Ambtenaren contra B. en W, 1 Jaar politie in cijfers in Waddinxveen handen vol werk I In politiebureau gaat het licht niet meer uit Geen extra wij meer voor personeelsreisje -AGENDA GOUDSE BIOSCOPEN 427 BUITENLANDERS, 34 NATIONALITEITEN VERKEER VRAAGT VAN POLITIE VEEL AANDACHT Poppen en naaigerei op expositie In 1976 werden 98 mensen in cellen ingesloten Criminaliteit geeft ook politie miimmmmmiMmimilimiS J Rt m< 1611 70 631 332 1976 55 69 3 33 248 2281 68 1975 69 109 7 29 2395 76 175 6 20 1259 69 542 283 uu 2841 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH 1 ..>K- 830 «9 I 28 37 242 197 de rijkspolitie Waddinxveen het volgende aantal mensen 2 r s 140 58 27 39 25 17 17 15 15 6 5 7 7 4 4 4 6 1 n g H 4 2 3 2 3 I I I I I I 1 I Japanse Oostenrijkse Spaanse Zweedse Australische Bengalese Indiase Thailandse Libanese Guyanese Poolse Venezolaanse Noorse Libische Chileense Mauritaanse Israëlische *De "vad A. F voor voor zover de politie daarvan in kennis werd gesteld. Van deze gevallen werd steeds een proces-verbaal of rapport opgemaakt. Van voormelde aanrijdin gen hebben respectievelijk 244 en 10 gevallen uitsluitend het gevolg, dat al leen materiele schade was ontstaan. In 40 en 4 gevallen materiële schade en te vens lichamelijk letsel en in 3 gevallen had dit de dood van een betrokkene tot gevolg. Naast genoemde processen-verbaal zijn, wegens overtredingen van andere bepalingen in de wegenverkeerswetge- ving zoals rijden door rood verkeers licht, opgevoerde bromfietsen, rijden zonder licht enz. nog eens processen-verbaal opgemaakt. TRANSACTIES Bekend is, dat staande de overtreding een transactie kon worden aangegaan met betreffende politie-ambtenaar. In de vastgestelde richtlijnen is bepaald, dat men als bestuurder van een vier wielig motorvoertuig, een overtreding pleegt, hetwelk op heterdaad wordt ontdekt, een bedrag van 15.- dient te worden betaald; een bestuurder van RESERVISTEN In Waddinxveen is ook een reserve- politie aanwezig. Daarbij zitten zes wachtmeesters ingedeeld. Op regelma tige tijden krijgen ze theorische en praktische lessen, die worden gegeven door een opperwachtmeester. Vier re servisten zijn geoefend man en twee zijn buitengewoon geoefend. Verschil lende van hen namen deel aan surveil lancediensten of paraatheidsoefenin- gen, terwijl ze soms ook bij schietoe feningen present waren. Aan twee re servisten mocht vorig jaar een oorkon de worden uitgereikt wegens 25 jaar en 10 jaar trouwe dienst. ”De verhouding tussen het beroeps- en het reserveper soneel van deze groep is zeer goed”, al dus adjudant Ruissen. In Waddinxveen wonen verder nog twee mensen, die te vens zijn aangesteld als onbezoldigd ambtenaar van het korps der rijkspoli tie. De een is jachtopzichter en de an der is ambtenaar bij de PTT. Het Waddinxveense groepsbureau staat aan de Kerkweg-Oost 228. Er bes taan plannen om op de hoek Beethovenlaan-Mozartlaan een nieuw bureau te bouwen, waarvoor het rijk de benodigde grond van 2.000 vierkante meter al lang heeft aangekocht. Mis schien dat de bouw in 1978 kan starten. Natuurlijk beschikken de mensen aan de Kerkweg-Oost dag en nacht (’s nachts in regio-verband) over de beno digde verbindingsmogelijkheden tussen het bureau en onderweg zijnde poli tiemensen. Het bureau is sinds mei 1976 aangesloten op de politietelex. WIJKAGENT In 1976 werden in Waddinxveen 26 per sonen geverbaliseerd wegens overtre dingen van de Algemene Politie Veror dening (APV) en in Moerkapelle 3. Bij de groep doet één personeelslid dienst als wijkagent. Op hem rust de taak zo veel mogelijk contact te onderhouden met het publiek, in de ruimste zin van het woord. Hij is ook belast met de be handeling van door jeugdigen gepleeg de strafbare