Miss Lente en Dit is hem: Dexter Gordon «3 Lezers schrijven Ons Begin en St Joseph werken samen in stichting de eerlijkheid n ”Den Uyi is een goede man, dat zie je zo” Vol. Evang. gemeente De WEEKMARKT is op Goede Vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Verboom Jakelaardij B V 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of01821-2268 Geld kinder- kledingbeurs naar Klimop- padvindsters Leerlingen van De Rank ook aan’t feesten Waddinxveen blijft alleen over Kosters krijgen aandacht CONCERT VOORWAARTS j WADDINXVEEN Na de bijzonder geslaagde en druk bezochte T jaarlijkse uitvoering van het fanfarecorps Concordia in het Gereformeerd A Verenigingsgebouw komt de brassband Voorwaarts op vrijdag 22 april j met haar jaarlijks populair concert. Ook Voorwaarts zal, onder leiding i van de heer A. Bosch, in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de I Stationsstraat concerteren. Begonnen wordt om acht uur. Na afloop is er y gezellig samenzijn. Gastarbeid onderwerp expositie ,v. KOOP RECHTSTREEKS UW |- ORGEL OF PI ANÖL - IN BODEGRAVEN Y RECEPTIONISTE spant gouda llJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlilllllllllllllll -1 BOSKOOP Bethelkapel Burg. Colijn- straat, Boskoop. koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek millllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllKHIKlIllffl Centrum van fabrikagK import en verkoop •.y Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. a venhuizen. De SSW is al aan het adverteren geslagen voor een in vaste dienst te benoemen administrateur. Noor Waddinxveen is deze ontwikkeling een hard gelag, omdat deze woningbouwvereniging juist zeer lang geprobeerd heeft tot een fusie van de drie Waddinxveense woningbouw verenigingen te komen. Dit lukte tot nu toe nooit, omdat de kleinere corpora ties meenden hun identiteit te zullen vefliezen en overvleugeld te worden door het grotere Waddinxveen. Gezien het feit dat Ons Begin en St. Joseph de laatste jaren redelijk zijn gegroeid en ze [apart geen professioneel apparaat van de grond zouden kunnen krijgen sloe gen ze de handen ineen. opleidingen w EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 APRIL 1977 WADDINXVEEN De woningbouwvereniging Waddinxveen zal alleen verder moeten na enkele jaren van overleg de besturen van de christelijke woningbouwvereniging Ons Begin en van de rooms katholieke woningbouwvereniging St. Joseph definitief hebben besloten .samen te werken. Dat gebeurt in de Stichting Samenwerkende Woning- bouwkorporaties (SSW) in Waddinxveen, welke spiksplinternieuwe r Bonkelaar beginnend optreden is f 7,50. Houders van het cultureel jongeren paspoort en leden betalen f 5,-. Inlichtingen en plaatsbespreken. 079- 314767. f Ai. "A- f stichting het beheer voert over 1100 woningen in Waddinxveen en Ze- Begin), afd. Zevenhuizen), C. Rijnsbur- J Zondags 10.00 uur. Dinsdags bijbelstudie 20.00 uur. .UdNBM, 'W - ‘V, w. het voor het kabinet-Den Uyl op neemt. Ook van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek is bekend dat hij een tweede kabinet met de socialisti sche lijsttrekker graag verwelkomt. Van zijn visie liet hij onder meer blijken in een niet lang geleden ge houden vergadering van de raads commissie voor algemeen bestuurlijke zaken. Op de dag dat het er naar uit zag dat het kabinet-Den Uyl zou val len was er net een vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw aan de gang. Daarin werd het politieke nieuws over de breuk door een zicht baar verslagen mr. Smallenbroek ver werkt. "En Aantjes en Boersma dan? Ze zijn toch warme voorstanders van de samenwerking met de progressie- ven?", liet hij zich toen on vallen. Voorzitter: A. van Doorn (woning bouwvereniging Ons Begin), sekreta- ris: P. J. A. Nootenboom (woningbouw vereniging St. Joseph), penningmees ter: Th. J. Janmaat (woningbouw vereniging St. Joseph), leden: H. G. van den Dool (woningbouwvereniging Ons ger (woningbouwvereniging Ons Begin) en L. A. van der Werff (woningbouw vereniging St. Joseph). dertien lukraak opgebelde mensen. Onze plaatsgenote had overigens nog meer te vertellen: "Nee, ik heb niet veel verstand van politiek, ik volg het allemaal niet zo, maar dat CDA is me zwaar tegengevallen. Eerst dacht ik, dat het wat zou worden met die mooie toespraak van meneer Van Agt, daar was ik echt een beetje ka pot van. Ik zei toen we dat gehoord hadden op de televisie tegen m’n man: jo, dat is groot en verheugend nieuws, de christenen komen tot be kering. Zal nu alles toch nog anders worden. Maar zulke mooie woorden worden blijkbaar vergeten zodra een vinger wordt uitgestoken naar het be zit. Het lijkt wel of er in de Bijbel staat: vergader u schatten op aarde”. De Waddinxveense huisvrouw, die in "Hervormd Nederland” anoniem aan het woord komt, is niet de enige die WADD1NXVEEN/DEN HAAG - "Ik vind het jammer voor Den Uyl, een goede man, dat zie je zo. Wat voor nare zaken heeft hij de laatste vier jaar al niet opgeknapt. En dan vlak voor de eindstreep een stok tussen je benen gestoken te krijgen door zo'n engerd als Van Agt”. Dat zegt deze week een 29-jarige, niet met name genoemde, huisvrouw uit Waddinxveen in het oecumenisch opinieweekblad voor kerk, cultuur en samenleving "Hervormd Neder land”. Zij werd door de redactie van dit blad opgebeld voor haar reactie op de val van het kabinet-Den Uyl. ”- Hervormd Nederland” wilde weten hoe de zogenaamde gewone mensen de Haagse breuk zien. Vandaar ook dat mini-interviewtje via de telefoon met de Waddinxveense huisvrouw van tregen de dertig jaar, één van de werd uitverkoren. Deze 17-jarige is lijdelijk in Waddinxveen en uitge zonden door de Amerikaanse organisatie "Youth for Understanding". Ze logeert hij de familie Piet Glasheek en zit op de protestants-christeljke MA VO. Blijkens een verslag van The Old Classic kreeg zij de wisselbeker uit handen van Elma Zij- leman. de Lente-miss van 1976 en verder de nodige cadeaus. Elma zelf werd dit maal tweede. Wie weet maken we het nog eens mee dat een Waddinxveens meisje in Waddinxveen tot Lente-miss zal worden uitgeroepen, zonder overigens in de des kundigheid van de jury te willen treden). WADDINXVEEN Een groot deel van de netto-opbrengst van de vorige maand in het jeugd- en vrijetijdscent rum De Bonkelaar gehouden kin- derkledingbeurs is geschonken aan de Klimopgroep (waterpadvindsters) van Scouting Nederland in Waddinxveen. De leidster, mevrouw E. H. Ligterink (Henegouwerweg 112) heeft inmiddels gezegd op welke wijze het geschonken bedrag wordt besteed. In de afgelopen winter hebben de meis jes van de Klimopgroep een casco van een zeilboot opgeknapt. Met het geld van de kinderkleidingbeurs kan nu de uitrusting van de boot aangeschaft wor den, n.l. mast, zeilen, riemen. Deze zo mer gaat de groep op zomer-zeilkamp en dan komt de boot goed van pas, ook om in te slapen. De tocht gaat over de verschillende Zuid-Hollandse plassen. Normaal wordt er om de week in Reeu- wijk gezeild; nu er twee boten zijn kun nen de ongeveer 14 meisjes elke week zeilen (met één boot was dat om de week, maar dan gaat de animo er snel af). Rest nog te vermelden dat van de hoe veelheid op de kinderkledingbeurs in genomen kleding 70% verkocht is. De geschonken kleding ging naar kin deren van buitenlandse werknemers. (Naschrift redactie: Ook ons is opgevallen dat Lente-misses al drie jaar lang ken nelijk niet uit Waddinxveen zijn te halen. Maar wij willen niet treden in de deskun digheid van de jury waarover het jaarprog ramma van de Waddinxveense