VERONA VANESSA OOK AES LP-ZANGERES PvdA-bestuur nog steeds diep verontwaardigd over fractie IBs 11 Naar ontwerp van Stuurman Gemeentelijke bekendmaking een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Waddinxveense chef-monteur vrijgesproken Inbraak voor aankoop heroïne Eerste plaatje van 21-jarige Waddinxveense loopt als een trein Stellingname reactie Streekplan Zuid-Holland-Oost breekpunt? I r I v- i IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI '1 Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll *1 )e ng kelijke voornamen) werd op zeven- gaat worden als lp-artieste. Verona capaciteiten en bood daarop spontaan brengen dan ze zelf had durven hopen. Progressieven-fractievoorzitter Marie op een andere foto: Op de glijbaan van de en- >euterspeelzaal Pieter Pierebas. Boere. 2206). Han Grevelt tekende voor de produktie en componeerde bovendien nog de muziek voor de A-kant van de single. De tekst werd geschreven door John McFarlane. "I do believe”, de B-kant, is een compositie van Jacques Zwart. De arrangementen zijn van de hand van Paul Natte. Voorwaar een opmerkelijk debuut van de part-time bij Albert Heijn in Wad- Hoe alleen de fractie staat bewijst wel de kritiek die Goudse PvdA-raadsleden in hun eigen bulletin hebben geuit aan het adres van onze raadsvertegenwoor- digers”, ajdus Kees van der Bas. PvdA-afdelingsvoorzitter Kees van der Bas. dinxveen werkende Verona, die voor dat deze single kon worden gereali seerd, vier jaar lang alles opzij zette om haar ideaal - een fulltime en all round zangeres - te kunnen bereiken. SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van lO.OOtot 12.00 uur. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING EN WONINGBOUW: tiinsdag 23 augustus a.s., aanvang 16.30 uur in het gemeente huis. VERGADERING GEMEENTERAAD: woensdag 24 augustus a.s., aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. Fan es- sp. Ier lan de 76 lie en n) in ns of en o- ns ;i- :n >r- ie in ;p- en ;en uis an .f9 ;en iet er- or- ige ni- er- ;n- ia- >ns fo- ion U- ar ad én en ;af iet je- ?e- én ;n- >e- jds en an de er lig :r- b- :te bij ëi- igt de >p. en een veelbelovende carrière, die Vero na Vanessa waarschijnlijk sneller on na vier jaar intensief werken en stu deren, is he eerste resultaat van deze coaching duidelijk merkbaar in de de buut single van Verona: "Now we’re free”/”! do believe" (Negram-NG. MINDER VROLIJK ”De zaken in dit dorp verlopen minder vrolijk dan vroeger. Je merkt dat als je met ambtenaren spreekt en je ervaart dat als burger ook aan den lijve. Onze fractieleden hadden op 15 juni of later dit college best naar huis mogen sturen. Ze beweren wel dat groei niet wordt nagestreefd, maar waarom was al die stampij dan nodig geweest en werd er met portefeuilles gerammeld?” De PvdA-voorzitter is nog lang niet uit gesproken en zit nog boordevol met kritiek, waarvan overigens nog moet blijken of die wel door de leden zal worden gedeeld. ”De fractie van de Progressieven stelt zich veel te loyaal op tegen dit college van B. en W. En de wethouders zijn veel te loyaal tegenp- ver hun voorzitter. Want de heer Smal- lenbroek gaat gewoon zijn gang, ge charmeerd nagestaard door zijn mede- collegeleden. Onze wethouder Anne van Gent ontkent overigens dat dit zo zou zijn”. Wethouder A. H. van Gent hier eens kele jaren geleden door hem geopende peuterspeelzaal Pieter Pierebas. geroutineerd zangeres. Zanger Oscar Harris zag direct de grote muzikale mogelijkheden van de knappe Waddinxveense zangeres, en nodigde haar uit bij zijn show. En dit Zij nam daartoe les in zang, dans,is dan nog maar de eerste aanzet tot muziek, beweging, vormgeving en presentatie. Geen kleinigheid, maar als WADDINXVEEN/MOERKAPELLE Het Waddinxveense architectenbu reau Stuurman BV van de Brugweg heeft het huis