i i Gemeente houdt Jan Ligthartschool en ’t Hazeveld gaan meer aan de weg timmeren ’’Brugeentnim” goed in de gaten FOTOB FOTO A Provincie met bouw 79 huizen Groenswaard 3 alvast akkoord Leden comité Bejaardenreis KLACHTEN BEZORGING Peuleyen 15 telefoon 2604 Spelregels Afbraak winkelpand op komst Ir. T. Drost tussen werk van raad door opnieuw vader 8e wedstrijd wintercompetitie Informatieboekje en twee voorlichtingsdagen GOUDSE BIOSCOPEN- X o FOTOC a In samenwerking met Comité Bejaardenreis Waddinxveen’ Ken uw dorpFoto-puzzel van het Weekblad voor kas bejaardenreizen b - - EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1977 iets van de sfeer 1 De oude” boerderij aan Uitbeijerse Brugweg twee gesteld door firma i i Iedereen kan meedoen. Er is geen leeftijdsgrens. 2. Oplossingen van puzzels moeten op specialiteiten-restaurant-bistro Gouwe Dis. DERDE PRIJS: AGFA Instamatic-camera met film en flitsblokje. Beschikbaar gesteld door: foto-film Sjaak Noteboom. Op de eerste trekkingsdag - woensdag 9 februari 1977 - zal notaris J. in ’t Hol uitmaken naar wie de prijzen zullen gaan. De tweede foto-puzzelwedstrijd staan in het Weekblad voor Wad- dinxveen van donderdag 24 februari 1977. Veel succes en houdt u aan de spelregels. Langs welke weg staat dit karrewiel? 1. Langs de Beethovenlaan. 2. Langs het Noordeinde. 3. Langs de Koningin Wilhelmina- singel. personen, door 4/5, elk ter grootte van ongeveer 25 leerlingen. Waar is dit ooievaarsnest te vinden? 1. Op het dak van het gemeentehuis aan de Zuidkade. 2. Op het dak van een de Henegouwerweg. 3. Op het dak van de hervormde Brug kerk aan de Kerkweg-Oost. ’t HAZEVELD De kleuterschool ’t Hazeveld aan de Mozartlaan is een tamelijk nieuwe kleuterschool. Een gezellig ingedeeld gebouwtje, dat wat verborgen ligt in week ook nog verklaard dat eveneens een herziening wordt voorbereid voor het gebied van het bestemmingsplan Brugweg, dat de Brugweg, Kromme Esse, Zeeheldenbuurt en een gedeelte van de Henegouwerweg omvat. Voor dit gebied moest wel een voorbereidingsbesluit genomen worden omdat het er voor geldende drie jaar oude plan aan alle kanten blijkt te ’’rammelen”. Zo zeer zelfs dat B. en W. vinden dater eigenlijk niet meer mee te werken valt. In het gemeentehuis is al onderwijs nog te verbeteren. Op vele kleine dorpsscholen, waar gecombineerde klassen heel gewoon zijn is ten slotte gebleken welke mogeli jkheden die combinaties bieden. Het informatieboekje: ”De belangri jkste is wel dat een leerprogramma kan worden uitgevoerd dat meer aan de behoeften en mogelijkheden van de af zonderlijke kinderen kan worden aangepast. Meer individuele aandacht dus. Toen de leerkrachten voor de vraag stonden, welke combinatie-klassen gevormd moeten worden, hebben zij de volgende keus gedaan. De eerste klas en de zesde klas blijven als afzonderli jke klas bestaan. Voor de eerste klas geldt dat de kinderen nog moeten wennen aan de nieuwe school en van een combinatie met een andere klas echt hinder zou kunnen ondervinden. Voor de zesde klas geldt dat de voorbereiding op voortgezet onderwijs ook ongunstig zou kunnen worden beinvloed door een combinatie van een andere klas. Van de tweede tot en met de vijfde klas zijn drie combinatie klassen gevormd, te weten 2/3, 3/4 en dertiger jaren. Het gebouw was voor die tijd modern. De ligging maakte de die in de omgeving van de Dorpstraat woonden. De Bomenwijk en Groenswaard 