28 MEIVISSEN MAAR I WEEKBLAD - SPORT I Te grootste showroom van zonweringen vindt u inToskoop! Gouds record Supermix volleybal- tournooi Meisjes Be Fair goed voor de dag top i o RECORD DISCOUNT Waddinxvener Ton v. Pinxteren loopt marathon binnen 3 uur voor Ghita den Besten Prestatietocht op 3 juni FRANS VAN DER SMAN LACHT TOCH BREEDUIT hees evenzo de vlag. 1008 Deelnemers bij kringwedstrijd De Sperwer Opening van hengelseizoen Ponyconcours ’Reigersburgh’ DRIE TEAMS BE FAIR- TENNIS ZIJN KAMPIOEN RECORD DISCOUNT M i i deZjÖTjweringsspecial^ten Buiten zonwering Binnen zonwering OJALOEZIEËN OROLGORDIJNEN Deur- en raamhorren Vouwdeuren ««Mi*» WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 26 MEI 1977 plastic zakken en andere rommel. Ver- Het eerste jeugdteam van Be Fair. Van links naar rechts zittend: Linda v.d. Eek- Bootstraat 7, Boskoop. (01727) 3890. Na 18.00 uur: Kalverdans 4 Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 en Tom Glasbeek vocht als een leeuw terwijl Ton Bergwerf als assistent uit stekend funtioneerde. Heren 6 had aan een verlies met 2-3 genoeg om de titel in de wacht te sle pen en deed dot ook op deze wijze. Cees van Rijswijk ’’offerde” zich op als onderdeel van de uitgestippelde tak- tiek. In uitgelaten stemming arriveer den Peter Huysman, Ruud de Jong, Jan van Es en Cees van Rijswijk uit Nu- mansdorp in De Sniep om de felicita ties in ontvangst te nemen en met de Het 6e herenteam van Be Fair: Zittend van links naar rechts: Cees van Rijswijk, Peter Huysman, Ruud de Jong. Staand: Henk Verhaar (trainer), Jan van Es, van Rijswijk. (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom de laatste twee wedstrijden. Het kam pioenschap was echter weggelegd voor Leidse Hout 2. Team 3 werd zoals ver wacht met overmacht kampioen via 2 zeges op Ommoord. Team 4 was reeds kampioen en besloot de competitie met een 8-0 overwinning. Het kampioen schap van team 5 laat nog even op zich wachten. Tegenstander Noordwijk bleek namelijk met niet gerechtigde spelers/speelsters uit te komen, zodat via een protest het verdiende kam pioenschap behaald gaat worden. Het eerste zondagherenteam verplet terde tweemaal Vleuten-de Meern en wordt door diverse organisaties o.a. pootvis gekweekt ter uitzetting in de verenigingswateren. 2e De schriftelijke vergunning van de eigenaar of rechthebbende op het visrecht. WADDINXVEEN Aan de te Rotterdam gehouden kampioenschap pen van het District West II van de KNAU namen Ghita den Besten en Eddy van Gemeren van Waddinxveen- se sportclub Antilope met veel succes deel. Ghita won het kogelstoten bij de meisjes A met een nieuw Gouds re cord, nl. 11,55 meter. Zij verbeterde dit record nu reeds voor de derde keer sinds 2 april. Eddy liep bij de jongens B een zeer goede 1500 meter en werd na een zeer spannende eindsprint 2e in een tijd van 4.17. verenigingswater tot 1 oktober is ver boden; dit ter bescherming van de roof visstand. Onder ’’speciale hengel” wordt verstaan de hengel, geaasd met levende of dode vis, spinners of lepels en ander kunstaas. Het lidmaatschap van de hengelsportvereniging ”Wad- Alle singles slechts 4.95 Het eerste jeugdteam van Be Fair. Van links naar rechts zittend: Linda v d Eek- J°si Kuy'”rJ°°s'Dlct",F°‘°: WADDINXVEEN In het kader van de Waddinxveense sportweek organi seert de Waddinxveense Reddingsbri gade (WRB), voor de tweede maal, een prestatietocht. Deze prestatietocht vindt plaats in het openlucht zwembad De Sniep op vrijdag 3 juni. De eerste start is om 19.00 uur. Hiervoor zijn uit genodigd burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, wethouder A. H. van Gent, H. van Gelooven (voorzitter sportweekcomité), A. J. Troost (chef- badmeester) en D. P. Delissen (voorzit ter WRB). Burgemeester mr. Smallen broek is verzocht de eerste start te ver richten. Er kan gestart worden voor een afstand van 800 meter en 400 meter, geheel ter beoordeling van de deelnemer zelf. De kosten zijn 