I MOZAÏEK VWJSVJEK Mozaiek en de Auteurswet Leen Vleggeert (46) benoemd tot burgemeester van Puttershoek Dat provinciaal bestuur van ons KLACHTEN BEZORGING Peuleyen 15 telefoon 2604 Weekblad-reactie op brief van W. D. Zondag WAAROM VOELEN WE ONS GEEN ZUIDHOLLANDER? Waddinxveense PvdA-man in hart en nieren Echtpaar H. van Beek-Both een halve eeuw getrouwd WEER DODE EENDEN IN VONDEL- EN ORANJEWIJK WADDINXVEEN De in Waddinxveen gevonden dode eenden zijn slachtoffer geworden van het type C van de bacterie Clostridium Botuli num, één van de zeven meest voorkomende botulisme-typen waarvoor watervogels bijzonder gevoelig zijn maar de mens niet. Waddinxveense Vakantieweken gaan beginnen f vrijdag 5 augustus Het vijftig jaar getrouwde echtpaar H. van Beek en J. van Beek-Both uit de *1 Prins Bernhardlaan 74. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! HISTORISCH VERKLAARD ’t Zal wel historisch verklaard moeten worden. Er is een tijd geweest dat Ne derland als natie nog niet bestond. Je had de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden (1588-1795) en één van die Nederlanden was Holland, ruwweg het gebied, dat nu Noord- en Zuid- Holland heet. En in die provincies ge béurde het. Daar voeren de handelsvlo ten uit, op weg naar Oost- en West- Indië. Daar had je welvarende steden als Leiden, Delft, Dordrecht, Haarlem, Alkmaar en Amsterdam en het aardige dorp in de duinen waar al in de mid deleeuwen de graven van Holland hun kastelen bouwden, 's-Gravenhage. De andere gewesten van de Nederland se republiek, Utrecht, Zeeland, Overijs sel, Gelderland, Friesland en Gronin gen, leefden een beetje in de schaduw van dat machtige en welvarende Hol land (en menige 20ste eeuwse Zeeuw, Fries of Groninger houdt vol dat dat nóg zo is Kortom, Nederland was Holland en Holland was Nederland in de 17e en 18e eeuw, dus wat zouden die inwoners van het westen van ons alnd ook deel uitmaakt van de partijraad, voorzitter van het (belangrijke) gewest Zuid-Holland van de PvdA. In het maatschappelijk leven bekleedde hij nog deze functies: buiten universitair lid van de Leidse Universiteitsraad, lid van de Stichting Dienstverlening Wad dinxveen en lid van het gemeentelijke college voor de verlening van bijstand. Leen Vleggeert stond bij de in 1974 ge houden gemeenteraadsverkiezingen op de achtste plaats op de lijst van de Progressieven (PvdA/D'66/PPR/PSP). REACTIE Hierbij tekent de hoofdredacteur van het Weekblad voor Waddjnxveen het volgende aan: Van onze kant een zakelijke reactie. Het verhaal van Mozaiek-hoofdredacteur W. Met vriendelijke groet, Namens de redactie van de Mozaiek, I W. D. Zondag, hoofdredacteur j. !”E\SDAG 3 AUGUSTUS |aats: 't Ketelhuis ■ctiviteit: Kindertalentenjacht losten: Gratis ruitijd: Alle leeftijden "vang: 14.00 uur frt- 16.30 uur [derdelen: Goochelen, immitatie, ■L/lek, acrobatiek, zang en dans, ■schrijven: tot dinsdag 2 augustus ■■Wuur. 'tats. De Bonkelaar, Beukenhof 5 B'viteit: Poppentheater ■s'e?: f 1per persoon «eHijd:4t/m 12 jaar D/nvang: 14.00 uur Brt: 15.30 uur ■^verkoop tot aanvang van de ^«stelling. COOMERCIEEL MEDEWERKER De Nederlands Hervormd gedoopte Leen Vleggeert volgt in Puttershoek de naar Brummen vertrokken mevrouw G. J. van den Bosch-Brethouwer op. De nu nog als commercieel medewer ker bij Mulders Rollend Materieel NV in Boskoop werkende Waddinxvener, die daar verantwoordelijk is voor de verkoop van machines, voor de bouw nijverheid in de