dansvereni- ging The Old Classic het heeft. Niettemin, na de Goudse meisjes in het verleden, was het nu de Amerikaanse Janice Schmidt die WADDINXVEEN Als afsluiting van de feestelijkheden rondom de opening van het nieuwe gedeelte van de chris telijke school voor lager en nijverheid sonderwijs LHNO De Rank aan de Es- doornlaan werd er afgelopen vrijdag een dag georganiseerd voor de leerlin gen. Velen gingen naar school met 't gevoel van: Wat staat ons hier op 1 april te wachten? Maar... een grap was de dag allerminst. Rond 9 uur was ’t een ware Kakofonie in de school. On der 't zingen van allerlei kleurerliedjes, moest iedereen z’n eigen groep zien te vinden. Nadat dit gelukt was, konden de leer- lingen hard aan de slag gaan, met de opdrachten die uitgevoerd moesten worden. Deze liepen uiteen van een serie "theorievragen” tot het vervaar digen van een robot of kinderwagen met licht en geluid. 's Middags werd het feestprogramma voortgezet. Alle groepen moesten voor het voetlicht treden, om het resultaat te laten zien van een morgen hard wer ken. Om de beoordeling zo goed mo gelijk te laten verlopen, was er een jury aanwezig, die wel een zeer moeilijke taak had. De shows werd afgewisseld met een quiz der wijzen. De bekendmaking en uitreiking van de prijzen, door de jury betekende het einde van een zeer fees telijke en in alle opzichten uitstekend geslaagde dag. WERKAPPARAAT "Juist nu het takenpakket van de wo ningcorporaties van overheidswege sterk wordt uitgebreid, is het onmo gelijk om naast de bestuurstaak ook de beheerswerkzaamheden in de avondu ren uit te voeren”, zeggen de samen werkende woningbouwverenigingen in een. verklaring, die ons afgelopen vrij dag bereikte. Óm te komen tot het ge wenste professionele werkapparaat wordt voorrang gegeven aan de opzet van een administratieve dienst. "Een verdere uitbreiding van het woningbe- zit door nieuwbouw (in het bestem mingsplan Zuidkade 1 - redactie) of toetreding van andere participanten (laten we zeggen de woningbouw vereniging Waddinxveen - redactie) kan bijdragen tot een nog beter wo- ningbeheer”, zo wordt gezegd. Met de oprichting van de Stichting Sa menwerkende Woningbouwkorpo- raties (SSW) komt - zo is de bedoeling - geen einde aan de zelfstandigheid, de identiteit of de vrijheid van initiatief voor Ons Begin en St. Joseph. De doel stelling van de nieuwe beheersorganisa tie is om vanuit de christelijke visie op mens en maatschappij voor de volks huisvesting te werken. En dat ten be hoeve van de twee samenwerkende wo- ningbouwkorporaties in Waddinxveen en in Zevenhuizen, maar ook eventueel die in omliggende gemeenten. BESTUURSSAMENSTELLING Voorzitter A. van Doorn en secretaris J. G. Valk van de christelijke woning bouwvereniging Ons Begin en voorzit ter P. J. A. Nootenboom en secretaris A. L. M. Boer van de woningbouw vereniging St. Joseph hebben laten we ten dat het SSW-bestuur als volgt is sa mengesteld: WADDINXVEEN Deze maand staan twee kosters van kerken in Waddinxveen in de belangstelling: de heer B. P. van Tienhoven, omdat hij op I april er bij stilstond al 12'f jaar koster van de hervormde Im- manuëlkerk te zijn en de heer H. P. Gerts, omdat hij komende zaterdag 65 jaar wordt en dan een punt zet achter zijn kosterschap van de rooms-katholieke St. Victor- kerk. In het maandblad van de Immanuël- kerkgemeente schrijft ds. N. J. Flink over "zijn" jubilerende koster waarderende woorden. Als een pre dikant het over het werk van de kos ter heeft kont je het volgende aan de weet: "Een dominee wisselt nogal eens van kansel. Een koster is honk vast. De manier waarop de dominee naar de liturgietafel of kansel gaat, geeft vaak een indikatie van het kali ber van de te houden preek. Onze koster is altijd even kalm