Waddinxveen-za eksklusieve stoffen sr? WEEKBLAD SPORT er Lee an Waddinxveense sportspetters TERLENKA DENIM pracht kwaliteit donker blauw de waardt leefbare keukens EMChurcJ degradreert toch F e >-g- De Sperwer na GRANDIOOS STOFFEN-FESTIJN Be Fair-tennis ziet kampioen schap er al aankomen Tennisvereniging Waddinxveen Excelsior beëindigt competitie Fancy-fair hockeyclub Waddinxveen Oud eerste burger C. A. v. d. Hooft trouwt 26 mei TOOS in Eindhoven w/ RD /ETS 009 Oud-eerste burger reikt bokaal zelf uit en Voetballers van Boonstoppel waren succesvol Haast u naar Richard «hoenen d 95 iV WEGGEEF- PRIJS RECORD DISCOUNT I I f TOP 10 RECORD DISCOUNT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 MEI 1977 150 cm. breed Wij brengen vanaf vrijdagmorgen 9.00 uur de zomer bij u thuis. KATOENEN STOFFEN in bloemetjes, strepen, ruiten, folklore in kombinatiestoffen en bovendien in alle mode kleuren Laat u deze kans niet voorbij gaan 90 cm breed 22 22 22 21 21 22 22 21 21 22 22 22 35 34 27 24 23 22 20 19 17 14 13 12 Een subliemetentoonstelling van vele, volledig ingerichte keukens. Bij de Waardt b.v., waardeskundig advies een normale zaak is; die een eigen vakkundige installatie-dienst heeft voor de opbouw van de doorll gekozen keuken en waar men elk merk keuken aanpast aan Uw individuele eisen. ALLES is zomers geprijsd, o 19,95 29,95 2— o. Met dit succe^ plaatste Boonstoppel zich bij de laatste acht maar door en- per mtr. staringlaan6,waddinxveen tel.01828-4777. I tel. 5146 .AZW (0 i GD zj 23 ■i 520 ü- e' Ti- ff GARANT- SCHOENEN 10. Cherchez la femme - Dr. Buzzard 1You’re my world - Guys and Dolls 2. Non stop dance - De Waardtvind U in het bouwvoorlichtingscentrum voor "1 midden-Nederland. Winkelcentrum de Passage 21, Waddinxveen 17.30 uur. WW Winkelcentrum Groensvoorde 12 Waddinxveen - Tel. 01828 - 2289 i 15, 18-6179 >ste ok. i van lijk. n«- ijs. Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 ^^^^®®*styled by Leomil Zoccolino - verrassend nieuw beeld voor jonge mode. In zwart lak. Uittreü en md ering leest et op •Ijl Gibson Bros 3. Oerend hard - Normaal 4. Sound and vision - David Bowie 5. On the border - Al Stewart 6. Oh me oh my goodbye - Champagne 7. Oh boy - Brotherhood of man 8. Hotel California - Eagles 9. Beautiful rose - George Baker WADDINXVEEN Vorige week donderdag hield de damclub Excelsior de jaarvergadering. Na een openings woord van voorzitter P. Swart, volgde de prijsuitreiking. Eerst was de jeugd aan de beurt. Kampioen werd Cor Rietveld, de tweede plaats was voor Tijmen den Ouden Jr. en de derde plaats voor Herbert van de Geer. De voorzitter feliciteerde alle prijswin naars met hun succes. Hierna volgden de senioren. Clubkampioen werd T. den Ouden Sr. Poulwinnaars waren C. J. Barelds, G. van der Zijden en B. van Eijk. Ook hier felicitaties van de voor zitter. De heer W. van der Heijden nam het besluit om met het dammen te stoppen, na een trouwe dienst van ruim 40 jaar. Veel heeft hij voor de damsport ge daan: Heeft in het hoofdbestuur geze ten van de KNDB, is jarenlang secreta ris geweest van Excelsior en verrichtte lijn 2091 s Alfa *72-’75, :r 180 75; loupé 3-1900 4anta 10-1900 ’75, -drs. IL4- 15; D au- 4W 73; 8’72- 1’75. ale ’75 :ans autom. iriant :a 74- 00 yota i ’74- i-’76, ault TL, 6, R ’74; 28 ,818 L, 1, ’74, ’73, 1, 1.6 Volvo f'ane :ak ,Ci- 1 CV 4 (tennissen) Be Fair Organisi eniging Waddinxveen HSW (vê (voetbal) Sportclub Antilope Postduivenvereniging De Sperwer Zwem- en Poloclub De Gouwe (zi 1— 0; WADDINXVEEN De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer deed mee aan de wed vlucht St. Ghislain. Afstand 187 km. In concours 366 duiven. Gelost om 9.10 uur met NW wind. Aankomst eerste duif 11.48.05 uur, laatste 12.12.58 uur. Snelheid eerste duif 1186.60 m. per min., laatste 1025.51 m. per min. Uit slag: J. Jansen I 39 71C. Toor en Zn 2 20 2 6 3 4 3 6 91; D. Boere 3 7 15 18 50 74; Gebr. Anders’4 51 52 62; H. Vink 5 6 29 61 63 68 79; H. Metselaar 8 10 11 13 17 25 28 31 55 76 78 84 87; T. H. Twigt en Zn 9 16 32 90; Troost-Tamerus 12 14 30 38 6 0 6 4 7 2 77; J. C. Koren 19 21 88 92; Verkade-de Wit 22 27 53 75 L. de Bruijn 23; C. Hofman en Zn 24 35; D. Heeren 33; de Kok-Bijmans 37 58 66 67; F. van Vliet 40 47 54 59 70; van Gelooven-van Dijk 41; C. Smit 42 56 73 86; Th. Colla 43 44 57; F. Middelkoop 45; C. Bode 46; M. Groen 48 83; den Ouden-van Gent 49; J. Versloot 65; F. Rip 69 80; W. Heuvelman 81 82; W. Metselaar 85 89 „4 - 6 - 7- frfuwmm per mtr. bij aan van u\ 'age ta Plissé linnen, W een zacht materiaal voor 't vrije leven. 8- openingstijden: dinsdag t/hv vrijdag van 10-17uur vrijdagavond van 19-21 uur zaterdag van 1O-16uur WADDINXVEEN Zondag werden in Eindhoven de jaarlijkse KNGV turn- prestatieproeven voor turners gehou den. De beste turners van het gehele land probeerden de verplichte en de keuze oefenstof zo goed mogelijk aan de deskundige maar strenge jury te la ten zien. Bij het behalen van 75% van het maximaal te behalen punten krijgen zij het officiële KNGV keurturndiplo- ma en wanneer zij zich ook nog bij de eerste tien weten te plaatsen dan mo gen zij doorgaan naar de finale om het Nederlands Kampioenschap turnen welke in Vlissingen zal worden gehou den. De Waddinxveense gymnastiekvereni ging TOOS was met maar liefs negen turners vertegenwoordigd. De jong: turnerties van TOOS, Johan K< Frans Winkel en Gerben van Veen heb ben hun uiterste best gedaan want Frans en Gerben mogen door gaan naar de finale maar Johan kwam nét één punt tekort om bij de eerste tien te komen. De wedstrijd was verdeeld in verschil lende klassen afhankelijk van de leef tijd van de deelnemers en in de klasse waarin Geert Engelsma, Arco Zwijnen- burg en Peter Verheul turnden werd er keihard gewerkt. Geert en Arco be haalde zelfs het vereiste 75% van het maximaal aantal punten om het fel be geerde KNGV keurturndiploma te krij gen. Alleen Arco wist zich in de finale te plaatsen. Marco Kleiweg en Wilco de Vogel turnden in klasse 4 terwijl Arno Kleiweg als enigste TOOS-turner in de zwaarste klasse draaide. Hun in tensieve trainingen bleek niet onver dienstelijk want zij mogen allen aan de finale in Vlissingen deelnemen. Van de negen TOOS deelnemers hebben er zes zich in de finale weten te plaatsen zodat deze turnproeven extra interessant wa ren voor de vel$ TOOS-supporters die bij deze prestatie proeven aanwezig wa ren. WADDINXVEEN Het eerste damesteam van Be Fair-tennis moet als gevolg van een 4-l nederlaag van eerste plaats verwisselen met Ouderkerk. Da mes 2 bleef Zwartewaal dit keer met 3- 2 de baas en staat er goed voor. Dames 4 boekte ook al een 3-2 overwinning, waarvoor Holy als slachtoffer diende