WADDINXVEEN MOET EEN DORP BLIJVEN Waddinxveen heeft straks bezorgKg 25 tennisbanen nodig Toi-Toi komt 4 juni met harde, spannende thriller U VOO-bestuur Verbetering oever Gouwe Besluiten van B. en W. een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking BURGEMEESTER KOMT MET NOTA OVER TENNISSPORT Peuleyen 15, \telefoon 2604 Wethouder H. Huizer in minderheidsnota: s I Tijdens de repetities van Toi-Toi voor de thriller Beau Rivage" maakten we deze foto. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak van ES WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 26 MEI 1977 Huizer (SGP/Hervormde dorp blijft. Hij zegt dat in zijn SPREEKUUR SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. VOORKEUR Wethouder Huizer wil in ieder geval gelijke tred gehouden met de accom modaties. Daar is dan ook een achter stand in en met een toename van rond 20 procent per jaar zal dat voorlopig WADDINXVEEN Het bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs, afdeling Waddinxveen, is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: L. B. Uiterwijk, Peuleijen 70, tel. 5140; Vice- voorzitter: J. W. Koorengevel, Potgie- terstraat 6, tel. 4017; Secretaris: Ch. van den Berg-Bouwman, Wingerd 223, tel. 4485; 2e secretaris: L. van Kesteren-Panjer, Wingerd 209, tel. 7676; Penningmeester: A. Heus, Ernst Casimirlaan 4, tel. 7987; 2e penning meester: E. A. Heus-van Os, Ernst Ca simirlaan 4, tel. 7987; Leden: Th. C. M. Blom-van Dillen, Jacob Catslaan 1, tel. 2112; I. v.d. Haagen-van Doorn, P.C. Hooftstraat 22, tel. 5373; W. A. Gilijamse-Hogendoorn, Spireaweide 2, tel. 6353 en L. M. v.d. Hoef, Beetho venlaan 19, tel. 3851. WADDINXVEEN Uittreksel uit de besluitenlijst van en mede delingen uit de vergadering van het college van burgemeester en wethouders van vorige week dins dag: 1. Besloten is de raadscommissie van openbare werken advies te vragen inzake de wenselijkheid en/of noodzakelijkheid van uit breiding van de openbare ver lichting bij de oprit van de Brugweg naar de hefbrug. 2. Op vrijdag 20 mei heeft in Reeuwijk een gesprek plaats gevonden over de toekomstige bouw van een rioolwaterzui veringsinstallatie in Randen- burg. 3. Besloten is over te gaan tot ver wijdering van de brug in de Ka naaldijk ter hoogte van het gemaal van ”van der Breggen”. tennissport bedrijven. Dat betekent dat we hier de geschetste behoefte hebben aan 25 banen. Noteboom OPENBARE VERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE VOOR DE FINANCIËN: vrijdag 27 mei a.s., aanvang 16.00 uur in het gemeentehuis. VERGADERING COMMISSIE VOOR SPORTZAKEN: dinsdag 31 mei a.s., aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE OR DENING EN WONINGBOUW: dinsdag 31 mei a.s., aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. VERGADERING VAN DE COMMISSIE VOOR OPENBA RE WERKEN EN -BEDRIJVEN: donderdag 26 mei 1977 ten gemeentehuize, aanvang 19.30 uur. fening wordt in ons land overgelaten aan de verenigingen. Voor het Wad- dinxveense gemeentebestuur is het geen discussie meer dat sportaccomo- daties in vergelijking met vroeger door de overheid worden gemaakt. Zo wel investering als exploitatie zijn na melijk niet meer sluitend te krijgen. Verenigingen zijn dus voor wat dit bet reft afhankelijk van het beschikbare gemeenschapsgeld en dragen slechts een beperkte verantwoordelijkheid voor de door hen gebruikte voorzienin gen. Het bedrijven van sport en spel staat voorop. Een gevolg hiervan is wel dat verenigin gen zich er rekenschap van moeten ge ven dat ze in dit land met beperkte aan wezig zijnde accomodaties het rijk niet alleen hebben en dus niet zomaar men sen buiten de deur mogen houden. Weg derhalve met ballotageclausules in de statuten. De vraag is ook of een vereni ging eigenlijk wel mag uitmaken niet meer te zullen groeien (”Het is nu nog gezellig”), terwijl de accommodatie het wel toelaat. Daarom moet volgens het