UITBOUWEN VAN WOONHUIZEN IN Lezers schrijven Raad eensgezind achter plan om verder te gaan met bouw HAVO/atheneum GROENSWAARDEN WORDT BEKEKEN Debatje over Gouwebos irriteert wethouder CDA-wethouder zorgt voor meer informatie KLACHTEN BEZORGING euleyen 15 telefoon 2604 HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN KOMT IN DE RAADSCOMMISSIE PROBLEMEN ROND DE ZEBRA’S IN OMGEVING VAN DE STARINGLAAN Tbc-onderzoek nu halverwege ”Ik zou één tarief voor beide zwem baden willen” iiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinininiiii Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. HUISWERKSTUDIO 3*1 O dagelijkse huiswerkbegeleiding 1 billijkheid, terwijl daar beslist geen deze trouwe moeders als zij in bedragen achter de haalbaarheid van dit raads voorstel en hield hij het niet voor on mogelijk dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland zou moeten beslui ten huh goedkeuring aan het krediet te moeten onthouden. ”We liggen bij de provincie en het rijk voor de deur om verder te kunnen gaan met het bouwen aan deze samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum”, betoogde mr. A. G. Smallenbroek. Hij noemde het een wonderlijke zaak dat het rijk deze school, die er al staat en draait, het slachtoffer laat worden van de bezuinigingsoperatie die ook het mi nisterie van Onderwijs en Wetenschap pen had uit te voeren. In brieven aan staatssecretaris drs. K. de Jong Ozn. is uitvoerig de onhoudbare situatie ge- KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 „DE BONKELAAR Beukenhof 5 tel. 01828-7272 tergevelbreedte. In de ogen van deze Waddinxvener hadden B. en W. door het ’’rauwelijks afwijzen” van de aan vraag om een bouwvergunning bovenal in strijd gehandeld met het algemeen Vooral- omdat de beginsel van behoorlijk bestuur dat rechtsgelijkheid door dit besluit er niet gelijke of gelijksoortige gevallen gelijk WADDINXVEEN In de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven zal meer informatie wor den gegeven over de f 15.000,- die het college van Burgemeester en Wethou- Waddinxveen en Boskoop. De wethou- ders de vorige week donderdagavond plaats van dank (bijna dagelijks) het volgende meemaken: Ouders die zo ongedisciplineerd zijn, dat ze oversteken zonder de hulp van de brigadiers. Het liefst als hun eigen kroost en andere kinderen natuurlijk aan de overkant van de weg staan te kijken. Beslist geen goed voorbeeld. Het wordt op die manier moeilijk voor de juf om aannemelijk te maken dat al leen maar met hulp van de brigadier mag worden overgestoken, Als de klaar-over het in die situaties waagt om er wat van te zeggen, kan ze een grote mond krijgen. Dat is nog eens wat an ders dan een bloemetje. Dan zijn er de automobilisten die doorrijden als de brigadier het stopte- schetst die ontstaat zodra niet tijdig kan worden begonnen met de resterende bouw van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. Op het gemeentehuis is men er nu wel van overtuigd dat spoedige beschikbaar stelling van financieringsmiddelen door het rijk niet valt te verwachten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 deze groep is er weinig te doen in Wad dinxveen. Gedacht wordt dan bijvoor beeld aan disco-avonden, spelavonden, droppingen, fietstochten etc. De organi satie hiervoor is in handen van het jeugd- bestuur van ’t Ketelhuis dat bestaat uit: Henk Baas, Bram van de Hoek, Jaap Baas en Ben van Reek. Voor nadere in formatie, plannen, opmerkingen, enzo voorts kan men in ’t Ketelhuis terecht, elke dinsdagmiddag van 2 uur tot half vier. WADDINXVEEN De Stichting Goutudo heeft al duizenden Wad- dinxveners onderzocht op longtu- berculose, sinds daar vorige week maandag mee werd begonnen. Er wordt goed geluisterd naar het plaatselijke comité van aanbe veling - waarin zitting hebben de Waddinxveense huisartsen - dat een dringend beroep op de op- geroepenen voor het bevolking sonderzoek hebben