Met in elkaar zetten van Lezers schrijven woningen in alle prijs klassen IN31 de pater fauteuil showroom open Bedrijven aan Bredeweg, kantoren in ’t centrum FEEST BIJ VAN BERKESTEIJN BV BORDEN RECREATIE Bingo-avond Vanavond in Bethelkerk orgelconcert Makelaardij BV 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 Feestavond met Olga Lowina Verboom ^LidNBMj BREEDUIT WANDELEN OF GOEDKOPE HUISVESTING? TWEE DAMES Weer pleidooi van burgemeester ■■■■■■■■■■■■I ■■■■■■■■■■■■■I beleef uw vakantie vanuit een luxe touringcar.. ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel Boskoopse Florida. Op het programma staan optredens van de jodelzangeres Olga Lowina en anderen. Begonnen wordt om acht uur. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij sigaren magazijn P. Stolk aan de Zijde in Bos koop en natuurlijk ’s avonds aan de zaal. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt vier gulden, 65-plussers beta len een rijksdaalder. Vanzelfsprekend komen de baten van deze activiteit ten goede aan de kas van de Stichting Vrienden van de Blinden, welke stich- Er zijn al zo weinig goedkope huisves- 1>ng - zoals gemeld - laatst aan drie vi- tingsmogelijkheden voor deze catego- 1 -WW :n I Dit is het bankstel model 1977dat stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV maandagmiddag presenteerde. geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ii I! Wij aoeken en wij vragen voor onze cliënten 'A\M ’.AA*' Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- WADDINXVEEN Voor de bejaarden in Waddinxveen wordt er volgende week woensdagavond 9 maart in het Anne Frank-centrum om acht uur een bingo-avond gehouden. Begon nen wordt om acht uur. Er zijn leuke prijzen. De deelnamekosten bedragen f 1,50 (inclusief koffie). Zij die moei lijk ter been zijn kunnen 5555 bellen voor autovervoer. sueel gehandicapten uit Waddinxveen een cassetterecorder heeft aangebo den. Donderdag 26 mei wordt weer de 0 u D A ^J^REIS en passageburo s Italië WK WADDINXVEEN: Korte Tiendeweg 2-4. Passage 222 ■S (01820)-21922‘ (01828)-4488’ (LidNBMj MAKELAARDIJ B.V. BRUGWEG 99, WADDINXVEEN TEL. 01828-3581 HAVO/ATHENEUM Waddinxveens burgemeester stond er opnieuw bij stil dat de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum (groeiend naar 1’315 leerlingen in 1981/1982) dit Gouwe-dorp mede Mr. Smallenbroek noemde dit geen zaak voor Waddinxveen alleen. Ook voor dit doel zou met de buurgemeen ten de handen ineen geslagen moeten worden. Hij vond een onderzoek in hoeverre een gemeenschappelijke taak kan leiden tot een gemeenschap pelijke aanpak van belang. ’’Zowel op het gebied van bedrijfsterreinen, kan toorvestiging als huisvesting, zou een basisakkoord met Gouda over de ont wikkeling tot 1990 een aannemelijke inbreng kunnen betekenen in het op handen zijnde streekplan Zuid- Holland-Oost. Het bant de concur rentie uit en dient de beide gemeen ten. Het zou voor de periode 1980- 1985 dienstig zijn om Woerden en Bo degraven te betrekken”. Felicitaties kwamen er verder nog van drs. H. Peters, algemeen secretaris van de Centrale Bond van Meubelfabrikan ten (CMB) - ”Van Berkesteijn is een voorbeeldig CMB-lid met een grote in breng en één van de meest oer-gezonde bedrijven in de meubelsector, waar 13.000 vaklieden voor één miljard gul den houten meubelen maken” -, M. Vogd, directeur van afnemer Vesta Groningen BV en de heer T. Hopman, voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Gouda en Oms treken. WADDINXVEEN Natuurlijk was Van Berkesteijn-directeur G. Th. B. Mulleman de gemeente Waddinxveen zeer erkentelijk voor de medewerking dje nodig was om de uitbreiding van stoel- en meubelfabriek H. A. van Ber kesteijn BV te realiseren. Toch vroeg hij de aanwezige burgemeester mr. A. G. Smallenbroek maar gelijk