gemeentebestuur van Waddinxveen een vereniging verplicht worden de zaak open te houden, ondanks het feit dat een zeer grote vereniging nu een maal niet zo’n clubleven kent als een kleinere vereniging. Niettemin wordt dit alles in het gemeentehuis niet zo zwart-wit bekeken en is men er bereid rekening te houden met de wens van verenigingen niet absoluut te willen groeien, al is die wens wel onderge schikt. Tennissen is een sport voor jong en oud en omdat het spel gemengd kan worden geseeld bij uitstek geschikt om het ook in gezinsverband te beoefenen. Vroeger een sport voor de rijken, nu gedaan door een ieder, al is het nog niet zo’n volkssport als voetbal. Gerekend naat het aantal beoefenaars is tennissen in middels wel de tweede sport in ons WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST Op maandag 30 mei 1977 (2e Pinksterdag) zal geen huisvuil worden opgehaald. De dienst van deze dag (wijk I, Groens- waard I, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied) zal thans worden uitgevoerd op dinsdag 31 mei 1977. BOUWVOLGORDE Een punt dat wethouder Huizer ook in zijn nota aan de orde stelt is de kwestie waar en in welke volgorde in de Zuidp laspolder gebouwd moet gaan worden. Ook wat dit betreft houdt hij vast aan het ontwerp-structuurplan, waarin staat dat de woningbouw moet begin nen in het zuidelijke deel van de Zuidp- laspolder (ter hoogte van de St. Victor- wijk). B. en W. hebben de gemeen teraad voorgesteld akkoörd te gaan met de start van de woningbouw ten zuiden van het zoetwaterkanaal in het noordelijke deel van de Zuidplaspol- der, omdat het gebied in het zuiden van de polder als gevolg van de daar nog al tijd geplande rijksweg 3 (Amsterdam- Rotterdam) niet tijdig beschikbaar zal zijn voor op het gebied Zuidkade 1 aan sluitende woningbouw. Wel zegt de meerderheid van het college dat er ges treefd dient te worden naar het be schikbaar komen van het gebied in het zuiden van de Zuidplaspolder voor de toekomstige ontwikkelingen in de bouwsector. Los daarvan blijft wethouder Huizer bij zijn uitgangspunt dat een andere bouw- volgorde pas gekozen kan worden als het absoluut zeker is dat de aan te leg gen rijksweg 3 te Iaat wordt geschrapt om nog een goede bouwvoorbereiding mogelijk te maken. ”De ontwikkeling van het zuidelijk deel van de Zuidplas polder is voor de St. Victorwijk zeer ge wenst om ook aan de huidige voor zieningen in Waddinxveen-Zuid meer draagvlak te geven en tevens om de Zuidplaspolder tussen Piasweg en IJ- sermanweg zo lang mogelijk haar open karakter te laten behouden”. voor de eerstgenoemde mogelijkheid, welke de tweede later overigens niet in de weg staat”, aldus mr. Smallenbroek. Om aan de Alberdingk Thijmlaan ten nisbanen te kunnen maken is een bestemmingsplan-procedure nodig, waarmee twee A drie jaar is gemoeid. Dat betekent dat ’’Waddinxveen” niet eerder over meer banen kan beschik ken dan in 1980. Dan zou de vereniging ineens moeten groeien naar 6 banen. In 1982 zouden er vervolgens nog eens vier banen moeten worden bijgelegd. Voor Waddinxveens burgemeester staat het als een paal boven water dat met ”Be Fair”-tennis overleg moet worden gevoerd om in 1980 nog eens met twee A drie banen te groeien, ook al willen ze daar nu nog niet aan. In ie der geval is er bij hun complex in De Sniep de ruimte voor. BESTEMMINGSPLAN ’’NOORDKADE LANGS DE GOUWE, ie HERZIENING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening, van 27 mei af gedurende een maand voor een ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 18 mei 1977 vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan ’’Noordkade langs de Gouwe”. Daar de herziening ongewijzigd is vastgesteld en er geen bez waren bij de raad zijn ingediend is alleen de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening bevoegd bezwaren tegen de le her ziening van het bestemmingsplan in te dienen bij het college