1 waren er toen nog niet. "Tegenwoordig ziet het gebouw er niet WADD1NXVEEN ”Ja, dat kan nu eenmaal in een schorsing van een gemeenteraadsvergadering gebeuren”, zei burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek vorige week donderdagavond aan het begin van de woensdagavond begonnen en een avond later koortgezette vergadering van de raad. Hij deelde de raadsleden mee dat het pasbenoemde raadslid ir. T. Drost pGP/Hervormde Kiesvereniging) in de schorsing voor de vijfde maal vader was geworden. [Donderdagmorgen rond half acht was kie echtgenote van onze kersverse kolksvertegenwoordiger bevallen van een zoon, Bart. Dat gebeurde een dikke zes uur nadat in de nacht van woensdag op donderdag om één uur de Groenswaard 1 en ook bereikbaar is vanaf de Chopinlaan (bij het Mobil- benzinestation). Op de kleuterschool gebeuren natuurlijk dezelfde dingen als op alle kleutersscholen in ons dorp. Het begin met het ’’wennen” aan de schoolsituatie van de allerkleinsten, waarna de kinderen zo spoedig mogeli jk meedraaien in de groep. Om de aansluiting op het lager onderwijs goed te laten verlopen wordt er overleg gepleegd met het onderwijzend per soneel van de Jan Ligthartschool, waarmee ’t Hazeveld een ’’koppel” vormt. In het laatste halfjaar van de kleuterschooltijd brengen de kinderen ook enige keren een bezoek aan de Jan Ligthartschool om daar te proeven. Bij welke kerkgebouw hoort deze klok? 1. Bij de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. 2. Bij de gereformeerde/rooms-katho- lieke Ontmoetingskerk aan de Groens voorde. 3. Bij de rooms-katholieke St. Vic- torkerk aan de Zuidkade. WADD1NXVEEN Zaterdag 5 februari organiseerde de hehgelsportvereniging Waddinxveen haar achtste wedstrijd voor de winter competitie. Er zal gevist worden in de Drecht bij Leimuiden. Vertrek van het station 07.15 uur. meer zo modern uit. Daar is weinig aan te doen. Het is echter nog zeer goed van kwaliteit en kan wat dat betreft de vergelijking met nieuwe gebouwen goed doorstaan. Via opknapbeurten en kleine verbouwingen heeft het een geheel eigen sfeer gekregen, waarin de kinderen zich thuisvoelen”, is de men ing van de leerkrachten en oudercom- missieleden. Pluspunten worden genoemd dat de school ligt aan de rustige Kerkstraat en de minder druk geworden Kerkweg-West, nu deze weg geen doorgangsroute meer is en dat er een eigen gymnastieklokaal aanwezig is. Vanzelfsprekend wordt er eigentijds onderwijs gegeven en worden er zorgvuldig gekozen moderne leermethoden gebruikt. ”De kinderen wordt geleerd te werken aan projecten om ze de nodige zelfstandigheid bij te brengen”, aldus het informatieboekje dat er op wijst dat de Jan Ligthartschool excursies kent, leesmoeders en de nodige ontspanning. Tot nu toe gebeurden al deze dingen in het bekende jaarklassen-systeem. Dat kon tot voor kort ook: er waren zes klassen en zes leerkrachten. Door het teruglopen van het leerlingenaantal moet de school het sinds 1 januari van dit jaar met vijf leerkrachten doen, terwijl het college van Burgemeester en Wethouders druk doende is die vijfde leerkracht ook niet kwijt te raken. Dat alles heeft tot gevolg dat leerlingen uit verschillende leerjaren samen in één lokaal les moeten krijgen van één onderwijzer. Hoewel de organisatie hiervan wat zorg vereist, zien de leerkrachten deze situatie voor het onderwijs niet als een probleem. Zij willen integendeel de goede kanten ervan uitbuiten om de kwaliteit van het de foto- een brief kaart worden gestuurd naar het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN POSTBUS 116 WADDINXVEEN. Aan de frankeerzijde moet naast de gebruikelijke f 0,40 tenmin ste 1 gulden extra aan postze gels worden bijgeplakt voor de Waddinxveense Bejaardenreis 1977. Let op: 5 gulden is het maximum dat er aan hele gul dens mag worden bijgeplakt. Een voorbeeld van een oplossing ziet er zo uit: A 1B 2, C3. 