lions helpen Colpa Brillen Nieuw bedrijfspand en showroom De Randstad s Fï JAARLIJKS 2.000 VOORTENTEN museum Provincie subsidieert muziekschool ook in ’77 niet Bekkersschool komt met een kerstmusical Stadsgezichten in het Goudse woensdag 1 22 december Regionale industrieplek Waddinxveen besproken Benoeming KOOR- EN MUZIEKAVOND VAN LEGER DES HEILS IN ONTMOETINGSKERK Start muziek opleiding bij Concordia WADDINXVENER (25 JAAR) KRIJGT f 300,- BOETE NS-station opgeknapt n Wlftf I I I I I I I dagavond in de Ontmoetings- kerk. Brilleglazen met zoomeffekt... Zonder streepjes! verschillend formaat in exclusief album WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 mein van de spoorwegmensen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). de boerderij voor het Leger des Heils nabij Lo- gesteund wordt door de Lions. 1977: 25 jaar Lions Nederland Op alle afstanden scherp. De sterktes om te lezen en om ver te zien lopen geleidelijk in elkaar over. EIGEN AFDELING OOGMETING Optometrist O.V. Volgende week M •ij' verschijnt het W EEKBLAD OOR WADDINXVEEN op 1 Burg. Colijnstraat 19-21, Tel. 4637, BOSKOOP Dit is de frontgevel van i' j chem, waarin een opvangcentrum voor alcoholici zal komen. Een project dat WADDINXVEEN In het ontwerp- structuurplan voor Waddinxveen, waa rin de groene Zuidplaspolder resoluut wordt aangewezen als hét toekomstig woongebied van deze uitendelijk tegen de eeuwwisseling 25.000 inwoners tel lende gemeente, staat dat het gemeen tebestuur in het kader van de bevor dering van de werkgelegenheid zijn bijdrage kan leveren door gronden aan te wijzen, waarop - zo daaraan behoefte bestaat - ten behoeve van de regionale werkgelegenheidsontwikkeling industrie- en bedrijfsvestiging mogelijk is. Het gebied dat daarvoor het meest in aanmerking komt is gelegen in de driehoek Bredeweg-Zuidelijke Dwarsweg-rijksweg 12. Het is centraal gelegen tussen spoorlijn en rijksweg en tast het open gebied maar in beperkte mate aan. Kortgeleden hebben de leden van de commissie voor ruimtelijke ordening van het intergemeentelijk overlegor gaan Midden Holland, waar Wad dinxveen deel van uitmaakt, zich in het raadhuis aan de Zuidkade gebogen over het ontwerp-structuurplan voor Waddinxveen in het algemeen en dat regionale industrieterrein op ons grondgebied in het bijzonder. De com missie vergaderde hierover onder voor zitterschap van de Woerdenaar drs. J. D. Gabor, omdat eigenlijk voorzitter burgemeester mr. A. G. Smallenbroek zich teveel bij het onderwerp betrok ken voelde. Commissielid A. van ‘t Verlaat, bur gemeester van Zevenhuizen, vond dat bij de veiling aan de Bredeweg het fraaie landschap op een onbehoorlijke manier was aangetast en hoopte dat Waddinxveen niet op deze weg zou doorgaan. Bij het mogelijk stichten van een regionaal industrieterrein zette hij de nodige vraagtekens. Over de in het ontwerp-structuuplan aan de orde ko mende woningbouw van Waddinxveen wilde hij helemaal geen mening geven, ook niet na enige aandrang van voorzit ter drs. Gabor. Ing. A. J. M. Houdijk, wethouder van Gouda, sprak van een "zinnige suggestie" om in onze gemeente op een centrale plek voor de omliggende gemeenten regionale in dustrievestiging mogelijk te maken, al wilde hij een aantal aspecten nog wel nader bekeken zien. De heer 1. Luteyn, burgemeester van Berkenwoude, dacht dat er in Midden Holland, dat natuur lijk de werkgelegenheid wil bevor deren, niet zo gauw een andere ge schikte plek te vinden zou zijn. Over onze toekomstige woningbouw zei hij: "Waddinxveen gedraagt zich netjes". Zonder