ontworpen dat bur gemeester I. J. P. Keijzer in Moerka- pelle laat bouwen. De eerste burger van onze buurgemeente woont nu nog in Benthuizen, de gemeente waarvan hij tot voor kort ook burgemeester was. De burgemeesterswoning wordt ge bouwd door Delf-Schieland BV te Vlaardingen. EIGEN VERANTWOORDELIJKHEID Kees van der Bas erkent dat In het blad PvdA-informatie schrijven de Goudse socialisten Ko Perdijk en Wim Hommels dat in Waddinxveen de groeiers onder leiding van burgemees ter mr. A. G. Smallenbroek weer de overhand hebben gekregen. ”Het is spijtig dat onze partijgenoten in de Waddinxveense gemeenteraad zich op sleeptouw laten nemen”, staat er woor delijk. Kees van der Bas: ,,’t Zal er op maandagavond 29 augustus in De Unie om gaan spannen. Maar laat duidelijk zijn dat ik er niet op uit ben om bloed te zien”. staat dat er alleen gebouwd moet wor den voor de eigen bevolking, tenzij de hogere overheid iets anders van ons zou vragen in het kader van de volks- huisvestingsproblematiek, en daar hou den we ons aan. Met de gekozen stel- lingname hebben B. en W. Wad dinxveen een slechte naam in de regio bezorgd”. resultaat hiervan zijn haar optreden der de aandacht van het publiek zal en tekstbehandeling die van een brengen dan ze zelf had durven hopen. Vanessa (Bouter), wonend aan de Jan tienjarige leeftijd door haar huidige Luykenstraat, geniet uiteraard volop coach ontdekt. Deze mag direct haar van haar succes, dat zorgvuldig en capaciteiten en bood daarop spontaan weloverwogen van een stevige basis is aan haar carrière te begeleiden. Nu, en wordt voorzien door de in Voor burg wonende Herman Batelaan, ex- manager van de Jumping Juwels. geen sprake van dat we anders zijn gaan denken over het raadsoptreden van onze partijgenoten dan we al de den”, zegt Kees van der Bas. ”Het meningsverschil is uitermate ernstig te noemen en wordt door een in dit op zicht eensgezind partijbestuur hoog op genomen. Er zal door ons dan ook-geen water in de wijn worden gedaan om dit conflict op te lossen”. De bijtende kritiek van de PvdA- voorzitter en zijn mede-bestuursleden richt zich niet alleen op de eigen partij genoten, maar vooral ook op het colle ge van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. .’’Dit gezelschap doet werk waarvoor het niet wordt be taald”, vindt Kees van der Bas. ”Het moet Waddinxveen besturen en de wensen van de bevolking uitvoeren, in plaats van uitgebreide stukken te pro duceren waar niemand op zit te wach ten”. Uiteindelijk zijn B. en W. met een bij gesteld commentaar gekomen op het voorontwerp-streekplan Zuid-Holland- Oost. Kees van der Bas: ’’Maar wat ze hadden moeten zeggen is simpel dit: We hebben een structuurplan, waarin WADDINXVEEN Maandagavond 29 augustus zijn, zoals in het Weekblad voor Waddinxveen bericht, de leden van de afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Arbeid door hun bestuur opgeroepen in een aparte ledenvergadering een duidelijk oordeel te vellen over het beleid van de fractie van de Progressieven (waarin vier socialisten zitting hebben, inclusief een wethouder) in de gemeenteraad tijdens de behan deling van de Waddinxveense reactie op het voor-ontwerp-streekplan Zuid-Holland-Oost. Deze zaak is aan de orde geweest in een zeer tumul tueus en wanordelijk verlopen gemeenteraadsvergadering op woens dagavond 15 juni. In de brief die het PvdA-bestuur over de aparte ledenvergadering in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost aan de leden hebben geschreven wordt gesproken over ”een voor de plaatselijke democratie ronduit schan delijke vertoning, waar de mening van het college van B. en W. de eindstreep haalde met precies één stem meer dan de helft”. Verder wordt nog ingegaan op de ’’privé-ambities van de heren van de Zuidkade” waar ze in Gouda en Den Haag (rijk en