Benelux, werd op 31 ja nuari 1931 in Gouderak geboren. Hij bezocht in zijn geboorteplaats de lagere school, ging naar de ambachtsschool in Gouda, deed aan avondstudie en ging tot zijn militaire dienstplicht de fabriek in als metaaldraaier. In 1954 ging hij bij Mulders Rollend Materieel NV in Bos koop werken, waar hij begon als assistent-magazijnchef. De nieuwe burgemeester van het onder de rook van Rotterdam liggende Put tershoek woont sinds 1959 in Wad dinxveen. In dat jaar trouwde hij met de uit Boskoop afkopistige Marrie van Veen. Naar zijfi zeggen heeft Leen Vleggeert sinds vorig voorjaar vier maal gesolliciteerd naar het ambt van bur- De doodsoorzaak is vastgesteld door het Centraal Diergeneeskundig Insti tuut in Rotterdam, dat vorige week van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven een aantal een- den toegestuurd had gekregen voor on derzoek. De dieren zijn overwegend in de Vondel- en Oranjewijk gevonden. Me dewerkers van de Waddinxveense plantsoenendienst verzamelden zo’n veertig dode eenden. Volgens gemeen telijk opzichter C. de Wild heeft het bo- tulisme naar het lijkt dit jaar minder hard toegeslagen in Waddinxveen dan vorig jaar. Hij meent dat de regenbuien WADDINXVEEN/DEN HAAG Op de basisschool leer je 't al. het aanwij zen van de elf provincies van ons land. Zuid-Holland is dat door stippellijntjes ingesloten' gebied dat in het westen wordt begrensd door de Noordzee, in het noorden door Noord-Holland, in het oosten door Utrecht en Gelderland en in het zuiden door Noord-Brabant en Zeeland. Binnen die stippellijntjes ligt een provincie van ruim 3.300 vier kante kilometer, er wonen meer dan 3 miljoen mensen, verdeeld over zo’n 150 gemeenten. Die 3 miljoen mensen wé ten dat ze Nederlander zijn, maar vo elen zich waarschijnlijk meer Rotter dammer of Gouwenaar, Waddinxvener of Leerdammer. Zuidhollander? Nee, dat voelen ze zich niet. En tóch, een inwoner van Venlo voelt zich Limburger, iemand uit Goes zegt trots: ”Ik ben Zeeuw”. De mensen uit Tilburg hebben het over ”wij Bra banders” en Friezen zijn Friezen. Hoe komt dat nou, dat Zuid-Holland, op de kaart even goed een provinciale eenheid als Limburg, Zeeland, Brabant of Friesland, er toch maar nooit in is geslaagd een speciaal plaatsje in het hart van zijn inwoners te veroveren? zich druk maken over hun regionale belangen? En eigenlijk is dat zo geble ven schrijven tot vrijdag 22 juli 18.00 uur. kOENSDAG 27 JULI Plaats: Alberdingk Thijmlaan, hletiekterrein van de sportclub [Antilope” activiteit: Sport en Spel Posten: 0,50 per persoon leeftijd: 5 t/m 12 jaar Panvang: 14.00 uur [lot: 17.00 uur Inschrijven tot dinsdag 26 juli 18.00 uur hlERDAG 30 JULI (laats: Staringlaan Activiteit: Bromfietsrally met en zonder Ictsnellingen losten: 1,- per persoon leeftijd' 14 t/m 18 jaar lanvang: 14.00 uur; valhelm verplicht [ofdzaak de ochtend trainingsritten vanaf ■'■00 uur ■schrijven tot vrijdag 29 juli 18.00 uur. |aa\ dag 1 AUGUSTUS ■laats. Alberdingk Thijmlaan ■ctiviteit: Vliegerwedstrijd Bosten: Gratis ■eeftijd: Alle leeftijden ■anvang: 14.00 uur Bot: 16.00 uur ■'schrijven tot vrijdag 29 juli 18.00 uur. D. Zondag illustreert weer eens hoe slecht hij en anderen op de hoogte zijn met de belangrijkste bepalingen uit de Auteurs wet. Hem zou dan bekend zijn dat het au teursrecht op wat in kranten en tijdschrift- tn is verschenen maar zeer beperkt is, zo dat zijn brief in het geheel niet is onder- bouwd. In artikel 