meer achterdochtig over de toekomst van Waddinxveen toonde zich Schoonhovenaar J. H. Kerremans. WADDINXVEEN Tentenfabriek en kampeersport De Randstad BV neemt volgende week donderdag 23 december een nieuw bedrijfspand en showroom aan de Mercuriusweg 16a in gebruik. Op die dag houdt de directie van dit bedrijf, tot 1 januari 1977 nog gevormd door de heren M. C. Toebak (54) en C. J. Mol (48), daarna door vader en zoon J. C. Mol (25), een receptie voor genodigden van ’s middags twee uur tot ’s avonds negen uur. De verkoop start officieel een dag later. werden de eerste stappen gezet op het gebied van de kampeersport in samen werking met Scout Campers. Maar door de groei van het hoofdartikel - voortenten voor caravans - moest de kampeersport-activiteit weer spoedig afgestolen worden door gebrek aan tijd en medewerkers. Ook werd het nieu wbouw pand weer snel te klein, zodat naar een ander pand uitgekeken moest worden. Er werd grond gekocht aan de Mercuriusweg en op I juni 1968 werd de eerste paal voor de nieuwe tentenfa briek geslagen. Vier maanden later was deze fabriek klaar en officieel geopend door oud-burgemeester C. A. van der Hooft. Maar ook dit complex was gauw te klein. Door grote orders van een Ne derlandse caravanimporteur moest weer uitgebreid worden; eerst met vijf, meter aan de voorzijde als showroom en later een nieuw atelier aan de ach terzijde van 15x15 meter. VERSCHUIVING Hierna was voorlopig ruimte genoeg en hel zou dan ook nog enkele jaren duren voordat er weer over verbouwen zou worden gesproken, al zou het interieur hier en daar wel ingrijpend veranderd worden, maar aan vergroten werd niet gedacht. Echter, in de laatste jaren deed zich een verschuiving in de markt voor, waardoor De Randstad BV zijn terrein steeds meer van de tussenhan del (caravandealer) naar de particuliere sector ging verplaatsen. Dit vroeg na tuurlijk om een showruimte. Aan architectenbureau L. Roggeveen BV werd opdracht gegeven om te be kijken of er op het bestaande gebouw een tweede verdieping kon worden ge zet. Dit was mogelijk, maar het zou toch vrij kostbaar worden en altijd een geboifw met een "hoed op" blijven. Dit alles speelde zich af in het voorjaar van 1976. Maar ook gebeurde er iets anders in het bedrijf. De leiding had altijd bes- WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders hebben mr. J. J. P. Bakker uit Groningen benoemd tot commies op de afdeling ruimtelijke ordening ter secretarie. De heer Bakker volgt mr. G. Heeringa op die I januari naar Beu- ningen vertrekt. taan uit de heren C. J. Mol en M. C. Toebak. Maar de heer Toebak gaf te kennen zich per 1 januari 1977 uit het bedrijf te willen terugtrekken, waar door de heer C. J. Mol met zijn zoon J. C. Mol, welke vanaf de oprichting bed rijfsleider was geweest, besloten het aandelenpakket van de heer Toebak over te nemen en zo de fabriek voort te zetten. Er werd de helft van de grond van de firma Pudef gekocht en aan ar chitectenbureau L. Roggeveen BV werd opdracht gegeven hier een ten tenfabriek met een showroom er bo venop te ontwerpen. De opdracht werd gegund aan Van der Pool's aannemers bedrijf De Korte Akkeren aan de Mer curiusweg, welke ervoor zou zorgd ragen dat het op tijd werd opgeleverd. Maar toen kwam het probleem: Wat doe je met een showroom van 600 m2 als je voor je voortenten 200 m2 nodig hebt? Men ging om de tafel zitten voor overleg en er kwam uit, dat er ook een collectie bungalowtenten en enige shel ters voor eigen verkoop zou worden gemaakt. Maar bij kampeertenten ho ren kampeerartikelen, zodat