de pater - makelaardij b.v. waddinxveen Radio - T.V. 1 I J TORRAS Nieuwsblad Onafhankelijk LUXAFLEX VERKIEZINGSCAMPAGNE Provincie 23.000 inwoners in 1990 ZENDINGSAVOND Fa. v.d. Linde Verboom Makelaardij B.V. 01828-2309 M Zaterdag van 10.00-12.00 uur KIJKDAG (BROM)FIETSEN BIJ DE RIJKSPOLITIE Besluiten van B. en W. P. F. J. van Schie brieste: ”U wilt ons monddood maken" HANS WIEGEL Eminent- concert in AF-centrum Toespraken van leden B. en W. zetten kwaad bloed Burgemeester en wethouder jagen fractie Progressieven op de kast defekt Bel dan 01828-5890 Uw Televisiedokter onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 in B onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen n lLU (LidNBMj I I I I Eindeloze kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu MHHHMBMWMMHMWHHHMHMHKnaKai eekblad voor Waddinxveen 32e JAARGANG-Nr. 1505 HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN dSk l' start Vrijdag 1 april, 20.00 uur, spreekt Vraag vrijblijvend offerte. I Zuidkade 6 Naast Verbakel Wij rekenen op u en uw buren. Zaal open 19.30 uur. ZONNESCHERMEN HORREN JALOEZIEËN ROLGORDIJNEN DINSDAG 5 APRIL De Hoeksteen, 20.00 uur. Dorpstraat 38, Waddinxveen tel. 2373 julianastraat 6, waddinxveen W®® na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 - Waddinxveen^ 24 uur service, 3 maanden garantie op iedere reparatie. Ook voot andere elektrische apparatuur. 01828-3500. w neem daarom.... WADDINXVEENKomende zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur kun nen de Waddinxveners achter het rijkspolitiebureau aan de Kerkweg-Oost we^r komen kijken of hun (verdwenen) fiets of bromfiets wellicht bij de gevonden tweewielers aanwezig is. De politie houdt dergelijke "kijk dagen" regelmatig, omdat blijkt dat mensen die op de een of andere ma nier hun al dan niet gemotoriseerd stalen ros zijn kwijtgeraakt deze op die manier weer in eigendom kunnen verwerven. Als de fiets of bromfiets door de politie van straat is gehaald betekent dat natuurlijk wel een bo ete. Maar je hebtje fiets of bromfiets dan wel weer terug. Schie hebben daarvoor gezorgd door in de laatste weken over diver- zaken in het openbaar politieke uitspraken te doen, die niet zouden :ijn gebaseerd op afgeronde discussies in de gemeenteraad. Met name mr. Smallenbroek heeft zijn gehoor er steeds op gewezen dat hij zijn toespraken "voor eigen rekening” hield, omdat hij er duidelijk de behoef te aan had op een dergelijke wijze (naar hij zei) een voorschot te nemen op de nog in de gemeenteraad en daarbuiten DOKTERSDIENST ZATERDAG trts: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 DOKTERSDIENST ZONDAG trts: Th. G. Blom, J. Catslaan 1, tel. 2112 Apotheek: Dienstdoende arts /erloskundige: J. Frinking-Scholten, tel. 01727-3898 MEDEDELING: De medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende •evallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan vachten. Spreekuren: ’s morgens van 10 tot 11 u., 's middags van 4 tot 5 uur. POLITIE 3000/BRANDWEER 2222 ONDERDAG 31 MAART 1977 WADDINXVEEN Na een vo rige week het te hebben laten af weten zijn Burgemeester en Wet houders weer met de be sluitenlijst van en mededelin gen uit de wekelijkse B. en W.- vergadering gekomen. Daarin wordt het volgende gezegd: 1. In overleg met het recreatie schap Reeuwijkse Plassen en om geving zal een onderzoek worden ingesteld naar de knelpunten, die zich voordoen ten aanzien van de mogelijke aanleg van een rijwiel pad vanaf de hefbrug naar de Reeuwijkse Plassen, waarbij ook de Grontmij zal worden inge schakeld. 2. Besloten is de aanleg van de electrische installatie in het nieu we gemeentehuis te gunnen aan Electrotechnisch Bureau Vernes B.V. te Utrecht. 