i Rondom de TOMA Rapport gemeente komt over rooien van bomen I Kerst Menu I I Sint De Gouwe Dis Kalkoen a la Limous in Gevulde ananas Londonderrysoep Avocado met zeevruchten Opper-Volta in documentaire KRO-televisie 1 Nieuw Burgemeester: Bomen Beatrixlaan levensgevaarlijk RAADSLID: ’’SCHOFTERIG GEDRAG DISTELVELDERS” Brugkerk staat in ’’Kijk op Zuid-Holland” h I l Vakantie I Kerstmenu van *»*****<»ww*i^ PTT In ’t kort Amnesty i j|WADDINXVEEN|^ ALG. ONTWIKKELING couosi IVIO cursussen «Hjc»ec«n*rum gooda i S’ l i]/ lyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 J genissen: beter eten, be tere (medische) behan deling, minder geweldda dig gedrag ten opzichte van de gevangenen, en in een groot aantal gevallen zelfs tot vrijlating binnen de Kamer van Koophan- niet al te lange tijd, del en Fabrieken voor De pakjes met drie kaar- Gouda en omstreken ten (voorzien van adres heeft zich als nieuw bed- sen, groeten in de vreem- rijf laten inschrijven: de taal en aanwijzing voór rage van zes gulden ge- slechte f J deze in de jus gaar kunnen tcorden. Dit duurt ongeveer 30 minuten. Blijf intussen de kalkoen geregeld Bedruipen met het stoofvocht. CHATEAU LA CLOTTE BLANCHE, EEN STEVIGE WIJN UIT DE CÓTES DE BOURG (BORDEA UX) Sint Nicolaas is al weer lang en breed naar Spanje over geloven met het ge zin en wel speciaal over de veranderde gezinsverhou- Wilasa heeft opgebracht. Breemen (Progressieven) en H. van Ek (Progressieven). Beide commissieleden hadden gevraagd naar het lot van de populieren en moeraseiken, te meer omdat onder meer burgemeester mr. Aanbevolen wijnen: Bij het voorgerecht: CHANTAMOUR, BLANC, DROGE, FRANSE TAFELWIJN MET BOURGOGNEKARAKTER MUSCADET, DE MEEST GELIEFDE FRANSE WIJN, KNAPPERIG DROOG schrijnend. Waarom ge ven zij geen acte de pre sence?” In het handelsregister van Stoof 1 kg schoongemaakt witlof in een pan met 75 g boter en het sap can een 'A citroen, zout en vers gemalen peper op niet te hoog vuur gaar. Leg de kalkoen op een grote voor verwarmde schaal in een rand van aardappelpuree met er omheen de gestoofde witte kool, de plakjes spek en de kastanjes. Geef de saus van de kalkoen er apart bij. tie van 28 tot en met 31 mei 1977 Deze voor lichting is zonder meer WADDINXVEEN Maandag 20 december zendt de KRO om 21.50 uur via Ned. 1 een documentaire uit van Aad van den Heuvel over Opper-Volta, het land waarmee Waddinxveen door steun aan een landbouwproject in Torna zo’n bijzondere binding heeft door het werk van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen. Het is een programma dat laat zien wat het verschil is met het Opper-Volta van enkele jaren geleden, toen het ernstig werd getroffen door droogte. Het KRO-programma is tot stand gekomen in samenwerking met de stichting Mensen in Nood, de katho lieke nationale stichting voor bijzon dere noden en vluchtelingenzorg. ook een onontkoombare zaak dat de treurwilg op de hoek Jan Dorrekenskade-Oost/Kanaaldijk en de kastanjeboom op het parkeerterrein Beukenhof zullen moeten verdwijnen. Raadsleden van de Progressieven menen dat de kastanjeboom door de gemeente is verwaarloosd. Er zou een actiever beleid terzake van het onder houd van het bomenbestand dienen te komen. De treurwilg sterft af op grond van haar ouderdom. Dat de bomenaf faire ook de Waddinxveense bevolking raakt moge blijken uit de in de rubriek ’’Lezers Schrijven” van het Weekblad voor Waddinxveen