werd be sloten deze erook bij te gaan verkopen. Maar wat is een kampeersportzaak zonder vouwwagens, dus deze moesten er ook komen. Er werd gekeken wat er op de markt was, maar dit was alleen compleet te leveren en te duur, mede gezien in het licht dat De Randstad BV het liefst de tenten zelf zou willen ma ken, wat ook een stuk werkgelegenheid zou betekenen. Er werd een wagentje ontworpen en een proefmodel ge bouwd, welke door De Randstad van een tent werd voorzien, zodat ook in complete vouwwagens was voorzien. WADDINXVEEN Morgenavond, vrijdag 17 de cember, zal er door de Lions- club Waddinxveen een koor- en muziekavond worden ge houden. Dit muziekfestijn vindt plaats in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde om acht uur. De plaatskaarten kos ten vijf gulden per persoon. De opbrengst van déze muziek- en kooravond, waaraan meedoen het Territoriaalkoor van het Leger des Heils onder leiding van directeur D. Krommen hoek en musici van het Natio nal Korps van hetzelfde Leger, komt ten goede aan het Leger des Heils voor het te bouwen opvangcentrum voor alcoholi ci. Kaarten voor morgenavond zijn verkrijgbaar bij Verbakel BV aan de Zuidkade en vrij- WADDINXVEEN Begin januari start fanfarekorps Concordia weer met een opleiding voor jeugdmuzikanten. Deze opleiding bestaat uit het geven van les in het notenschrift en het bes pelen van een blaasinstrument, welk door Concordia beschikbaar wordt ges teld. De lessen worden iedere woens dagavond van half zeven tot half acht gegeven door de dirigent de heer G. de Knegl jr. Speciaal in verband met deze opleiding geeft Concordia op woensdag 12 januari a.s. een populair concert, waarin ook de verschillende blaasins trumenten worden besproken. Na afloop kunnen belangstellenden vanaf 12 jaar zich bij het bestuur opgeven. de spelers voldoende energie om hun hooggeëerd publiek een fijne avond te bezorgen als resultaat van aardig wat uurtjes repeteren in hun vrije tijd. De conversatie verliep niet bijster vriendelijk en als gevolg daarvan deel de de Waddinxvener een klap uit. Hier door drong de zonnebril van het slach toffer in diens gelaat en vernielde een stukje van één van zijn tanden. De kos ten van de tandarts en opticien waren vijfhonderd gulden. Dit bedrag wilde het slachtoffer ver goed hebben maar, omdat hij niet ter zitting verscheen, kon de eis niet wor den toegewezen door gebrek aan toelichting. De officier ergerde zich wel aan het optreden van verdachte. Het leverde de Waddinxvener een boete van drie honderd gulden op. Voorwaardelijk kreeg hij een week gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. "Dat eigen rechter spelen in het verkeer moeten we niet hebben. Uw optreden lijkt ner gens naar. In dit soort situaties kunt u beter niet stoppen met uw auto", zo waarschuwde de rechter, die conform de eis veroordeelde. WADDINXVEEN Vrijdag wordt voor de leerlingen en ouders van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) de musical "Tijd voor Kerstfeest” opgevoerd. (Tekst Thera Coppens, muziek Hans Peters jr.). Als afsluiting van de gehele kerstviering (schoolmis in Ontmóetingskerk en fees telijk ontbijt in alle klassen waarbij de "leesmoeders" te gast zijn) treden een 30-tal kinderen uit de Ie t/m 6e klas voor het voetlicht. Het verhaal speelt zich af rondom een groep circusartiesten die met kerstmis wat mistroostig tot de conclusie komt dat er in hun "bedrijf’ geen tijd is voor een sfeervolle kerstviering. Ze herin neren zich nog.wel uit hun kinderjaren hoe mooi het toen allemaal was ron dom de versierde