2,50. Er kan individueel en in groepen worden ingeschreven. Voor iedere deelnemer is een fraaie herinnering beschikbaar. Groepen van meer dan 10 personen ontvangen te vens een groepsherinnering en de grootste groep een speciale herin nering. (in 1976 is deze door Mgr. Bek kersschool veroverd). Individuelen kunnen inschrijven aan de kassa van het zwembad. Groepen kunnen zich opgeven bij J. M. M. A. Verweij, Wil genhorst 89, telefoon 7168. Bij het op geven van groepen dienen de volgende gegevens bekend te worden gemaakt: namen, voorletters, woonplaats, ge boortedatum, groepsnaam en de volle dige gegevens van de contactpersoon. te worden afgerekend. De heer J. M. M. A. Verweij zorgt ervoor dat de in- schrijfkaarten tijdig bij de contactper soon terug zijn. De inschrijfkaarten moeten op de avond zelf, achter de kas sa van het zwembad, worden ingele verd. Vorig jaar waren er 227 deelnemers, dit jaar rekent de Reddingsbrigade op een forse stijging van het aantal deel nemers. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc- |,even) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN -Aan de start van de derde internationale marathon te Amsterdam verschenen zaterdag onder de driehonderd deelnemers uit twaalf landen ook drie Waddinxveners van de sportclub Antilope. Deze lange afstandlopers streven er al lang naar om de marathon binnen drie uur te lopen en daarmede dan tevens het clubrecord van 3.00.6 van Hans Kuipers te verbeteren. Ton van Pinxteren is daar na een felle strijd met Wim van Breemen zaterdag glansrijk in geslaagd. Hij beëindigde de ruim 42 km in 2.57.01 en werd daarmee 76e (12e ve teraan). Lang kon Van Breemen hem volgen maar na 30 km moest hij de meerdere in hem erkennen; hij eindig de in 3.10.32 op de 130e plaats. Hans Kuipers werd 156e in 3.17.02. Totaal hebben 257 lopers deze marathon uit gelopen. Winnaar werd de Amerikaan Rodgers. WADDINXVEEN Zaterdag 28 mei wordt het volleybalseizoen door Be Fair afgesloten met een Supermix- tournooi in de zaal aan de Staringlaan. Aan dit tournooi kunnen deelnemen: Alle vrouwelijke- en mannelijke junior en seniorleden. Deze worden dan sa mengevoegd tot een zo groot mogelijk aantal mix-teams, die op sportieve en gezellige manier elkaar kunnen bestrij den in het gymnastieklokaal aan de Sta ringlaan. Aanvang 13.30 uur, geschat einde van de middag ongeveer 18.00 uur. Tot besluit van het seizoen is er dan, ook voor senior- en juniorleden, met introducé, een feestavond in de Toos- soos, waarvan de entree vrij is en die zal aanvangen om 20.30 uur. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Kathoiieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). Het jeugdige tweede herenteam verras te tegenstander Be Quick uit Gouda tweemaal en bereikte hierdoor een ver diende derde plaats. Het gemengde jeugdteam verloor vol gens verwachting de laatste wedstrijd en mocht de kampioensbloemen aan de tegenstanders overhandigen. Het twee de gemengde jeugdteam kon het ook in de laatste wedstrijd niet bolwerken (0- 5). Het herenteam 18-24 dat reeds kam pioen was, behoefde niet meer aan te treden. De herenteams (senioren) speelden hun laatste wedstrijd als volgt: Team 1 eindigde op een tweede plaats via.een 3-2 nederlaag; Team 2 overwon eerst Overschie met 5-0 en in de laatste wedstrijd Heineken met 3-2, zodat de stemming er automatisch inzat met het behaalde kampioenschap; Team 3 be sloot de competitie op de tweede plaats. De laatste wedstrijd, niet meer van belang, ging met klein verschil ver loren 3-2. Ook het vierde herenteam verloor met 3-2, hetgeen eveneens niet meer van belang was. Het eerste damesteam staat met nog een wedstrijd te spelen op een tweede plaats. Deze week werd onnodig verlo ren met 4-1. Het tweede team verloor wederom met 5-0 en degradeert. Daat- regenover won het derde team de belangrijke wedstrijd tegen de concur rentie met 3-2, zodat een overwinning in de laatste wedstrijd en het kam