December werd in onze Cadeau voor Bert den Edel Record-deelname schooldammen WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters gemeente 'n muziekmaand VIJF CULTURELE HOOGTEPUNTEN 18e Ronde WSV Half miljoen voor Noordeinde Diploma- zwemmen Be Fair-dames redde ’t niet Volleybal- toumooi voor scholieren WIM SCHILD IN VUGHT WEEK MARKT Prijzen maakten het goed voor de hengelaars Geen nieuwjaars receptie B. en W. Goede vangst hengelaars Verboom [lidNBij Makelaardij BV 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 WEEK MARKT groot succes f vl-.-i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 DECEMBER 1976 werkloosheid, besteed zijn of worden. Het tekenen, schilderen, WADDINXVEEN Het hangt van de toestand van het wegdek af, maar waar schijnlijk zal het Noordeinde in 1977 weer onder handen worden genomen. Met dit opknapkarwei van de tertiaire- weg 40 is f 545.000,- gemoeid. Dit bed rag staat op de provinciale lijst van pro jecten voor verruiming van de werk gelegenheid. Het college van gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verstrekte kortgele den deze informatie naar aanleiding van uit ARP/CHU-kring afkomstige vragen over de provinciale begroting 1977. Gevraagd werd om een overzicht wanneer en op welke wijze de 22 mil joen gulden, die in januari 1975 be schikbaar zijn gesteld voor tertiaire en quartaire wegen ter bestrijding van de op vrijdag 31 december wordt de weekmarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. WADD1NXVEEN Dames I van Be Eair-volleybal kon 't kortgeleden niet bolwerken tegen het toch wel erg ster ke OVRA uit Haarlem. Aan het einde van de tweede set was dit resultaat nog niet voorspelbaar, want na 6-15 was Be Fair met 15-8 sterk teruggekomen. Daarna heerste OVRA echter vooral aan het net, wat in twee setzeges 6-15 en 4-15 resulteerde. Heren I speelde zonder Cees van der Pligt en Jack Rothuizen een matige wedstrijd, waarbij naast wat vormver- lies ook wat onzekerheid de resultaten ongunstig beïnvloedde. De eerste twee sets werden met 12-15 en 7-15 ver speeld; in de derde set werd, na een wijziging in het spelsysteem, een 7-4 voorsprong genomen maar via 11-12 werd het toch 13-15 en 0-3 voor DOS 2. De inzet van de Be Fair-mannen was evenwel uitstekend. Heren 2 behaalde een verrassende zege op Goudse Verzekeringen 3. Bob Kuit was, na het vertrek van Lou van de Burg, bij zijn oude teamgenoten "terug van weggeweest". Dat zorgde kennelijk voor de nodige inspiratie, want 3-1 kwam via 15-11, 15-10, 12-15 en 15-13 op de borden. Verdere uitslagen; VCH 2-Heren 4 0-3 (8-15, 13-15 en 9-15), Dames 3-VSTS 2 0-3, Nivo l-Heren 5 2-2; H asp. A-Thor A 1-2; H jun.A-Goudse A 2-2. WADDINXVEEN Dezer dagen hield Sporthuis De Bron een kersthengel- wedstrijd. De wedstrijd werd, onder zeer slechte weersomstandigheden, ge houden in de Gouwe. De vangst was net als het weer erg slecht. Van de 35 deelnemers vingen slechts acht deel nemers een vis. De uitslag was als volgt; 1. W. T. Hid- ding 26 pnt 3 st; 2. W. Holthuysen 14 pnt 2 st; 3. W. Hoogerdijk 14 pnt 1 st; 4. Hr. Van Leeuwen 12 pnt 1 st; 5. W. van der Wal 11 pt 1 st; 6. P. Hofman 9 pnt I st; 7. L. Engels 8 pnt 1 si; 8. Hr. Pouwer 6 pnt 1 st. Na afloop van de wedstrijd was de prij suitreiking in het praathuis bij 't Weeg- je. Er was voor iedere deelnemer een prachtige prijs en kerstbout. Vele prij zen werden geschonken door de Wad- dinxveense middenstand. De heer A. Noorlander. medewerker van sporthuis De Bron, reikte op de hem eigen wijze de prijzen uit. Hierna bleef men nog een paar uur gezellig bijeen. (tennissen) Be Fair Orga eniging Waddinxveen HSW (voetbal) Sportclub Antil Postduivenvereniging De Sper Zwem- en Poloclub De Gouwe WADD1NXVEEN In het overdekte