Oranje- en Vondelwijk PvdA ontfutselt CDA Meeste voorkeurstemmen Spelletjes op laatste schooldag van De Rank (275) voor Wim Aantjes 4 BEZORGING MUSICALPREMIERE VOOR DE BEJAARDEN en verve gebracht St. Victorwijk socialistischer en liberaler I Peuleyen 15, telefoon 2604 Concert van muziekschool op 10 juni Joop den Uijl meestgestemde eerste man Kindermusical Paulusschool werd met vaart llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIlUIIHIIIIIIIII H. Koekoek K. Koekoek 1287 99 691 3 12 7 4 I 179 21 83 3 2 5 1 worden uitgevoerd op maandag 6 juni a.s. 2439 119 10 3 10 5 1 2 1 12 1 1 2 3141 36 7 8 4 14 9 1 2 1 -7 1 I 3 I I 2740 275 127 36 2 84 1 13 1 1 13 1 1188 38 9 15 1 1 11 3 3 1 12 1 4 2 1 1 1 5 3 2 1 167 3 1 1 I 44 2 1 1 3303 563 2621 182 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim f ’W’ik CDA J 22 V.V.D. 6 O 142 2 5 Centrum en Oost). 6 I I 54 1 34 1 55 1 Totaal Aantal voorkeurstemmen Partij van de Arbeid J. M. den Uijl Mevr. M. Epema-Brugman Arie van der Hek ƒ1 ax van der Stoel Cornells Laban W. F. Duisenberg Mevr. M. J. Hof-Brouwer J. van der Gaag J. P. Pronk J.C. Rotmeyer W. C. Hommels Klaas G. de Vries Mevr. W. Giphart-Jabaay Mevr. A. W. Joppe Mevr. Geesje Schaapman F. D.Andrioli Totaal Aantal voorkeurstemmen Totaal Aantal voorkeurstemmen 3237 96 3 4 l Totaal Aantal voorkeurstemmen Totaal Aantal voorkeurstemmen Staatkundig Gereformeerde Partij H. G. Abma Ir. H. van Rossum C. N. van Dis Ir. B. J. van der Vlies C. G. Boender Drs. P. H. D. van Ree P.J. Dorsman L. M. P. Scholten Drs. M. Burggraaf Dis. A. Vergunst Jac. Dankers Ir. L. van der Waal J. Catsburg Dr. Ir. J. Blaauwendraad Ir. M. Houtman DS’70 W. Drees Mevr.S.v.Veenendaal-v.Meggelen Jan J. Koningh Totaal Aantal voorkeurstemmen Totaal Aantal voorkeurstemmen Totaal Aantal voorkeurstemmen Boeren-Partij Totaal Aantal voorkeurstemmen Rooms Katholieke Partij Nederland Klaas Beuker Jan A. A. Leechburch Auwers Martin H. M. van der Goes Jurr. L. J. M. Meijer Totaal Aantal voorkeurstemmen D.A.C. Govert Nooteboom R. S. Soemodihardjo Gereformeerd Politiek Verbond Dr. A. J. Verbrugh G.J. Schutte L. Feijen Mr. D. Veurink J.vanderJagt Totaal Aantal voorkeurstemmen P.S.P. Bram van der Lek A. G. van der Spek Mevr. C. van Es-Andrée C. J. van Laren Mevr/Titia M. Bos Bouwe D. Kalma Mevr. A. van de Zande Totaal Aantal voorkeurstemmen Nederlandse Volks-Unie J. G. Glimmerveen Totaal Aantal voorkeurstemmen Verbond tegen Ambtelijke Willekeur Mevr. Gertrui Blok Gradus Willem Schut Totaal Aantal voorkeurstemmen Komm. Eenheidsbeweging (KEN ml) W. ter Braake Totaal Aantal voorkeurstemmen Reformatorische Politieke Federatie J. P. M. Rietkerk Drs. A. H. D. Wagenaar J. H. Velema C. J. Smits Drs. D. Schouten Mevr. M. J. J. van der Vloed- Heemskerk D. van der Meer J. Schelhaas Totaal Aantal voorkeurstemmen 173 6 159 17 42 3 4 1 1 1 1 44 4 53 II 22 0 3 2 7 0 8 4 0 0 5 I A. A. M. van Agt W. Aantjes R. J. H. Kruisinga F. H. J. J. Andriessen M. W. J. M. Peijnenburg Mevr. J. van Leeuwen C. F. Kleisterlee M. W. Schakel A. Veerman J. J. P. de Boer G. van Leijenhorst F. J. van der Heijden Mevr. A. M. C. Th. van Heel-kasteel 1 W. van den Bos Czn K. Olieman E. J. Rutten P.P.R. Mevr. Ria M. B. Beckers-de Bruijn 58 J. L. A. Jansen M. H. M. van Hulten H. J. G. Waltmans Mevr. D. A. Th. van der Heem- Wagemakers C. J. van Kuijen Mevr. M. F. Andriessen A. J. A. Verduyn Lunel E. J. van Dongen J. F. van de Voorde 726 35 D’66 J. C. Terlouw H. J. Zeevalking Mevr. J. J. Lambers-Hacquebard Mevr. M. M. van Beek Mevr. E. K. Wessel-Tuinstra W. Dik Mevr. S.C. Bischoff v. Heemskerck 4 Mevr. A. E. M. DesainI F. K. L. Rogier 3 Totaal Aantal voorkeurstemmen Socialistiese Partij Remi J. L. Poppe4 Mevr. J. C. v. Ballegooijen-Aardoom 3 D. Monjé 1 Totaal5 Aantal voorkeurstemmen 2 Federatie Bejaardenpartijen Nederland Ir. Dr. J. van der Min 7 Totaal Aantal voorkeurstemmen Communistische Partij van Nederland Marcus Bakker33 H. J. Hoekstra1 