3. Op maandag 21 maart heeft het college desgevraagd aan het col lege van Burgemeester en Wet houders van Gouda zijn commen taar verstrekt op de ontwikkeling- snota t.b.v. het structuurplan Gouda. 4. Besloten is aan de Stichting voor Prot. Chr. Voortgezet On derwijs voor Waddinxveen een perceel grond ter grootte van 9700 m2 aan te bieden, gelegen ten zuid-westen van de in aan bouw zijnde sporthal, ten behoe ve van nieuwbouw voor de Chr. Mavo/L.T.O. te Waddinxveen. SERVICE CENTRUM voor Radio en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen Tel. 5890 I Met spoed vragen wij woonhuizen te koop I Onze vaste relaties kopen graag op vlotte wijze een voor hen pas- B send pand. 7X I I WADDINXVEEN De fractie van de Progressieven (PvdA/D’66/PPR) in de Waddinxveense gemeenteraad zit boven op de kast. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en CDA-wethouder P. F. J. Van f --- J--1- se zi_ De progressieve kritiek op een deel van het college van Burgemeester en Wethouders wordt door fractievoorzit ter M. Boere verwoord in een brief aan B. en W. In het schrijven wordt gespro ken van een ’’nogal vreemde” gang van zaken, die kennelijk ook zo door onze eerste burger moet zijn aangevoeld. ”De heer Smallenbroek ervoer zijn toe spraken misschien ook als voorbarig, dit gezien tegen het feit dat hij zijn speeches een voorschot op de discussie noemde en de gemeenteraadsleden de redes achteraf toestuurde”, aldus de heer Boere. De Progressieven vinden de door mr. Smallenbroek en wethouder Van Schie gedane uitspraken is van geen belang”, «5 wordt gemaakt dat de progressieve bez- waren zich niet richten tot de wethou ders H. Huizer (SGP/Hervormde Kies vereniging) en A. H. van Gent (Prog ressieven), omdat dit tweetal in het openbaar geen te bekritiseren uitspra ken heeft gedaan. ”Het zij duidelijk ges teld dat de enige plaats waar dergelijke discussies moeten plaats vinden de gemeenteraad is”, besluit de brief. TOESPRAKEN Waar de fractievoorzitter van de Prog ressieven op doelt zijn de vele getikte pagina’s tellende toespraken die bur gemeester mr. Smallenbroek heeft ge houden bij de opening van de AMRO- bank aan de Passage op vrijdag 21 ja nuari en bij de ingebruikname van de nieuwe meubeltoonzaal en kantoren van stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV aan de Wilhelminakade op maandag 28 februari en de CDA- wethouder Van Schie hield bij de uitrei king van de sleutels van de eerste op- Stichting Bevordering Eigen Woning- bezit Groenswaard op vrijdag 4 miart. Aanvankelijk zag het er naar uit dat ook wethouder Van Gent (Progressie ven) als derde lid van het college van Burgemeester en Wethouders nog met een toespraak zou komen ter gelegen heid van het slaan van de eerste paal van de sportzaal in Groenswaard 3, op dinsdag 15 maart, maar door zijn plot selinge zakenreis naar het Duitse Leip zig moest hij verstek laten gaan. Boven dien had hij tevoren al te kennen gege ven een dergelijke rede niet te willen houden en zich in dit verband aller minst ’’opgejut” te voelen door de drie eerder gehouden redevoeringen. I in Hotel Florida, Boskoop. M. Boere, fractievoorzitter van de Progressieven. Waddinxveense reactie op de door Gou da geproduceerde ontwikkelingsnota ten behoeve van een structuurplan. In die raadscommissie betoogde ook CDA-fractievoorzitter ir. W. Stuulen intussen toch het ’’klamme gevoel” te hebben gekregen dat B. en W. bezig zijn met het uitdragen van standpunten over de groei van Waddinxveen die duidelijk afwijken van de discussies in de raad zoals die zijn gevoerd tijdens de behandeling van de provinciale nota Alternatieven en Varianten ter voor bereiding van het volgende week ver schijnende streekplan