aandacht voor een betere conditie van de aan- voerwegen naar zijn bedrijf aan de Wil- helminakade. Hij noemde een goede en gemakkelijke bereikbaarheid één van de meest primaire vereisten waarbij toestemming tot het plaatsen van keu rig verzorgde permanente naamborden een goede zaak zou kunnen zijn. Zoals bekend voorzien de gemeenteljke plan nen erin de Kanaaldijk te recons trueren, nog voordat de Gouwetunnel klaar is en de Gouwebrug voor het re gionale verkeer gebruikt kan gaan wor den. Ook de Wilhelminakade wordt dan onder handen genomen. WADDINXVEEN Maandagmiddag hadden velen gevolg gegeven aan de uitnodiging om de feestelijke inge bruikname van de uitbreiding van stoel- en meubelfabriek H. A. van Ber kesteijn BV mee te maken. We zagen Idat burgemeester mr. A. G. Smallen broek zijn vrouw had meegenomen en ontdekten verder wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging), no taris J. in ’t Hol, adjudant M. A. Ruis hen, gemeentesecretaris J. Meuleman anderen. Aanwezig waren ook me- Ivrouw J. van Berkesteijn-Wouters en mevrouw E. de Pater-Trommel, echt genoten van wijlen Hubertus Antonius van Berkesteijn en Theodorus de Pater, de mannen die in 1921 aan de wieg stonden van de tegenwoordige stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV. Directeur G. Th. B. Mulleman sprak er zijn blijdschap over uit dat bei de dames de opening van de nieuwe meubeltoonzaal en kantoren konden meemaken. I Op de foto-inzet is burgemeester mr. A. G. Smallenbroek bezig de fauteuil daarvan {zonder Lijm!) in elkaar te zetten. I Directeur J. W. A. van Berkesteijn kijkt toe. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom/Studio Express). Van Berkesteijn is in 1962 zeer beschei den begonnen met het showen van BW-meubelen. Als proef werd toen in de buigerij en slijperij een toonzaal van 250 vierkante meter ingericht. ”We wa ren toen reeds alert op de zich aan de horizon aftekende andere vormen van distributiesystemen”, aldus de Van Berkesteijn-directeur. In februari 1966 werd de ’’buigerij-slijperij” verreuild voor de toen klaar gekomen nieuwe spuiterij en expeditie. Ook die 600 vier kante meter toonzaal sloeg aan. De afnemers-detaillisten van het Wad- dinxveense bedrijf, dat alleen via de de tailhandel aan particulieren levert, maakten van de showruimte een inten sief gebruik. En zo werd de basis gelegd voor de maandagmiddag geopende nieuwe meubeltoonzaal. De heer Mulleman: ”We waren toch al geporteerd voor spreiding van onze ac tiviteiten, omdat naar onze mening hierdoor de continuiteit van de bes taande sectoren wordt versterkt en de conjunctuurgevoeligheid van het ge heel wordt verminderd. Het zoeken naar een evenwicht tussen industriële- en handelsactiviteiten kan ons voor de toekomst wellicht behoeden voor de problemen die zich nu reeds hier en daar bij de Nederlandse meubelindus trie aandienen. Bovendien zijn wij van mening met onze opzet een antwoord te geven aan de zich duidelijk veran derende marktomstandigheden”. GELUKWENSEN Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester mr. A. G. Smallenbroek gelukwensen aanbieden. Hij wenstede families Van Berkesteijn en Mulleman geluk met de nieuwe vestiging en sprak de verwachting uit dat dit bedrijf voor de werkgelegenheid in Waddinxveen een versterking zal betekenen. ”U bent in de meubelbranche een belangrijke poot en gelet op uw vakkennis zult u zeker de nare gevolgen van bedrijfs economische houtworm weten te voor komen”, aldus de burgemeester, die vond dat in dit deel van de "Kouwe Hoek” het scheppen van werkgelegen heid het had gewonnen van het natuur behoud. Met de uitbreiding van Van Berkesteijn en de bouw van een aantal WADDINXVEEN Van Berkesteijn- directeur G. Th. B. Mulleman meent dat het ’’meubeltjes kijken” steeds meer wordt gezien