inwoners? B Grote bazar de pater - makelaardij b.v. waddinxveen I I Peugeot 104 een wonder op wielen Radio - T.V. 1 Paal de grond in Km Onafhankelijk LUXAFLEX gratis. Komt allen GLENNY Fraaie handwerken. - Veel attracties. Komt allen Jehovah’s Getuigen Grotere activiteit Jaarlijkse uitvoering Nieuwsblad fanfarecorps Concordia Aardappelbewaarplaats mag er van de raad komen Fa. v.d. Linde Verboom Makelaardij B.V. 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 1 twufnci drogisterij parfumerie groensvoorde10 defekt Bel dan 01828-5890 WILSON Probleem nu nog: Hoe vertellen we het de Waddinxveners Wordt Waddinxveen een gemeente voor meer dan 30 IsiB t- fD in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 iw De meest compacte in de comfortk k* te onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen ««—1 Met spoed vragen wij woonhuizen te koop osse... I I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin HU I I BÏiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTn I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I U rijdt kwaliteit De 104 coupé staat klaar voor 'n proefrit bij 4: GUI - x 1 'l i I Stijl MP - - eekblad voor Waddinxveen Vrijdag 25 maart. Gereformeerd Verenigingsgebouw, 19.45 uur HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 32e JAARGANG-Nr. 1504 DONDERDAG 24 MAART 1977 4- Vraag vrijblijvend offerte. en e Het V.V.H. organiseert 26 maart een in het Anne Frankcentrum van 10.00-16.00 uur, ten bate van de bejaarden-sociëteit. Opening v.m. 10 uur door mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek. AUTOMOBIELBEDRIJF BOONSTOPPEL B.V. tel. 2344 - 2350 n- n ZONNESCHERMEN HORREN JALOEZIEËN ROLGORDIJNEN DROGISTERIJ BOUMA HEEFT WEER WAT.... i SERVICE CENTRUM voor Radio en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen Tel. 5890 eksklusief bij herenkledingspecialisten ■■■■■■■■■■I Dorpstraat 38, Waddinxveen tel. 2373 e- j ra activiteit en geestelijk gesterkt en ver vuld met het verlangen dit ook in hun woonplaatsen te doen, keerden de Je hovah's Getuigen naar huis terug. Met het dl Holland bestaat de afspraak dat er tot 1980 niet meer dan 130 huizen in Wad- a». j van buiten te huisvesten, indien de ig mocht SGP/Her- met name wil waddinxveen Reparatie aan alle voorko mende merken T.V. service tot ’s avonds 8 uur. Bekend is dat de meerderheid van de gemeenteraad bereid is meer mensen noodzaak daartoe aanwezi; blijken. De fractie van de 1 vormde Kiesvereniging met name wil onverkort blijven vasthouden aan dat gene wat in het ontwerp-structuurplan van de gemeente is neergelegd, na melijk dat slechts zou worden gebouwd voor de aanwas van de eigen bevolking. Voor de andere fracties geldt als uit gangspunt dat het niet zo mag zijn dat Wadainxveen altijd maar de deur ge sloten mag blijven houden voor de Onze vaste relaties kopen graag op vlotte wijze een voor hen pas- B send pand. I In een toelichting zei burgemeester mr. A. G. Smallenbroek dat het college eerst ”nee" had gezegd tegen de bouw van een aardappelbewaarplaats, omdat de ’’enge” uitleg van de voorschriften in het betreffende bestemmingsplan dat zou verbieden. ’’Gezien de te verwach ten ontwikkeling daar kan het op lan gere termijn onverstandig zijn deze aar dappelbewaarplaats te laten neerzet ten”, lichtte de voorzitter toe. ”De ”- ruimere” uitleg, die de raadscommissie voor de beroepschriften heeft gegeven aan de voorschriften, accepteren we, maar die heeft onze voorkeur niet”. REACTIE DOKTERSDIENST ZATERDAG krts: P. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 Apotheek: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 DOKTERSDIENST ZONDAG Arts: P. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 Apotheek: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 Verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 6801 MEDEDELING: De medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende bevallen. waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan Lmc/ïten. Spreekuren: 's morgens van 10 tot Hu., 's middags van 4 tot 5 uur. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 DRUK GESPREK Het college van Burgemeester en Wet houders is al een paar weken lang in druk gesprek met bijvoorbeeld het gemeentebestuur van Gouda over de groei en bloei van Waddinxveen. Nogal wat gemeenten zijn jaloers op de mo gelijkheden van dit Gouwe-dorp en proberen soms daaraan wat paal en perk te stellen. Maar het punt is dat de nota's van de groeikern Gouda dui delijk maken op eigen terrein de bevol kingsgroei niet te zullen opvangen, ter wijl verder diverse gemeenten in Hol lands Midden en de Krimpenerwaard niet snel genoeg aan het bouwen kun nen gaan. Daarbij komt dat de regering vindt dat in het westen meer gebouwd moet gaan worden om iedereen te kun nen huisvesten, zodat het steeds dui delijk begint te worden welke toekomst zal zijn weggelegd voor Waddinxveen. Waddinxveen, het dorp met een groot agrarisch achterland en belangrijke in dustrieën, wordt - zoals het niet nu laat aanzien - groter dan tot voor kort werd gedacht. De voorzieningen die we heb ben kunnen die groei,gemakkelijk op vangen. Ze zouden er zelfs wat renda beler door kunnen worden. Want niet te ontkennen valt dat de komende maanden, bij de discussies over diverse plannen van provincie en buurgemeen ten, slechts de conclusie getrokken kan worden dat Waddinxveen in de komen de jaren niet zal uitgroeien tot een plaats van zo’n 25.000 inwoners, maar WADDINXVEEN Vorige week woensdagmiddag hebben Jorine den Oudsten. Anouschka van Veen en Tanja Riem de officiële paal geslagen voor de 8 herenhuizen aan de Weidezoom, die daar door BV aannemingsmaatschappij Bontenbal in opd racht van de Bouwgroep Weidezoom worden neergezet. Op de bouwplaats werd ge toost op een voorspoedig (op 11 van aan deze geraamde) bouw, terwijl later in De Unie aan de Kerkweg-Oost een koud buffet extra luister bijzette voor de betrokkenen aan de begonnen huizenbouw. Op de foto van Sjaak Noteboom de drie meisjes die bet rokken waren bij het slaan van de bewuste paal. De puur natuurlijke souplesse van scheerwol, vertaald in stijlvolle pakken. Wilson Glenny slaagt erin, nonchalance en elegance onnavolgbaar te verenigen in één kostuum. WADDINXVEEN Jehovah’s Getuigen uit deze streek en het Ut rechtse waren vorige week zondag bij elkaar in hun congreshal in Benne- kom. Deze hal laat de groei van deze gemeenschap zien. Elk weekeinde ko men hier zo’n 1500-2000 Getuigen bij elkaar en nu reeds is de capaciteit van deze hal te klein. Plannen om te komen tot de Oprichting van een tweede cong reshal in Heerenveen zijn dan ook reeds in een vergevorderd stadium. De groei van deze gemeenschap in Neder land heeft ook gevolgen gehad voor het kantoorgebouw, Bethelhuis genoemd, in Amsterdam. Dit wordt momenteel uitgebreid met een vloeroppervlakte van 1100 vierkante meters. De kelder ruimte is thans praktisch klaar. Ook deze uitbreiding wordt, evenals dat het geVal was met de congreshal, voor een groot gedeelte met eigen krachten ver wezenlijkt. Jehovah’s Getuigen en hun vrienden die naar Bennekom meegekomen wa ren ontvingen tijdens deze bijeenkomst onderwijs dat een aanmoediging vorm de te blijven vertrouwen op Gods belofte. De aanwezigen werden gehol pen bij het volgen van een bespreking van Romeinen 12 hoe het ook in deze tijd mogelijk is een christelijk gedrag te blijven volgen. Het gehele programma hield dan ook een aanmoediging in om door een vergrote activiteit de bezorgd heid voor de medemens te blijven to nen opdat ook zij mogen gaan vertrou wen op Gods belofte en Gods Konin krijk zullen gaan zoeken. ’’Kweek lief de aan, pas deze toe in je leven en blijf Gods Koninkrijk aan