o‘V PARKER Speciale Grit attentie I Bibelot en Partyhome gingen feestelijk open II l¥ tiek Antiekbeurs in Gouda De WEEKMARKT is op Goede Vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. IMMANUËLKERKGEMEENTE LAAT KINDEREN TOE TOT HET HEILIG AVONDMAAL Wethouder AH. van Gent maakt balans op Vijkgebouw St. Victorwijk draait boven verwachting G. van Ringelenstein klopte op de deur a iiiHiiiiiiiiHiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiitimniiiiHHii EEN BRIL VAN GRIT DIE STAATDIE ZIT!!! I Grit optiek heeft vanaf 1 april een tweede optiekgebouw in Gouda. Ter gelegenheid van de 1 opening van ons nieuwe optiek- 1 gebouw, bieden wij u gedu- I f rende de gehele maand april g - in al onze vestigingen - bij lp aankoop van een bril of con- fe tactlenzen als feestelijke I p attentie een originele Parker I p ballpoint aan. P Illlflllllllllllllllllll^ O lil 1 1 1 11 S( Bingo- el alles ■<- flX[^ optiek-gebied het beste op Beks dia's, zodat een complete film on- tfoniplete geluidsinstallatie verzorgt het iju/Jkale gedeelte. Aan deze produktie I Mieke Verboom-Ververs en Marius Verboom. Op de foto ontbreekt "medefirmant" Ton Ververs. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. Aandachtig luisterend naar de in de grillbar-coffeeshop De Pijpela gehouden toe spraken zijn hier van links naar rechts te zien Teun Ververs jr., Annie Ververs-Kool, De kerkeraad Immanuëlkerk- - Gouda, Kleiweg 108 (tegenover Kleiwegbrug), tel. 01820 - 16033 - Gouda, Korte Tiendeweg 12 (hoek Koster Gijzensteeg), tel. 01820 - 13033 - Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41tel. 01820 - 18492 - Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, tel. 01828 - 4303 - Nieuwerkerk aan de IJssel, Winkelcen trum Dorrestein 21, tel. 01803 -4975 -Zwijndrecht, Passage 8, tel. 078 - 28033 - Zwijndrecht, Winkelcen trum Walburg, tel. 078 - 24486 - Umuiden, Bril ”lnn”, Kennemerlaan 92, tel. 02550 - 15072. MC1I1IWCC verwachting. fttdia-projevi rviiwiiu uivi c/v hulp van twee projectoren die via een de vraag nagedacht of de doop als voorwaarde moet gelden,voor toelating tot het Heilig Avondmaal, dan wel het afgelegd hebben van openbare belij denis van het geloof. Men was in grote mate eens met de gedachte dat krach tens hun doop kinderen en jongeren toegang hebben tot het Heilig Avond maal. Dat met de invoering van de zaak wordt gedacht tot de opvolger van de vertrekkende ds. Flink er is laat zich ra den. De uitvoering van het kerkeraads- besluit vraagt om een zorgvuldige werkwijze, waarbij gedacht moet wor den aan het onderricht, de begeleiding van oüders en kinderen en de gesprek ken met hen die moeite hebben met deze ontwikkelingen. Hierbij neemt de predikant een centrale plaats in. goede ondernemer", aldus de heer Van Ringelenstein, die zijn secretaris ook bedankte voor al het werk dat hij voor de middenstandsvereniging deed. Ten slotte is een goede secretaris de motor van iedere vereniging. "Een fijne bij zonderheid is dat wij in al die jaren dat we samenwerken nog nooit een conflict hebben gehad. Over beleidszaken wa ren er bijna geen meningsverschillen". De heer A. Kooyman, voorzitter van de winkeliersvereniging de Passage, be toogde dat het gat is gedicht in dit meest besproken winkelcentrum van Waddinxveen. "Boven het leven van Teus Ververs zou kunnen staan: Van patat tot bistro. Het is een man met bruisend ondernemerschap, waarvoor wij alle waardering en respect hebben”, zei de heer Kooyman. die meende dat het de families Ververs