twee noodlokalen staan HAVO/Atheneum: Laat l< Geldleningen Goede start avond-HAVO VEEL ACTIVITEIT BIJ NIVON-WADDINXVEEN School krijgt nieuwe beheersverordening NIEUW: KIESVERENIGING GPV WADDINXVEEN E.O. ECHTPAAR HOOGENDOORN HALVE EEUW GETROUWD Opknappen Esdoornlaan f 222.000,- Waddinxveen op de foto Ill WADDINXVENERS ZITTEN ZONDER WERK Aangepast toilet voor rolstoel gebruikers Wat de provincie goedkeurde Huur huis werk- studio W X I - I h I te GAB- St. vuilstort- Theo apparatuur I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1977 gemeenteraadsverkiezingen waren dat er 126 (1,3 procent). BESTUUR In het bestuur van de kersverse Gere formeerde Kiesvereniging hebben ver- WADDINXVEEN/GOUDA In Waddinxveen is opgericht de Gereformeerde Kiesvereniging Waddinxveen en Omstreken. Het bes tuur, dat wordt voorgezeten door de aan de Koningin Wilhelminasingel 46 wonende heer J. Knol, heeft als eerste daad aan de Generale Ver- bondsraad van het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV) gevraagd als lid te mogen worden ingeschreven. Namens het Gereformeerd Politiek Verbond worden al diverse jaren de fractievergaderingen bijgewoond van de: De Gereformeerde Kiesvereniging ~Wad- WADDINXVEEN Van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland mag de gemeente Waddinxveen voor tien miljoen gulden aan geldleningen opnemen. Zes miljoen bij de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag en vier-miljoen bij de Beheer- en Administratiemaatschappij Lafico in Amsterdam. WADDINXVEEN Het door de gemeente aan Baan’s Meubelen ver kochte pand Zuidkade 12 zal, zolang het nieuwe gemeentehuis nog niet klaar is, wordt gehuurd. Tot verhuur zijn de heren P. Baan en H. de Rooy bereid. Als voorwaarden zijn gesteld dat al het onderhoud en de lasten, assu- rentie enz. van het pand gedurende de gehele gebruiksduur door de gemeente worden betaald, dat maandelijks bij vooruitbetaling wordt voldaan aan een huur van 600,- en dat na het gebruik het pand schoon zonder gebroken rui ten of dergelijke wordt opgeleverd. De huur gaat op 7 september 1977. velden. Onderweg is er gelegenheid een te gebruiken. Kosten f 1,p.p. Iedereen kan aan deze tocht deelnemen, hetzij per groepje, per gezin of individueel. Op 17 en 18 september is er voor NIVON-leden een weekend in het Na tuurvriendenhuis te Waasmunster in België. Onder meer staat een bezoek aan Antwerpen op het programma, ter wijl verder het Vlaamse landschap ze ker goed bekeken zal worden. Voor leden wordt een cursus ’siera den maken’ georganiseerd, beginnend op 6 oktober gedurende zes woens dagavonden. De kosten bedragen hoo guit f 10,p.p. voor de gehele cursus. Aanmelding: telefoon 3579. Op 4 oktober zal de Waddinxveense oud-ontwikkelingswerkster Emka Krösschell een boeiende geschiedenis vertellen mede aan de hand van dia’s over het leven van een arm boerenge zin in Perzië. De ’’Struggle for Life”- geschiedenis gedurende het jaar rond. In het Gereformeerd Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Aanvang 8 uur. Ook voor niet-leden. Een cursus fotografie staat eveneens op het programma (voor leden). Geïn teresseerden kunnen zich reeds nu op geven bij het secretariaat: Jan Luykens- traat 14, telefoon 3579. Het NIVON heeft in diverse landen van Europa de beschikking over ca. 700 vakantiehuizen (Natuurvriendenhui zen), waar men in het algemeen een goedkope vakantie kan doorbrengen, zowel in de zomer als in de winter. In lichtingen verstrekt eveneens het Wad dinxveense secratariaat. Men moet wel lid zijn van het NIVON om er gebruik van te kunnen maken. 