de pater - makelaardij b.v. waddinxveen 1' Heemskerk B.V. Kleuren T.V. I Rad;™V?] I I J Uitkijken naar andere woonwagenstandplaats t Nieuwsblad Onafhankelijk DOKTERSDIENSTEN subsidie aan Kerst-Inn PRETTIGE KERSTDAGEN PRETTIGE KERSTDAGEN Legaat aanvaard Fa. v. d. Linde I Verboom Makelaardij B.V. 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na6 uur nm. 01828-2723 of01821-2268 Automobilisten zwaar gewond Weekblad ook volgende week een dag eerder WEEK MARKT PERZEN Waddinxveners blijven weg van concert Plek aan Onderweg ’is een troep defekt Bel dan 01828-5890 Raadslid W. M. L. van Breemen legt motie op college-tafel Gemeente bekijkt aanwijzen van parkeerruimte voor gehandicapten u Uw Televisiedokter in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 met 100% service voor huizen, flats en bedrijfspanden I ±11 h <S ZONDAG (TWEEDE KERSTDAG) Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 32e JAARGANG-Nr. 1491 WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 send pand. neem daarom.... f uur. Grote kollektie 1; >1 Tevens demonstratie nieuwste videorecorder. SERVICE CENTRUM voor Radio en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen Tel. 5890 I WADDINXVEEN L Waddinxveen: Dorpstraat 38 - tel. 2373 Boskoop: Zijde 3 tel. 01727-2544 Nu met hoge inruil Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 Financiering mogelijk Nog vóór de feestdagen een in huis ij lidNBM H WADDINXVEEN De 31-jarige inwoner van Waddinxveen, F. van C., zal een oog moeten missen, als gevolg van de frontale botsing op de Beijerincklaan, maandagmorgen. Daar slipte de 36-jarige J.J.F.A.O. uit Voor burg met zijn auto via de beijzelde berm tegen de wagen van de Wad- dinxvener. De laatste liep daarbij, be halve een zware oogverwonding, nog een verbrijzelde elleboog op en een in wendige verwonding. De Voorburger moest evenals de Waddinxvener uit zijn wagen worden bevrijd. Hij had een zware hersenschudding en een verbrij zelde rechterknie. Beide automobilis ten zijn opgenomen in het Goudse Bleulandziekenhuis. WADDINXVEEN De raadsfractie van de SGP/Hervormde Kiesvereni ging) - inclusief wethouder H. Huizer - toonde zich in de vorige week woens dagavond gehouden gemeenteraads vergadering er een fel tegenstander van dat uit de gemeentekas f 1.750,- zou worden gehaald om de komende Kerst- Inn in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar te helpen bekostigen. Met het driedaagse gebeuren is rond drieduizend gulden gemoeid. Volgens de meerderheid van het college van Burgemeester en Wethouders voorziet de Kerst-Inn in een behoefte en is het een activiteit met een goed programma dat zeer zeker gestimuleerd dient te worden. De heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) dacht daar anders over. Hij wees op de Blijde Boodschap van het Kerstfeest en was bedroefd dat daarvan in de Kerst-Inn niets meer was terug te vinden. ”Het hele gebeuren heeft niets met het wezenlijke kerst feest te maken”, vond hij. Ing. C. van 't Hoog (CDA) zette wel een paar vraag tekens bij het programma, maar hoopte dat het uitgangspunt - het verdrijven van de eenzaamheid - in de praktijk ge bracht zou kunnen worden. "Het gaat om de eenzamen”, zei ook burgemees ter mr. A. G. Smallenbroek, die er op wees dat de overheid niet heeft te ze- demeesteren. Zo dachten de andere raadsleden en wethouders er ook over. van de hand gewezen, mede omdat zodra een woonwagen vertrekt de openvallende plek gelijk weer door een ander wordt ingenomen. Wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) noemde daar in de raad voorbeel den van. Volgens de wethouder is de ernstige verwaarlozing van de woonwagen standplaats aan de Onderweg in de hand gewerkt door het beleid van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, dat dan weer op grote centrale woonwagenplaatsen en dan weer - zoals nu het geval is - op veel kleinere kampen was gericht. Een gehele verbetering van de bestaande woonwagenstandplaats, die nogal ver van de bebouwde kom is gelegen, vond hij niet gewenst, omdat daarmee vol gens wethouder P. F. J. van Schie (C- DA) zeker f 140.000,- mee gemoeid zal zijn, terwijl het hard nodig is om te kijken naar een andere plek. Niet al leen de raadscommissie voor ruim telijke ordening en woningbouw gaat zich over deze materie buigen, ook staat er overleg op het programma met het regionale woonwagencentrum Gouwsluis, waarvan wethouder Huizer lid is, en de woonwagenbewoners zelf. Met spoed vragen wij woonhuizen te koop Onze vaste relaties kopen graag op vlotte wijze send pand. 24 uur service, 3 maanden garantie op iedere reparatie. Ook voor andere elektrische apparatuur. 