en Verboom ook in de Passage waarachtig wel goed zal gaan. Namens de familie sprak de heer D. Kool nog. Hij haalde herin- I' I ■'liueropvang aanwezig! ■ie cursussen beginnen w» ■r uci ivioc toegang/2,-. I 13 april: ■•00 uur P het neringen op aan het plan van Teus Ver vers om 17 jaar geleden voor f 240.000,- een hotel te kopen in Slied- recht. "Ik ben blij dat je dat niet hebt gedaan, want dan was je helemaal uit het gezichtsveld van onze familie vert rokken en hadden we nu misschien in het Hiltonhotel gestaan”, zei hij het vermoeden uitsprekend dat er over een paar jaar wel weer wat zou gaan gebeu ren. De heer T. Ververs sr. vatte zoveel ondernemingsgeest samen in de woor den "altijd wat” en bood een personen weegschaal aan. "Dat hij altijd moge slaan naar de positieve kant”. Bewon derende woorden werden ook geuit door de heer Verboom. Na de bijeenkomst in de Pijpela, waar een broer van Teus Ververs jr. als ceremoniemeester optrad in een gezel schap dat hij omschreef als "grijze Ver bomen, verstandige Kolen en. kale Ver vers", ging het gezelschap naar bistro Bibelot en het Partyhome. Bibelot is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.30 tot 14.30 uur en van 17.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 17.00 tot 21.00 uur en op zondag van 16.00 tot 21.00 uur. Op maandag is de bistro ge sloten. Het Partyhome is in het bijzon der geschikt voor recepties, diners, koude buffetten, vergaderingen en par tijen op elk gewenst moment. WADD1NXVEEN/GOUDA Met de Paasdagen is er weer een antiekbeurs in het Goudse Kunstmin - de 40e in suc cessie. Niet alleen voor de man met de "dikke portemonnaie”, maar voor ie der die liefde heeft voor de'mooie oude dingen van vroeger, is op de antiek beurs Gouda iets te vinden. Het aanbod varieert van kleine kristal len of zilveren voorwerpen tot majes- tueuse kasten; van indrukwekkende vuurwapens tot antiek speelgoed en sierlijke geklede poppen met porselei nen gezichtjes; van oude munten tot prachtige klokken. Om nog niet te spreken van ivoor, meubelen, gereed schappen, netsuke, schilderijen, aarde werk, porselein, tegels, etnografica, ge bruiksvoorwerpen etc. De antiekbeurs Gouda is open op 9, 10 en 11 april. De openingstijden zijn alle dagen van 11.00 tot 19.00 uur. Het ad res is Schouwburgcomplex Kunstmin, Boelekade 67, Gouda. Entreeprijs: vol wassenen f 3,50, kinderen tot en met 14 jaar vrije toegang. Jtaat. Het project omvat meer dan 300 Ka’s en duurt ruim 40 minuten. Een Moody Blues Special met Moody Blues Dia-project! traat, die met financiële steun van de gemeente tot speeltuin werden in gericht. Sindsdien is het voornamelijk deze speeltuinvereniging geweest, die een stukje jeugdwerk in de Victorwijk heeft gestimuleerd, alhoewel dat in ver band met gebrek aan een daarvoor ge schikte accommodatie in hoofdzaak tot het zomerseizoen beperkt bleef. Plannen tot realisering van een gebouw voor wijkwerk in de Victorwijk bleven sluimeren totdat in december 1974 de speeltuinvereniging "Zonnig Zuid” een verzoek tot financiële medewerking voor de vervanging van haar uit 1959 daterend clubgebouwtje bij de gemeen te indiende. Dit verzoek was voor het gemeentebestuur aanleiding een plan voor een gemeentelijk gebouw voor het jeugd- en jongerenwerk en het wijk werk in ruimere zin voor te bereiden. ea met 14 april zijn er verder „DEBONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 WADDINXVEEN In het jeugd- en vlijetijdscentrum De Bonkelaar is deze maand genoeg te doen. Na caba