K In juni zochten 112 Waddinxveners werk Haagse Rozenkoningin is vrijdag op de weekmarkt u\\ ’’I Het Weekblad feliciteert GOUDSE BIOSCOPEN Verboom Makelaardij BV 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 Brandweer wedstrijd Bodegraven Waar nieuwkomers vandaan kwamen en Waddinxveners in 1976 naar toe gingen Werkloosheidscijfers weer ongunstiger Nieuws van het Waddinxveense bedrijfsleven C I llllllll ■8 4 .v I I I I I llllllll :n IT t I I I I I I I JRKLOZE jeugd - i ■ier Dit zijn de Haagse Rozenkoningin 1977 Edda Akkerman (rechts) en haar hofdame Monique van Doorn die komende 1 30 LOOP DER BEVOLKING 1976. Aantal personen saldo vertrokken ingekomen 6 114 108 Gouda 8 11 3 23 70 47 7 6 13 7 6 13 5 15 10 28 222 194 Totaal omgeving 4 675 671 Totaal prov.Zuid-Holland 1 75 74 49 89 14 85 46 94 48 23 76 99 91 1157 1066 Totalen Moerkapelle Moordrecht Reeuwijk Boskoop Zevenhuizen Gron./Fr./Dr./Ov. Utr/Gelderl Noord-Holl/Zeel Brab./Limb. Buitenland 138 99 Zoetermeer Rotterdam s-Gravenhage overige Zuid-Holland waarvan Directeur vrijdag op de Waddinxveense weekmarkt aandacht komen vragen voor Den Haag als rozenstad" en nog veel meer. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/VVV Den Haag). 5 67 130 275 ‘19 42 48 344 14 i25 82 69 Jen koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek (lidNBMj tini :um oen eak Ci- V4 '76; sier ipé 900 '74, '73, >na irs. L. L 200 74; eu- 75, >04 76: 75, 73; :ial im. 76, 75, m- im- ;L. TS 12. ;da >rd 74, 74, 1O- '50 zzi 50 i F Ingekomen van en vertrokken naar De Rozenkoningin in 1977 Edda Ak- kerman zal met haar hofdame Monique van Doorn en chauffeur in een antieke auto (Bentley) van het Nationaal Auto- mobielmuseum te Leidschendam naar Waddinxveen rijden. Zij zal bij die gelegenheid rozen en Haagse Hopjes aan het publiek uitdelen. Ook geeft zij een invitatiefolder uit voor een bezoek aan Den Haag. In deze folder is een prijsvraag opgenomen waarmee 20 bij zondere aantrekkelijke prijzen te win nen zijn, zoals een reisje voor twee naar Göteborg, een weekend in Hotel Des Indes en een diner-voor-twee. Haar WADD1NXVEEN/BODEGRAVEN Bodegraven. Dat is op zaterdag 27 augustus de plaats waar dit jaar de 26e brandweerwedstrijd lage druk tussen de brandweerkorpsen uit de gemeenten Bodegraven, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Gouda, Moerkapelle, Moord recht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhui zen zal worden gehouden. De al gemene leiding van deze ontmoeting berust dit jaar opnieuw bij de heer H. P. Mooiman, brandweercommandant in Velp. De brandweerwedstrijd wordt gehou den in het bedrijf van de heer Burgg raaf aan het Voorplein in Bodegraven. De wedstrijd begint om half twee ’s middags en eindigt omstreeks half zes, waarna de prijsuitreiking volgt. De spuitgasten uit Waddinxveen zijn om 16.26 uur aan de beurt. In 1078 zal de 27e brandweerwedstrijd lage druk in Waddinxveen worden gehouden. WADDINXVEEN Hoewel de Waddinxveners vorig jaar honkvaster zijn geworden vertrokken er in 1976 meer mensen ‘(1157) dan er bijkwamen (1066), zo hebben wij vorige week woensdag bericht. Er worden dus nog genoeg ver huiswagens in onze gemeente gesignaleerd. Uit het Statistisch Jaarboek Wad dinxveen 1976-1977 weten we dat van de vertrokken personen 58 procent bin nen Zuid-Holland bleef wonen. Was in 1975 de nieuwbouw een grote trekpleis ter, vorig jaar bleef het vertrek-overschot (in 1975 155 mensen) naar die gemeente beperkt tot 6 personen. Overig Zuid-Holland leverde kennelijk meer vestigingsmogelijkheden 119 personen). Midden- en Zuid-Nederland daalden als vestigingsplaatsen van 24% in 1975 naar 20% in het afgelopen jaar. Rotterdam (25 personen) leverden met de vestigingen uit het buitenland (23 personen) de grootste vestigingsoverschot ten. Om nog eens