Zaterdag aanstaande vindt de ontkno ping plaats voor de zaterdagcompetitie. Te verwachten valt dat heren l en 2, welke respectievelijk met 4-I van Phoenix en met 3-2 van Overschie ver loren, zullen moeten degraderen. Heren 3 won met 5-0 van KSVV ’71 en nestelde zich hiermee muurvast op de tweede plaats. Heren 5 won met 5-0 zeer overtuigend van Bleiswijk en Heren 7 verloor evenals in de eerste ontmoeting met 4-1 van Reyerbos. Na een 3-2 overwinning in de eerste ont moeting moest het tweede jeugdteam in de return een 3-2 nederlaag van Be Quick accepteren. En dan last but not least de aanstaande kampioenen. Het mixed team kan dankzij een 4-1 overwinning van Elly en haar kornuiten de titel praktisch niet meer ontgaan. Heren 4 zit ook op rozen dankzij een 3-2 overwinning op VLTC waarmee de naaste concurrent volgens Jan op een korte straatlengte achter bleef. Heren 6 won met 3-2 van Reyer bos en moet naar Numansdorp waar de titel kan worden veilig gesteld. n de o lening •eikt. 1 idviset aan 1 ciën ’7) en aortzai J77). iet o[< i niet* i te bf e vani van iciden® breng* sning lank v meen! W/o •n) Damclub Excelsior :yclub Waddinxveen (hoc- i Ijsclub Nooit Gedacht Schuttersvereniging Wad- lisvereniging Waddinxveen kele wolkbreuken werd het tournooi om 3.30 uur stopgezet. Voldaan kwa men de Waddinxveners weer naar huis, temeer daar op de terugweg door de di- rektie van Boonstoppel een voortref felijk diner werd aangeboden. In het kader van een aantal oefenweds trijden ter voorbereiding op het zgn. 5- bonden-jeugdtournooi heeft de KNVB een aantal spelers uitgenodigd voor de oefenwedstrijd Goudse Jeugdselectie-s -elftal v.v. Sparta (Rotterdam). Deze wedstrijd zal worden gespeeld op het terrein van de v.v. Donk te Gouda op dinsdag 24 mei en aanvangen om 19.00 uur. De geselecteerde Waddinxvener is W. Roskam van Be Fair. nog vele andere activiteiten. Hij was reeds eerder benoemd tot erelid van Excelsior maar, zo zeide de voorzitter, we hebben toch nog iets en overhandig de hem een fles Schiedams vocht plus een bos bloemen voor z’n vrouw. De heer van der Heijden bedankte het bestuur en de leden voor deze geste, en hoopte dat het Excelsior goed mag gaan. Het bestuursvoorstel tot contributie verhoging werd zonder tegenstemmers aangenomen, het werd gebracht op zes gulden per maand voor senioren; voor de jeugdleden op drie gulden per maand en voor aspiranten op twee gul den per maand. Als de nieuwe competitie begint zal Excelsior met twee tientallen, een vijf tal en een jeugd vijftal deelnemen. Wat de onderlinge competitie betreft wordt nu gespeeld in twee groepen. In de eer ste groep spelen de even nummers en in de tweede groep de oneven num mers. Na deze voorronden gaan de eer ste acht van iedere groep over naar de finale. Deze gaan dan uitmaken wie er clubkampioen wordt en tevens de bezetting van de borden een tot en met zestien. De tweede groep speelt dan om de overige plaatsen van zestien tot twee en dertig. WADD1NXVEEN/DOORWERTH Waddinxveens oud-burgemeester Cor van der Hooft (66) gaat donderdagmid dag 26 mei trouwen met Ans Verbakel (46), directrice van het Modehuis Ver bakel BV aan de Zuidkade in Wad dinxveen. De inzegening van het hu welijk vindt plaats om half vier in de rooms-katholieke kerk Onze Lieve Vrouw van Lourdes aan de Van der Molenallee in Doorwerth. In dit