Oosthoek schrijft Kamerleden brief met Geen bordjes met motor afzetten Bij de hefbrug twijfels over lepra-actie CU Makelaardij BV 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 ZEBRA AAN I WESTKANT PASSAGE? B. en W. tot school: 7 Is vaak lachen, gieren en brullen Kruijk en Van Breemen ’n paar apart in raad KANAAL KOMT ER HELEMAAL OPENBARE COMMISSIE VERGADERING mis de boot niet... ga in zee met uw vakantievakman wm gïnkel I gemeenteraadsvergadering niet M laten de de sportzaal NG 115 BESCHERMING Oosthoek vraagt de Kamerleden stap pen te willen ondernemen om te komen ingstechnische worden uitgangspunten zou de ELLEN BOM REINDER WESTERBEEK koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek het Ambtelijk (AVO) [WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1977 van val er genoemde maatregelen niet bruikbaar voor het inlaten van zoet water. De mogelijkheden tot het tegengaan van verzilting van de Hollandsche IJssel door deze af te sluiten met behulp van de stormvloedkering bij Krimpen aan den IJssel blijken, met name gedurende thans uiterst discutabel is geworden. Tijdens de droogte van de afgelopen zomer zou het kanaal een belangrijke bijdrage tot zoetwatervoorziening van Delfland hebben kunnen leveren. De bewindsman is van mening, dat er geen aanleiding bestaat een nieuw onder zoek naar de noodzaak van de aanleg in te laten stellen. Overigens heeft de Verenigde Vergadering van Delfland op 26 mei 1976 definitief besloten om tot de aanleg van het kanaal over te gaan. STEMMEN Om een einde te krijgen aan het betoog van de PSP-man tijdens de behandeling van het voorstel tot aanwijzing van parkeerplaatsen voor gehandicapte automobilisten zei een geïrriteerde wethouder Van Schie: ’’Laten we maar stemmen!” "Dat kunt u op 25 mei doen”, interruppeerde Van Breemen zijn eigen verhaal. Het progressieve raadslid deed later ook nog het als grappig bedoelde ’’voorstel” het kersverse raadslid ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kiesvereniging) te benoemen in de niet-bestaande "radio- en televisie- raadscommissie”, omdat hij iets gemeenteraadsvergadering niet te zullen roken. Omdat er vorige week donderdagavond sprake was van een voortgezette vergadering van de raad deed burgemeester mr. Smallenbroek het voorstel van orde al na een uur het roken te zullen toestaan. Nu wil het geval dat de klok in de raad bijna altijd voorloopt. Een week geleden zo’n zes minuten. Dat weet iedereen en als hij twijfelt is een blik op het eigen horloge voldoende voor zekerheid. Niet voor CDA-fractievoorzitter ir. W. Stuulen, die uitdagend zijn pijp aanstak toen de raadsklok sloeg. Ja, op die manier ben je natuurlijk altijd je tijd vooruit, maar zijn kinderlijk gedrag verdient geen navolging. De christen-democraat Kruijk bleef geluk kig met een onaangestoken sigaret, die van de ene mondhoek naar de ander verhuisde, zitten tot het echt een uur later was. Maar het blijft in de gemeenteraad een onvolwassen ver toning al die raadsleden met sigaret ten, sigaren en pijpen te zien from melen totdat het tijd is ze aan te steken. Van de niet-rokers in de raad zaal trekt niemand zich iets aan. En ze weten toch allemaal dat die ventilatie daar fnuikend voor het klimaat genoemd kan worden. Ook burgemeester mr. Smallenbroek die nu weer in de periode schijnt te zitten waarin hij het roken voor zichzelf een halfjaar toestaat ZOUTGRENS Het kanaal Waddinxveen-Voorburg moet Delfland de mogelijkheid bieden voldoende zoetwater in te laten zowel ten behoeve van de peilbeheersing als voor de verversing. Ten gevolge van de verdieping van de mond van de Nieuwe Waterweg en de uitbreiding van het Rotterdamse