pioenschap en de promotie een feit is. WADDINXVEEN Onlangs hebben de jongste volleyballende meisjes van Be Fair meegedaan aan een goed bezet toernooi in Schoonhoven. De pupillen C eindigden in hun poule op een ge deelde eerste plaats met gelijk aantal wedstrijdpunten als DOS G. Door een slechter setpuntengemiddelde kwamen zij echter niet in de finale. In de strijd om de derde en vierde plaats moesten zij aantreden tegen Thor G. de nummer 2 van de andere poule. Door de zenu wen werd deze wedstrijd verloren 4-15, 2-15 waardoor dit team in totaal op een eervolle vierde plaats eindigde. Ook de B-meisjes deden mee. Zij speel den een hele competitie tegen de teams van Goudse en Zevenklappers. Zij wer den tweede in de eindstand achter het sterke Zevenklappers. dinxveen” geeft behalve visrecht in di verse plaatselijke wateren, ook mo gelijkheid tot het vissen in een flink wa- terareaal in de omgeving via de vergun ning van de Federatie ’’Zuid Holland”. Door de ’’Grote Vergunning” is boven dien landelijk visrecht verkregen in liefst 300.000 hectare water over het ge hele land verspreid. Ter voorkoming van zwartvisserij wekt het bestuur ie dere sportvisser op zich te organiseren. In Waddinxveen liggen bij de drie win- ^et. tweede team behaalde 3 punten uit kels die hengelsportartikelen verkopen aanmeldingsformulieren gereed. Onder het motto ’’Papieren in orde? Veilig ge voel” wenst het HSW-bestuur elke hengelaar een goed seizoen toe. Bij ons ziet u het, zoals het straks bij u thuis hangt. O.a. OROLSCHERMEN (in vele uitvoeringen) OMARKIEZEN (óók reparaties en vernieuwen) De allergrootste keuze! Échte service en garantie. Alléén bij (W BEii BBBO WADDINXVEEN Vorige week werden in de Goudse sporthal ”De Springers” de jaarlijkse kringwedstrijd gehouden welke georganiseerd werd door de Technische Commissie van de turnkring Gouda en Omstreken. Alle gymnastiekverenigingen die bij deze turnkring zijn aangesloten konden aan deze wedstrijd, welke in groepsverband gehouden werd, meedoen. De 1008 deelnemers waren verdeeld in 39 meisjes- en 14 jongens groepen. De Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS was vertegenwoordigd met 4 meisjes groepen en 1 jongens groep. De weinige bezoekers op de tribune kon den met genoegen kijken naar de tur nende meisjes en jongens in de sport hal. Keurig en overzichtelijk verdeeld waren de groepen over de gehele hal bezig met hun oefeningen in een vro lijke maar toch geconcentreerde sfeer. De muziek "The Entertainer” van Scott Joplin, waarop de meisjes hun vrije oefening moesten uitvoeren schroefde de vrolijkheid nog een beetje op. Behalve de vrije oefening stonden voor de meisjes ook de evenwichtsbalk, langemat en de boksprong op het prog ramma. De jongens hadden langemat, rekstok en boksprong als turntoestellen voor deze wedstrijd. Door het grote aantal deelnemers konden de wachtij- den tussen wedstrijd draaien en prij suitreiking erg lang worden en om de kinderen in die tijd toch bezig te hou den werd er evenals vorig jaar een speurtocht georganiseeerd. Om klok slag 17.00 uur werden de einduitslagen bekendgemaakt en de prijzen uit gereikt. De TOOS-jongens behaalden met 24.78 punten de eerste prijs. Ook de derde groep-meisjes van TOOS be haalde met 24.57 punten de eerste prijs. De andere drie meisjes groepen van TOOS moesten allen met de tweede prijs genoegen nemen. Ter herinnering van deze zeer geslaag de wedstrijd kregen alle deelnemers een diploma met daarop hun indivi duele cijferwaarderingen van de oe feningen. WADDINXVEEN De postduivenvereniging De Sperwer heeft deelgenomen aan een wedvlucht van Noyon. Afstand 298 kilometer. In concours 407 duiven. Gelost om 6.40 uur met matige N.O. wind. Ankomst eerste duif 11.56.09 uur, laatste 13.00.05 uur. Snelheid eerste duif 941,97 m per minuut, laatste 784,46 m per minuut. Uitsl.: H. Metselaar 15 7 8 11 14 33 44 47 56 58 72 98; J. Koren 2 70; C. Toor en Zn 3 20 45 55 61 94; N. van