Colpa Brillen Burg. Colijnstraat 19-21, Tel. 4637, BOSKOOP Dit zijn de 22 semi-bungalows die door Rehorst BV in Zuidkade 1 worden neergezet Gemeente wil het Van der Breggen- gemaal kopen en snel gaan slopen Overwinning WSV I J 'U I Kwiek staat nog niet veilig I Eerste woningen in nieuw bestemmingsplan van Waddinxveen Onderhandelingen gaande over prijs van één gulden Zwemfeest is bijna voorbij I 4 n. 1 DIKKE brilleglazen nü veel dunner ÊE 6^wrrrrr IPii 4- - li _ JUL ill Mi [I j l fi r DWARSPROFIEL over GRONDBORING AFVOERKANAAL eigen afdeling OOGMETING Optometrist O.V. <,C i llili TrT Fh fff- j sl t X Êjl van: '7 achtergevel [gevel tui n zijde yjtgew'ï^en grrxlteiw i^SCcw» W X» l a sKwö a EFTHÖEK >x - aww U Z"~1 S5 il AA^«AS<O 1 5 2323Es beganegrond an dit type woning met garage worden er acht neergezet. voerd. 295 9.80 M V VEEN 500~ M.V 5.50" KLEI 6.40 4 VEEN .2 00. ZAND I RG begane grond Van dit type woning met garage worden er veertien neergezet. AANVULLEN MET GROND STEENBESTORTING KLEI VEEN ZAND de stijghoogte van het grondwater in het onder de slappe afsluitende lagen -""-t' t- -Z plattegrond 4 ^*93__ i 8 75 7^ 975~ 7 95 ~3 uitgevoerd. Het Van der Breggen- gemaal aan de Kanaaldijk zou drastisch moeten worden verbouwd. Dit bes taande gemaal pompt het water uit de Zuidplaspolder in de ringvaart, waarna het water via de ringvaart naar het zui den wordt afgevoerd om via een ander gemaal bij Nieuwerkerk aan den IJssel in de Hollandsche IJssel te worden uit geslagen. Daarbij komt nog dat om de ■^r— TESSAS t Wge*öss»r> grif* wowwikte rv '?-■■■ w.m» 15-9 10-0 Vriendenschaar 17-Kwiek 61-9 Kwiek 7-Vriendenschaar 188-2 Kwiek 4 en Kwiek 6 stevenen hierdoor recht op een kampioenschap af. In de vijfde klas heeft het bovenaan staande Kwiek 9 met 9-1 gewonnen van Vriendenschaar 23. Kwiek 12 speelde gelijk, maar Kwiek 8, 13 en 14 verloren met respectievelijk 4-6, 3-7 en 3-7. stonden eerst 18 woningen ingetekend. Later was er nog sprake van 23 semi- bungalows, maar het zijn er uiteindelijk 22 geworden, die naar een ontwerp van architectenbureau L. Roggeveen BV zullen worden gebouwd in twee typen: 14 en 8. Het plan was dat eind vorig jaar nog met de bouw ervan zou wor den begonnen, maar dit bleek niet mo gelijk. De bouwgrond is door de gemeen te aan Rehorts BV in volle en vrije ei gendom overgedragen, vrij van hypot heek en beslag en vrij vann pacht en huur of een ander gebruiksrecht. De te ontgraven grond, die eventueel overb- Kwiek 2 staat bovenaan en zal wel kampioen worden. Kwiek 4 is al kampioen! Het won met 8-2 van Kwiek 6 dat nu vier punten achterstaat met nog twee wedstrijden te gaan. Bij eventuele gelijkkoming be slist echter het onderlinge resultaat, wat duidelijk in het voordeel is van Kwiek 4 (7-3 en 8-2 winst). Het zevende team hoefde niet te spelen, maar staat nog bovenaan met zeer goede mogelijkheden. JUNIOREN Bij de junioren heeft Kwiek 1 twee punten behaald. Het zegevierde met 6- 4 over BOK 2. Invaller Frans Droog was met drie winstpartijen de uitblin ker. Wim van Wageningen won dit keer slechts éénmaal terwijl Rob den Haan twee keer aan het langste eind trok. Aangezien ook hier de mogelijkheid bestaat dat er twee teams degraderen, zal