van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland te ’s- Gravenhage. Waddinxveen, 26 mei 1977. zieningenniveau vrij duur is voor het aantal inwoners, dat we thans hebben. Toch was de uitspraak zoals genoemd en het offer van ”dan maar wat duur der” werd daarbij geaccepteerd”. De man van de SGP/Hervormde Kies vereniging stelt op dit moment niet overtuigd te zijn van de zeer dringende redenen om aan het gestelde in het thans in procedure zijnd ontwerpstruc- tuurplan Waddinxveen een draai te ge ven. BESTEMMINGSPLAN ’’ORANJEWIJK 1975” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dd. 12 januari 1977, nr. B 27466/1, tot goedkeuring van het bij besluit van de gemeenteraad dd. 15 maart 1976 vastgestelde bestem mingsplan "Oranjewijk ’75”, onherroepelijk is geworden. Genoemd bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening voor een ieder ter inzage. Waddinxveen, 16 mei 1977. TAAK OVERHEID In de opvatting van het gemeentebestuur behoort de overheid te zorgen voor voldoende sportacco- modaties en de recreatie. De verant woordelijkheid voor de sportbeoe- bedrijfB. van Heer Zn BV te Utrecht voor ƒ438.940 (met verrekening risi co) en ƒ448.940 (zonder), een na laagste Aannemingsbedrijf P. Kraaye- veld te Sliedrecht voor resp. 454.400 en 464.500. VUISTREGELS Hoewel niet wetenschappelijk is vastgesteld hoe het aantal toekomstige tennissers zich zal verhouden met de behoefte aan banen zijn er wel een paar vuistregels. Zo zorgt de aanwezigheid van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum voor meer tennissers, omdat minder gezinshoofden verhuizen nu hun kinderen dit voortgezet onder wijs in de eigen plaats kunnen volgen en omdat de leerlingen van de school zelf naar verhouding een groot deel van het juniorenbestand van de tennis verenigingen uitmaken. Verder is het zo dat tennissen een gezinssport is, zo dat met het klimmen der jaren van het opbergen van de tennisracket geen sprake hoeft te zijn. Volgens de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond (KNLTB) tennist 6 tot 8 procent van de bevolking. Heb je een inwonertal van 22.000 (zoals Wad- A dinxveen in 1980) dan betekent dit 1320 De snelle groei ervan heeft geen (6%), 1540 (7%) of 1760 (8%) mensen. -- Omdat wordt uitgegaan van een ge bruik van tussen de 50 en 70 tennissers per baan heb je 26 (50 mensen), 22 (60 -. mensen) of 19 (70 mensen) banen nodig nog wel bllJven ook- bij 1320 tennissers (u weet wel, 6 pro cent van de bevolking), 31 (50), 26 (60) of 22 (70) banen bij 1540 tennissers (7%) of 35 (50), 29 (60) of 25 (70) banen bij 1760 tennissers (8%). Kort gezegd: Bij 22.000 inwoners minimaal 19 tot 25 banen of maximaal 26 tot 35 banen. Hoewel 8 procent van de Wad- dinxveners tennist, kan het aantal spelers per baan op 70 worden gehou den, omdat er sprake is van een goede verdeling en nogal wat huisvrouwen de WADDINXVEEN De Waddinxveense toneelvereniging Toi- Toi brengt zaterdagavond 4 juni de har de, spannende thriller ’’Beau Rivage, van George Batson op de plankèn in het Anne Frankcentrum. Aan deze to neelvoorstelling, die om kwart over ach begint, doen mee Marianne van der Hatert, Riet Vermeulen, Zeger van der Houwen, Marion Knieriem, Mieke Bruining, Marian Roggeveen, Joop Brosens en Jaap Heukelom. De regie isin handen van Hetty van Kranenburg en Hans Bandell. Als souffleuse fun geert Helga Kolster. Toi-Toi’s te spelen thriller "Beau Ri vage speelt zich af op een oude plan tage in het zuiden van de Verenigde Staten. Tante Harriet, de beheerster probeert met alle n haar ten dienste s- taande middelen de deur voor het hede gesloten te houden. Astronische aan waar mogelijk dus vast blijven houden aan en bouwtempo overeenkomstig de behoefte van de natuurlijke aanwas. Een dergelijke toekomst van Wad dinxveen heeft zijn persoonlijke voor keur. ”We hebben thans een goed dorp, we willen graag dorp blijven”, zegt