Raad weer MARTELAREN VAN 1977 DS. WURMBRAND OVER bijeen wiim «gjiiifitel I 99 Straks 60 km. max. snelheid Dr. S. Patijn in De Unie le Woonerf komt er aan f 11.250,- voor een grotere tuin WADDINXVEEN Mr. M. Hazenberg uit Heemstede wil van de 'J 1 VOLGENDE WEEK DONDERDAG IN BRUGKERK: Waddinxveners op bezoek bij Europees parlement Goedgekeurd Commissie van deskundigen gaat het bekijken Hebben huizen langs Noordeinde nu wel of geen schade opgelopen? Peuters en Toi-Toi in raadscommissie WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 17 FEBRUARI 1977 I I I vlieg de zon tegemoet TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda ■MB KOOP RECHTSTREEKS UW F ORGEL OF PIANO F J IN BODEGRAVEN Centrum van fabrikage import en verkoop GEEST NIET GEBROKEN hartvonhoUond waddinxveen: WADDINXVEEN Al vier jaar lang mopperen bewoners langs het Noordeinde dat hun huizen door de grootscheepse opknapbeurt van deze oude weg tussen Waddinxveen en Boskoop schade hebben opgelo pen. Uitgemaakt is dat nog altijd niet, hoewel het Waddinxveense gemeentebestuur blijft volhouden dat daar geen sprake van is. Om ech ter eens en voor altijd uitsluitsel hierover te hebben met een deskundi genonderzoek worden gehouden, waarvoor de volgende week verga derende gemeenteraad is gevraagd 15.000,- op tafel te leggen. ö^j y vond de rijksuniversiteit te Leiden. hem te vermoorden. In het aange- I I BODEGRAVEN TEl. 01726-12541 KERKSTRAAT 2-28 betalingsspreiding inruilen franco levering landelijke service-dienst enzovoort WIE IS DOMINEE WURMBRAND EIGENLIJK? Om aan de weet te komen wie dominee Wurmbrand is, werd ons de volgende in formatie verstrekt: Ds. Richard Wurm brand is een Luthers predikant die in zijn vaderland Roemië, na veertien jaar van en marteling, uit de ge vangenis is ontslagen. Hij doceerde de ge schiedenis van het Oude Testament aan het Baptisten Seminarie in Boekarest en is een vruchtbaar auteur. Toen in 1945 de communisten zich van Roemenië mees ter maakten en trachtten ook de kerken voor hun doeleinden te gebruiken, is hij dadelijk begonnen met een effectieve en van 75 vierkante meter («lat is 150,- per m2, er per m2) is gelegen tussen de Kerkstraat en de Kerkweg-West. Met dit stukje grond kan de tuin van het pand Kerkweg-West 13, waar de schoon moeder van mr. Hazenberg, mevrouw J. Buitelaar-van Pelt, woont, worden vergroot. tact loopt nog en de resultaten daarvan dienen te worden afgewacht.’ Vooruit lopend daarop is de gemeenteraad ge vraagd 15.000,- beschikbaar te stel len ten behoeve van het betalen van het deskundigenonderzoek. Dat betekent tien jaar lang een jaarlijkse last van ontvangst 2.850,-. slootdemping, aanleg van een nieuwe weg ter plaatse en het gebruik dat van die weg wordt gemaakt staat al sinds oktober 1975 vast. Toen stemden de gemeenteraadsleden namelijk met zo’n oplossing in. Aan die oplossing hadden mr. M. C. de Graaf uit Leiden, han delend namens de tien Noordeinde- bewoners, en het Waddinxveense colle ge van Burgemeester en Wethouders gewerkt. Afgesproken werd toen ai dat, indien krachtige ’’ondergrondse” evangeliepre diking onder zijn geknechte volk èn on der de invallende Russische soldaten. Drie jaar lang was hij leider van de Roemeense ondergrondse kerk. Maar hij werd zo actief, dat hij tenslotte in 1948 werd gearresteerd, tegelijk met zijn vrouw Sabina. Zijn vrouw heeft drie jaar lang dwangarbeid verricht. Ds. Wurm- --brand zelf heeft drie jaar in eenzame op- enkele te noemen, hebben deze geruch-. sluiting doorgebracht - hij kreeg niemand vestigd. Alschristenen voelen wij ons hun christen-zijn moeten lijden en In mei 1966 heeft ds. Wurmbrand in Was- i een getuigenis afgelegd voor de Senaatscommissie voor Binnenlandse