kerstboom en de feestelijk gedekte tafel. De clown, leeu wentemmer, trapeze-werkster, vuur- vreetster, jongleur en koorddanseres berusten in hun lot dat hen roept het hooggeëerde kerstpubliek te laten genieten. Totdat de kinderen van de circusartiesten volkomen onver wachts met een pracht van een kerstge schenk aankomen. Zij trakteren de ar tiesten op een pantomime gespeelde uitbeelding van het kerstevangelie. Twee vertellers vervangen de dialogen. Het publiek in de circustent en de dieren in de stallen kunnen wel even wachten Na afloop zijn de artiesten van circus Boemdiejee zó opgebeurd dat ze inzien dat het helemaal niet zo belangrijk is hoe je kerstmis viert; als je de betekenis ervan maar goed begrijpt! Behalve de soli, die door de spelers ge zongen worden, neemt het speciaal voor deze gelegenheid geformeerde schoolkoor het zevental liedjes voor zijn rekening. Door de grote belangs telling van de ouders en het aantal be schikbare plaatsen zijn er 's avonds WADDINXVEEN/GOUDA In het Prentenkabinet van Het Catharina- Gasthuis in Gouda worden uit eigen bezit gewassen pentekeningen, aqua rellen, litho’s en etsen tentoongsteld van Hendrik Tavenier en Gijsbertus Jo hannes Verspuy. Het zijn alle Goudse I stadsgezichten. Tavenier werd in 1734 in Haarlem geboren en overleed aldaar I in 1807. Hij was oorspronkelijk behang- selschilder. De hier van hem getoonde gewassen tekeningen laten o.a. de vijf stadspoorten van Gouda zien, die in de 19e eeuw t.b.v. de stadsuitbreiding wer den afgebroken. G. J. Verspuy was een Gouwenaar, die in de 19e eeuw leefde van 1823-1862. Hij schilderde, etste en maakte litho’s. Op deze expositie zijn van hem kleurenlitho’s te zien van o.a. het Catharina-Gasthuis en de Gasthuis kapel, het Lazeruspoortje en de Jeruza- lemkapel. Volgende week verschijnt het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN op woensdag 22 december WADDINXVEEN/DEN HAAG "Het is jammer dat de eisende par tij hier niet aanwezig is. Ik zou be slist de eis tot schadevergoeding hebben toegekend", gaf de officier van justitie bij de Haagse Poli tierechter te kennen. Het betrof een vijfentwintigjarige bedrijfslei der uit Waddinxveen, die terecht stond omdat hij in Boskoop een au tomobilist een aframmeling had ge geven. Toen deze man met de door hem bestuurde auto over een weg reed, werd hij op korte afstand gevolgd door een andere autobestuurder. Verdachte wond zich hier over op. Hij stopte en ging op de achter hem rijdende auto mobilist af. Op de vraag waarom hij zo dicht achter de bedrijfsleider reed, ant woordde deze dat hij wilde ^passeren. ’t Is maar een suggestie Waddinxveens wethouder P. F. J. van Schie van openbare werken en bedrij ven, ruimtelijke ordening, woning- i bouw, verkeer en milieuzaken, in de commissie als gast aanwezig, betoogde twee voorstellingen. Hopelijk hebben i dat het maar een door Waddinxveen 1 gedane suggestie was om tussen rijks weg en spoorlijn een ongeveer 80 hec tare groot industrieterrein te stichten. In dit gebied is er de druk van een zich ontwikkelend tuinbouwgebied aan de Bredeweg en van de veiling voor de op slag en het vervoer van tuinbouwpro- dukten. Daarnaast zijn er goede uitvals- en invalswegen, zodat het wel licht regionaal gezien een welkome zaak is op deze plek industrieën bij el kaar te zetten. Overigens zal het nog zeker vijf jaar duren voordat het zover zal zijn. Het nieuwe complex aan de Mercuriusweg kent een bedrijfspand van 610 vierkante meter, waaronder een atelier van 225 vierkante meter en een showroom op de eerste