Waddinxveense sportspetters Gemeente ’’redt” vijfde leerkracht openbare Jan Ligthartschool Raad- huis- strip /LLma^— Het Weekblad feliciteert KLACHTEN BEZORGING Raad stelde krediet van f 45.000,- beschikbaar Expositie Charles Eyck tachtig jaar De Sperwer Foto’s van Wout Gilhuis in AMRO- bank Lief en leed in cijfers BEUK IN HOEVE ’’NOOITGEDACHT Peuleyen 15, telefoon 2604 i TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT I mu x na over dat nieuwe ge- tneen tehuis gesproken. en een roetsj baan als ingang*I dat lijkt wel] een bunker te) worden.j duffel met een raad zaal voor men sen van 2 mey ter lang...^J I 1 4, ng i uit .VAWwWAW/ZAVAVi 'i V n i- i S !4, 9 nt S, I i Y 51 >i '6, dett 30 Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 ’72 CV ’76; ;r en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 JULI 1977 ren toonden begrip voor de bijzondere omstandigheden waarin de Jan Ligt hartschool verkeert en zeiden geen an- spraak te zullen maken op gemeen telijke vergoeding voor boventallige leerkrachten te zullen doen of tot aan stelling van deze leerkrachten te zullen overgaan. Natuurlijk is het mogelijk dat de komende jaren één of meer bijzon dere scholen in soortgelijke omstandig heden komt te verkeren als waarin de Jan Ligthartschool thans verkeert. In verband hiermee Hebben B. en W, de besturen toegezegd dat, zo dan even tueel door hen verzoeken om gemeen telijke vergoeding voor boventallige leerkrachten worden ingediend, de ge meenteraad zeker zal worden gevraagd ook dan het benodigde geld beschik baar te stellen. WADD1NXVEEN/G0UDA Onder de titel ’’Charles Eyck 80 jaar” brengt het Stedelijk Museum ”Het Catharina Gasthuis” te Gouda tot en met 28 au- 1 gustus een tentoonstelling gewijd aan de schilder Charles Eyck. Charles Eyck werd in 1897 te Meerssen in de provin- i cie Limburg geboren. Toen hij door 1 een kinderziekte doof werd, namen zijn ouders hem van school. Vanaf dat mo- ment heeft hij een groot deel van zijn i tijd aan het tekenen en schilderen kun- 1 nen besteden. Op de plaatselijke teken- 1 school won Charles verschillende ere- prijzen. Wanneer hij 14 jaar wordt i stuurt zijn vader hem naar de decoraf- 1 deling van de fabriek Société Cérami- 1 que. Dank zij steun van zijn oom kan Char- les de academie voor beeldende kun- sten in Rotterdam en Amsterdam be- 1 zoeken. In 1922 wint hij de Prix de Ro- me. Deze hoge onderscheiding maakt het hem dan mogelijk drie jaar te reizen i om tijdens deze reizen oude Italiaanse 1 meesters te copiëren. Op een van deze reizen leert hij zijn vrouw Karin Meyer, een Zweedse schilderes, kennen. Sinds 1936 wonen zij in het naar eigen ont- werp gebouwde landhuis Ravenbos in 1 Limburg. Op de tentoonstelling is een overzicht te zien van zijn werk, vanaf het begin tot heden, want tot op de dag van van daag is hij actief. Naast schilder, beeld houwer en keramist is Charles Eyck ook bekend als glasschilder. Kort na de oorlog was hij de uitverkorene om in Gouda het Bevrijdingsraam te vervaar digen. Op de tentoonstelling zijn de ontwerpen en werktekeningen van het Bevrijdingsraam te zien. De onthulling vond dit jaar precies dertig jaar geleden plaats. Met het Bevrijdingsraam werd de St. Jan en de stad Gouda een monu ment rijker maar tegelijkertijd is het een monument voor de kunstenaar Charles Eyck, die, zoals hij zelf zegt, dit jaar ”net zelf zijn tachtigjarige oorlog achter de rug heeft”. De tentoonstelling is te bezoeken in het 1 Stedelijk Museum ”Het Catharina Gasthuis”, Oosthaven 10/Achter de Kerk 14 te Gouda. Dagelijks geopend van 10-17 uur; ’s zondags van 12-17 uur; ’s zaterdags gratis toegang. 