5 In voorbereiding zijn o.m. een pottebakavond-, een avond kerststuk- -J-- en een filmavond met de film ’’Modern Times” met Charley Chaplin. der zitting tweede voorzitter K. v.d. Kaaden (Nic. Beetslaan 11), secretaris L. Rademaker (Peppelhorst 31), pen- in de Waddinxveense gemeenteraad ningmeester^P. H. Runhaar (Pr. Bern- vertegenwoordigde SGP/Hervormde Kiesvereniging. Tot een samengaan - WADDINXVEEN De op knappen, op te hogen en te asfalteren Esdoornlaan tussen de Kerkweg-West en de leplaan gaat 222.000,- kosten. De aanneemsom van het werk bedraagt (inclusief btw) f 183.000,-. Bij dit bed rag komen dan nog de kosten van de technische dienst 19.000,-) en de straatverlichting 20.000,-). Het is de bedoeling de Esdoornlaan en Chopinlaan meer in eikaars verlengde te brengen, waardoor de kruising met de Kerkweg-West wint aan overzich telijkheid. De opknapbeurt voor de Es doornlaan betekent ook dat deze wordt verbreed van 5,90 meter tot 7,00 meter en vijftig centimeter omhoog gaat. En wat dit laatste betreft vooral daar waar de laan nog maar twintig centimeter boven het polderpeil ligt. Voor de op hoging wordt gedacht aan slakken op de bestaande bestrating met daarop een nieuw asfaltdek. Door de verlegging bij het kruis punt met de Kerkweg-West dient de bestaande duiker te worden verlengd en komt de voorgevel van de voormalige kleuterschool Prinses Marijke in het nieuwe trottoir. Oorspronkelijk had de directeur van de gemeentelijke dienst Openbare Wer ken en -Bedrijven het gemeentebestuur geadviseerd de te reconstrueren Es doornlaan acht meter breed te maken, maar Burgemeester en Wethouders hebben daar in overeenstemming met de adviezen van de commissie Amb ttelijk Verkeers Overleg (AVO) van af gezien, omdat het geen nut heeft in een bepaalde route maar één stukje weg een dergelijke breedte te geven. WADDINXVEEN Waddinxveen gaat op de foto. Het betreft hier karteringswerkzaamheden, die nodig zijn om diverse plannen nauwkeu rig te kunnen voorbereiden. Gefotografeerd zullen worden de gebieden Bredeweg, Piasweg/Beijerincklaan, Scholencomplex Sniepweg/Tuin- bouwweg gepland woonwagenkamp), B rugcentrum/Stationsstraat, Brugweg, Dorpstraat en Abraham Kroesweg. Met het maken van deze vliegtuigfoto’s is, volgens de Grontmij NV, f 101.952,- gemoeid. De gemeenteraad is door Burgemeester en Wet houders gevraagd deze ton beschikbaar te stellen en voor een deel te ha len uit de pot voor het Grondbedrijf en voor een deel ten laste te laten komen van de algemene dienst. samenwerkingsschool voor HAVO/At heneum kan worden voltooid. Zoals bekend leidde het maar niet afkomen van voldoende rijkssubsidie, waardoor er al in twee fasen moest worden ge bouwd, er toe dat de gemeente Wad dinxveen ten einde raad maar geld uit de gemeentekas ging voorschieten om de bouw van het HAVO/Atheneum doorgang te kunnen laten vinden. Ie dereen weet dat er geen gemeentegeld aan te pas hoeft te komen voor voor zieningen ten behoeve van het voortge zet onderwijs. In ieder geval kon door de voortvarende houding van het Wad dinxveense gemeentebestuur deze zo mer het eerste gedeelte van de tweede fase worden opgeleverd. Fase 2b wordt het komend seizoen verwezenlijkt. MAVO/LTO Toch ziet het er naar uit dat de twee noodlokalen, waarvan de huur met een jaar wordt verlengd, midden 1978 zul len worden afgebroken. Omdat uit het scholenbouwplan van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen voor benoemd. In de verordening is het benoemingsrecht tenminste niet voor behouden aan B. en W. en dat kan zo blijven, zij het dat in de verordening nu wordt gesproken over ”een door de commissie van bestuur te benoemen administrateur” als het er om gaat zijn taak en verantwoordelijkheid aan te ge ven. Het college acht het niet juist, zoals de provinie wil, de instructies voor de ad ministrateur en de rector aan de goed keuring van B. en W. te onderwerpen. Tenslotte zijn deze functionarissen ook benoemd door het schoolbestuur. Vol gens het college verdient het (slechts) aanbeveling dat deze instructies