volgende week zaterdag moeten worden gewonnen van BOK 3. Kwiek 2 is met 10-0 over Vrienden schaar 3 heengewalst. WADDINXVEEN Het eerste tiental van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV behaalde een 6*/2-3‘/2 over winning in de laatste ronde voor de tweede klasse van de Rotterdamse Schaak Bond-competitie tegen Berkel 1. Op die manier werd een streep ge haald door de kampioensillusies van Berkel. Het Berkelteam had nauwelijks aan een gelijk spel voldoende voor het kampioenschap. WSV verspeelde in de eerste helft van de competitie te veel punten om een rol van betekenis te kunnen spelen. Nadat de wedstrijd te gen Berkel met een 4'/2-2‘/2 voorsprong was afgebroken, zorgden H. van Oort voor een winstpunt en speelden Ellert en Wolfs remise, daarmede de eind stand bepalend op 6‘/2-3‘/2. Uitslagen huishoudelijke competitie: Nieuwstraten-Philipse ‘/2-‘/2 Kardol-Smitskamp 1-0 Van Vuuren-Vis1-0 Joosten-De Roodt’/2-‘/2 Versluis-Broer1-0 Schoemaker-Bloem afg. Littooy-van Gils 0-1 Verhammen-v.d. Heijden'/2-‘/2 Torenbeek-Sythof0-1 .«^4^4^*'. beneden Nieuw Amsterdams Peil (NAP). De Zuidplaspolder is een droogmakerij, omgeven door een ring vaart met een peil van 2 meter beneden NAP. De Gouwe heeft een peil van 1 meter beneden NAP en tussen de Gou we en de ringvaart ligt een smalle pol der met een peil van 2,20 meter bene den NAP. NIEUW AFVOERKANAAL Bij het uitdenken van de vorm en ligging van de nieuwe westelijke toe gangswegen tot de 100 meter ten noor den van de bestaande Gouwebrug te bouwen Gouwetunnel bleek al gauw dat in de Zuidplaspolder omvangrijke werken voor de verbetering van de wa- doorstroming van de ringvaart te allen tijde, ook tijdens de bouw van de Gou wetunnel te kunen garanderen, de bouwkosten van de tunnel aanzienlijk hoger zouden uitvallen dan de nu 37 miljoen gulden, dan wanneer de ring vaart ter plaatse van de tunnel zou kun nen worden afgedamd. In overleg met, het Hoogheemraad schap van Schieland is uiteindelijk het gemaal Zuidplas uit de bus gekomen. Een poldergemaal met een capaciteit van 230 kubieke meter per minuut ten zuiden van de Gouwetunnel, tussen de oude en nieuwe rijksweg 12. Om dit nieuwe gemaal in verbinding te bren gen met de bestaande polderwatergan- gen werd een nieuw afvoerkanaal geg- den opgezet raven op polderpeil evenwijdig aan de voering opbarsten van de bodem te voorkomen. Bij de berekening is ervan uitgegaan dat, wanneer het gemaal werkt, tijdelijk een waterstandsver- laging in het kanaal kan optreden. Het dat er twee teams degraderen, Kwiek nog steeds niet veilig. Kwiek 2 heeft met 7-3 van Soccer Boys 1 gewonnen, zodat het met twee punten voorsprong nog steeds aan de leiding gaat. Er zijn nog twee wedstrijden te spelen! Kwiek 3 heeft voor de tweede ach tereenvolgende maal verloren. Dit keer werd met 7-3 van Vriendenschaar 10 verloren. Na een zeer goede start heeft dit team nu de eerste plaats moeten af staan. Met één punt achterstand is ech ter nog veel mogelijk. In de vierde klasse hebben drie van de aanwezig zand hoger is dan het polder- vier teams gewonnen: peil en het soortelijk gewicht van de Kwiek4-Vriendenschaar resterende afsluitende lagen zeer Vriendenschaar 14-Kwiek 5 gering was. Het