Ruzie Distelders nu uit de wereld wniy Minister Boersma steunt gemeente TOItBAS I J de pater - makelaardij b.v. waddinxveen i Radio - T.V. 1 defekt I Bel dan om Eminent BV verhuisd te krijgen Donderdagavond koopavond! Nieuwsblad Onafhankelijk KEUKEN GEOPEND LUXAFLEX Fa. v.d. Linde Saneringsplan komt volgende week in gemeenteraad GEMEENTERAAD Verboom Makelaardij B.V. 01828-2309 «j Koster Gerts met pensioen Commissaris mr. M. Vrolijk op werkbezoek in Waddinxveen I I I I in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen I I dli I I II, Eindeloze J kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu... (LidNBMJ I I Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 32e JAARGANG - Nr. 1507 DONDERDAG 14 APRIL 1977 1 t Vraag vrijblijvend offerte. Passage 210, Waddinxveen, Telefoon 01828-6695 v"- Zuidkade 6 Naast Verbakel ZONNESCHERMEN HORREN JALOEZIEËN ROLGORDIJNEN O SERVICE CENTRUM voor Radio en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen Tel. 5890 v c Dorpstraat 38, Waddinxveen tel. 2373 w Waddinxveen j Woensdag 20 april, raadzaal gemeentehuis, 19.30 uur Dinsdag t/m vrijdag van 11.30 - 14.30 uur van 17.00 - 21.00 uur Zaterdag van 17.00-21.00 uur Zondag van 16.00-21.00 uur GRAAG VROEGTIJDIG RESERVEREN. Met spoed vragen wij woonhuizen te koop! H Onze vaste relaties kopen graag op vlotte wijze een voor hen pas- J send pand. neel voordelen, ook de klanten zouden meer naar c_ centra toegetrokken kunnen worden. Gaandeweg blijkt de vi,' Alphen aan den Rijn, Katwijk, Sassen- heim en Winschoten zijn 262 men sen 22,5%) werkzaam ten behoeve van Eminent. Zowel naar aard als naar omvang zijn de door Eminent BV uit bestede werkzaamheden voor die so ciale werkplaatsen van groot belang. Door de voorgestane uitbreiding van activiteiten van Eminent BV zou overi gens nieuwe werkgelegenheid tot een maximum van ca 100 personen op de sociale werkplaatsen kunnen ontstaan. Naar verluidt staan de directies van genoemde sociale werkplaatsen posi tief tegenover eert groter werkaanbod door Eminent. Ik wil mij daar graag bij aansluiten.” ”Op grond van de grote betekenis wel ke Eminent BV heeft voor (de groei van) de werkgelegenheid in Wad dinxveen en omgeving en voor een aan tal sociale werkverbanden in de naaste omgeving wil ik er graag bij u op aand ringen die belangen bij uw besluitvor ming over het verzoek van de gemeente Waddinxveen om een bijdrage in het kader van het Besluit bijdragen reconstructie- en saneringsplannen, zo veel mogelijk te laten meewegen,” al dus de minister van sociale zaken, drs. Boersma. aanzienlijk aantal arbeidsplaatsen en tevens om handhaving en mogelijke uitbreiding van uitbestede werkzaam heden aan sociale werkverbanden in de omgeving. Naar mijn overtuiging moet aan behoud en verruiming van werk gelegenheid in de Goudse regio groot belang worden gehecht omdat de af gelopen tijd enkele bdrijven in die regio zijn gesloten of naar elders zijn verp laatst. Realisering van de plannen van Eminent BV in Waddinxveen betekent een zeer gewenste versterking, in kwantitatieve en kwalitatieve zin, van de werkgelegenheidsstructuur voor Waddinxveen en omgeving. Het gaat om kwalitatief goede arbeidsplaatsen, die tevens leiden tot vergroting van de diversiteit van het arbeidsplaatsenbes tand. Voorts kan worden opgemerkt dat de werksituatie en arbeidsomstan digheden bij Eminent BV, ook voor de ongeschoolde en 'geoefende werk nemers, goed kunnen worden ge noemd.” ”Wat betreft enkele Sociale werkplaat sen geldt dat een aanzienlijk deel van de aldaar verrichte werkzaamheden ge schiedt in opdracht van Eminent BV. Van de totale bezetting van 1166 man op de sociale werkplaatsen van Gouda, neem daarom.... door de gemeenteraad vastgesteld het bestemmingsplan ’’Recreatieplan Gou- webos” en de 3e herziening van het bestemmingsplan "Groenswaard 111”. Tegen deze vaststelling zijn zowel bij de raad als bij de provincie bezwaren inge diénd door enkele bewoners van het Distelveld. Deze bezwaren richtten zich - kort samengevat - tegen de even tuele bebouwing van en/of de aanleg van een weg op een perceel grond. Dit perceel, onmiddellijk ten noorden van het Distelveld en eigendom van de gemeente Waddinxveen, is gelegen in het gebied van het bestemmingsplan ”- Recreatieplan Gouwebos”. In het gebied van de 3e herziening van het bestemmingsplan ’’Groenswaard lil” zijn begrepen een 21-tal geprojec teerde woningen van eep complex van 79 woningwetwoningen. Tezamen met 11 koopwoningen in de