om doe-het-zelf-zaak te sluiten 'n DATSUN? de pater - makelaardij b.v. waddinxveen i TOItliAS I H fi I Goudse KamerBedrijfs terrein voor regio aan de Waddinxveense Bredeweg Gemeentebestuur druk in de weer J Onafhankelijk Nieuwsblad B. EN W. HEBBEN DIT BESLOTEN Fa. v. d. Linde PERZEN Verbown Makelaar 01828-2309 01828-5890 MM ’Formido aan de Noordkade mag daar niet zitten B.V. Weer muziek opleiding bij Concordia Radio - T.V. 1 defekt I Bel dan 1 in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 1 AUTOBEDRIJF C. v. d. BERG Si onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen DONDERDAG 6 JANUARI 1977 HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 32e JAARGANG - Nr. 1493 Grote kollektie ■I I neem daarom.... ILL! in diverse maten en kwali teit Eindeloze f kollektie jeans- en t spijkerkleding helemaal voor jouuuu Met spoed vragen wij woonhuizen te koop Onze vaste relaties kopen graag op vlottê wijze een voor hen pas- H send pand. Reparatie aan alle voorko mende merken T.V. service tot 's avonds uur. ■mb ■i MMni POLITIE 3000/ BRANDWEER 2222 i 2. 3. 4. 5. 6. DAN CS 8 wwss jMM zelf-zaak Hubo - zich oorspronkelijk in de nog lege winkel in het winkelcent rum ”de Passage” zou gaan vestigen. Dat is tenslotte niet doorgegaan, waar na ’’Formido” aan de Noordkade voor het publiek opende. MEDEDELING: De medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuren: 's morgens van 10 tot 11 u.. 's middags van 4 tot 5 uur. Waddinxveen: Dorpstraat 38 - tel. 2373 Boskoop: Zijde 3 tel. 01727-2544 S-i WESTHAVEN 55 SHOWROOM: J GOUDA VEERSTAL 30 TEL.:01820 - 13933 20857 julianastraat 6, waddinxveen na6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 weekblad voor Waddinxveen Besloten is de procedure om te komen tot sluiting van het pand van de Houthandel v/h Schwartz en Verzijden, Noordkade 149, alhier, waarin een "Doe-het-zelf zaak" is gevestigd, voort te zet ten. DOKTERSDIENST ZATERDAG Arts: Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1tel. 2112. Apotheek: Dienstdoende arts. DOKTERSDIENST ZONDAG Arts: C. N. Vreeken, Weidezoom 50, tel. 2979 Apotheek: Van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 4162 Verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 6101 WADDINXVEEN Om te proberen de communicatie met de gemeenteraad te verbeteren is het college van Burgemeester en Wet houders vorige week woensdag be gonnen met het rondsturen van een "uittreksel van de besluitenlijst". Deze besluitenlijst, waarom mevr. L M. Oosterbroek- Waagmeester lib. in een interpellatie in de gemeen teraadsvergadering van 15 decem ber 1976 had gevraagd, heeft bet rekking op de wekelijks op dinsdag plaats vindende vergaderingen van B. en W. Het Weekblad voor Wad dinxveen zal deze "uittreksels van de besluitenlijsten" volledig publi ceren. De nu volgende besluitenlijst heeft betrekking op de dinsdag 28 decem ber gehouden vergadering van het college van Burgemeester en Wet houders (deze week komt het colle ge bijeen): "Formido” is een doe-het-zelf- activiteit van de Houthandel Utrecht BV in Utrecht, welk bedrijf een onder deel is van de Koninkli jke William Pont BV in Zaandam. Volgens Houthandel Utrecht-directeur J. J. van der Jagt, die zich in zijn standpunt weet gesteund door zijn advocaat mr. G. F. Th. Hes- selink uit Utrecht, is er in het pand van de vroegere houthandel aan de Noord kade - tegenover de kabelfabriek van de NKF - niets aan de hand wat uit gelegd zou kunnen worden als strijdig gebruik. I ’’SUCCES” Mr. Hesselink: ”Wij hebben intussen al een succes weten te behalen bij de af deling rechtspraak van de Raad van State”. De Utrechtse advocaat doelt met