zwembad in het sportpark De Sniep werd voor de eerste keer het zwem- vaardigheidsdiploma I van de KNZB gezwommen. Van de 67 kandidaten werden er 2 afgewezen, zodat 65 kandi daten het diploma behaalden. De dip loma's werden afgenomen door de heren Z. van Minnen en A. J. Troost. Namens de KNZB waren aanwezig de heren G. A. Z. Scholten en Z. Rom berg. De volgende kandidaten behaal den het diploma: Wilma Rodenburg, Hans Kimmel, Pe ter Oudijk, Renata v.d. Kraats, Ricco Groeneveld, Nancy de Gelder, Agnes de Bruin, Arie de Graaff, Robert Moor, Paul Wennekes, Tonneke Rey- ters, Rudy Pijpers, Siebe Verweij, Irma de Graaff, Norman Severien, Gert Voogd, Peter Baas, Aukje Repko, Mar- greet v. Oudheusden, Jacco v. Oudheus- den, Bea Broer. Edwin v. Erk, Jolanda Hoogendoorn, Sandra Rietveld, Hans v. Eek, Frank v. Uunen, Ronald Janse, Mar co v. Woudenberg, Hans Wouter Valk, Jan Dirk Brinksma, Gerrit Wiggers, Erik van Niekerk, Addie de Waal, Bianca Frank, Eric van de Oest, Emmy van der Knaap, Marc Faber, Angelique Otto. Marjan v.d. Hoorn, Peter Mulder, Cora van 't Hoog, Miranda Beekhui zen, Tom Dijkstra, Aad Kempkes, Tom Hasselaar, Marcella Vlot, Nynke Lod der, Arjan van Duijn, Monique van Stijn, Katja Mulder, Marjon Zijder- hand, Cor Goudriaan, Arnand Schin kelshoek. Marjan van den Berg, Ma deleine Walraven, Jörgen van der Kaay, Edward Viering, Dennis van der Haagen, Pauline Chrisstoffels, Nellie Appel, Martine Ter Beek, Karin van der Krans, David Bengershom, Melle Tuik, Janneke Bregman. gemeenschap voor MAVO/LTO "Ko ningin Wilhelmina” neemt met maar liefst 6 teams aan de wedstrijden deel. De dammers zijn ondergebracht in de groepen 1 (Ie en 2e klas), 2 (3e en 4e klas), 3 (5e en 6e klas) en 4 (voortgezet onderwijs). Alle wedstrijden beginnen 's morgens om half tien en duren tot ongeveer één uur. Voor de speelresul- taten per school zijn wisseibekers be schikbaar. Na de prijsuitreiking op de derde en laatste dag hebben de dam liefhebbers uit alle groepen de mo gelijkheid een simultaan-damwedstrijd te spelen tegen plaatselijke topspelers. Tevens wordt dan in het Gereformeerd Verenigingsgebouw een doorlopende jeugd-bingowedstrijd gehouden als feestelijke afsluiting van het gehele tournooi. WADDINXVEEN Ook hel college van Burgemeester en Wethouders on der voorzitterschap van de dit jaar naar Waddinxveen gekomen burgemeester mr. A. G. Smallenbroek houdt geen nieuwjaarsreceptie voor de bevolking. Onze eerste burger heeft dat desge vraagd gezegd in de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken. De laatste jaren worden er in Wad dinxveen geen nieuwjaarsrecepties ge houden sinds oud-burgemeester CA. van der Hooft daar in een kwade bui een punt achter zette in het begin van de jaren zeventig. Op maandagmorgen 3 januari is er in het gemeentehuis wel een nieuwjaars bijeenkomst voor het gemeenteperso- neel. In de eerste twee weken van ja nuari zal overigens burgemeester mr. Smallenbroek en zijn gezin met winter- vakantie zijn. Zoals gebruikelijk bij af wezigheid van de burgemeester neemt loco-burgemeester H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging)dan waar. mars en de Herders Psalm, welke door het muziekkorps ten gehore werd ge bracht. Kolonel Hoevers sprak een be zielend woord om de aanwezigen aan te sporen mee te helpen het opvangcent rum te realiseren. Hij bedankte de Lionsclub voor hun inzet om deze avond te organiseren. "Stuivers zijn van harte welkom, u mag ze inpakken in een briefje van..." Jammer dat er maar een goede 100 be zoekers waren. De uitvoerenden, van heinde en verre door het barre weer ge komen, gladde wegen trotserend, zon gen en muciseerden echter al waren er duizenden toehoorders. Het slechte weer zal wel debet zijn aan de