geplaatste brieven en telefoontjes over deze zaak naar het gemeentehuis. M. L. van Breemen niet "- naar aanleiding van bestu- derin", maar "naar aanlei- van gesprek met van bestudering ter plaatse op een langs de Henegouwer- deze weg gelegen kavel grond een bouwperceel ll’ Gouwebos zich hiertegen, maar dit plan moet nog’ de goedkeuring van het Zuidhollandse provinciale bestuur krij gen. ”De betrokkenen zijn meer bereid onder neutrale leiding de kwestie nog eens te bespreken. Het wantrouwen is niet weg te nemen”, oordeelde de christen-democratische wethouder over deze zaak die nu al goed is voor een duimendik dossier. omstandigheden gebeurd in het nu er in- le ontwerp- lan Lan- Op A. G. Smallenbroek daarover opmer kingen had gemaakt in een laatste ver gadering van de raadscommissie, welke uitlatingen niet zijn genotuleerd. ”De opmerkingen van de burgemeester werden eigenlijk geplaatst in een gezel lig gesprekje achteraf’, zei de christen democratische wethouder, die toezeg de dat met de bewoners van de Eiken laan nagegaan zal worden welke oplos sing de beste is. Hij vond de heer M. Boere (Progressieven) een onverdachte bron als hij in een vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven zegt dat er ook aan door bomen veroorzaakte overlast (beper king lichtinval) grenzen gesteld moeten worden. ”En dat is een serieuze opmer king waaraan ik niet voorbijga”, aldus de heer Van Schie. LEVENSGEVAARLIJK Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft in de dinsdagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken nog eens herhaald dat hij eerder ”als gast” in de raadscommissie voor de ruim telijke ordening had gezegd dat het le vensgevaarlijk is om de populieren langs de Prinses Beatrixlaan te laten staan. De bomen zouden hun tijd heb ben gehad en hun dienst in een nieuwe woonwijk hebben bewezen. Door het grondwaterpeil ter plaatse zijn de wor tels te veel horizontaal gegroeid, zodat ze nu gevaar op gaan leveren bij storm. Overigens staan tussen de te rooien po pulieren al iepen die na het verdwijnen van hun grotere ’’broers” de ruimte en het licht zullen krijgen verder te groeien. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten dat wellicht een bomen- bank interesse heeft voor het over nemen van de te rooien populieren. Zoals bekend wordt er niet alleen in het gemeentehuis gesproken over het lot van de bomen aan de Prinses Beat rixlaan en de Eikenlaan, maar is het WADDINXVEEN Gemeenteraad sleden hebben er geen goed woord voor over dat de bewoners van het Dis telveld met hun bezwaarschriften tegen de door de gemeente getroffen planolo gische oplossingen in Groenswaard 3 de voor de deur staande bouw van 79 woningwetwoningen en 11 premie- koopwoningen in de beschutte sfeer ge heel of gedeeltelijk ernstig kunnen vertragen. ’’Schofterig” was het woord dat de heer W. M. L. van Breemen (Progressieven) in de vorige week dins dagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw gebruikte voor deze handelwijze, die ook sterk werd afgekeurd door andere commis sieleden. ,,’t Is diep en diep treurig”, vond de heer H. van Ek (Progressie ven). De heer D. Uitbeijerse (SGP/Her- vormde Kiesvereniging) sprak van ”d- warsliggers”, terwijl de heer W. L. M. Kruijk (CDA) de Distelveldbewoners graag zou willen aanpakken wegens het Laat ze maar met de billen bloot ko men”, zei hij. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) betoogde dat de gemeente alle bezwa ren had weggenomen en dat de Distelveld-bewoners het gemeentelijk voorstel een onpartijdige deskundige in de arm te nemen om de hele zaak nog eens door te nemen van de hand had den gewezen op planologische en juri dische gronden. Het punt is dat deze bewoners van Groenswaard 3 blijven vinden geen voldoende waarborgen te hebben dat eens voor hun huizen geen weg zal worden aangelegd die de Wei- dezoom met het Noordeinde verbindt. Overigens verzet het bestemmingsplan Bij het hoofdgerecht: CORBIÈRES, RODE TAFELWIJN, UITÉÉN VAN FRANKRIJKS MEEST POPULAIRE WIJNSTREKEN WADDINXVEEN/DEN HAAG ’’Kijk op Zuid-Holland” is het onder redactie van Tom Bouws verschenen en door Elsevier-Amsterdam-Brussel uitgegeven foto- en tekstboek over onze provincie. Het kijkboek met 450 kleurenfoto’s geeft in woord en beeld een uniek overzicht van een landdeel met vele gezichten: imposante duinen rijen, uitgestrekte rivierlandschappen en weiden, polders, sloten en vaarteb. Haar steden en dorpen met hun fraaie raadhuizen, paleizen, kerken en kas telen zijn ware schatkamers van prach tig bewaarde poortjes en gevelstenen, hofjes en ornamenten. "Kijk op Zuid- Holland”, één van de elf boeken uit de serie "Kijk op Nederland” verschijnt juist in een tijd dat het provinciaal be.- stuur in een advertentiecampagne is begonnen aandacht te vragen voor het doen en laten van deze derde bestuurs laag "die dichter bij de burger staat dan de rijksoverheid", terwijl net vori ge week het kabinet-Den Uyl heeft ge kozen voor 24 provincies-nieuwe-stijl om op die manier het binnenlands be stuur te reorganiseren. In het foto- eh tekstboek staat één foto uit Waddinxveen en wel van de hard aan restauratie toezijnde hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Dit monument staat in het register van be schermde monumenten zo omschre ven: ’’Nederlands Hervormde Kerk. Neo-klassicistisch kerkgebouw, blijkens de stichtingssteen boven de in gang uit 1837. Gepleisterde vleugel met rondboogvensters, evenwijdig aan de straat, waarop haaks een korte vleugel met monumentaal behandelde voorge vel, voorzien van een portiek met twee paren Dorische zuilen, architraaf en fronton, waarboven een klokketoren verrijst, bestaande uit een stenen en twee houten geledingen. Fraaie preek stoel en orgel uit de bouwtijd”. Over onze gemeente staat in "Kijk op Zuid- Holland" niet meer vermeldt dan. "De gemeente Waddinxveen. gelegen aan de Gouwe, is vooral als woongemeente aantrekkelijk voor Haagse forensen". Jong, Vught, R. de Jong, Waddinxveen en E. C. M. Ouwerkerk, Schoonho ven. Berkesteijn Beheer BV is de nieuwe maatschap pij, die de "directie” vormt, van stoel- en meubelfa briek H. A. van Berkes teijn BV, Waddinxveen en Berkesteijn Meubeltoon- In de raadscommissie- vergaderingen in het gemeentehuis gaat het soms om maar kleine din gen. Neem nou het vast stellen van het verslag van OPLOSSING? De onderhavige huizen in het noordelijk deel van het bestemmings plan Groenswaard 3 worden door de woningbouwvereniging Waddinxveen (48 woningwetwoningen en 11 premie- koopwoningen in de beschutte sfeer) en de christelijke woningbouwvereni ging Ons Begin (31 woningwetwonin gen) neergezet in een voor het grootste gedeelte al door het provinciaal goed gekeurd gebied. De laatste herziening moet nog de vereiste inming uit ”De Haag” verkrijgen. Een oplossing zou zijn - er is daar