havengebied heeft de zoutgrens in de Nieuwe Maas en de Q Q J D A ^J^REIS- EN PASSAGEBURO'S hart van hólland waddinxveen: Korte Tiendeweg 2-4. Passage 222 (01820)-21922‘ (01828)-4488’ voorbij of er wordt wel een aantal gebruld door onze volkssvertegen W~ L. M. Kruijk de rechterbuurman is van de progressieve PSP’er W. M. L. van Breemen (inderdaad, dezelfde voorletters, zij het in iets gewijzigde volgorde) voegt vooral dit tweetal elkaar in de raadzaal van het gemeentehuis geregeld de meest amusante, maar ook s opmerkingen toe. ”De stoorzender naast me is weer bezig”, pleegt Van Breemen dan te zeggen. Grappig is vaak ook wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) die de gewoonte heeft te ruiken aan het glas met water als de naast hem achter de collegetafel zittende burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek zich verspreekt of een vergissing maakt, ,,’t Is toch water!”, is een dan vaste uitroep van hem. In de raadzaal was vorige week donderdagavond om zeven uur goed de klok van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost te horen, die luidde omdat de Veenendaalse predikant ds. Joh. Verwelius ”ja” had gezegd tegen het op hem uitgebrachte beroep. Wethouder Huizer ver duidelijkte voor de raadsleden de Bijlage: De handtekeningen van onze klas 6 Kon. Julianaschool, Peter Zuidlaan 5” Van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en gemeentesecretaris J. Meuleman kwam namens het college van Burgemeester en Wethouders dit antwoord: "Beste Ellen en Reinder, Hartelijk dank voor jullie brief, gericht aan de burgemeester, die op 21 december jl. werd ontvangen. Jullie verzoek is in het college van burgemeester en wethouders aan de orde gesteld. Jullie en jullie klasgenoten voeren een pleidooi voor grotere milieu-bewustheid en dat juichen wij van harte toe. Wij zijn van mening dat een verbod om motoren te laten draaien als de brug geopend is, te ver gaat. En nog meer borden langs de weg als er nu al noodgedwongen moeten staan, vinden we ook niet zo prettig. Gelukkig zijn er al veel automobilisten die eigener beweging hun automotor met onnodig laten draaien. En dat zullen er beslist nog veel meer worden als men - net als jullie - milieu-bewust wordt. Dat geldt natuurlijk niet alleen voor het stilstaan bij de hefbrug! Dat geldt b.v. ook voor een onnodige autorit die gemaakt wordt om even een boodschap te doen. Het overgrote deel van de bestuurders van die auto’s zijn vaders en moeders van kinderen die op school gaan. Als jullie - en je klasse-onderwijzer zal daarbij ongetwijfeld willen helpen - nu zelfs eens die ouders er op wijzen waarom het nodig is milieu-bewust te worden. Dat zou b.v. kunnen gebeuren via de schoolkranten. De meeste scholen hebben wel een of ander schoolorgaan waarin ook de leerlingen iets kunnen schrijven. Overleg dat eens ook met de leerlingen van andere scholen. Als er een paar zijn die hun schouders er onder zetten moet het lukken. Wij verwachten daarvan een veel groter resultaat dan met verboden en borden kan worden bereikt. De ouders moeten weten ’’waarom” het nodig is milieu-bewust te zijn. Graag rekenen wij op jullie medewerking”. ROKEN Gemeenteraadsleden gedragen zich niet altijd als grote mensen. Een voorbeeld. Al dik een jaar geleden spraken de volksvertegenwoordigers in meerderheid met elkaar af de eerste anderhalf uur van elke Rotterdamse Waterweg zich zo ver oostwaarts verplaatst, dat de daar aanwezige inlaatpunten onbruikbaar zijn geworden. De huidige aanvoer- mogelijkheden via de boezem van Ri jnland zijn beperkt en voor het gebied van Delfland onvoldoende. - Dat de waterkwaliteit binnen Delfland, de