01828-3500. WADDINXVEEN Evenals deze week verschijnt ook het Week blad voor Waddinxveen van volgende week op een woensdag. |Onze eerstvolgende editie is dus gedateerd 29 december 1976. Wij [verzoeken onze adverteerders en ’’correspondenten” hiermee rekening te houden. op vrijdag 24 december wordt de weekmarkt gehouden van 10.00 uur tot 16.00 uur. in diverse maten en kwali teit I De heer Van Breemen (Progressieven) had als zijn mening uitgesproken dat de huidige woonwagenstandplaats eigen lijk maar geschikt is voor twee wagens, terwijl er vijf staan. Hij vond het voor gestelde krediet van f 16.600,- wegge gooid geld, omdat deze plek te zeer is verwaarloosd om er nog veilig (de electriciteitskabels leveren het nodige gevaar op) en sociaal verantwoord (te veel mensen op een te kleine plek, ter wijl er geen toilet- en wasgelegenheid per wagen is en er ook niet komt) te le ven en te wonen. In afwachting van een nieuwe woonwagenstandplaats aan de Tweede Bloksweg zouden voorlopig een paar woonwagens aan de Middel- burgseweg kunnen worden neergezet. Die oplossing werd door het college CuA-wethouder P. F. J. van Schie. P. F. J. van Schie (CDA) meende dat er in onze gemeente voldoende parkeer ruimte aanwezig was en had vooral bez waar tegen het reserveren van één par keerplaats voor gehandicapte automo bilisten bij het postkantoor omdat het daar - vooral ’s morgens - een drukte van minister drs. T. E. Westerterp van Verkeer en Waterstaat heeft de minis terraad vorige week in principe beslo ten tot de invoering van een speciale parkeerkaart voor gehandicapte weg gebruikers. HOOGSTE TIJD Los van deze initiatieven vindt het progressieve raadslid Van Breemen het de hoogste tijd worden dat ook het Waddinxveense gemeentebestuur op dit terrein de handen uit de mouwen gaat steken. Hij gaf toe dat niet bekend is hoeveel plaatsgenoten om een der gelijke voorziening zitten te springen, maar stelde aan de hand van ’n recen- tte gezondheidsenquête van het Cent raal Bureau voor de Statistiek vast dat ruim een miljoen Nederlanders van vijf jaar en ouder naar bepaalde maatsta ven lichamelijk gehandicapt zijn. Bo vendien hebben een bewoonster van de Sniepweg en het district Zuid-Holland van de Algemene Nederlandse Invali- denbond al gevraagd om parkeerplaat sen voor gehandicapten. ”lk schaam me als we "nee” durven te zeggen tegen gerechtvaardigde wensen van gehandicapten. Waar halen we ei genlijk het lef vandaan om dat te doen. Deze mensen moeten nog steeds vech ten voor bijzondere voorzieningen”, vond de heer Van Breemen. Ir. W. Stuulen (CDA) stelde de vraag of je deze groep mensen wel een dienst be wijst ze zo te beschermen. Hij stelde voor dat het gemeentebestuur eens gaat praten met gehandicaptenorgani saties over hun wensen en verlangens. Mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (lib.) ondersteunde dat voorstel. De aarzeling, van CDA- wethouder Van Schie (laten we lan delijke richtlijnen afwachten, bij het postkantoor is het te druk, terwijl je er toch maar maximaal een kwartier mag parkeren) bracht het progressieve raad slid er toe toch met een motie te ko men. Welk lot die beschoren zal zijn zal in een volgende gemeenteraadsverga dering wel blijken. VRIJDAG (18.00-24.00 uur) Arts: dr. C. A. de Geus, Mozartlaan 2-4, tel. 2676 Apotheek: Van Doorn, Pr. Bernhardlaan 3-5, tel. 4162 ZATERDAG (EERSTE KERSTDAG) Arts: C. N. Vreeken, Wingerd 152, tel. 2979 Apotheek: Van Doorn, Pr. Bernhardlaan 3-5, tel. 4162 Verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 6801 Arts: P. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 Apotheek: Boskoopse apotheek. B. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 Verloskundige: J. Frinking-Scholten, tel. 01727-3898 Mededeling: De medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuren: 's morgens van 10-H u., ’s middags van 4-5 u. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 zan belang is, waardoor de verkeersaf wikkeling op Waddinxveens drukste verkeersader belemmerd zou kunnen worden. Niettemin kwam de christen democratische wethoder in tweede in stantie met de suggestie bij de winkel centra één parkeerplaats aan te wijzen voor gehandicapten. Tenslotte is het aan de Brederolaan (winkelcentrum Luifelbaan) ook altijd druk, terwijl zich er ook nog een postagentschap bevindt. De heer Van Breemen zei het bescha mend te vinden dat het aanwijzen van parkeerplaatsen voor onze gehandicap te medemens zo’n slepende zaak is. Hij wees er op dat allerwege inspanningen worden gedaan om in gemeenten tot meer en betere parkeerfaciliteiten te komen voor auto’s waarvan gehandi capten gebruik maken. Volgens de hui dige wegenverkeerswetgeving mogen alleen gehandicapten, die zelf hun wagen besturen, gebruik maken van een speciaal parkeervak. Op voorstel WADDINXVEEN Zaterdag trad in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar ’t Loek Dikker Quintet