I. Gouden echtpaar Spreekuur voldoet Progressieven: 6 raadsleden Eerste paal raadhuis 15 februari Teeltverbod cotoneasters Oudejaarsbijeenkomst van Waddinxveens PvdA Gemeentelijke bekendmaking Nieuw adres N. Vreeken Weidezoom 50 Tien jaar in de meubelen In kerstvakantie: Weer kinder- evengelisatieweek Herv. Gemeente een publikatie van Gemeente Waddinxveen Loterij- uitslag Kerststukjes van De Klimop WADDINXVEEN De Klimop- groep van Scouting Waddinxveen pro beert ook in deze laatste maand van het jaar weer de kas te versterken door de handen uit de mouwen te steken. Op nieuw gaat de waterpadvindstersgroep weer heel mooie kerststukjes maken en die te koop aanbieden voor zeer re delijke prijzen. De verkoop vindt plaats in het winkelcentrum ”de Passage" op woensdag 22 en donderdag 23 decem ber vanaf’s morgens 11 uur. Politieke scholingscursus voor vrouwen begin 1977 Haast met het beroep tegen aanleg kanaal PvdA belegt aparte vergadering en komt met ’’praalstuk Samenwerking van Progressieven (PvdA/D’66/PPR/PSP) voorbij? Opbrengst collecte a i 1 Ir lp HI H H H H H HUISWERKSTUDIO 3*1 dagelijkse huiswerkbegeleiding studiecentrum gouda i I gen, de Nederlandse Bond PSP was kortgeleden voor PPR’er echtpaar in het middelpunt 15 MH WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdagavond 28 december een ouderwetse Oudejaarsbijeenkomst met oliebollen en ander vertier. De politiek komt die avond in het gebouw van de speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat nu eens niet aan de orde. Op deze avond voor het PvdA-gezin wordt een film gedraaid en een verloting gehouden, terwijl er ook nog een speciale attentie is voor de socialis ten van het eerste uur, want de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Ar beid bestaat dit jaa^30 jaar. en beantwoordt aan de verwachtin gen. Dat zei burgemeester mr. A. G. WEEKMARKT Op de vrijdagen 24 en 31 december a.s. wordt de weekmarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. OPENBARE COMMISSIE VERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE VOOR DE RUIMTELIJKE ORDENING EN WONINGBOUW: dinsdag 21 december a.s., aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. SPREEKUUR SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 uur tot 12.00 uur. ca v n l IAM. sseplaac C WADDINXVEEN/BOSKOOP Met ingang van 1 januari 1977 is de teelt van bepaalde cotoneasters in Boskoop en omgeving verboden. Het teeltverbod stond al afgedrukt in de Nederlandse Staatscourant. Voor wat Waddinxveen betreft is het gebied dat wordt begrensd door de hefbrug, de Gouwe in noor delijke richting, de gemeentegrens Waddinxveen-Boskoop tot het Noor- deinde en de plek over het Noordeinde verboden voor de teelt van cotoneaster salicifolia en cotoneaster watereri en de daartoe behorende cultivers. De re den van het teeltverbod is dat coto neasters buitengewoon vatbaar zijn voor bacterievuur, het vroegere pere- vuur dat deze zomer ook in Wad dinxveen is geconstateerd. Vanaf nieuwjaarsdag is het hebben en houden van bepaalde cotoneasters zowel op de boomkwekerij als in particuliere tuinen en in plantsoenen in Boskoop en omge ving volledig verboden. Behalve voor het bovenomschreven gebied in Wad dinxveen geldt het verbod ook voor het overige grondgebied in onze gemeente. "Uw pogingen om deze zaken angstval lig niet alleen voor de buitenwereld, maar ook juist voor de leden van de PvdA verborgen te houden acht ik niet WADDINXVEEN Kortgeleden heeft notaris J. in ’t Hol de trekking verricht van de door de brassband Voorwaarts gehouden verloting. De prijswinnende nummers zijn: 01098 (ra dio cassette recorder), 01655 (grill), 01747 (wekkerradio), 01060 (fondues- tel), 01764 (weegschaal), 02946 (kur kentrekker), 02154 (kaasplank), 02156 (pop), 02173 (dartspel), 01289 (puzzle), 02637 (wekker), 01206 (draagbare ra dio), 02250 (draagbare radio), 01203 (cassetterek), 03270 (sprei), 02707 (o- lielamp), 03306 (paraplu). De prijzen zijn af te halen bij J. C. La Grand, Juliana van Stolberglaan 55. WADDINXVEEN Begonnen