veelal langdurige perioden van lage o.a. als gevolg van de sinds 1 december Rijnafvoer, gering. - Op grond van de vorenstaande antwoorden en overwegingen kan dan ook niet worden geconcludeerd, dat het plan tot de aanleg van het kanaal WADDINXVEEN Er komen bij de hefbrug geen bordjes die de automobilisten verzoeken de motor van hun wagen af te zetten bij geopende brug. Het college van Burgemeester en Wethouders schrijft dat aan de zesdeklassers van de protestants-christelijke Koningin Julianaschool (Peter Zuidlaan). De meisjes en jongens hadden daarom in een brief gevraagd, maar ze kregen van B. en W. echter het balletje teruggekaatst: Wijs de ouders er op waarom het nodig is milieubewust te worden De briefwisseling tussen de school en het Waddinxveense gemeentebestuur ging zo: ’’Geachte Gemeente, Naar aanleiding van een gesprek dat wij in de klas hebben gehad over het milieu zijn we tot de conclusie gekomen dat de koolmonoxyde in de lucht verminderd kan worden. Daarom willen wij u vragen om één (of meerdere) bordjes te plaatsen bij de hefbrug waarop bijv, kan staan: Brug open motor af! En misschien kan er zelfs een boete voor worden gegeven als iemand z’n motor on nodig laat draaien. Misschien kan op die manier de luchtvervuiling in Wad dinxveen verminderd worden, want 43% van de koolmonoxyde wordt door het verkeer in de lucht gespoten. Vriendelijke groeten, reden van het klokgelui. ”Dus jij hebt een aparte telefoondienst!”, grapte CDA-wethouder P. F. J. van Schie. Toen het ging over de nieuwe organisatieverordening voor de brandweer en de rechtspositieregel ing voor de spuitgasten meende Van Breemen (Progressieven) dat deze stukken geen toonbeeld waren van machtsspreiding, zoals dat in het onderwijsdebat van woensdagavond aan de orde was geweest. ”Een kwestie van kennis!”, wierp CDA- man Kruijk hem voor de voeten. tot wettelijke bescherming van namen en emblemen van stichtingen. Hij vindt dat het Leprafonds zijn naam indertijd zo heeft gekozen, dat verwarring met de Leprastichting onvermijdelijk was. Directeur De Bok van Leprastichting zegt een nieuw conflict met Leprafonds te willen mijden en daarom zijn mond te willen houden. Hij is wel verbaasd, dat het Leprafonds ”met miljoenen smijt voor een handje vol patiënten". De Bok wijst erop dat in dezelfde projecten ook al miljoenen door het het NLF zijn gestoken. De kleinere projecten op de lijst van het NLF noemt De Bok ’’franje” rond de grote projecten waar het NLF eigen lijk om gaat Prof. Zeegers van het Leprafonds ziet alle beschuldigingen van Oosthoek als nieuwe sabotage van de Leprastichting. ”Ze zijn al jaren tegen ons op het oor logspad met de gemeenste middelen”, al dus Zeegers tot het Algemeen Dagblad. Over de "miljoenensmijterij” van het Leprafonds zegt hij: ”Wij pakken de zaak nu eenmaal anders aan dan de stichting, die zegt voor f 2,50 een le- Wij gaan ervan uit, dat er op het ogenb lik nog geen enkel geneesmiddel is dat de lepra kan voorkomen. Wij concent reren ons daarom vooralsnog op vroeg tijdige ontdekking van de ziekte en het scheppen van betere leefomstandighe den om het aantal zieken te vermin deren. Hierdoor zijn grote investerin gen nodig voor betere behuizing, indus triële vestiging, waterleidingen en an dere maatregelen ter verbetering van. de hygiëne en zo”. WADDINXVEEN/DEN HAAG De aanleg van het zoetwaterkanaal van Waddinxveen naar Voorburg zal moeten worden voorafgegaan door verwerving van de in het tracé gelegen gronden. Vergoeding van daaruit voortvloeiende schade dient te gen te gaan. Mocht dit onmogelijk zijn, geschieden volgens de regels van het 1970 van kracht zijnde Wet Verontreiniging