Duik in ’t overdekte bad I College schrijft staatssecretaris brief over meningsverschil LB O tijdens kerstvakantie woensdag 22 december Voor het eerst: JUWELIER J. DEN HAAG DIPLOMA- ZWEMMEN Hengelen met ”De Bron” zwemmen voor het KNZB- diploma C w Slechte vangst wintercompetitie Op verzoek van raadsfractie VVD en Progressieven 16e ronde WSV Constant verlovingsringen Mini-basketbal 100 toeschouwers in gymlokaal SR ff WADDINXVEENS SCHAAKNIEUWS I I «k «k Ml Tr «k $k «k «k «k ex «k «k «k ®k «k «k «k Mi w <Jk «k 5k al TT $k «k $k «k *k •ïk §k «k ek «k $k $k 4k ek $k He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He He ne He He lift F IS 7.00-10.00 uur Recreatief zwemmen 3 3t b:. het geval was, het bad in de schoolva kanties tijdens de uren voor schoolz wemmen en particuliere leszwemmen, te bestemmen voor vrij- en recreatief zwemmen in het bijzonder voor de schooljeugd. Ten dele is dit ook weer in de komende kerstvakantie het ge val, waarvoor gedurende de eerste vakantie-week van maandag 20 t/m In dameshorloges hebben wij een mooie collectie met lederen band en een prachtige gouden band. Een prachtig kado met de feestdagen is een juweel van witgoud of een groeibriljant om haar te verrassen. VOLGENDE WEEK VERSCHIJNT HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN OP I TERECHT EN JUIST Ing. C. van ’t Hoog (CDA) gaf aan dat 16.30-19.00 uur Recreatief zwemmen 19.00- Verhuur WADDINXVEEN Staatssecretaris drs. K. de Jong Ozn. van Onderwijs en Wetenschappen krijgt nóg een brief van het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. In dat schrijven zal staan dat de door de fracties van de VVD en Progressieven gevormde meerderheid in de gemeenteraad anders denkt over het plaatselijk Lager Beroepsonderwijs (LBO) dan de eerste brief van het college aan WADDINXVEEN Op maandag 20 december kan een ieder die dat wil in het gemeentelijk overdekte zwembad ”De Sniep” proefzwem- men voor diploma C. Aanvang 09.00 uur. Het diplornazwemmen zal plaatsvinden op dinsdag 21 de cember, aanvang 09.30 uur. Het proefdiploma moet wel uiterlijk op S maandag 20 december met 4,50 aan de kassa worden ingeleverd. Het is voor de eerste keer dat in het overdekte zwembad diploma C S verzwommen wordt. Voor het on- derdeel springen zijn alternatieve proeven ingesteld. Vóór het proefzwemmen moet de normale bad-entree betaald worden. HEREN-SENIOREN KANSLOOS Voor het tweede heren-seniorenteam was er geen winst in hun eerste compe titiewedstrijd. Zij waren kansloos tegen het vierde team van het Rijswijkse Ros/Forcial en verloren dan ook met 101-11. De laatste vijf minuten moesten de Toosheren met vier man spelen om dat er reeds drie spelers met vijf per soonlijke fouten op de bank zaten. Sco- reverloop bij Toos: Wim Snijders 4, Hans Soeting 3, Ronald Geerlof 2 en Nico Littooy ook 2 punten. Voor de mini-meisjes en jongens was er ook geen winst. De meisjes moesten hun meerdere erkennen in de meisjes van Ros/Forcial. De rust was hier met 40-6 voor Ros/Forcial. Na rust kreeg Toos meer vat op het spel want Ros/- Forcial scoorde toen maar 12 punten tegen Toos 7. Scoreverloop bij Toos: Julia Siebrecht 7, Antoinette v.d. Graaf en Ineke Dicker elk 2 punten. De mini-jongens waren niet opgewas sen tegen de jongens van de American High School uit Den Haag. Ruststand 22-11 voor AHS en eindstand 35-21 voor AHS. Scoreverloop bij Toos: Marco Mak 15, Peter Stel 3 en Bart Zwambbrn ook 3 punten. Bijzonder heid: Op een geven moment bevonden zich in de zaal aan de Johannes Post- laan bij deze mini-wedstrijden meer dan 100 toeschouwers. Een aantal dat in het toestellenhok niet is te bergen. Programma: vrijdag 17-12-76 Dames senioren 1-Gijmnova 1. Heren senioren 2-Gijmnova 3. Vrijdag 