gedaan om toch vooral te komen. Slechts een maal in de drie jaar wordt deze gelegenheid geboden. Ook andere ziekten en afwijkingen dan longtu- berculose kunnen door dit onder zoek worden ontdekt in een sta dium waarin genezing nog mo gelijk is. Alle inwoners van 30 jaar en ouder (geboren in 1946 of eer der) ontvangen een persoonlijke oproep. Zij die jonger zijn-en toch onderzocht willen worden moeten zich tijdig aanmelden ter gemeen tesecretarie, tel. 4433, afdeling al gemene zaken. De beneden- dertigers zijn niet opgeroepen, om- 1 dat het aantal geconstateerde ge- i vallen van actieve longtuberculose i in die groep telkens te gering blijkt i te zijn. De kosten van het tbc- bevolkingsonderzoek f 4,50 per persoon. Het rooster van de nog resterende zittingen ziet er als volg uit: Bethelkerk, Bilderdijklaan 1 i vrijdag 3 december 09.00-11.00 uur Anne Frankcentrum, 1 Jan van Bijnenpad 1 maandag 6 december: 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur dinsdag 7 december: 1 09.00-12.00 en 18.00-20.00 uur woensdag 8 december: 13.30-16.30 en 18.00-20.00 uur donderdag 9 december: 13.30-16.30 uur. f Nadere inlichtingen kan men ver- krijgen ter gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken (ingang noodgebouw), telefoon 4433. BELEIDSOMBUIGING Er op gewezen wordt dat de vergunningen voor het uitbouwen van de huizen Akkerwinde 14, 16, 20, 22, RISICO Burgemeester mr. A. G. Snjallenbroek vond het niet van een verantwoord bes tuur getuigen, indien B. en W. maar rustig zouden afwachten om bij het be gin van het nieuwe schooljaar met 300 kinderen, waarvoor geen plaats zou zijn, in tien bussen naar het Haagse Binnenhof te gaan om te protesteren tegen de probleemrijke huisvestingssi tuatie van de samenwerkingsschool. ”Nu het rijk de naar zichzelf toegehaal de taak niet naar behoren uitvoert doen wij dat voorlopig wel door het beno digde geld voor de bouw van een ge deelte van de tweede fase zolang voor te schieten, om straks te kunnen zeg gen: wat gij in 1976 niet hebt gedaan, dat hebben wij gedaan”. De raadsvoor zitter maakte duidelijk dat de voortge zette bouw aan de (korte) Sniepweg aan ”Den Haag” wordt gepresenteerd als ’’noodlokalen”, omdat aan het tij delijk zetten van 18 extra noodlokale (”dat lijkt meer op een legerplaats dan op een middelbare school, al die barak ken”) eenvoudig weg niet valt te den ken. Het risico zit ’m voor het gemeentebes tuur hierin dat de rente van de inves tering van ƒ1.730.000,-, zijnde rond f 156.000,-, betaalt dient te worden uit de gemeentekas. ”Er zijn fraaiere met hoden denkbaar om deze huisvestings problematiek van de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum op te lossen, maar wij zitten voor het blok”, aldus mr. Smallenbroek, die het ple zierig vond dit probleem te kunnen op lossen zonder het evenwicht in de gemeentefinanciën te verstoren. ’’Maar het geld dat wij aan rente kwijt zijn krijgt de staatssecretaris straks wel op zijn bord”. Het verstrekken van het krediet voor de bouw van een gedeelte van de twee de fase van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum vormde voor de heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervorm- de Kiesvereniging) aanleiding op te merken voor het beschikbaar stellen van dit krediet te zullen stemmen, maar te verwachten dat de gemeenteraad straks ook in de beurs zal tasten om de protestants-christlijke LTO uit een oogpunt van rechtsgelijkheid uit de lo- kalennood te helpen. Burgemeester mr. Smallenbroek vond dit punt niet aan de orde. ”Er moeten geen zaken aan el kaar gekoppeld worden die niet aan el kaar te koppelen zijn. Deze discussie is nu niet op zijn plaats”, aldus de raads voorzitter die zei binnenkort met staatssecretaris drs. ‘K. de Jong Ozn. van Onderwijs en Wetenschappen een gesprek te willen hebben over de huis vestingssituatie van de samenwerkings school, die als een grote onbillijkheid wordt gevoeld. Er