Raad weer Meningen zijn verdeeld Markt dicht om 6 of 7 uur bijeen Toch kabel-tv voor bewoners aan Noordkade en oostzijde van Gouwe Subsidies Ontslagen Florida- badminton krijgt extra subsidie SCHUTTERS BOUWEN CLUBHUIS Weer nieuwe serie lessen jazz-gymnastiek WADDINXVEEN De Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS is weer gestart met haar succes volle lessen jazz-gymnastiek. Dat bete kent elke maandagmiddag oefenen in ritmische bewegingen voor meisjes tus sen 12 en 16 jaar. Zij die enig gevoel voor ritme en beweging hebbën kunnen zich aansluiten bij de jazz-groep van TOOS; er is plaats genoeg. SPUITGAST IN CEL? DAN GEEN EERVOL ONTSLAG! TWEE SPLINTERNIEUWE STRAATNAMEN SPARRENGAARDE EN RAADHUISPLEIN Eensgezindheid over aanvang: 12.00 uur Boomkweker A. C. Sluyter krijgt toch zijn woning Investering van ruim drie ton verhoogt maandhuur CAI met twee kwartjes Voorziening CDA-vacatures Verboom [udNBMJ Makelaardij BV 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 Schooltoezicht en logopedie in één regeling i i i i i i i i i ii WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1977 ■Bh gelijkheid bij schorsing en ontslag acht te de heer Van Breemen een essentiële zaak. Een derde moet objectief kunnen beslissen over de vraag of betrokkene onmogelijk kan worden gehandhaafd. Het is toch bekend, dat onrechtvaardi ge ontslagen of schorsingen voor ko men. De burgemeester was het hier niet mee eens. Het PSP-raadslid: ’’Jam mer, dat in dit geval de macht niet wordt gespreid!” sluiting van net. Onder de zeer deskundige leiding van mevrouw R. Zwijnenburg-de Jong wor den de meisjes de eerste beginselen van de jazz-gymnastiek snel geleerd in een gezellige en ontspannen sfeer. De les sen worden gegeven in de Toosoos (aan de Jan Willem Frisoweg) tussen 16.00 uur en 17.00 uur en bij genoeg belangs telling eventueel van 17.00 uur tot 18.00 uur. Zij die interesse hebben kunnen zich opgeven bij mevrouw R. Zwijnenburg-de Jong, Hoefblad 23, telefoon 5025. voorkeur gaf aan het tijdvak van 12 tot 6 uur. De marktcommissie is het in meerderheid met deze suggestie eens, omdat na 7 uur bij het publiek weinig of geen behoefte meer bestaat naar de markt te gaan. Tussen 6 en 7 uur is de belangstelling gering. F. J. van Schie (CDA) daar 6 uur van willen maken. Over een ander openingstijdstip van de markt bestaat geen verschil van mening; 12 uur. Zwijgerlaan en het feit dat het gemeen telijk personeel op vrijdagavond niet tot laat in de avond met opruimwerk- zaamheden bezig hoeft te zijn. Wethou der Huizer (SGP/Hervormde Kiesver eniging), die de portefeuille marktza- ken beheert, zei ons dat bij het van kracht worden van het niuewe slui- tingstijdstip nog sterker de hand gehou den zal worden aan het moment van vertrek van de marktkooplieden. Ze maken er nu nogal eens de gewoonte van eerder met het inpakken te begin nen, hoewel er nog steeds een sluitings- tijdstip van 8 uur van kracht is. WADDINXVEEN Scouting Nederland, en om precies te zijn de houtkampgroep in Wassenaar van deze organisatie, krijgt van de gemeente Waddinxveen honderd gulden, omdat dit jaar één invalide padvinder uit ons dorp deeluitmaakt van de houtkampg roep. De jaarlijkse bijdrage aan de Rijkspoli- tiekapel (sinds 1958 tien gulden) zal in Waddinxveen op f 25,worden ge bracht. Wat deze laatste subsidie bet reft hebben in de raadscommissie voor de financiën de heren J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) en drs. W. C. Verbaan (Progressieven) zich daarvan geen voorstander ge toond. BRUGWEG NIET? Nu kan het zijn dat de Brugweg - waar WADDINXVEEN Het woongebied aan de Groensvoorde bij het station Waddinxveen-Noord, waar 39 premie- koopwoningen in aanbouw zijn, zal de naam Sparrengaarde krijgen. Raadhuisplein wordt de nieuwe naam voor de (korte) Stationsstraat tussen Julianastraat en Zuidkade. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld deze straatnamen vast te stellen. Het college heeft zich laten adviseren door de gemeentelijke commissie voor de straatnaamgeving, dat voor het gebied aan de Groensvoorde het niet wenselijk vond door te gaan met ’’horst” (we hebben al Elzenhorst, Peppelhorst, Wilgenhorst), omdat die te veel verbonden zijn met de daar staande flats. Vandaar dat het woonerf bij het station Waddinxveen-Noord Sparrengaarde zal worden genoemd. En zo is deze ’’gaarde” een vervolg op Berkengaarde, Essengaarde en Lindengaarde. Dat de weg tussen de Julianastraat en de Zuidkade Raadhuisplein wordt genoemd laat zich raden nu daar al een poosje het nieuwe gemeentehuis in aanbouw is. Wat het gaat worden beslist de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad. B. en W. heb ben onze volksvertegenwoordigers voorgesteld het aanvangsuur van de weekmarkt van half 2 op 12 uur te brengen en het sluitingsuur te ver vroegen, waarbij de kleinst mogelijke meerderheid (burgemeester mr. Smal- lenbroek (zijn stem telt dubbel, van daar) plus wethouder Van Gent) voor stelt dit tijdstip te bepalen op 7 uur (dat is nu nog 8 uur), zodat ook de buiten Waddinxveen werkende inwoners naar de markt kunnen gaan. De voor het tijdstip 6 uur kiezende wet houders Huizer en Van Schie zeggen rekening te willen houden met de wen sen van de bewoners van de Willem de peilen, waaruit is gebleken dat die aan de Noordkade groter was dan aan de ’’overkant”. Vandaar dat de op 22 juni vergaderende raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven nog maar geen uitspraak deed om de kabel- leggers naar de oostzijde van de Gouwe te sturen. Wel zouden ze aan de Noor dkade hun gang mogen gaan. WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders zijn verdeeld over de nieuwe (vroegere) sluitingstijd van de weekmarkt op vrijdag. Bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek en wethouder A. H. van Gent (Prog ressieven) willen de marktkooplieden om 7 uur de Willem de Zwijger laan laten verlaten, terwijl de wethouders H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging, voorzitter van de gemeentelijke marktcommissie) en P. MARKTHANDEL: 6 UUR De gemeenteraad is gevraagd de open- stellingsuren van de weekmarkt te wij zigen sinds vorige maand de koopa vond is verplaatst van vrijdagavond naar donderdagavond. In verband hier mee heeft de gemeentelijke marktcom missie geadviseerd de weekmarkt niet mee te laten verschuiven en deze, zoals de marktkooplieden dat hier ook wil len, op vrijdag te blijven houden. Maar omdat in de begin volgend jaar van kracht wordende nieuwe Winkelslui tingswet geen aparte koopavond voor de markthandel meer geldt, dient bij de handhaving van de koopavond op don derdagavond de markt op vrijdag om uiterlijk 7 uur dicht te gaan, zodat 8 uur niet meer kan. Los daarvan heeft de Centrale Vereni ging voor de Ambulante Handel, na overleg met de Waddinxveense markt- handelaren, B. en W. verzocht de openstellingsuren van de markt te wij zigen, waarbij een meerderheid de DIENSTVERLENING De uitbreiding van het CAI-net verde digen B. en W. met de opmerking dat 'het hierbij gaat om de dienstverlening door een gemeentelijk nutsbedrijf, waarvan zoveel mogelijk inwoners pro fijt moeten kunnen trekken, wat ook tot uitdrukking komt in de tariefstel ling, die voor een ieder, onafhankelijk van de werkelijke kosten van aanleg en aansluiting per perceel, gelijk is. De volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad is dan ook ge vraagd 329.659,- (exclusief btw) be- WADD1NXVEEN In de deze zomer door de gemeenteraad van Wad dinxveen na een forse discussie vastges telde algemene subsidieverordening worden een aantal sportverenigingen met name genoemd. Zo krijgen Be Fair-volleybal en TOOS-basketbal over een periode van vijf jaar een afnemend extra subsidie. Deze overgangsregeling is getroffen