Oppervlaktewater, is verbeterd betekent niet dat daardoor de waterbehoefte, voorzover voortvloeiend uit verdamping rechtstreeks of via de gewassen, zou zijn verminderd. Wel heeft deze kwaliteitsverbetering invloed op de vereiste hoeveelheid water voor doorspoeling van de boezem. Ter bepaling val laatstgenoemde hoeveelheid is er evenwel bij het opstellen van de plannen voor het kanaal in 1967 al van uitgegaan, dat de overbelasting van de op pervlaktewateren met organische VERKEERSMAATREGELEN De gemeenteraadsleden stemden in met de door B. en W. voorgstelde verkeersmaatregelen bij ”de Passage” nu het kruispunt met de Kerkweg-West de Prinses Beatrixlaan en het Stationsplein, dat zal worden ger econstrueerd, door het winkelcentrum- met-voetgangersgebied geen voor- rangskruising meer is. Verder is ger egeld dat het kerkplein voor de gereformeerde Kruiskerk aan de Pas sage bereikbaar blijft voor rouw- en trouwauto’s, terwijl er ook auto’s zullen mogen komen met gehandicapte pas sagiers en mensen die bijvoorbeeld hun kind komen laten dopen. Om dat laatste had de heer P. van den Berg (C- DA) gevraagd. Er werd verder nog 5000,- beschikbaar gesteld om aan de Alberdingk Thijmlaan voorzieningen te kunnen treffen voor het draaien van daar sinds mei 1975 parkerende vrachtwagens. Een draaikom is te duur 70.000,-) en onnodig gebleken. van met stoffen door het nemen van zuiver- maatregelen beëindigd. In i van het rapport uit 1967 is dus rekening gehouden met de verbetering van de WADDINXVEEN Er gaat geen vergadering van de gemeenteraad - maal hartelijk gelachen, gegierd en iwoor- digers. Omdat de christen-democraat eer(jer bleek te behoren tot de fractie die vond dat het gemeentebestuur geen kleurentelevisie als geschenk had te accepteren. In ieder geval blijven in de gemeenteraad Kruijk (CDA) en Van Breemen (Progressieven) een paar stekelige apart. Sprekende over de begroting 1977 van de Christelijke Openbare Uitleenbibliotheek en Leeszaal zei het progressieve raadslid zijn bibliotheek-opvattingen van een jaar geleden op deze plaats niet te zullen herhalen, hoewel hij er nog steeds achter stond. ”Was je toen al raadslid?”, kwam KVP-man Kruijk ertussen. ”Ja, jouw geheugen is niet zo sterk zeker”, siste Van Breemen. ”Z’n hoofd is overigens groot genoeg”, riep CDA-wethouder Van Schie. WADDINXVEEN -- Het Progressieve-raadslid H. van Ek heeft het college van Burgemeester en Wethouders in de vorige week donder- dernemen I dagavond gehouden ve I gemeenteraadsvergadering gevraagd te I bekijken of aan de westkant van het I winkelcentrum ”de Passage” een Ivoetgangersoversteekplaats kan [worden aangelegd. Deze zebra zou op I de Prinses Beatrixlaan, de Kerweg- iWest of het Stationsplein kunnen I komen om de voetgangers uit de I’’flatwijk” aan de Peter Zuidlaan, I Johannes Postlaan en mevrouw WADDINXVEEN De Waddinxveense technisch ambtenaar J. Oosthoek van de Jan Campertlaan 22, bekend van de in onze gemeente gestarte actie voor leprapatiënten op het Indonesische eiland Noord- Sumatra voor wiens ’’Stichting Noodfonds voor Mensen op Sumatra” de afgelopen maanden tussen 13 en 14 duizend gulden al binnenkwam en voor welk doel in de hervormde Immanuëlkerkgemeente afgelopen zondag (Wereldlepradag) werd gecollecteerd, heeft landelijk aandacht getrokken. Hij heeft namelijk in zijn streven het geld op de juiste plek terecht te la- [ten komen dezer dagen een zes kantjes tellende brief gestuurd naar de Tweede-Kamerleden H.H. Drenth (PvdA), D. Coppes (PPR) en drs. A.D.W. Tilanus (CHU) en hen gevraagd stappen te ondernemen om de komende inzamelingsactie van het Nederlands Leprafonds tegen te houden. Het Leprafonds wil