bestaat goede hoop om op een vrij redelijke termijn uit de problemen te geraken. Gezien de geraamde bouwtijd van 155 werkdagen (ongeveer negen maanden) zal binnen kort met de bouw van het eerste ge deelte van de tweede fase begonnen moeten worden om bij het begin van de cursus 1977/1978 de voortgang van het onderwijs te hebben verzekerd. WADDINXVEEN Een eensgezinde Waddinxveense gemeenteraad heeft vorige week donderdagavond ingestemd met het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders f 1.730.000,- uit eigen kas be schikbaar te stellen voor de bouw van het eerste gedeelte van de tweede fase van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de (korte) Sniepweg. Bij het nemen van dit besluit vergaten de gemeenteraadsle den allerminst de aan dit voorstel verbonden risico’s onder ogen te zien. ’’Maar we kunnen niet anders. We heb- - L. M. Kruijk de nodige vraagtekens ben geen enkel alternatief. Daarom zijn we blij”, zei mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (lib.) in reactie op die raadsleden die zich wat somber hadden uitgelaten over deze leuke dingen gaan organiseren, want voor gang van zaken, omdat het tenslotte j-•- -•-jeen rijkstaal; jd de financieringsmid delen te verschaffen voor de huisves ting van het voortgezet onderwijs. In dit verband zette het CDA-raadslid W. WADDINXVEEN Met een enkele wijziging op het laatste moment heeft de vorige week donderdagavond verga derende gemeenteraad de tarieven voor het overdekte- en het openluchtz wembad in het sportpark De Sniep niet alleen in een nieuwe gemeentelijke verordening opgenomen, maar ook aangepast en gelijk getrokken. En dat alles per 1 januari 1977. Niet te voorko men viel alsnog dat een aantal abon nementen met een geldigheidsduur van vier maanden voor het overdekte bad een andere prijs hebben dan voor het openluchtbad. Toch werd hier nog een aanpassing aangebracht, in die zin dat een viermaandelijks abonnement voor 16-jarigen en ouder voor het overdekte bad geen f 80,- maar f 75,- gaat kos ten en voor het openluchtbad f 46,50 in plaats van f 50,-. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek herhaalde weer eens zijn standpunt dat hij voorstander is van één tarief voor zowel een duik in het overdekte- als het openluchtzwem bad. Hoewel zeer veel tarieven nu op elkaar zijn afgestemd blijft er vooral snog sprake van een behoorlijke hoe veelheid prijzen. is "de Bonkelaar" gesloten. Maandag 6 december: 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren, ’s Avonds geen open huis wegens cursussen. Dinsdag 7 december: 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren, ’s Avonds wegens cursussen geen open huis Woensdag 8 december: 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren. 20.00 uur Avond luistermuziek. Donderdag 9 december: 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren. 20.00 uur Avond met luistermuziek. Vrijdag 10 december: Geen open huis en geen avond met luistermuziek, maar in de plaats daarvan om 21.00 uur de start van een geheel nieuw opgezet film-programma met Borsalino Co, een gangsterfilm met Alain Delon en Ricardo Cucciolla, een zeer spannende film waarvoor de film keuring het gewenst acht de minimum leeftijd op 18 jaar te stellen. Entree leden 2,50 niet-leden 3,50. Zaterdag 11 december: 13.00 uur Tekenfilms voor de kinderen, met als hoofdfilm ’’Ontspanning per bal lon”, een film over een ’’nette” kost school. Met enkele vriendjes maakt Fred die een echte ballon om uit de kostschool weg te lopen. Het wordt een zeer span nende ballonvlucht. 15.00 uur Tweede voorstelling voor de kinderen. 20.00 uur Geen open huis en geen avond met luistermuziek, maar tweede voor stelling van Borsalino Co. Voordat het programma van ’t Ketelhuis volgt eerst nog wat gegevens naar aan leiding van de op vrijdag 3 december te houden instuif voor jongelui van 12 tot en met 15 jaar. In het komend jaar wil ’t Ke telhuis voor deze jongeren verscheidene WADDINXVEEN Het programma in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar ziet er tot en met volgende week zo uit: Donderdag 2 december: 20.00 uur Avond met luistermuziek. 