dinsdagavond in het gemeentehuis door het gemeentebes tuur in het kwartaaloverleg met de Waddinxveense woningbouwverenigin gen ook over gesproken - om in het goedgekeurde deel al met de broodno dige woningbouw te beginnen en met de rest nog maar even te wachten. Dat deze bouwwijze gevolgen heeft voor de huurprijzen laat zich natuurlijk raden. Laat de vla 5 minuten doorkoken. Verwijder de sinaasi eetlepels oranje Curasao door de afgekoelde vla en schep deze in de ananashelften. Dek de vla geheel af met stukjes ananas en rasp er chocolade over. WADDINXVEEN Over het waarom en wanneer rooien van populieren aan de Prinses Beatrixlaan en van moeraseiken aan de Ei kenlaan (ter hoogte van de Puttelaan) zal de afdeling plantsoenen en sportvelden van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven rapporten opstellen. Zodra die stukken er zijn zullen ze be sproken kunnen worden in de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven. Dat heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) vorige week dinsdagavond ge zegd in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw op vragen van de heer W. M. L. van Gevulde ananas Snijd 2 rijpe ananassen met de pluim overlangs in tweeën. Verwijder met een scherp mes de harde kern en schep het vruchtvlees eruit. Schenk 2 eet lepels witte rum over de stukken ananas en laat dit intrekken. Verwarm 'A l melk met de schil van een gewassen Ook in Waddinxveen is de door de Centrale directie voorlichting van het mi nisterie van Onderwijs en Wetenschappen uitgege ven Onderwijskrant voor Nederland gearriveerd. Een uitermate fraai van druk en vormgeving uit ziend blad. Op de voor pagina prijkt een artikeltje over de vakanties. Daarin wordt zonder meer ges teld: De scholen voor kleuter-, lager en voortge zet onderwijs zullen dit schooljaar herfstvakantie hebben van 18 tot en met 23 oktober 1976; kerst vakantie van 18 december tot en met 12 april en pinkstervakan- sche adviezen geeft verheugd over. De Gereformeerde Kerk van Waddinxveen houdt op 15 januari een bijzondere wijkavond. Op deze avond in het fees telijk aangeklede Gerefor meerde Verenigingsge bouw aan de Stationss traat is er om half acht een ontvangst met aperitief, waarna om acht uur met een spelletje een plekje aan tafel wordt gezocht kapitaal f 25Ö.ÖOO,-, waarvan geplaatst/gestort van het tweede van de gen 20 november gelukkig raagt *1let maaschappehjk weer vergeten en hoopt er op dat het volgend jaar een stuk beter zal verlo- f 50.000, pen. Maar nu de Goedhei- bedrijf (de exploitatie i:-- i-....J meubeltoonzalen in dat hij nog vlak voor ruimste zin genomen) ouder zjjn mede -J en ziin bedraagt het maatschap- -‘J‘‘ WV.J. Vil g IWUVVXJ MWk/I MVZ.V AVI IX CL CL 11 vertrek een brief heeft ge- pehjk kapitaal 250.000,- de zorg van de aan de „_.i pastoor P. -y— - 6 - Olsthoorn en zijn collega lort 50.000,-. Wij zullen u het volgende fabriceert en handelt in het groot art- 2 'f i Leeuwen, Sweelinckhof Maatschappelijk ka- 62; A. Lubbers, Burg. waar- Troostraat 98 (tot 23 de- geplaatst/gestort cember), C. Groenewe- Amnesty wijst er speciaal nog even op, dat de actie wordt gehouden om ge vangenen te helpen. Daa rom is het beter dat niemand op zo’n kaart ui ting geeft aan zijn eigen gedachten over de politie ke situatie in het land waar de geadresseerde ge vangen zit. Met een een voudige, meelevende, vriendelijke kerstgroet wordt het meeste