als buschauffeur bij Citosa (het huidige Verenigd Streekvervoer Westneder- land NV), zit Joop Werkman, eigenaar van de vestiging van Gebr. Bakker meubelen aan de Noordkade, al weer tien jaar in de meubelen. Vier jaar heeft Joop in een meubelfabriek gewerkt om ervaring op te doen, voordat hij in dienst trad bij Gebr. Bakker in Haas trecht. In een klein pandje is hij toen aan de Noordringdijk in Waddinxveen, gemeente Moordrecht, met een filiaal begonnen voor Gebr. Bakker, waar hij enige tijd geleden verdwijnen moets door de aanleg van de toegangswegen naar de te bouwen Gouwetunnel. Van daar dat hij toen verhuisde naar het pand aan de Noordkade, waar hij nu ruime toonkamers heeft, verdeeld over drie verdiepingen. Joop Werkman, ge boren te St. Nicolaasga in Friesland, is een persoon die een hekel heeft om stil te zitten en is steeds weer met andere plannen bezig, waardoor hij de econo mische recessie steeds weer weet op te vangen en zijn omzet daar geen schade van ondervindt. enige maanden geleden te hebben ge vraagd te bevorderen dat het Noot dorpse beroep zo gauw mogelijk be handeld wordt. De bewindsman heeft daaraan zijn medewerking verleend. Het plan is eerst in het laatste stadium van de aanleg van het zoetwaterkanaal met de werkzaamheden onder Noot dorp te beginnen. De provincie ver wacht dat als het zover is de moeilijk heden met deze gemeente wel weer voorbij zullen zijn. Volgens wettelijke regelingen komen uit te keren schade vergoedingen normaliter ten laste van de desbetreffende gemeente. Om de kanaaltracé veilig te stellen laat de keur van het hoogheemraadschap van Del fland diverse activiteiten niet meer toe. Ook daarvoor bestaan schadevergoe- dingsregelingen. Mr. Bert Smallenbroek Reeds in het eerste interview dat het spreken en wellicht verwijs ik TT7 1 1 I I rrr f -voor I eerste burger had op woensdag dat niet is. Op deze wijze wordt Oud-D ’66-gemeenteraadslid H. P. Barth. In vier achtereenvolgende lessen zullen de onderwerpen: a. selectieve groei; b. collectieve voorzieningen en maat schappelijke hervormingen; c. gezondheidszorgproblematiek en d. de visie van de politieke partijen op mens en maatschappij, worden behandeld door daarvoor uit genodigde politici. "LEK” Al op de op dinsdag 9 november in De Unie gehouden jaarvergadering van de PvdA-Waddinxveen was bij de bespre king van het bestuursbeleid weer eens gebleken dat een scheuring de plaat- WADDINXVEEN De raadsfractie van de Progressieven (Pv- daA/D'66/PPR/PSP) heeft in de Wad- dinxveense gemeenteraad zes zetels. Vier ervan, waaronder die van wethou der, worden bezet door de PvdA-leden A. H. van Gent, M. Boere, drs. W. G. de Meer en H. van Ek. Namens de PPR is van de fractie lid drs. W. C. Verbaan en namens de PSP W. M. L. van Breemen. Bij de Progressieven volgt de eerstvolgende op de kandidatenlijst waarmee in 1974 aan de gemeen teraadsverkiezingen werd deelgeno men een eventuele vacature op. Zo werd begin dit jaar de vertrekkende D’66 mr. R. H. Holl opgevolgd door de PSP’erVan Breemen. van verkleind. Zo worden, naar ik hoop, de voorkeur verhoudingen tussen mensen verbe- van een we- terd". TRIESTE SCHARE ”De progressieven wandelen in duisterheid en verhullen tegenover hun gevierendeelde achterban hun politie ke verantwoordelijkheid. Op de berg zittend zie ik mezelf meewandelen in deze trieste schare”, schrijft de - overi gens niet door de redactie van Prikbord - onbekend blijvende Waddinxvener vrij naar Nescio. ’’Deze tweespalt mag niet lang duren We moeten terug naar de PvdA, de partij die, wat haar programma betreft, duidelijk wil zijn I WADDINXVEEN In januari, februari en maart zal er bij voldoende deelname weer een politieke scholingscursus voor vrouwen gehoudem worden, georganiseerd door negen niet-politieke vrouwenorganisaties uit Waddinxveen, zoals de Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelan- - 1 van Plattelandsvrouwen, de Nederlandse Christen Vrouwenbond en het Katholiek Vrouwengilde. Met de Tweede Kamer-verkiezingen van mei 1977 in