begin februari ruim 200 miljoen gulden bijeenbrengen voor een dertigtal projecten. De Waddinxvener twijfelt aan deze projecten en aan de gang van zaken bij het Leprafonds. Voorzitter G. Zeegers van het [Leprafonds zegt dat Oosthoek is ”op- Igestookt” door de concurrent: de Ne- Iderlapdse Stichting voor Leprabestrij- Iding in Amsterdam. De directeur bier kan, H. Bok, heeft ook zijn bedenkin gen over de vermeende geldverslinden de projecten van het Leprafonds. Enkele jaren geleden kwam het al tot een [conflict tussen beide organisaties voor de [leprabestrijding. De Nederlandse Lepras- Itichting beschuldigde het fonds (NLF) [toen van publikaties over lepra, die ”uit- [muntten door ondeskundigheid en on- Izorgvuldigheid”. WADDINXVEEN De raadscom missie voor de financiën komt morgen middag (vrijdag 4 februari) om 4 uur in het gemeentehuis in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 6 januari 1977. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. begroting 1977 en rekening 1976 toneelvereniging ”Toi-Toi”; b. begroting 1977 SHchting behar tiging belangen Waddinxveense peuterspeelzalen; c. jaarrekening 1974 r.k. woning bouwvereniging ”St. Joseph”; d. informatieboek inzake de muziekscholen in Zuid-Holland, samengesteld door de Stichting Culturele raad van Zuid-Holland; e. contróle-rapport diverse kassen 3e en 4e kwartaal 1976. 3. Verkoop 1675 m2 grond aan de Staringlaan voor een koopsom van f 167.500,- aan Doeco Handelsonderneming, alhier. 4. Bijdrage Stichting Bosbouw en Cultuurtechnisch onderwijs te Velp. 5. Isolatie-maatregelen scholen voor basisonderwijs (aanvullend rapport dienst openbare werken dd. 28 december 1976). 6. Verkoop grond aan de heer mr. Hazenberg (75 m2 gelegen aan de Kerkweg voor de som van f 11.250,-). 7. Krediet ad f 7.000,- t.b.v. ver nieuwing watermolen 't Weegje. 8. Aanvullend krediet Comité schoolconcerten over 1976 ad f 1.827,en begroting 1977. 9. Vaststelling bedrag per leerling voor 1977. 10. Krediet ad ƒ15.000,- wegens het aantrekken van een deskundige i.v.m. vermeende schade woningen Noordeinde. 11Gemeente-rekening 1972. 12. Rapport meerjarenbegroting. 13. Telexaansluiting nieuwe gemeentehuis. 14. Renteclausule bij grondverkopen. 15. Subsidiëring Chr. Uitleen bibliotheek over 1973 t/m 1975. 16. Krediet ad maximaal f 5.000,- t.b.v. een verkeersonderzoek onteigeningsrecht. De aanvragen om vergunning krachtens de Ontgrondingenwet zijn behandeld overeenkomstig de in de wet en de Ontgrondingenverordening Zuid- Holland gestelde regels. Noch het verzenden van een bericht van ont vangst van bezwaarschriften, noch het horen van de indieners daarvan is voorgeschreven. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben inmiddels de gevraagde vergunning verleend. Afschrift van dit besluit is aan de indieners van de bezwaarschriften toegezonden. Tegen deze beslissing is ingevolge de Ontgrondingenwet door een 43-tal belanghebbenden beroep in gesteld. In het kader van de beroepsprocedure wordt net te zijner tijd de mogelijkheid geboden hun standpunt aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State toe te lichten. Dit onder meer antwoordt minister drs. Th. E. Westerterp (Verkeer en Waterstaat) op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer V. A. Honig van den Bossche (Boerenpar tij). In de beslissing van Gedeputeerde Staten tot verlenen van de vergunning in beroep door de Kroon zal worden gehandhaafd, zal op schade tengevolge daarvan artikel 26 van de Ontgrondingenwet van toepassing zijn. Op grond van dit artikel kan een naar billijkheid te bepalen schadevergoeding worden toegekend aan belanghebbenden indien en voor zover zij