EEN JAARTJE WADDINXVEEN I September: 100jaar oud November: December: Twee Chilenen Felle brand Oktober: Bedrijfssluiting i irAjVi i I 3 a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 DECEMBER 1976 In het openluchtzwembad in het sportpark De Sniep gaat 23 augustus de Nationale Zwemvierdaagse van start. Er en wethouderP. F. J. van Schie CDA Op de foto rusten ze uit. Baarle aanwijzingen aan een Puertoricaanse fïl- T 1 A-A In de vroege morgen Voor het jaarlijkse B- en C-tournooi van de tennisvereniging Waddinxveen worden 148 partijen gespeeld. Maan dag 23 augustus gaat in het openlucht- 4 Het extra krediet van f 925,50 voor de Oranjevereniging Waddinxveen zou in de gemeenteraadsvergadering van 1 september zonder woorden zijn aan vaard, ware het niet dat de heer W. M. L. van Breemen (Progressieven) er zo vlak na de Lockheed-affaire een monarchie-debatje van maakte. Prog ressieve raadsleden beginnen elkaar opeens fel te bestrijden. In dezelfde raadsvergadering wordt met 10 tegen 8 stemmen besloten dat er op de groene plek aan het Noordeinde, daar waar de Wadde zal worden doorgetrokken. wo ningbouw gepleegd mag worden. De afdelingen Waddinxveen van de hout- en bouwbonden NVV/NKV gaan, naar landelijk voorbeeld, nauwer sa menwerken. Begin september viert de plaatselijke afdeling van de Industrie bond NVV het 90-jarig bestaan. In de Vondelwijk groeit een dakkapelconflict naar een hoogtepunt. Selectiebedrijf en zaadhandel Van Hemert Co. BV is 22 september 100 jaar oud. Er wordt gere cipieerd in Reeuwijk. Op 28 september kiezen Groenswaarders op een hoorzit ting in het Anne Frank-centrum voor een heuse speelstraat ter hoogte van het huidige speelveld, waar drie bunga lows zullen komen, aan de Mozartlaan. Welke Waddinxveense vrouw in sep tember het Goudse St. Jozefpaviljoen heeft verlaten met een verkeerde baby is nooit bekend geworden, maar ge beurd is het wel. Gelukkig ontdekte het ziekenhuis de fout binnen het uur. AANZICHT VANAF DE PARKEERPLAATS Het Weekblad voor Waddinxveen liet op 26 augustus zien dat de in aan- Met een collega heeft de Waddinx veense majoor A. L. J. van Vliet het boek "Zwevend naar de dood. Arn hem 1944" geschreven. Het Week blad voor Waddinxveen schrijft er op 7 juli voor de eerste maal over. Het nieuws van de maand december ligt ons nog het meest vers in het ge heugen. De Rijnlandse Orkestvereni ging concerteert op 1 december in de Ontmoetingskerk. Dezelfde dag viert de kunsthobby- academie/muziekschool Groenswaard van Aaltje Donker het 10-jarig bestaan. Op 2 december verschijnt de gemeen telijke onderwijsnota. De discussie rond het versturen door B. en W. van een LBO-brief aan de staatssecretaris wor den 15 december in de raad afgerond. Afkeurende geluiden over deze handel wijze zijn te horen van de VVD en de Progressieven. Een felle brand had drie dagen eerder, 12 december, de bedrijfs hal van de Coöperatieve Tuiniers- vereniging Gouda en omstreken aan de Bredeweg verwoest, op 15 december slaat burgemeester mr. Smallenbroek aan de Staringlaan de eerste paal van het nieuwe kantoor van Outinord Ne derland BV. zwembad in het sportpark De Sniep de Nationale Zwevierdaagse van start, waarvoor ook Waddinxveense promi nenten het water ingaan. Er zijn meer dan 1.300 deelnemers. I n de Sniep is al een begin gemaakt met de aanleg van drie hockeyvelden, die eind 1977/begin 1978 bespeelbaar zullen zijn. „Op 2 november geeft de heer J. M. Zandbergen 25 jaar les op de wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg. Sjaak No- teboom van het winkelcentrum "de Passage” is een kwart eeuw fotograaf. Dat J. P. van Eesteren BV, Rotterdam, het nieuwe gemeentehuis zal gaati bou wen komt op 4 november naar buiten. De Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi komt op 6 november met "Os car" op de planken. Op 11 november wordt bekend dat Eminent BV een nieuw pand wil gaan bouwen aan de Staringlaan, waar uiteindelijk 250 men sen zullen kunnen werken. De bestaan de panden aan de Schielandstraat en Kerkweg-West zullen worden gesloopt om er woningen te kunnen bouwen. Dezelfde dag van deze bekendmaking krijgt de heer A. Burghoorn als mede werker van Van Schaik Berghuis In- terieurbouw BV de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau opgespeld. Het Weekblad voor Waddinxveen maakt uitvoerig melding van de slechte huisvestingssituatie van de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum en de protestants-christelijke scholen gemeenschap voor MAVO/LTO "Ko ningin Wilhelmina". Staatssecretaris drs. K. de Jong Ozn. van Onderwijs en Wetenschappen is voor beide zaken aan zijn jasje getrokken. Zaterdag 20 november wordt Sint Nicolaas verwel komd. In de voorlaatste maand van dit jaar gaan twee Chilenen aan de Nico laas Beetslaan wonen. Dinsdag 30 no vember opent burgemeester mr. Smal lenbroek de uit de as gerezen meubel fabriek Mulleman BV. Nog een sportbericht: De heer C. Riet veld heeft op 1 november voor het bij na 25 jaar keuren van het Waddinxveen-voetbalveld de zilveren KNVB-speld gekregen. korte toespraken gehouden. Aan