het vooruitzicht zullen er veel vrouwen zijn, die over deze on derwerpen ook graag een woordje wil len meespreken. Daarvoor bestaat nu de gelegenheid. De cursusavonden zul len gehouden worden op 26 jan., 9 en 23 februari en 9 maart in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat. Kosten voor de gehele cur sus, inclusief brochure bedragen f 15,- per persoon. Men kan zich opgeven bij mevrouw H. Kloosterman-van der Krans, Mauritslaan 1, Waddinxveen, tel. 01828-3309. WADDINXVEEN Evenals vorige jaren organiseert de evangelisatiecom- missie van de Hervormde Gemeente in de kerstvakantie voor de Wad- dinxveense jeugd weer diverse activi teiten met als hoofddoel kinderen in aanraking te brengen met het evan gelie. Afgelopen zomer kwamen veel kinderen een kijkje nemen in de tent, waar veel is gezongen en spontaan is meegedaan onder het motto: ”Kom in de tent”! Omdat een tent nu wat te koud is wordt uitgeweken naar een wat warmer onderkomen op een drietal plaatsen in Waddinxveen. De jongelui kunnen terecht in het houten gebouw Mozartlaan 6; in het gebouw van de speeltuinvereniging ”De Overkant” aan de Kromme Esse en in de hal van de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan 1. Er is door de leden van de evangelisa- tiecommissie hard gewerkt om de kin deren drie dagen lang een gevarieerd programma te bieden, wat voor een deel is afgestemd op het komende kerstfeest, maar waarin de nodige onts panning ook niet ontbreekt. De toe gang is gratis voor kinderen van 5-12 jaar, behalve de laatste dag, maar daar staat dan ook iets tegenover. De dagen en tijden zijn als volgt: MOZARTLAAN 6: dinsdag 21 december van 9.30-11.30 uur en van 14.00-16.00 uur, woensdag 22 december van 9.30-11.30 uur en van 14.00-16.00 uur, donderdag 23 december van 9.30-+ 13.30 uur. GEBOUW SPEELTUINVERENIGING ”DE OVERKANT”: donderdag 23 december van 10.30-12.00 uur en van 14.30-16.30 uur, vrijdag 24 december van 10.30-12.00 uur en van 14.30-16.30 uur, zaterdag 25 december van 15.00-18.00 uur kerstfeestviering met de kinderen. Donderdag 23 december is er een spe ciale avond voor jongeren en ouderen. Door middel van een te verspreiden folder wordt hierover nadere informatie verstrekt. BETHELKERK, BILDERDIJKLAAN I: woensdag 22 december van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur, donderdag 23 december van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur, vrijdag 24 december van 10.00-± 13.00 uur. tegenover haar kiezers. Laat de dui delijkheid als een helder zonnetje door de ruiten van de afdeling naar binnen schijnen. Kortom, haal het verduis- teringspapier van de Progressieven weg In de raad kunnen we altijd nog met gelijkgezinden samenwerken. Het voordeel van een PvdA-fractie in de gemeenteraad is overduidelijk: de verantwoording voor het doen en laten meet aan de eigen leden worden af gelegd.. Weg met de maan der Prog ressieven, de zonsverduistering heeft voor de PvdA reeds lang genoeg ge duurd”. Ineke Klinkenberg, 12e op de kandida tenlijst voor de in 1974 gehouden gemeenteraadsverkiezingen, ziet het anders. ”Het is er gemakkelijk om als fervent tegenstander van de samenwer king, de moeilijke communicatie en daardoor het onbegrip, aan deze sa menwerking te verwijten. Sommige le den van onze partij zijn daar ware meesters in Het wordt tijd, dat wij als PvdA-leden de hand in eigen boe zem steken. Wat hebben wij nagelaten dat de communicatie zo gebrekkig functioneerde? Ligt dat allemaal aan de andere partijen, kom nou! Ikzelf was en ben nog steeds een voorstander van de samenwerking Ik zou het dan ook een groot verlies vinden als de andere partijen er de volgende termijn niet meer bij zouden zijn. Het blijft toch een uitdaging dingen samen te kunnen doen, van eikaars deskundig heid, gebruik te maken”, aldus Ineke Klinkenberg, die meent dat een ’’sterke vrouw of man” nieuwe communica tielijnen zou moeten gaan ontwerpen en openhouden. WADDINXVEEN/DEN HAAG De gemeente Nootdorp heeft nog altijd een beroep lopen tegen de aanleg van het