15, lid 1 van de Auteurswet, staat - kort samengevat - het volgende: Overnemen van in dag-, nieuws- of weekblad of tijdschrift verschenen arti kelen mag zonder toestemming door een ander dag-, nieuws- of weekblad of tijds- shrift, mits bron en auteur worden ver meld. Dit geldt ook voor korte aanhalin gen, Het mag niet als het auteursrecht uitd rukkelijk is voorbehouden: Dit voorbehoud kan echter niet worden gemaakt ten aanzien van artikelen, poli tieke geschilpunten betreffende, nieuwstij dingen en gemengde berichten. Voor de verantwoording van onze journa listieke werkwijze in deze verwijzen wij naar de auteurswet en stellen dat het per soneelsorgaan Mozaiek geregeld nieuw stijdingen en dergelijke bevat. In het Weekblad voor Waddinxveen zal daar dan ook met bronvermeldingen e.d. blijvend melding van worden gemaakt, zonder dat daar vooraf toestemming voor moet wor den gevraagd, laat staan dat er voor moet worden betaald. Jammer is dat de gemeente-ambtenaren, althans zij die het redactiebeleid van Mo zaiek ondersteunen, in Waddinxveen zo veel moeite hebben met het doorgeven van nieuws dat ze zelf maken. Voor het demo cratisch funcioneren komt er een andere instelling om de hoek'kijken. Niet voor niets vinden we de (Auteurs )wet aan onze kant en juist ambtenaren weten wat dat betekent. Overigens maken we er geen bezwaar te gen dat de redactie van Mozaiek een aan tal maal gebruik heeft gemaakt van letter types e.d. uit het Weekblad voor Wad dinxveen, hoewel dat op grond van de Wet Modellenbescherming, waarin vormge ving en typografie worden beschermd, niet is toegestaan. Tenslotte: We nemen direct aan dat Mo zaiek besluiten die indruisen tegen wet telijke regels onverwijld zal intrekken en denken dat voor het verkrijgen van extra financiën voor de kas van de personeels vereniging best andere brieven geschreven kunnen worden. Wellicht dat die een posi tiever resultaat opleveren. EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 JULI 1977 1700 AMBTENAREN Maar, Zuid-Holland is^een bestuurlijke eenheid. Een groot aantal taken waar voor, figuurlijk gesproken, de regering in Den Haag te ’’groot” is en de gemeenten te ’’klein”, wordt door de provincie vervuld. En over die taken, over het werk van één commissaris van de Koningin, 83 leden van provinciale staten, van wie zes leden van gedepu teerde staten, en 1700 provinciale amb tenaren gaat deze serie. Er is zojuist gesproken over de provin ciale staten, gedeputeerde staten en de commissaris der Koningin, tezamen het provinciaal bestuur vormend. Dit woord zegt het al, zij besturen de pro vincie. Hoe dat in de praktijk in zijn werk gaat vertellen we volgende week in het Weekblad voor Waddinxveen. Over het gebruiken van Mozaiek door de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen bestaat eigenlijk een jaar lang al enige discussie. Dat begon in het augustus/septembernummer van het personeelsorgaan, waarin op diver se bladzijden door grappenmakers, re dactie en ene K(ees) van A(merongen) niet altijd even fijntjes in de pen werd geklommen over het "ambtenaren nieuws" in deze krant. Er werd toen al door de Mozaiek- redactie een besluit in elkaar gedraaid dat wij vergunning zouden moeten aan vragen voor het "overnemen" van stukjes uit het personeelsorgaan en zouden moeten gaan zorgdragen voor betaling. Op dat besluit - dat op geen andere wijze tot ons is gekomen dan via het gemeentelijk personeelsblad - kon beroep