ret "220 Volt” en voor twee jazz- clncerten valt ook nog een avond geor- glniseerd door de Werkgroep Muziek rar De Bonkelaar. Een avond in de rij van specials (avonden in het teken van een popidool of groep). Na de Pink fioyd-special in februari, is er op woensdagavond 13 april een avond in h|t teken van de Moody Blues. Niet alleen wordt er de gehele avond muziek van deze groep gedraaid, met Kar tussen doorde "Moody Blues Sto- I', maar de Werkgroep Muziek kan et publiek pok een unieke dia-serie voorschotelen.) Uitgangspunt van dit project vormt de L.P. "Days of the Fu- Tre Passed”. Zoals iedere liefhebber tl weet schildert deze L.P. op poeti- Jhe en emotionele wijze het leven van alk: dag, met enerzijds een ondertoon van heimwee, anderzijds vol hoop en Hel dia-project wordt vertoond met be- i (Lrvloeisysleem en een stuurapparaat zbrgen voor een niet-onderbroken I meer dan een jaar gewerkt door twee studenten van de Academie voor Beel dende Kunsten, Rik van Iperen en Ger rit Oudshoorn. De avond begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt ■2,00. PROGRAMMA |n dan nu het programma in De Bon- fcelaar de komende week: Kwi/eritag 7 april: ■■00 uur Tekenen/Schilderen. ■Ui/a? 8 april: ■.30 uur Film "Fritz the Cat", de ■roemde Amerikaanse tekenfilm, pree 3,00. ■flirri/ag, zondag en maandag: Besloten. ■«'dag 12 april: ■•30 uur Vrouwensoos. Echtend. ^inderopvang aanwezig! weer. rw/erdug 14 april: lleen cursussen. I verband met de Paasvakantie zijn er ren kinderclubs. Deze beginnen weer P maandag 18 april. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 APRIL 1977 WADDINXVEEN Het wijkgebouw aan de St. Victorstraat in Waddinxveen-Zuid functioneert boven verwachting. Dat heeft wethou der AH. van Gent (Progressieven) maandagavond gezegd aan het slot van de openbare vergadering van de commissie wijkwerk Waddinxveen- Ztnd, welke door de wethouder voorgezeten commissie het beheer voert over dit kleine ontmoetingscentrum voor jong en oud in de Si. Victorwijk. Hei was zondag 3 april precies een jaar giMeden dat het wijkgebouw officieel Kor burgemeester mr. A. G. Smallen- bfoek in gebruik werd genomen. Voor dit spiksplinternieuwe onderkomen, dat ongeveer twee ton heeft gekost,' werd op september 1975 de eerste lal geslagen. De geschiedenis die aan iet wijkgebouw, waaraan tijdens de bggrotingsdebatten in de gemeenteraad van 1974 plotseling grote prioriteit werd toegekend, ten grondslag ligt gaat overigens een kleine twintig jaar terug. SPEELTUINVERENIGING Aan het eind van de vijftiger jaren werd iijde St. Victorwijk door een aantal be woners het initiatief genomen tot oprichting van een speeltuinvereniging. Deze vereniging, waaraan de naam ”- Zonnig Zuid" werd verbonden, kreeg na korte tijd van de gemeente Wad dinxveen de beschikking over een tweetal terreintjes aan de St. Victors- ZONDAGSSCHOOL In de maandagavond gehouden verga dering van de commissie wijkwerk is onder meer gesproken over het ver zoek, gedaan door het centrale evan gelisatiewerk van de Centrale Her vormde Gemeente, om op zondagmor gen in het wijkgebouw zondagsschool te mogen houden. Hierop zal negatief worden beslist, omdat er dan al clubac- tiviteiten worden gehouden, terwijl het evangelisatiewerk al huisvesting heeft en kan houden in de wijkschool St. Jo zef aan de Kanaalweg: Mogelijk is het wijkgebouw wel voor zondagmiddag voor dit doel beschikbaar, al wordt dit in de decembermaand moeilijker en is bergruimte niet beschikbaar. De commissieleden hebben verder