WADDINXVEEN De laatste schooldag van de christelijke school voor Lager Huishoud- en Nijverheids Onderwijs De Rank aan dé Esdoorn- laan is voor de meisjes van de vierde klas, die deze en volgende week exa men doen, is anders gegaan dan gebrui kelijk. Men was namelijk - zonder dat de leerlingen van de andere klassen en WADDINXVEEN Aan de vooravond van de feestelijke oudera vond van de protestants-christelijke Koningin Julianaschool (Peter Zuid- laan) zullen de leerlingen van klas 5 een musical opvoeren voor alle bejaarden van Waddinxveen, op maandag 6 juni. de docenten het wisten - vrijdagmorgen al om zes uur de school ingegaan om te versieren en buiten de spelen klaar te zetten. Toen de andere leerlingen en het lerarencorps arriveerde werd van hen geeist dat er op de laatste sc hooldag geen les zou worden gegeven. De docenten vonden het goed en heb ben meegedaan aan allerlei spelletjes, WADDINXVEEN Vrijdagavond 10 juni wordt in de Ontmoetingskerk het jaarlijks concert van de streekmuziek- school Waddinxveen gehouden. ’’Mis schien is dit geen groot nieuws”, zeg gen de organiserende vrienden van de streekmuziekschooL ’’Toch is het goed dit gebeuren weer eens extra onder de aandacht te brengen. Immers mag er gesteld worden dat Waddinxveen rijk is met deze muziekschool. Zij gaat er van uit dat muziek maken samenspelen is. Het is dan ook altijd het streven van deze school om de leerlingen, naast hun individueel muziekonderricht, te betrekken in het samenspel. Dit is zon der meer van groot belang, wil je een kind een zo goed mogelijke begeleiding geven in het muziekonderwijs”. Zover dat ook maar mogelijk was heb ben de leerlingen, samen met hun di recteur J. Veenstra, in het afgelopen seizoen weer hun best gedaan om de Waddinxveners straks plezier te laten beleven aan dargene wat zij als ’’en semble" presenteren. Evenals andere jaren vindt het concert dus plaats in de Ontmoetingskerk op vrijdag 10 juni 1977. Aanvang 19.30 uur. De toegangsprijs is f 4,-; voor do nateurs, 65-plussers en de jeugd tot 16 jaar 2,50. In de pauze zal een kopje koffie worden aangeboden. De Joris- band uit Boskoop zal deze avond als gast optreden. ”U kunt er op vertrou wen dat het weer een geslaagde avond zal worden”, aldus de streekmuziek- school. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 JUN11977 A. J. G. Leijten F. Vondeling J. C. Gmelich Meijling J. D, van Dijk De grootste groei van het CDA bed roeg 2, l procent (Groenswaarden), ter wijl maar liefst het hoogste verlies van de zes woonwijken moest worden geïn casseerd: 2,5 procent (Deel Centrum en Oost). De SGP zag eenmaal de winst op l,8 procent uitkomen (Oranjewijk), maar moest tegelijkertijd constateren dat de achterban het sterkst was ach teruitgegaan in de St. Victorwijk l ,4 procent). D’66 ging het meest vooruit in Deel Centrum en Oost (l,4 procent) en verloor vooral stemmen i.. 2- Groenswaarden (2,3 procent. aanvang 8 uur in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum. De musical heet ”Het vreemde songfestival”. Het de cor en het programma is door de kin deren zeil ontworpen. De regie heeft de heerJ. Bosman, onderwijzer aan de Koningin Julianaschool. Na de pauze nu weer goed geproviandeerde schip de thuisreis aanvaarden en worden de zeerovers weer eenzame vissers, resp. ijsverkopers in Zandvoort. Met vaart en verve werd dit voor de eerste en tweede klassers toch niet zo eenvoudige zangspel voor het voetlicht gebracht. Alle leerlingen van beide klassen waren bij dit spel ingeschakeld als acteur of actrice dan wel als lid van het Paulus-musical-matrozenkoor. De bijzonder leuke liedjes vormdea de hoogtepunten, vooral door de vaart waarmee ze werden gebracht, wat veel repeteren verried. De energie die een vijftal dames en de beide onderwijzeressen onder de alge hele leiding van mevrouw D. M. E. W. Hagen-Nieuwland aan de opvoerenden besteed hebben leverde een prachtig resultaat op. Het geheel speelde