in r foto sjaak noteboom Be Fair-volley hervat training sportzaal Brugkerk straks in de schijnwerpers HET BEGON MET ST. PETRUSKERK Zaterdag begint C-D- tournooi Be Fair j doet verkopen De Sperwer Hockeyers hervatten training Adverteren Geslaagd tennistournooi van Waddinxveen-tennis Uitslag 2e wedstrijd HSW zomercompetitie r TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT I 1 Wad- er e 77” verschillend formaat in <7 exclusief album f .1 4 I. :t kerk uit de negentiende eeuw- n P n t- id s- 5t S- n n e 1- i- )t k n WADDINXVEEN Had iet zo he ite lit at n- id et ie ns in e- te er i- »e )r Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 en le ge lo in- - de tennisvereniging Waddinxveen vorige week een geslaagd D-tournooi en wordt deze week het open B- en C- tournooi gespeeld, van zaterdag 13 au- houdt de tennisvereniging Be Fair haar open C-D-tournooi voor spelers en amateurs. De hele week zal door de deelnemers op de 10 banen van tennis park ”De Buitenhof’ aan de Sniepweg gespeeld worden om te trachten op za terdag 20 augustus één der finales te bereiken. Nadat vorig jaar voor het eerst en met veel succes het D-tournooi was georga niseerd, zal nu tegelijk met dit D- tournooi een C-tournooi worden ge speeld. Hiervoor hebben zich zowel bij de dames als bij de heren een aantal prominente spelers opgegeven, zodat mooie en spannende wedstrijden wor den verwacht. De toegang tot de weds trijden, waarvoor vooral ’s avonds veel belangstelling wordt verwacht, is gratis. Op zaterdag 20 augustus, de finale-dag, is de toegang eveneens gratis. Het wordt een samenvatting van de religieuze en sociale gebeur tenissen van een groep die eeu wenlang een zeer belangrijke rol in Waddinxveen heeft gespeeld en nog speelt. WADDINXVEEN De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht Noyon. Afstand 298 kilometer. In con cours 227 duiven. Gelost om 9.00 uur met kalme Z.O. wind. Aankomst eerste duif 12.58.08 uur, laatste duif 13.31.10 uur. Snelheid eerste duif 12.52.98 m. Alle singles 4.95 PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1977 WADDINXVEEN Nu de moeizame onderhandelingen met het Waddinxveense gemeentebestuur over het gebruik van de sporthal De Sniep juist nog voor de vakanties konden worden afgesloten is het bes tuur van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be fair in staat nu voor de dag te komen met de plannen voor het aanstaan de seizoen. Bij die onderhandelingen is, zo laat Be Fair weten, ten aanzien van het gemeentelijk subsidiebedrag aan de volleyballers van f 4.000,- afgesproken dit geld in dank te aanvaarden, doch het aanstaande seizoen terug te komen op de benadering en verdere uitwer king van dit punt in de komende jaren. Daar het college van B. en W. niet bereid bleek Be Fair de sporthal ’s za terdags te verhuren voor competitie wedstrijden is besloten dat Be Fair- volleybal in zijn geheel per half oktober aanstaande zal overgaan naar de in aanbouw zijnde sportzaal aan de Wad- de, welke sportaccommodatie aan de bondsnormen voldoet. ”Het jarenlange vechten voor en wachten op een eigen "home” moet dus jammergenoeg, wat het wachten betreft, voortduren tot half oktober”, aldus het volleybalbes- tuur. Tot dat moment zullen alle trainingen en wedstrijden nog plaats vinden in het gymnastieklokaal aan de Staringlaan, uitgezonderd de tweede training van dames A en heren A op donderdaga- verdwenen, de pastorie (het nu zeer bouwvallige, witte gebouw naast de oude begraafplaats) staat er nog steeds. Eén van de leden van de Centrale Hervorm de Gemeente heeft zich tot taak gesteld het gehele archief te sor teren en tot een overzichtelijk geheel samen te brengen en van daaruit tevens een "Geschiede nis van de Brugkerk” te publi ceren. Hij hoopt dit werk klaar te hebben als de hervormde ge meente in 1977 400 jaar bestaat. 