Gods huis zal de Heilige Mis worden opged ragen door deken-pastoor H. M. J. Schasfoort, terwijl de predikatie zal worden gehouden door de gerefor meerde predikant ds. J. van der Klis. Beide geestelijken komen uit Door werth, de plaats waar onze oud- burgemeester na zijn pensionering op 31 december 1975 ging wonen. Na de kerkdienst wordt in hotel-restaurant De Kievitsdel wat gedronken. Alhoe wel het paar geen kaarten verstuurt en geen receptie houdt willen ze hun vrienden en goede bekenden toch graag op hun trouwdag ontmoeten, zo hebben ze in brieven laten weten. Floreant-doelman Bertus Hoogen- doorn passeerde zijn Waddinxveense collega uit een strafworp en stopte twee minuten later zelf een penalty. Met een boogbal bepaalde Kees Vrolijk de stand op 0-6. Na de hervatting voegde Jan Mastwijk daar nog twee treffers aan toe. Afdeling Gouda Rohda Sportief Floreant Siveo Bergambacht Aarlanderveen Reeuwijk Oudewater Zwammerdam Rijnstreek Gouda Waddinxveen WADDINXVEEN Waddinxveen-zaterdag degadreert. De Waddinxveners, die de laatste wedstrijd tegen Floreant met 0-8 verlo ren, hebben het niet in de eerste klasse van de afdeling Gouda van de KNVB kunnen redden. Voor het Boskoopse Floreant draaide de wedstrijd tegen Waddinxveen- zaterdag uit op een fikse zege. Overi gens was het in de rust al 0-6. Gerard van Oyen schonk de Boskopers een 0-2 voorsprong. Vervolgens werd het door Cor van Bruggen 0-3 en door de vleu- gelverdediger Nan Koster 0-4. WADDINXVEEN De hockeyclub Waddinxveen houdt op Hemelvaarts dag op het terrein in de Oranjewijk een grote fancy-fair. Om 12.00 uur wordt begonnen met een veldloop van het oude naar het nieuwe veld. Vanaf 13.00 uur is er een feestelijk programma met muziek, drank, hapjes en vele gezellige stands op het hockeyveld. Vooral is aan de jeugd gedacht. Er zijn veel prijzn te winnen met diverse spelen. Ook kun nen ’s middags strafballen worden afge vuurd op Maarten Sikking, doelman van het nationale team. De opbrengst is bestemd voor de financiering van het nieuwe clubhuis in het sportpark De Sniep, waar drie nieuwe velden zijn aangelegd. De kosten van het clubhuis in Finse stijl worden geraamd op 280.000,-. Het bestuur van de Wad dinxveense hockeyclub streeft er naar om het gebouw in januari 197 gereed te hebben. WADDINXVEEN Oud- burgemeester C.A. van der Hooft komt dinsdagavond 24 mei vanuit zijn woonplaats Doorwerth naar Wad dinxveen om daar de naar hem genoemde voetbal-bokaal uit te reiken. Deze C.A. van der Hooft-bokaal is nu nog in het bezit van Waddinxveen, dat vorige week donderdagavond in de eer ste wedstrijd om dit kleinood gelijk (2- 2) speelde tegen Be Fair Waddinxveen had in de eerste helft het beste van het spel. Het kwam met 0-1 voor toen een kopbal van Gees Bone- faas via de voet van Leo Pol in het Be Fair-doel belandde. Uit een pass van Addy Hoogerbrugge scoorde Wim den Besten nummer twee: 0-2. Be fair kwam nog voor de rust terug door Wim Bron, die een voorzet van Wout Ros kam inkopte: 1-2. Be Fair was na de pauze sterker. Maar het duurde erg lang voordat de der deklasser de gelijkmaker liet aante kenen. Een doelpunt van I" rechtstreeks uit een vrije trap gescoord te in de laatste minuut alleen door passeerde doelman Dido Havenaar: 2- 2. Voor de wedstrijd begon werd Be Fair- aanvoerder Cor van Triet in de bloemen gezet - ook