feiten. Vorig jaar werden tegen 9 jongeren proces-verbaal op gemaakt. In de tot het groepsbureau aan de Kerkweg-Oost behorend arrestanten lokaal zijn in 1976 98 personen ingeslo ten. In totaal is 72 dagen van die cellen gebruik gemaakt. De voeding van deze arrestanten wordt verzorgd door café- Nog wat cijfers: In het verslagjaar zijn 95 arrestatiebevelen op last van de Jus titie ten uitvoer gelegd. Er werden in 1976 226 gerechtelijke stukken uit gereikt. Naar aanleiding van andere po- litieinstanties ontvangen verzoeken werden in totaal 322 processen-verbaal opgemaakt. opgelost). In 1976 waren er maar liefst 3265 persoonlijke of telefonische contacten vanuit het publiek met hét groepsbu reau van de rijkspolitie aan de Kerkweg-Oost. Een jaar eerder waren dat er ”nog maar” 2281. De gevraagde assistentieverleningen vorig jaar zijn zo te onderscheiden: Verkeer 790 (verkeersongevallen, gat in weg); Criminaliteit 657 (diefstal, in braak enz.); Openbare orde 234 (balda digheid, vechtpartijen); Maatsachap- pelijke zorg 799 (burenruzie, berichten overbrengen); Overige ass. verleningen 785 (niet vallende onder enige andere rubriek). In steeds toenemende mate komt het voor, dat er alarm wordt gegeven bij één of ander bedrijf, dat voorzien is van een bepaald veiligheidssysteem, aldus het jaarverslag van de politie. Gecon stateerd is, dat het bij herhaling voor komt, dat een alarmmelding wordt ge geven, tengevolge van een of andere technische storing en alzo als ’’loos alarm” moet worden aangemerkt. ORDEVERSTORINGEN In 1976 hebben zich bipnen de gemeen te Waddinxveen vier keer ordeversto ringen voorgedaan, waarbij enige per sonen letsel opliepen. De veroorzakers van deze ordeverstoringen konden worden aangehouden en tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Bij de ordeverstoringen waren verschillende keren Zuid-Molukse jongeren betrok ken. In verband met het vorenstaande diende op de daarvoor in aanmerking komende dagen, de dienstuitoefening van de politie zodanig te worden gep land, dat getracht werd herhaling te voorkomen. Vorig jaar zijn ter kennis van de Rijks politie 197 misdrijven gekomen, waar van: 55 inbraken, 69 diefstallen, 3 ze denmisdrijven en 70 overige misdrij ven. Ontvreemd werden 23 fietsen, 2 bromfietsen en 5 auto’s. Van eerder ^vermeld aantal misdrijven werden er 92 'opgelost, dat is 47'/2%. Het totaal aan- ‘tal bekend geworden verdachten bed il. WADDINXVEEN Er zijn bij de rijkspolitie in Waddinxveen en Moerkapelle 6 man te weinig. De ’’resterende” 25 politiemensen heb ben 5 motorvoertuigen tot hun beschikking. Het groepsbureau aan de Kerkweg-Oost (waar het licht niet meer uit gaat) beschikt dag en nacht over uitstekende verbindingen met op pad zijnde politieagenten. In Waddinxveen is ook nog sprake van reserve-politie en van mensen die als onbezoldigd ambtenaar optreden. Dit alles blijkt uit het jaarverslag van de werkzaamheden van de groep Waddinxveen in 1976. De groep der rijkspolitie in Wad dinxveen omvat de gemeenten Wad dinxveen en Moerkapelle. Dat is een gebied van in totaal 3650 hectare en 23446 inwoners. Dat de rijkspolitie, be horend tot het district ’s-Gravenhage, werkt in twee gemeenten betekent voor adjudant M. A. Ruissen dat hij moet sa menwerken met de als plaatselijke hoofden van de politie fungerende bur gemeesters mr. A. G. Smallenbroek van Waddinxveen en I. J. P. Keijzer van Moerkapelle. ”Er bestaat een goe de verhouding tussen de gemeentebes turen en de politie”, aldus de adjudant. Zijn groep heeft een organieke sterkte van 31 man: 28 in Waddinxveen en 3 in Moerkapelle. De werkelijke sterkte is echter 25man: 2 adjudanten, 3 opper wachtmeesters, 2 wachtmeesters eerste klas, 17 wachtmeesters