zoetwaterkanaal Waddinxveen- Voorburg. In antwoord op schriftelijke vragen van het KVP-statenlid M. A. G. Zwinkels heeft het provinciaal bestuur het gemeentehuis, functioneert goed gezegd juist in verband met de aanleg en beantwoordt aan de verwachtin- van dit kanaal de minister van Volks- gen. Dat zei burgemeester mr. A. G. huisvesting en Ruimtelijke Ordening al Smallenbroek dinsdagavond in de raadscommissie voor algemeen bes tuurlijke zaken toen hem daar naar werd gevraagd. Het spreekuur is be gin november van start gegaan en wordt tijdens de komende vakantie van onze eerste burger waargenomen door loco-burgemeester H. Huizer (SGP/Hervorntde Kiesvereniging WADDINXVEEN Dinsdag februari 1977 wordt de eerste paal ge slagen voor het achter het huidige raad huis neer te zetten nieuwe gemeente huis. Dat heeft burgemeester mr. A. G. Smallenbroek in de dinsdagavond ge houden vergadering van de raadscom missie voor algemeen bestuurlijke za ken meegedeeld. Volgens hem staat niets de bouw meer in de weg nu de daarvoor in aanmerking komende raadsbesluiten de goedkeuring hebben gekregen van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. In de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken werd eergisteravond van gedachten gewisseld over het toe komstig gebruik van het gemeentehuis door de gemeenteraad, leden van de raad, raadscommissies en fracties. Ge poogd wordt in de raadzaal tot een flexibele opstelling te komen van raad, college en publiek. Naast het gebruik van de om de hals hangende micro foons zal er ook een "speakerscorner komen. In het gemeentehuis zal één ka mer worden ingericht als leeszaal, bib liotheek en documentatiecentrum voor het publiek. Daar kunnen dan de raads stukken worden ingezien, nota's wor den doorgenomen, kaarten worden be keken en wat dies meer zij. Op een vraag van de heer M. Boere zei mr. Smallenbroek dat Waddinxveense onderaannnemers de gelegenheid krij gen in te schrijven voor bepaalde stuk ken werk bij de bouw van het gemeente huis, dat voor de installatie van de nieu we gemeenteraad in september 1978 klaar zal zijn. Het nieuwe gemeente huis, dat totaal ƒ9.000.000,- gaat kos ten, wordt gebouwd door de Rotter damse aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren BV naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid gaat maandagavond 17 januari in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost praten over de samenwerking, zoals die tussen PvdA, D’66, PPR en PSP binnen de gemeenteraad bestaat in de Progressieven (zes zetels) en daarbuiten in een door deze vier partijen in het leven geroepen overlegorgaan. Over het voortzetten van de in 1974 begonnen progressieve samenwerking lopen de meningen van de betrokkenen sterk,uiteen. Voordat hierover in socialistische kring gediscussieerd gaat worden komt het PvdA-bestuur onder voorzitterschap van Kees van de Bas nog met een ’’praatstuk”. In het deze week verschenen 16e nummer van ’’Prikbord”, het plaat selijk partijblaadje, staan twee bijd ragen afgedrukt over die wat op lossere schroeven gekomen samenwerking tus sen ’’grote broer” PvdA en de kleinere progressieve partijen D’66, PPR en PSP. Het ene, dat anoniem is, spreekt zich op een ironische en sarcastische wijze uit tegen het voortzetten van de ruim twee en een half jaar bestaande samenwerking en doet een appèl op het verstand van de Waddinxveense socia listen, het andere, ondertekend door Ineke Klinkenberg, komt uiteindelijk tot de conclusie dat er geen einde zou moeten komen aan de samenwerking in en buiten de gemeenteraad van de vier politieke partijen. WADDINXVEEN Weidezoom 50. Dat is met ingang van 1 januari 1977 het nieuwe woon- en praktijkadres van de Waddinxveense huisarts C. N. Vree ken. De dokter, wiens praktijk is geslo ten van 26 tot en met 31 december, ver laat daarvoor de tot het einde van dit jaar gebruikte ruimte aan de Wingerd 152-154. WADDINXVEEN Het spreekuur van de burgemeester, elke vrijdag morgen tussen tien en twaalf uur in A. M. Meskers reden uit het overlegor