ter kennis worden gebracht aan het gemeentebestuur, dat bijvoorbeeld zou kunnen bekijken of ze niet in strijd zijn met het ambtenarenreglement. Maar meer niet. Verklaringen van geen bez waar over de instructies zullen aan de Zuidkade niet meer worden gegeven. Behalve een beheersverordening voor de samenwerkingsschool voor HA VO/Atheneum, waaruit blijkt dat het schoolbestuur een administratief zelf standig lichaam is, dat de financiën los van de gemeentekas beheert, is er ook nog de regeling waarin het functio neren van het schoolbestuur (commis sie van bestuur) is vastgelegd. Ook deze zes jaar oude verordening zal worden gewijzigd. B. en W. hebben het school bestuur al gevraagd met een ’’concept- wijziging” te komen. G. van Lochem, Jan Luykenstraat 14, tel. 3579) heeft in Waddinxveen een goede naam en grote bekendheid. De activiteiten, die het NIVON gaat ontwikkelen in de komende tijd zijn de consumptie volgende: Er wordt weer veel gefietst. Daarom op zondag 28 augustus een fietspuzzel- tocht door Hollands Groene Hart. Vertrek om 9.30 uur vanaf de Rabo bank aan de Kerkweg-Oost. Een ieder is welkom. Geschikt is de fietstocht ook voor ouders met kinderen. Op zondag 4 september is er een NIVON-wandeling uitgezet in de omge ving van Maarn. Vertrek tussen 10.30 en 11.30 uur bij het station te Maarn, waar een routebeschrijving te krijgen is. De wandeling duurt ca. 3 uur en gaat door een schitterend bosrijk gebied, af gewisseld door in bloei staande heide- dinxveen en Omstreken wordt geleid door de heer J. (Co) Knol. Deze geboren Hoo- gevener is op 24 juli 55 jaar geworden, getrouwd, vader van drie kinderen en sinds 14 december 1967 wonend in Wad dinxveen. De heer Knol is werkzaam in assurantiën en was bij de gemeenteraads verkiezingen in 1974 lijsttrekker voor het GPV. Zijn opleiding is: lager onderwijs, MULO, middenstandsdiploma brood- en banketbakker, assurantie B. Hij heeft ruim 12 jaar lang een eigen bakkerij ge had. Vandaar dat zijn assurantiewerk- zaamheden vaak te maken hebben met de koop en verkoop van middenstandszaken, gespecialiseerd in de bakkerij. WADDINXVEEN/GOUDA De aanmelding voor de avond-HAVO in Gouda is alleszins meegevallen: deze top-HAVO zal met twee goed bezette klassen starten wat een ruime spreiding mogelijk maakt in de keuzepakketten. Opmerkelijk is de belangstelling voor Frans: blijkbaar heeft men op latere leeftijd toch meer belangstelling ervoor dan tijdens de schooljaren, want er zijn er nogal wat geïnteresseerd in dit vak. Vorige week vrijdag vond de kennisma kingsbijeenkomst plaats, waar informa tie werd verstrekt aan de leerlingen en waar ook nog gelegenheid was voor de gene die nog geen besluit namen om eens een kijkje te nemen. Ook de Goudse avond-MAVO mag zich in een goede belangstelling ver heugen. Twee goed bezette klassen voor het eerste leerjaar tonen aan dat de moeder-HAVO de avond-MAVO niet aantast. In Alphen zijn tot nog toe de twee eerste klassen wat minder goed bezet dan in Gouda. Wat dat betreft was de belangstelling voor de dagmavo voor volwassenen in Alphen groter. Deze zal door de inspecteur van het Onderwijs, de heer L. J. Stortenbeker, op 22 augustus te 8.45 uur worden geo pend. De wethoüdster van Onderwijs in Alphen heeft zich extra ingespannen om toch nog voldoende ruimte ter be schikking te krijgen voor deze school opdat de drie klassen - waar niet dezelf de vakken worden onderwezen zodat die meer lokalen moet hebben - te kun nen onderbrengen in deze school. Ook heeft de gemeente zich bijzonder inges pannen voor een andere noodzakelijke service: de peuterspeelplaats. Er zijn namelijk nogal wat leerlingen met kin deren die nog niet naar de kleuter school kunnen en daarvoor moet in die paar uren een oplossing gevonden wor den - dichtbij moeder! Het ligt in de bedoeling van de school dit jaar te onderzoeken of er ook voor een avond-HAVO in Alphen voldoende gegadigden zijn: er hebben er zich al wel gemeld maar het heeft pas zin in de loop van de winter te onderzoeken hoe veel mensen in de Alphense omgeving lust hebben in avondstudie hun MULO of MAVO-opleiding te benutten voor een verdere studie. WADDINXVEEN/GOUDA In de zomermaand-bij-uitstek juli waren er in Waddinxveen 111 mensen werkloos: 76 mannen en 35 vrouwen. Een maand eer der was dat één man meer. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda, waar van we de Waddinxveense werkloosheidscijfers kregen, stonden eind vorige maand in totaal 1303 mannen en 555 vrouwen als werkzoekenden geregistreerd. Deze cijfers zijn slechts een weinig hoger dan een maand tevoren. De vraag naar personeel steeg tot 1168 bij mannen 74) en tot 267 bij vrouwen 14). Bij de mannen is op dit moment bijna 25 procent gericht op jeugdigen tot 19 jaar; bij de vrouwen bedraagt dit percentage zelfs bijna 35. Het totaal aantal ingeschreven jeugdigen (jongens en meisjes) tot en met 22 jaar was eind juli 621. Onder deze 621 jeugdigen bevonden zich op dat moment 240 schoolverlaters, waar van 141 tot en met 18 jaar. (Eind juni stonden 562 jongens en meisjes tot en met 22 jaar ingeschreven, van wie er 204 tot de categorie schoolverlaters be hoorden). ’’Over het lot van de schoolverlaters is overigens nog weinig met zekerheid te zeggen: velen zijn nog met vakantie of zijn daar juist van teruggekeerd, velen zijn door het GAB naar werkgevers verwezen terwijl de resultaten van de verwijzingen nog niet bekend zijn, velen hebben eigen sollicitaties lopen. Pas over enkele weken zal duidelijk worden hoe groot de groep is die daad werkelijk problemen ondervindt bij het WADDINXVEEN De voormalige Bethelkerk aan de J. W. Frisoweg, die behalve door de gymnastiekvereniging TOOS ook wordt gebruikt door de ta feltennisvereniging Kwiek, krijgt een toilet voor gehandicapten. B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd daaraan 1.150,- mee te betalen. Het aangepaste toilet is nodig omdat met ingang van het nieuwe seizoen in de ta- feltenniscompetitie van de NTTB, af deling Gouda, één of meer teams van de Invalidensportvereniging Gouda worden ingedeeld. Om deze gehandi capte spelers, die in een rolstoel zitten, enige mate van comfort te bieden, is aanpassing van de huidige toiletruimte natuurlijk noodzakelijk. In de raads commissie voor de financiën hebben de heren J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) en drs. W. C. Verbaan (Progressieven) aangedrongen er niet een ”te luxueus” invalidentoilet van te maken en waar nodig aanvaardbare be zuinigingen op de materialen toe te passen(l). rouwd. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Vijftig jaar geleden trouwden de heer P. J. Hoogendoorn (74) en mevrouw AHoogendoorn-van der Neut (70). Ze lieten zich op 18 augustus 1927 vervoeren met de bus, waarmee toen naar Gouda werd gereden voor het laten maken van de bruidsfoto bij gebrek aan een Waddinxveense fotograaf. Gisteren (dinsdag) stapte het geboren en getogen gouden echtpaar van de Zuidkade 55 opnieuw in de bus. De heer en mevrouw Hoogendoorn-van der Neut zijn er een dagje op uit getrokken met hun 10 getrouwde kinderen, 24 kleinkinderen en 1 achterkleinkind, 's Avonds werd tussen half negen en tien uur in Hotel Neuf in Boskoop gerecipieerd ter gelegen heid van het feit dat het echtpaar een halve eeuw geleden in het huwelijk trad. De heer en mevrouw Hoogendoorn-van der Neut genieten een uitstekende gezond heid, De bruidegom is nog altijd druk doende met zijn fouragehandel, een eenmans zaak waarmee hij in 1950 startte. In de jaren daarvoor had hij al - naar hij zegt - "van alles gedaan" in de graanhandel en veevoeder. Zijn echtgenote heeft eveneens