en 1 schrijver A. Het laat zich raden dat door dit per soneelstekort van 12,4 procent en het vrij jonge korps niet aan alle politieta ken even veel aandacht kan worden besteed. In ieder geval is de gezondheidstoes tand van de politiemensen, zo meldt hun chef, over het algemeen goed, on danks onderbezetting en arbeidsdruk. Adjudant Ruissen, een man die houdt van correct uitziend en zich voorko mend gedragend personeel, mag zich er verder over verheugen te beschikken over een studerend korps. Nogal wat van zijn mensen volgen een specifieke politie-opleiding. Schietoefeningen ple gen de Waddinxveners te houden in Bergschenhoek en Waalsdorp. Ook wordt er meegedaan aan de van over heidswege verplichte dienstsport en lessen in zelfverdediging. WADDINXVEEN De politie heeft vorig jaar allerminst met de Ijanden over elkaar kunnen zitten. In het door adjudant M. A. Ruissen gemaakte jaarverslag van de werkzaamheden van de groep Wad dinxveen in 1976 staat niet alleen dat steeds meer mensen contact zoe ken met de plaatselijke rijkspolitie (het Weekblad voor Waddinxveen heeft daarover al bericht), maar ook de criminaliteit - al daalde het aan tal misdrijven - in een gemeente als de onze de politie handen vol werk bezorgt. Niettemin: al is de misdaad nog zo snel, de politie achterhaalt de daders wel (vorig jaar werd 47,5 procent van het aantal misdrijven roeg 157 personen. Bij de opsporing en onderzoek van misdrijven wordt de op de groep aangewezen groepsrecher- cheur steeds ingezet, zonodig wordt hij daarbij geassisteerd door personeel, in gedeeld bij de technische- en tactische recherche. In het verslagjaar zijn in to taal 96 personen terzake een gepleegd strafbaar feit aangehouden. Van deze personen werden er 29 in verzekering gesteld en 16 verdachten geleid voor de Officier van Justitie. THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. 7 en 9.30 i uur, Zo. 3.30, 7 en 9.30 uur, Ma. K t/m. Wo. 8 uur: ROCKY. Toeg. v.a. k2 jr. lederé middag half twee: DUN- DERKLUMPEN.Toeg. a.l. Iedere middag (behalve zond.) half vier: DE DUIVEL HALE JE. Toeg. v.a. 12 jr. Vr. en Za. 12 uur, Ma. t/m Wo. I 10.30 uur: TURKS FRUIT. Toeg. v.a. 16 jr. I REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 uur: THE CHINESE DRAGON. Toeg. v.a. 16 jr. Vr. en Za. 11.30 uur, Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: ERO TISCHE WENSEN VAN EEN i VROUW. Toeg. v.a. 16 jr. SCHOUWBURG 1 Do. en Vr. 2 uur, Za. 3 en 7 uur, Zo. 2-4 en 7 uur, Ma. t/m Wo. 2 uur: ASTERIX VEROVERT RO- ME. Vr. en Ma. 8.15 uur: CROSS OF 1 IRON. Kleur, 16jr. Do. 8.15 uur, Za. en Zo. 9.15 uur, Di. en Wo. 8.15 uur: TWEE MIS- i SIONARISSEN VOOR MO- KUM. Kleur, I2jr. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeente-ambtenaren hebben het aan de stok met hun ’’werk gever”, het college van Burgemeester en Wethouders. Inzet is een extra halve vrije dag die B. en W. niet meer willen geven aan hen die meedoen aan de jaarlijkse reis, gewoontegetrouw steeds op touw gezet door het bestuur van de personeelsvereniging der gemeente Waddinxveen. Doodleuk heeft het col lege het ’’georganiseerd personeel” schriftelijk laten weten dat met al gemene stemmen besloten is dat er met ingang van 1978 geen extra verlof meer voor dit doel gegeven zal worden. ’’Onzes inziens een trieste zaak, die on der vereniging niet ten goede komt en waarover wij u meenden te moeten in lichten”, schrijft een kwaad bestuur aan de leden. ”Het spreekt vanzelf dat wij aan het begin van het seizoen 1977/1978 ten aanzien van deze beslis sing, die voor onze vereniging - in het bijzonder voor onze jaarlijkse perso- neelsreis - vérstrekkende gevolgen kan hebben, nader terugkomen”. ONDERLINGE BAND De deelnemers aan de personeelsreis, die