b r Piet Sliedrecht had Ds. P. van den Berg in zijn preekBlijf in Zijn buurt oog voor mooie plekjes Westnederland tot personeel T976 was een roerig jaartje’ s 7X50.07,1 ptofOtn siaak noteboom Nieuwe gereformeerde predikant doet intrede 1 Expositie van Ch. van Pallandt Expositie in Bouwvoorlichtingscentrum VAREN MET DE ANWB IN BOSKOOP Ontmoetings- avond Gereformeerde Kerken I- T ...Want t geluk is niet te koop, maar je kunt er wél voor kiezen. j Li r - I RECEPTIONISTE opleidingen ©pont GOUDA K-H[llllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllll;lll k. JZ-' De aquarellen- en tekeningen-expositie met werken GO 1 dezelfde dienst waarin hij door door ds. K. Bisschop uit Naarden Nog een beeld van de expositie. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Passage 47, Waddinxveen, tel. 01828-2477 Ds. P. van den Berg, zijn vrouw en hun vier dochters. (Foto: Weekblad J 1 voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom i Noteboom HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! 4 ft j» senaar en een stukje straat en natuur van het Canadese Toronto. De heer Verboom en Piet Sliedrecht gingen ook menigmaal samen op pad om te schilderen. Ze hadden dan veel bekijks. Op een keer maakte toen een omstander de opmerking: Maak er een kleurenfoto van, da’s veel gemak kelijker. ’’Meneer, we doen alleen aan kunst met een grote K,” zei wijlen de heer Sliedrecht toetf De heer Verboom herinnerde er in zijn toespraak in het Bouwvoorlichtingscentrum aan dat de beiden bij Hazerswoude Wel eens door broedende zwanen waren opgejaagd. Ze zaten toen in een gehuurd roeiboo tje te schilderen, maar moesten zich gauw uit de voeten maken. Piet Sliedrecht maakte tijdens zijn le ven honderden aquarellen en tekenin gen. Hij verkocht nooit iets. Ook de nu T 3 1, n 11, s. d WADDINXVEEN Donderdagavond 26 mei begint om 8 uur in de hal van de Ontmoetingskerk aan Groensvoorde een ’’ontmoetingsa- vond” van de Gereformeerde Kerk. Op deze avond is het thema: ’’Tussen wal en schip?” Hierover zal in de eerste plaats gesproken worden door ds. P. van den Berg, de nieuwe Waddinx- veense predikant. Na de pauze is iedereen in de gelegen heid deel te nemen aan het gesprek waarbij de problemen kunnen worden besproken waardoor sommige groepen tussen wal en schip dreigen te geraken. de nodige verbeteringen aan kantoren en werkplaatsen op de diverse vestigin gen. Informatie vindt men erg belang rijk. De nieuwsgaring voor Versnelling is op vastere poten gezet en incidenteel zal intern een informatieblad 'Infor- mail’ worden uitgegeven waarin uit voerig op speciale onderwerpen wordt ingegaan. Verder streeft men er naar de diensaanschrijvingen duidelijker te ma ken door naast het ’wat’ ook het ’hoe’ en het 'waarom' uiteen te zetten. Aan het slot van het hoofdstuk arbeidsvoor waarden gaat men nog uitgebreid in op de studiefaciliteiten en de opleiding. Smallenbroek woorden van welkom. ”De verwachting is dat we het goed met elkaar zullen hebben”, sprak colle ga Modderaar. ’’Deze gemeente wil u overal bijhalen. We zijn er als kerk trots op in een korte periode in de door het vertrek van ds. B. Koekoek ontsta ne vacature te hebben kunnen voor zien. Ik zeg dat omdat een ander kerk genootschap in dit dorp (De Centrale Hervormde Gemeente - redactie) der tien beroepen heeft moeten uitbren gen. Ik bedoel dat niet zo, maar die beroepen werden welhaast wegges tuurd als prentbriefkaarten”. Ds. Mod deraar haalde een Duitse bisschop aan die in het Gereformeerd Weekblad (”- VIER DAGEN Ook voor 1976 heeft men het ziekteverzuim uitgeplust. Bij de chauf- Daarop bent u toch ook wel geabon neerd?”, zei hij tot zijn nieuwe collega) had gezegd dat dominees helpers zijn. "We staan als helpers van God altijd op de tweede plaats, maar ook dicht bij Hem om te spreken van Zijn genade en liefde.” Burgemeester mr. Smallenbroek be toogde dat de overheid en de kerk naast elkaar staan, aanvullende taken hebben, elkaar beïnvloeden en over en weer geen verantwoording afleggen. Mr. Smallenbroek herinnerde eraan dat de kerk eerst opriep op de ARP te stemmen, later op een christelijke par tij, terwijl er nu geen oproepen meer worden gedaan omdat het kerkvolk meerdere partijen stemt. Maar de kerk heeft de wereld iets te zeggen. Kerken moeten oproepen tot kiezen. Tot ds. Van den Berg zei de burgemeester: ”U bent welkom als u iets wilt zijn. U bent welkom als u iets voor de ander wilt zijn. U wilts iets zijn. Daarom bent u welkom”. De aquarellen- en tekeningen-expositie met werken van wijlen Piet Sliedrecht werd geopend door zijn goede vriend W. Verboom rechts op de foto in gesprek). Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom teraard ook het nodige over de taak- waardering. Ook aan de orde komen de materiële werkomstandigheden, de ins- t gelede bus, de verbeteringen aan de Leyland nationals, de installatie van een komputer op de boekhouding en WADDINXVEEN/BOSKOOP De azaleaboottocht door Boskoop is dit maal op 28 en 30 mei. Een jonge tradi tie wordt daarmee ook dit jaar weer voortgezet: In samenwerking met de VVV-Boskoop organiseert de ANWB nu al voor de derde maal voor wan delaars en fietsers, die de ANWB- tochten in de "vrije" natuur plegen mee te maken een vaartocht door de bloeiende kwekerijen van het sierteelt- centrum Boskoop. In dit jaargetijde mag u rekenen op tal loze bloeiende azalea’s, die van het toch al zo fraai onderhouden dorp een lust voor het oog maken. De vaartocht met originele platboomschuiten duurt een kwekerij, onder leiding van een bekwame schipper-gids. Het echte "va ren" neemt ca 50 minuten in beslag. Voorts zijn er twee wandelroutes van resp. ca 4,5 en 7 km lengte, deels door de bebouwde kom van Boskoop, waar u kunt zien hoe de bewoners hun pro ducten in hun eigen tuinen toepassen. Bovendien kunt u een fietstocht maken door het "groene hart" van Holland, waar u weliswaar af en toe ook op wat drukkere verkeerswegen rijdt, maar waar toch nog heel wat rustige fietspa den liggen. U hebt keuze tussen routes van ca 23, 28, 3137 en 50 km. Na afloop van de..tocht krijgt u gratis een levend souvenir aangeboden, een kwaliteitsproduct van de Boskoopse kwekerijen. Mocht het onverhoopt re genen, dan verzorgt de VVV een alter natief programma, dat zich grotendeels binnenshuis afspeelt. U kunt dan genie ten van een prachtige kleurenfilm over Boskoop en de sierteel, u kunt een be zoek brengen aan een interessante, am bachtelijke mandenmakerij en rietdek- kerswerkplaats en ook kunt u zelf op de veiling via de "klok” bieden op sierp lanten, die te koop worden aangebo den. Regen is dan ook geen reden om thuis te blijven. De vertrekpost is beide dagen ingericht in de Beurshal naast Hotel Florida, aan de A.P. van Neslaan te Boskoop. meter een grote opgave is. De aquarel len van Piet Sliedrecht vallen op door de frisse en volle kleuren. Maar ook de tekeningen van hem zijn het waard te worden bewonderd. Volgens de heer Verboom was zijn vriend vooral in het voorjaar niet te houden. Hij tekende en schilderde dan volop. Maar ook in de herfst hanteerde hij pen en penseel. Kennelijk is dat de reden dar er op de expositie maar één besneeuwde boer derij is te zien. MOOIE PLEKJES Op de tentoonstelling in het Bouwvoor- tentoongestelde 46 stukken - een door lichtingscentrum zijn mooie plekjes te zien in Waddinxveen aan de Zuidkade, Wilhelminakade, in de buurt van ’t Weegje, de Alpher Wetering, de Win terdijk en ga zo maar door. Piet Slied recht had daar een oog voor. Ook de omgeving (Gouda, Reeuwijk, Moord recht) is al schilderend en tekenend vastgelegd. Op de expositie hangt ook werk van verder: de duinen van Was- de heer Verboom gedane greep uit zijn collectie - zijn niet te koop. In het Bouwvoorlichtingscentrum hangen werken die de laatste 40 jaar zijn gemaakt. Zo is er ook iets uit 1933. Maar de aquarellen en tekeningen uit het recentere verleden zijn in de meer derheid. De expositie ”Hoe zag Piet Sliedrecht Waddinxveen en omgeving” is een bezoek meer dan waard. WADDINXVEEN/GOUDA Vanaf 15 mei wordt in het Stedelijk Museum ”Het Catharina Gasthuis” te Gouda een overzichtstentoonstelling gehou den van het werk van de beeldhouwster Charlotte van Pallandt. Meer dan hon derd beeldhouwwerken, tekeningen en schilderijen zijn hier bijeen gebracht. Charlotte van Pallandt (geb. 1898) is het meest bekend geworden door haar portretten, o.a. van koningin Juliana, de dichter Roland Holst, de schilder Kees