schade lijden welke redeli jkerwijs niet of niet geheel te hunnen laste behoort te blijven en waarvan de vergoeding niet of niet voldoende op andere wijze is verzekerd. genoemde verbetering waterkwaliteit. Door de bodemvastlegging en het aanbrengen van de bodemverhoging in de Nieuwe Waterweg en de Nieuwe Maas, tezamen met de afsluiting van het Haringvliet en de Rijnkanalisatie is de toestand voor de mond van de Hollandsche IJssel voor wat betreft de verzilting aanmerkelijk verbeterd ten opzichte van de toestand tegen het einde van de zestiger jaren. Daardoor zijn gebruiksmogelijkheden van het inlaatpunt aan de Hollandse IJssel te Gouda ten opzichte van de laatstgenoemde situatie belangrijk toegenomen. De andere vroeger gebruikte en dichter bij zee gelegen in laatpunten, zoals de Parksluizen te Rotterdam, zijn echter ondanks de MISLEIDEND? Oosthoek vraagt zich in zijn brief aan de drie Kamerleden af of het Lepra fonds zich niet schuldig maakt aan mi sleidende reclame door bij de projec- tenlijst te stellen, dat een aantal projec ten onder supervisie staat van dr. Stan ley Browne, secretaris van de Interna tional Leprosy Association en medisch adviseur van het Leprafonds. Browne kreeg onlangs de projectenlijst prapatiënt te kunnen helpen, van het Leprafonds onder de neus ged- ->-* - rukt door directeur De Bok van de lik nog geen enkel geneesmiddel is dat concurrerende Leprastichting en zou toen hebben gezegd, dat hij de lijst niet kende, laat staan de projecten had goedgekeurd. Dit laatste werd door het Leprafonds gesuggereerd. Dr. Browne is onbereikbaar voor commentaar. Hij is in het buitenland. Oosthoek beweert dat sommige instan ties in Nederland die volgens de projec tenlijst van het NLF verantwoordelijk zijn voor een bepaalde leproserie in het buitenland, dit project óf niet kennen óf niet weten dat dit op de lijst voor komt. In zijn brief aan de drie Kamerleden vraagt Oosthoek stappen te willen on- i om prof, Zeegers, die behal- het Leprafonds nog vele stichtingen voor liefdadigheidsdoelen heeft, te dwingen al zijn handelingen openbaar te maken door middel van jaarver slagen en financiële verantwoordingen. Oosthoek wil een wetswijziging of aan vulling van de wet om zwendelpraktijken op het gebied van liefdadigheidsaeties te- l. - - dan wil Oosthoek een overkoepelende or- I Kuipers-Rietbergplantsoen veiliger het ganisatie op dit gebied, winkelcentrum te kunnen bereiken. Mede op aandrang van Verkeers Overleg (AVO) gaan Burgemeester en Wethouders selectief te werk met het aanleggen van nieuwe voetgangersoversteekplaatsen. Om die reden is er nog steeds geen sprake van de voorgenomen aanleg van zebra’s op de Juliana van Stolberglaan en de Wad- de. Ook de leerlingen van de prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan hoeven niet te rekenen op een zebra bij hun school, waarom ze in een brief aan het gemeentebestuur hadden gevraagd. De heer Van Ek (Progressieven) zei aan I een voetgangersoversteekplaats aan de westkant van het winkelcentrum ”de I Passage” te hechten, hoewel hij toegaf dat uit een gemeentelijke telling bij de I met drukknoplichten beveiligde oversteekplaats op de Chopinlaan was gebleken dat 22 procent van de I overstekende voetgangers de zebra of I het voetgangerslicht negeerde. CDA- I wethouder P, F. J. van Schie zei de I gevraagde aanleg van een voetganger- I «oversteekplaats deze maand in het I AVO te zullen bespreken. ad een Bredeweg. 17. Krediet bouw Groenswaard III. 18. Aankoop/verkoop grond P. Rehorst B.V. (plan Zuidkade I). 19. Begrotingswijziging (algemene dienst). 20. Rondvraag. UdNBM,

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3