worden aangetekend "binnen 20 dagen na het verschijnen van dit blad”. Wij hebben die behoefte niet ge voeld en de bewuste publikatie links la ten liggen. BRIEF Maar vrijdag viel er een brief in onze brievenbus, waarin namens de redactie van Mozaiek nu hoofdredacteur W. D. Zondag (medewerker van de afdeling algemene zaken) over het óns welbe kende onderwerp schrijft. Dit naar aan leiding van onze berichten in het Weekblad voor Waddinxveen van vori ge week woensdag. Wij informeerden onze lezers toen over het feit dat het college van Burgemeester en Wethou ders unaniem had besloten aan de deel nemers van het personeelsreisje geen extra vrij meer te geven en lieten een strip zien waarin de bouw van het nieu we gemeentehuis op de hak werd geno men. Voor de goede orde volgt hier eerst de brief van hoofdredacteur W. D. Zon dag en daarna onze reactie. Geachte redactie. In uw Weekblad voor Waddinxveen van 13 juli 1977 staan enkele artikelen vermeld, die overgenomen zijn uit Mozaiek, het blad van de personeelsvereniging van de gemeente Waddinxveen. De "gewraakte" artikelen: "Ambtenaren contra B en W" en de strip "Azetje", zijn echter zonder toestemming van de redac tie van de Mozaiek in uw weekblad gep laatst. In het aug./sep.-nummer 1976 is er in Mo zaiek een besluit opgenomen, dat "I. aan het Weekblad voor Waddinxveen, inclusief de heer B(ert) Woudenberg, vergunning wordt verleend alleen dan stukjes uit de Mozaiek over te nemen, nadat de redactie en de schrijvers toestemming tot plaatsing hebben gegeven; II. de vergoeding voor de overgenomen stukjes bepaald wordt op een zeer redelijk en laag bedrag van f 0,25 per regel". Ongetwijfeld zal uw hoofdredacteur dit nummer nog in zijn be zit hebben. Ondanks dit besluit heeft u uit het Kerst nummer 1976 een aantal artikelen over genomen o.m. over het aftreden van onze voorzitter de heer Koelma. Dit artikel is door een bepaalde weergave in uw blad bij een aantal personen in het verkeerde keel- WADD1NXVEEN/DEN HAAG Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft een brochure uitgege ven, getiteld 'De provincie Zuid- Holland, tussen rijk en gemeente". De 32 pagina's tellende brochure geeft een beknopt overzicht van wat het bestuur van onze provincie is en wat het doet. Ter illustratie van de taken en werkzaamheden van de provincie is onder meer een serie kleurenfoto’s opgenomen. De bro chure is gratis verkrijgbaar in het provinciehuis van Zuid-Holland aan de Koningskade 1 in Den Haag. In een serie publikaties in het Weekb lad voor Waddinxveen willen we proberen de lezers wat meer te in formeren over het bestuur van de provincie waarin wij wonen en leven. Vandaag: Waarom voelen we ons geen Zuidhollanders? Volgende week: Provinciale Staten praten over grote en kleine zaken. WADDINXVEEN Woensdag 3 augustus staan de heer H(endrik) van Beek (75) en zijn echtgenote J(anna) van Beek-Both (74) uit de Prins Bern hardlaan 74 er bij stil dat het 50 jaar gelden is dat zij in het huwelijk traden. Beide geboren en getogen Waddinxveners verkeren in goede gezondheid, al gaat het lopen mevrouw Van Beek niet zo heel goed meer af. De heer Van Beek is de kwiekheid zelve. De oud-groentekweker en oud-meubelmaker (in het bedrijf van zijn schoonvader, dat hij na diens dood meehielp te runnen), ontplooit nog diverse activiteiten en zegt nog graag in zijn tuintje langs de spoorbaan te mogen zijn. Het gouden echtpaar kreeg 3 kinderen l dochter en 2 zoons) en