21.00 uur Geen werkgroep Uniek, deze werkgroep voor alleenstaanden heeft sinds 29 november haar intrek genomen in ,,’t Ketelhuis”. 20.00 uur Start van de cursus siervoor werpen van metaal. Vrijdag 3 december: 15.00 uur tot 17.30 uur Open huis voor jongeren. 20.00 uur Avond met luistermuziek. vraagd om door de in de Gouwe aan wezige zinker van hét Gemeenschap pelijk Energiebedrijf Gouda en omstre ken, die niet meer wordt gebruikt, een CAI-kabel te voeren. Deze kabel voor de Centrale Antenne-Inrichting zou er voor moeten zorgdragen dat ook de overkant van de Gouwe (Waddinxveen-oost) kan worden aan gesloten op de kabeltelevisie, zoals die thans in onze gemeente sinds april van dit jaar in aanleg is. Of de zinker voor dit doel valt te gebruiken wordt onder zocht. Daarvoor ging de gemeenteraad accoord met het gevraagde krediet van f 10.000,-. De gemeenteraadsleden M. Boere (Progressieven) en F. H. de Ruijter (lib.) vonden die 15.000,- om de CAI- kabel door de zinker te voeren, Zodra mocht blijken dat dit mogelijk is, een heel bedrag. En dit vooral in het licht van het feit dat nog niets valt te zeggen over de belangstelling die er in Waddinxveen-oost bestaat voor een CAI-aansluiting. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) zegde de raadsleden toe dat eerst nog eens over de prijsop gave van J. Baas Kabelwerken BV ge sproken zal worden met de gemeen telijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven en in de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven al vorens daadwerkelijk de opdracht zal worden verstrekt voor ƒ.15.000,- de CAI-kabel door de zinker te voeren van de westelijke naar de oostelijke oe ver, indien dat zou kunnen. moeten worden behandeld. Ook het zorgvuldigheidsbeginsel kwam hierbij aan de orde Met B. en W. is de gemeenteraad van mening dat drs. Gravesteijn het bij het verkeerde eind heeft als hij stelt dat het geldende uitbreidingsplan in onder delen Groenswaard (dat wel een uit bouw van 40 procent toestaat) de mo gelijkheid zou bieden een bouwvergun-* ning zoals gevraagd te verlenen, gezien de uitbouwen aan de Akkerwinde die al plaats hebben gevonden. Omdat een dergelijke vrijstellingsbepaling of ont- heffingsbevoegdheid ontbreekt moet worden vastgesteld dat het college ver gunningen voor de door drs. Graves- teyn gesignaleerde uitbouwen in strijd met de wet heeft verstrekt. En dus is het gemeentebestuur het op alle punten oneens met de protesterende Wad dinxvener, vooral als hij het zorgvuldigheids- en motiveringsbegin sel ter sprake brengt in zijn beroep schrift. WADDINXVEEN VVD- fractievoorzitster mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester en CDA- raadslid W. L. M. Kruijk wekten in de De agenda van ’t Ketelhuis voor de perio- vorige week donderdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering de no dige irritatie bij wethouder A. H. van Gent (Progressieven) met hun vragen- stellerij over de voortgang van het Gouwebos. De raadsleden hadden ter kennisname aangeboden gekregen de begroting voor 1977 van het recreatie schap Bospark, dat is belast met de ont wikkeling van de_ groene long tussen der liet duidelijk blijken genoeg te heb- vergaderende gemeenteraad heeft ge- ben van het gevraag naar de bekende weg. Mevrouw Oosterbroek-Waagmeester had gevraagd naar meer nieuws over het Gouwebos. Zij vertelde als raadslid ook graag in het bezit te komen van no tulen van de vergaderingen van het re creatieschap. Het sturen van deze no tulen aan de gemeenteraad vond wet houder Van Gent geen probleem. Dat er verder weinig nieuws te melden was moest de liberale fractievoorzitster toch weten, vond hij. Iedereen weet dat het aankopen van de nodige