WADDINXVEEN Volgende week dinsdagavond spreekt, zoals eerder aangekondigd, het PvdA-Tweede Ka merlid dr. Schelto Patijn op een open bare vergadering van de PvdA in Wad- dinxveen over Europese politieke en actuele Nederlandse problemen. Hij doet dat in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost om acht uur. Dr. Pa tijn maakt vanaf 1973 deel uit van het Nederlandse en Europese parlement. De Voorburger, die 40 jaar is, promo veerde in hetzelfde jaar op Nederlands recht en geldt als Europakenner bij uit stek. Hij is voorzitter van de EEG- commissie van de PvdA, lid van de par lementaire commissies van justitie en buitenlandse zaken. Als zoon van een oud-Kamerlid heeft hij de politiek met de paplepel ingegoten gekregen. Voor dat dr. Patijn de politiek instapte was hij van 1962-1967 medewerker directie integratie Europa van het ministerie van Buitenlandse Zaken en van 1967- 1973 wetenschappelijk medewerker en directeur van het Europa Instituut van i WADDINXVEEN De Waddinx- I veense gemeenteraad komt vol- I gende week woensdagavond om I half acht weer in openbare verga- dering bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 27/28 oktober en 25 november 1976. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. WADDINXVEEN Omdat de iBredeweg een tamelijk smalle weg is en Kruk wordt gebruikt door personenau to’s, vrachtwagens en fietsers, waar door soms gevaarlijke situaties ont staan, willen Moerkapelle en Zeven huizen voor de weg een maximum- pnelheidslimiet van 60 kilometer (nu nog 80 km) instellen. Het gaat hier om het weggedeelte tussen rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht) en de grens van de bebouwde kom van Moerkapelle. Ro’n snelheidsmaatregel buiten de be bouwde kom kan er pas komen na over leg met het provinciaal bestuur. Bij de [indiening van een daartoe strekkend [verzoek moeten onder meer worden [overlegd snelheids- en intensiteitsme- tingen op de betreffende weg. Daar een [aantal woningen aan de Bredeweg, als- |mede de woningen aan de daarop uit komende Abr. Kroesweg, op Wad- [dinxveens grondgebied staan vinden [Burgemeester en Wethouders het re- Idelijk bij te dragen in de door Moerka- [pelle en Zevenhuizen te betalen onder- [zoekkosten. Het gaat hier om f 5.000,- |een derde deel, welk bedrag de [gemeenteraadsleden in hun verga- [dering van volgende week woensdaga vond beschikbaar kunnen stellen. brand zelf heeft drie jaar in eenzame op- te zien dan zijn communistische fol teraars. Na drie jaar werd hij overge bracht naar een gemeenschappelijke cel, waar hij vijf jaar bleef en waar het fol teren met messen en gloeiende poken voortduurde. Vanwege zijn internationale bekendheid als christelijke leider, opvoe der en schrijver, gingen diplomaten van buitenlandse ambassades bij de commu nistische regering informeren naar zijn veiligheid. Hun werd gezegd dat hij uit Roemenië gevlucht was. Aan zijn vrouw werd de officiële overlijdens-akte gege ven. Agenten van de geheime politie, die zich uitgaven voor vrijgelaten mede gevangenen, vertelden dat ze op het kerk hof van de gevangenis zijn begrafenis hadden bijgewoond. Aan zijn familie in Roemenië en zijn vrienden in het buiten land werd gezegd dat ze hem nu maar moesten vergeten - hij was immers dood. IW0REIS en PASSAGEBURO’S GOUDA: Korte Tiendeweq 2-4. Passage 222 (01820)-21922‘ (01828)-4488’ Dat aan een onafhankelijke commissie van deskundigen de vraag moet worden voorgelegd of is aan te nemen dat de schade aan de woningen van tien Noordeinde-bewoners komt door de I 3. Voortzetting van de behande- i ling van de Onderwijsnota. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied aan en nabij de Vijver- laan. I 5. Voorstel tot vaststelling van de tweede herziening van het plan I ’’Regeling Kom bij de Brug”. i I 6. Voorstel tot het beschikbaar- 1 stellen van een krediet voor reconstructie van het Stationsplein. 7. Voorstel tot het beschikbaar- stellen van en bedrag voor het instellen van een schade- onderzoek. i 8. Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen voor de Zeeheldenwijk. 9. Voorstel tot het beschikbaar- stellen van een krediet t.b.v. verkeersmetingen. 10. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1977, alsmede van het bedrag der vergoeding voor administratiekosten aan de bijzondere scholen. 11Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullende subsidie t.b.v. het bibliotheek werk over de jaren 1973 t/m 1975. 12. Voorstel tot verlening van een aanvullend subsidie aan het Comité Schoolconcerten. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van vier tennisbanen in het sportpark ”de Sniep”. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een sportzaal in Groenswaard III. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vernieuwen van een windwater molen bij ,,’t Weegje”. 16. Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen ten noord-westen van de Burg. f rooststraat aan de Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. 17. Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen nabij de Zuidkade van de Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V, 18. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer mr. M. Hazenberg. 19. Voorstel tot verkoop van grond aan Doeco Handelsonder- neming B.V. 20. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de gemeente- rekening 1972. 21. Begrotingswijzigingen. I 22. Rondvraag. WADDINXVEEN Om van de Zeeheldenbuurt, waar de huizen zijn gerenoveerd en woonstraten zijn gemaakt, een heus woonèrf te maken hebben Burgemeester en Wethouders de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad gevraagd daarvoor de nodige verkeersmaat regelen te treffen. Tot het woonerf- gebied behoren de Trompstraat, Piet Heinstraat en de De Ruyterstraat. Om te voorkomen dat vrachtwagens via het woonerf van straks naar de aan de Kromme Esse gelegen bedrijven rij den wordt het gedeelte van de De Ruy terstraat tussen de Henegouwerweg en de Piet Heinstraat voor deze vracht wagens gesloten verklaard.zVerder zal het verkeer niet meer van de De Ruy terstraat de Henegouwerweg mogen oprijden. Op die plek is daarvoor te weinig uitzicht. Alleen voor fietsen en bromfietsen wordt een uitzondering gemaakt, omdat daarvoor dit verkeers- veiligheidsbezwaar niet geldt. genisstraf. Hij overleefde twee en een half de hij zich tot zijn middel om jaar in een onderaardse ’sterfkamer’ voor diepe wonden te laten zien, die zijn li- doodzieke gevangenen. Tot nog toe was chaam overdekten als gevolg van de fol- niemand daar langer dan twee weken blij- teringen die hij had ondergaan. Zijn ge ven leven. Zelfs in die sterfkamer werd hij -1 U1„R=„ in Amen, niet vrijgesteld van de folteringen die hem moesten dwingen de namen te noemen van leden der ondergrondse kerk. In deze tijd heeft hij verschillende communisti sche bewakers voor Christus mogen win- WADDINXVEEN "De bedoeling is wat meer de aandacht te vestigen op de lijdende en verdrukte christenen in de wereld”, aldus de motivatie van de heren J. Baaijens en N. Bakker, initiatiefnemers van de bijzondere gebeds- en appèlavond volgende week donderdagavond 24 februari om acht uur in de hervormde Brugkerk. "Achter de muren van het ijzeren- en bamboegordijn herhaalt zich, nu, <n deze tijd, heel het drama, de dapperheid en het martelaarschap van de eerste kerk, maar de kerk in vrijheid slaapt, grotendeels onbewust van haar strijd en worsteling", zo stellen