geringe opkomst, mogelijk had het beter ge weest deze avond een maand later te plannen. Toch een lofwaardig streven van de Lionsclub Waddinxveen waar we zo weinig van horen. RIJNLANDS ORKEST Het concert van de Rijnlandse Orkest vereniging op I december bracht Jan Zwart in de Sijthoff-pers tot een recen sie waarin wij onder meer lezen: "Het orkest mocht nog wat onzuiver hier en daar doorkomen: het zou meer glans en zangrijkheid in de melodievor ming moeten hebben; maar duidelijk bleek het frisse élan waarmee gemusi ceerd werd. Dat was vooral het geval in Schuberts verrukkelijke derde symfo nie, waarin het Orkest zijn hoogste troeven uitspeelde. Er waren wel wat onzekerheden in bepaalde inzetten (t- weede deel) en er had wat minder grof in het menuet gemusiceerd kunnen worden, maar de frisse aanpak van het werk, de geestige afwisseling van de vele melodietjes en de vaart van de meeslepende finale gaven er duidelijk blijk van met hoeveel toewijding en ambitie dit ensemble van goed veertig amateurs zih aan zo'n verrijkend brok muziek heeft gegeven. Over verruk kelijk musiceren gesproken: dat was ook het geval toen de eerste fluitist van het Residentie Orkest, Koos Verheul als solist optrad in het Fluitconcert van Johan Chistiaan Bach. Wat liet Verheul daarin genieten van zijn fijnzinnige mu- siceertrant, zijn nobele virtuositeit en muzikale interpretatie. Het orkest had er kennelijk zin in bij zulk toegewijd musiceren zich fijntjes aan te passen. Dirigent Bastiaan Blomhert, die zich heel deze avond als een artistiek leider van allure deed kennen, oogstte terecht veel bijval voor hetgeen hij met zijn Orkest presteerde." Gelukkig waren er ditmaal naar de Ontmoetingskerk meer mensen dan ooit gekomen om te luisteren naar de prestaties van de volgend jaar 25-jarige Rijnlandse Orkestvereniging, waarin menige Waddinxveense muziekama- teur het heerlijk toeven vindt. „DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar wordt op woensdag 12 januari gestart met de cursus "wandtapijten" en op donder dag 13 januari met de cursus "tekenen en schilderen". De dames van de vori ge cursus "wandtapijten" waren zo ent housiast dat ze nog 15 lessen wilden doorgaan. Zij die zin hebben om mee te gaan doen - voor beginners is er ook nog plaats - moeten zich snel laten in schrijven. De cursus "tekenen en schilderen” is er voor gevorderden en beginners. Bij zondere aandacht zal worden besteed aan kop-perspectief landschap-model-aquarel stilleven tekenen en schilderen en kera miek schilderen, De kosten van deze cursus zijn f 64,50 voor leden en ƒ70.50 voor niet-leden. Er zijn twaalf lessen. In "De Bonkelaar” wordt na een week rust volgendeweek maandag weer met het volgende programma begonnen: Maandag 3 januari: Alle activiteiten gaan weer van start: 14.15 uur Jazz-ballet 15.45 uurClub jongens 6 en 7 jaar 16.00 uur Klassiek Ballet 6-8 jaar. 17.00 uurClub meisjesó en 7jaar. 17.15 uur Klassiek Ballet 8-IOjaar. 18.30 uur Jazz-ballet vanaf 12 jaar. 18.30 uur Club meisjes 12 jaar en ou der. 19.30 uur Pottenbakken. 20.00 uur Spaans. 20.00 uur Jazz-ballet. 21.15 uur Jazz-ballet. Dinsdag 4 januari: 9.30 uur Vrouwensoos. 13.30 uur Hatha Yoga. 13.30 uur Indische keuken. 20.00 uur Indische keuken. 20.00 uur Russisch. 20.00 uur Eigen kleding maken. Woensdag 5 januari: 13.15 uur Club jongens en meisjes 4 en 5 jaar 14.45 uur Club jongens 6 en 7jaar. 15.00 uur Open huis met luistermuziek tot 17.30 uur. 17.00 uur Club jongens lOen II jaar. 20.00 uur Open huis met luistermuziek. 20.00 uur Volksdansen. Donderdag 6 januari: 15.00 uur Open huis met luistermuziek tot 17.30 uur. 15.45 uur Club jongens 8 en 9 jaar. 17.15 uurClub meisjes 8 en 9 jaar. 20.00 uur Open huis m,et luistermu ziek. 20.00 uur Open huis met luistermu- Vrijdag 7 januari: 15.00 uur Open huis met luistermuziek tot 17.30 uur. 15.45 uurClub meisjes 10 en II jaar. 