anderen bekend maken”, was de aanmoediging die de r 1626 aanwezigen opwekte tot verdere tot een gemeente van een dikke 30.000 mensen. Het probleem waar men op het gemeentehuis nu nog mee worstelt is: Hoe vertellen we het onze huidige bijna 22.000 inwoners! WADDINXVEEN De laatste tijd komt in verschillende bestuurlijke kringen in en buiten Waddinxveen steeds vaker de toekomst van dit Gouwe-dorp ter sprake. Het gaat er dan om dat er op deze plek langs de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en nabij de rijkswegen naar Ut recht, Den Haag en Rotterdam meer huizen zullen moeten komen en in een hoger tempo dan nog niet zo lang geleden werd voorzien. Zuidhollandse woningzoekenden. AFSPRAKEN Met het provinciaal bestuur van Zuid- iestaat de afspraak dat er tot dinxveen mogen worden gebouwd. Als doorgaat wat zoal besproken wordt kon het in 1978 en 1979 wel eens gaan over de bouw van veel meer dan het dubbele aantal woningen dat hier neergezet zou moeten worden. En dat betekent dat het bestemmingsplan Zuidkade 1 snel ler wordt volgebouwd dan de bedoeling was en dat het woongebied in de Zuidp- laspolder eerder in ontwikkeling kan komen, mits hogere overheden natuur lijk in zullen stemmen met de groei van Waddinxveen in de komende jaren. Een uitgemaakte zaak is natuurlijk ook dat onze gemeente niet slechts voor een paar jaar toestemming zal krijgen een bepaalde bevolkingsoverloop op te vangen, maar dat voor een reeks van ja ren de nodige huizen gebouwd zullen kunnen worden. En meer huizen zijn volgens gemeenelijke computervoors- pellingen al nodig om de eigen aanwas en woningverdunning te kunnen op vangen. Zo gezien moeten er jaarlijks geen 130 huizen bijkomen, maar 210. zoals u wellicht wel weet ver- j zorgen wij ook uw fotowerk. Bij het ontwikkelen en af- drukken van uw kleuren of j zwart-wit foto’s, ontvangt u nu een zelfde fotorolletje als u j: inlevert WADDINXVEEN De firma P. en J. van der Eijk van de Piasweg 6b mag bij het eigen landbouwbedrijf een aardappelbewaarplaats oprich ten. De gemeenteraad heeft daartoe gisteravond besloten. Er werden geen redenen gevonden om de destijds door het college van Burgemees ter en Wethouders geweigerde bouwvergunning, waartegen vader en zoon Van der Eijk een bezwaarschrift indienden, niet te verlenen. De woorden van mr. Smallenbroek ontlokte een reactie van de heer W. L. M. Kruijk (CDA). Hij noemde het in strijd met de rechtsonzekerheid van de burgers indien voorschriften voor tweeëerlei uitleg vatbaar zouden zijn. Begrippen als ’’onverstandig”, zoals door de burgemeester gebruikt, vond de heer Kruijk, die voorzitter is van de raadscommissie voor de beroepschrif ten, niet te pas komen. Maar B. en W. zouden van hun meerderheidsstan dpunt geen voorstel maakten, zodat het advies van de raadscommissie voor de beroepschriften geheel werd overgeno men. Zoals bekend had het college destijds gezegd dat de bewuste aardappelbe waarplaats niet kon worden aan gemerkt alsd een bedrijfsgebouw en misschien wel een ten dienste van een agrarisch afzetbedrijf zou kunnen ko men. ”Ons bedrijf heeft niets te maken met zo’n bedrijf’, reageerde de firma P. en J. van der Eijk. Er zou ook geen binding bestaan met de handel en groothandel in aardappelen. De te bou wen aardappelbewaarplaats kan slechts een deel van de totale in eigen bedrijf geteelde jaarlijkse aardappeloogst (800 ton) bergen. Concluderend dat B. en W. een verkeerde interpretatie hebben gegeven van het begrip aardappelbe waarplaats en/of aan de daarin plaats vindende activiteiten zei de raad dat het door de firma van de Piasweg te bouwen pand wel degelijk moet wor den aangemerkt als een bedrijfsgebouw benodigd voor de bedrijfsvoering van een landbouwbedrijf. WADDINXVEEN ^01828-4000 neem daarom.... te t Ui TT-* tr r v

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 1