24 december 1976 7.00-10.00 uur Recreatief zwemmen 10.00-11.00 uur Vrijzwemmen vol wassenen vloer 1.20 m.) 11.00-13.00 uur Recreatief zwemmen 13.30-16.00 uur Recreatief zwemmen 16.00- Gesloten. Een Keltum cassette is een be- gerenswaardig bezit waar u al tijd trots op kan zijn. (folders liggen gratis voor u klaar) Gaat u verloven, dan hebben wij een mooie kollektie ver lovingsringen die tr rustig kan bewonderen. Zowel in geel als in witgoud in meer dan 60 modellen, in glad of fantasie. terwijl de dag daarop van 9.30-12.00 uur het afzwemmen voor i plaatsvindt; voorts is er i. middag diploma B-zwemmen, maar gedurende de overige in deze week voor schoolzwemmen en particulier leszwemmen bestemde uren is de jeugd en zijn uiteraard ook de ou deren van harte welkom om zich in ons mooie en gezellige bad naar har telust te vermaken. In de week tussen kerst en nieuwjaar is het bad echter gesloten. De beide kerstdagen en nieuwjaarsdag zou het bad. zoals te doen gebruikelijk, toch reeds gesloten zijn, doch reparatie- en onderhoudswerkzaamheden, waaron der het vervangen van de filterketel van de waterzuiveringsinstallatie, ma ken het noodzakelijk het bad ook in de tussenliggende week gesloten te houden. Het bad gaat derhalve op vrijdag 24 december om 16.00 uur dicht om eerst op maandag 3 januari om 7.00 uur weer open te zijn. Voor de goede orde volgt hier het rooster van vrij- en recreatief zwem men tijdens deze periode van maan dag 20 tot en met vrijdag 24 decem ber: Maandag 20 december 1976 7.00- 9.00 uur Recreatief zwemmen 9.00-10.00 uur Proefzwemmen diploma C had het college van B. en W. in meer derheid moeten leren dat de bewuste brief nooit had mogen verstuurd wor den om een stichting te steunen, welke zo onzorgvuldig met de belangen van de kinderen van een andere richting omgaat”, aldus de heer Boere, die be toogde dat de protestants-christelijke WADDINXVEEN Zaterdag visten zeventien leden van de hengelsport- vereniging Waddinxveen in de Noord- hollandse Markerwaart. De vangst was slecht, er werden slechts 74 maatvissen gevangen. De grootste vis was voor W. Hidding n.l. 42 cm. Voor dit kascon cours kon 3,24 punt per gevangen cen timeter verdeeld worden. De uitslag was als volgt: I. J. van Egdom 250 cm 12 st (8,11 pt), 2. C. Broer 206 cm 8 st (6,69 pt), 3. W. v.d. Wal 176 cm 7 st (5,71 pt), 4. C. v.d. Wal 160 cm 8 st (5,19), 5. P. van Exel 153 cm 7 st (4,97). Na vier wedstrijden is de stand aan de kop: 1M. Reichard 1838 cm 99 st; 2. J. van Egdom 1532 cm 83 st; 3. C. v.d. Wal 1386 cm 71 st; 4. C. Broer 1149 cm 59 st; 5. L. Engels 1135 cm 60 st. Zaterdag 18 december wordt de vijfde wedstrijd voor de wintercompetitie ge houden. Er wordt gevist in de Drecht. Vertrek van het station 07.15 uur. WADDINXVEEN Vorige week woensdag is er in het overdekte zwem bad in het sportpark De Sniep weer gezwommen voor het A-diploma yan de KNZB. Van de 64 kandidaten waren er twee ziek en de overige 62 slaagden. Namens de KNZB was de heer H. v.d. Velde aanwezig als toezichthouder. De beoordelingscommissie bestond uit Marjo Rietveld en Wim van Minnen. De geslaagden zijn: Guido Perreijn, Patricia Schouten, Wilma van Reenen, Juliette Jansen, Pauline Moor, Marit Engel, Sylvia Bakker, Duco v.d. Salm, Eric Bekius, Victor Detmers, Marco Vis, Monique Verweij, Esther Sch wartz, Yvonne van Ringelenstein, Ellen Kerver, Erik v.d. Meijden, Arnoud Jo- ling, Michel Eggermont, Vincent Tee- kens, Casper Droog, Peter de Waal, Wilbert Vergeer, Alexander van Schoo- neveld, Mariska van Noort, Ginetta Blokzijl, Jolanda van Leeuwen, Suzan ne Smit, Joke Kool, Jacolien Oos- terom, John Schijff, Edith Doornbos, Richard Schouten. Marlies Ringelen stein, Mario Ballering, Angelique Be- kooy, Robert