verdieping van 610 vierkante meter. Bij Randstad BV werken naast de directie 2 adminis tratieve mensen, 1 magazijnbediende, I zeilmaker en reparateur, I coupeur en 7 modinettes. Een uitbreiding met enig verkooppersoneel staat volgend voorjaar op het programma. De omzet van het Waddinxveense bedraagt onge veer 2,1 miljoen gulden per jaar. Naast de nieuwe vestiging aan de Mer curiusweg 16a heeft het bedrijf nog een pand aan de Mercuriusweg 2 (na ver bouwing 600 vierkante meter) en aan de Dorpstraat 166 (125 vierkante me ter). De Randstad BV maakt op de maat van de caravan gemaakte voor tenten in ongeveer 7 modellen met tientallen variaties (plusminus 2.000 stuks per jaar) en tenten voor vouw wagens. Sinds kort heeft men ook complete vouwwagens, bungalowten ten en shelters in de verkoop, evenals artikelen op het gebied van de kam peersport in de ruimste zin van het woord. De Randstad BV is op 1 september 1965 opgericht de heren C. J. Mol en M. C. Toebak. Begonnen werd in de montagehal van de carrosseriefabriek Mulder N.V. aan de Dorpstraat 164. Hier groeide men spoedig uit zodat werd overgegaan naar een nieuw pand aan de Dorpstraat 166. Op deze plek WADDINXVEEN De verbou wing van het NS-station Wad dinxveen is bijna klaar. Het spoor wegpersoneel heeft nu de beschik king over een vergrote werkruim te, doordat de hal met de loketten er zijn bijgevoegd. Als gevolg daar van is de ingang aan het Stations plein verplaatst naar de perron- kant. Binnenkort zal de wisselbe- diening in dezelfde werkruimte worden ondergebracht, zodat de kooiconstuctie op het perron kan verdwijnen. Deze afrastering is destijds geplaatst als beveiliging van het NS-personeel. dat bij de wisselbediening door jongelui werd lastiggevallen. De grondige opknapbeurt van het stationsge bouw betekent overigens nog niet dat het sterk verouderde beveili gingssysteem ook wordt veran derd. Moderniseringen daarvan zijn as na 1980 te verwachten. Bij de NS in Utrecht spreekt men over Waddinxveen van een "klassiek stationnetje”,mede gezien het ar beidsintensieve karakter van het lijntje tussen Gouda en Alphen aan den Rijn. Met de verbouwing van het station is f 35.000,- gemoeid geweest. WADDINXVEEN/DEN HAAG Het zier er naar uit dat de (streek)mu- ziekschool aan de Kerkweg-Oost ook in 1977 geen subsidie van het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland hoeft te verwachten. Dat blijkt uit de schrif telijke beantwoording van vragen, die de provinciale staten hadden gesteld naar aanleiding van de begroting voor volgend jaar. Het college van gedepu teerde staten kwam over de muziek scholen te spreken nadat de VVD- fractie om een overzicht had gevraagd. Daaruit blijkt dat de Waddinxveense muziekschool in het Haagse Provincie huis wordt gezien als een plaatselijke school met rijkssubsidie, zonder streek- functie en zonder provinciale subsidie. Volgens bestuurslid mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester heeft dat laatste te maken met het feit dat de school geen streekfunctie meer heeft. De muziekschool aan de Kerweg-Oost telde op 1 februari van dit jaar 599 leer lingen. De begroting van de Stichting Streekmïiziekschool Waddinxveen laat over het boekjaar 1975/1976 een over schot zien. De besteding hiervan is door B. en W. reeds besproken. Dit is het nieuwe interieur van het NS-station Waddinxveen aan het Sta tionsplein. Links de wachtkamer met plaatskaartenloketten. rechts het do- PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 Al k ■V

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 11