heeft 11 kleinkinderen. Op woensdag 3 augustus is er gelegen heid de heer en mevrouw Van Beek-Both te feliciteren van 17.00-19.00 uur in STER SNEL GESTEGEN In de socialistische wereld is de ster van de PvdA-man snel gestegen. Na zich in 1963 te hebben aangemeld als lid van deze partij werd hij ai gauw bestuurs - lid van de plaatselijke afdeling en voor zitter (1966-1972). Daarop volgde ook het bestuurslidmaatschap en voorzit terschap van het district Gouda van de PvdA. Sinds 1974 is Leen Vleggeert, die Maatregelen om het botulisme, waar van de typen A, B en E wel de gezond heid van de mens kunnen beïnvloeden, tegen te gaan zijn het dagelijks inspec teren van gebieden waar eerder botulis me is geconstateerd en het onmiddel lijk verwijderen van dode watervogels. Voorts wordt het publiek geadviseerd watervogels niet te voederen, om te voorkomen dat concentratie van veel vogels op bepaalde plaatsen ontstaat. het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. WADDINXVEEN In Waddinxveen zorgen niet alleen onze mpde- inwoners, verenigingen, organisaties en gemeenteraadsleden voor nieuws, maar ook gemeente-ambtenaren. Het Weekblad voor Wad dinxveen signaleert dar geregeld. Een aardige informatiebron om te we ten wat er onder onze ambtenaren eventueel leeft is het orgaan van de personeelsvereniging der gemeente Waddinxveen, Mozaiek. gat geschoten, met alle nare gevolgen van dien. Bijzonder triest. Uiteraard had dit voorkomen kunnen worden als er gevolg was gegeven aan het standpunt van de re dactie en aan het door de secretaris van onze vereniging gegeven advies. Echter toestemming tot overname is niet ge vraagd. Wij hebben toen helaas moeten besluiten in het vervolg geen Mozaiek meer aan uw hoofdredacteur te zenden. Toch heeft dit niet geholpen. Hoe uw hoofdredacteur aan onze laatst uitgegeven personeelsblad is gekomen, is ons een raadsel, maar uiteraard zijn goed recht. Echter wij betreuren het in zeer hoge mate dat er ook nu geen toestemming is ge vraagd en dat er over een eventuele beta ling van een bepaalde vergoeding niet wordt gerept. Lv.ADDINXVEEN De 46-jarige hVaddinxvener Leen Vleggeert is Irer dinsdag 16 augustus benoemd lot burgemeester van Puttershoek. ■Gistermorgen is de Partij van de prbeid-man in hart-en-nieren met lijn vrouw Marrie (40) naar het on- Igeveer 5.500 inwoners tellende dorp in de Hoeksche Waard (dat Lal worden heringedeeld) gereisd om kennis te komen maken. De benoeming tot burgemeester werd Leen Vleggeert maandagmorgen om elf uur meegedeeld. Veertien dagen eerder was hij al voor deze functie lichamelijk gekeurd. Het telefoontje van Zuidhoilands commissaris der koningin mr. M. Vro lijk maakte een einde aan een periode van wachten en onzekerheid. De benoeming valt in de derde en laatste week van Vleggeert’s vakantie, die hij met zijn vrouw, zoon Jan (16) en doch ter Marleen (13) voornamelijk thuis aan de Prinses Irenestraat 52 heeft doorgebracht. Tussendoor zijn ze al leen een weekje in het Zeeuwse Haam stede geweest. begin deze week het water in de singels heeft verkoeld, waardoor er een min der goede ’’voedingsbodem” voor bo- tuiisme zou ontstaan. De tot burgemeester van Puttershoek benoemde Waddinxvener Leen Vleggeert en zijn vrouw Marrie. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) gemeester. Het is de om zijn suikerfa briek bekende gemeente Puttershoek geworden en de Waddinxvener, die ’s middags werd gelukgewenst door bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek en wethouder H. Huizer, is daar blij om. "Het is niet zo dat ik er op de lagere school al van droomde eens bur gemeester te willen worden. Die ambi tie had ik niet. Maar gaandeweg ging mij dit ambt boeien en ben ik er naar gaan solliciteren om te kijken wat er voor mij zou zijn weggelegd. Ik heb wel bewust mijn belangstelling laten uit gaan naar een gemeente in dit deel van de provincie. Deze streek boeit mij het meest”, aldus Leen Vleggeert, wiens vader gemeenteraadslid en wethouder was. „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 WADDINXVEEN De eerste Waddinxveense Vakantieweken staan voor de deur. Een groep vrijwilligers pan 't Ketelhuis aan de Busken Huët- laan is er in geslaagd zes dagprogram ma’s vol zomeractiviteiten in elkaar te zetten, speciaal bedoeld voor onze pakantie-vierende lieverdjes. Over de Waddinxveense Vakantieweken heeft het Weekblad voor Waddinxveen al eerder gepubliceerd. Als geheugen steuntje bijgaand programma. Aan de kinderen ’t verzoek: Let voo ral op de dagen voor inschrijvingen en pp de tijden van de inschrijvingen: 'voor alle activiteiten tot 18.00 uur de Idag van tevoren van de gehouden acti viteit; 'voor activiteiten op maandag inschrij ven tot vrijdags ervoor, ook tot 18.00 luur; voor inschrijvingen kan men alleen [terecht in ’t Ketelhuis, Busken Huet- llaan 94a, tel. 6860, op de alle werk dagen van 12.00 tot 14.00 uur en van 117.00 tot 18.00 uur. Tijdens de periode Ivan 25 juli t/m 4 augustus op alle werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 Itot 17.00 uur. [’Wij hebben nog vele mensen nodig (oor het vakantiewerk, immers alleen Ibij voldoende leiding kunnen wij de fceplande activiteiten door laten gaan”, laldus ’t Ketelhuis, waar geinteresseer- [en zich kunnen aanmelden. En dan nu [iet programma van de Waddinxveense [akantieweken: ■MAANDAG 25 JULI ■laats: Alphen aan den Rijn [Activiteit: Avifauna [Kosten: 5,- per persoon [eeftijd: alle leeftijden [ertrek: 8.30 uur ’t Ketelhuis [ankomst: 17.00 uur’t Ketelhuis [unchpakket zelf meenemen Wij hebben daarom het volgende bepaald: 1. gehandhaafd blijft het besluit de Mo zaiek niet meer aan uw hoofdredacteur te zenden, totdat het uitdrukkelijk wordt toe gezegd dat zonder toestemming geen arti kelen meer zullen worden overgenomen; 2. zolang geen toezegging als bedoeld in punt 1 is gegeven, zal in elke Mozaiek worden opgenomen, dat het Weekblad voor Waddinxveen niets mag publiceren zonder toestemming van de schrijver en de redactie; 3. voor elk over te nemen stukje dient een vergoeding te worden betaald van f 0,25 per regel (Mozaiekregel), met een minim um van f 1Ó.00. Voor een tekening of een schets eveneens f 10,00. Uiteraard ko men deze gelden dan ten goede aan onze personeelsvereniging. Ondanks het feit dat er zonder toestem ming enkele artikelen uit Mozaiek in uw Weekblad van 13 juli 1977 zijn geplaatst, zijn wij van mening dat hiervoor toch be taald moet worden. Voor het artikel "Ambtenaren contra B en W" achten wij een bedrag van f 11,00 redelijk (44 Mo- zaiekregels a f 0,25 per regel), en voor de strip "Azetje" f 10,00. Het totaalbedrag 3668.23.876 van de Rabo-bank Waddinxveen, t.n.v. de perso neelsvereniging gemeente Waddinxveen. Wij hopen dat u begrip voor onze situatie kunt opbrengen en vernemen gaarne van u of u zich met het vorenstaande kunt verenigen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3