I' li l I fff h' Eerste Paasdag intrede van ds. J. Venvelius Afscheid van R.A. Dirksen Hoeje kunt zaaien. Vijf maanden cel geëist voor diefstal Roemeense dansgroep in Boskoop JAN GOEDVOLK 25 JAAR BIJ MULDER IN BOSKOOP Hoe Je kunt sparen. I VÊ f Rabobank r geld en goede raad EvL EKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 APRIL 1977 O f F f k Afe/Z? volop lente! I Rabobank C3 WADD1NXVEEN/VEENENDAAL Ds. J. Verwelius heeft zondagavond af scheid genomen van de Nederlands Hervormde Kerk in Veenendaal. De in middels op het adres Peuleyen 33 wo nende dominee zal op Eerste Paasdag, 's morgens om half tien, door ds. J. van den Heuvel worden bevestigd als predi kant van de Centrale Hervormde Gemeente in Waddinxveen. ’s Middags om half drie zal ds. Verwelius zijn intre de doen. De ex-Veenendaalse dominee, die eerder in onze gemeente werkzaam was, neemt in wijk Oost de plaats in van de eind mei 1975 naar Papendrecht vertrokken ds. D. van Vliet. Ds.N.J. FLINK Intussen nadert het afscheid van ds. N. J. Flink van de hervormde Immanuël- kerkgemeente. Hij maakt zich op zon dagmiddag 17 april om drie uur los van zijn gemeente. De naar Schiedam- Kethel vertrekkende dominee zal voor gaan in een dienst, die een normaal ka rakter zal dragen. Op verzoek van ds. Flink zullen - behalve door de ker- keraad - geen toespraken worden ge houden. Drie dagen voor deze af- scheidsdienst, donderdagavond 14 april van acht uur tot half tien, zal er in de pasgebouwde bijzaai van de Immanuël- kerk gelegenheid worden geboden om persoonlijk afscheid te nemen van ds. Flink en zijn gezin. Waddinxveen In het gemeentehuis is afscheid genomen van de heer R.A. Dirksen, commies ter secretarie op de afdeling onderwijs. De heer Dirksen vertrekt naar de gemeente Midwoud. Burgemeester mr. A.G. Smallenbroek en gemeente-secretaris J. Meuleman memoreerden beiden hoe de scheiden de functionaris zijn taak had verricht en op welk een uitnemende wijze. De heer Dirksen was namelijk de contact man voor de gemeente en het bestuur van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum. Mevrouw Dirksen werd een fraai boe ket bloemen aangeboden, terwijl de heer Dirksen een geschenk ontving voor zijn hobby fotografie namens het gemeentebestuur en het gemeenteper- soneel. Namens het personeel van de afdeling onderwijs en personeelszaken ontving hij een prachtig boek over de Waddenzee, vergezeld van enkele fles sen geestrijk vocht. De heer Dirksen dankte voor de bijzonder prettige sa menwerking en nu het moment van scheiden gekomen was viel het hem zwaar Waddinxveen te gaan verlaten. beurt. Verwacht wordt dat de sterk ver waarloosde gevel nog in het komende najaar zal worden gerestaureerd. De stad zal dan een fraai monument in Lo- dewijk XIV-stijl rijker zijn. .ik ben Ma Bonter van de Rabobank. Mijn man is tuinman van de vroege ochtend tot de late avond. Hij zaait, want het is lente! Daarom staat hij niet, zoals de vorige maand, zelf in de krant. Geen tijd, weet je. Hij is maar bezig. Overal kleur. Fleur. Bladeren en bloemen. Groen, rood, geel, blauw, paars, oranje, purper, witHij helpt iedereen. In de tuinen, in de bloembakken op de balkons. In de potten. In steden en dorpen. Waar maar Rabobanken zijn. Help je mee? Bij de Rabobank liggen drie soorten bloemzaadjes voor je klaar. Die kunnen bijna overal worden gebruikt. De prachtige Chinese Anjer. De Aster en de Chrysant -- wachten op je. Ga even naar je Rabobank. Als je toch spaart, dan kun je gelijk nog een fleurig presentje meenemen: een sticker met mijn portret erop, Ma Bouter. Ik vertel je daarop duidelijk hoe je het allemaal precies moet doen met de bloemzaadjes. WADDINXVEEN/GOUDA De Loge ”De Waare Broedertrouw” in [Gouda, waarbij zich van de oprichting af ook Waddinxveners betrokken keten, herdenkt deze maand de