dwarsprofiel van het kanaal staat bij dit verhaal schematisch aangegeven. Om opbarsten van de bo dem te voorkomen, moest het kanaal 2 m dieper worden ontgraven, waarna op de bodem eerst een laag zand en daar na op dit zand en op de taluds een grindbestorting is aangebracht. Het ontgraven van de grond en het aan vullen met zand en grind moest onder water plaatsvinden, waarbij het water tot 1,0 m boven polderpeil moest wor- J"“ -1 om ook tjjjens de uit_ Een mooi brilleglas voor h°ge sterktes (-6 tot-18). Dikke ontsierende randen kunnen nu veel dunner.’ doordat de ringvaart ook daar kan wor den afgedamd. De constructie van het kanaal heeft de -p... nodige problemen opgeleverd, omdat ^en yorig najaar moest worden uitge- _400_969 WADDINXVEEN Het eerste team van de tafeltennisvereniging Kwiek heeft weer gewonnen. Ditmaal werd met 6-4 Vriendenschaar 6 verslagen. Piet Swart was goed voor drie overwin ningen. Samen met Martien Droog won hij ook het dubbel. Martien en Ja ques Brand wonnen ieder éénmaal. De stand in deze poule is nu: 1. TTVN17-12 2. Vriendenschaar 4 8-10 3. Kwiek 1 8-8 4. Flamingo’s7-7 5. Vriendenschaar 6 8-7 6. Eldos 1 8-2 Aangezien er een mogelijkheid bestaat staat [WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 APRIL 1977 [WADDINXVEEN Op de hoek Jan Dorrekenskade-Oost/Kanaaldijk wordt Moor de Waddinxveense bouw- en aan- nemingsmaatschappij P. Rehorst BV al tóruk gewerkt voor de bouw daar van 22 Idure semibungalows. Dit zijn de eerste huizen die er in het nu definitief zijnde [bestemmingsplan Zuidkade 1 zullen korden gebouwd. Met de grondver- koop voor deze woningen, waaraan de gemeenteraad zijn goedkeuring hechtte inde nacht van 9 op 10 juni 1976 als on derdeel van het befaamde package- ideal, is drie miljoen gulden gemoeid ge ketst. Op de plek van de 22 Rehorst-huizen het bestemmingsplan Zuidkade 1 In de overeenkomst zijn op het laatste nippertje geen bepalingen opgenomen, die straks de kopers van de 22 bunga lows zouden .verplichten de woning voor zelfbewoning te gebruiken en dus zou hij het hen verbieden het on roerend goed te vervreemden. Deze verplichting en dit verbod plegen in Waddinxveen te gelden gedurende een termijn van drie jaar vanaf de datum van de notariële overdracht. B. en W. kunnen alleen ontheffing verlenen in bijzondere gevallen als overlijden en echtscheiding, uitwinning door hypot- WADDINXVEËN De gemeente Waddinxveen probeert voor de prijs van één gulden het Van der Breggen-gemaal van het Hoog heemraadschap van Schieland over te nemen. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) heeft in de vorige week woensdagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en bedrijven gezegd dat de onderhan- delingen daarover gaande zijn. Eer der had de christen-democraat te kennen gegeven dat met dit gemaal aan de Kanaaldijk niets meer valt te beginnen, omdat het rijp zou zijn voor de sloop. Intussen is het water terhuishouding zouden moeten worden voor het gemaal al gedempt en zal de brug in de Kanaaldijk worden vervangen door een stuk weg. Het Van der Breggen-gemaal is overbodig geworden sinds aan de Noordringdijk (verlengde van de Ka naaldijk) bij de de in aanbouw pijnde Gouwetunnel het nieuwe gemaal