Raad weer I Rabobank D Voor verdere informatie aan onze kantoren. E de klok slaat op 25 maart f toma Drie meisjes sloegen paal voor 8 Weidezoom-huizen bijeen ISA VERDAAGD Subsidie Regionale Brandweer Dure borrel Waddinxvener Informatiehoek Toma-project in bibliotheek BARRELHOUSE TREEDT OP IN DE BONKELAAR Per schip het Ijsselmeer rond. Ronnie Tober op feestavond Gouwe-Rijders Nieuwe leden in bestuur van Havo/Atheneum Herenhuizen van f210.000 tot f230.000,- Verkeers maatregelen Optreden fanfarecorps, toneelgroep en boerenkapel Allemaal Concordia wat f reizei Onbezorgd genieten van een heerlijke vakantie! Uw kantoorleverancier a r S’ ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniË DRUKWERK FOTOCOPIËN STEMPELS n BOEKHANDEL Durger v ■fcSN d WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 17 MAART 1977 Dit is de bluesgroep Barrelhouse. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen! van E .2 1 //x X Dureco NV], i i i i i I i i. „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 4 daagse mini cruise vertrek d.d. 11 april 1977 vertrek d.d. 14 april 1977 Prijs vanaf f 249.- p.p. „DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 Dorpstraat 80, Waddinxveen beschermheer is geworden, ziet er af wisselend uit. Onder leiding van diri gent G. de Knegt zullen elf nummers ongeveer elf maanden. EXTERIEUR IDENTIEK De woningen worden gebouwd in twee blokjes van vier. Het exterieur is iden tiek, het interieur is aangepast aan de individuele woonwensen. Een paar ka rakteristieke kenmerken zijn: De uit bouw achter is voor uiteenlopende doeleinden te gebruiken (b.v. tuinka mer, serre); De woningen hebben een open haard en een open keuken, die aan de voorzijde is gesitueerd; De ga rage staat los van het huis en is met een aparte Weg te bereiken. De inhoud is ca. 650 m3. Het aantal m2’s is ca. 300. "HET SLIPPERTJE” Na de pauze (met verloting) vragen de majorettes en tamboers, geleid door maitre J. Langedam, alle aandacht. Op het programma staan de openingsmars, majorettengroep, mini- majorettengroep, herkent u deze melo die?, de tamboerijn, Schots vermaak, Schot in the light en Bolero. Een afwis selend optreden, waaruit ongetwijfeld zal kunnen blijken welk werk majorette-instructeur M. Klatt zal heb ben verzet. Dat het publiek zich zal ku nnen amuseren staat bij voorbaat ai vast. Mede door de geluidstechniek van de heer J. Visser zullen de oren van de aanwezigen niets behoeven te mis sen. Na het muzikale festijn van het fanfare corps Concordia zal de toneelgroep met dezelfde naam de klucht (in één bedrijf) "Het Slippertje” opvoeren. Re gisseur R. H. Bezoen en zijn actrices en acteurs leveren hun prestaties voordat het gezellig samenzijn begint met me dewerking van de boerenkapel van Concordia, die de naam De Notenkra kers draagt. WADDINXVEEN Zaterdagavond om acht uur treedt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar de bluesgroep Barrelhouse op. De muziek van Barrelhouse, te horen voor een toegangsprijs van vijf gulden, wortelt onbetwist nog in de zwarte roots, maar hun sound heeft zich geëvolueerd naar een peil, waarmee de weg naar een bre de acceptatie openstaat. Bij deze ont wikkeling heeft de groep geen enkele consessie gedaan aan de commercie, maar uitsluitend gewerkt aan een op voering van de kwaliteit van het gebo- dene. Daarmee gaat Barrelhouse langs vrijwel ongebaande paden, want helaas is voor velen de veleiding maar al te groot snel succes te boeken met een commerciële single. Maar