's Avonds geen open huis i.v.m. film om 21.00 uur Karate film met Bruce Lee, John Saxon en Jim Kelly "Enter the Dragon". Entree leden 2.50, niet- leden 3.50. WADDINXVEEN Wim Schild van de Waddinxveense sportclub Antilope heeft zondag (Tweede Kerstdag) in Vught meegedaan aan de door "Prins Hendrik" gehouden Brada Kangeroe(t- rim)loop waarbij men telkens kon be slissen hoe ver men wilde _gaan. Onder weg koos men, door de ene of andere kant van hel parcours te nemen, en dat telkens weer voor de afstanden van 5. 7‘/2, 1115. 20 of 27 km. Zeker 550 deel nemers genoten van ideaal weer, een temperatuur net om het vriespunt en absoluut windstil. De loop had een rijke afwisseling aan natuurschoon, langs fietspaden en rustige wegen, door bossen, langs een kanaal en enkele meertjes. Wim Schild liep slijlvol de 27 km uit in een tijd van 2 uur en 15 minu ten en had daardoor een welbestede Tweede kerstdag. dgen) Damclub Excelsior ickeyclub Waddinxveen (hoc- »rtIjsclub Nooit Gedacht Schuttersvereniging Wad ennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Dezer dagen hield de hengelsportvereniging' Wad dinxveen haar vijfde wedstrijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in de Drecht bij Leimuiden en de vangst was goed, want zeventien leden vingen 384 maatvissen met een totale lengte van 7417 cm. Een gemiddelde van bijna 20 cm per vis. Eerste werd W. van der Wal met 826 cm en 44 st.; 2. W. Hidding 795 cm 44 st.; 3. N. Hoogerdijk 781 cm 38 st; 4. J. van Egdom 719 cm 37 st.; 5.- M. Reichard 654 cm 34 st. Op 12 maart a.s is er nog een nationale wedstrijd. Om de leden gelegenheid te geven hier aan mee te doen worden de laatste twee data van het programma een week teruggezet. Dat betekent dat de wedstrijd van 5 maart op 26 februari wordt vervist en die van 12 maart op 5 maart. De eerstvolgende wedstrijd is op 8 januari 1977, vertrek van het station 07.15 uur. vereniging Vox Jubilans centraal. Volop reden dus om nog eens terug te kijken op deze muzikale hoogtepunten in Waddinxveen. LEGER DESHEILS De koor- en muziekavond van het Le ger des Heils was een initiatief van de Lionsclub Waddinxveen en bedoeld voor een opvangcentrum voor alcoholi- ci, dat het Leger wil realiseren. Er zijn I in Nederland volgens staatssecretaris 1 Hendriks 80.000 alcoholici, volgens het Leger des Heils zijn er veel meer! Het is niet nieuw dat het Leger zich inzet voor deze groep medemensen. De Lionsclub had voor de koor- en muzie kavond in de Ontmoetingskerk uit genodigd het Nationaal Zangkoor en musici van het Leger des Heils. Het ongeveer 35 leden tellende zang koor bestaat uit geselecteerde jonge mensen uit diverse zangbrigades uit alle delen van Nederland. Zij bestaan onge veer een jaar en gaan wekelijks vanuit hun woonplaats (Almelo, Enschede, Den Helder, Rotterdam, Alphen aan den Rijn etc.) naar Amsterdam om te repeteren. Het optreden in Wad dinxveen was één van hun eerste open bare concerten. Dat er onder leiding van hun dirigent D. Krommenhoek, hard gestudeerd is kon men duidelijk horen. Hun zang was verfrissend en ge disciplineerd, koorzang van niveau! Dat zij niet alleen vocaal goed uit de voeten kunnen, maar ook instrumen taal was te horen in twee werken, een Het personeel van de zwembaden in hel sportpark De Sniep heeft afscheid genomen van de badinstructrices me vrouw M. Regeer-Huisman en me vrouw A. M. Lelieveld-Bos. De heer A. Both (namens het gemeentebestuur), de heer W. A. J. de Winkel (namens de personeelsvereniging) en de heer A. J. Troost (chef-zweminstructeur) spraken lovende woorden over het werk van de dames, wier