Verwey en het beroemde stand beeld van koningin Wilhelmina in Rot terdam. Zij is niet als beeldhouwster begonnen. In 1926 en 1927 tekent en schildert zij onder leiding van de Franse schilder André Lhote. In 1928 gaat zij tamelijk plotseling op beeldhouwen over. Haar vroegste beeldhouwwerk, een houten relief ’’Moeder en Kind”, en ander werk uit deze beginperiode zijn nu in Gouda te zien. Na een tweede leertijd in Parijs, bij de beeldhouwer Charles Malfray, vestigt zij zich defenitief in Nederland. Eerst in Den Haag, dan in Amsterdam waar zij tot 1967 blijft wo nen. Hier ontmoet zij Truus Trompert- Borghmans, een model dat haar langer dan twintig jaar zal inspireren. In 1967 verhuist zij naar Noordwijk en betrekt een atelier in Noordwijkerhout, waar zij nog steeds werkzaam is. De drie penningen met het portret van de di chter Roland Holst dateren van 1977. In de tentoonstelling is veel aandacht besteed aan de tekeningen van Charlot te van Pallandt. Hoewel zij oorspron kelijk bedoeld zijn als studies voor het beeldhouwwerk, verdienen zij volko men deze nadrukkelijke en zelfstandige plaats in de expositie. feurs lag het op 10,3%, bij de monteurs op 6,5% en de rest kwam op 6,1%. Uit e.e.a. berekent men dat in 1976 gemid deld plm. vier dagen per week werd ge werkt. Men heeft dan ook veel aan dacht voor de begeleiding van de zie ken. Speciaal aangewezen medewer kers bezoeken hen die langer dan vier weken ziek zijn en dit wordt erg op prijs gesteld. Men onderzoekt nog hoe men ook de regelmatig zieken beter kan begeleiden. Frekwent zieken - va ker dan drie keer per jaar - krijgen speciale aandacht van de bedrijfsarts. Het verslag van Westnederland sluit met een overzicht van het in 1976 ge voerde overleg, een uiteenzetting over het sociaal fonds en de aktiviteiten van de vier personeelsverenigingen. Combifoto brengt een geweldige serie prismakijkers die Combi u bijzonder voordelig aanbiedt 7 x 35 72,50 8 x 30 72,50 8 x40 75,— 7 x 50 107,— WADDINXVEEN Ds. P. van den Berg (38) heeft zondagmiddag in de ontmoetingskerk zijn intrede gedaan als predikant van de Gerefor meerde Kerk in Waddinxveen. Hij neemt de plaats in van de half de cember vorig jaar naar Rotterdam-Alexanderstad vertrokken ds. B. Koekoek. Ds. Van den Berg verbond zich aan zijn nieuwe gemeente in dezelfde dienst waarin hij door door ds. K. Bisschop uit Naarden was bevestigd. De tekst voor zijn predikatie had de nieuwe gereformeerde predikant, die sinds 1975 luchtmachtpredikant in het Westduitse Melle is geweest na onder andere in Oldenhoorn te hebben ges taan, gehaald uit Josua 3 4: ”Er zij tus sen u en de ark een afstand van onge veer 2000 el lengte; opdat gij de weg moogt weten, waarlangs gij gaan zult, want langs die weg zijt gij noch gisteren noch eergisteren getrokken”. Ds. Van den Berg betoogde dat God daarmee tot de mensen zegt: Blijf in Mijn buurt, rond het Woord. Daarvoor geeft Hij de ruimte opdat we met el kaar uit de voeten kunnen. Maar het middelpunt blijft Jahweh. Zo kunnen mensen nieuwe taken aanpakken en wegen gaan die ze nog niet eerder gin gen. Daarbij moet echter God in het oog gehouden worden. Dan verdwijnt de angst uit de harten van de mensen. In het dagelijks leven verliezen mensen de Heer wel eens uit het oog, zei ds. Van den Berg. En waar moet je dan heen met al die kruispunten, zijwegen en afgronden. Doordeweeks komt er namelijk zoveel tussen. Op zondag ko men we telkens in de kerk bij elkaar. Dat is volgens de gereformeerde predi kant het onmisbare van de eredienst. Ook omdat mensen anders de afstand tussen Hem groter laten worden. ’’Hij geeft de ruimte om te leven en te wer ken. In het centrum staat Jezus Chris tus. Navolgers van Hem zijn geen dwangarbeiders. Blijf daarom in de buurt van Hem en elkaar, dan beleef je de ruimte, die oneindig lang en breed is. In die ruimte kunnen we de moed vinden voor morgen, achter Hem”. WELKOM Aan het slot van de dienst, die in het te ken stond van de tocht door de woes tijn van de Israëlieten en de intocht in het beloofde land, spraken ds. D.J. Modderaar en burgemeester A.G. ca 2 uur, inclusief een rondleiding door u I^U 1S WADDINXVEEN ”Zij die Piet Sliedrecht gekend hebben zullen hem noch zijn schilder- en