precies te zien waar de nieuwkomers zoal vandaan kwamen en waar Waddinxveners naar toe plegen te verhuizen publiceren we het volgende staatje van de loop der bevolking in 1976, zoals dat voorkomt in het gemeen telijk Statistisch Jaarboek. WADD1NXVEEN/DEN HAAG Evenals dat vorig jaar het geval was komt de Haagse Rozenkoningin op nieuw naar de Waddinxveense week markt. Haar tweede bezoek vindt plaats op vrijdag 22 juli (overmorgen dus) van 14.30-16.00 uur en is bedoeld om een en ander aandacht te vragen voor de unieke rozententoonstelling in het Westbroekpark in de residentie. In dat park is een rosarium met meer dan 20.000 rozenstruiken in 400 variëteiten. ^DDINXVEEN/GOUDA in juni stonden 112 Waddinxveners bij Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda als werkloos ingeschreven: 77 nnen en 35 vrouwen. Een maand eerder waren dat er nog 92: 64 man- en 28 vrouwen. Volgens arbeidsbureau-directeur J. G. M. Daeter 5ft de werkloosheid in deze streek naar verwachting ,in mei haar »ste punt gehad. Vorige maand steeg het aantal ingeschreven werklo- jweer. Bij de mannen van 1242 naar 1284 (+42) en bij de vrouwen 1468 naar 539 (+71). Overigens was het aantal geregistreerde vacatu- ook groter: 1094 (+50) voor mannen en 253 (+39) voor vrouwen. De meeste schoolverlaters die tot nu toe naar het GAB kwamen komen van de volgende schooltypen: l.h.n.o., l.e.a- .o., mavo en havo, l.t.s. (elektro), m.t.s. en opleidingsschool voor kleuterleid- heeft De Waardt BV, Waddinxveen als procuratiehouder verlaten. Het failissement van I.R.T. Interna tional Records and Tapes BV, Wad dinxveen is al geruime tijd vernietigd, na gedaan verzet. De Waddinxvener W. Meijer is com missaris van Vreeken en Meijer Verze keringen BV, Bodegraven, welk bedrijf nieuw is ingeschreven. Voor het Transportbedrijf A. P. Ro denburg BV, Den Hoorn (gemeente Schipluiden), is Waddinxveen de nieu we vestigingsplaats geworden. Direc teur van dit bedrijf is de heer A. J. Jans sen uit Bergschenhoek. cijfers welke betrekking hebben op aantal werkloze jeugdigen geven I exact de werkloosheid onder deze egorie aan, maar laten niet zien hoe- ■1 schoolverlaters zich reeds bij het eidsbureau hebben laten inschrij- I. In de officiële tellingen worden sluitend geteld diegenen die daad- rkelijk reeds willen werken. Een loolverlater die eerst op vakantie ii en daardoor bijv, pas rond 1 au- tus beschikbaar is ’’verschijnt” in de ers van eind augustus als werkloze hij/zij nog geen werk heeft gevon- sters. In de leeftijdsgroep t/m 22 jaar zijn momenteel 311 jongens (w.v. 95 schoolverlaters) en 251 meisjes (w.v. 109 schoolverlaters) als werkloos inge schreven. Veel vraag in de metaal gaat uit naar constructiebankwerkers, auto monteurs, lood- en zinkwerkers. Er is veel aanbod van elektrisch lassers en elektromonteurs. Van de 179 inge schreven ’’metaalbewerkers” staan er 61 ruim 34%) korter dan 3 maanden ingeschreven. In de bouw is er bijzon der veel vraag naar timmerlieden, met selaars en schilders. In deze bereoepen is vrijwel geen aanbod beschikbaar. Eind juni stonden 74 werkloze onder wijskrachten geregistreerd. De indruk is dat een aantal leerkrachten na een tijdelijke aanstelling is ontslagen. Ver der lieten zich ook pas afgestudeerden inschrijven. Een nadere analyse van de werkloos heidscijfers in deze streek leert dat van in de totaal 1094 geregistreerde vacatu res voor mannen er 609 bijna 56%) afkomstig zijn uit de metaal- en bouw nijverheid. Daarentegen zijn slechts 368 van de in totaal 1284 werkloze mannen afkomstig uit deze sectoren bijna 29%). Onder meer dit gegeven wijst op structurele problemen van de arbeidsmarkt (naast conjuncturele). De verwachtirfg dat eind mei het laagste punt in de werkloosheid zou zijn gepas seerd is door de cijfers over juni beves