zgn. beschutte sfeer zullen deze woningen gerealiseerd worden door de woningbouwvereni ging ”Ons Begin” en ’’Waddinxveen”. Voor het verlenen van bouwvergunning voor eerstgenoemde 21 woningen zijn verklaringen van geen bezwaar beno digd. In het kader van de procedure ter ver krijging van voormelde verklaringen heeft op dinsdag 29 maart 1977 ten pro- vinciehuize een hoorzitting plaats ge vonden. Deze hoorzitting is het begin geweest van een hernieuwd overleg met betrokkenen teneinde de bouw van de bouw van de woningwetwoningen zo min mogelijk te vertragen. Het college is er vervolgens in geslaagd met betrok kenen een overeenkomst te sluiten tot het vestigen van een erfdienstbaarheid op het bovenvermelde perceel. Deze erfdienstbaarheid houdt in een verbod om op het noordelijk van het Distelveld gelegen perceel bouwwerken op te richten of parkeerterrein, kampeerter rein, stortplaatsen of wegen aan te leg- julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 DOKTERSDIENST ZATERDAG Arts: J Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: Van Doorn, Pr. Bernhardlaan 3-5, tel. 4162 DOKTERSDIENST ZONDAG Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 2676 Apotheek: Van Doorn, Pr. Bernhardlaan 3-5, tel. 4162 Verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 6801 MEDEDELING: De medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan I wachten. Spreekuren: 's morgens van 10 tot 11 u., 's middags van 4 tot 5 uur. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 eerste gedachte 350. Op he; terrein bij de Kerkweg-West zullen 45 woningen gebouwd kunnen worden. De be doeling is wel dat er meer premie- koopwoningen komen en minder wo ningwetwoningen. Wat de financiële kant van de zaak betreft wordt de gemeenteraadsleden duidelijk gemaakt waarom eerst een hogere bijdrage uit het saneringsfonds nodig werd gevon den, namelijk 7,6 miljoen gulden in plaats van de thans gevraagde 5,5 mil joen. Kijkend naarde werkgelegenheid zal Eminent in de nieuwe vestiging in staat zijn het personeelsbestand van 80 te laten uitgroeien tot 250 in 1982. Burgemeester en Wethouders hebben de gemeenteraad dan ook voorgesteld te besluiten tot ruiling van de terreinen van Eminent BV tegen het aan de Sta- ringlaan gereserveerde industrieter rein, alsmede het betalen van een bedr ag van ƒ9.500.000,- aan Eminent BV als vergoeding voor de thans op haar terreinen aanwezige opstallen en wer ken en voor verplaatsingskosten. Ver der heeft het college gevraagd in te stemmen met het aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening gedane verzoek om een bijdrage van 5,5 miljoen gulden uit het minis terieel reconstructie- en saneringsfonds en accoord te gaan met de herziening van de bestemmingsplannen Zuidkade 1 en Dorpstraat en de daaraan ten grondslag liggende nieuwe exploita- tieopzetten. In de brief aan minister drs. Gruijters schrijft zijn collega drs. Boersma over de Eminent-verhuizing: ”Het gaat hierom behoud en - gezien de plannen van Eminent BV - uitbreiding van een --Zoals bekend zijn op 11 augustus 1976 WADDINXVEEN Met een eucharistieviering en een receptie in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat op Eerste Paasdag hééft de heer H. P. Gerts, afscheid genomen als koster van de St. Victorparochie. De heer Gerts is afgelopen zaterdag 65 jaar geworden. Pastoor P. M. Olsthoorn heeft zijn pa rochianen laten weten dat het vertrek van de heer Gerts, die door velen de hand werd geschud tijdens de receptie in het wijkgebouw, het begin betekent van een kosterloos tijdperk. Oud-koster H. P. Gerts (Foto: Weekblad voor Waddin.xveen/Sjaak Noteboom gen. Betrokkenen hebben zich in de overeenkomst verplicht tot het intrek ken van hun bezwaarschriften. Het ge volg hiervan zal zijn dat het college van Gedeputeerde Staten niet meer belem merd wordt in het verlenen van - ge noemde verklaringen van geen bez waar. Het college is de mening toege daan, dat - terwille van de realisering van de woningwetwoningen - het alles zins aanvaardbaar is de gevraagde erf dienstbaarheid te vestigen. 