dag waarop 175 jaar geleden de loge- Lerkzaamheden begonnen. Sedert het jaar 1802 hebben zich in deze loge nr. 32 van de Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden vele maatschappelijke veranderingen voltrokken. Als oud- ste vereniging in Gouda heeft de Vrijmetselaars-loge getoond dat de be- WADDINXVEEN/DEN HAAG ”Het was een kwestie van baldadigheid en zucht naar avontuur”. Dit zei een 21- jarige laborant uit Waddinxveen voor de Rotterdamsche rechtbank, waar hij terechtstond voor het stelen van een geld kist met inhoud uit het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar. Op 30 oktober stal hij al een zakje met consumptiemunten uit de sociëteit. Hierdoor ontstond een rel, waaraan zelfs de burgemeester mr. A.G. Smal lenbroek te pas kwam. Toen op 28 no vember het meisje achter de kassa in de sociëteit de laborant f 150, voor de neus hield, leidde dat tot zijn daad. Hij ging weg, maar kwam later terug om de geldkist, die f 5.200,— en 1.300 aan cheques bevatte, mee te nemen. Naar zijn zeggen deelde hij het geld met elf andere vrienden. De officier van Justitie, mr. DJ. Cop per eiste vijf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Hij vroeg als bijzondere voorwaarde terugbetaling van het gestolen bedrag binnen twaalf maanden. De verdachte heeft daarover echter al met het bestuur van de stich ting Jeugd- en Jongerencentrum Wad dinxveen gepraat. Hij heeft zelfs een functie als organisator bij de sociëteit aangeboden gekregen. Verdediger, mr. C. Szegedi, bepleitte een soepeler terugbetaling. Hij zei on der meer dat de laborant bij de diefstal zo’n 15 a 20 pilsjes op had. De uitspraak wordt op 14 april gedaan. WADDINXVEEN/BOSKOOP De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (VVV) in Boskoop houdt op dinsdaga vond 19 april om half negen in de beurshal achter hotel Florida aan de A. P. van Neslaan in onze buurgemeente weer een folkloristische dans- en mu ziekavond met de professionele groep ’’Doina Trotusului” uit Roemenië. Dit folkloristische dans- en muzieken- semble geldt als één der meest specta culaire groepen uit Moldavië en is af komstig uit Gh. Gheorghiu-Dej, een plaats (tweede van het departement Bacau) gelegen in de oostelijke Karpa ten. Het is dan ook niet zo verwonder lijk, dat het repertoire van de groep voor een groot deel afkomstig is uit de Roemeense provincies Transsylvanië en Moldavië, welke deel uitmaken van het gebied der Karpaten. Naast genoemde repertoire brengt de groep, die in 1962 is opgericht, uiteraard ook een programma van dansen uit de o- verige delen van Roemenië, zoals de B nat (waar de dansen nog meer de socia le functie hebben, binnen de dorps gemeenschap), Oltenië, Muntenië en Maramures. Tot de bekendste dansen behoren de Hora, een zeer oude dansvorm en voor komend in 6/8 of 2/4 maat, en de Sirba, altijd in 2/4 maat en van oorsprong af komstig uit Walachije. Het bekendste lied is de Doina, een lied ”uit het hart”, van vreugde, maar vaker van verlan gen, van weemoed. Het Roemeense volk heeft een sterk Romaanse inslag en ook hun taal is een in haar grondt rekken Romaanse taal. Het land onder scheidt zich als zodanig duidelijk van de omliggende Slavische landen. Dit is ook duidelijk te merken aan de volks muziek, de instrumenten, de folkloristi sche dansen en de heden ten dage nog veel gedragen streekkostuums. Het voortreffelijke orkest (14 personen sterk) van het ensemble Doina Trotu sului bespeelt naast de ons bekende viool, contrabas, klarinet en trompet, ook de alléén nog in de volksmuziek gebruikte instrumenten, zoals de nai of panfluit, schalmei, doedelzak, cym- bool, torogoata (soort klarinet), kobza (soort lier), etc. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt in de voorverkoop f 5,- per persoon en ’s avonds aan de zaal f 6,- per persoon. Vrijmetselaars-loge Gouda 175 jaar geleden opgericht cage van de truckmixer in Nederland en op het vasteland van Europa. De heer Goedvolk (53) kan met recht trots zijn op het feit dat in Europa thans duizenden truckmixers in bedrijf zijn, Hiernaast besteed hij zijn tijd in niet geringe mate aan het opbouwen van de export van truckmixers naar landen buiten Europa, o.a. het Midden oosten. Het jubileum werd vrijdag in intieme kring gevierd. ■jnselen tegen de evolutie bestand zijn. Wekelijks komen de leden Bijeen. Deze komen uit Gouda, Bodegraven, Woerden, Oudewater, ■Schoonhoven, Lekkerkerk, Nieuwerkerk, Zevenhuizen/Moerkapelle, ■Waddinxveen en Boskoop. ■De Orde van Vrijmetselaren, welke ■sedert 1756 in georganiseerd verband in ■Nederland werkt, gaat uit van de vol- Igende beginselen: ■Vrijmetselarij is de uit innerlijke drang ■geboren geestesrichting, welke zich ■openbaart in een voortdurend streven ■naar ontwikkeling van al die eigen- Ischappen van geest en gemoed, die de linens en de mensheid kunnen opvoeren (naar hoger geestelijk en zedelijk peil. IZij vindt haar toepassing in de beoe fening van de hoogste levenskunst. Zij laat uit van een vast vertrouwen in de Kverkelijkheid van een, de mens en de Intensheid voortstuwende wereldorde. ■Zij neemt voorts als grondslag aan de ■erkenning van: de hoge waarde van de ■nenselijke persoonlijkheid; ieders ■reent om zelfstandig te zoeken naar Baarheid; ’s mensen zedelijke verant woordelijkheid voor zijn doen en laten; ■degelijkheid in wezen van alle mensen; 1de algemene broederschap der men iën ieders plicht om met toewijding te ■rbeicen aan het welzijn van de Mulder-werknemer Jan Goedvolk vierde afgelopen vrijdag zijn 25-jarig jubileum. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN/BOSKOOP De algemeen verkoopleider van Mulders Rolland Materieel NV in Boskoop, de Waddinxvener J. C. Goedvolk, heeft vrijdag 1 april zijn 25-jarig jubileum ge vierd. De heer Goedvolk, die samen met de stichter van de onderneming, wijlen de heer P. Mulder aan de wieg heeft gestaan van de Mulder-vestiging in Toronto Canada, id ook de man die moet worden beschouwd als de grote promotor bij de introductie en de fabri- gemeenschap. PROGRAMMA Het programma van de herdenkingsbijeenkomsten van de Goudse Loge omvat: een plechtige her denking in besloten kring, waarbij ver tegenwoordigers van het hoofdbestuur en Loges uit andere plaatsen tegen woordig zullen zijn; op zaterdag 23 april van 15.30 tot 17.30 uur recipieert het bestuur in het Logegebouw, Gou we 77, voor genodigden. Donderdag 28 april zal een avond voor belangstellen den worden gehouden in ”De Bot- telaar”, Molenwerf te Gouda, aanvang 20.00 uur. De heer A. Blokzijl zal een voordracht houden over doel en wezen van de vrijmetselarij. Het 175-jarig bestaan zal op bescheiden wijze worden gevierd. Dit houdt mede verband met de plannen tot restauratie van de voorgevel van het Logegebouw aan de Gouwe 77. Reeds 123 jaren is dit statige patriciërshuis eigendom van de Goudse Loge. Het interieur kreeg reeds in 1973 een grondige opknap- Bij de Rabobank sparen jonge spaarders ekstra voordelig! Natuurlijk is er de spaarpot voor de peuters. X Gezellige kleurtjes. Staat overal leuk, spaart gemakkelijk. J Sparen op school met Ekko de Eekhoorn. Van 6 t/m 10 jaar. Elk jaar een leuke verrassing! Grijp-5 voor de jeugd van 11 t/m 14 jaar, lévert een J ekstra premie op van 5%, da s niet misEn als je 15 Fx bent geworden kun je meedoen aan het Ideaal Spaarplan ”De Zilvervloot", met zelfs 10% ekstra J premie. Vraag er allemaal maar eens naar bij J de Rabobank. En oh, ja-hallo: Van Pa Bouter moest ik jullie zeggen dat de volgende maand onze dochter Ka komt. Opletten dus. Sparen enzaaien maar! Sf xxxxx ■ff&f o-

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 13