de man van de minderheidsri'ota en geeft gelijk maar aan dat in de hele fractie van de SGP/Hervormde Kies vereniging dezelfde wens leeft. Overi gens stelt wethouder Huizer vast 'dat zijn visie overeenkomt met het gestelde in het beleidsprogramma van het colle ge van Burgemeester en Wethouders, waarin alleen ’’aandrang in het kader van een bovengemeentelijk beleid” een reden wordt genoemd om van het ge kozen uitgangspunt ’’Waddinxveen bouwt alleen voor de natuurlijke aan was” af te wijken. Van die aandrang is op dit moment in het geheel geen spra ke, aldus wethouder Huizer. ’’Noch Gouda, noch de provincie hebben in dezen een uitspraak gedaan. Het tegen deel is het geval wat Gouda betreft”. Het lid van B. en W. gaat natuurlijk ook niet voorbij aan de ’’duidelijke uit spraak” van de Waddinxveense bevol king, gedaan tijdens de in 1973 gehou den hoorzittingen over het nog door de gemeenteraad vast te stellen struc tuurplan Waddinxveen. ’’Hoewel het zo is dat een wethouder of een gemeen teraadlid zijn beslissingen neemt onder persoonlijke verantwoordelijkheid, wil ik hier de ondersteuning van mijn be slissingen door de uitspraken op de hoorzittingen niet onvermeld laten”, schrijft wethouder Huizer in zijn min derheidsnota. ”Op de hoorzittingen is de bevolking duidelijk voor de conse quentie gesteld dat ons huidige voor- WADDINXVEEN/DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben aanbesteed de verbe tering van de westelijke Gouwe-oever ten noorden van de spoorbrug in de gemeente Waddinxveen. Er waren 24 inschrijvers. Laagste was aannemings- WADDINXVEEN Wethouder H. Kiesvereniging) wil dat Waddinxveen een i deze week verschenen minderheidsnota, waarin hij een persoonlijke I reactie formuleert op het voorontwerp streekplan Zuid-Holland Oost in het licht van de gewenste toekomst van Waddinxveen. De wethouder is met zijn ruim twee pagina's tellend stuk gekomen omdat hij het niet eens is met de andere leden van het college van Burgemeester en Wet houders, die steeds nadrukkelijk op de Zuidplaspolder wijzen als de ideale plek om de regionale woningbouw voldoende voortgang te kun- I nen laten vinden. De politiek van de man van de i SGP/Hervormde Kiesvereniging is er j op gericht de Zuidplaspolder zo lang I mogelijk groen te houden. Hij zegt zich pas over deze zaak nader te willen beraden als andere overheden Wad- dinxveen zouden dwingen een volks- huisvestingstaak op zich te nemen. Zo- I ver is het nog niet. Indien berekeningen I aantonen dat voor de opvang van de ei- I gen groei en vervangende woningbouw 1 meer huizen nodig zijn dat de 130 die nu ieder jaar worden gebouwd, dan is dat voor wethouder Huizer geen reden 1 aan dit getal vast te houden. Als verder l blijkt dat in de Zuidplaspolder goedko- I per gebouwd kan worden dan bij 1 Moordrecht door Gouda, dan is dit 1 voor dit lid van het college een punt dat I bij de standpuntbepaling in de verdere toekomst zeker nog zwaarder zal we gen dan nu. ”Dit kan in de toekomst vooral wat I betreft de sociale woningbouw een re- I serve zijn van grote betekenis”, aldus J wethouder Huizer. ’’Wanneer dit een j regionale noodzaak wordt spreekt het .1 welhaast vanzelf dat wij onze verant- I woordelijkheid in dezen beseffen. Op 1 dit moment acht ik het echter juist, dat 1 we nog vooral voor onszelf spreken”, j Voor hem is nog wel een overweging dat Waddinxveen voor de regio zeker I niet alle woningen die nodig zijn kan bouwen. Er zou dan ook niet aan te ontkomen zijn dat Gouda zeker in de richting Moordrecht zal moeten gaan bouwen om te voldoen aan de aan onze I buurgemeente opgedragen woning- I bouwtaak. gemaakt. Samen met Max doet Jenny, een verlegen, teruggetrokken huis houdster het werk. Tenslotte een politieterrièr, inspecteur Farrar. Hij heeft zijn carrière op het spel gezet om antwoord te krijgen op een moord om verzekeringsgeld. Zijn spoor brengt hem op Beau