afscheid met spijt werd aanvaard. het bestuur van sportclub Antilope maakt bekend, dal er maandag 3 ja nuari geen gelegenheid is om te trim men; dit om de oliebollen en appelflap pen; biertjes en borreltjes, niet allemaal tegelijk aan te vallen. Zaterdag 8 en maandag 10 januari is alles weer nor maal, respectievelijkvan 9.00 tot 10.00 uur in de zaal van het gymnastieklokaal aan de Joh. Postlaan en van 20.30 uur tot 21.30 uur op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Het behoeft verder geen betoog dat iedere Wad- dinxvener dan van harte welkom is op deze gezellige trainingen, die nog steeds, in het algemeen gezien te weinig bezocht worden. Bewegen is "in"Volleybal is één van de sporten die tevens bij uitstek ge schikt is om recreatief te bedrijven, vertelt ons het volleybaibestuur. Be Fair is op dit terrein van plan een, voor Be Fair, geheel nieuwe weg te betre den: Recreatief volleybal in een gemengde groep. Dit kunnen bijv, echtparen zijn, maar dat is uiteraard geen voorwaarde. Geplande tijd en plaats; donderdaga vond van 20.00-21.30 uur in het gym nastieklokaal aan de Staringlaan. Bij voldoende belangstelling zal mo gelijk met deze groep worden gestart, onder leiding van mevrouw W. Dicker- Koper. Aanmelding schriftelijk of tele fonisch op de adressen: Brugweg 115, tel. 01828-2932, J. W. Frisoweg 52, tel. 01828-3517 en van Mecklenburg Sch- werinlaan 21tel. 01828-2506. In de Goudse zaalvoetbal-competitie is de achterstand van het Wad dinxveense Sporthuis DE Bron op lei der Verzijl Sport groter geworden. De Waddinxveners verloren verrassend van Verwey en Adegeest: 3-1 De stand in de eerste klas; Verzijl Sport 10-18 (33-8), Sporthuis De Bron 10-13 (44-24), Bouwmij Gouda 10-13 (28-25), Unilever 10-12 (35-31), Verwey Ade geest 9-10 (44-30), Be Quick 10-9 (42- 25), Zuid Flora 10-8 (27-36), Rema Keramiek 9-6 (20-31), Margriet 10-5 (35-66), IJsselvolgels 10-0 (12-45). WADDINXVEEN December zou je deze maand in Waddinxveen de muziekmaand kunnen noemen. Op woensdag 1 december concerteerde de Rijnlandse Orkestvereniging uit Alphen aan den Rijn in de Ontmoe tingskerk, dezelfde dag vierde de kunsthobby-academie/muziekschool Groenswaard van Aaltje Donker het 10-jarig bestaan met een muziekuit voering in het Anne Frankcentrum, zondag 12 december werd in het jeugd- en vrijetijscentrum ”De Bonkelaar” een liederenrecital gegeven, vrijdag 17 december was er in de Ontmoetingskerk een koor- en muzie kavond met het Leger des Heils en vrijdag 24 december stond in de Brugkerk tijdens de kerstzangdienst de Hervormde Gemengde Zang- B-D1PLOMA In het overdekte zwembad werd ook voor diploma B van de KNZB gezwom men. Alle 37 kandidaten behaalden het diploma. De examens werden afgeno men door de heren Z. van Minnen en A. J. Troost. Namens de KNZB was aanwezig de heer C. Slobbe. De vol gende kandidaten behaalden hel B- diploma: Mark Jan van der Torre. Ellen Dijks tra. Alexander van Schooneveld, Moni que Verweij. Hans van der Knaap, Jürgen van Wichen, Caroline de Leeuw den Bouter, Elvira van Rhijn, Simone van Doorn, Esther Benschop. Robert de Vries. Marcel Haan. Robert van der Vaart. Ad Havenaar. Roland van Ag- gele. Gina Wildeboer, Cora Bos, Ray mond Kooymans, Piet van Dijk, Ellen de Rooy. Rene Verschoor. Paulien van der Leun. Mariëlle Verkleij. Kees Ver- kaik. Sandra van Delft, Anton Cambier van Nooten. Irene Cowan. Rik van Lei den. Jan van der Heide. Eric Boere, Antoinet van Nielen. Inge Zwaard, Rij- nie van der Kaaden. Corina Plaizier. Martin Peek. Henk Jan Voskuilen, Ar jan Stam. WADDINXVEEN Voor een aantal Waddinxveners is aan de Herman Heijermanslaan wonende sportschoolhouder Bert den Edel de "sportman van het jaar". De judoër legde kortgeleden bij de