en beminlijk. Of de kerk nu boordevol -h. oj matig bezet is. En wanneer tijdens de dienst de zon wat fel in de ogen schijnt of het sombere weer het f-en 'n het Liedboek wat bemoei lijkt. dan gaat ineens zachtjes de luxaflex omlaag of wordt het licht ontstoken. De koster verzorgt ons ook tijdens de dienst. Je staat er niet to hij stil, het gaat allemaal zo van zelfsprekend. Je hebt er geen idee van wat het werk van de koster alzo inhoudt. Om nog wat bijzondere werkzaamheden te noemen: karpet ten versjouwen en banken en stoelen verplaatsen bij een trouwerij, toga’s van dominees vast- en weer loskno pen (vroeger droegen veel domipees n°g een toga met van boven naar beneden om de vier centimeter een knoopje), zorgen dat de dominee koffie krijgt met één, twee of vijf!) klontjes, enz.". Tot zover ds. Flink over koster Tienhoven. rastoor P. Olsthoorn meldt in het kerkhlaadje van de St. Victorparo- chie, Victorientje van Waddinxveen. het met pensioen gaan van koster Gerts. Hij :et kolttende zaterdag ee't punt achter het "wonderbaar- itlke kosterswerk". zoals meneer Pastoor dat noemt. Pastoor Olst- toorn: Het zal voor hemzelf, voor -'in vrouw en kinderen, een nieuwe rrvaring zijn als hij in het weekend met meer hoeft op te draven. We be danken hem alvast voor al dat ach- rondwerk. We hadden in hem e,en prima koster, en we hopen dat h'l nu hartgrondig kan gaan genieten van al die dingen waar een 'nens in zijn actieve tijd niet aan toe komt." ^an de koster van de St. Victorkerk "f 'dt tijdens de hoogmis van Eerste oasdag. '5 morgens om tien uur, ujscheid genomen. Daarna is er in tet wijkgehouw aan de St. Victors- raat een receptie, die om half elf jgmt. Aan de koster die het La- Jn nog op zijn duimpje kent zeggen Ad multos annos", aldus pa- Oor Olsthoorn. die er nog gauw l'an l°rvoegt: "En er komt geen duwekoster. Mag niet!" Dexter Gordon. (Föto: Weekblad voor Waddinxveen/Raijmond Peter). WADDINXVEEN Het Weekblad vor Waddinxveen heeft het al een paar maal aangekondigd. maar zaterdagavond 16 april is het dan zover dat de nu 54-jarige Amerikaanse tenorsaxofonist Dexter Gordon met zijn kwartet opt reedt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar. Dat betekent topmusi- ci in ons Gouwedorp. Naast Dexter Gordon zijn te zien en te horen de Spaan se pianist Tété Montoliu, de bassist Bert Thompson en de drummer Ray App leton. De toegangsprijs voor dit zaterdagavond 16 april om negen uur in De Van het zaterdagavond 19 maart in het Anne Frank-centrum gehouden Lente dal van de Waddinxveense dansvereni- ging The Old Classic, op welke avond Miss Lente werd gekozen, heb ik zeer genoten. Ik heb gedanst en gelachen. Gedanst op muziek van The Westplas Melodians uit Aalsmeer en gelachen om het bestuur van The Old Classic, dat zich tot twee maal toe heeft laten manipuleren door een zeer inconse- quentejury. De eerste maal was het wachten op een jury, die pas om 9 uur op kwam draven. Weet u, voorzitter, dat het een uur van ons entreegeld gekost heeft? Mijn complimenten voor de band. Deze heeft wel bekend gemaakt, toen ge speeld ging worden, dat het wachten was op de opening. Wat uitermate correct was. Dan de Miss-verkiezing zelf. Gelooft het bestuur zelf nog in een eerlijke ju rering, of heeft het bewust mee gewerkt aan iets dat de Miss Lente-verkiezing tot het verleden doet behoren. Het zou zeer goed zijn als de bestuursleden de oren eens te luisteren had gelegd in de zaal. Is het zich niet bewust van de vele kritieken, die wij schijnbaar wel horen, maar de bestuursleden niet? Gelooft u zelf dat het Amerikaanse meisje gewonnen zou hebben, nee toch? Wist u al dat nr. 1 van veHeden jaar de beker niet zou krijgen? Das een mening uit de krant, en naar voren ge bracht door een interviewer