3. Hoewel een briefkaart de voorkeur verdient mag ook per postgiro worden meegepuzzeld. De oplossing van de foto-puzzel moet op de blauwe giro- overschrijving worden vermeld op de ruimte onder "Mededelin gen". De 12, 3, 4 of 5 gulden [telkens hele guldens) moeten worden overgemaakt naar de girore kening van onze hoofdredacteur B. J. Woudenberg, Peuleyen 144, Wadinxveen. Zijn nummer is 1539519. 4. Zij die 1 gulden of meer bijp lakken (of overmaken), met een maximum van 5 gulden, hebben met hun oplossing per trekking evenveel kansen als het aantal guldens dat de meespelende be schikbaar stelt. Dus: Met 1 gul den 1 kans, met 2 gulden 2 kan sen en met 5 gulden 5 kansen. 5. Wie met alle voorlopig 4 foto- puzzels in het Weekblad voor Waddinxveen meedoet heeft dit voorjaar kans (of kansen: dat hangt af van het aantal guldens dat in totaal is bijgeplakt of is overgemaakt) op een extra prijs, ongeacht of de oplossing goed was of fout. 6. De trekkingen worden telkens gehouden ten overstaan van no taris J. in 't Hol te Wad dinxveen. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Voor de foto-puzzelwedstrijd van het Weekblad voor Wad dinxveen in samenwerking met het Comité ’’Bejaardenreis Waddinxveen" heeft het college van Burgemeester en Wet houders vergunning verleend dd. 17 januari 1977 onder nummer 8243. volgende lv wet voorgeschreven eed afgelegd, tribune “nog werd gadegeslagen door schoof goed bereikbaar’ voor kinderen zijn vrouw, zijn twee oudste dochters, enkele familieleden en partijgenoten. [Achteraf gezien, zei de de volgende [avond weer present zijnde man van de |SGP/Hervormde Kiesvereniging, had [zijn echtgenote woensdagavond al [gevoeld dat de geboorte niet meer lang pp zich zou laten wachten. Na de nodige felicitaties werd ir. Drost [donderdagavond als opvolger van de [naar Gouda vertrokken heer P. W. [Meerkerk benoemd als lid van de [raadscommissies voor de financiën, [voor de beroepschriften en voor [openbare werken en -bedrijven en tot [lid van de algemene raden van het [recreatieschap Reeuwijkse Plassen [(plaatsvervangend voor de heer F. H. de Ruijter, lib.) en van het [recreatieschap Bospark (plaatsver vangend lid voor partijgenoot J. Havenaar). Ir Drost, 38 jaar, wonend laan de Vijverlaan 48 en leraar wiskunde [aan het Christelijk Lyceum in Alphen |a.d. Rijn, werd door burgemeester mr. [a. G. Smallenbroek woensdagavond [welkom geheten. Hij noemde dit [gemeenschapswerk een verplichtende uitdaging. WADDINXVEEN Uiterlijk met de post van vogende week woensdag 9 februari 1977 moeten d'K oplossingen binnen zijn van de eerste aflevering van de foto-puzzel ”Ken uw dorp!”, die het Weekblad voor Waddinxveen in samenwerking met het Comité ’’Bejaardenreis Waddinxveen” houdt om de kas van de bejaardenreizen van een ’’bodem” te voorzien. Zoals bekend worden er sinds 1931 in onze gemeente bejaardenreizen georganiseerd. WADDINXVEEN De leerkrachten en oudercommissieleden van