voor Barrel house begint de investering van hard werken aan goed repertoire nu haar vruchten af te werpen, getuige hun vol le optredensagenda en de aanhoudende vraag naar hun elpees. De tweede langspeler is in april 1976 uitgekomen. "Who’s Mising” is de ti tel, maar of er iemand ontbreekt is de vraag. "Who’s Missing” is een produkt waarop de groepsleden Tineke Schoemaker (zang), Han van Dam (pia no), Johnny Laporte (gitaar), Bob Dros (drums) en Jan Willem Sligting (bas) ten volle uit de voeten komen met zes eigen composities en een bewerkte tra ditional. De produktie was in handen van Hoek Khoe, de stille zesde man achter Barrelhouse. Naast de productie zorgt Hoek ook voor de techniek en te kende hij tevens voor de fotografie en hoes van beide Barrelhouse platen. Op ’’Who’s Missing” pakt Barrelhouse goed uit. De plaat is een showcase van wat de groep momenteel op de bühne te bieden heeft. Barrelhouse swingt er lustig op los. Tineke’s stem is volgroeid en klinkt bijzonder overtuigend. John ny’s gitaarwerk excelleert in een aantal nummers en op de achtergrond, maar beslist niet op de tweede plaats, de on dersteuning van Han, Bob en Jan Wil lem. "Who’s Missing”, is een stevige rockplaat geworden met een hecht compact geluid, zowel in ballad als up tempo stukken. De repetities voor het maken van een derde elpee zijn mo menteel in volle gang. Begin 1977 is gepland voor het uitbrengen van we derom een ijzersterke langspeelplaat. PROGRAMMA Het programma van De Bonkelaar ziet er in de komende week zo uit: Vrijdag 18 maart: 20.00 uur Film "The Incident”. Toegang 3,00. Zaterdag 19 maart: 14.00 uur Oudermiddag Kinderclubs. De kinderclubs van De Bonkelaar hebben voor de ouders van de kinderen een gezellige middag in elkaar gezet met o.a. toneel, musical, schimmen- Wat dacht u bijvoorbeeld van WADDINXVEEN In het Gereformeerd Verenigingsgebouw is het vrijdag 25 maart allemaal ’’Concordia” wat de klok slaat. De die avond om kwart voor acht te houden jaarlijkse uitvoering van het fanfarecorps Concordia staat namelijk niet alleen in het teken van de fanfare, het jeugdorkest, de majorettes en de tamboers, maar ook de toneelgroep en de boerenkapel De Notenkrakers van dezelfde Waddinxveense muziek vereniging eisen de nodige aandacht op. Het programma van het op 17 maart 1898 opgerichte fanfarecorps, waarvan burgemeester mr. A. G. Smallenbroek spel, dans, dia-voorstellingen en nog veel meer. 20.00 uur Optreden Bluesgroep Barrel house. Toegang 5, Zondag 20 maart: 14.00 uur Open huis. Maandag 21 maart: 15.45 tot 19.30 uur Kinderclubs. 20.00 uur Groepscheque Trancedentale Meditatie. Dinsdag 22 maart: 09.30 uur Vrouwensoos. Deze morgen wordt er aandacht besteed aan email leren. Iedere husvrouw is van harte welkom. Kinderopvang aanwezig. 18.30en 20.30 uur Besloten jeugd- bijeenkomst van voetbalvereniging Waddinxveen. Er zullen twee spannen de films (een Tarzan-rolprent en western) vertoond worden. 20.00 uur Cursus "Buurtgericht Werken”. Woensdag 23 maart: 13.00 tot 18.00 uur Kinderclubs; 20.00 uur Cursussen. WADDINXVEEN De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen heeft in de Christelijke Open bare Bibliotheek en Leeszaal aan de Juliana van Stolberglaan een Toma- informatiehoek ingericht. Bibliotheek bezoekers krijgen op die manier een indruk van het door Waddinxveen ”- geadopteerde” ontwikkelingsproject in het Afrikaanse Boven-Volta. Men wordt geïnformeerd over de om standigheden waaronder de bevolking moet leven en