zij in volle ernst. ”Het valt immers niet te ontkennen dat velen tot nu toe schouderophalend zijn voorbijgegaan aan de steeds weer opdui kende geruchten dat duizenden mensen om politieke en godsdienstige redenen zich in communistische concentratie kampen, psychiatrische inrichtingen en gevangenissen zouden bevinden. Dissi denten van naam, zoals Solzjenitzyn, Almarik, Boekowsky, Sacharov om maar ten recentelijk nogeens nadrukkelijk be vestigd. Als christenen voelen wij ons natuurlijk nauw verbonden met hen die om hun christen-zijn moeten lijden en worden verdrukt. Toen dan ook de gele genheid zich voordeed om voor Gouda en omgeving de bekende Roemeense en nu in Amerika wonende predikant dominee Richard Wurmbrand tijdens een tournee van enkele dagen door Nederland voor een spreekbeurt naar Waddinxveen te laten komen, hebben we dat natuurlijk met beide handen aangepakt. Deze pre dikant, die de spreekbuis wil zijn van de Ondergrondse Kerk in communistische landen, weet waarover hij praat, want hij heeft zelf om zijn geloof vele jaren in gevangenissen doorgebracht en de meest afschuwelijke martelingen ondergaan. Wij hopen dan ook op zeer veel medele ven”, aldus de twee aan de Vijverlaan wo nende Waddinxveners. De in het engels uitgesproken toespraak ’’Christenvervol ging in deze tijd" zal worden vertaald door ds. J. C. Maris te De Bilt. De leiding van de avond wordt verzorgd door de Veenendaalse - straks Waddinxveense - hervormde predikant ds. Joh. Verwelius. Vanzelfsprekend is de toegang vrij toe gankelijk voor iedereen. Er zal alleen een collecte worden gehouden. Ook is er een boekenstand aanwezig. WADDINXVEEN Tesamen met andere CDA-leden uit Zuid-Holland hebben ook Waddinxveense christen democraten vorige week een driedaags bezoek gebracht aan het Europees par lement in Luxemburg. Op de heenweg bekeek het gezelschap vorige week dinsdag ook de grot in Remouchamps, terwijl op de terugreis stil werd gehou den bij het Amerikaanse monument te Bastoge (slag in de Ardennen). De gehele woensdag werd besteed aan het Europees Parlement. Na ontvangst door een voorlichtingsambtenaar, werd plaatsgenomen op de publieke tribune. De keuze was goed gemaakt, want het was juist vragenuurtje. Aktuele onder werpen kwamen aan de orde: olieprij zen, Rhodesië, Cyprus, bestrijding ter rorisme (geval Aboe Daoed) en visserij- problemen. Door middel van een koptelefoon kon den alle EEG-talen met behulp van een tolk worden gevolg. Van 11.00-13.30 uur vergaderden de CDA-leden met de parlemtariërs Nootenboom (KVP) en de Koning (ARP), die de actuele EEG- problemen uit de doeken deden. Na de lunch op de 22ste verdiepeing van het parlementsgebouw (prachtig uitzicht!) werd van 15.00-17.00 uur vergaderd met de parlementariër Van der Mey (CHU). Het verrassende was, dat alle vragen die door de CDA-leden werden gesteld veelal een nationaal (Neder lands) karakter droegen en door de parlementariërs, die tevens lid zijn van de Tweede Kamer, in een Europees perspectief werden geplaatst. Om enige onderwerpen te noemen: Europese ver kiezingen 1978; werkgelegenheid; sub sidies aan bedrijven, die in moeilijkhe- gevangenschap den verkeren; controle door parlement op financiën; milieu. De CDA- parlementariërs werden bijgestaan door de secretaris van de CDA-fractie Jan Westenbroek, die tevens optrad als contactman bij het bëzoek van de CDA-leden, afdeling Zuid-Holland aan het Europees Parlement. WADDINXVEEN Bij Koninklijk Besluit zijn de gemeen telijke verordeningen goedge keurd waarin de nieuwe tarieven voor dit jaar staan voor wat betreft de reinigingsrechten, los- en laad- geld, precariorechten, toeristen belasting, hondenbelasting, markt- geld en begraafrechten. Het