provincie) wat mee warig de schouders over zouden opha len. WADDINXVEEN/GOUDA Een 38-jarige Waddinxveense chef-monteur is door de Goudse kantonrechter mr. J. de Heer vrijgesproken van de tenlas telegging dat hij na het wegrijden uit een uitrit een botsing had veroorzaakt op het Noordeinde in Waddinxveen. Volgens verdachte is er geen sprake ge weest van een botsing. In het proces verbaal stond te lezen, dat de verdachte bij een proefrit met een auto de weg was opgedraaid, waardoor een autobes tuurder die al op het Noordeinde reed, zo was geschrokken, dat hij naar rechts was gereden, in de berm tegen een be tonnen paaltje was gereden en over de kop geslagen om vervolgens anderhal ve meter naar beneden tot stilstand te komen. Het slachtoffer was één dag in het bezit van zijn rijbewijs. ”Ik zag- hem in de verte op ongeveer tweehonderd meter afstand aankomen, toen ik de weg opging”, verklaarde de chef-monteur. Die man moet ontzet tend hard hebben gereden. Ik stopte onmiddellijk na het ongeval en mijn auto stond dan ook zeker negentig me ter er vanaf. De officier van justitie, die zich er wel van bewust was, dat de tenlastelegging niet deugde, meende het te kunnen redden met het subsidiair niet tenlaste gelegde (verkeersbelemmering) en eis te vijftig gulden boete of twee dagen cel. De kantonrechter was het helemaal niet met hem eens en sprak de Waddinxener derhalve vrij. WADDINXVEEN Een 21-jarige jongen uit Waddinxveen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebro ken in de rooms-katholieke Mgr. Bec- kersschool (Peter Zuidlaan). Hij ver schafte zich toegang tot het gebouw door een lichtkoepel in te slaan. Hij verdween met een stereo pick-up, een cassetterecorder en een radio. De poli tie van Waddinxveen kwam de jon geman op het spoor, doordat diens va der de politie belde. Hij vetrouwde het niet, dat de jongeman met deze appara tuur naar huis kwam. De dader verklaarde, na door de politie aange houden te zijn, geld nodig te hebben voor de aankoop van heroïne, waaraan hij verslaafd zou zijn. DIEP VERONTWAARDIGD In een gesprek dat wij deze week hadden met PvdA-voorzitter Kees van der Bas zei hij dat hij en zijn medebes tuursleden Trynts van- der Meulen, Thijs Spaans, Do Blom, Ton van de Berg en Emka Krösschell nog steeds diep verontwaardigd zijn over de hou ding van de socialisten in de Wad dinxveense gemeenteraad. Een in goe de sfeer gevoerd gesprek met fractie voorzitter Marie Boere heeft daar geen verandering in kunnen brengen. ”Er is WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN— WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1977 gemeenteraadsleden een eigen politie ke veantwoordelijkheid hebben en houden. "Wat wij als bestuur doen is signalen geven. Misschien zijn we daa rin wat intensiever mee bezig dan an dere partijen”. Of het vertrouwen in de eigen mensen in de raadsfractie bij het bestuur nog altijd in voldoende mate aanwezig is wil de PvdA-voorzitter niet zeggen. ”We moeten eerst afwachten wat de fractie zelf over de hele zaak te vertellen heeft en willen ook nog als bestuur een oordeel van onze leden ho ren. Overigens: Het lijkt ons er niet in te zitten, dat de fractie nog iets wezenlijks meer heeft mee te delen dan we al we ten. Ook de onderonsjes met de bur gemeester tijdens de schorsingen van de bewuste raadsvergadering zullen geen nieuwe feiten kunnen opleveren. Verona Vanessa (dat zijn haar wer- WADDINXVEEN Het gaat goed met de 21-jarige zangeres Verona Vanessa uit Waddinxveen en haar als een trein lopende en steeds vaker voor de radio gedraaide eerste grammo foonplaat "Now we are free” (Neg ram). Haar platenmaatschappij is zo ingenomen met de ontdekking van manager-producer Herman Batelaan (48) dat er dan ook aan haar gewerkt

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3