bejaarden. De behoefte aan bedden voor geestelijk-gestoorde bejaarden is bepaald op 1 '/4% van het aantal bejaar den. Het minimum aantal personen voor een verpleegtehuis bedraagt 100. Op grond van deze uitgangspunten is TEL. 01726-2541 KERKSTRAAT 2-28 betalingsspreiding inruilen franco levering landelijke service-dienst enzovoort julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 ook het stichten van een verpleeghuis in Waddinxveen niet mogelijk. Ten aanzien van de opneming van be jaarden in bejaardenporden deelde mej. Veltkamp mede dat de hierop bet rekking hebbende Algemene Maatre gel van Bestuur op 1 januari 1977 in werking zal treden. Er kan dan zowel regionaal als plaatselijk een onafhank elijke indicatiecommissie in het leven worden geroepen. Het bezwaar van een plaatselijke commissie, vooral in klei nere gemeenten is, dat het niet altijd even gemakkelijk zal zijn een objectief oordeel te geven. Naar aanleiding van de door mej. Velt kamp gemaakte opmerkingen zei de heer Kruijk geen voorstander te zijn om Huize Souburgh uit te breiden. Al het mogelike zal in het werk gesteld dienen te worden, waarbij dan vooral op langere termijn gedacht moet wor den, om te komen tot de bouw van een tweede bejaardenoord. Een bejaar denoord zonder prot. chr. signatuur. Wellicht is dit te bereiken door de renovatie van Huize Souburgh uit te stellen tot een zodanig tijdstip (van 3 kamers worden er 2 gemaakt) waar door het totaal aantal personen met eenderde kan worden teruggebracht en deze eenderde aan te vullen met de in middels plaatshebbende bevolking saanwas met het gevolg dat aan een to taal van 60 kan worden gekomen en een nieuw bejaardenoord kan worden gerealiseerd. De vraag van wethouder H. Huizer (SGP Hervormde Kiesvereniging) en enige an dere commissieleden is of het verant woord is zolang (te denken valt aan de jaren 1985-1990) met de renovatie te wachten. Vervolgens verzocht de voor zitter de leden dan aan deze problema tiek in de diverse fracties te bespreken, daarbij de opmerking makend zelf een Wilheminaplein hadden groot voorstander te^zijn jnet de reno- dinxveen bestaat ook nog de mogelijk- u c_..i i i heid in het Anne Frank-centrum de was te doen. WADDINXVEEN De voorzitter van de Waddinxveense middenstandsvereniging, de heer G. R. van Ringelenstein, verwacht dat in de loop van volgend jaar de wekelijkse koopavond van de vrijdaga vond naar de donderdagavond zal verschuiven, mits de winkels in deze streek daartoe eveneens zullen besluiten. Gebleken is al dat de plaat selijke middenstanders een sterke voorkeur hebben voor de donderdag als koopavond, die zij liever nog vandaag dan morgen in Waddinxveen zouden willen invoeren. De donderdagavond als koopavond denstandsorganisaties dat er meer bed- heeft volgens de voorstanders- en dat is het overgrote deel, aldus midden standsvoorzitter Van Ringelenstein - niet alleen voor het personeel voor delen, ook de klanten zouden meer naar de Waddinxveense winkelcentra toegetrokken kunnen worden. Gaande weg blijkt de vrijdagavond meer en meer een uitgaansavond en familie avond te zijn geworden, waaraan de televisie zich overigens allang heeft aangepast gezien de programmering. Daarnaast is het zo dat vooral in de zo mermaanden steeds meer mensen op vrijdagavond vertrekken naar hun ca ravan of tweede huis. Was vroeger de vrijdag nog betaaldag, met de opkomst van de girobetaalkaart is dat ook in Waddinxveen helemaal veranderd n» meeste winkeliers vinden dat hun per soneel door de vrijdagavond zwaar wordt belast. De lange vrijdag en de i drukke zaterdag betekenen voor de mensen in de winkels hard werken. ENQUETE De verlegging van de koopavond van vrijdagavond naar donderdagavond komt aan de orde nu bij het invoeren van de nieuwe Winkelsluitingswet in 1977 een keuze gemaakt zal moeten worden tussen een koopavond op vrij dag dan wel op de donderdag. In het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstre ken zijn momenteel de koopavonden allen op de vrijdag. De Kamer heeft, in overleg met de middenstandsorganisa ties in haar district, besloten om in ja nuari een enquete te houden bij de de tailhandel teneinde een indruk te krij gen van de wensen van de betrok kenen. Nadat deze per gemeente gere gistreerd zijn zal aan consumentenor- I ganisaties en werknemersorganisaties I de gelegenheid worden geboden hierop te reageren, aansluitend daarop zal I weer een overleg met de middenstand- I sorganisaties plaatsvinden. Deze heb- I ben er hun voorkeur voor uitgesproken I om zoveel mogelijk dezelfde avond te kiezen. De gedachte leeft bij de mid- Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. WADDINXVEEN De toekomst van de bejaardenhuisvesting in Waddinxveen blijft een veelbesproken zaak. De vraag is of het protestants-christelijke Huize Souburgh dient te worden uitgebreid of dat gewacht moet worden tot de kans aanwezig is een nieuw bejaar denoord in Waddinxveen te bouwen, een zaak waarvoor de raadsfractie van de Christen-Democraten zich nogal sterk maakt. Voor meer dui delijkheid over deze materie werd kortgeleden in de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid een gesprek gevoerd met mejuff rouw drs. F. C. Veltkamp van het Provinciaal Opbouworgaan Zuid-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1