EEN JAARTJE WADDINXVEEN 1\ Juli: Anhem-boek Mei: Eerste sleutels Juni: Toma-actie Augustus De Bonkelaar April: CAI-aanleg I 1 éW I 1 at f 75.000,- T 'S' Gemeentesecretaris H. Jenné neemt op 29 april afscheid wegens het be in Boven-Volta. attracties op ontvangt van de mille. '1 I J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 29 DECEMBER 197_6_ R' voor de Remons in Nederland, houdt die dag in rum haar jaarlij dering. De bijna 3O-tal begeleider weer eeh fijne uit reisdoel was dit Van 14 tot en rr gemeentelijk voetbalelftal speelt ook even mee burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Nummer 7 blijft echter maar 7 minuten binnen de lijnen. Nog een sportief bericht: onze eerste burger reikt in het zwembad het 1.000e KNZB-diploma uit aan Ronnie Klei weg. In de vroege morgen van 14 mei legt een niet te houden vuurzee de aan de Mercuriusweg staande bedrijven van Meubelfabriek Mulleman BV en Smit's glas- en verlichtingsindustrie volledig in de as. Er is een miljoenenschade. Nico Bakker en Ans de Waardt krijgen op 20 mei als eerste bewoners van de Passage-flats door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de sleutels uitgereikt. Stichting voor K; Victor, opent O| tweeklassige I Duimpje aan de der A. H. van presenteert op 2- spraken Waddin het einde van de actiegroep in Gr< tekeningen tegel van huizen nabij i Juni is de maand Waddinxveen. Et van Stolberglaan. Die dag is het bur- gemeestersgezin in het in aanleg zijnde Gouwebos bomen aan het planten in het kader van de Nationale Boomfeest dag. De eerste van een aantal voorlich tingsavonden over Boven-Volta wordt 24 maart gehouden. Voor de in Groens- waard 3 in aanbouw zijnde 76 premie- koopwoningen van de Stichting Bevor dering Eigen Woningbezit Groens- waard slaat stichtingssecretaris C. M. P. van Vuuren op 25 maart de eerste paal. De Waddinxveense kaashandelaar F. M. van Tol krijgt op 22 maart in Bos koop van mr. Smallenbroek de versier selen behorende bij het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Half maart viert de gymnastiekvereni ging TOOS haar 55-jarig bestaan. De sportclub Antilope houdt 27 maart de negende Langs-de-Gouwe-loop. In de nacht van 9 op 10 juni gaat de Waddinxveense gemeenteraad accoord met het nieuwste miljoenenplan, dat als "package deal" door het leven gaat. Alleen de heer W. M. L. van Breemen (Progressieven) stemt tegen: ir. W. Stuulen (CDA) en de heer P. W. Meer kerk (SGP/Hervormde Kiesvereniging) stemmen verkeerd. Op 10 juni geeft de Rijnlandse Orkestvereniging uit Alp- hen aan den Rijn een concert in de Ontmoetingskerk. Op I augustus start in Waddinxveen het Lager Beroepsonderwijs (LBO) als onderdeel van de protestants-chnstelij- ke scholengemeenschap voor MAVO/ Op 26 mei ontvouwt het Weekblad voor Waddinxveen de gemeentelijke plannen voor de bouw van een nieuw gemeentehuis, het regelen van de bes temming van zes groene plekken en het in het bestemmingsplan Zuidkade I voorlopig neerzetten van 22 semi- bungalows door P. Rehorst BV. Over dit combinatie-voorstel, dat als "pac kage deal" wordt gepresenteerd, zal het hele verdere jaar nog worden ge praat. Op 1 mei hangen er rode vlaggen in het Gereformeerde Verenigingsge bouw. Er wordt daar de dag van de arbeid gevierd. Gezongen wordt er door de uit Uruguay afkomstige politieke vluchteling Hector Numa Moraes. Naast hem een vertaalster. reiken va de pensioengerechtigde leeftijd. Van de bevolking krijgt hij een piano. Op de foto luisteren zijn echtgenote en de heer F. M. van Tol. voor zitter van het bevolkingscomité, mee naar zijn spel. acties uit Waddinxveen heeft gekregen. Half april wordt bekend dat mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard tot voorzit ster is benoemd van het plaatselijk CDA-overlegorgaan. Gemeente ambtenaar P. A. van Oosten viert 21 april het 25-jarig dienstjubileum. In de vroege morgen van 22 april gaat de hui