als een vorm van re creatie. Het ’’meubelzoekende pub liek” van vandaag en morgen trekt dan ook rond op zoek naar een royale meu- belpresentatie en stelt hoge eisen aan de ligging van de toonzalen. ”Men vraagt om een grote keus uit assorti menten in diverse stijlen, kwaliteiten en prijsklassen en wil zich op prettige wij ze oriënteren, inzicht krijgen. Maar ook prettig en vakkundig worden be diend en waar voor zijn geld krijgen”. De heer Mulleman noemde ligging van de nieuwe meubeltoonzaal aan de Noordringdijk bijzonder gunstig temid den van een bevolking van 4 miljoen hoofden. En bovendien in een gemeen te die geldt als één van de drie belang rijkste centra in ons land waar meu belindustrie is gevestigd. Over aantrek kingskracht gesproken Er is nu al een behoefte aan een eigen uitbreiding - de veiling inbegrepen - van tegen de 40 hectare. Onderzoek zal straks aantonen dat het Wad- dinxveense initiatief broodnodig was. Mr. Smallenbroek liet er geen misver stand over bestaan dat onze gemeente het bedrijfsterrein op poten gaat zet ten. Hij vindt dat een taak van de overheid. Want behalve het leiding geven aan de meest gewenste ontwik kelingen van zo’n gebied, gaat het ook om zaken ais huisvesting, grond beleid, voorkomen van concurrentie vervalsing en het opstellen van aller- hande eisen. Daarom is dit het pakkie-an van Waddinxveen. En om maar alvast de wind uit de zei len te nemen van die bestuurders die onze gemeente ervan verdenken via een achterommetje groter te willen worden zei mr. Smallenbroek: ”Het is niet de bedoeling om te groeien, ze ker geen wilde groei, maar een ant woord te geven op de zorg over de werkgelegenheid”. De burgemeester vindt dat het mogelijk moet zijn het toekomstige bedrijfsterrein in gedeel ten uit te geven en die bedrijven aan te trekken, welke beantwoorden aan de vraag hoe het aantal toekomstige werknemers-zonder-werk kan wor den verminderd. halen van beide bedrijfstakken meer aandacht gaan besteden dan tot nu toe is gebeurd. Hij zei dat maandag middag bij de feestelijke ingebruikna me van de uitbreiding van stoel- en WADDINXVEEN Vanavond (donderdag 3 maart) geeft de bekende organist Klaas Jan Mulder een concert op het orgel van de hervormde Bethel kerk aan de Bildedijklaan. Het concert, waarvoor de toegangsprijs f 2,50 voor volwassenen en 1,- voor kinderen tot 14 jaar bedraagt, begint om acht uur. WADDINXVEEN/BOSKOOP Woensdagavond 16 maart houdt de Stichting Vrienden van de Blinden uit Gouda en omstreken een avond in het rie jongeren. In de gemeenteraadsvergadering van vorige week is deze kwestie aanhangig jaarlijkse busreis georganiseerd, gemaakt door ons PSP-raadslid van Breemen. B. en W. hebben negatief gereageerd, als vanouds zonder argu mentatie. PSP - WADDINXVEEN p.a. Mevr. Kuipers Rietberg- plantsoen71. Op 3 maart (vandaag) zijn bloemhandelaren Mia en Wim Rip uit hun winkelpandje op de Kerkweg-Oost (vlakbij de opgang naar de hefbrug) vertrokken. Zij hadden daar een tij delijke huisvesting in een pandje dat in gemeentelijk eigendom is. De gemeen te heeft besloten om het pandje op korte termijn te gaan afbreken. De re den hiervoor is dat zij op deze wijze een brede toegang wil verschaffen voor voetgangers en fietsers tot het nieuwe parkeerterrein achter Verbakel. De PSP Waddinxveen vindt het een ab surd besluit van de gemeente om dit pandje af te breken. Voor de toegang tot het parkeerterrein hoeft dit pand niet afgebroken te worden; fietsers en voetgangers kunnen ook door het poortje naast het pandje het parkeer terrein bereiken In het nieuwe bestemmingsplan voor dit gebied is het de bedoeling dat over enkele jaren iets nieuws neergezet wordt voor ’t hele rijtje panden bij de brugopgang. Als het pandje van Rip nu afgebroken zou worden, dan zou het hele rijtje