bereikt. en vul ze met het krabmengsel. Schep hier rijkelijk saus over uit en garneer de avocado 's met enkele dunne plakjes komkommer en de achter- gehouden garnalen. Koel serveren. Kalkoen a la Limousin Laat een habykalkoen van 1 a l'Akg ontdooien en droog hem zorgvuldig met keukenpapier. Wrijf de kalkoen van binnen en buiten in met zout en peper. Verwarm de oven voorop 2()O'' C of gasovenstand 4. Zet er een braadslede in met 200 g boter. Laat de boter goudbruin van kleur worden. Leg nu de kalkoen in de boter en draai hem geregeld om zodat hij rondom mooi bruin wordt. Schenk steeds wat boter over de kalkoen in de oven. Mocht de boter te bruin worden schenk dan geleidelijk enkele lepels bouillon bij de braadboter. Snijd of rasp een witte kool zeer fijn. Smelt in een pan 50 g boter en voeg de kool toe met zout, vers gemalen peper en 1 theelepel kummelzaadjes. Schenk er 1 'A dl bouillon over uit en leg op de kool 200 g in plakken gesneden zuurkoolspek. Laat dit alles met de deksel op de pan 30 minuten stoven. Schenk een glas rode port over de kalkoen uit en leg 250 g geweekte, S cognac toe. Strooi er wat zout en peper gepelde kastanjes om de kalkoen zodat S over en enkele druppels worcester- S shiresaus en meng de saus zorgvuldig. 3 Bedek de avocado helften met een 5 gewassen fijngesnipperd blaadje sla fabriceren van en de han- bij deze buitengewone del in meubelen en aan- wijkgemeente in wording verwante artikelen) bed- te mogen behoren. Wijk Noord van de Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen heeft een bejaar denouderling. Minstens 65 mensen van 65 jaar en toevert rouwd door deze kerk aan sinaasappel. Laat de melk op laag vuur trekken. Boer een papje van een zakje vanillesuiker, 4 eierdooiers, 100 g suiker en 50 g bloem. Schenk hier onder goed roeren enkele lepels van de hete melk bij. Meng dan het eiermengsel door de rest S van de melk en laat alles onder goed S .■veren aan de kook komen op laag vuurS ^appelschil. Roer 2 acao door de •;a Londonderrysoep s Smelt 40 g boter in een pan 3 en fruit hierin een gesnipperd uitje. Voeg 1 a 2 theelepels kerriepoeder toe met een klein stukje Spaanse peper, ‘A theelepel, tijm, I eetlepel gehakte peterselie en 1 eetlepel gehakte selderie. Laat dit op laag vuur even doorbakken en voeg dan onder goed roeren 30 g bloem toe. Schenk er geleidelijk I l kalfsbouillon bij zodat een mooie gebonden soep ontstaat. Laat de soep met de deksel op de pan zachtjes 15 minuten doorkoken. Zeef 3 de soep. Klop 1 eierdooier los met 3 1 eetlepel water en schep onder goed a roeren hier enkele lepels warme soep bij. Meng dan het eiermengsel door de Es rest van de soep en voeg nog A dl S slagroom toe. Laat de soep nu niet 3 meer koken. Breng de soep op smaak met eeft scheutje Madeira en roer er ËE 100 g afzonderlijk gaar gekookte, in plakjes gesneden champignons of champignons uit blik door. 3 Avocado met zeevruchten 3 Halveer2 mooie rijpe avocado 's en s druppel direct wat citroensap over het vruchtvlees uit om bruin worden te a voorkomen. Verwijder de pitten. I^epel a het vruchtvlees uit de avocadohelften a en meng hier ook weer direct wat S citroensap door. Voeger 100g a holland.se garnalen aan toe (houd a enkele garnalen achter voor de Es garnering) en de uitgelekte en schoon- ■5 gemaakte inhoud van een blikje krab. S Maak intussen een saus door 1 /8 l s slagroom te kloppen totdat deze lobbig a is. Voeg naar smaak tomatenketchup, 3 1 eetlepel citroensap, 3 eetlepels 3 sherry en 2 eetlepels whiskey of Bij de hervormde Immanuêlkerk is een brief plegen van een onrechtmatige daad; van 61 inwoners van .»