de realisering van dit huidige centrum is acht jaar praten voorafgegaan. Ook in augustus blijft de Centrale Hervormde Gemeente hopen dat het ministerie van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) nu toch eindelijk het (subsidie )licht op groen zet voor de res tauratie van de uit 1837 stammende Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. De officiële paal (de 180e!) voor de sporthal aan de (korte) Sniepweg wordt 23 augustus door mensen van "het eer ste uur" geslagen. In Groenswaard 3 wordt voortvarend gewerkt aan de bouw van 48 woningwetwoningen, die de rooms-katholieke woningbouw vereniging St. Joseph tussen de Weide- zoom en Wadde laat bouwen. j aan mee doen ook van links naar rechts de heer C. C. van der Klauw, administrateur bij Openbare Werken en -Bedrij ven, de heer AM. Zwamborn, directeur van Openbare Werken en -Bedrijven, burgemeester mr. A. G. Smallenbroek "Portret van de Uitbuiting" is een (mede} door de Waddinxvener Wim van Baarle gemaakte rolprent over de toestand in Puerto Rico, die op 14 oktober in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar in première gaat. Op de foto geeft Wim van mer. LTO "Koningin Wilhelmina". Een feestelijke ontmoetingsavond op 9 augustus in de Bethelkerk gaat de start van de Gereformeerde basisschool in een noodlokaal aan de Staringlaan 22 vooraf. De gemeenteraad zegt op 11 augustus in een reactie op de provincia le nota Alternatieven en Varianten, waarin Waddinxveen als bouwplaats voor Gouda een beetje om de hoek komt kijken, zich niet op een presen teerblaadje, te zullen aanbieden, maar toch ook niet ongevoelig te zijn voor zwaarwegende argumenten die duidelijk zouden kunnen maken dat er in onze gemeente meer zou moeten worden ge bouwd dan voorzien. In dezelfde raads vergadering wordt het bestemmings plan Gouwebos vastgesteid. Burgemeester mr. Smallenbroek opent op 14 augustus aan het begin van een lange, 5.000 bezoekers trekkende, feestweek het jeugd- en vrijetijdscent rum De Bonkelaar. Er worden zeer Veldwijk BV aan de Oranjelaan zit 1 oktober een halve eeuw in het druk werk. Pas in de eerste week van okto ber wordt bekend dat zich bij Air Pro ducts NV aan de Noordkade een onge val heeft voorgedaan. B. en W. ant woorden op schriftelijke vragen van de heer W. M. L. van Breemen (Progres sieven): "Air Products is een veilig be drijf. De heer W. A. J. de Winkel wordt gehuldigd voor 25 jaar overheidsdienst. Vrijdag 8 oktober is een dag om nooit te vergeten: De speelgoederen- en houtwarenfabriek G. Okkerse BV maakt bekend te moeten buigen voor de concurrentie uit Oost-Europa. Een kleine 50 man komen voor een af vloeiingsregeling in aanmerking, omdat het bedrijf uiterlijk april 1977 dicht gaat. In de maand dat de hefbrug 40 jaar oud is, wordt in het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar op 14 okto ber Wim van Baarle’s in Puerto Rico gedraaide "Portret van de Uitbuiting" voor het eerst vertoond. Loco-burgemeester H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging) geeft op een voorlichtingsavond op 21 oktober in De Bonkelaar een NOVIB- vertegenwoordiger 75.000,- voor het landbouwproject in het Oppervoltaan- se Torna. Op 25 oktober wordt begon nen van de Zeeheldenbuurt een woon erf te maken. Een dag later slaat de heer E. J. van Beek sr. de eerste paal voor de. ƒ227.000,- vergende, uitbrei ding van de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. Twee dagen lang, 27 en 28 oktober, du ren de algemene beschouwingen en begrotingsdebatten in de Wad dinxveense gemeenteraad. Het gemeentelijk huishoudboekje van bijna 51 miljoen gulden komt nagenoeg on geschonden uit de strijd. De raadsleden zijn mild en het debat is mat. Eind ok tober brengt de actie Vluchteling 19,76 ruim ƒ22.000,- op. Met dit bedrag kunnen 44 vluchtelingen geholpen wor den. bouw zijnde sporthal er zo gaat uitzien. Het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar gaat op 14 augustus feestelijk open. Achter de tap in het ontmoetings centrum. dat een paar maal onaangenaam in het nieuws zou komen, staan van rechts naar links de later dit jaar af ge treden stichtingsvoorzitter W. P. Quartero, burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, directeur T. W. Verweij van ar chitectenbureau Stuurman BV, Progressieven-raadslid drs. W. C. Verbaan en Progressieven-fractievoorzitter M. Boere. De officiële paal (de 108e) voor de sporthal aan de (korte) Sniepweg wordt 23 augustus door mensen van "het'eerste uur" geslagen. De vier heiers zijn: wethouder A. H. van Gent (Progressieven). E. J. van Beek jr., D. E. C. T. J. Bruining enA. P. de Graaff. In de vroege morgen van 22 april vertrok de Waddinxveense huisarts P. van der Linde met zijn echtgenote op reis naar Thailand. De trip kreeg hij aangeboden van zijn patiënten bij zijn in oktober 1975 gevierd 40-jarig jubileum. Op de foto namen afscheid comité-voorzitter S. Pille (links) en de man die de 17-daagse reis in orde maakte, de heer A. G. M. van Ginkel(rechts). r’-'

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 17