van der Vaart, Aline Kooyman, Wouter van Tienhoven, Marleen Baayens, Gert Kool, Edwin Tollenaar, Corine Derksen, Jaco Hoo- gendoorn, Patrick Verburg, Marga Maille, Esther van Wieringen, Arianne Brinkhorst, Rene Verschoor, Peter van der Berg, Jeanette Tieman, Marja van de Eng, Trudy Slinger, Peter Jan Im- merzeel, Aukje van der Veen, Anne Martine Kruisinga, Mieke Stuule, Irene van de Vis, Natasja Edelman. Stephan Edelman, Roland van Ag- gelen, Arianne Neven, Maarten Wirtz. ’’Lezers Schrijven” van het Weekblad voor Waddinxveen verscheen. ’’Alle anders denkende mensen zijn fout en er moet getracht worden hen van hun dwalingen te genezen. Ouders van kin deren, ook een christelijk geloof belei- dende, maar die gekozen hebben voor, of zouden willen kiezen voor een sa menwerkingsschool worden bedreigd en van onverantwoordelijkheid be ticht”. Mevrouw Oosterbroek- Waagmeester betoogde dat de zienswij ze van het protestants-christelijke bes tuur het de VVD onmogelijk maakt eni ge medeverantwoordelijkheid te dragen tot het in stand houden van die school. ’’Zolang er geen alternatief is voor ouders van kinderen met andere opvattingen in deze gemeente, zullen wij, hoewel met moeite, ook een ’’har de lijn” moten hanteren”. Mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester VVD onze fractie heel erg dat ook de laatste poging van B. en W. om te komen tot enige vorm van overleg met de protestants-christelijke stichting is af gestoten op totale onwil. Dat de hou ding van dit schoolbestuur grievend en ondemocratisch is blijkt mede uit de feiten dat zij hunnerzijds nooit enige richtlijn op tafel hebben gelegd waaruit zou blijken dat zij ook maar iets wilden doen om hun school ook maar enigs zins aanvaardbaar te maken voor kin deren met ouders die een andere opvat ting huldigen dan het schoolbestuur. Integendeel. Alle pogingen van de sa- menwerkingsstichting werden botweg afgewezen’.’. De liberale fractievoorzitster kapittel de de protestants-christelijke stichting ook nog op grond van het stuk dat op donderdag 18 november in de rubriek WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 WADDINXVEEN Zondag 19 december organiseert het ook op het gebied van de hengelsport actieve Sporthuis De Bron een kerst(hengel)- wedstrijd. Er wordt gevist in de Gouwe nabij de rijksbrug. Inschrijfgeld 5,- per deelnemer. Inschrijven voor vrijdag 17 december a.s. De wedstrijd gaat om zeer waardevolle prijzen. De wedstrijd duurt twee uur. De prijsuitreiking vindt plaats in "Het Praathuis” in 't Weegje, direct na de wedstrijd. CDA-raadslid ing. C. van 't Hoog. zijn fractie unaniem van oordeel is dat het wel of niet verzenden van de brief aan de staatssecretaris een bevoegd heid van B. en W. is en blijft. Het ui teindelijk verzenden van het schrijven noemde hij een "terechte en juiste be slissing”. ”De inhoud van de brief van B. en W. geeft de realiteit van de huis vestingsproblemen voor alle onderwijs sectoren in onze gemeente duidelijk weer en getuigt van verantwoordelijk heidsbesef ten aanzien hiervan. Dat de brief nu verzonden is is naar ons oor deel niet anders dan een logische voort zetting van een tot nu toe door het col lege gevoerd beleid". Wijzend op het feit dat B. en W. deze zomer de protestants-christelijke stichting een aantal lokalen beschikbaar stelde vond ing. Van ’t Hoog terecht dat het college zijn verantwoordelijkheid niet uit de weg is gegaan. Ook de heer D. Uit- beijers (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) noemde het versturen van de brief een gerechtvaardige zaak. M. Boere, fractievoorzitter van de Progressieven. B. en W„ uitvoering gevend aan het initiatief-voorstel, al het mogelijke had den gedaan om de twee