de openbare Jan Ligthartschool (Kerkstraat) en de openbare kleuterschool ’t Hazeveld (Mozartlaan) zijn in Waddinxveen ”de boer op” gegaan om in een uitgekiende voorlichtingscampagne beide scholen, die een ’’kop pel” vormen, meer bekendheid te geven bij allen die in het ’’ver zorgingsgebied” van die scholen wonen. En dan natuurlijk vooral bij die ouders uit de Bomenwijk, Dorpsstraat en omgeving en Groenswaard 1 die binnenkort hun kind(eren) zullen laten inschrijven bij een kleuter- of basisschool. Het aan de weg timmeren van de Jan Ligthartschool, welke school te kampen heeft met een teruglopend aantal kinderen, en ’t Hazeveld is begin deze week begonnen met de verspreiding van een informatief en aantrekkelijk informatieboekje. Aan de vooravond van de inschrijving van nieuwe leerlingen in Waddinxveen is dat boekje huis-aan-huis bezorgd in het verzorgingsgebied” van beide scholen. Verder zullen er voorlichtingsdagen worden gehouden. Voor ’t Hazeveld is dat op donderdag 10 februari en voor de Jan Ligthartschool op donderdag 17 februari. Het programma bevat in beide gevallen een middag- en een avondgedeelte. Allen die dat wensen, maar in het bijzonder de ouders die nog een schoolkeuze moeten maken voor hun kinderen, kunnen ’s middags kennis nemen van het onderwijs, zoals dat in de klas gegeven wordt, ’s Avonds is er gelegenheid nader kennis te maken met het personeel en de leden van de oudefcommissie, allerlei vragen te stellen en kennis té nemen van speel- en leermiddelen. Bij voldoende belangstelling zullen op de Jan Ligthartschool ’s avonds ook nog enkele demonstratielessen worden gegeven. WADDINXVEEN Nu Zuidhollands provinciaal bestuur het raadsbesluit van 27 oktober vorig jaar tot verkoop van grond in Groenswaard 3 voor de bouw van 79 woningwetwoningen en 11 premie-koopwoningen in de beschutte sfeer heeft goedgekeurd verwacht wethouder P. F. J. van Schie (CDA) binnenkort (”Als de coördinatie klopt”) ook goede berichten uit "Den Haag” op de door de raad vastgestelde derde wijziging van het bestem- mingsplan voor Waddinxveense woonwijk-in-wording. Tegen deze wi jziging, mede nodig voor deze huizen- bouw, hebben bewoners van het Distelveld bezwaren ingediend. In de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw zei de heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) dat er in en buiten het gemeentehuis in dit verband steeds wordt gesproken over de Distelvelders, maar hij hechtte eraan er op te wijzen dat alleen de groep rond de heer S. C. Hooimeijer aan het schrijven van beroepschriften is geslagen. Vorige week woensdagavond verstrekte de Waddinxveense I gemeenteraad de benodige bouw- en I grondvoorschotten ten bedrage van ruim zeven miljoen gulden om de bouw I van de 79 woningwetwoningen mogeli- Ijk te kunnen maken. De woningen I worden gebouwd door de christelijke «woningbouwvereniging Ons Begin (31 I stuks) en door de woningbouwverenig- I >ng Waddinxveen (48 stuks). De laatste I corporatie tekent ook voor het I neerzetten van 11 premie- I koopwoningen in Groenswaard 3. Met I het verlenen van bouw- en grond- I voorschotten kunnen mogelijk vertrag- I lng in de uitvoering van dit bouwplan I van de zijde van de gemeente in ieder I geval worden voorkomen. Omdat ten I aanzien van de bouwkosten het overleg I nog niet is beëindigd valt er over de te I verwachten huur van de 79 I woningwetwoningen nog niets te zeg- I gen, al