dit jaar op vrijdagmiddag en avond 3 juni werd gehouden, hebben nog wel de door de personeelsvereniging ge vraagde extra halve dag verlof gekre gen, maar daarmee houdt alles op. Op de toen al door B. en W. gedane aank- gevallen wordt zonodig ook gebruik gemaakt van de Dienst Luchtvaart van het Korps Rijkspolitie, teneinde coör dinerend op te treden met ingezette luchtvaartuigen. OOK OP HET WATER r Naast het verkeerstoezicht op de weg wordt er toezicht op de Gouwe uit geoefend door het personeel van de rijkspolitie te water, groep Aalsmeer, post Gouda. Men heeft de beschikking over twee politievaartuigen, t.w. een patrouilleboot gemerkt de Rp. 53 en een snelboot Rp. 93. Van de diensten van dat personeel is in Waddinxveen vorig jaar verschillende malen gebruik gemaakt, zoals bij de festiviteiten gedu rende de Sportweek, doch ook enige malen bij verkeersongevallen op de weg. De assistentie van dit personeel werd eveneens ongeroepen bij de werk zaamheden rond de Gouwetunnel, een aanvaring tegen de hefbrug te Wad dinxveen en ook gedurende de afgelo pen zomer in verband met baldadigheid van de jeugd bij het zwemmen in de Gouwe ten opzichte van de scheep vaart. met algemene stemmen genomen be sluit om geen vrij-af meer te geven aan de deelnemers aan de gemeentelijke personeelsreizen. En dan te bedenken dat burgemeester mr. A. G. Smallenbr oek op 3 juni (op de door hem bijge woonde avond van de personeelsreis 1977, die zich op de Noord-Veluwe af speelde en waar de gemeente ambtenaren met de trein naar toe wa ren gegaan) het er nog over had dat een bloeiende personeelsvereniging een belangrijk aspect is voor een goed per soneelsbeleid. Hij meende dat het bes tuur op de goede w'eg was, gezien de vele en verscheidene activiteiten en vond het dan ook een goede zaak dat ook voor dit jaar weer op de gemeente begroting een bedrag was uitgetrokken als tegemoetkoming in de vele kosten, die deze verenigingsactiviteiten met zich brengen. Wij begrijpen nu heel goed wat er bij het horen van deze woorden écht in de hoofden van de gemeente-ambtenaren moet zijn omgegaan nu ze dag met hun handje lijken te kunnen gaan zeggen te gen een gegroeid ’’recht” om in dienst tijd op personeelsreis te kunnen gaan. In de komende maanden zal het wei duidelijk worden welke acties op touw zullen worden gezet om daarin veran dering te krijgen en hoe straks die zul len worden gevoerd. Voorlopig is het ook voor de gemeente-ambtenaren nog volop zomer. restaurant De Unie. De totale kosten bedroegen vorig jaar 1.264,-. Ter handhaving van de openbare orde of om tot aanhouding van een verdachte te kunnen overgaan werd door de poli tie één keer gebruik gemaakt van de wapenstok, terwijl één keer een ’’waar schuwingsschot” werd gelost. Tenge volge van geweldplegingen liepen geen politieambtenaren lichamelijk letsel op. ondiging dat geen extra vrij meer zou worden gegeven klom het bestuur in de pen om aan te geven hoe belangrijk de jaarlijkse personeelsreis wei is voor de goede verstandhouding en onderlinge band. De gemeente-ambtenaren kwamen met deze overwegingen:- ’’Steeds weer blijkt, dat - ondanks de vele activiteiten, die door het bestuur van de personeelsvereniging ten behoe ve van de binding van het gemeente- personeel in zijn totaliteit worden geor ganiseerd - qua aantal deelnemers en qua binding de jaarlijkse personeelsreis verre de boventoon voert! Deze bin ding - waartoe het bestuur door middel van alle aciviteiten gaarne zijn steentje bijdraagt - komt zeer zeker het werk, dat in het belang van de gemeente Waddinxveen en haar inwoners wordt verricht, ten goede. De personeelsreis 1976, met tot nu toe het grootste aantal deelnemers, als voorbeeld nemende, betekende