stichtingsbestu ren, die zich bezig houden met het Lager Beroepsonderwijs (LBO), ervan te overtuigen dat een vleugelschool in het belang van de gehele gemeente de beste oplossing is. Hij noemde het ech ter een verkeerde politieke keuze van de meerderheid van het college om de brief van 5 oktober toch aan staatsse cretaris De Jong van Onderwijs en We tenschappen te versturen. "Onze fractie en haar achterban is daar zeer verontwaardigd over. Het grootste kenmerk van een democratie is dat de meerderheid beslist wat er gebeuren moet. Natuurlijk moet in een democra tisch bestel rekening worden gehouden met minderheden. Maar het kan nooit zo zijn dat de minderheid de meerder heid zijn wil kan opleggen. Juist het antwoord van de Stichting voor protestants-christelijk voortgezet on derwijs voor Waddinxveen van 29 no vember, waarin op een onbarmhartige manier een voorstel van de Stichting school voor Lager Beroepsonderwijs in samenwerkingsverband te Wad dinxveen van de tafel werd geveegd, de onderminister doet vermoeden. Zoals bekend heeft het versturen van dat schrijven over de noodzaak van het nieuw te bouwen complex voor de protestants-christelijke scholen gemeenschap MAVO/LTO "Koningin Wilhelmina” nogal wat kwaad bloed gezet hij zowel liberalen als progressie ven. In de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering werd deze zaak uitvoerig besproken. VVD en Progressieven waren het er over eens dat B. en W. - op wethouder A. H. van Gent (Progressieven) na - de brief van 5 oktober niet had moeten versturen. Dit politieke feit was voor niemand van de raadsleiding met (bijvoorbeeld) een motie van afkeuring te komen of zelfs de wethouders die mee hadden gehol pen de brief op de post te doen weg te sturen. Het schrijven van de tweede brief aan de staatssecretaris gebeurt op verzoek van de VVD en Progressieven. ”De ver stuurde brief geeft geen inzicht in het feit dat de meerderheid van de gemeen teraad dit Schrijven niet wilde verstu ren. De staatssecretaris is dus niet opti maal geïnformeerd over wat in Wad dinxveen op onderwijsgebied leeft”, al dus de heer M. Boere (Progressieven). Mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (lib.): ’’Hoewel de verantwoordelijkheid voor het verstu ren van de brief van 5 oktober geheel bij het college ligt, acht mijn fractie het toch raadzaam de minister en staatsse cretaris van het verschil in standpunt tussen B. en W. en de meerderheid van de raad op de hoogte te brengen”. In zijn antwoord zei burgemeester mr. A. G. Smallenbroek dat het college daar toe bereid was en maakte hij er geen geheim van dat de meerderheid van B. en W. de houding van de protestants- christelijke LBO-stichting intolerant vindt. VERONTWAARDIGD De heer M. Boere, fractievoorzitter van de Progressieven (Pv- dA/D’66/PPR/PSP), irriteerde het dat het door de VVD en zijn politieke groe pering aangenomen initiatief-voorstel door het college van Burgemeester en Wethouders hardnekkig motie werd genoemd. ”Dat is storend en onjuist”, vond hij. De heer Boere stelde vast dat Passage 234, Waddinxveen, Tel. 01828 - 7868. ’’HARDE LIJN” Uiteraard ook niet eens met het versturen van de brief toonde zich VVD-fractievoorzitster mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester. "Het spijt WADDINXVEEN De Waddinxveense Schaakvereniging WSV meldt over de clubcompetitie en het jeugdschaken het volgende: Uitslagen 16e ronde gespeeld op donder dag 9 december 1976: A. Nieuwstraten- W. van Vuuren 0-1; A. Kardol-H. de Roodt 0-1P. Broer-W. van Oort ‘/2-l/2; H. Smitskamp-L. Wolfs 0-1; J. van Oort-A. Nieuwstraten 1-0; N. de Vries- P. van den Hoek 0-1G. Torenbeek-G. Rentrop 1-0; P. Venema-E. Philipse 0- IP. Roos-C. Vehammen 1-0; Wim van