1Cokane in my brain - Dillinger 2. Yes sir i can boogie - Baccara 3. Be my boogie woogie baby - Mr. Walkie Talkie 4. Sevilla - BZN 5. A real mother for ya - Johnny Guitar Watson 6. Mamacita - Guys ’n dolls 7. So you win again - Hot Chocolate 8. Hey St. Peter - Flash and the Pan 9. The big bisou - Carlos 10. Angelo - Brotherhood of man WADDINXVEEN "De eer ste steen van dit kerkgebouw is gelegd dour Gi/sbert cn Arie Hubertus Spruijt Ands Znn, den 15e maart 1837" staat er in een forse, grijze gevelsteen boven de ingang van de hervormde Brug kerk. De kerk staat op de monu mentenlijst, omdat het één van de weinige destijds door Rijks waterstaat gebouwde kerken is die ons land nog rijk is. Aan het "waterstaats-tijdperk’ herinnert nog een ijzeren nagel, die het A(msterdams) P(eil) aanwijst. Deze nagel bevindt zich nog in de kerkmuur, links naast de in gang. De geschiedenis van de Centrale Hervormde Gemeente gaat uiteraard verder, dan de 1200 zitplaatsen tellende Brug- het minst geïntimideerd, deze partij naar een overwinning te voeren. Dit belooft nog wat voor de toekomst 11 De volledige uitslagen waren als volgt: Dames enkel C: 1. Mevr. A. van Zet ten, 2. Mej. A. Zwang. Dubbel Dames dubbel C: 1. Mevr. Koolen- Mevr. Turk, 2. Mevr. Havenaar-Mevr. Nijdam. Mixed dubbel C: 1. Mevr. A. van Zetten-Hr. J. Derks, 2. Mej. A. Zwang- Hr. R. Holzhauer. Heren enkel C: 1. Hr. C. Boertje, 2. Hr. R. Groot. Heren dubbel C: 1. Hr. J. Derks-Hr. B. van Reeden, 2. Hr. R. Holzhauer-Hr. A. Ooms. Heren enkel B: 1. Hr. K. Andringa, 2. Hr. T. van Aelst. Heren dubbel B. 1Hr. N. Salari-Hr. T. van Aelst, 2. Hr. K. Andringa-Hr. R. Reniers. Ook deze keer mocht de tennisvereni ging Waddinxveen zich erop verheugen dat onder deze prijswinnaars 5x leden van de eigen club voor het voetlicht mochten treden. Na afloop van de prij suitreiking kon voorzitter G. Okkerse van de tennisvereniging Waddinxveen met recht spreken van een geslaagd tournooi, zowel voor D als voor de B en C spelers. Hij bedankte allen die op enigerlei wijze een bijdrage aan het welslagen hadden geleverd en besloot met te hopen allen volgend jaar op nieuw te mogen begroeten. WADDINXVEEN Vorige week woensdag is de hockeyclub Wad dinxveen weer van start gegaan met de trainingen onder leiding van Hans van ’t Sant, de trainer-coach, die dit jaar voor het eerst de selectie onder zijn hoede zal nemen. Daar de gemeente het veld in de Oranjewijk niet tijdig op kon leveren, wordt er nu op een veldje bij het zwembad De Sniep getraind. Verder staan er een aantal oefenweds trijden op het programma, te weten tegen Alliance en Evergreen, welke dus niet op de eigen velden kunnen worden gespeeld. Tijdens deze wedstrijden zal geprobeerd worden de opengevallen plaatsen te vullen door jongeren uit de zogenaamde "eigen kweek”, om zo doende tot een vaste kern in de selectie te komen, die dit seizoen het eerste el ftal moet gaan vormen. INDELING Dit seizoen is Waddinxveen ingedeeld bij de volgende clubs: Alphen, Kikkers, Alecto, Nieuwkoop, Hisalis, Woerden, HLC, en uiteraard Waddinxveen. Nieuwkoop en Woerden zullen dit jaar voor het eerst aan een competitie deelnemen, waarbij HLC afgelopen seizoen uit de derde klasse is gedegradeerd. Halverwege het sei zoen zal "Waddinxveen" overgaan tot het in gebruik nemen van de nieuwe hockeyvelden in het sportpark De Sniep. Veel van de geschiedenis van de hervormden in Waddinxveen rust in oude vergeelde documen ten in het archief en de oudste daarvan dateren uit 1609. De re formatie, die in dit gedeelte van Nederland in 1572 legaal werd, zorgde in ons dorp al vrij kort daarop voor een reformatorische gemeente. De eerste dominee, Gerhardi Jacobi Douw, kwam hier in 1577Deze eerste gemeen te kerkte in de voormalige St. Petruskerk, die heeft gestaan op de begraafplaats in het dorp. De toren en hoofdingang waren naar het westen gericht, zodat de Kerkstraat recht voor de ingang eindigde. De kerk is reeds lang WADDINXVEEN De restauratie van de Brugkerk betekent ook een opknapbeurt voor het om het Godshuis aan de Kerkweg-Oost liggende plein. Er zal een mooi, gezellig kerkplein komen, terwijl de straks opgeknapte en in oor spronkelijke staat teruggebrachte kerk 's avonds met scijnwerpers zal worden verlicht. (Foto’s: Weekblad voor V.’~.d dinxveenlSjaak Noteboom vond en de thuiswedstrijden van dames 1 en heren 1 op zaterdagmiddag, die tot dat tijdstip wel in de sporthal zullen plaatsvinden. TRAININGSSCHEMA Zaal Staringlaan: Maandag 17.00 tot 18.00 uur dames pu pillen (D. Janpiaat en T. v.d. Wal) 18.00 tot 19.30 uur dames junioren. 