gaan van de progressieve partijen te stappen. Een groot stuk onbehagen over de gang van zaken gedurende het laatste jaar draagt ook met zich mee oud-D’66 gemeenteraadslid H. P. Barth, die zich heeft voorgenomen terreinen), dat op woensdagavond 9 bij te wonen. Op de ruim vijf weken geleden gehouden PvdA- jaarvergadering wond de democraat zich bijzonder op over het feit dat de socialisten hun achterban niet op de houd van deze vertrouwelijke briefwis- hoogte hadden gesteld van datgene wat seling, als gevolg waarvan partijbestuur zjch rond het ’’package deal” allemaal en raadsfractie op zoek gingen naar het jn eigen gelederen had afgespeeld. ”lek” dat nooit echt gevonden is, hoe- ”i n., Aa-,a wel er nog steeds in het achterhoofd van de betrokkenen één progressief raadslid voor wordt aangezien. De sfeer binnen de PvdA, D’66, PPR alleen omjuist, maar zelfs griezelig”, zei en PSP was kortgeleden voor PPR’er de heer Barth toen. onttrekt zich aan uw verantwoordelijkheid en pro beert de Zwarte Piet aan de andere kant van de tafel te leggen”. Het belangrijkste verwijt van PvdA- voorzitter Kees van de Bas was dat het oud-D’66-raadslid ”uit de school klap te” en dat hij gebruik maakte van gege vens die hij alleen als lid van het prog ressieve overlegorgaan kon weten. De heer Barth bestreedt dat. Kees van de Bas: "Deze zomer stelde het PvdA-bestuur het stemgedrag van de PvdA-leden van de progressieve raadsfractie ter discussie. Het ging over' het befaamde ’’package deal”. Er zijn toen scherpe brieven opgesteld en ver zonden. Rooie koppen waren het ge volg. Maar als volwassenen hebben we elkaar weer gevonden en zijn bestuur sleden en raadsleden weer op één lijn komen te zitten. De knelpunten zijn opgelost, zonder dat daarvoor de leden behoefden te worden ingeschakeld". WADDINXVEEN De blindencolecte "Fakkels Bijeen" heeft in Waddinxveen 3.344.59 opge bracht. Dat is bijna duizend gulden meer dan in vorig jaar het geval was. kelijks spreekuur. Ook in zijn vorige Utrechtse gemeente Harmelen was mr. Smallenbroek dat elke vrijdag morgen gewoon. Met het spreekuur wijkt burgemeester mr. Smallenbroek af van de bij oud-burgemeester C. A. van der Hooft bestaande gewoonte dat een spreekuur niet nodig was om dat ze hem toch altijd konden berei ken voor een gesprek of een afspraak. Ook de wethouders H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging), A. H. van Gent (Progressieven) en P. F. J. van Schie CDAzijn die mening toe gedaan, want vooralsnog zullen zij de burgemeester nog niet volgen met het houden van spreekuren. In de Infor matiekrant Waddinxveen van mei schreef mr. Smallenbroek over zijn spreekuur: "U kunt met ieder prob leem bij mij komen, of ik er een ant woord voor heb, dat zien we wel. In ieder geval kunnen we er samen over v_ u naar Weekblad voor Waddinxveen met het juiste adres, indien de gemeente onze eerste burger had op woensdag dat niet is. Op deze wijze wordt een 25 februari van dit jaar, enkele uren stukje afstand tussen bestuurden - u - na het bekend worden van zijn en bestuurders - wij, ik - wellicht benoeming tot burgemeester van verkleind. Zo worden, naar ik hoop, Waddinxveen, zei hij er te geven aan het houden WADDINXVEENWaddinxveen heeft dezer dagen weer een vijftigjarig echtpaar m het middelpunt van de belangstelling gehad. Ditmaal waren het de heer T. van Noort en.zijn M. H. van Noort-De Fockert van het Noord einde 45a, die er bij stilstonden dat zij een halve eeuw geleden in het huwelijk traden. selijke progressieve samenwerking bed reigt. Deze zomer is er een niet kin derachtige briefwisseling geweest tus sen het PvdA-bestuur en PvdA- raadsleden over het instemmen met het ’’package deal” (verkoop bouwterrein, dekking kosten bouw gemeentehuis en bestemming zestal nog onbebouwde geen vergaderingen van de PvdA meer juni slechts door W. M. L. van Breemen (Progressieven/PSP) niet werd aanvaard. Het Weekblad voor Waddinxveen droeg kennis van de in- gemeenteraadslid H.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5