door Waddinxveen-aanvoerder Arie Beij - vanwege zijn 350ste wedstrijd in het eerste elftal. Voorzitter Ries van den Berg overhandigde hem een horloge "’et inscriptie. Alle singles slechts wedstrijd gespeeld te worden. Het afgelopen weekeiride werden de eerste kampioenen begroet. Het zater- dagherenteam (18-24 jaar) won met 5-0 van Be Fair en werd zodoende onge slagen kampioen. Dit resultaat werd door het vierde gemengde zondagteam (5e klas) herhaald via een 6-2 zege. Het gelaat van tennisleraar Frans van der Sman vertoont echter nog enkele zor gelijke trekken. Immers het eerste zondagteam verloor wederom met minimale cijfers 5-3 en moet met De Meent uit Bussum strijd leveren om behoud van de over gangsklasse B-status. Winst op Hemelvaartsdag is voldoende. Het tweede team bezweek onder de menta le druk om kampioen te worden. Leid- se Hout II is na de 7-1 overwinning vrij wel zeker van de titel. Het derde team won met 8-0 en wordt op Hemelvaartsdag in grote stijl kam pioen (wedstrijd te spelen in Wad dinxveen). Team vijf wist na spannende strijd Oranje T.C. achter zich te hou den (5-3) en gaat met Noordwijk uitma ken wie automatisch promoveert. Een gelijkspel is tegen deze zeer lastige te genstanders voldoende. Het eerste herenteam (zondag) blijft in de race na de 6-0 tegen Lekkerkerk. De jeugdige spelers van het tweede herenteam le den hun vierde nederlaag in successie 6-0. Het gemengde zaterdag-jeugdteam be haalde haar vijfde overwinning. Na vier maal 3-2 nu eindelijk 4-1. Aanstaande zaterdag moet wederom met 4-1 ge wonnen worden om de concurrentie beslissend voor te blijven. De pupillen van het tweede jeugdteam smaakte we derom het genoegen om een partijtje te winnen: 1-4 derhalve. Tenslotte de herenteams: Het eerste won eindelijk weer met 3-2 en hand haaft zich in de eerste klasse, tenzij a.s. zaterdag zwaar verlies wordt geleden. Het tweede team staat nog aan kop, mede dank zij de 3-2 overwinning. De laatste inspanning wordt geleverd a.s. zaterdag in Waddinxveen tegen Heine ken, de medetitelgegadigden. De win naar is kampioen. Het derde team ver loor de race om de titel. Holy trok aan het langste eind 4-1. De strijders van het vierde team konden de overwinningen-reeks niet voortzetten: verlies met 4-1 en tevens bloemen voor de tegenstanders. WADDINXVEEN Afgelopen zaterdag hebben de voetballers van verffabriek Boonstoppel niet zonder succes deelgenomen aan het V.V.V.F. voetbaltournooi in Hattum. Aan dit jaarlijks gebeuren namen 24 elftallen deel samengesteld uit uitsluitend perso neel van verffabrieken. Na reeds om zes uur ’s morgens per bus op pad te zijn gegaan werd om half negen gestart in poul D met zes teams waaronder twee zeer sterke tegenstanders. Dat de Waddinxveners het niet slecht hebben gedaan vertellen de uitslagen: Boonstoppel-Fortis Coatings 10; Boonstoppel-Van Mourik 00; Boonstoppel-Kon. Brink/Molijn 11; Boonstoppel-Hasco Boonstoppel-Sigma Coatings WADDINXVEEN Nog één week en de tenniscompetitie is weer ten einde. Voor de zondagcompetitie resten de tennisvereniging Waddinxveen nog 2 wedstrijden, te spelen op Hemelvaarts dag en zondag 22 mei. Voor de zater- Hans Appel dagcompetitie behoeft nog slechts een --3- - J werd afgekeurd. Dezelfde speler stoot- en weekeiride werden de tolc» Oct

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3