zich af in een goed verzorgd en speels decor gebouwd met behulp van een van de leerkrachten, de heer van Niekerk. Aan het eind zagen de spelertjes kans - het uiteraard gulle publiek uit volle borst een herhaling van het slotlied te doen meezingen. Al bij al een zeer ge slaagde uitvoering waaraan kinderen, H. Wiegel Mevr. A. Kappeyne v.d. Coppello J.G. Rietkerk H. E. Koning G. M. V. van Aardenne Mevr. N. J. Ginjaar-Maas J. M. van de Ven W. F. van Eekelen E. H.Th. M.Nijpels Mevr. E. G. Verkerk-Terpstra F. Bolkesteijn M. J. M. Tripels Mevr. I. Günther Mevr. N. Rempt-Halmmans de Jong 2 2 l 9 WADDINXVEEN Na maandenlange voorbereiding voerden de eerste en tweede klassers van de rooms-katholieke St. Paulusschool (Ja cob Catslaan) op enthousiaste wijze de kindermusical ”Wie vaart er mee" op. Deze musical geschreven door Thea Coppens, op muziek van Hans Peters jr. speelt zich af op een onbewoond ei land, waar de bemanning van een zon der proviand zittend schip aan wal komt. In de nacht, terwijl kapitein en matrozen op het land slapen, wordt het schip door woeste zeerovers gekaapt. Maar gelukkig is de kok die aan wal niet kan slapen, aan boord gebleven. Als de bemanning hongerig wakker wordt is het schip verdwenen. Tot over maat van ramp verschijnt een woest uitziend zeemonster Jeldika genaamd, dat gelukkig een heel vriendelijk zeemonster blijkt te zijn en voor eten zorgt. Dank zij de slimheid van de kok en de hulp van het zeemonster komt al les weer op zijn pootjes terecht, kan het WADDINXVEEN De vorige week woensdag gehouden Tweede Kamer verkiezingen hebben er voor gezorgd dat het CDA niet meer in vijf van de zes Waddinxveense woonwijken het meest wordt gestemd, maar in drie (Deel Centrum en Oost, St. Victorwijk, Groenswaarden). De PvdA staat nu bo venaan in de andere drie woonwijken (West en Bomenwijk, Oranjewijk, Von delwijk). De socialisten hebben ruim een week geleden de Oranjewijk en Vondelwijk I aan de christen-democraten ontfutseld. I Bij een volgende verkiezing zitten de I Groenswaarden wat dit betreft op de I wip. In vijf van de zes woonwijken staat de VVD op dè derde plaats. Alleen in Deel Centrum en Oost staan de libera len op de tweede plaats - dit is de wijk waar de PvdA het slechtst ”aan de bak” komt en dan ook met een derde plaats genoegen moet nemen. In de woonwijken is het CDA goed voor drie eerste en drie tweede plaatsen. De SGP - r - - cj j i- door de vijfde partij - D’66 - wordt be zet in de Vondelwijk en de Groens waarden. ST. VICTORWIJK Wat daarbij direct opvalt is dat - en we schreven dat al in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week donder dag - de PvdA het uitstekend doet in de nieuwere woonwijken, inclusief de St. Victorwijk. In de oudere wijken zijn meer stemmen naar de VVD gegaan dan anders, waarbij opvalt dat De grootste winst (7,6 procent) behaal de de PvdA in de Groenswaarden, waar het Anne Frank-centrum, de Ontmoe tingskerk en de De Savornin Lohman- school vorige week woensdag als stem lokaal waren ingericht. Maar ook de Vondelwijk, waar het stemmenpercen tage met 7,5 steeg, deed een behoor lijke duit in het socialistische zakje. In Waddinxveen zijn de PvdA en de VVD de twee partijen die in alle zes woon wijken stemmen vooruit zijn gegaan. De socialisten van l,l procent (West en Bomenwijk) tot 7,6 prpcent (Groens waarden) en de liberalen van 80 2 l zal de heer S. Roosendaal dia’s verto nen van Zwitserland en erbij vertellen. Programma’s a l,- zijn verkrijgbaar aan de zaal. Zij, die slecht ter been zijn kunnen per auto worden vervoerd. Gelieve dan vroegtijdig te bellen tel. 5555. kon worden geboekt (1,2 procent) in West en Bomenwijk. Wij vinden het een raadsel dat D’66 verlies én winst heeft geleden in zowel de oudere als de nieuwe woonwijken, maar ten slotte het meest is vooruitgegaan in ouder Waddinxveen. Wij hebben de verleiding weerstaan om de stembusuitslag van vorige week woensdag te vertalen in gemeen