gronden betrekkelijk langzaam verloopt, terwijl het bestemmingsplan Gouwebos nog de goedkeuring moet verwerven van het provinciaal bestuur. ”We weten toch waar de knelpunten zitten”, betoogde de heer Van Gent. Op dit moment liggen de prijzen veel te hoog om tot grondaankoop te kunnen overgaan en doet zich nauwelijks een mogelijkheid voor om tot onderhan- delingen over te gaan. Wellicht ont staan er pas echte mogelijkheden fors de vaart in de aanleg van het Gouwe bos te zetten als wettelijk de mogelijk heden gaan bestaan tot onteigening over te gaan. Dat de christen democraat moest meedelen dat 40 pro cent van de in de begroting voor 1977 van het recreatieschap Bospark opgaat aan administratie- en vergaderkosten, waaruit volgens de heer Kruijk de werkkracht zou blijken, vond wethou der Van Gent een ’’weinig serieuze en snerende opmerking”. Met die uit spraak werd het Gouwebos-debatje af gesloten. de van 2 tot en met 9 december ziet er zo uit: Donderdag 2 december: 19.30- 21.00 uur Dansles voor beginners. Vrijdag 3 december: 13.30- 15.30 uur Cusus vrij raamweven. 20.00-22.00 uur Instuif met disco en Sint Nicolaas voor 12 tot en met 15-jarigen. Entree bedraagt 0,90. Zaterdag 4 december: 13.30- 14.45 uur Sinterklaas in ’t Ketel huis! 15.15-16.30 uur Ook dit jaar gaat de goede Sinterklaas het wijkgebouw niet voorbij. Dat er vele kinderen van klein tot groot rondom ’s Ketelhuis wonen dat weet Sint wel, maar het gebouwtje is niet zo groot, daarom twee bijeen komsten om 13.30 en 15.15 uur. Er kun nen weer kaarten voor 1,- gekocht worden voor één van de bijeenkomsten in ’t Ketelhuis. Deze middag zullen ook optreden Gopie en Sopie, twee komi sche mannekes met enige doldwaze nummers. Eveneens treedt deze middag op de ’’broer” van Andre van Duin. Alleen kinderen van 2 t/m 15 jaar met een kaart kunnen toegelaten worden. Maandag 6 december: 15.45-19.30 uur Kinderclubs. 2i .00-23.00 uur Bijeenkomst van de werkgroep ’’Uniek”, voor alleenstaan den en onvolledige gezinnen. Dinsdag 7 december: 15.45-19.30 uur Kinderclubs. 20.00-24.00 uur Schuttersvereniging Waddinxveen. Woensdag 8 december: 13 15-19.30 uur Kinderclubs. Tijdens de laatste vergadering van de verkeerscommissie van de scholen rond de Staringlaan bleek het moeilijk de zebrapaden voldoende te beman nen. Ondanks herhaalde oproepen om hulp op de zebra’s blijken er nog steeds moeders te zijn die denken dat dit niet voor hun geldt. Er zijn ook moeders die wel gehoor ge ven aan de oproep. Maar als ze op de afgesproken tijd de zebra zouden moe ten bemannen, nota bene, zonder ken nisgeving wegblijven. LEVENSGE VAARLIJK. De argumenten die dan naar voren worden gebracht variëren van: "Mien was op bezoek” tot ”Ik was zo verkouden”. Stel je voor dat er op zo’n moment een kind wordt aangere den, je vergeeft het je zelf nooitHet is ken gegeven heeft. Het nummer van de bij verhindering een kleine moeite even -J- de telefoon te pakken. Gelukkig is er een (betrekkelijk kleine) kern van moeders die wel weer en wind trotseren. We zouden met z’n allen zeer dankbaar moeten zijn, dat ze dit doen. auto wordt natuurlijk wel doorgegeven aan de politie. Ouders die hun kinderen met de auto naar school brengen en ze vlak voor de zebra afzetten. Het uitzicht van de bri gadier wordt op die manier ontnomen. Wie schetst echter de grote verbazing We mogen aannemen dat dit geen on- van deze trouwe moeders als zij in welwillendheid is, maar lastig is het wel. Middelbare scholieren die graag laten zien hoe flink ze zijn en tussen de over stekende kinderen doorrijden. Opa die zijn kleinkind vertederd komt ophalen en expres naast de zebra gaat lopen omdat de klaar-over had ge vraagd of hij op de zebra wilde overste ken. Opa zei echter dat hij oud en ”- wijs” genoeg was om dit zelf te beslis sen. Opvoedkundig is het natuurlijk niet. We wilden het hier maar bij laten. We hopen dat door dit artikel wat meer begrip zal ontstaan voor de problemen rond de zebra’s. DE VERKEERSCOMMISSIE VAN DE KLAAS DE VRIES- SCHOOL, PINKELOTJE, GROEN VAN PRINSTERER- SCHOOL, DUIVENTIL. 