omdat de huur van de nieu we sportaccommodatie (sporthal en sportzaal) een te zware last voor het budget van deze verenigingen zal zijn. Intussen heeft ook de badmintonclub Florida (eerst een Boskoopse, nu een Waddinxveense vereniging) gevraagd voor een dergelijke overgangsregeling in aanmerking te komen. Bij een nader onderzoek van de gemeente is geble ken dat de financiële problemen van de badmintonners vrijwel gelijk zijn aan die van de volleyballers en basketbal lers. Daarom is de gemeenteraad ge vraagd de subsidieverordening zo te wijzigen dat met ingang van dit jaar niet alleen Be Fair en TOOS het eerste jaar ƒ4.000,- krijgen en vervolgens jaarlijks 20 procent minder van de extra subsi- sie, maar ook Florida. WADDINXVEEN Hoe bestaat het, zou je zeggen, maar de gemeente Wad dinxveen heeft een foutje gemaakt in het al door de gemeenteraad (echter nog niet door de provincie) vastgestel de bestemmingsplan Landelijk gebied Oost. Daardoor kan boomkweker A. C. Sluyter geen bedrijfswoning bouwen op zijn tuinderij aan de parallelweg langs rijksweg A 12, nabij de Bloemendaalse- weg. De gemeenteraad is door Bur gemeester en Wethouders daarom ge vraagd te besluiten dat een herziening van het kersverse bestemmingsplan wordt voorbereid. De plek waar het huis moet komen wordt omschreven als ’’beschermd ag rarisch gebied”. Daar kan alleen - na ontheffing - een tweede bedrijfswoning komen, maar de aan de Wingerd wo nende heer Sluyter beschikt nog niet eens over een eerste bedrijfswoning. Overigens mag de woning er ook wor den neergezet volgens het op zijn laat ste benen lopende, maar nog altijd gel dende Plan in hoofdzaak, de voorloper van Landelijk gebied Oost. Alleen kan de gemeente de beslissing over het verlenen van een bouwvergunning aan houden tot het onherroepelijk worden va het nieuwe plan. Maar dat is allemaal natuurlijk niet no dig, omdat gewoon verzuimd is de eer ste bedrijfswoning van de heer Sluyter, die al sinds 1964 een tuinderij heeft aan de Bloemendaalseweg, in te tekenen. Door de verbreding van de rijksweg is een aanzienlijk gedeelte van zijn grond verloren gegaan. Thans resteert nog ruim 1 hectare, waarop Boskoopse cul tures worden gekweekt. Dé gemeen teraad gaat het goed maken dat hij daar straks ook zal kunnen wonen. WADDINXVEEN Mevrouw L. M. A. Oosterwijk-Wijnstok is eervol ont slagen als hoofdleidster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool Pin keltje (Van Mecklenburg Schwerin- laan). Ook eervol ontslag kreeg me vrouw L. A. T. de Wolff-van der Wijn- gaart als onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare mr. A. de Roosschool (Wingerd). Mevrouw De Wolff is opge volgd door mejuffrouw M. Dijkstra uit Schellingwoude. B. en W. geen voorstander van zijn - niet in de uitbreiding van het centrale antennenet wordt begrepen. Dat zou een vermindering betekenen van de noodzakelijke tariefverhoging voor alle aangeslotenen met een dubbeltje per maand. In ieder geval betekent het kijken naar kabeltelevisie en het luisteren naar FM-radiozenders aan de Noordkade en aan de oostzijde van de Gouwe voor ie dereen in totaal 0,48 per maand extra (exclusief btw) voor wat betreft de vergoeding voor het gebruik van de aan- i een woning op het CAI- WADDINXVEEN De gemeenteraad van Waddinxveen komt volgende week woensdaga vond 24 augustus voor de eerste maal na de vakanties weer in openbare vergadering bijeen. In de raadzaal van het gemeentehuis I zal om half acht de volgende GLIMLACH Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek glimlachte bij het horen van het betoog van het raadslid. Wanneer iemand de gevangenis ingaat is deze toch minder geschikt om een brand te blussen. Hij wees erop, dat in de rechtspositiere geling het woord ’’kunnen” staat. Bij onmogelijke handhaving is geen beroepsmogelijkheid aanwezig. Bij een disciplinaire straf wordt betrokkene in het korps gehandhaafd en uit dien hoofde is een beroepsmogelijkheid aanwezig. Bij ontslag moet dit ten enenmale worden uitgesloten. Het aanwezig zijn van een beroepsmo- agenda worden behandeld; l 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 20 april en 18 mei 1977. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorsel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestem mingsplan Noordkade. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een terrein nabij de Bloemendaalseweg en rijks weg 12. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be- l hoeve van karteringswerk- f zaamheden. I 6. Behandeling beroepschrift A. J Smit te Waddinxveen inzake l geweigerde bouwvergunning. J 7. Voorstel tot vaststelling van l de rechtspositieregeling vrij- J willigers der gemeentelijke l brandweer en de vergoedings- J regeling. 8. Voorstel tot het beschikbaar- J stellen van een krediet ten be- l hoeve van de reconstructie J van de Esdoornlaan (gedeelte tussen Kerkweg en leplaan). J 9. Voorstel tot het beschikbaar- I stellen van een krediet voor J de aanleg van een C.A.I.-net aan de Noordkade en aan de J oostzijde van de Gouwe. 10. Voorstel tot wijziging van de J uren openstelling weekmarkt. I 11. Voorstel tot het vaststellen 1 van een gemeenschappelijke regeling inzake het genees kundig schooltoezicht en lo gopedie. f 12. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe ’’Beheersveror- dening Samenwerkingsschool Havo/Atheneum. 13. Voorstel tot aanbieding jaar rekeningen 1974 en 1975 van de Samenwerkingsschool f voor Havo/Atheneum. 14. Voorstel betreffende de huis vesting van de Samenwer kingsschool voor Havo/At heneum. 15. Voorstel tot verlening van subsidie aan Scouting Neder land te Wassenaar. 16. Voorstel tot het geven van straatnamen. 17. Voorstel tot huur van pand Zuidkade 12. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aanpassing van een toilet in de voormalige Bethelkerk. 19. Voorstel tot het verlenen van het recht van opstal op een perceel gemeentegrond gele gen aan de Alb. Thijmlaan. 20. Jaarrekening 1976 en begro ting 1978 Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland. 21. Voorstel tot voorziening in va catures (vacature ir. W. Stuu- len). 22. Voorstel tot verhoging bijd rage aan de Rijkspolitiekapel. 23. Voorstel tot wijziging van de Algemene Subsidieveror dening. 24. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren Reg lement. 25. Voorstel tot wijziging bezoldi ging gemeentepersoneel. 26. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de bedrijfsre- keningen 1975. 27. Begrotingswijzigingen 28. Rondvraag. Deze verhoging gaat gelijk in met de eerstvolgende verhoging. Zoals bekend is het tarief op 1 juli gebracht op 8,50 per maand. Dit bedrag, dat tot en met 30 juni 1976 nog neerkwam op ƒ3,75 per maand, geldt tot 1 januari 1978. Dan zullen nieuwe bedragen gaan gelden. VERGOEDINGEN Wat de vergoedingen aan het vrijwillige brandweerpersoneel betreft. Per 1 ja nuari van dit jaar gelden de volgende uitkeringen: aspirant brandwacht 220,brandwacht 2e klas 235, brandwacht le klas ƒ255,hoofd brandwacht 285,aspirant- onderbrandmeester 250,onder- brandmeester ƒ315,-; brandmeester 355,aspirant-officier ƒ315, adjunct-hoofdbrandmeester 2.205, adjunct-hoofdbrandmeester le klas 2.495,hoofdbrandmeester, tevens commandant 3.490, WADDINXVEEN De schuttersvereniging Waddinxveen krijgt van de gemeente Waddinxveen toestemming op een stuk grond aan de Alberdingk Thijmlaan een eigen club gebouw neer te zetten. Om de bouw van dit onderkomen van 10 x 20 meter, waarnaar de schutters lang hebben uit gezien, mogelijk te maken is een hypot hecaire lening noodzakelijk, waarvoor als zekerheid voor de geldgever het vestigen van een opstalrecht nodig is, zodat B. en W. de gemeenteraad heb ben gevraagd dit recht van opstal voor de duur van tenminste tien jaar te ver