tigd. garderobe is ontworpen door de Haag se couturier Gérard Brussé. De nieuwe Rozenkoningin Edda Ak kerman is weliswaar in Wageningen ge boren, maar kwam al op één-jarige leeftijd in Den Haag wonen, waar zij haar schooltijd doorbracht. In de jaren daarna heeft zij allerlei uiteenlopende dingen gedaan: meegewerkt aan de op- EKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 JULI 1977 WADDINXVEEN De Waddinxvener P. Boer van de Bloemendaalseweg 10a heeft in Hilver sum het diploma makelaardij in on roerende goederen behaald. stijging van het aantal werklozen is melijks in een bepaalde beroepsg- p of bedrijfstak terug te vinden: de ging heeft zich over de gehele linie nanifesteerd. Alleen bij de vrouwen Ie stijging van het aanbod van kan- rpersoneel opmerkelijk (van 80 naar I,aldus het GAB in Gouda. THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. 7 en 9.15 uur Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur THE BIG BUS. v.a. 12 jr. Iedere middag half twee KUIFJE EN HET GEHEIM VAN HET GULDEN VLIES, a.l. Iedere middag (behalve zondag) half vier, bovendien Ma. 8 uur THE BEATLES "HELP!” a.l. Do. 10.30 uur, Vr. en Za. 11.30 uur, Ma. t/m Wo. 10.30 uur TURKS FRUIT nu vanaf 16 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 uur AFREKENING INSJANHAI vanaf 16jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoor- st.), Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur PORNOGRAFIE IN DENEMARKEN vanaf 16 jr. SCHOUWBURG Vr. 8.15 uur, Za. 7 uur, Zo. 4 en 7 uur, Si. en Wo. 8.15 uur DE EEND EN DE CADILLAC. Kleur, a.l. Do. 8.15 uur, Za. en Zo. 9.15 uur, Ma. 8.15 uur CANNON- BAL. Kleur, 12 jr. Do. en Vr. 2 uur, Za. 3 uur, Zo. t/m Wo. 2 uur MERLIJN DE TOVENAAR. 14 jr. Heide uit Krimpen aan den IJssel. Nieuw ing'eschreven is ook Boers Holland BV, Waddinxveen, welk bed rijf handel drijft in binnen- en buiten land, zowel voor eigen rejkening als op commissiebasis, in land- en tuinbouw- produkten enz. Maatschappelijk kapi taal 500.0Ó0,-, waarvan geplaatst/ges tort f 100.000,-. In de directie zitten M. Boers uit Cromvoirt (president- directeur), P. Dijk uit Nieuwerkerk aan den IJssel, H. Lankester uit Den Hoorn en P. Doorduyn uit Waarder. Alcapharm BV is Alcapharm Beheer BV, Waddinxveen en Alcapharm BV, Waddinxveen geworden. Van het eer ste bedrijf, dat zich bezig houdt met vermogenswaarden, zijn de commissa rissen F. N. Hart uit Waddinxveen en mr. R. G. Fierst van Wijnandsbergen uitgetreden, van het tweede is een nieu we inschrijving gedaan. Het doel van Alcapharm BV is het drijven van import-, export-, transito- en commis- siezaken in industriële, fijne en lichte chemicaliën, farmaceutische grond stoffen enz. Het maatschappelijk kapi taal bedraagt 100.000,-, waarvan gep laatst/gestort 100.000,-. Directeur van deze BV is de Waddinxvener J. To- fieid. Opgericht is Rehorst administratie- en bedrijfsburo BV, Waddinxveen. Het bedrijf voert bedrijfsadministraties en technische administraties. Het maat schappelijk kapitaal bedraagt 125.000,-, waarvan is geplaatst ƒ25.000,-. Het is maar een kleine wijziging: ”- Bruwa” Meubelfabriek wordt Meubel fabriek ’’Bruwa” BV, Waddinxveen. Het bedrijf produceert en handelt in meubelen, alles in de ruimste zin geno men. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 200.000,-, waarvan gep laatst f 60.000,-. Als directeuren fun geren de Waddinxveners P. de Bruin en W. de Bruin. Nieuw is Bakker Protect BV, Wad dinxveen. Dit bedrijf houdt zich bezig met het schoonmaken en onderhouden van gevels. Het maatschappelijk kapi taal bedraagt 125.000,-, waarvan gep- laatst/gestort 25.000,-. Directeur van Bakker Protect BV is de heer H. P. Bakker uit Moordrecht en commissaris mevrouw P. Bakktr-Ortgiess, eveneens uit Moordrecht. Opgericht is ook Koetsier’s aardap- pelhandel BV, Waddinxveen. Het maatschappelijk kapitaal van deze aardappel- eri fouragehandel bedraagt 100.000,-, waarvan geplaatst f 25.000,-. Directeur is de Waddinxvener M. Koetsier. Zich nieuw in laten schrijven heeft ook Meubelfabriek Mulleman BV, Waddinxveen. Het maatschappelijk ka pitaal van deze door de Waddinxvener P. C. Mulleman geleide onderneming bedraagt ƒ150.000,-, waarvan geplaatst-Zgestort 30.000,-. Wat eerst Meubelfabriek Mulleman BV was bes taat nu onder de naam M.S. Beheer- en beleggingsmaatschappij BV. Het ver schil zit hem in het drijven van handel dat de laatste BV doet met de door bei de bedrijven vervaardigde meubelen en aanverwante artikelen. De Waddinxvener R. de Kluijver 1DD1NXVEEN We. hebben een rameling gemaakt van het nieuws :r mutaties bij het Waddinxveense irijfsleven, zoals die de laatste maan- izijn verstrekt door de Kamer van ophandel en Fabrieken voor Gouda Omstreken; )e heer A. P. C. Rehorst is afgetre- 1 als directeur van beheermaat- appij Rehorst BV, bouw- en aan- ïiingsmaatschappij Rehorst BV, uw- en aannemingsmaatschappij P. horst BV, Rehorst renovatie en res- iratie BV, Rehorst materieel BV, «industrie De Gouwe Wad- ixveen BV en Rewa Benelux NV. Hij mussen toegetreden tot de raad van nmissarissen van Beheermaatschap- Rehorst BV. Door deze functiewis- ing zal de heer Rehorst nog meer s tot nu toe het geval was zijn aan- :ht kunnen geven aan Reh-Bex Be- tr en haar werkmaatschappijen in itterdam. <ieuw is Boda BV, groothandel in sa- iir en keukenbenodigdheden enz., :t een maatschappelijk kapitaal van 100.000,-, waarvan geplaatst/gestort 25.000,-. Als directeur treedt op de er S. Doekemeijer te Hendrik-Ido- tibacht. zet van een bungalowpark in Spanje, met een Duitse professor een aantal Europese universiteitssteden afgereisd voor zijn botanisch onderzoek, talen studies in Frankrijk en Engeland. Toch bleef zij een echte Haagse met liefde voor haar stad: tussen de buitenlandse reizen door keerde zij steeds terug naar die ’’grote stad aan zee”, met haar fijne sfeer, frisse lucht en heerlijke strand. En dan die parken, dat groen en die bloemen! Dat maakt Den Haag zo uniek vergeleken bij andere grote Eu ropese steden, die - a)dus charmante Edda - toch niet al die fijne eigenschap pen in zie verenigen. Ze vindt het dan ook erg leuk dat de VVV Den Haag haar heeft uitgekozen om als Rozenkoningin Den Haag in. den lande te vertegenwoordigen als hoofdpersoon in een onderdeel van de grote VVV-campagne ter stimulering van het binnenlandse toerisme naar Den Haag/Scheveningen. Verder bes taat de campagne uit een serie radios pots, een afficheringsactie en een ad vertentiecampagne in de landelijke en regionale pers. kapitaal waarvan is tinpen 100.060, 25.000,- De heer A. J. Compeer uit Wad- 'xveen is procuratiehouder gewor- bij M.S. Beheer- en beleggings- ^•schappij NV, Waddinxveen, M.S.- eubelen BV, Waddinxveen en bij eubelfabriek Mulleman BV, Wad- Mveen. De Waddinxveners A. J. Cozijnseh en n. Janmaat vormen sinds kort de di- c,l'e van Stucadoorsbedrijf K. van Jk BV, Gouda, A-Ms Hoofddepot Benegas is A. Vis Waddinxveen geworden. Het gaat om het houden van een (hoofd)- Mepot, alsmede het uitoefenen van constructiebedrijf enz. Het mat- lJPPeüjk kapitaal bedraagt '00.0OO,-, waarvan geplaatst/gestort ƒ5.000,-. Als directeuren treden op Waddinxveners A. Vis en B. R. de •ode. Administratie BV is een nieuw dtnxveens bedrijf dat administra- e handelingen verricht voor derden it k j 1 maatschappelijk kapitaal van bedrijf bedraagt f 125.000,-, aar- "geplaatst/gestort 25.000,-. Direc- :“ten zijn de heer R. J. L. Hensels uit kerk en de heer H. B. van der Je Waddinxvener A. de Waardt is af treden als directeur van de Exploita- maatschappij Langs de Nieuwe luwe BV in Gouda. Hij is er nu com- ssaris van. De Waddinxveense