Zuid- hollandse provinciaal bestuur hechtte goedkeuring aan deze raadsbesluiten: beschikbaarstel ling krediet bouw gedeelte tweede fase samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum, (machtiging van) aankoop van industrieterrein aan de Staringlaan van de Stich ting Fonds ten behoeve van de op leiding in het Bouwbedrijf te Den Haag, het uit erfpacht nemen van een perceelsgedeelte in verband met de uitbreiding kleuterschool Peter Zuidlaan, verkoop van grond aan de Weidezootn aan de heren J. de Haan en drs. W. C. Vebaan te Waddinxveen, verkoop van grond aan de Kerkvoogdij van de Imma- nuëlkerk van de buitengwone wijkgemeente in wording van de Hervormde Gemeente te Wad dinxveen, verkoop van grond in Groenswaard 3 aan de woning bouwverenigingen Waddinxveen, en Ons Begin, verkoop van grond aan de Weidezoom aan dr. ir. H. Nieswaag te Waddinxveen, ver koop van 33 percelen grond in het bestemmingsplan Groenswaard 3, verkoop van industrieterrein aan de Mercuriusweg aan Leitz- Service BV te Nieuwerkerk aan den Ussel en (gedeeltelijk) aan de bestemmingsplannen Zuidkade 1, Oranjewijk ’75 en Vondelwijk '75. Van het provinciaal bestuur kwam ook nog de mededeling dat geen bezwaar bestaat tegen de kosten van bouwrijpmaken van het bes- temmingspan Zuidkade 1. 5- Ds. Richard Wurmbrand rechts) en zijn vertaler de Christelijk Gereformeerde predikant J. C. Maris tijdens een bijeenkomst vorig jaar in de Merwedehal te Utrecht. Daar merkte hij onder meer op: "Ik geloof dat het een dringende zaak voor Holland is, zichzelf voor te bereiden op de ondergrondse kerk. Het is erg belangrijk. Europa gaat met rasse schreden op het communisme af. Een pastor die de schade-vraag bevestigend zal wor den beantwoord, de commissie van deskundigen bindend advies zou uit brengen over de grootte van het scha debedrag dat door de gemeente zou moeten worden betaald. De gemeen teraad heeft zich echter het recht voor behouden te zijner tijd na van het deskundigenrapport, indien daaruit zou blijken dat de gemeente een schadebedrag verschuldigd is, zich daarover afzonderlijk te beraden. Nog vorig jaar zomer heeft het gemeente bestuur de Leidse advocaat mr. De Graaf laten weten de kosten van een deskundigen-onderzoek te willen beta len. CONTACT MET PROVINCIE Over deze zaak is ook contact opgenomen met het provinciaal bes tuur van Zuid-Holland, doch dit con- WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is gevraagd de begroting 1977 van de Stichting behartiging belangen Waddinxveense peuterspeel zalen voor kennisgeving aan te nemen. In de raadscommissie voor de financiën constateerde de heer W. L. M. Kruijk (CDA) dat dit jaar de ouderbijdrage gelijk blijft. Een verlies van 10 procent wegens onderbezetting en oninbare bedragen vond hij te hoog. De christen democraat pleitte voor het vooruit laten betalen van de bedragen met, zo vulde drs. W. C. Verbaan (Progressieven) aan, de mogelijkheid tot restitutie. Die opmerking zal aan het stichtingsbes tuur worden doorgegeven. Het prog ressieve commissielid betoogde nog de ouderbijdrage niet te willen verhogen. ”Het gaat om een min of meer collec tief goed, dat geen elitaire zaak mag worden”. TOI-TOI In de raadscommissie voor de financiën kwam ook de nog niet aan de gemeen teraad aangeboden begroting 1977 en rekening 1976 van de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi ter sprake. Ing. C. van ’t Hoog vroeg zich af waa rom voor dit jaar de contributie niet is gemeente 11.250,- een stukje grond verhoogd. Volgens de heer Z. van der Houwen (lib.), wiens zoon spelend lis is van Toi-Toi, is dit een gevolg van het feit dat de vereniging moeilijk leden kan krijgen. Ir. T. Drost (SGP/Her- vormde Kiesvereniging) vond de