tegenover Miss Lente 1976. Deze vond het niet correct dat zij meedeed. Waarom dan de wisselbeker? Dit moest mij van het hart als antwoord op de vele eenzijdige stukken in som mige kranten. Mej.J.J. DE BRUIN Meidoornstraat 42 1-- BODEGRAVEN 1 TEL. 01726-12541 KERKSTRAAT 2-28 betalingsspreiding inruilen franco levering landelijke service-dienst enzovoort icivri. isc iisc guugo/,' v v... Y f* F i WADDINXVEEN/GOUDA In de periode tot en met 1 mei 1977 wordt in het Stedelijk Museum "Het Catha rina Gasthuis" te Gouda een ten toonstelling gehouden die beoogt een beeld te geven van arbeidsmigratie in het algemeen alsmede van de situatie van de in Gouda wonende en werkende buitenlandse werknemers en hun gezin nen. De tentoonstelling is kortge leden geopend door drs. J. P. Pronk, minister voor ontwikkelingssa menwerking. De expositie wordt geor ganiseerd door drie Goudse instellin gen, het Stedelijk Museum "Het Cat harina Gasthuis”, de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers "Rijn en Lek” en de Openbare Biliotheek Gou da. Weinigen realiseren zich dat gastarbei ders buitenlanders zijn die door econo mische omstandigheden gedwongen worden hun eigen land, cultuur, fami lie. gezin te verruilen voor een vreemd land waarin zij moeizaam, vervreemd en vaak slecht geaccepteerd hun weg zoeken. Mannen van het platteland van Marokko voor wie, om hun gezin te voeden en te kleden, maar één mo gelijkheid bestaat: werken in een Ne derlandse fabriek. Of mannen uit de bergstreken van Turkije die hier als schoonmaker onze ziekenhuizen, kan toren en straten schoonhouden enz. Weinigen van ons realiseren zich ook "hoe dat nou allemaal zit" met deze mensen. Wat het betekent om hooguit één keer per jaar je gezin te zien. Wat je allemaal moet doen als je je gezin wilt laten overkomen. Wat je allemaal moet betalen van het minimumloon dat je verdient in de slechtste banen. De banen die Nederlanders niet meer wil len doen. Wat het betekent om de taal niet te kunnen spreken en verstaan. De tentoonstelling bestaat in feite uit drie delen: Het stedelijk Museum Het Catharina Gasthuis exposeert een collectie schil derijen van de schilder Peter Blokhuis: geschilderde portretten van Marokka nen en Turken in Nederland en van hun families in Marokko en Turkije. De schilderijen zijn eerder te zien ge weest in het Arnhems Museum en in De Doelen te Rotterdam. Peter Blok huis hoopt met zijn schilderijen bij de Nederlanders een beter begrip te wek ken voorde vreemdelingen in hun mid den. De Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers "Rijn en Lek" sluit hier bij aan (in dezelfde zaal) met een expo sitie die een indruk geeft van de oorza ken en gevolgen van gastarbeid en de situatie van de buitenlanders in Gouda op het gebied van wonen, werken, on derwijs enz. Dit beeld zal gegeven wor den aan de hand van foto’s en gebruiks voorwerpen uit de herkomstlanden en foto's, knipsels, kaarten, schema’s enz. die een beeld geven van de Goudse si tuatie. Bovendien zullen permanente diaseries en videoprogramma's over deze onderwerpen te zien zijn. De Openbare Bibliotheek tenslotte i stelt haar ruimte beschikbaar voor een stand die ais het ware een 'uittreksel' i vormt van de grote tentoonstelling in het Museum. Er is tevens documenta- tiemateriaal alsmede Turkse en Marok- kaanse boeken aanwezig. Bovendien zullen in deze stand de resultaten te zien zijn van een projekt "Gastarbeid" dat de leerlingen van een aantal Goud- se scholen in samenwerking met de or ganisatoren hebben verwerkt. Naast bovengenoemde activiteiten is er nog een aantal filmprogramma's, lezin gen en discussies gepland. Het prog ramma hiervoor zal nog bekend wor den gemaakt. ■f. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 5