24, 26 en 28 destijds zijn verleend met inachtneming van het feit, dat de reali sering van deze zeven uitbouwen - deeluitmakend van een blok van acht huizen - kon geschieden in de weten schap, dat de eigenaar van het niet te vergroten woonhuis Akkerwinde 18 schriftelijk heeft verklaard geen bezwa ren te hebben tegen het uitvoeren van deze bouwplannen. Deze situatie vorm de de aanleiding om bij wijze van experiment vergunning te verlenen voor de uitbouw van die zeven Akkerwinde-huizen, zoals die door ie dereen valt waar te nemen. Intussen is er sprake van een beleid sombuiging, waartoe het gemeentebes tuur de bevoegdheid heeft. Deze beleidsombuiging was met name ge wenst, omdat het in procedure brengen van de bestemmingsplannen Oranje- wijk ’75 en Vondelwijk ’75, welke plan nen mogelijkheden scheppen om de daar staande huizen aan de achterzijde uit te bouwen, bij een groot aantal be woners van die wijken op bezwaren is gestuit en daarom allerminst zekerheid bestaat omtrent de al of niet goedkeu ring van deze bestemmingsplannen door het provinciaal bestuur van Zuid- WADDINXVEEN Binnenkort zal de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw zich gaan buigen over de her ziening van de bestemmingsplannen voor Groenswaard 1 en 2 om ook in deze woonwijk - evenals in de Vondelwijk en de Oranjewijk - mogelijk heden te scheppen dat de daar staande huizen over de gehele achterzij de uitgebouwd kunnen worden. CDA-wethouder P. F. J. van Schie deed die mededeling in de vorige week donderdagavond gehouden gemeen teraadsvergadering, vlak voordat de raadsleden opnieuw het besluit na men een Waddinxvener de mogelijkheid te ontnemen zijn woning uit te breiden. Ditmaal betrof het drs. L. J. J. duidelijker op wordt, waardoor al gauw Gravesteyn van de Akkerwinde 25, die ten onrechte de indruk ontstaat van on- j bij de gemeenteraad in beroep was ge- billijkheid, terwijl daar beslist geen sprakt,aois. van Burgemeester en Wethouders hem desgevraagd geen vergunning te ver- Drs. Gravesteyn had namelijk in zijn lenen voor het over de gehele achterge- beroepschrift naar voren gebracht dat velbreedte uitbreiden van zijn huis. Op de eigenaren van de woonhuizen Ak- advies van de raadscommissie voor de kerwinde 14, 16, 20, 22, 24, 26 en 28 beroepschriften heeft de Wad- destijds wel een vergunning hadden ge- dinxveense gemeenteraad eensgezind kregen van het gemeentebestuur voor zich geschaard achter het standpunt achteruitbouw over de volledige ach- van B. en W., al zeiden de heer P. W. Meerkerk (SGP/Hervormde Kies vereniging), ir. W. Stuulen (CDA) en mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (lib.) graag anders te hebben gewild. Vooral omdat Holland. Gezien deze onzekerheden acht het Waddinxveense gemeentebes tuur het handhaven van de wet als een belang van hoger orde dan het han teren van het door drs. Gravesteyn genoemde beginsel van behoorlijk bes tuur dat gelijke of gelijksoortige geval len moeten worden behandeld. En dus faalt de Akkerwinde-bewoner met zijn beroepschrift. In Waddinxveen is het nu zo dat de gemeenteraad er bij Burgemeester en Wethouders op heeft aangedrongen, dat niet langer enige bouwvergunning wordt verleend voor het uitbouwen van woningen in de Vondelwijk en de Oran jewijk zolang niet die bestemmings plannen rechtskracht zullen hebben verkregen. Bovendien heeft de gemeenteraad aan het college van Bur gemeester en Wethouders verzocht niet langer vergunningen te verlenen voor het op dezelfde wijze uitbouwen van de in de wijk Groenswaard gelegen woningen om te voorkomen, dat daar mede zou worden vooruit gelopen op een eventuele herziening van het daar geldende bestemmingsplan: Uitbrei dingsplan in onderdelen ’’Groens waard”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 7