..6 zalen BV, Waddinxveen. Moerkapelle binnengeko- teruggekeerd Hij is zijn Van het eerste bedrijf (het men met het verzoek om niet al te best verlopen 1 K" u'"‘“ ontvangst in Wad dinxveen op zaterdagmor- a WADDINXVEEN/ZAANDAM A Ibert Heijn Supermarkets B V in a Zaandam heeft na een ware smik- s kelt oer door Nederland 10 koks S van evenzoveel fijne eethuizen uit- a genodigd een feestelijk Kerstmenu samen te stellen. Daaronder be- a vindt zich ook specialiteiten- restaurant-bistro De Gouwe Dis van de Zuidkade. Kersverse eige- a naar M. M. van Velzen stelde voor a AH het volgende kerstmenu samen, a dat ook staat afgedrukt in de folder a "Men neme" die door de super- kruidenier - met ook een vestiging in Waddinxveen - in heel ons land S wordt verspreid. Op het menu staat a een parelhoen, die gemakkelijk 3 vervangen' kan worden door een a babykalkoen, met daarbij een ver- a rossend garnituur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 EK/ B Swan Import BV, Wad- verzending) kosten 1,25 dinxveen, fabriceert en - ƒ1,50. Particuliere handelt in het groot art- verkoop-adressen: M. van kelen in de schrijfwaren Leeuwen, enz. I pitaal ƒ241.000. van' g ƒ61.000,-. Directeur is H. gen, Groensvoorde 110. C. de Jong, Vught. Techni Design BV, Waddinxveen, dat techni- T voor het installeren van teken combinaties en de voor deze combinaties beno- niet"correct? De' school- digde apparatuur verkoopt, en gemeentebesturen zijn Directeureji zip H. C. de volkomen vrij zelf de va- J- kanties vast te stellen en behoeven zich in geen en kel opzicht te storen aan voorkeuren van de Cent rale directie voorlichting. Noordkade 48 wonende heer D. Verbree. De opbrengst van de on langs gehouden inza meling voor de kraamkli niek Panti Wilasa in week allemaal nog wel in Semarang herinnering brengen, ƒ2.170,23 maar wij geven u vandaag Het Vrouwenzêndingsf- alvast drie mededelingen ront van de Gereformeer- door van directeur D. Lin- je Kerk van Wad- schoten van het postkan- dinxveen is daar bijzondei toor Waddinxveen, welke betrekking hebben op de komende feestdagen: 1. Op vrijdag 24 decem ber 1976 zal het hoofd postkantoor aan de Kerkweg-Oost, alsme de het postagentschap aan de Brederolaan te 16.00 uur sluiten. De vrijdagavondopenstel- ling van 24 december zal worden verschoven naar donderdagavond 23 december. De hulp- voor een fonduemaaltijd. postkantoren Moerka- Vooraf zal een korte inlei- pelle en Zevenhuizen ding worden gehouden sluiten te 15.00 uur. 2. Op vrijdag 31 decem ber zullen alle boven genoemde postinrich- dingen vroeger en nu. La- tingen te 15.00 uur ter op de avond is er koor- sluiten. De vrijdag- zang en de vertoning van avond openstelling van een filmpje over het gere- 31 december wordt ver- formeerd jeugdwerk, schoven naar donder- Voor het bijwonen van de dagavond 30 december, wijkavond wordt een bijd- 3. De laatste buslichting I_o_ zal op vrijdag 24 de- vraagd. cember te 15.00 uur en zoeken; °P vr'jdag 31 december te 14.30 uur plaatsvinden. Een van de vele de op dinsdag 9 november activiteiten van Amnesty gehouden raadscommissie International is de jaar- voor de ruimtelijke or- lijkse actie "groet een po- dening en de woning- litieke