sarts P. van der Linde en zijn vrouw op reis naar Thailand, welke trip hen werd aangeboden door de patiënten ter gele genheid van het in oktober 1975 gevier de 40-jarig jubileum. De eerste fase van de samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum aan de (korte) Sniepweg wordt op 23 april feestelijk in gebruik genomen. De dag dat de heer H. Jeune als gemeentesecretaris met pensioen gaal is 1 mei. Donderdag 29 april neemt de rechterhand van de burgemeester, die het Weekblad voor Waddinxveen in een interview toevertrouwt dat de gemeenteraadsvergaderingen aan waarde hebben ingeboet, afscheid. Van het gemeentebestuur krijgt hij het ere- burgerschap. van de bevolking een pia no. Na hel feest meldt de heer Jeune zich aan als lid van de VVD. Dezelfde dag zei ook "gedag" het naar Hil.legom vertrokken hoofd van de hervormde Eben Haëzerschool, de heer P. de Lijs ter. Hem werd een caravan aangebo den. De verjaardag van koningin Juliana, in Waddinxveen op 30 april mager ge vierd. betekent drie onderscheidingen. Koninklijk goud krijgen 29 april opge- In de gemeenteraadsvergadering van 23 juni wordt de ambtswoning Huize Piasrode voor ƒ475.000.- verkocht aan Reh-Bex BV, wordt het gemeentelijk structuurplan, dat de Zuidplaspolder aanwijst als toekomstig woongebied van Waddinxveen, in procedure ge bracht en is de openbaarheid van en het meepraten van het publiek in ver gaderingen van de negen raadscommis sies voörtaan geregeld. Waddinxveens kersverse burgemeester slaat op 2 april de eerste paal voor 12 luxe woonhuizen aan de Weidezoom. Een dag later opent hij het nieuwe wijkgebouw voor de St. Victorwijk. Mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek doet op 3 april haar eerste officiële daad. Ze opent de bazar van de Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening (WH). Woensdag 7 april gaat een schok door Waddinxveen. Die middag is op bijna 60-jarige leeftijd overleden mevrouw J. van der Hooft-Lourens, echtgenote van onze oud- burgemeester. Maandag 12 april wordt ze onder groot medeleven in Heelsum begraven. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) start op 5 april nabij de hoek Potgieterstraal-Nicolaas Beetslaan de aanleg van de Centrale Antenne- Inrichting (CAI). De eerste kabeltv- beelden zullen al in december door de Vondelwijkers kunnen worden ontvan gen. Het karwei wordt uitgevoerd door de aannemingscombinatie J. Baas BV, Waddinxveen - electro-technisch bu reau Vos BV, Dordrecht. De heer Jac. van Steijn, directeur van de gemeentelijke sociale dienst, staat er 8 april bij stil 40 jaar in overheidsdienst te zijn. Die dag krijgt hij de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Het wijkgebouw in de St. Victorwijk wordt 10 april officieel geopend door mr. Smallenbroek. Woensdag 14 april geeft onze eerste burger voor de eerste maal leiding aan een vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad. speld de Waddinxveners A. C. van den Bosch en M. P. van Tol. In Den Haag wordt de tot het burgerpersoneel van de Koninklijke Luchtmacht behorende Waddinxvener N. de Vries benoemd tol ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zo rond de maandwisseling kruipen de zaterdagvoetballers van Be Fair door het oog van de naald en blijven in de derde klas van de KNVB. De zondag- voetballers van Waddinxveen degra deren naar de vierde klas tan de KNVB. WSE eindigt in dezelfde klas van de KNVB in de middenmoot. In het Gereformeerd Verenigingsgebouw hangen op 1 mei rode vlaggen. Er wordt daar In grote so lidariteit de dag van de arbeid gevierd. Het 40-jarig jubileum van de Vereni ging tot „stichting en instandhouding van Nederlands Hervormde Chris telijke scholen wordt 6 mei gevierd. "Er is opvallend weinig gebed voor het christelijk onderwijs", zegt de heer N. Bakker, voorzitter van het schoolbe stuur die avond in De Hoeksteen. De heren J. W. A. van Berkesteijn en