Vliet 4 26 28 50 51 79 85 96; C. Smit 6 52 63; Troost- Tamerus 9 12 15 19 22 25 43 46 48 81 93 101Gebr. Anders 10 18 21 23 38 41 54 65 69 80 83 92 99; H. Vink 13 31 32 60 95; C. Hofman en Zn 16 36 64; D. Boere 17; Th. Colla 24 87; A. Bonefaas 27 37 86; T. H. Twigt en Zn 29 35 40 42 89 91 97; W. Metselaar 30 49; J. Jansen 34 39 73; Verkade-de Wit 53 74; M. Groen 57 59; A. Rietveld 62 100; J. Versloot 66 82; P. Bonefaas 67; van Gelooven-van Dijk 68; de Kok- Bijmans 71 90; C. A. Bode 75; F. Rip 76; den Ouden-van Gent 77; D. Heeren 78; W. Heuvelman 84 102; W. B reedijk 88. WADDINXVEEN Vier dagen vroeger dan de normale datum - 1 juni - opent dit jaar het hengelseizoen. Met de pinksterdagen in zicht zal dit menig hengelaar welkom zijn. De Wad dinxveense sportvissers, georganiseerd in de hengelsportvereniging ’’Wad dinxveen”, hebben van het aankomen de seizoen de beste verwachtingen. De catastrofale vissterfte, die vorige zomer in enkele singels plaatsvond, is gelukkig niet in andere wateren doorgedrongen. De waterkwaliteit in de Petteplas, de Winterdijk en de Ringvaart is zonder meer goed te noemen en mede dank zij de uitzetting van diverse vissoorten in de voorafgaande jaren kan van een zeer 1. You’re my world- Guys and Dolls 2. Oerend hard - Normaal 3. Oh me oh my goodbye - Champagne 4. Beautiful rose - George Baker 5. Non stop dance - Gibson Bros 6. Nee nou wordt ie mooi - Ome Joop 7. Ma baker - Boneym 8. Cherchez la femme - Dr. Buzzards original savannah band 9. Hotelcalifornia - Eagles 10. Sound and vision - David Bowie WADDINXVEEN Hemelvaartsdag (donderdag), zaterdag en zondag bracht weer een volle lach op het ge zicht van tennisleraar Frans van der Sman. Zijn pupillen van de tennis vereniging Waddinxveen lieten de kampioensvloot binnen zeilen. Al lereerst was er voldoening over het be houd van de overgangsklasse B door het eerste team ten koste van De Meent uit Bussum, hoewel het lang een spannende affaire was op. Hemelvaarts dag (6-2 winst). waddinxveen Op zaterdag 4 ljuni organiseert de hengelsportvereni- ,ging Waddinxveen (HSW) de eerste 1 competitie-wedstrijd voor het komend zomerseizoen. Deze competitie bestaat dit jaar uit vier wedstrijden op gewicht |S (waarbij alles gewogen wordt, zowel I maatse als ondermaatse vis, behalve paling en snoek) en vier wedstrijden i waarbij uitsluitend de maatvis gemeten wordt. Onder deze acht wedstrijden zijn wederom vier kasconcoursen, waa rin met een A en een B-groep gevist zal worden. Leden van HSW kunnen zich voor de gehele competitie opgeven bij ,",eer M. Reichard, Wingerd 7 onder gelijktijdige betaling van ƒ12,-; dit is net inschrijfgeld voor de vier kascon- coursen. De prijzen hiervoor zullen bestaan uit waardebonnen. De compe titiewedstrijden, alsmede de bijzondere concoursen zullen worden aangekon- uigd in dit blad en tevens bij de hen- jgelsportzaken van Hogendoorn en De Bron. Het 4e herenteam Be Fair. Van links naar rechts Jan v.d. Maas, Tom Glas- I beek, Ton Bergwerf en Ruud Neef. (Foto: I Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom). ti IMU ï’.i goede bezetting van het water worden gesproken. Ook hoopt de hengelsport vereniging binnen afzienbare tijd uit breiding van het te bevissen water te kunnen realiseren. Het bestuur roept alle hengelaars op, te voorkomen, dat het milieu in en om het water wordt verontreinigd door papier, Wellicht ten overvloede dient te wor- plastic zakken en andere rommel. Ver- den vermeld, dat het vissen met de ”s- der lijkt het zinvol de hengelaars te wij- peciale hengel” in het Waddinxveense zen op het feit dat om te mogen vissen de volgende documenten vereist zijn: le Het ’’bijdragebewijs” of de ’’kleine visakte”, verkrijgbaar op elk post kantoor in de vorm van de zo genaamde Viskaart. Van de op brengst van deze vergunningen WADDINXVEEN Na de goede resultaten behaald door de Reigers- burghruiters op Tweede Paasdag in Muiderberg en op Koninginnedag in