af gesproken de vaste schoonmaakster binnenkort een handje te helpen met de "grote" schoonmaak” waaraan ook het eigen "dorpshuis” zal moeten gelo ven. Doorgenomen werden ook nog de activiteiten (hobbyclubs, 'kaartavonden en bingo-bijeenkomsten) die in de ko mende weken nog zullen worden ontp looid. Op zondag 15 mei zal het wijkge bouw worden gesloten tot het volgende winterseizoen. Gedurende de zomer maanden is het pand bij slecht weer wel een aantal dagen te gebruiken door de speeltuinvereniging "Zonnig Zuid”. Aan de hand van de in dit seizoen opge dane ervaringen zal voor 1977-1978 het nieuwe activiteitenprogramma worden opgesteld. Wethouder A. H. van Gent (Progres sieven), die zich ingenomen toonde met de regelmatigheid van de gehouden ac tiviteiten voor jong en oud en de daar voor vanuit de wijk aan de dag gelegde belangstelling, deelde de commissie wijkwerk nog mee dat nog altijd niet te zeggen valt of in het wijkgebouw de de pendance van de Christelijke Openbare Bibliotheek en Leeszaal ondergebracht zal kunnen worden. Er is daarvoor door het architecten- en ingenieursbureau Treffers Polgar van de Middelburg- seweg wel een schetsplannetje gemaakt. Rest ons nog de opmerking van de commissievoorzitter Van Gent, die bij het opmaken van een jaar wijkwerk in de St. Victorwijk opmerkte dat het op langere termijn dienstig te vinden dat dit werk zal worden gekoppeld aan het gesubsidieerde jeugd- en jongeren werk. 'Dat is namelijk de enige ma nier om te zijner tijd aan een beroeps kracht te kunnen komen, zonder dat daarvoor de eigen indentiteit van het huidige wijkgebouw behoeft te worden aangetast. „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 1 Ketelhuis is er de komende week f111 vo|gende te doen: Vierdag? april: ■Ursus dansen voor beginners. april: rissen 16.30 en 17.00 uur terugkomst Uir et f>aaskamp bij ‘t Ketelhuis. De U (^ustaat k'aar voor de ouders vanaf aprii r‘en activiteiten. ^“812 april: Inntersveren'ging Waddinxveen van 22.00 uur VOor tot en met 12-jarigen van Iniei i?1 '7.00 uur. Deze middag kan er ■en a CS en noë wat geknutseld wor- de kinderen. De entree bed- r?1 ƒ0,50. Fps volksdansen van 20.00 tot 22.00 |ln 12 tot tisch dreigde te worden. Waar ruimte voor puur zakelijke gesprekken soms moeilijk te vinden was. Maar het is gelukt en vanmiddag met deze opening is de Passage compleet. Gelukkig is het niet zo, zoals ik bij de officiële opening opmerkte, dat het venijn in de staart zit. We zien hier een brok gezonde on dernemingsgeest, een brok doorzet tingsvermogen waarop velen van ons jaloers kunnen zijn". NA PATAT FRITES Teus Ververs jr., wiens ouders de opening bijwoonde, en die in de hulde werden betrokken omdat ook zij veel hadden betekend voor de Wad- dinxveense gemeenschap, begon 25 jaar geleden als melkman, bakte en ver kocht patat-frites, had een restaurant en een bodega en heeft nu Bibelot en het Partyhome. "Dat is dacht ik toch wel een schoolvoorbeeld van het on dernemer zijn. Het durven nemen,van verantwoorde risico's en daarbij de moeilijkheden niet uit de weg gaand: het zijn de ware kenmerken van een Dit is het interieur van de 38 zitplaatsen tellende bistro bibelot. De inrichting is oud-Hollands. Op aparte wijze is gebruik ge maakt van de welbekende bielzen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Met een klop op de deur verklaarde maandagmiddag de heer G. van Ringelenstein, voorzitter van de af deling Waddinxveen van het Koninklijk Verbond van Ondernemingen (de plaatselijke