G. Th. B. Mulleman staan er 7 mei bij stil een kwart eeuw verbonden te zijn aan stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV. De Waddinxveense to neelvereniging Toi-Toi doet op 10 mei in Gouda mee aan het eenacterfestival met "Maurits en Marijke". Met 13 tegen 5 stemmen (de laatste van 4 Progressieven en I CDA’er) benoemt de gemeenteraad op 12 mei de heer J. Meuleman tot gemeentesecretaris. Gelijk daarna legt de opvolger van de heer H. Jenné de zuiverings- en ambts- In de maand mei wordt Waddinxveen opgeschrikt door forse vechtpartijen. "Het warme weer en het drankgebruik maakt jongeren snel ontvlambaar”, stelt adjudant M. A. Ruissen van de rijkspolitie vast. Later zijn er weer vechtpartijen, maar de rechter straft zwaar. Over deze kwestie legt bur gemeester mr. Smallenbroek in de gemeenteraad later verantwoording af. Postbesteller IJ. van Harskamp krijgt de vrijwilligersmedaille' van de PTT- bedrijfszelfbeschermingsploeg, waar van hij tien jaar lid is, uitgereikt van onze eerste burger. Op I juli woont burgemeester mr. Smallenbroek en zijn gezin in Wad dinxveen. Hun (huur)huis staat tijdelijk aan de Prinses Beatrixlaan 8. Hel Weekblad voor Waddinxveen komt op 7 juli met het bericht dat de Wad dinxveense majoor A. L. J. van Vliet sa men met een collega het boek "Zwe vend naar de dood. Arnhem 1944" heeft geschreven. Van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland komt het bericht dat goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit, waarbij voor elk der jaren 1975 en 1976 een bedrag van ƒ35.000.- beschikbaar is gesteld om in het Afrikaanse Torna de handen uit de mouwen te steken. De Waddinxvener A. van der Valk krijgt de zilveren me daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. In een in deze krant gepubliceerde scriptie zegt de Waddinxveense Maja van Termeij-de Bruin: "Bejaarden in Waddinxveen zijn zeer tevreden men sen". "Waar moet het straks heen met het peuterspeelzaalwerk?", is een vraag die 28 juli in de raadscommissie voor de financiën aan de orde komt, omdat met dit werk steeds meer gemeenschaps geld is gemoeid. "Het is het waard", oordeelt de gemeenteraad. Half juli zijn dames I van de zwem- en poloclub De Gouwe kampioen gewor den van de derde klas J van de KNZB. Heren 2 van De Gouwe werden kam pioen van de reserve tweede klasse van de KNZB. De Waddinxvener Hein de Goederen is kampioen Regenboogzei- len geworden. Wethouder P. F. J. van Schie CDAstart op 5 april de aanleg van de Centrale Antenne-Inrichting (gemakshalve kabeltelevisie) in Waddinxveen. In december worden in de Vondelwijk de eerste beelden ervan ontvangen. Basil Paré, boer uit Koin, Waddinxveen geworden van groep Ontwi Waddinxveen project in het op touw heeft De eerste fase van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de (korte) Sniepweg wordt op 23 april feestelijk in gebruik genomen. Rond de opening werden er allerlei activiteiten ontplooid. Op de foto neemt rector drs. M. Verhoog (rechts) een filmprojector in ontvangst. eed af. "De benoeming is een schijn vertoning geworden", protesteert Progressieven-fractievoorzitter M. Boere. Hel is de maand dat meer en meer naar builen komt dat de bewo ners van het Distelveld een felle strijd zijn begonnen tegen een vermeende aantasting van het vrije uitzicht. Een lachende mevrouw A. H. (Ine ke) Smallenbroek-van Eek, echtge note van onze burgemeester, treffen we dit jaar menig maal en op diverse plaatsen aan. Op 3 april doet ze in Waddinxveen haar eerste officiële daad. Ze opent de bazar van de Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening (VVH). Waddinxveen Klein en inzamelings- een landbouw- Progressieven) de "Leerstofaf- Op 20 mei doet burgemeester mr. A. G. Smallenbroek voor Nico Bakker en Ans de Waardt als eerste bewoners van de 98 Passage-flats de deur open. r ks

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 16