deze uitspraak op het feit dat het door de gemeente Waddinxveen geuite dreigement desnoods met politiedwang de doe-het-zelf-zaak te zullen sluiten, indien geen gevolg wordt gegeven aan het verzoek aan het bestaan van ’’For mido” een einde te maken, hangende deze zaak niet uitgevoerd mag worden. Dat is een besluit van de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, gedaan op 29 december 1976. Hij is daartoe bevoegd sinds op 1 juli van het vorige jaar de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheids- Beschikkingen (AROB) in werking is getreden. Vrij gauw nadat ’’Formido" begin no vember in pagina-vullende advertenties de vestiging van het bedrijf had dui delijk gemaakt schreven Burgemeester en Wethouders op 24 november een brief waarin stond dat de doe-het-zelf- zaak er op grond van het bestemmings plan Noordkade 1967 niet zou mogen zitten. Dit plan spreekt alleen van handels- en industriële activiteiten op de bewuste plek en daaronder zouden detailhandelsactiviteiten niet vallen. Het bedrijf bestrijdt dit. Wel is het zo dat de gemeenteraadsleden aan de planvoorschriften in de loop der tijd het zinnetje ’’geen detailhandelsactivi teiten” hebben toegevoegd en dat er in middels een nieuw bestemmingsplan (Noordkade langs de Gouwe) is vast gesteld, maar beide zaken moeten de JCroon nog passeren en hebben dus nog geen rechtskracht. In reactie op de gemeentelijke brief, waarin gesproken wordt over een ter mijn van een week waarna politied wang zou kunnen worden gebruikt om tot sluiting van ’’Formido” te komen, heeft mr. Hesseling in opdracht van het bedrijf zowel een beroepschrift inge diend bij het college van Burgemeester en Wethouders als bij de als onafhank elijke administratieve rechter optre dende ’’afdeling rechtspraak van de Raad van State”. Voor B. en W. was het beroepschrift aanleiding ’’Formi do” te horen. Een schriftelijke beant woording door het college van de door de doe-het-zelf-zaak naar voren ge brachte zaken moet nog gebeuren. Zodra dat het geval is en er blijkt voor ’’Formido” nog altijd een herhaling van de reeds bekend gemaakte standpunten uit, dan gaat het bedrijf in beroep bij de Raad van State, bij welk orgaan de voorzitter van de afdeling rechtspraak de druk al van de ketel heeft gehaald door het gebruik van politiedwang voo ralsnog af te wijzen. STEEKSPEL Het ziet er naar uit dat op de atloop van dit juridische steekspel, van uitermate groot belang voor de geloofwaarhéid van het gemeentelijk beleid dat er op is Aan de raad zal na ingewonnen advies van de desbetreffende commissies worden voorgesteld te besluiten tot aankoop van een perceel grasland in het plan Zuidkade 1 van het bouwbedrijf i P. Rehorst B. V. alsmede tot ver koop van een perceel bouwter-l rein, gelegen ten noord-westen van de Burg. Trooststraat, aan gemeld bedrijf. 7. In voorbereiding zijn plannen tot uitbreiding van het aantal tennis banen. Deze plannen zullen bin nenkort worden voorgelegd aan de raadscommissie voor sportza ken en de raadscommissie ruim- telijke ordening en woningbouw, 1 8. De plannen voor de bouw van een sportzaal eventueel een sporthal in Groenswaard III worden thans verder uitgewerkt. Deze plannen zullen binnenkort eveneens ter advisering aan de desbetreffende raadscommissies worden voorgelegd. J 9. Over de mogelijkheid om te ko men tot de bouw van een tennis hal in het sportpark "de Sniep" zijn inmiddels de eerste gegevens verzameld. Vanzelfspsrekend zal ook deze zaak zodra mogelijk aan de raadscommissies om ad vies worden toegezonden. bieden ten westen is immers veelal een betere organisatie dan hier: Rijnmond en de Haagse agglomeratie