gemeentelijke bijdrage aan de Wad dinxveense toneelvereniging wel erg hoog worden. was eerst sprake van f 100,- aan de leden van de ondergrondse kerken - zegt er zelf dit van: ”Aan iedere namelijk toe overgegaan vrije christen breng ik een boodschap van om 1 pen”. De ’’gewone prijs” voor een gevan- was het echter zeven duizend dollar. La- jfc ai het mogelijke die toestemming gaf voor zijn ’’verkoop”, boodschap over te brengen van uw get- r rouwe en lijdende broeders en zusters. ten gaan. Opdat de boodschap van de ondergrond- In mei 1966 heeft ds. Wurmbrand in Was- Se kerk uw volle en ernstige aandacht zou beid by de ondergrondse kerk. Twee jaar hington een getuigenis afgelegd voor de krijgen en houden. Toen ik geslagen werd 7 1 1 op mijn voetzolen, schreeuwde mijn tong. Veiligheid. Bij die gelegenheid ontkleed- Waarom schreeuwde mijn tong? Die de achttien werd toch niet geslagen? Zij schreeuwde, omdat de tong en de voeten beide delen zijn van hetzelfde lichaam. U als vrije christenen zijt een deel van hetzelfde li chaam van Christus, dat thans in gevan- r„ genissen geslagen wordt, en dat thans verbreid. In september 1966 werd hij ge- martelaren voortbrengt om Christus’ wil”. 2— 2. Voor het brengen van deze bijzondere gering in Roemenië het besluit had geno- boodschap komt ds. Wurmbrand op 24 men hem te vermoorden. In het aange- februari dus nu ook naar Waddinxveen”. niets van ondergronds werk weet, zal dan niet in staat zijn z’n ambt voort te zetten". nen. Die werden daarop zelf ingesloten zicht van deze bedreiging zwijgt hij even- j met de christengevangenen, die ze eerst wel niet. Men heeft hem de stem van de hadden geslagen en gemarteld. ondergrondse kerk” genoemd. Vporaan- Onder een algemene amnestie in 1964 staande christenen hebben hem ”een le- werd hij vrijgelaten. Weer ging hij verder vende martelaar” genoemd of ook wel met zijn ondergrondse prediking. Terwijl ”de Paulus van het ijzeren gordaan”. Ds. het gevaar groot was dat hij voor de derde Wurmbrand, - nu werkzaam als hoofd keer gevangen gezet zou worden, werd hij van een wereldomvattende zendingsorga- door christenen in Noorwegen en de nisatie in communistische landen en mid- Gedurende de eerste acht jaar - van 1948 Verenigde Staten met de communistische dels illegale kanalen financiële hulp bie- tot 1956 - heeft hij onbeschrijfelijke mar telingen ondergaan. Toch hebben de communisten zijn geest niet kunnen bre- regering ken. In de tijd van zijn eenzame opsluiting - tikte hij ’s avonds laat voor andere on zichtbare gevangenen het evangelie in ’’gevangenis-morse” op de muur. Jaren later ontmoette hij in een massa-cel een mede-gevangene, die door deze wijze van Christus gebracht was. Na acht jaar werd hii vriieelaten. Prompt hervatte hij zijn ar- autoriteiten onderhandeld over zijn vrijla- dend ting uit Roemenië. De communistische „Lg was er t ------yy— haar politieke gevangenen te "verko- (je ondergrondse kerk achter het ijzeren J" gordijn. De ondergrondse kerk, die ik gene was twee duizend dollar. Voor hem ve]e jaren heb mogen leiden, besloot dat j .j j-n— t_ a'"j zou doen om naar de ter is bekend geworden, dat de beambte vrjje wereld te komen en u een dringende evangelieprediking in de gevangenis tot is doodgeschoten omdat hij hem heeft la- hij vrijgelaten. Prompt hervatte hij zijn later, in 1959, werd hij opnieuw gearres teerd en veroordeeld tot 25 jaar gevan- - genisstraf. Hij overleefde twee en een half de hij zich tot zijn middel - - n o ar* f a l'lton 7 chaam overdekten als gevolg van de fol- schiedenis werd via de bladen in Ameri ka, Europa en Azië over de hele wereld waarschuwd dat de communistische re-

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 7