Os-A. Versluis 1-0: W. Verstoep-J. de Rijke 0-1P. van der Heyde-W. A. van Os 0-1; A. van der Starre-H. van Gils '/2-‘/2: B. Joosten-H. Schoemaker afg.; L. Ellers-R. Hamming afg. JEUGDSCHAAK Uitslagen 13e fönde wintercompetitie gspeeld op 9 december 1976: Jan Vleggeert-Wim van Os 1-0; Ronald Best-Ronnie Voerman 1-0; Hans Ruiter-Koen Bregman 0-1: Cris Voerman-Ronald van Peperstrate 1-0; Hans Ruiter-Ronald Best 0-1; Ronald van Peperstrate-Ronnie Voerman 1-0; Hans van Woudenberg-Cris Voerman 0-1. Kees Bregman speelde simultaan tegen vier andere jeugdleden waarvan ons nieuwste lid Robert Ritter als enige de winst behaalde. stichting ”een reoresentant is van een bepaalde gedeelte van het christelijk volksdeel in deze gemeente”. ryX’ WADDINXVEEN Het is van het 10.00-11.00 uur Vrijzwemmen vol- Waddinxveense gemeentebestuur een wassenen (vloer 1.20 m) goede gewoonte om, zoals dat in de 11.00-13.00 uur Recreatief zwemmen afgelopen jaren, sedert het overdekte 13.30-16.00 uur Recreatief zwemmen zwembad in De Sniep in gebruik is, 16.30-20.00 uur Recreatief zwemmen het geval was, het bad in de schoolva- 20.00- Verhuur Dinsdag 21 december 1976 7.00- 9.30 uur Recreatief zwemmen 9.30-12.00 uur Diploma C-zwemmet 12.00-13.00 uur Recreatief zwemmen 13.30- 16.00 uur Recreatief zwemmen 16.30- 20.00 uur Recreatief zwemmen 20.00- Verhuur vrijdag 24 december een bijzonder Woensdag 22 december 1976 programma is samengesteld. Gezien 7.00-10.00 uur Recreatief zwemmen de goede ervaringen is de nadruk dit 10.00-11.00 uur Vrijzwemmen vol keer geheel gelegd op het vrij- en re- wassenen vloer 1.20 m) creatief zwemmen, met diverse 11.00-13.00 uur Recreatief zwemmen spelattributen in en om het bad en zijn 13.30-16.00 uur Diploma B-zwemmen geen wedstrijden in het programma 16.30-19.00 uur Recreatief zwemmen opgenomen. 19.00-2100 uur Verhuur 's Maandags de 20e december is 's 21.00-22.00 uur Recreatief zwemmen Donderdag 23 december 7.00-11.00 uur Recreatief zwemmen WADDINXVEEN Het eerste herenteam van Toos-basketbal ging za terdagavond op bezoek bij het Haagse Argus ter afsluiting van het eerste com- petitiegedeelte. Toos ging van start met een "man to man”-verdediging, iets wat niet helemaal lukte want de Toos heren konden niet meer dan 7 punten voorsprong nemen. In de 18e minuut bij een stand van 30-21 voor Toos, gin gen de Waddinxveners over op een zo- neverdediging. Vanaf dat moment kwam Argus er niet meer aan te pas. In de resterende 22 minuten scoorde de Hagenaars maar 12 punten meer, tegen Toos 47. Winst dus voor Toos met 77- 33. Scoreverloop bij Toos: Peter Zwamborn 31, Harry van Engen 14, Arie Havelaar 11, Ronald van de Vis 10, Wessel Sikkema 9 en Jelle Mar chand 2 punten. Medekoplopers in de 5e klas, Argus 4 en Luba 4, ontmoeten elkaar deze avond ook. Argus won deze wedstrijd, zodat Toos en Argus 4 samen aan de leiding gaan in deze klasse met elk 16 punten uit 9 wedstrijden. De dames-senioren speelden vrijdaga vond hun eerste competitiewedstrijd tegen Ros/forcial uit Rijswijk. Beide teams waren goed tegen elkaar opge wassen en ook in het scoreverloop hiel den zij elkaar in evenwicht. Rust 14-12 voor Toos. Na rust eenzelfde spelbeeld en met nog 30 seconden te spelen was de stand 20-20. Iedereen dacht al aan een verlenging, toen Lia Mourits met een afstandsschot de stand op 22-20 voor Toos bracht en daarmee de eerste winst voor de dames senioren. Score verloop bij Toos: Lia Mourits 11, Mien Zwanenburg 5, Ada Soeting, Joke Sik kema en Anja Schwiebbe 2 punten. morgens een uur gereserveerd voor het proefzwemmen voor diploma C, diploma C 11 00-13.00 uur Recreatief zwemmen op woensdag- 13.30-16.00 uur Recreatief zwemmen

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 3