Nationale Judokampioenschappen in sport hal "De Geusselt" in Maastricht beslag op de tweede prijs, terwijl hij in november kampioen alle categorieën Van Zuid-Holland werd en derde bij het zwaargewicht. Me vrouw C. van Dijck-v.d. Vaart van de Groensvoorde: "Voor de judoka’s is Bert den Edel natuurlijk de sportman van het jaar na zijn Zuidhollandse judotitel en het bijna .kampioen van Nederland zijn. Met mijn zoon Guido gingen we geld ophalen om uitein- deljk hadden we f 220,80. We namen contact op met Bert’s vrouw Betty om te weten met welk cadeau we hem het meest zouden verrassen. Van vissen hield hij heel erg en zijn vrouw opperde dan ook de suggestie een aquariumbak met lichtkap te kopen. En dat werd gedaan. Het werd een bak van 128 liter". Vorige week vrijdagmorgen is het geschenk van de judoleerlingen en hun ouders aangeboden door tien in judopak gekle de Waddinxveense meisjes en jongens. In zijn huis aan de Herman Heijermanslaan kreeg Bert den Edel ook nog een lijst met namen van alle jongelui die enthousiast aan de inzameling hadden meegedaan en -betaald. koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek Bert den Edel met de (nog lege) aquariumbak en omgeven door tien in judopak gestoken Waddinxveense jongeren. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). op vrijdag 31 december wordt de weekmarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. WADDINXVEEN volleybaltournooi voor middelbare scholieren uit Waddinxveen en omge ving, is maandag evenals vorig jaar een groots sportief evenement geworden. Er kwamen dan ook 10 meisjes- en 8 jongensteams met supporters opdraven om in de sportzalen Joh. Postlaan en Staringlaan de krachten te meten. De verrassing van het tournooi was de als debutant gestarte Samenwerkings school voor Havo/Atheneum uit Wad dinxveen. De leerlingen van deze school, zowel de meisjes als de jongens slaagden erin de le prijs te bemachti gen en daarmee de fel begeerde wissel- beker voor de beste schoolprestatie te veroveren. Deze werd hun dan ook rond half vijf overhandigd door Evert Jan van Beek, voorzitter van Be Fair- volleybal, de vereniging die dit evenement in samenwerking met de Gemeente Waddinxveen had georgani seerd. De einduitslag was als volgt: Jongens: le prijs Samenwerkingsschool Waddinxveen; 2e prijs Chr. Mavo, Waddinxveen (2); 3e prijs Don Bosco Mavo. Boskoop. Meisjes: le prijs Samenwerkingsschool. Waddinxveen: 2e prijs Openbare Ma vo, Waddinxveen: 3e prijs Maranatha Mavo. Boskoop. WADDINXVEEN De Waddinxveense Schaakvereniging WSV speelde vorige week donderdag de 18e ronde voor de clubcompetitie. De uitslagen daarvan zijn: L. Ellers-W. van Vuuren afg.; A. Kardol-A. Nieuws- traten 0-1J. van Oort-H. Smitskamp 0- I; L. Bloem-W. van Oort afg.; W. A. van Os-J. Rijke '/y'/p. Wim van Os-W. van Grieken P. van den Hoek-P. Vis ‘/2-‘/2; J- Vleggeert-H. van Wouden berg 1-0; H. de Roodt-E. Philipse 0-1; H. van Gils-P. van der Heyde 1-0; A. Littooy-P. Roos '/2-‘/2. WADDINXVEEN De op de zaterdggen 15, 22 en 29 januari in twee zalen van het Gereformeerd Verenigingsgebouw door de damclub Excelsior en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) voor de vijfde maal te houden schooldamwedstrijden draaien uit op een gran dioos succes. Er is een record-deelname van 555 meisjes en jongens. De deelnemers zijn ondergebracht in 111 teams van 5 man. Begin dit jaar na men aan het vierde schooldamtournooi 81 teams (405 deelnemers) deel. De or ganisatoren vinden het een bijzonder plezierige zaak dat er een grotere belangstelling valt te constateren voor het damgebeuren vanuit de scholen voor voortgezet onderwijs. De protestants-christelijke scholen- *5 Ai.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 11