01828-5890 I Reparatie aan alle voorko mende merken! T.V. service tot 's avonds 8 uur. WADDINXVEEN De slepende ruzie tussen een aantal bewoners van het Distelveld in Groenswaard 3 en het gemeentebestuur van Wad dinxveen is dezer dagen uit de wereld geholpen. De vrede zal definitief zijn getekend als de gemeenteraadsleden in hun vergadering van volgen de week woensdagavond op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders instemmen met het vestigen van een erf dienstbaarheid op een perceel grond nabij het Distelveld. De bewoners van het Distel veld zullen dan hun bij de provincie ingediende bezwaarschriften intrek ken en over de hele zaak zand gooien omdat voor hen dan onomstotelijk vast staat dat er voor hun huizen geen bouwactiviteiten zullen plaats vinden. WADDINXVEEN De demissionaire minister van Sociale Zaken, drs. J. Boersma, heeft zijn volle gewicht in de schaal gelegd om te berei- ken dat ”Den Haag” het nodige doet om de Eminent-vestigingen aan de Schielandstraat en de Kerkweg-West te kunnen verplaatsen naar een nieuw te bouwen complex aan de Staringlaan. De volgende week woensdagavond op een CDA-vérkiezingsbijeenkomst in Waddinxveen sprekende bewindsman heeft intussen bij zijn collega van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening, drs. J. P. A. Gruijters, aangedrongen een belangrijk gewicht toe te kennen aan de grote werkgelegenheidsbelan- gen die bij het realiseren van het Eminent-saneringsplan op het spel st aan als het er om gaat een besluit te nemen over de door de gemeente Waddinxveen gevraagde financiële steun. De gemeenteraad, die volgende week woensdagavond vergadert, is door het college van Burgemeester en Wethou- I ders gevraagd in te stemmen met het saneringsplan, waaraan aspecten zitten i' .van ruimteljke ordening en woning bouw, van financiële aard en van werk- I gelegenheid. De verhuizing van Emi nent betekent dat er in het bestem mingsplan Zuidkade 1 515 huizen ge- bouwd kunnen worden in plaats van de WADDINXVEEN Zuidhollands commissaris der Koningin mr. M I Vrolijk en zijn vrouw brengen op maandag 6 juni een werkbezoek aan Wad dinxveen. Dat is voor de eerste maal in de tijd dat mr. AG., Smallenbroek I burgemeester van onze gemeente is. In het gemeentehuis wordt intussen druk gewerkt aan een programma voor dit werkbezoek. t de georganiseerde middenstand vroegen door 100 procent van de leden zag ondersteund. Al eerder was gebleken dat een belangrijk deel van de plaatseijke mid- ci. J nog liever vandaag zouden invoeren dan morgen. Het Waddinxveense be sluit is mede genomen in de weten schap dat zeer binnenkort de gemeen teraad van Gouda zal gaan besluiten pavond een dag eerder te houden. Het wordt geen goede zaak gevonden in dien op dit punt geen uniformiteit zou worden betracht. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda verwachten voor wat betreft het ver schuiven van de Waddinxveense we- kelijkse koopavond. De verlegging van de koopavond van De donderdagavond als koopavond vrijdagavond naar donderdagavond heeft niet alleen voor het winkelperso- .komt aan de orde nu bij het invoeren I.'.-—-2-.1 van de nieuwe Winkelsluitingswet later de Waddinxveense winkel- in dit jaar een keuze gemaakt/al moe- 1_... ten worden tussen een koopavond op 'rijdagavond vrijdag dan wel op de donderdag. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het Koninklijk Verbond van Ondernemers - de Waddinxveense middenstandsverem- sing - gaat dezer dagen het gemeentebestuur verzoeken in juni of juli de wekelijkse koopavond van de vrijdagavond naar de donderdagavond te verschuiven. Dit verzoek is gebaseerd op de dinsdagavond gehouden le denvergadering van de georganiseerde middenstand waar voorzitter G. van Ringelenstein het bestuursvoorstel de koopavond een dag te ver vroegen door 100 procent van de leden zag ondersteund. Al eerder was gebleken dat een meer en meer een uitgangsavond en fa- belangrijk deel van de plaatseijke mid- milieavond te zijn geworden waaraan denstand de donderdag als koopavond' de televisie zich overigens allang heeft nog liever vandaag zouden invoeren aangepast gezien de programmering, dan morgen. Het Waddinxveense be- Daarnaast is het zo dat vooral in de zo- sluit is mede genomen in de weten- mermaanden steeds meer mensen op schap dat zeer binnenkort de gemeen- vrijdagavond vertrekken naar hun ca- teraad van Gouda zal gaan besluiten ravan of tweede huis. Was vroeger de ook in de kaas- en kaarsenstad de koo- vrijdag nog betaaldag, met de opkomst pavond een dag eerder te houden. Het van de girobetaalkaart is dat ook in j --i-Waddinxveen helemaal veranderd. De meeste winkeliers vinden dat hun per soneel door de vrijdagavond zwaar wordt belast. De lange vrijdag en de omstreken zij'n positieve adviezen te drukke zaterdag betekenen voor de - ----- mensen in de winkels hard werken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 1