zullen ze wel rond de 400 gulden I komen te liggen. nog niet zijn, in de gaten te kunnen houden. De christen-democraat beloofde dat met de bewoners van het Brugcentrum de gemeentelijke plannen besproken zullen worden. Dat er naar de nieuw aangelegde parkeerplaatsen een doorgang zal worden gemaakt noemde CDA- wethouder Van Schie een ’’kick” voor het Brugcentrum, welk gebied diverse beloften zijn gedaan die allemaal niet gelegen zijn uitgekomen. Zoals bekend is het in dit gebied gedachte Vorige “zomer stelde de gemeenteraad hoofdwinkelcentrum tenslotte terecht al de eerste herziening van het bestem mingsplan Brugcentrum,welk gebied wordt omsloten door de Zuidkade, Jan Dorrekenskade-Oost, Julianastraat en Kerkweg-Oost, vast om de raadhuisbouw mogelijk te kunnen maken. Deze herziening ’’ligt” op dit moment ter goedkeuring bij Zuidhollands provinciaal bestuur. Mede door dit alles is het natuurlijk hoog tijd geworden dat het op 16 mei 1966 rechtskracht gekregen hebbende bestemmingsplan Brugcentrum eens aan de situatie van dit moment en de eisen van deze tijd wordt aangepast. AFBRAAK WINKELPAND Het pand dat aan de Kerkweg-Oost het gestart met een discussie hoe het hele eerste tegen de grond gaat is de van een bestemmingsplan Brugweg moet schijngevel voorziene ruimte vasn worden herzien. Op een vraag van de bloemsierkunst Mia en Wim Rip. Op heer H. an Ek (Progressieven) zei deze plek (eigendom van de gemeente) CDA-wethouder P. F. J. van Schie dat zat tot eind 1975 reis-en passageburo de bewoners van Van Ginkel BV. Het college van zullen worden betrokken bij de bestem- Burgemeester en Wethouders heeft tot i aangelegde het plan THALIA J X Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, i 7 en 9.30 uur, Di. en Wo. 8 uur«, X BATTLE OF MIDWAY. 14 jr. o X Za. en Zo. half twee, Wo. half drie POPEYE’s DOLLF AVONTUREN, al. Thalia’s Special: Vr. en Za. 11.30 X uur (nachtvoorst.) en maan- dagcycles 8 uur A f CLOCKWORK ORANGE. 18 jr o I REUNIE o Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 J X uur THE WILD ANGELS. 18 jr. X J Alléén Zo.middag 3 uur URSUS o X EN DE GLADIATOREN. 14 jr. o Vr. en Za. 11.30 uur (nacht voorst.), Zo. 7 en 9.15 uur, Ma X t/m Wo. 8.15 uur WAT MEISJES J LEKKER VINDEN. 18 jr. o i SCHOUWBURG Do. 8.15 uur, Zo. 7 en 9.15 uur. o Ma. en Wo. 8.15 uur THE<> X POSEIDON ADVENTURE. It Kleur, 14 jr. Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur. Zo. 3 en 5 uur VIER VUISTEN X OP EEN SCHIETEND SCHEURIJZER. Kleur, 14 jr. Kindermatinee 3 uur KUIFJE EN X f HET GEHEIM VAN HET GULDEN VLIES, a.l. X De laatste jaren zijn de bejaarden gevraagd en van harte bereid gevonden zelf mee te betalen aan de reizen, die sinds 1974 niet meer worden georganiseerd door de Waddinxveense middenstandsvereniging, maar door het Comité ’’Bejaardenreis Waddinx veen” dat gelukkig steeds op belangri jke giften van de georganiseerde middenstand heeft kunnen rekenen. Maar ook die financiële bron begint ontoereikend te worden, omdat misschien het belangrijkste verschil tussen een bejaardenreis van 1931 en die uit 1977 waarschijnlijk de kosten zi jn. En om in die kosten van de jaarlijkse bejaardenreis, naast een eigen bijdrage van de bejaarden, te kunnen voorzien houdt het Weekblad voor Wad dinxveen deze foto-puzzelwedstrijd, waarvoor het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen vergunning heeft verleend dd. 17 januari 1977 onder nummer 