gevangene". U bouw. Daarin stond dat de weet dat uit het Weekblad heer D. Uitbeijerse (SGP/- voor Waddinxveen van Hervormde Kiesvereni- Elk jaar ging) "naar aanleiding van neemt Amnesty een aan mannen in ligman weg is bemerken zijn verjaardag zin zjjn bedraagt het maatschap- waarvan geplaatst/ges- schreven aan ik het goed begrijp, toch ken daaraan overduidelijk ding mensen mensen gevangen gelijke strekking. Dat had houden. Uit reacties van de heer Uitbeijerse ook zo de gevangenen zelf of hun gezegd in de raadscom- familieleden mag Amnes- missie, zo vond de heer ty afleiden dat het ontvan- Van Breemen, dus moest gen van veel van deze post het ook zo genotuleerd in de meeste gevallen vrij- worden. En de andere wel direct leidt tot verbe- commissieleden - inclusief tering van de levensom- de heer Uitbeijerse - kon- standigheden in de gevan- den het hier mee eens zijn. pastoor P. Th. Doesburg van de St. Victorparochie. Het schrijven staat afgedrukt in één van de laatst ver schenen Victorientjes en schijnt van Sint Nicolaas een reactie te zijn op de brief-op-rijm van vorig jaar, die de pastoriebewo ners zouden hebben ge schreven. In het epistel hadden de priesters op zondag 50 kerkgangers meer gevraagd. Volgens de Goedheiligman zit het daar nu wel goed mee, want er kerken meer men sen dan ooit en er zijn ook zo veel jongeren bij. De Sint; ”Als hoogbejaar de, witgebaarde bisschop weet ik nu intussen wel dat sommigen proberen om de kerkgang te klei neren als een achterhaal de zaak, maar dat zijn praatjes voor de vaak. Als jullie het op kunnen bren gen om goede en zinnige preken te houden, en als jullie koor zo bezield en bezielend kan doorgaan met zingen, - en laat me het jongerenkoor en hun missen hier dankbaar ge denken - en als je de schoolgaande jeugd aan hun trekken laat komen in Missen voor heel het ge zin (en ik heb wel gehoord dat men soms naar een plaatsje moest i waar zie je dat nog?), - zoals ik al zei: zulke din gen doen een oude bis schop goed. Blijf de jonge mensen animeren door kwaliteit en variatie, wanl hoe moeten zij het bidden leren- als er verder in de drukke wereld haast geen plaats meer is voor stilte en voor meditatie voor Waddinxveen Maar de naar Spanje vert- vorige week, rokken bejaarde oude man laat het hier niet bij, tal gevangenen, want in zijn brief aan de en vrouwen. pastores van de St. Victor- kerstgroetenactie op. die alsnog parochie komt hij nog met vaak al heel lang en onder wil opnemen". En dat is de volgende "hartekreet": slechte J "Je had het in je brief ook opgesloten zitten, De be- zage liggend, over vele kerkelijke groe- doeling is deze gevan- bestemmingspl: pen daar in het Wad- genen te overstelpen met delijk gebied-Oost. dinxveense. En inderdaad, kerstgroeten uit de hele voorstel van het progres- als ik de lange lijst in jullie wereld. Dat is niet alleen sieve commissieleden W. Weekblad voor Wad- voor hen een enorme mo- dinxveen zie, dat vat ik rele steun, ook de autori- niet zo goed. Het gaat, als teilen in die landen mer- gevangene". allemaal om mensen die dat de wereld weet dat ze broer" of woorden Christus achterna gaan? deze Wat let u dan, om samen, één van doel, de Weg te gaan die Christus heet? Ge houdt weer samen Ad- ventsstonden, en dat vind ik machtig, prachtig, zo eendrachtig, maar de teruggetrokkenheid van de hervormden voel ik

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 13