voor de 124 deelnemers in feite- 46 extra verlofdagen. Daarnaast verlenen een aantal door het bestuur willekeurig gekozen gemeentebesturen ten behoeve van de jaarlijkse voor het gemeentepersoneel te organiseren per soneelsreizen extra verlof.” VOET BIJ STUK Maar Burgemeester en Wethouders bleven voet bij stuk houden. Ze wilden niet terug komen op het dit voorjaar SURVEILLANCEAUTO’S De plaatselijke rijkspolitie beschikt over vijf motorvoertuigen: 1 VW-bus voor de groepssurveillance, 1 VW- Passat voor de regio-surveillance, 1 Fiat als kleine surveillanceauto, 1 VW- kever als onopvallende surveillanceau- to en 1 Sparta ultra licht motorrijwiel. Iedere rijkspolitieambtenaar die met zo’n motorvoertuig op stap wil moet in het bezit zijn van een korpsrijbewijs, dat wordt afgegeven door de algemeen inspecteur indien met goed gevolg de vastgestelde eisen van vakbekwaam heid zijn afgelegd. Met de vijf motorvoertuigen reed de politie in 1976 182.568 kilometer en werd 20.696 liter benzine verbruikt. Er deden zich tien schadegevallen voor, waaronder één ten gevolge van ongere geldheden in Waddinxveen. SAMENWERKING Voor de surveillancediensten tussen 23.00 en 07.00 uur werken in Hollands Midden de rijkspolitiegroepen -an Waddinxveen, Boskoop, Bodegraven, Nieuwkoop en Nieuwerkerk aan den IJssel samen. Daarvoor zijn zeven poli tiemensen in touw, waarvan één de rang van opperwachtmeester heeft en optreedt als commandant van die elke nacht gevormde eenheid. Het groeps bureau in Waddinxveen fungeert als controle-post en is daarom dag en nacht bezet. Vanuit dit bureau vangen de voorgeschreven patrouilles aan. Het gehele gebied van het samenwerkings verband bestaat uit 301.02 vierkante ki lometer, terwijl het inwoneraantal on geveer 111.000 bedraagt. In het afgelo pen jaar werden ’s nachts 422 politieas- sistehties verleend. Natuurlijk wordt er ook overdag samengewerkt met andere politie-instanties en -korpsen, maar dan in ander verband. WADDINXVEEN/GOUDA In het Prentenkabinet van het Stedelijk Mu seum ”Het Catharina Gasthuis” te Gouda is tot en met 28 augustus 1977 een verzameling antiek naaigerei te zien zijn. Deze verzameling bestaat uit zo’n 170-tal verschillende soorten-vin gerhoeden, aangevuld met allerhande naaigarnituren zoals naaldekokers, naaidozen, scharen en centimeters. De eigenaar van deze verzameling, Pe ter Schenk, ontving zo’n dertig jaar geleden, toen hij een opeiding voor het vak mode-ontwerper volgde, van zijn grootmoeder een oude vingerhoed ten geschenke, een erfstuk, dat al heel lang ”in de familie” was. Dit kado vormde het begin van een unieke verzameling. Het ligt in de bedoeling van de heer Schenk om deze collectie in de toe komst aan het museum te vermaken. Naast het naaigerei zijn er poppen te bewonderen, die door Peter Schenk gemaakt zijn, inclusief de ’’antieke” kleren. De expositie wordt gehouden in het Stedelijk Museum ”Het Catharina Gasthuis”, Oosthaven 10/Achter de Kerk 14, Gouda. Dagelijks geopend van 10-17 uur, zondags van 12-17 uur. Zaterdag gratis toegang. Inbraken Diefstallen Zedenmisdrijven Overige misdrijven Yerkeersmisdrijven (waaronder 17 door- rijders en 18 met borrel op) Totaal aantal behandelde misdrijven Verkeersovertredingen (waaronder 613 hardrijders) Overtredingen bijzondere wetten Transacties (opbrengst 6.980,-) Processen-verbaal van verhoor Opgemaakt aantal processen-verbaal en rapporten Tenuitvoer gelegde arrestatiebevelen Uitgereikte gerechtelijke Inverzekeringgestelden Aangehouden personen WADDINXVEEN De administratie ten aanzien van de in Waddinxveen aanwezige vreemdelingen is aanwezig op de gemeentese cretarie. De controle op de vreemdelingenwetgeving wordt verricht door de rijkspolitie, veelal