panden, gedurende die en kele jaren tot haar afbraak, een groot gat vertonen, zinloos en overbodig om nu al zo’n gat te maken. De PSP Waddinxveen heeft een opbou wend voorstel: in de tijd tussen nu en over enkele jaren als al die pandjes van wege het nieuwe bestemmingsplan zul len gaan verdwijnen, kan het nu ont ruimde pandje van Rip i.p.v. afgebro ken, gebruikt worden als tijdelijke huisvesting voor jongeren. In ons dorp De kantoren zullen een plek in Wad dinxveen moeten kunnen krijgen. Waddinxveens burgemeester: ”Het zou nog wel eens kunnen betekenen, dat huidige bestemmingen en functies om die reden moeten worden gewij zigd. Duidelijk is, dat zodanige plaat sen goed bereikbaar moeten zijn, dicht bij de inwoners en in de buurt van winkelcentra. Er is een wisselwer king tussen plaats, functie en de aan wezigheid van andere voordelige ves- tigingscriteria. Een afweging van hui dige op zich verplaatsbare functies zal moeten plaatsvinden tegen de oplos sing van werkgelegenheidsproblemen voor de komende 19 a 12 jaar. De overheid-is als eerste geroepen die zorg weg te nemen. Een gewaar schuwde overheid is zonder een dui delijk en creatief beleid een papieren overheid”. koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek is momenteel een grote behoefte aan eenvoudige en goedkope huisvesting voor jongeren met een gering inkomen. bungalows is aan die bouwactiviteit nu een afronding gegeven. De heer J. P. van Oosten kwam als waarnemend voorzitter van de onder- nemerskring ’’Industrieel Contact Waddinxveen” (de vroegere Industrië le Club Waddinxveen) gelukwensen aanbieden. Hij had lof voor het tijdig inspelen op veranderde marktsituaties en koopgewoonten om een waardige partij mee te kunnen blazen in het con cert van de Nederlandse meubelindus trie. ”En er is nog iets. De leiders van Van Berkesteijn hebben als uit het goe de hout gesneden en ervaren meubelfa brikanten kijk op kwaliteit. We hebben het kunnen waarnemen. Stoelen van het fabrikaat Van Berkesteijn uit de twintiger jaren, ze bestaan nog altijd”. ’’Tenslotte dit: Waddinxveen als een van de drie belangrijkste meubelcentra in Nederland heeft, dank zij de hier tentoongespreide ondernemersgeest, aan betekenis gewonnen. Onze gemeente in het algemeen en het plaat selijke bedrijfsleven in het bijzonder is vandaag een plek rijker geworden, die alom in den lande van zich zal doen spreken en dit volstrekt niet ten nadele van de andere hier gevestigde show rooms, maar ten voordele juist van het meubelcentrum Waddinxveen als ge heel”, besloot de heer Van Oosten. TWEE MANIEREN Op twee manieren zou daar in dit gebied aan gewerkt kunnen worden, omdat blijkt dat niet alleen de werkloosheid dreigt in de kantoren en administratieve sector, maar ook in de bedrijvensfeer: Ontwikkeling van een bedrijfster rein in de 80 hectare omvattende drie hoek Bredeweg-Zuidelijke Dwarsweg-rijksweg A 12 (Den Haag- Utrecht), overeenkomstig het in pro cedure zijnd ontwerp-structuurplan van Waddinxveen; het gaat hier om een goed voor de regio waarvoor Waddinxveen, Bodegraven, Gouda, Bodegraven en Woerden de handen ineen zouden moeten slaan. Kantorenvestiging in het centrum van Waddinxveen, waarvoor eveneens samenwerking met buur gemeenten noodzakelijk kan zijn. [WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 3 MAART 1977 WADDINXVEEN Met het (zonder lijm!) in elkaar zetten van een fauteuil, behorend tot het ’’bankstel-model van het jaar 1977”, heeft Waddinxveens burgemeester mr. A. G. Smallenbroek maandagmiddag de nieuwe meubeltoonzaal en kantoren van stoel- en meubelfabriek EI. A. van Berkesteijn BV aan de Wilhelminakade feestelijk in gebruik genomen. 