middenstandsvereniging), bistro Bibelot en het Partyho me in het winkelcentrum de Passage voor geopend. Met de feestelijke ingebruikname van beide zaken van Teus Ververs jr. en zijn schoonzoon Marius Verboom is ook de het langst leeg gebleven ruimte van 270 vier kante meter, snds de opening van het groter gegroeide winkelcentrilm in november 1975, bezet. Bistro Bibelot en het Partyhome zijn twee eet- en drinkgelegenheden gewor den waar het uitstekend toeven moet zijn. In de door de ex-eigenaar van bar- bodega Royal-Inn geleide bistro met de Franse naam voor snuisterijen is op een zeer bijzondere wijze gewerkt met biel zen. Met dit stoere materiaal van de Nederlandse Spoorwegen zijn een belangrijk deel van de 38 zitplaatsen gecreërd. De oud-Hollandse inrichting zorgt voor een smaakvolle omgeving, welke door de moderne keuken ge scheiden wordt van het Partyhome, waar Marius Verboom - de man van de eveneens in de Passage gevestigde grillbar-coffeeshop de Pijpela, die nu in handen is van Ton Ververs - de scepter zwaait. Ook het Partyhome, een plek voor 120 mensen, is een bijzonder sfeervol aangeklede ruimte, met open haard. Tijdens de maandagmiddag na de officiële opening gehouden receptie werden dan ook heel wat waarderende woorden geuit over de opzet van beide zaken aan het adres van Teus Ververs jr., zijn vrouw Annie Ververs-Kool, hun dochter Mieke Verboom-Ververs, hun schoonzoon Marius Verboom-Ververs en hun zoon Ton Ververs. LAATSTE HINDERNIS GENOMEN Middenstahdsvoorzitter G. van Rin gelenstein bracht in herinnering dat het toch nog bijna anderhalf jaar had ge duurd voordat de ruimte naast de Spar een bestemming zou krijgen. "Met de vestiging van Bibelot en het Partyhome is de Passage vol en is de laatste hinder nis om zover te komen genomen. On getwijfeld tot vreugde van alle hier ge vestigde winkeliers en niet minder voor de middenstandsvereniging", sprak de man die de officiële opening zou ver richten in grillbar-coffeeshop de Pij pela waar de genodigden eerst werden ontvangen. Hij vond in deze opening opnieuw het bewijs dat de plaatselijke middenstand nog springlevend is. Vanzelfsprekend ging de heer Van Ringelenstein er niet aan voorbij dat hij juist te gast was bij Teus Ververs, één van de hoofdrols pelers in het Passage-stuk. Hij liet de gedachten daarom even terug gaan naar al die jaren van voorbereiding, waarin de man die hij toesprak zo’n grote rol heeft gespeeld als secretaris van de middenstandsvereniging. "Wat dat betreft: Als er één een beetje recht zou hebben op een goede plaats in dit winkelcentrum dan ben jij dat ook”. De heer Van Ringelenstein: "Uren en uren zijn er vergaderd. Bergen werk zijn er verzet in een periode van voor bereiding die meermalen zelfs drama- den gehouden gemeente-avondenj als jongeren aan het Heilig WADDINXVEEN - van de hervormde gemeente heeft na een tweetal kortgel- zijn mening uitgesproken, dat om kin deren en j Avondmaal te laten deelnemen als voorwaarde voor toelating de doop dient te worden gehanteerd, en niet de openbare belijdenis van het geloof. De praktische uitwerking van dit besluit zal echter worden opgeschort totdat de nieuwe predikant zijn intrede heeft ge daan. Zoals bekend verlaat ds. N. J. Flink de gemeente op zondag 17 april. In een toelichting op dit besluit van de kerkeraad wordt gezegd dat het geno men is na de op 7 februari en 7 maart gehouden gemeente-avonden. Op de eerste gemeente-avond is vooral over

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3