Zuidplas is neergezet. Dit gemaal is een direct gevolg van de verdubbeling van rijksweg 12 (in feite de aanleg van een geheel nieuwe rijbaan naast de bestaan de weg tussen Utrecht en Wad- dinxveen/Gouda) en de bouw van de Gouwetunnel (een heel wat groter aquaduct dan zijn ’’oudere broer” in de Ringvaart Haarlemmermeer bij Roelofarendsveen). De nieuwe wes telijke toegangswegen tot de Gouwe tunnel, waar rijksweg 20 (Rotterdam- Waddinxveen/Gouda) aansluit op rijks weg 12, liggen in de Zuidplaspolder, die een polderpeil heeft van 6,40 meter heekhouder(s) en overige door het col lege vast te stellen bijzondere gevallen. De gemeenteraad was tien maanden geleden met 12 tegen 7 stemmen van mening dat de grondprijs op zich (waar mee de exploitatie-opzet met maar liefst f 1.900.000,- werd overschreden, waarvan 1.400.000,- wordt gestoken in de ontwikkeling van Zuidkade 1 en f 500.000,- in het fonds stadsuitleg voor de bouw van het gemeentehuis en een aantal groene plekken) elke specu latie zal uitbannen. ”De grote winst is eruit”, vond het college van Bur gemeester en Wethouders toen. WADDINXVEEN Deze week is het Paasvakantie-zwemfeest in het over dekte zwembad De Spiep in volle gang. Nog een paar dagen heeft de school jeugd het rijk alleen. We wijzen nog even op de mogelijkheid tot het beha len van het schoolzwembrevet A. Het proéfzwemmen hiervoor zal plaatsvin den op vrijdagmorgen 8 april van 9.00- 13.00 uur, terwijl het afzwemmen plaatsvindt op dinsdag 12 april eveneens van 900-13.00 uur. PROGRAMMA Vrijdag 8 april: vrij- en recreatief zwemmen van: 7.00- 9.00 uur; 13.30-16.00 uur; 16.30-20.00 uur; proefzwemmen schoolzwembrevet A van 9.00-13.00 uur. Zaterdag 9 april: Vrij- en recreatief zwemmen 10.00-12.30 uur; 13.00-16.00 uur. Zondag 10 april le Paasdag): De gehele dag gesloten. Maandag 11 april 2e Paasdag De gehele dag gesloten. Dinsdag 12 april: Vrij- en recreatief zwemmen van: 7.00- 9.00 uur; 13.30-16.00 uur; 16.30-17.30 uur; 19.00-20.00 uur; schoolzwembre vet A van 9.OO-13.OO uur. Tijdens het vrij- en recreatief zwem men diverse spelattributen in en rond het bassin, waarbij een gezellig muziek je de sfeer zal verhogen. L lijft, mag niet naar elders worden afge voerd, maar wordt eigendom van de gemeente en dient op een nader aan te wijzen plaats in het bestemmingsplan Zuidkade 1 te worden gestort. In de door notaris J. in ’t Hol bekrach tigde ’’samenwerkingsovereenkomst” tussen het Waddinxveense gemeente bestuur en Rehorst BV staat dat vrije vestiging zal zijn toegestaan, met dien verstande, dat deze woningen eerst ten verkoop mogen worden aangeboden en verkocht aan de bij de gemeente alsdafi bekende gegadigden voor aankoop van een bouwkavel op een andere plaats in ringvaart. Hoewel dat naar het lijkt nu niet meer direct van belang is kan bij een eventuele aanleg van rijksweg 3 (Rotterdam-Amsterdam) de bouwkos- ten van de dan te bouwen tunnel onder ontgraven heeft plaatsgevonden met de Gouwe gunstig worden beinvloed, draglines op schotten. De grootste j-J. ----■>--•- moeilijkheid was hier de afvoer van de vrijkomende specie,, omdat het werk door een samenloop van omstandighe- Si A i. WA

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 17