8243. LET OP DE SPELREGELS Als u hierbij geplaatste spelregels gon- dig leest weet u hoe u mee kunt doen en hoe het precies zit met de op een briefkaart extra voor de bejaardenreis bij te plakken postzegels van telkens hele guldens (met een maximum van 5 gulden) em de daaraan verbonden kansen. Voor de eerste aflevering van deze foto-puzzelwedstrijd hebben Waddinxveense middentanders en bedrijven deze kostbare en kosteloze prijzen belangeloos beschikbaar gesteld: gekomen aan de Passage. EERSTE PRIJS. PLAN BRUGWEG N54.cn,. De gemeenteraadsleden hebben vorige woninginrichting-stoffeerderij Gebr. Kooyman. TWEEDE PRIJS: Diner voor Beschikbaar WADDINXVEEN Het in 1974 opgerfchte Comité "Bejaardenreis Waddinxveen" wordt voorgezeten door H. C. Kooyman. De andere leden zijn J. Koelma (secretaris), P. van Hel den (penningmeester), mevrouw H. J. van Drimmelen. A. G. M. van Ginkel, T. Ververs jr. en B. J. Woudenberg. Het secretariaat is gevestigd op het ad res Beethovenlaan 18, tel. 4013. Het comité heeft een bankrekening bij de Rabobank (3668.52.140). Het gironum mer van de bankrelatie luidt 79138. JAN LIGTHARTSCHOOL De Jan Ligthartschool wordt in het raadsvergadering werd geschorst tot de informatieboekje beschreven als een 'o 'i avond zeven uur. van de "oude” Waddinxveense Woensdagavond had ir. Drost de bij de scholen, gesticht in het begin van de Iwelke gebeurtenis op de publieke zijn vrouw, zijn twee oudste dochters, WADDINXVEEN Om in het gebied van het Brugcentrum de zaak in de hand te kunnen houden hebben de Waddinxveense gemeenteraadsleden vorige week woensdagavond een voorbereidingsbesluit genomen voor een deel van die plek in het centrum. Dat betekent dat men in het gemeentehuis voorlopig een jaar de handen vrij heeft om het 11 jaar oude bestemmingsplan Brugcentrum helemaal te herzien, zonder dat zich ontwikkelingen voordoen die niet zouden zijn tegen te houden. Het voorbereidingsbesluit heeft te maken met de bebouwingsstrook aan de Kerkweg-Oost, naast de oprit van de hefbryg. dat wordt een aantrekkelijk gebied nu aan de (verlengde) Stationsstraat binnenkort het nieuwe gemeentehuis zal verrijzen, er ten noorden van die bouwplaats parkeerplaatsen zijn gemaakt en er van gemeentewege zal worden gezorgd voor een looppad tussen de Kerkweg- Oost en de daarachter g (verlengde) Stationsstraat. de Brugweg tijdig Burgemeester en Wethouders heeft tot mingsplanwijzigingen. Omdat er nog afbraak besloten om, zoals gezegd, een een Kroonprocedure loopt ontbreekt doorbraak vanaf h'et aangelegde het plan aan rechtskracht en dat parkeerterrein an de (verlengde) betekent natuurlijk weer grote recht- Stationsstraat naar d Kerkweg-Oost te sonzekerheid waaraan iedereen zo kunnen maken. Progressievenraadslid gauw mogelijk een einde wil maken. W. M. L. van Breemen heeft B. en W. gevraagd te overwegen of dit pand mogelijk zou kunnen blijven bestaan. Bloemsierkunst Mia n Wim Rip weet af van de gemeentelijke plannen en zal naar de Kerkweg-West gaan verhuizen. In de gemeenteraadsvergadering zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) dat het nodig zal zijn dit pand te slopen om een doorgang te kunnen creëeren. Hij noemde het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een deel van het Brugcentrum een. conserverende maatregel om mogelijke ontwikkelingen, die er volgens hem nu C 2 2 n c I

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 7