werken. Daarnaast kan men ook een stukje huisvlijt uit Torna zien. In deze Toma-hoek krijgt ook de ontwikkelingsproblematiek in zijn al gemeenheid de aandacht. In samenwerking met de bibliotheek is een literatuurlijst samengesteld. De li teratuurlijst bevat een reeks boeken over de ontwikkelingslanden, waaron der de Sahelgebieden. Men hoopt op deze wijze de Waddinxveners meer te informeren over de problemen in de derde wereld, en over Torna in het bij zonder. Mocht de Toma-folder die in de Toma-hoek gereed ligt, iemand niet voldoende kunnen informeren neem dan contact op met het secretariaat aan de Jan Campertlaan 24, telefoon 6267. WADDINXVEEN Door gedeputeerde staten van Zuid-Holland zijn de beslissingen op de volgende raadsbesluiten verdaagd: vaststelling van de eerste herziening van het bes temmingsplan Plan Brugcentrum (23 juni 1976), vaststelling tot derde wijzi ging van het bestemmingsplan Groens- waard 3 (21 december 1976), aanvul lend krediet reconstructie Kanaaldijk/- Sniepweg (27 oktober 1976), inrichting personeelskamer en leermiddelenber ging Bethelschool, vervanging school borden St. Jozefschool en vervanging kasten van dezelfde school (27 oktober 1976), verkoop van drie percelen grond aan de woningbouwvereniging Wad dinxveen in Groenswaard 3 (27 oktober 1976) en vaststelling van de veror dening op het beheer van de Commis sie van Bestuur voor de samenwer- kingsschoolvoor HAVO/Atheneum. Provinciale goedkeuring verkregen wel de raadsbesluiten tot verbreding van de Kerkstraat, de aanschaf van vuilcontai ners, de terugkoop van het industrieter rein aan de Staringlaan waar Eminent BV nieuwbouw wil plegen en tot bouw- rijpmaken van Zuidkade 1. ten gehore worden gebracht, waaron der werkenvan J. P. Sousa, F. A. Boïef- dieu, T. J. Ford, T. Huggens en H. Ben nett. J. Porret’s Bayard wordt vertolkt door een bugeltrio bestaande uit W. v.d. Vliet, M. Roos en A. van Leeuwen. Het jeugdorkest komt met drie stuk ken: Melodie van Mozart, Hymne en Au clair de la lune. WADDINXVEEN De Gouwe- Rijders houden vrijdagavond 18 maart om acht uur in het Gereformeerd Vereniginsgebouw hun jaarlijkse fees tavond, waar zullen optreden Fri Ma- jo’s (magic show), Mr. X (conferance), Pinguin trio (show en dans), Ronny To ber (zang) en (opnieuw) Pinguin trio (muzikale begeleiding). In de pauze zullen loten worden ver kocht voor een grootse verloting met prachtige prijzen. Na afloop zal tot in de "kleine uurtjes” gelegenheid tot dansen zijn. WADDINXVEEN De heren A. A. de Bruin en A. L. J. van Vliet hebben de Commissie van Bestuur van de sa menwerkingsschool voor HAVO/At- heneum verlaten. Zij konden dit werk respectievelijk als plaatsvervangend lid en als lid niet langer combineren met hun dagelijkse werkzaamheden. De volgende week woensdagavond verga- derende gemeenteraad is door Bur- gemeester en Wethouders gevraagd in 1 hun plaatsen te benoemen de heer Th. f G. Blom tot plaatsvervangend lid (voorgedragen door de Openbare f Vereniging voor voortgezet onderwijs 1 in samenwerkingsverband) en de heer f A. M. Meskers tot lid (voorgedragen door de Katholieke Vereniging voor f voorrtgezet onderwijs in samenwer- l kingsverband). De agenda van ’t Ketelhuis, waar af gelopen vrijdagavond de Franse lucht stevig was te ruiken door de ruim ge sorteerde hoeveelheden kaas uit het land van Marianne tijdens een van de succesvolste avonden van de soos 20- 30-plus, ziet er in de komende dagen zo uit: Donderdag 17 maart: Cursus dansen voor beginners van 