19.30 tot 21.00 uur heren junioren (A. de Boer). 21.00 tot 22.00 uur heren C (A. v.d. Wal). Dinsdag 18.15 tot 19.30 uur dames asp. A (A. de Boer). 19.30 tot 21.00 uur dames A (Tj. v.d. Werf). 21.30 tot 23.00 uur heren A (B. de Water). Woensdag 18.00 tot 19.00 uur heren pu pillen (J. Koren en Fr. van Erk). 20.00 tot 21.30 uur dames B (G. Koele). Donderdag 18.45 tot 20.00 uur dames Asp. B (J. Radstake). 20.00 tot 21.30 uur heren B (G. Koele). 21.30 tot 23.00 uur recreanten-mix (W. Dicker). SPORTHAL Donderdag 20.00 tot 21.30 uur dames A (Tj. v.d. Werf). 21.30 tot 23.00 uur heren A (B. de Wa ter). Nieuwe leden, daarbij vooral jongens, zijn uiteraard van harte welkom en ku nnen zich melden bij de wedstrijdlei ding: dames: W. Boom, Pr. Marijkes- traat 31, tel. 3396; heren: A. Lafeber, Pr. Beatrixlaan 96, tel. 7449. PRESENTATIE Komende vrijdagavond zullen in de kantine-accommodatie van Be Fair- voetbal in het Warnaarplantsoen de gustus tof en met zaterdag 20 augustus heren A-selectie en begeleiding van Be J* -- Fair-volleybal aan belangstellenden worden voorgesteld. Er zal kunnen worden kennisgemaakt met de nieuwe trainer B. de Water en afscheid geno men kunnen worden van de vertrek kende oefenmeester L. Hoeve. Verder zullen er mededelingen worden gedaan over trainings- en wedstrijdtijden, voor lopige indeling van de teams, kiezen van aanvoerders, eventuele coaches van de teamsen medische begeleiding. waddinxveen in vervolg op het open tournooi voor D-spelers hield de tennisvereniging Waddinxveen in de af gelopen week het tennistournooi voor 8- en C-spelers op de banen in het Warnaarplantsoen. Begunstigd door ideale omstandigheden voor tennis, een aangename temperatuur en weinig wind, startte wedstrijdleider H. Laan bijgestaan door mevrouw L. Keijzer en de heer G. Elberse het tournooi op maandagavond 1 augustus en na het verspelen van zo’n 130 partijen konden op zondag 7 augustus de prijzen wor den uitgereikt. Die laatste zondagmorgen probeerde de regen toch nog een keer roet in het eten te gooien, maar ijverig ’’prikken” van de heer Van der Sman deed de plassen op de banen spoedig verdwij nen zodat toch om ca. 12.00 uur met de halve finales en finales kon worden be gonnen. Zoals aan de hand van de inschrijvin gen mocht worden verwacht viel er van vele mooie partijen tennis te genieten. Hoogtepunten vormden de finales, die door vele belangstellenden werden bij gewoond. Eén daarvan willen wij u niet onthouden en wel de finale yan het heren-duelbel B. Hier stonden de ju niores Norbert Salari en Ton van Aelst Hesp. 14 en 17 jaar oud) tegenover de routiniers Klaas Andringa en Rob Reniers. Wat niemand verwacht had gebeurde toch. In een partij, waarin veel "vuurwerk” ten beste werd gege ven, wisten deze jonge knapen, niet in WADDINXVEEN Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen haar tweede wedstrijd voor de zomer competitie ’’wegen”. Slechts vijftien le den vingen in de Oude Rijn bij Bar- woutswaarder ruim 16 kilo vis. De uit slag zag er als volgt uit: 1C. B roer 2010 gr. 2. P. van Exel 1540 gr. 3. J. Verhoef 1520 gr. 4. W. v.d. Wal 1300 gr. 5. M. Reichard 1290 gr. Zaterdag 13 augustus wordt de tweede v.„.. wedstrijd voor de maatviscompetitie per min., laatste duif 10.96.44 m. per gehouden. Er wordt gevist in de Hei- min. Uitslag: D. Oskam 1 12 15 22 44; ncw',,,“r,nn H Metselaar 2 9 13 24 29 46; C. Bode 3 16; C. Smit 4 5 8 11 18 19 20 21 26 38 48 50 5 1 52 56; Gebr. Anders 6 25 31 34 35 47; T. H. Twigt Zn 7 14 37 41; C. Toor en Zn 10; P. Bonefaas 17 27 30; J. Jan sen 23 28 32; D. Heeren 33 54; de Kok- Bijmans 36 55; Th. Colla 39; N. van Vliet 40; Troost-Tamerus 42 43; A. Bonefaas 45 53; W. Heuvelman 49; F. Middelkoop 57. wedstrijd voor de maatviscompetitie manswetering. Vertrek vanaf het sta tion zoals gewoonlijk om 06.00 uur. Zaterdag 20 augustus is de jaarlijkse wedstrijd van de Ring Zevenhuizen, ditmaal georganiseerd door de Hen gelsportvereniging Waddinxveen. Dit concours wordt gehouden in de Am stel. Leden die nog niet in de gelegen heid waren zich op te geven, kunnen dit alsnog doen t/m zaterdag 13 aug. bij M. Reichard, tel. 7119.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3