1 zeer nadelige gevolgen hebben voor het ondewijs aan deze school, is de vaste overtuiging van B. en W. Ze hebben dit ook aan de gemeenteraad geschreven. Immers, leerkrachten en kinderen zijn nog nauwelijks ingespeeld op de huidi ge klassecombinaties. Deze moesten al worden gemaakt door het teruglopend leerlingenaantal. Door een wijziging per 1 augustus zou deze school - die nog werkt met een klassikaal leersys- teem - voor zeer grote problemen wor den geplaatst. Het gemeentebestuur was er dan ook op uit de vijfde leerkracht aan de Jan Ligthartschool voor het schooljaar 1977/1978 koste wat het kost te handha ven. Daarvoor zou uit de gemeentekas geld gehaald moeten worden. Maar zoiets kan natuurlijk gevolgen hebben voor het bijzonder onderwijs, waar ook gekampt wordt met de consequenties van een teruglopend leerlingenaantal op diverse scholen. Het bijspringen van de gemeente voor de vijfde leerkracht maakt het bijzondere scholen dan mo gelijk aanspraak te maken op gemeen telijke vergoeding van de salarissen van eventueel op die scholen aan te stellen boventallige leerkrachten. De aanspra ken zijn uiteraard geregeld om gelijk stelling van het bijzonder met het open baar onderwijs te waarborgen. Deze zaak hebben B.en W. besproken met de besturen van de bijzondere scholen in Waddinxveen. Deze bestu- WADDINXVEEN In de op vrijdag 21 januari van dit jaar door burgemeester mr. A. G. Smallen- broek officieel geopende nieuwe vestiging van de AMRO-bank aan de Passage wordt vanaf vrijdag 15 juli tot donderdag 4 augustus op nieuw een expostitie gehouden. Werden er eerst cartoons van Arend van Dam opgehangen en te kenwerk van kinderen, ditmaal gaat het om fotografisch werk van de bekende fotograaf Wout Gil huis. Hij toont de bankbezoekers drie weken lang een gevarieerde greep uit zijn kleurrijk werk. Wout Gilhuis, afkomstig Nieuw-Loosdrecht, heeft de afgelo pen jaren een goede reputatie opge bouwd als fotograaf met een artis tieke kijk op zijn onderwerpen. Hij maakte gebruik van speciale lenzen en filters, en kiest soms bewust voor onscherpte, een dubbeldruk of overbelichtiging. Het resultaat is een originele en bijzonder levendige collectie. Wout Gilhuis, op 21 mei 1925 in Rotterdam geboren, mag zich noemen ’’Artiste de la Federation Internationale de i’Art Photografi- que” (AFIAP). Hij is lid van de Nederlandse Kleurengroep BNAFV (Bond van Nederlandse Amateur Fotograven Verenigin gen). Het enthousiasme voor zijn hobby draagt hij uit in de vele lezin gen over moderne kleurenfotografie die hij voor verenigingen in het hele land houdt. De openingsuren van de expositie lopen gelijk met die van de AMRO- bank, van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 16.00 uur, en don derdagavond van 18.30 tot 20.30 uur. WADDINXVEEN Felicitaties van het Weekblad voor Waddinxveen zijn deze week bestemd voor Joske v.d.- Berg. Zij slaagde aan de christelijke nij verheidsschool in Alphen aan den Rijn voor het diploma MBO- kinderverzorging/jeugdverzorging. J. van der Breggen uit Waddinxveen slaagde voor de 2-jarige B-opleiding aan de Rijks Middelbare Landbouw school in Gouda. Margret Jaspers slaagde aan de rooms katholieke MAVO-school Sint Petrus Canisius in Gouda voor het eindexa men MAVO-3. Voor het MAVO- examen 4 aan dezelfde school slaagden Victor Boreel, Pieter van Hulten en Marja van Rhijn. Voor het schriftelijk gedeelte van het politiediploma B slaagde wachtmeester F. A. J. Blom. Voor het schriftelijk ge deelte van het politiediploma en ge deelte