19.30 tot 21.00 uur. Vrijdag 18 maart: Algemene vrijwilligersbijeenkomst van 20.00 tot 22.30 uur. Maandag 21 maart: Bijeenkomst ’’Uniek” vanaf 21.00 uur, voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen. Dinsdag 22 maart: Schuttersvereniging ’’Waddinxveen" van 20.00 tot 23.00 uur. Start cursus Buurtgericht werken in De Bonkelaar. Woensdag 23 maart: Cursus volksdansen van 20.00 tot 22.00 uur. WADDINXVEEN/DEN HAAG Een 35-jarige adviseur uit Wad dinxveen wasop de Meerzichtlaan in Zoetermeer in zijn auto aangehouden door de politie, die vermoedde dat de man onder invloed verkeerde. Een bloedproef wees een promilage van 1,08 aan. Voor de Haagse politierechter legde de Waddinxvener uit, dat het nooit de be doeling was geweest, dat hij achter het stuur zou kruipen. Maar zijn vrouw had zo’n moeite om heelhuids de parkeerp laats af te rijden, dat haar echtgenoot het stuur maar even had overgenomen. "Het is misschien gelukkig, dat u zo snel werd gepakt”, opperde de officier, die vanwege het blanco strafblad vol stond met een eis van f 1.000 boete en twee weken gevangenisstraf en zes maanden intrekking van het rijbewijs voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De rechter ging akkoord, maar verminderde de boete tot f 600. Dit is de achterkant van een van de twee blokjes van vier huizen die aan de Weidezoom worden gebouwd. WADDINXVEEN Gistermiddag hebben Jorine den Oudsten, Anouschka van Veen en Tanja Riem op feestelijke wijze één van de in totaal 300'palen geheid, waarop aan de Weidezoom in Groenswaard 3 acht herenhuizen zullen worden gebouwd. De woningen worden er neergezet door de ’’Bouwgroep Weidezoom”, bestaande uit 8 van de 33 Waddinxveners aan wie de gemeenteraad eind oktober vorig jaar grond heeft verkocht voor de bouw van een vrije-sectorwoning. Voor het realiseren van deze woningen zijn - nadat de gegadigden daarvoor door de gemeente waren benaderd - di verse bouwgroepjes gevormd (varië rend van 2 tot 8 personen). Er zijn er ook dié individueel bouwen. De totale opbrengst van de verkochte stukken grond bedroeg 1.534.500,-. De kavel- prijzen varieerden van f 28.000,- tot ƒ75.000,-, terwijl de kavelgrootten ui teenlopen van ongeveer 230 vierkante meter tot ongeveer 500 vierkante me ter. De uit 8 leden bestaande ’’Bouwgroep Weidezoom” slaagt er in te gaan bou wen na een voorbereidingstijd van on geveer zeven maanden. Het heiwerk is gedaan door de drie dochters van en kele bouwgroep-leden. De bouwtijd van de herenhuizen wordt geraamd op WADDINXVEEN De gemeenteraad is gevraagd de voor de gereconstrueerde Kanaaldijk en Sniep- weg door Burgemeester en Wethou ders getroffen verkeersmaatregelen goed te keuren. Het gaat erom dat de spoorwegonderdoorgang nu niet meer gesloten behoeft te worden verklaard voor voertuigen met een grotere hoog te dan 3,60 meter; dat er thans zowel aan de noord- als a'an de zuidzijde van de Sniepweg tussen Tweede Bloksweg en Kanaaldijk niet geparkeerd mag worden, omdat er vrijliggende par keerplaatsen aan beide kanten zijn gemaakt; dat er voor (brom)fietsers verplichte rijwielstroken zijn gekomen langs de opgeknapte weggedeeelten en dat het punt waaf de Sniepweg en Ka naaldijk elkaar treffen is uitgevoerd als afbuigende voorrangssplitsing om de snelheid van het inkomende verkeer op de Kanaaldijk bij de grens van de be bouwde kom af te remmen. De op deze verkeersmaatregelen betrekking heb bende borden en wegmarkeringen zijn al aangebracht of - waar nodig - wegge haald. WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond 23maart om half acht komt de Waddinxveense gemeenteraad in vergadering bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 15 dcember 1976. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaar stellen van kredieten t.b.v. bestemmingsplannen. 4. Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststel ling van het bestemmingsplan ’’Landelijk gebied Oost”. 5. Behandeling beroepschrift van de Fa. P. en J. van der Eijk. 6. Voorstel tot opheffing van onbewoonbaarverklaring van het pand Wilhelminakade 86. 7. Voorstel tot het benoemen van de leden van de Woonruimte- adviescommissie (vorderings- 1 commissie). 8. Voorstel tot het beschikbaar- 1 stellen van een krediet t.b.v. de reconstructie van het woon wagencentrum aan de Onder weg. 1 9. Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen (recon structie Kanaaldijk/Sniepweg). 10. Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen (woonerf Spireaweide/Dotterweide). 1 11Voorstel tot het beschikbaar stellen van een subsidie ten behoeve van een speel-o-theek. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor aanvullende inrichting van de kleuterschool "Woelwater”. 13. Voorstel tot het voorzien in tussentijds ontstane vacatures in de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum te Waddinxveen. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van inrichting van de voormalige vuilstortplaats tot volkstuinen. 15. Voorstel tot subsidiëring S.C. "Antilope”. 16. Voorstel tot wijziging van huren van gemeentewoningen. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het opknappen van de woning Jan Dorrekenskade-West 4. 18. Voorstel inzake aankoop grond van Mevr. G. H. van Dort Kroon-Veendorp. 19. Voorstel tot bestemming van een legaat. 20. Begrotingswijziging. De stichtingskosten variëren ƒ210.000,- tot 230.000,-.B.V. Aan- nemingsmaatschappij Bontenbal te Reeuwijk gaat d huizen bouwen. De ar chitect is de heer A. de Graaf van ar chitectenbureau Stuurman B.V. te Waddinxveen. De "bouwgroep Weidezoom” wordt gevormd door de families J. C. Lang broek, L. van Veen, W. A. Knieriem, A. J. C. Schriek, L. D. Liem, B. den Oudsten, A. Glasbeek en F. J. van Wij nen. WADDINXVEEN/GOUDA Vorige week woensdag heeft het dagelijks bes tuur van de Regionale Brandweer Midden-Holland van de minister van Binnenlandse Zaken bericht gekregen van de erkenning als subsidiaire regio nale brandweer. Het dagelijks bestuur' is zeer verheugd dat deze erkenning al zo spoedig is verkregen. De erkenning houdt in dat de Regionale Brandweer Midden-Holland in het kader van de Interimregeling rijksbijdragen regiona le brandweren in aanmerking zal ko men voor subsidie in de kosten van een aantal voorzieningen, welke tot het ta kenpakket van een regionale brand weer behoren. Deze voorzieningen hebben betrekking op personeel, verbindingen (alarmcent rale) en materieel. Zoals bekend heeft de Regionale Brandweer Midden- Holland in dit verband reeds een adspirant-brandweerofficier kunnen benoemen, die thans de rijksopleiding te Ede volgt. Het dagelijks bestuur zal, in overleg met de districtsinspecteur voor het Brand weerwezen in Zuid- Holland, zich nader beraden over de voorstellen, welke met betrekking tot de noodzakelijke aanpassing van de aan de Regionale Brandweer Midden- Holland ten grondslag liggende gemeenschappelijke regeling aan de re gionale raad zullen moeten worden voorgelegd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 9