vestiging aan de ssage 220 van Jan Grit is geen activi- itmeervan Jan Grit Optiek-Brill Inn, tar van het optiekbedrijf Jan Grit itiek Nieuwerkerk-Waddinxveen- nuiden BV in Gouda. Het maat- happelijk kapitaal van deze onder ging bedraagt 50.000, Plaats/gestort ƒ25.000,-. - de in Moordrecht wonende heer J. ll- Het Waddinxveense bedrijf Straalex is v erplaatst naar Zoetermeer, Zeg- tórtseweg 106. Directeur M. van Ee- !n Petersman te Waddinxveen heeft ;li laten opvolgen door de heer K. D. van Straalen te Zoetermeer. Jieuw is Embee meubelindustrie BV, iddinxveen, dat produceert en han- “in meubelen. Het maatschappelijk Waal van de onderneming, met aan •hoofd de heer M. J. Berkers te aan den IJssel, bedraagt -, waarvan geplaatst/gestort Nieuw is Frennit BV, Waddinxveen. Het bedrijf doet in- en verkoop alsme de de handel in gereedschappen en werktuigen. Het maatschappelijk kapi taal bedraagt 30.000,-, waarvan gep laatst/gestort 30.000,-. Directrice is de Waddinxveense mevrouw F. H. H. Brants-Coenders. De Waddinxvener J. Slinger heeft Drukkerij en boekhandel Veldwijk BV, Waddinxveen als commissaris verlaten. Bouw- en handelmaatschappij Reko BV, Waddinxveen is failliet verklaard. Naast Boers Holland BV is er ook Boers Holding BV, Waddinxveen met een maatschappelijk kapitaal van 500.Ó00,-, waarvan geplaatst/gestort 100.000,-. Directeuren van dit bedrijf zijn de heren M. Boers uit Cromvoirt (president-directeur), P. Doorduyn uit Waarder en R. J. L. Hensels uit Streef kerk. Maar er is ook een Boers On roerend Goed BV, Waddinxveen met een maatschappelijk kapitaal van 125.000,-, waarvan geplaatst/gestort 25.000,-, en het eerder gemoemde drietal als directie. De Technische handelmaatschappij Gosselaar-Waddinxveen BV, met als huidige naam T.H.G. Waddinxveen is verplaatst naar Vught, Esscheweg 199. Buitendijk en Slaman BV, Wad dinxveen is een nieuw bedrijf in het ma ken van- en de handel in metaalwaren en werktuigen enz. met een maatschap pelijk kapitaal van 250.000,-, waar van geplaatst/gestort 50.000,-. De di rectie wordt gevormd door de heren L. N. Slaman uit Waddinxveen en J. M. Buitendijk uit Rotterdam. De heer E. Snijder uit Rijswijk is wij len mevrouw Y. G. Snijder-Doosje op gevolgd als directeur van Groothandel Snijder Meubelcentrum BV, Wad dinxveen. Meubelstoffeerderij Van der Starre is nu Meubelstoffeerderij Van der Starre BV geworden met een maatschappelijk kapitaal van 100.000,-, waarvan is geplaatst/gestort 25.000,-. Het bedrijf wordt geleid door de Waddinxvener C. J. Pol, terwijl als commissaris optreedt mevrouw J. van der Starre-Achterberg uit Waddinxveen. Opgericht is Montrose Trading Com pany BV, Waddinxveen, welk bedrijf handel drijft in onroerende goederen, alsmede in de im- en export in het al gemeen. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 100.000,-, waarvan gep laatst/gestort 25.000,-. Directeuren van deze BV zijn de heer W. L. Sie- brecht uit Waddinxveen en Boschland Ltd uit het Engelse Maidenhead. Bij het Reis- en passagebureau De Reiswereld BV, Gouda fungeert de Waddinxvener G. W. de Ruyter als adjunct-directeur. Een nieuwe inschrijving is Schilder werken Huisman BV, Moerkapelle, waarvan de heer G. G. Boer uit Wad dinxveen mede-directeur is. toch een indruk te geven: op de af- tng Jeugd van het Goudse arbeids- reau werden sedert eind mei 121 jon- k en 93 meisjes (t/m 20 jaar) inge- ireven. Er is opvallend veel vraag irjeugdigen van de zijde van bouw- irijven en timmerfabrieken. De s.-ers, richting bouw, hebben echter dseen werkkring gevonden. Dit be ent dat aan de vraag niet zal kunnen rden voldaan. i duidelijk tekort aan vacatures is arte nemen voor kleuterleidsters en ktromonteurs (evenals vorig jaar). kt K A ■k - ■A ?- X 4 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 5