lenen. Het stuk gemeentegrond dat in opstal wordt gegeven meet 14 x 24 meter en zal door de schuttersvereniging Wad dinxveen worden gehuurd voor 250,- per jaar. Dat dit bedrag hoger uitvalt dan in het verleden wordt veroorzaakt door het feit dat normaliter een perceel gemeentegrond wordt verhuurd, waar van op een gedeelte het recht van op stal wordt verleend. In een zodanig ge val is zowel een bedrag wegens huur van gemeentegrond verschuldigd als een bedrag wegens het verleende recht van opstal. In dit geval behoeft evenwel geen gemeentegrond verhuurd te worden omdat de schuttersvereniging hieraan geen behoefte heeft en kan volstaan worden met het verlenen van het recht van opstal op een perceel grond, welke iets groter is dan de grond waarop het betreffende clubgebouw opgericht zal worden. Dit brengt wel met zich dat de verschuldigde vergoeding hoger moet uitvallen dan in het verleden, toen meestal één gulden in rekening werd gebracht. B. en W. geven deze toelich ting op het huurbedrag in het raads voorstel, omdat over de hoogte van het bedrag in de raadscommissie voor de fi nanciën vragen waren gesteld. Gedacht werd dat de 250,als een ’’koehan- deltje” uit de lucht was komen vallen. WADDINXVEEN De bewoners langs de Noordkade en aan de oostzijde van de Gouwe (deel Henegouwerweg, Zeeheldenbuurt, Brugweg) zullen toch worden aangesloten op het CAI-net (kabeltelevisie). Hoewel Burgemeester en Wethouders vinden dat de belangs telling hiervoor voorshands aan de lage kant ligt, is deze toch niet zo gering dat daarom maar moet worden afgezien van uitbreiding van het centrale antenne-net (optimale ontvangst vijf tv- stations en twaalf FM- radioprogramma’s). Met deze nieuwe investering is meer dan drie ton gemoeid, hetgeen betekent dat alle aangeslotenen moeten rekenen op zo’n twee kwartjes extra CAI-huur per ma and. Het aansluiten van de woningen, die staan aan de Noordkade en aan de oostzijde van de Gouwe, is al een aar dig poosje in onderzoek en discussie. Er zijn enquetes gehouden om de belangstelling naar de kabeltelevisie te schikbaar te stellen voor de uitbreiding van het CAI-net. Voor de raadsleden zijn de volgende fi nanciële gegevens op tafel gelegd: Uitbreiding CAI-net Noordkade: Kosten: 94.659,-. Nadelig exploita tiesaldo: 8.609,-. Uitgaande van 5.000 aansluitingen per jaar betekent dit voor alle aangeslotenen een.tariefverhoging van 1,78 per jaar of 0,15 per maand. Uitbreiding CAI-net oostzijde Gouwe (261 huizen): Kosten: 235.000,-. Nadelig exploitatie-saldo: 19.740,-. Uitgaande van de eerder genoemde 5.000 aanslui tingen betekent dit voor alle aangeslo tenen een extra tariefverhoging van nog eens 3,95 per jaar of 0,33 per maand. WADDINXVEEN Het vertrek van CDA-gemeenteraadslid ir. W. Stuulen betekent dat de gemeenteraad in een aantal vacatures moet voorzien. B. en W. hebben op advies van het CDA de raadsleden voorgesteld de heer W. L. M. Kruijk te benoemen tot lid van de raadscommissie voor de ruimtelijke or dening en de woningbouw. Hij treedt af als lid van de raadscommissie voor so ciale zaken en volksgezondheid. Ir. Stuulen opvolgster mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard wordt lid van de raadscommissie voor de onderwijsza ken en voor sociale zaken en volksge zondheid. De nieuwe christen democratische fractievoorzitter ing. C. van ’t Hoog stapt uit de raadscommis sie voor de onderwijszaken en gaat zit ten in de algemene raad van het water leidingbedrijf De Rijnstreek en wordt in de commissie voor georganiseerd overleg de plaatsvervanger van de heer Kruijk. Het afscheid van de heer Stuulen heeft ook ingehouden dat zijn echtgenote, mevrouw C. J. Stuulen-van Hassel, niet langer meer zitting heeft in de gemeen telijke commissie voor kunst, cultuur, jeugd en recreatie. Het bedrag per avond voor het bijwo nen van oefeningen en dergelijke bed raagt voor alle