mondeling 1 slaagde wachtmees ter P. Wijbenga. Met het behalen van het schriftelijk gedeelte en het gedeelte mondeling 11 heeft wachtmeester W. A. M. Coenen nu het complete politiedip loma B., Met het behalen van mon deling 11 heeft nu ook wachtmeester G. Hol. het politiediploma B. Voor het schriftelijk gedeelte van het politiedip loma B en het gedeelte mondeling 1 slaagde tenslotte wachtmeester J. H. van Hensbergen. De Sperwer nam ook deel aan de - wedvlucht Duffel. Afstand 106 km. In concours 613 duiven. Gelost om 9.30 uur met matige N.O.wind. Aankomst eerste duif 11.25.30 uur, laatste II 42.45 uur. Snelheid eerste duif 924.88 m. per min., laatste 801.40 m. per min. Uitslag: Gebr. Anders 1 18 21 46 54 56 72 78 80 81 96 99 137 142 144 153; H. Metselaar 2 3 5 29 31 66 73 74 139 141; T. H. Twigt en Zn 4 25 82 124 126; Verkade-de Wit 6 36 51 118 143 149 150; D. Heeren 7 8 11 37 57 58 114 117; D. Boere 9 23 41 55 71 75 85 102 104 HO 131 140 145; C. Smit 10 20 26 40 45 63 Tl 91 97 108 112; D. Metselaar 12 14 19 64 70 79 86 136; M. Groen 13 28 44 62 103 111; de Kok-Bijmans 15 53 65 93 115 116 151; N. van Vliet 16 84 127 128 33; L. de Bruyn 17 121J. Jansen 22 98 105 152; J. Versloot 24 33 95 101; Troost-Tamerus 27 60 147 148; J. Ko ren 30; den Ouden-van Gent 32 67 90 46; van Gelooven-van Dijk 34 35 48 52 23 130 134 138; Th. Colla 38 83 88 92 135; P. Bonefaas 39 43 49 69 89 129; A. Bonefaas 42; H. Vink 47; F. Rip 50 61 94; W. Slagboom 59 87 107 119; C. loor en Zn. 68 106 113; W. Berkesteijn '6 120; C. Hofman en Zn 100 109 122; L. Bode 125; F. Middelkoop 132. DISCUSSIE In de gemeenteraad werd vooral door ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kies vereniging) uitvoerig over deze zaak gesproken. Er zaten volgens hem nogal wat haken en ogen aan. Hij noemde het voorstel in strijd met het principe van de wet en daarom niet aanvaardbaar, ”- hoe graag we ook de Jan Ligthart school willen helpen”. Ir. Drost vroeg het college dan ook het betreffende raadsvoorstel in te trekken en met een nieuw te komen waarin het gelijkstel- lingsprincipe tussen openbaar en bij zonder onderwijs beter tot zijn recht zou komen. De man van de SGP/Hervormde Kies vereniging verwees in dit verband naar de door de hervormde Bethelschool getroffen regeling en meende dat de voor de Jan Ligthartschool te behou den leerkracht part-time zou kunnen gaan lesgeven en betaald zou kunnen gaan worden door zowel de ouders van de leerlingen als door het gemeentebes tuur. Volgens ir. Drost bestaat er tussen de Bethel- en Jan Ligthartschool de overeenkomst dat ze komend school jaar zes klassen zouden moeten runnen met vier leerkrachten. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek die zei het gelijkstellingsprincipe basis van zorgvuldig bestuur te vinden, sprak over de zorg van het gemeentebestuur over de scholen die te maken hebben van het dalend leerlingenaantal en be toogde dat er tot nu toe door de gemeente nog geen voorstellen waren gedaan om financiën beschikbaar te stellen om daarin verandering te kun nen brengen. Het door de gemeente betalen van de vijfde leerkracht voor de Jan Ligthartschool noemde de voor zitter een uitzondering die voortbor duurt op het gelijkstellingsprincipe. ”We leggen voor één jaar een noodver band”, vond de burgemeester, die de dqor ir. Drost gemaakte vergelijking met de (groeiende) Bethelschool niet juist vond, er ernstig bezwaar tegen zei te hebben als ouders mee zouden moe ten betalen en het voorliggende raads voorstel niet in strijd met de wet achtte. ”We moeten aan de Jan