'Burgemeester, onze complimenten. Het ging werkelijk professioneel. U maakt een produkt Van Berkesteijn waardig”, reageerde een enthousiaste G- Th. B. Mulleman (financieel- economische zaken), die samen met J. P L. van Berkesteijn (verkoop) en J. W A. van Berkesteijn (technische- en noutinkoop) de directie vormt van het 56-jaar oude bedrijf. Tussen de Wilhelminakade en de Noordringdijk is 4.000 vierkante meter meubeltoonzaal (inclusief kantoor ruimte) bijgekomen. In de showroom is aanwezig een bijzonder volledige col lectie stijl- en moderne meubelen, slaap- en tienerkamers, kasten en spe cialiteiten in leder en eiken. Voor deze uitbreiding sloeg Zuidhollands commis saris der Koningin mr. M. Vrolijk op 6 december 1975 de eerste paal. Vorige week donderdagavond werd aan de medewerkers met hun dames en de nog in leven zijnde gepensioneerden |van Van Berkesteijn in een sfeervool samenzijn getoond wat er geworden was van het project waaraan velen bij na anderhalf jaar intensief hadden mee gewerkt. Maandagmiddag was er na net officiële gedeelte een grootse ont vangst ’’voor allen die met ons in de feestvreugde willen delen”. De afgelo pen dagen is er ’’open huis” gehouden voor alle relaties. De bevolking van Waddinxveen wordt verwacht op de open huis”-dagen van morgen (9.00- ‘100 uur) en van zaterdag (9.00-16.00 BESCHEIDEN begin Directeur Mulleman herinnerde er aan jaat er bij Van Berkesteijn elke driejaar l*el iets wordt bijgebouwd of plannen ot uitbreiding worden gesmeed. Werd ln oktober 1971 de nieuwe meubeltoon- paal in Weert geopend, eind 1974 werd gemeente gevraagd een brug over de ringvaart te mogen bouwen om later de [meuwe meubeltoonzaal ook vanaf de oordringdijk binnen te kunnen ko- ?en- De doorslag tot de gepleegde ouwactiviteit heeft volgens de heer vfulleman de herinvoering van de in- esteringsaftrek en het niet doorgaan van de investeringsheffing gegeven. Burgemeester en Wethouders werken intussen al aan een meer onderbouwd w middelgrote kantoren, voorstel om aan de Bredeweg (bij de beslissingen van deze zeventiger jaren veiling) een bedrijfsterrein voor de re- broek wil aan het naar Waddinxveen gio in ontwikkeling te kunnen bren gen. Het college is druk doende dat stuk nog voor 15 april klaar te heb- deren in de middelbare schoolleeftijd ben. Lukt dat, dan zullen nog voor de is er namelijk drastisch door terug- zomervakanties de principiële discus- gelopen. Aan een dergelijk gemeen- sies over het aanwijzen van dat regio- telijk beleid moeten gevolgen worden meubelfabriek H. A. van Berkesteijn naai bedrijfsterrein kunnen worden verbonden: vestiging van bedrijven in BV aan de Wilhelminakade. Evenals afgerond. ”Dat moet naar onze op- de kantoren- en admimistratieve sec- - tor. op vrijdag 21 januari ter gelegenheid vattingen”, aldus burgemeester mr. van de opening van de AMRO-bank Smallenbroek. aan de Passage gaf onze eerste burger opnieuw uiting aan zijn zorg voor de werkgelegenheid. Die zorg wordt ingegeven door het vaststaande feit dat in onze streek de werkloosheid drastisch zal toenemen als er niets of te weinig gebeurt, De verwachting is dat er in de komende 10 jaar voor minstens 9.000 mensen geen werk meer zal zijn. Dat betekent dat er zeker 9.000 nieuwe arbeids plaatsen bij moeten komen, daarbij rekening houdend met een geringe terugloop van de pendel. ’’Terugdrin gen van de gehele pendel zou een be hoefte scheppen van tussen de 30.000 a 40.000 arbeidsplaatsen”, aldus be cijferde de burgemeester. WADDINXVEEN Lichte indus- Burgemeester en Wethouders werken heeft veranderd. ”Het oprichten van triële bedrijven met 30 tot 150 werk- intussen al aan een meer onderbouwd die school is één van de belangrijkste nemers en i Burgemeester mr. A. G. Smallen- in de gemeente”, hield mr. Smallen broek zijn gehoor voor. De uitgaande stroom van Waddinxveners met kin-

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 9