Rivage. Daar hoort hij de meestvreemde verha len. Want wat probeert de overleden Owen Colby via de glazen bol aan tante Harriet te vertellen? Waarom is Gerald na de dood van zijn tweelingbroer zo veranderd? Wie is die stervende oude vrouw boven? Blijft het bij de vreemde dood van Owen Colby of zijn er meer hun leven niet zeker? Al met al vol doende ingrediënten voor de harde, spannende thriller van de bekende Amerikaanse detectiveschrijvers Geor ge Batson. WADDINXVEEN Waddinxveen heeft behoefte aan 25 tennisbanen. I Dat zijn er 11 meer dan de 14 die er intussen zijn en in het sportpark De I Sniep worden bespeeld door ”Be Fair” (dit seizoen van 6 naar 10 banen) I en in het Warnaarplantsoen door ’’Waddinxveen” (4 banen). Om het aantal tennisbanen bijna te laten verdubbelen zal er heel wat, vooral op I bestuurlijk en ruimtelijk gebied, geregeld moeten worden. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft de gemeenteraad in zijn pasver- a schenen nota over de tennissport voor- gehouden dat er wellicht een derde ten- '1 nisvereniging moet worden gesticht, 3 omdat ”Be Fair” zegt aan tien tennis- 3 banen in De Sniep voor nu en straks I genoeg te hebben en een club met 750 I leden het maximum wordt gevonden 3 °m nog iets van een club-leven te kun- a nen hebben. Verder is het zo dat er el- ders acht a tien tennisbanen zullen moe- v Jen worden aangelegd, daar er in het huidige Warnaarplantsoen geen baan 3 meer bij kan en er in De Sniep nog I maar een stuk of vier kunnen komen. TWEE MOGELIJKHEDEN I Er. zÖn dan ook twee mogelijkheden, I volgens onze tennissende burgemees ter, om uit de tennisproblemen te ko men: H YerPlaats'ng van de tennisvereniging Waddinxveen” naar het terrein bij de atletiekvereniging van de sport club Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan. De club kan daar de ge wenste groei naar acht a tien banen doormaken. De door ’’Wad dinxveen” te verlaten accommodatie in het Warnaarplantsoen kan worden gehandhaafd voor particulier (indivi dueel) verhuur. Daarnaast zouden de tien tennisbanen in De Sniep met minstens vier banen moeten worden uitgebreid om te kunnen voldoen aan de berekende behoefte: 10 ba nen in De Sniep (reserve 4), 8 a 10 banen aan de Alberdingk Thijmlaan en 4 banen in het Warnaarplantsoen. 2. Verplaatsing van de in het War naarplantsoen spelende voetbal vereniging Be Fair. Het tenniscomp lex van "Waddinxveen” kan dan gemakkelijk worden uitgebreid op het huidige voetbalterrein tot 12 a 13 banen, terwijl naast een groter te ma ken plantsoen nog woningen of kan toren neergezet zouden kunnen wor den. Waar ”Be Fair”-voetbal naar toe zou moeten wordt in de tennisno ta niet gezegd. Burgemeester mr. Smallenbroek noemt de eerste oplossing (verplaatsing ”- Waddinxveen” naar de Alberdingk Thijmlaan) op zich aanvaardbaar. De tweede wellicht veel wenselijker, zegt hij zou echter een grotere ing reep betekenen. ’’Deze oplossing zou zichzelf financieren en voldoen aan het gekozen uitgangspunt. De ingreep is echter te drastisch. Daarom kies ik biedingen van oliemaatschappijen heeft zij tot ongenoegen van haar me debewoonsters steeds afgeslagen. Waa rom? Ze leeft via haar glazen bol nog steeds in ht verleden. Een medium dat ze gebruikt om in contact te komen met haar op verdachte wijze verdron ken neef Owen Colby. Zijn echtgenote Myra vertrekt na zijn dood plotseling naar New York. Dan tante Cora; verslaafd aan mannen en drank. Doorlopend zit ze op zwart zaad. In alles de tegenpool van tante Harriet. Gerald, oogappel vantante Harriet en door haar voorbestemd om een beroemd schrijver te worden. Gerald gelooft niet zo in een schrijvers loopbaan en houdt zich liever met nich tje Tracey bezig. Een jong, vlot meisje,, die op de plantage logeert. Ze heeft op een avond Max, een mysterieuze zwer ver, opgepikt en hem huisknecht

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 9