vrijwilligers-rangen 12,50. De uurbedragen voor optre den bij brand lopen uiteen van 16,50 voor de aspirant-brandwacht tot 26,75 voor de brandmeester. koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders hebben de gemeenteraad gevraagd een nieuwe rechtspositieregeling voor de vrij willigers bij de gemeentelijke brandweer vast te stellen. Deze regeling vervangt de nog maar zeven maanden oude overeenkomst, omdat er sindsdien negen wijzigingen zijn. De raadsleden kunnen gelijk de ver goedingen van het brandweerpersoneel aanpassen tot en met de salaris verhoging per 1 januari van dit jaar. De nu nog geldende rechtspositieregeling stelde de gemeen teraad in januari van dit jaar vast. De man die er toen het meest over sprak was PSP-raadslid W. M. L. van Breemen. Hij vond dat het lijstje van allerlei functies voor wat de vrijwillige brandweerlieden betreft aanmerkelijk is verruimd, maar meende dat iemand die met de justitie in aanmerking komt duidelijk het haasje is. Bij een veroor deling tot een vrijheidsstraf krijgt de betreffende spuitgast geen eervol ont slag. De heer Van Breemen achtte dat een vreemde gang van zaken. Waarom kan men wel in beroep gaan als men disciplinair wordt gestraft en niet als er sprake is van ontslag of schorsing, zo vroeg hij. WADDINXVEEN Het geneeskundig schooltoezicht en de lo gopedie in deze streek gaat in een nieu we gemeenschappelijke regeling gere geld worden. De gemeentebesturen van Benthuizen, Boskoop, Hazerswou- de, Moerkapelle, Reeuwijk en Wad dinxveen vinden dat in het kader hier van de twee huidige diensten tot één dienst moet worden samengevoegd, welke de ’’Gemeenschappelijke schoolartsen- en logepedische dienst” gaat heten. Het lichaam is gevestigd in Boskoop. De nieuwe regeling is voorbereid door een in mei 1975 ingestelde werkgroep, waarin ook de Waddinxveense wethou der A. H. van Gent (Progressieven) zit ting had. Het stuk is intussen ter goed keuring toegezonden aan de deel nemende 6 gemeentebesturen. Volgen de woensdagavond staat de regeling ter discussie in de Waddinxveense ge meenteraad. EERDER GEPROBEERD In het verleden is al eerder getracht de logopedie in de regeling van het geneeskundig schooltoezicht op te nemen. Dit kon evenwel de goedkeu ring van de hogere overheid niet ver werven, omdat het geneeskundig schooltoezicht (Schoolartsendienst) een preventief lichaam is en de logope die curatief werkzaam is. De bezwaren van toen schijnen nüniet meer te gel den, mede doordat de provinciale sub sidie voor het geneeskundig schooltoe zicht niet meer wordt gegeven. De nieuwe gemeenschappelijke re geling, die voortbouwt op de twee bes taande, heeft voor wat het geneeskun dig schooltoezicht betreft tot taak de sociaal-geneeskundige begeleiding van leerlingen op openbare scholen voor kleuter-, lager-, buitengewoon- en voortgezet onderwijs in de deelnemen de gemeenten en op de overeenkomsti ge scholen voor bijzonder onderwijs, indien en voor zover de betrokken schoolbesturen daarom verzoeken. Voorts wordt gelet op het hygiënisch toezicht op de schoolgebouwen en wordt voorlichting en advies gegeven aan de gemeente- en schoolbesturen. Voor wat de logopedie betreft gaat het om het geven van logopedische hulp, waaronder spraakonderwijs. Ten aan zien van de samenwerking staat in de nieuwe gemeenschappelijke regeling centraal het bevorderen van een goede samenwerking tussen de onderschei dene disciplines binnen de dienst en een juiste afstemming van taken ten op zichte van elkaar en tevens het bevor deren van een goede samenwerking met andere diensten, die werkzaam zijn ten behoeve van het (schoolgaande) kind. Geregeld is dat namens de gemeente Waddinxveen één lid van het college van B. en W. en één Wad- dinxvener (wel- of niet-raadslid) deel uitmaken van het algemeen bestuur (commissie van beheer).

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 5