bijgestaan door specialisten op dit terrein van de Centrale Recherche Informatiedienst. In 1976 zijn in totaal door onze po litiemannen vier personen uit Nederland verwijderd, op grond van het verblijf hier als ongewenste vreemdeling, niet in het bezit zijn van geldige reispapieren en/of niet in het bezit zijn van een verblijfsvergunning. Het totaal van de in de gemeente Waddinxveen en Moerkapelle Woo nachtige vreemdelingen bedraagt 427 (waarvan 17 in Moerkapelle). En van 34 nationaliteiten. Gespecificeerd naar land van herkomst hebben in het gebied van <J deze nationaliteiten: Turkse Marokkaanse Duitse Britse Indonesische Portugese Italiaanse Amerikaanse Joegoslaafse Chinese Belgische Canadese Pakistaanse Tsjechoslowaakse Franse Ceylonese Zonder WADDINXVEEN De Waddinxveense politie heeft nog altijd de handen vol aan de afwikkeling van het verkeer van alledag en het in de ga ten houden van alle verkeersdeel nemers. In 1976, zo meldt het jaarver slag van adjudant M. A. Ruissen, wer den 613 processen-verbaal opgemaakt tegen te hard rijdende automobilisten. Terzake van het onder invloed bestu ren van een motorvoertuig werd 18 keer proces-verbaal opgemaakt. Dagelijks wordt door politiemensen tuisen half vijf en zes uur ’s middags van het brugwachtershuisje op de hef brug de op het kruispunt Henegouwerweg-Brugweg-Kerkweg- Qost staande verkeerslichten met de hand bediend, zodat de verwerking van het verkeer ter plaatse naar aanbod wordt geregeld. De hefbrug, die met uitzondering van het weekend dag en nacht bezet is, wordt gemiddeld per werkdag ongeveer 60 keer voor het scheepvaartverkeer geopend. Vorig jaar hebben zich in Waddinxveen en in Moerkapelle (behoort ook tot de gróep Waddinxveen) 287 verkeerson gevallen voorgedaan, een en ander 95 schrijven 226 29 96 Aantal aanrijdingen (waaronder 3 doden, 44 gewonden en 254 uitsluitend materiële schades)301 Aantal gevraagde assistentieverleningen3265 Aantal ingesloten personen98 WADDINXVEEN Wat de rijkspolitie van de groep Waddinx veen in 1976 te doen had brengt geeft dit lijstje goed in cijfers weer: een bromfiets of motorfiets f 10.- en de bestuurder van een fiets 5.-. In to taal zijn vorig jaar 631 van dergelijke transacties, wegens geconstateerde ver keersovertredingen, aangegaan. Gespecificeerd zien die transacties er zo uit: 320 x 15.- is 4800,-, 125 x f 10.- is f 1250.- en 186 x 5.- is f 930.-. To taalbedrag der transacties f 6980.-. Adjudant Ruissen maakt voor Wad dinxveen deel uit van het gemeentelijk ambtelijk verkeersoverleg, met de be doeling het college van Burgemeester en Wethouders te adviseren over ver keerssituaties. Het verkeerstoezicht op rijksweg A 12, gelegen in het bewa kingsgebied van de rijkspolitiegroep, wordt in hoofdzaak uitgeoefend door personeel van de Algemene Verkeers dienst der Rijkspolitie te Driebergen. Ook de op die weg voorkomende onge vallen wordt door dat personeel van de Algemene Verkeersdienst der Rijkspo litie behandelt, echter met dien ver stande, dat het gedeelte tussen de Gou- webrug tot aan de afslag Moerkapelle door het Waddinxveense politie perso neel wordt behandeld. In voorkomende Op Valentijndag dit voorjaar kreeg de Waddinxveense rijkspolitie in de persoon van adjudant M. A. Ruissen een bloemen hulde, omdat hij en zijn mensen er in zijn geslaagd het publiek te laten merken dat de deur van het bu reau aan de Kerkweg-Oost altijd open staat en helemaal niet zo 'n hoge drem pel heeft. Op de foto wordt adjudant Ruissen (tweede van rechts) geflankeerd door van links naar rechts wachtmeester B. J. M. Scheepens, wachtmeester P. Wijbenga en wachtmeester G. Hol. (Foto: Weekblad voor WaddinxveenIS- jaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 12