Zuid voorontwerp-streekplan Zuid-Holland- Oost. Dat er binnen de gemeenteraad ge voelens van onvrede en onbehagen bes taan over het functioneren van de raadscommissies en de gemeenteraad kwam in de laatste maanden van het vorig jaar ook al naar buiten toen de fractievoorzitter van de Progressieven, de heer M. Boere, opnieuw een brief had geschreven aan mr. Smallenbroek in zijn kwaliteit als voorzitter van de raadscommissie voor algemeen bes tuurlijke zaken. Het progressieve raadslid had het toen over het gebrek aan informatie. Datzelfde onderwerp vormde ook de’ aanleiding van een door mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (lib.) ge houden interpellatie over de te wensen overlatende communicatie tussen het dagelijks bestuur van de gemeente. ”De burgemeester belijdt ook dat de gemeenteraad aan het hoofd van de gemeente staat, maar zijn werkwijze is er niet naar”, zei ons de heer Boere za terdagmorgen in een reactie. Hij ver baasde zich erover dat mr. Smallen broek zich in de laatst gehouden verga dering, sprekend tot de heer Van Breemen, opeens tot hem richtte en opmerkte dat het gegeven antwoord aan de PSP’er gelijk een antwoord was te houden duscussies over de werkgele- genheidsproblematiek. Onze eerste burger en wethouder Van Schie bet- staat er in de brief, waarin nog duidelijk toogden beiden dat hun toespraken voo raf niet door de andere leden van het college van Burgemeester en Wethou ders waren gelezen, maar dat mocht worden aangenomen dat het gehele college zich inhoudelijk gezien achtyer de gedane uitlatingen zou kunnen scha ren. KWADE WETHOUDER Al in de gemeenteraadsvergadering van woensdagavond 26 januari vroeg de heer W. M. L. van Breemen (PSP) om de tekst van de in de nieuwe AMRO- bank gehouden toespraak. In de vorige week woensdagavond gehouden verga dering van de gemeenteraad zei de pacifist-socialist het naar aanleiding van de toespraak bij Van Berkesteijn, toch maar moeilijk te kunnen pruimen dat leden van het college van Bur gemeester en Wethouders allerlei uit spraken doen zonder dat die aan de - orde komen in de raadscommissies en in de gemeenteraad. Burgemeester mr. Smallenbroek zei hem dat er voorlopig geleverde premiekoopwoningen van de geen nieuwe redevoeringen zullen wor- - - r den afgestoken, omdat het toch ook niet zo mag zijn dat men met elkaar gaat praten via de krant. Hij meende dat ook de leden van het college het WADDINXVEEN Vanavond (donderdag) verzorgt de fabriek van electronische orgels Eminent BV in het Anne Frank-centrum een demonstratie- en showconcert. Dit concert, dat toegankelijk is tegen beta- A ling van vier gulden of tegen betaling van twee gulden bij inlevering van een reductiebon. wordt gegeven vooruitlo pend aan de feestelijke ingebruikname van de uitbreiding van Eminent in Bo degraven. Die officiële opening van de ook in Waddinxveen gevestigde fabriek is op maandag 25 april. In het Anne Frank-centrum zullen de Waddinxveners vanavond kunnen luis teren naar de nieuwste Solina-orgels, waarin de jongte ontwikkelingen op electronisch gebied zijn verwerkt. Ver der kan men kennis maken met de nieuwe Eminent-modellen, die op de grote wereldmuziekbeurs in Frankfurt aan de internationale handel zijn gepre senteerd. Ook is er een concert door de huisorganist van Eminent, Fer Frerichs op het meest complete orgel, de Emi nent 2000 Grand Theatre. De bezoekers van het demonstratie- en showconcert kunnen nog meedoen aan een muzikale quiz en op die manier meedingen naar een keur van prijzen, zoals de avond-hoofdprijs ”2-persoons weekend vliegtrip naar Londen”. Voor de gelukkigen liggen er ook nog vijf uit nodigingen klaar om een bezoek te brengen aan de Eminent-fabriek in Bo