Aerdenhout, zijn ook de successen op Hemelvaartsdag op de eigen terreinen zeer goed te noemen. Begunstigd door ideale weersomstandigheden werden de ongeveer 280 deelnemers, die voor dit concours uit heel Nederland waren gekomen (o.a. uit Zeeuws-Vlaanderen, Brabant, Limburg, Overijssel, Drente en uit het gehele Westen) welkom ge heten. Om precies acht uur werd be gonnen met de dressuurwedstrijden en eveneens om exact negen uur begon nen de springwedstrijden. In de dressuur en bij het springen wa ren de plaatsingen van onze plaats genoten als volgt: Ring 5, klasse B: le Diana Blom, 3e Reinhilde Heij, ook 3e Sandra Nieuwstraten en 6e Hennie den Otter; Ring 6, klasse B: le Francis Sal- verda, 2e Birgitte Hardus, 5e Colette Bavius, Ring 3, klasse B 2e Henny v.d. Eng, 3e Henry van Heffen, 6e Margreet de Graaf; Ring 4, klasse B; 5e Jeanette Benning; Ring 1, klasse L: le Mariska v.d. Plasse; Ring 2, klasse L: 4e Saskia Tevens dienen de verschuldigde kosten Best; Ring 3, klasse L: 6e Lucy de Gel der; Ring 6, klasse L: le Gaby Ver meer, 4e Patricia v.d. Plasse; Ring 2, klasse M: 4e Inge Schipper. Springen L, kleine maat: 7e Saskia Best. Sprin gen L, grote maat: 2e Lucy de Gelder, 3e Marielle Koot, 5e Corinne Ruiten- burg, 6e Annelies Eterman, 9e Gaby Vermeer, 10e Diego Frankel. Springen M: 5e Sandra v.d. Berg; Springen Z: 2e Patricia v.d. Plasse. Met het winnen van ca. 24% van de prijzen kunnen de Reigersburgh-ruiters zeker tevreden zijn. Om precies 17.30 uur (zoals aangegeven in het program maboekje) werd de keurig opgestelde parade van de prijswinnaars afgenomen door burgemeester Smallenbroek, wet houder Van Gent en enkele bestuursle den en werden de prijzen uitgereikt. I WADDINXVEEN Zaterdag waren er felicitaties en bloemen voor drie teams van Be Fair-tennis, die kans heb- 3 ben gezien het kampioenschap te beha- M 'en' I Het gaat hier om heren 4, heren 6 en N het jeugdteam. De degradatie van B heren 1 ging niet door. Heren 4 verloor dan wel met 2-3 van Nieuwerkerk, j maar had de titel al te pakken voordat I’ de wedstrijd begonnen was. Aanvoer- der Ruud Neef had dit (ter inspiratie) voor zijn teamgenoten verzwegen, u..go. >>v.v.. ...v. waardoor de zenuwen flink op de proef bloemen te worden vereeuwigd. Het eerste jeugdteam van Be Fair had eveneens kans op het kampioenschap, maar of het zou lukken was op 14 mei bij de aanvang van de wedstrijden nog een open vraag. Tot dat moment had Be Fair nl. evenveel punten als Z ’67 en Dubbeldam. Dank zij een 3-2 overwin ning op Z ’67 waren jl. zaterdag de bes te kansen voor Dubbeldam en Be Fair. Be Fair wist met 5-0 van Haastrecht te winnen en omdat Dubbeldam een 4-1 nederlaag moest incasseren was het kampioenschap voor Jacqueline v.d. Plassen, Linda van der Eekhout, Joost Kuiper en Joost Dicker. Verder goed nieuws was dat de onlangs te voorbarig uitgesproken verwachting dat heren 1 zou degraderen niet werd bewaarheid. Het team van RLTC uit Ridderkerk had eveneens 2 punten zo dat de laatste wedstrijd de beslissing moest brengen. Dick van Doorn 2x Bas Boonstoppel 2x zorgden voor de over winningen, terwijl de dubbel John en Bas in een uitputtingsslag in de derde set verloren met 10-12. RLTC verloor met 2-3 en moet degraderen. Teleur stellend voor het mixed team was het verlies van 2-3 tegen KSVV. In punten was de totaalstand gelijk, maar doordat er voor de tweede maal van KSVV ver loren werd ging de titel naar Schiedam. Heren 2 degradeerde definitief na een 0-5 verlies. Heren3 smaakte het genoe gen kampioen Dubbeldam met 4-1 te verslaan en Heren>7 behaalde een 4-1 overwinning op ROVS. DAMES De damesteams 2 en 4 zijn deze week ook kampioen geworden. voor zijn teamgenoten verzwegen i werden gesteld en er keihard geknokt werd. Het resultaat hiervan was dat Ruud in alle rust ook in Zijn laatste I single ongeslagen bleef, dat Jan v.d. Maas voor het eerst zijn single verloor

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 19