enerzijds en de Utrechtse provincie zijn hiervan een duidelijk voorbeeld. Ook uit het streekplan Zuid-Holland Oost blijk dat de neiging sterk is om het middengebied als een soort recreatie park te zien. Grote uitbreidingen van wonen en werken mogen zich overal voordoen maar niet in Zuid-Holland Oost. Het ontbreekt aan het besef dat in deze streken een zeer nijvere bevol king woont die werken wil en kan. Het bedrijfsleven wil mogelijkheden heb ben om uit te breiden teneinde de wel vaart en het welzijn te kunnen handha ven en bevorderen. Het gebied heeft qua verkeersstructuur een unieke func tie als verzorgend gebied. Voor distri butie en overslag, voor groothandel is het ideaal ten opzichte van de gehele randstad gelegen. Aan de gemeenteraad zullen voorstellen worden gedaan tot het nemen van verkeersmaatre gelen t.b.v. het winkelcentrum "de Passage". Als lid van de schoolraad is in de vacature van de heer A. de Rijke (hoofd van de Mr. A. de Roos- school) benoemd de heer D. E. van de Weide hoofd van de Klaas de Vriesschool). Besloten is aan het eind van de Alber dingk Thijmlaan voors hands ten behoeve van het par keren en manoeuvreren van vrachtauto ’s geen draaikom aan te leggen doch de bocht voor de indraai naar de begraafplaats iets te verruimen. De heer Hopman stelde voor tot een gezamenlijke promoting van Hollands middengebied te komen door de Ka mer van Koophandel tezamen met de gemeentebesturen en het bedrijfsleven en wel op korte termijn. Hij bepleitte ook de hulp van de gemeentebesturen aan de burger die zich tot de gemeente diensten wendt: voor een gemakkelijke entree is het nodig dat er vereenvoudi ging komt in de vergunningenprocedu re en dat er een contactpunt bestaat waar de burger geholpen kan worden naar de verschillende diensten. Ook voor de ondernemer is de huidige wetgeving te onoverzichtelijk: de wet- tenmachine draait op volle toeren en de mens wordt overspoeld door voor schriften en bepalingen. Hij verwacht dat het eind hiervan een situatie is zoals in Frankrijk en Italië waar een geper fectioneerde wetgeving is gevormd waar men trots op is doch die niet wordt nageleefd: "De situatie vraagt om een vereenvoudiging in plaats van om nog meer en verder gepreciseerde voorschriften. Hoe harder men de mens onder druk zet door allerlei voor schriften hoe sterker de neiging is om zich aan de invloed van die voorschrif ten te onttrekken. Daarom zijn wij dui delijk op de verkeerde weg”. Tenslotte kondigde de heer Hopman aan dat de Kamer een aanvang gemaakt heeft met het opstellen van een regionaal- economisch plan hetwelk in het najaar van 1977 zal worden gepubliceerd. Zuidkade 6 Waddinxveen j Naast Verbakel WADDINXVEEN Deze maand start fanfarecorps Concordia weer met een opleiding voor jeugdmuzikanten. Deze opleiding bestaat uit het geven van les in het notenschrift en het bes pelen van een blaasinstrument, welke door Concordia beschikbaar wordt ges teld. De lessen worden iedere woens dagavond van half zeven tot half acht gegeven door de dirigent de heer G. de Knegt Jr. Speciaal in verband met deze opleiding geeft Concordia op woensdag 12 janua ri om half acht in het Vereniginsge- bouw aan de Stationsstraat een popu lair concert, waarin ook de verschillen de blaasinstrumenten worden espro ken. Na afloop kunnen belang ellen den vanaf 12 jaar zich bij het :stuur opgeven. De kosten zijn zeei laag. Meisjes en jongens met hun ouders zijn 'hartelijk welkom op het kennisma- kingsconcert. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen heeft aangekondigd stug door te zullen gaan met de reeds in gang gezette procedure om ’’Formido”, een ’’zaak voor bou wers en verbouwers” in het pand van Houthandel v/h Schwartz Ver zijden aan de Noordkade 149, gesloten te krijgen. B. en W. menen dat er op die plek geen detailhandelsactiviteiten bedreven mogen worden. Zij zijn tot hun actie overgegaan mede naar aanleiding van een protestbrief van de Waddinxveense middenstandsvereniging. gericht detailhandelsactiviteiten niet buiten de daarvoor bestemde plaatsen te laten plaatsvinden, nog wel enige maanden op zich zal laten wachten. Het laat zich raden dat het gemeente bestuur zich nu onthoudt van acties, zolang niet duidelijk is dat er sprake is van de nodige steun van de zijde van de Raad van State. De middenstands vereniging Waddinxveen spreekt in de persoon van voorzitter G. van Rin- gelenstein van een ’’correcte en juiste” handelwijze van het Waddinxveense gemeentebestuur. Bij de middenstan ders speelt natuurlijk in het achter hoofd mee dat een andere ”tak” van Houthandel Utrecht BV - de doe-het- WADDINXVEEN/GOUDA In zijn nieuwjaarsrede als voorzitter van de Goudse Kamer van Koophandel heeft de heer T. Hopman de drie hoek Bredeweg-Zuidelijke Dwarsweg-rijksweg A12 aangewezen als het meest geschikte terrein in de streek voor expeditie en overslag. ’’Wan neer men hier iets wil opzetten dient het landschap te worden ontzien. Daaronder versta ik dan dat de opzet ruim dient te zijn en aan het oog onttrokken door geboomten. De ligging van het gebied is ideaal ten op zichte van geheel West-Nederland. Het voordeel van het in gebruik- nemen van een dergelijk terrein zou zijn dat er een belangrijk deel van het verkeer geweerd kan worden uit de steden en van de bedrijfsterrei nen. Daarmee wordt een stuk milieuverbetering bereikt”, aldus de heer Hopman. Uitdrukkelijk vroeg de Kamer voorzitter de gemeenten Gouda, Wad dinxveen, Bodegraven en Woerden om samen te werken. Dat zou dienen te ge schieden t^n opzichte van de werkgele genheid en dan wel speciaal ten aan zien van de industrie- en handelsbedrij ven, over het wonen en het onderwijs. De bedrijfsterreinen in Woerden, Bo- degraven en Gouda vormen hierbij een goede aanzet. Overigens wordt in het ontwerp-structuurplan voor Wad dinxveen, waarin de groene Zuidplas- polder resoluut wordt aangewezen als het toekomstig woongebied van deze uiteindelijk tegen de eeuwwisseling 25.000 inwoners tellende gemeente, al gezegd dat het gemeentebestuur van Waddinxveen in het kader van de be vordering van de werkgelegenheid zijn bijdrage kan leveren door gronden aan te wijzen, waarop - zo daaraan behoefte bestaat - ten behoeve van de regionale werkgelegenheidsontwikkeling industrie- en bedrijfsvestiging mogelijk is. In zijn nieuwjaarsrede heeft de heer Hopman er op gewezen dat een ver dere aantasting van het middengebied van Holland niet kan worden tegenge houden wanneer dit gebied zichzelf niet duidelijker manifesteert. Het ge bied van de Goudse Kamer is in de af gelopen tien jaar drie keer verkleind: daaruit blijkt hoezeer de Randstad oprukt.De samenwerking tussen de gemeentebesturen in het gebied is te zwak. De samenwerkingsvorm die er is dient te worden versterkt maar deze dient ook een groter gebied te bes trijken wil het Hollands middengebied zich als eenheid kunnen verweren te gen een verdere aantasting. In de ge- 1 SERVICE CENTRUM voor Radio en T.V. y Dorpstraat 49, Waddinxveen Tel. 5890 1. Gelet op de discussie in de ver gadering van de gemeenteraad dd. 15 december 1976 is besloten voortaan een uittreksel van de besluitenlijst van de vergaderin gen te maken die gelijktijdig aan de leden van de raad en aan de pers zal worden verstrekt. i tt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 1