degraven. Tijdens het concert wordt niet verkocht. recht moeten hebben iets in het open baar te zeggen. De heer Van Breemen was dat met hem eens. ”U wilt ons monddood maken”, brieste CDA-wethouder Van Schie in de dins dagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw, toen de PSP’er Van Breemen het college op nieuw kapittelde dat het onvoldoende overleg zou plegen met de raadscom missies en de gemeenteraad. In die felle woordenwisseling ging het vooral over het nog niet bespreekbaar zijn van de aan de heer Boere. ”En dat terwijl de raadsleden van andere fracties mijn brief niet eens kennen!” Reparatie aan alle voorko mende merken! T.V. service tot 's avonds 8 uur. WADDINXVEEN In 1990 zal Waddinxveen ruim 23.000 inwo ners tellen. Dat staat in het voorontwerp-streekplan Zuid- Holand-Oost dat volgende week dinsdag openbaar wordt. Over het plan wordt al het een en ander ge publiceerd, omdat het provinciaal bestuur van onze provincie ter voorbereiding van een aantal voor lichtingsbijeenkomsten (bijvoor beeld vanavond, donderdag 31 maart, in het Goudse Veemarktres- taurant) de krant ’’Streekplan Zuid-Holland-Oost” huis-aan-huis heeft laten bezorgen. In het streekplan, waarover het Weekblad voor Waddinxveen imiddels onder embargo beschikt en gedepu teerde drs. J. Borgman vanmorgen in het Provinciehuis in Den Haag een persconferentie heeft gegeven, wordt gezegd dat Waddinxveen in de Zuidp- laspolder (aan de zuidwestzijde van het te graven zoetwaterkanaal) een groot woningbouwproject mag opzetten. Het aantal inwoners van 23.000 over 13 jaar is ook de gewenste omvang waarvoor de bevolking heeft gekozen. In het pro cedure zijnd structuurplan Waddinxveen wordt dan ook gesproken over een be- volkongsgroei tot maximaal 25.000 in woners. Grote aandacht heeft inmiddels de reactie van het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders get rokken op de ontwikkelingsnota voor een structuurplan van de gemeente Gouda. De Goudse gemeenteraad heeft deze nota maandagavond behan deld en toen gekozen voor een uitbrei ding van de kaas- en kaarsenstad in Moordrechtse richting. Daarvoor zijn wel de nodige grenswijzigingen nodig. De debatten, die op de publieke tribu ne in het stadhuis werden gadegeslagen door wethouder P. F. J. van Schie (C- DA) en de directeur van de gemeen telijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven, de heer A. M. Zwamborn, hebben duidelijk gemaakt dat voor de Waddinxveense reactie op de nota (- waarover elders in dit Weekblad voo Waddinxveen meer) wel waardering bestond, maar dat van het aanbod om in de Zuidplaspolder te gaan bouwen door Gouda geen gebruik behoeft te worden gemaak, omdat deze stad de ei gen boontjes zegt te kunnen doppen. Alleen het Goudse CDA stemde vijf man sterk tegen, omdat vertegenwoor digers van de nog gescheiden optrek kende ARP, CHU en K.VP kozen voor een uitbreiding van Gouda in Haas trechtse richting (in eerste instantie), terwijl verder in overleg met de buur gemeenten zou worden onderzocht waar binnen de Goudse regio het voor deligst kan worden gebouwd. Maar de 16 andere raadsleden zagen het anders. En zo liep Waddinxveen in Gouda een blauwtje. Duidelijk is wel dat er in de komende tijd in Waddinxveen het nodige zal worden gediscussieerd over de eigen toekomst. Er zal bijvoorbeeld gereageerd dienen te worden op het voorontwerp-streekplan Zuid-Holland- Oost. Het plan dat dus vindt dat Wad dinxveen in 1990 ’’maar” 23.000 inwo ners mag tellen, dat er ruime ontwik kelingsmogelijkheden voor de glas tuinbouw in onze omgeving moet blij ven en dat de in deze streek doorgaan de verstedelijking moet worden tegen gegaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 1