tekenwerk vergeten”. Dat zei de heer W. Verboom uit Haastrecht vorige week vrijdagavond aan het slot van zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling ”Hoe zag Piet Sliedrecht Waddinxveen en omgeving”. De expositie omvat 46 aquarellen en schilderijen en is te zien in het Bouwvvorlichtingscentrum aan de Staringlaan. Het werk van de op 17 juni 1976 op 62- jarige leeftijd overleden mede directeur van Sliedrecht Speelgoed BV en in leven bestuurslid van de organi serende Stichting Musaeum Oud- Waddinxveen mag zich dezer dagen in een grote belangstelling verheugen. Al op de openingsavond was het een druk te van belang. Het is dan ook terecht dat de vanavond vergaderende gemeenteraad is voorgesteld f 250,- beschikbaar te stellen tot bestrijding van de onkosten van deze tentoonstel ling. VERWOED AMATEUR De heer Verboom schetste in zijn openingstoespraak wijlen Piet Slied recht, van wie hij een goede vriend was, als een verwoed amateur-kunstschilder en -tekenaar. Zijn werk heeft haast een professioneel karakter. ”Het is daarom een goed gebaar en een hommage aan zijn persoon om deze expositie te hou den van zijn nagelaten bezit”, sprak de heer Verboom. Piet Sliedrecht begon al jong te te kenen. Eerst op klein formaat, later groter. Wie schildert weet dat het ma ken van aquarellen van 40 bij 50 centi- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 MEI 1977 WADDINXVEEN Bij N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland is onlangs weer verschenen 'het verslag over het jaar 1976 t.b.v. het per soneel'. ’’Deze naam is bewust gekozen, omdat ’deskundigen' zo zegt het verslag, "het er niet over eens zijn of het nu 'personeelsjaarverslag' of'sociaal jaarverslag' moet heten”. Erg belangrijk vindt men het niet. "Belangrijker is", zegt Westnederland, "wat er in staat". Westnederland gaat er dan ook van uit dat het verslag moet bijdragen aan de informatie aan en de kommunikatie met het personeel. En met de huisgenoten, want dat staat er in: "voor het eigen Westnederland per soneel en hun huisgenoten". Het ver slag over 1976, het derde al weer in de loop der jaren, staat boordevol fei telijke informatie over "een roerig jaar tje". Een roerig jaartje met o.m. de perikelen rond de beperkingsmaatre- gelen van de minister, maar ook met de opening van het busplat Den Haag Centraal, de busbaan en de gelede bus- sen. Omdat het allemaal niet zo een voudig was in 1976 "moeilijk zelfs", zegt het verslag is er een woord van dank aan ale 1090 Westnederlanders. Na de inleiding telt het verslag vier belangrijke hoofdstukken hier en daar verlucht met afbeeldingen die ingaan op het personeelsbeleid, de ar beidsvoorwaarden, de bedrijfsgezond heidszorg en het overleg. Een finan cieel overzicht staat er niet in. Dat komt in het externe jaarverslag in juni. Wel een uiteenzetting over wat 'sociaal beleid' nu is. Voor Westnederland bete kent het "uitgaande van het bedrijfs- doel verrichten van maatschap pelijke vervoersdiensten zich richten op het bevorderen van de zelfontp looiing, de welvaart en het welzijn van de werknemers”. alles kompleet met tas f en natuurlijk twee jaar 1 Passaee 47. Waddinxveen. tel 01828-2477 GEEN ONTSLAG Het personeelsbeleid van Westnederland is er op gericht te voor komen dat produktiebeperkingen lei den tot gedwongen ontslagen. Dat is ze met hulp van de NZH gelukt. Nieuw personeel wordt bij Westnederland goed ontvangen. Introduktieavonden brengen hen op de hoogte van het rei len en zeilen van het bedrijf. Toch ont stond er behoefte aan een meer indivi dueel gerichte introduktie. Dat is gerealiseerd. Daar bovenop wordt er eenmaal per jaar per regio een bedrijf- savond gehouden, waar oud en nieuw personeel met zijn vragen terecht kan. Hier en daar breed uitgemeten gaat het verslag in op de arbeidsvoorwaarden, waaronder de loonontwikkeling in 1976, op de onderhandelingen m.b.t. de nieuwe CAO, de pensioenen streven naar één regeling voor alle bedrijven op de toelage voor gederfde inkom sten en op het bedrijvenwerk, een experiment met vakbondsaktiviteiten in diensttijd bij enkele bedrijven. En ui- waardering. Ook aan I troming van nieuwe bussen, o.a. de

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 5