Ligthartschool de kans geven die de school verdient”, zei mr. Smallenbroek, waarop de frac tie SGP/Hervormde Kiesvereniging ui teindelijk schoorvoetend accoord zei te kunnen gaan met het raadsvoorstel. Alle singles slecht 4.95 1 I Op de bestenlijst van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) af deling staat ook de naam van de Antilope-atlete Ghita den Besten. De Waddinxveense is bij de meisjes tweede op kogelstoten met een worp van 11.87 meter. De eerste plaats wordt ingeno men door Tanja Vet van Waterland. Ghita is echter Nederlands kampioene met deze zelfde afstand, omdat Tanja Vet nog bij de B-meisjes uitkomt. De Rotterdammer Arend van Bom mel, na tien jaar trainer-af van Be Fair- voetbal en in die functie opgevolgd door Piet van Mullem, heeft nog wat nagepraat met de Goudsche Courant. Tegen Bert Hertog van die krant zei de op luisterrijke wijze door Be Fair uit geluide oefenmeester: ”Bij Be Fair heb ik mijn best gedaan. Iedere week had den we een ander trainingsprogramma. Voor mij is elke wedstrijd nieuw, dus de training ook. En wat de voorbereiding betreft: tijdens mijn vakanties zat ik al met mijn oefenprogramma’s voor me. Je kan wel zeggen dat ik tien jaar met Be Fair bezig ben geweest. Vaak als ik in de auto naar huis reed dacht ik: ben ik niets vergeten”. De Waddinxvener Leo Pol slaagde voor het trainingsdiploma D van de KNVB. De indeling voor de nieuwe competi tie van de zondagvoetballers is bekend. In de vierde klas E staan Waddinxveen en WSE uitsluitend wedstrijden tegen streekteams te wachten. De afdeling ziet er namelijk zo uit: Bodegraven, Esto (Bodegraven), GSV (Gouda), Moerkapelle, Moordrecht, Nieuw koop, Oudewater, RK NSV (Noorden), Unio (Oudewater), Vep (Woerden), Waddinxveen en WSE (Waddinxveen). 1Ma Baker - Boney M 2. Yes sir i can boogie - Baccara 3.1 don’t want to talk about it - Rod Stewart 4. Be my boogie woogie baby - Mr. Walkie Talkie 5. What kind of dance is this - Veronica unlimited 6. A real mother for ya - Johnny Guitar Watson 7. Oxygene 4 - Jean Michel Jarre 8. It’s your life - Smokie 9. Sevilla - BZN 10. Young and in Love - The Internationals WADDINXVEEN Om de openbare Jan Ligthartschool (Kerkstraat) in het komend schooljaar de vijfde leerkracht te laten behouden heeft de Waddinxveense gemeenteraad 45.000,- beschikbaar gesteld. Met dit geld kan het salaris, inclusief sociale lasten, van deze onderwijzer worden betaald, zodat op deze school vooralsnog - die te maken heeft met een alsmaar dalend leerlingenaantal - in totaal vijf leerkrachten les kunnen blijven geven. Tot 1 januari van dit jaar waren dat er nog zes. Aan de openbare Jan Ligthartschool waren tot 1 januari 1977 zes leerkrach ten verbonden. Hun salarissen werden door het rijk vergoed. Maar het aantal leerlingen op deze school aan de Kerkstraat is inmiddels zodanig ge daald dat ook de vijfde leerkracht voor het komende schooljaar niet meer tot het verplichte personeelsbestand mag worden gerekend. Hoewel de gemeen te het rijk heeft gevraagd het wettelijk salaris voor de vijfde leerkracht nog een jaar te blijven doorbetalen, maar gezien het aantal leerlingen mag niet worden aangenomen dat ”Den Haag” op dit verzoek zal ingaan. WADDINXVEEN De postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht St. Dirnier. In concours 152 duiven. Afstand 380 km. Gelost om 10.00 uur met matige N.O. wind. Aankomst eerste duif 16.13.02 uur, laatste duif 17.10.41 uur. Snleheid eesrte duif 1022.10 m. per min., laatste duif 882.93 m. per min. Uitslag: Verkade-de Wit 1; H. Met selaar 2 20 23 28 35; Troost-Tamerus 3 7 8 14 15 19 24 30 31 33 34 37; de Kok- Bijmans 4 11 36; van Gelooven-van Dijk 5 10; T. H. Twigt en Zn 6 12; Gebrs. Anders 9 16 21 29; W. Met selaar 13 25 38; C. Bode 17; C. Hofman en Zn 18; F. van Vliet 22 32; H. Vink 26; C. Toor en Zn 27. Wout Gilhuis kiest soms bewust voor onscherpe, dubbeldruk of over belichting, zoals deze foto van hem laat zien. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Wout Gilhuis). Teneinde de dorpsbebouwing geen ge weld aan te doen zullen aan de straat zijde twee woningen worden gebouwd met een eigen karakter. De verkoopop pervlakte zal een ruimte van veertien honderd vierkante meter beslaan. Er is een benzinestation geprojecteerd met bedienend personeel, benevens twee wasserettes die het zelfbedieningsstem- pel zullen krijgen. In dit cash-en- carrybedrijf zullen onder meer verte genwoordigd zijn een bloemenhal, broodboetiek, noten- en kaasbar, su- perslager, drogisterij, groenten en frui- tafdeling en een slijterij. De Reeuwijk- se vestiging zal als hoofdkantoor dienst blijven doen. WADDINXVEEN Er wonen in Waddinxveen (per 1 januari 1977) 20.725 mensen; 10.473 mannen en 10.252 vrouwen. Dat zijn er 228 meer dan een jaar eerder. In onze gemeente vestig den zich vorig jaar 1066 mensen en vertrokken er 1157. Er wer den in 1976 397 baby’s geboren, terwijl ons 78 mensen ontvielen, waarvan zich er 71 •jn Wad dinxveen lieten begraven of bij zetten. Het aantal voltrokken huwelijken bedroeg 102 en het aantal ingeschreven echtschei dingen 12- Welgeteld 897 men sen verhuisden binnen de gemeente. ZEER NADELIG Een teruggang van zes naar vier leerkrachten binnen acht maanden zou De laatste ogenblikken van de Reeuwijkse hoeve Nooitgedacht. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/De Witte Prijzenhal) in de boerderij die leegstond dat gevaar voor instorten niet denkbeeldig was. Het ligt in het voornemen dat de Reeu wijkse Bouwonderneming Bontenbal BV direct na de bouwvakkenvakantie met de werkzaamheden zal aanvangen. Oplevering zal geschieden medio Kerstmis dit jaar. kijken ook de in het gemeentehuis werkende Waddinxveners menigmaal naar buiten. Ze zien dan onder meer de voortgang in de bouw van het nieu we gemeentehuis aan de (korte) Sta tionsstraat. Het betonskelet wat er nu staat bracht een gemeente-ambtenaar in Mozaïek, het orgaan van de personeelsvereni ging der gemeente Waddinxveen, tot de volgende strip, waarin de bouw van nieuwe gemeentelijke huisvesting op de hak wordt genomen. WADD1NXVEEN/REEUWIJK Een draglinemachinist van het Alphense bedrijf Jannus Vos BV heeft ”de beuk” gezet in de hoeve ’’Nooitgedacht” aan de Dorpsweg 36 te Reeuwijk-Dorp. Deze voormalige boerderij heeft gedu rende een tientral jaren onderdak ge boden aan de Witte Prijzenhal. Dit cash-en-carrybedrijf werd hier gesticht en heeft inmiddels acht levensmiddelen vestigingen en zeven slijterijen geves tigd in de regio. Reeds voor de jaarwis seling werd de boerderij ontruimd. Na een periode waarin de Reeuwijkse mid denstand protest aantekende tegen nieuwbouwplannen van de Witte Prij zenhal kwam dan nu het verlossende ”ja-woord” uit Den Haag en kon met de sloop een aan vang worden geno men. Eigenaar-directeur Henk de Wit was er bij aanwezig toen de boerderij het kra kend begaf. Op het terrein zijn nood- winkels verrezen die reeds geruime tijd optimaal functioneren. De Reeuwijkse jeugd had inmiddels zo huisgehouden WADDINXVEEN Ambtenaren, zo willen nogal wat grapjes, plegen g- raag uit het raam te kijken. Natuurlijk

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 11