teraadszetels. Dat valt niet te doen, omdat bij de Tweede- in de' Kamerverkiezingen de confessionele en progressieve stemmen te gespreid worden uitgebracht om daaruit conclu sies te kunnen trekken. Wel valt te zeg gen dat 4l ,6 procent van de stemmen zijn uitgebracht op een christelijke par tij (CDA, SGP, GPV, RKPN, RPF). De progressieven (PvdA, D’66, PPR en PSP) vergaarden 35,0 procent van de stemmen. Bij de in 1974 gehouden ver kiezing voor de gemeenteraad kreeg de ze combinatie 30,l procent, maar zoals bekend heeft de PvdA begin dit jaar be sloten aan de gemeenteraadsverkiezin gen in 1978 met een eigen lijst en een eigen programma te zullen meedoen. Als de stembusuitslag ook nog laat zien dat er nog stemmen zijn terecht geko-, men bij de CPN (0,2 procent) mag wor den vastgesteld dat met een gescheiden optrekken van de progressieve partijen bij de gemeenteraadsverkiezingen te veel stemmen verloren zullen gaan, in dien natuurlijk PvdA, D’66, PPR en PSP toch met een eigen lijst zullen uit komen. De stembusuitslag van vorige week zou tot intern beraad aanleiding moeten geven bij de PvdA. In ieder ge val moet ervan worden uitgegaan dat de VVD ook plaatselijk zal blijven groeien - hoewel het in Waddinxveen langzaam, maar zeker gaat - en dat de samen optrekkende SGP en Hervorm de Kiesvereniging eveneens een groeiend blok lijkt te zijn. Zo ging het er aan toe op de laatste schooldag van de christelijke school voor LHNO De Rank (psdoornlaan (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). zoals zaklopen, koffiebonenrace, touwtrekken, pen in de fles en volks dansen. Om tien uur was er pauze, waarna werd gevolksdanst. Vervolgens was er nog een hindernissenrace voor de docenten. Rond half twaalf waren de festiviteiten afgelopen. De hele school heeft ’s middags vrij gekregen. Een moment uit de door de meisjes en jongens van de St. Paulusschool (J. Catslaan) opgevoerde musical. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Bij de vorige week woensdag gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer heeft PvdA-lijsttrekker drs. Joop den Uijl in Waddinxveen de meeste stemmen op zich weten te verga deren- 314lDe eerste man van het CDA, mr. Dries van Agt, kreeg 2740 stemmen. VVD-leider Hans Wiegel nam met 2439 stemmen de derde plaats in. Wat de voorkeurstemmen betreft was het mr. Wim Aantjes die er met 275 de meeste op zich wist te krijgen. Van de Waddinxveense 1 Kamer-kandidaten vergaarde Jac. Dankers (SGP) 12 stemmen en me vrouw M. J. J. van der Vloed-Heemskerk (RPF) 6. Wie nu precies hoeveel stemmen kreeg 1 maakt deze lijst duidelijk (zij die geen I stem kregen laten we ongenoemd): leerkrachten en publiek heel veel ple zier hebben beleefd. Daar de belangs telling zo overweldigend was dat een aantal toeschouwers met een staanp laatsje genoegen moest nemen kwam uit de ouders het verzoek voor een tweede opvoering. Bij voldoende belangstelling zal het spel nogmaals woonwijken is het CDA goed voor drie is de vierde op de rangljjst, welke plaats Waddinxveen-Zuid niet alleen socialis tischer maar ook liberaler wordt. Dat de VVD-winst er ook in de Vondelwijk mag zijn (3,7 procent) willen we niet onvermeld laten. Uiteindelijk heeft het CDA zich weten te handhaven door het er in de nieu were woonwijken (Oranjewijk, Vondel wijk en de Groenswaarden) niet bij te laten zitten. In het wat oudere Wad dinxveen leden de christen-democraten soms het grootste verlies dat met de vo rige week gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer maar kon worden geleden (2,5 procent in Deel,Centrum en Oost, maar ook 2,3 procent in de St. Victorwijk). Opmerkelijk is dat niet alleen de PvdA het moest hebben van de nieuwere -1 van l,8procen woonwijken, maar ook de SGP. Deze (Groenswaarden) tot 6,5 procent (Deel partij ging achteruit in de oudste delen van onze gemeente, zij het dat er winst •a» -.**•>

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 5