op. Al direct bij de aanvang van het optre den bleek dat het publiek nogal onwen nig tegenover de muziek van Loek Dik ker stond. De vaak nogal "droge" so lo’s en improvisaties van de diverse le den van de groep, wisten het publiek niet altijd te imponeren. Na de pauze wist Loek van Dikker het publiek toch te overtuigen. Met name Leo vön Oos- trom gaf een prachtige saxofoonsolo weg, waarin de fabelachtige techniek die deze man op dit instrument bezit volledig tot zijn recht kwam. Deze sok) inspireerde Pierre Courbois (drums) en Loek Dikker (piano) om op hun beurt de aandacht van het publiek gevangen te houden met een paar uitstekende so lo’s. Jammer dat bij het optreden van deze uitstekende groep verhoudingsge wijs veel meer mensen uit de omtrek dan vanuit Waddinxveen zelf kwamen. VOLGENDE ACTIVlffelT Op 15 en 16 januari Jazz-Weekend. Op deze dagen zullen diverse groepen ver schillende stijlen in de jazz voor het voetlicht brengen. De' Waddinxveense gemeenteraad heeft het voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders om van wij len mevrouw C. van Dommelen- Koolmees (overleden op 12 november 1976) een legaat van f 3.000,- te accep teren aanvaard. Aan dit legaat zijn geen voorwaarden verbonden. Hoewel de heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) het geld wilde bestem men voor verfraaiing van het nieuwe gemeentehuis, kwam drs. W. G. de Meer (Progressieven) met de suggestie het beschikbaar gestelde geld niet op te laten gaan in de algemene middelen, maar er in de sociale sector van het gemeentelijk bestuur een bestemming voor te zoeken. Hij dacht aan een "po tje” voor de bijstandscommissie. Zonder of met weinig woorden gingen de gemeenteraadsleden verder accoord met een nieuwe verordening rioolrech ten, werden het getal wekelijke lesuren in 1977 vastgesteld, werd de veror- ddening op het beheer van de commissie voor het wijkwerk Waddinxveen-Zuid vastgesteld en werd ingestemd met voorstellen in. het gemeentelijk finan ciële vlak. j- een voor hen pas- noodzakelijke herstelwerkzaamheden uit te voeren. Het gaat daarbij een nieuwe afrastering, verharding van het terrein, het maken extra straatkolk en uitbreiding van De moeite die gemeenteraadsleden en het college van Burgemeester en Wet houders met dit krediet hadden zat hem niet in het feit dat men voor woon wagenbewoners niets over zou hebben, maar had juist alles te maken met de huidige slechte accommodatie van de woonwagenstandplaats aan de Onder weg. "De situatie daar is niet te hand haven, ook niet met de voorgestelde verbeteringen”, vond de heer W. M. L. van Breemen (Progressieven). "Het is er een troep”, zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) ronduit. Woorden van gelijke strekking bezigde ook zijn collega wethouder H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging). ANDERE PLEK Het aanwijzen van een nieuwe plek in Waddinxveen om een woonwagen standplaats te stichten - in feite de eni ge oplossing om een einde te maken aan de toestand aan.de Onderweg, om- WADDINXVEEN uiteindelijk heeft de vorige week woensdagavond vergaderende gemeenteraad dan toch in totaal 16.600,- beschikbaar gesteld om in de woonwagenstandplaats aan de Onderweg de meest j om van een het bestaande toiletgebouwtje. dat daar uitbreiding niet mogelijk blijkt - komt aan de orde in een volgende ver gadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw. Reparatie aan alle voorko mende merken T.V. service tot ’s avonds 8 WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders gaat nog eens goed bekijken of er in Waddinxveen parkeerplaatsen voor gehandicapte automobilisten moeten worden aangewezen en zo ja waar. Die toezegging deed burgemeester mr. A. G. Smallenbroek in de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering, nadat het Progressieve raadslid W. M. L. van Breemen bij het college een motie op tafel had gelegd. In deze motie, die op verzoek van de raadsvoorzitter is aangehouden voor na der beraad en advies, worden B. en W. gevraagd om in overleg met het gemeentelijk adviesorgaan Ambtelijk Verkeersoverleg (AVO) en volgens de richtlijnen van de Nederlandse vereni ging voor Revalidatie (NVR) op korte termijn met een voorstel te komen tot het aanwijzen van parkeerplaatsen voor gehandicapte automobilisten en in ieder geval één van de zes parkeerp laatsen voor het postkantoor aan de Kerkweg-Oost als zodanig aan te wij zen. NODIGE MOEITE Het kostte de heer Van Breemen de no dige moeite, evenals eerder dit jaar, het college te overtuigen van de noodzaak dat er in Waddinxveen voor gehandi capten vrijgehouden parkeerplaatsen zouden moeten komen en dan vooral op vitale plaatsen, zoals bij openbare gebouwen en winkelcentra. Wethouder

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1