een werkzaam leven achter de rug. Tenslotte telde het gezin twaalf kinderen en dan is er in huis genoeg te doen. Dat de kinderen, kleinkinderen en het achterkleinkind blij zijn met hun ouders, groot- en overgrootouders blijkt wel uit de advertentie waarmee het :0-jarig huwelijksfeest werd aangekondigd, waarin stond: "Wij zijn dankbaar voor wat wij in hen ontvingen en wij hopen dat ze onder Gods zegen nog vele jaren voor el kaar en voor ons gespaard mogen worden". De heer P. J. Hoogendoorn en mevrouw AHoogendoorn-van der Neut: 50 jaar get- WADDINXVEEN De samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum wil nog een schooljaar lang gebruik blijven maken van de twee noodlo kalen, die een jaar geleden achter het schoolcomplex aan de (korte) Sniepweg zijn neergezet. In deze lokalen zullen de vakken tekenen/- handvaardigheid en muziek worden gegeven, omdat de permanente lo kalen hiervoor in fase 2b van het nieuwe schoolgebouw (zojuist is de laatste hand gelegd aan fase 2a) nog moeten worden gebouwd. De huur van de twee noodlokalen bedraagt.8.142,welk bedrag de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is gevraggd beschik baar te stellen. Aangenomen mag worden dat in het Aangenomen mag worden dat in het de jaren 1977 tot 1982 blijkt dat de schooljaar 1977/1978 de bouw van de maVCVLTOC”1^ pas in 1981 aan de (korte) Sniepweg de nieuwe school mag bouwen, zullen de noodlokalen vanaf volgend jaar wel licht gebruikt kunnen gaan worden ter leniging van de bijzonder grote huisves tingsnood van de LTO-tak van deze scholengemeenschap. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) zei dat tenminste kortgeleden als waarnemend voorzitter van de raadscommissie voor de finan ciën. BEHEERSVERORDENING Voordat de gemeenteraadsleden het volgende week woensdagavond gaan hebben over de opnieuw te huren twee noodlokalen zal in de raadzaal van het gemeentehuis een nieuwe beheers verordening voor de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum worden vastgesteld. De nieuwe verordening vervangt het stuk dat tien maanden geleden na veel overleg en discussie tot stand kwam. Maar omdat het provin ciaal bestuur met diverse op- en aan merkingen is komen aandragen, leek het B. en W. praktischer de raad een geheel nieuwe verordening aan te bie den, die overigens de goedkeuring kan wegdragen van de provincie als van het schoolbestuur (commissie van bestuur). Omdat het provinciaal bestuur kantte keningen plaatst bij de benoemingspro cedure van de administrateur van de school (wordt deze man door het schoolbestuur of door het gemeente bestuur aangesteld?), geven B. en W. als hun mening dat deze man behoort tot het personeel van de school en dus door het schoolbestuur wordt WADDINXVEEN Fietsen, wandelen, week-endrecreatie, sieraden maken, dia-lezing, fotograferen, pottebakavond, kerststukjes maken en een filmavond. Dit zijn meer dan een hand vol activieteiten op aller lei cultureel- en natuurgebied die de afdeling Waddinxveen van het Ne derlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk (NI VON) in de komende maanden gaat ontplooien. Het NIVON (secretaris hardstraat 22) en algemeen adjunct R. o G. v.d. Laan (Joh. Postlaan 7). De het bij de raadsverkiezingen uitkomen Waddinxveense GPV’ers zijn steeds lid met één programma en één kandida- geweest van de Gereformeerde Kies- tenlijst - is het nog niet gekomen, al zijn vereniging Gouda en omstreken, die daartoe wel stappen gezet. Bij de deze zomer 25 jaar bestond. Tweede Kamer-verkiezingen op 25 mei De laatste jaren echter leefde bij een van dit jaar wist het GPV 173 stemmen groot aantal leden de wens om in Wad- (1,5 procent) te vergaren. In 1974 bij de dinxveen een zelfstandige kiesvereni- --J-- - J-* ging op te richten. Bij een plaatselijke vereniging zijn de leden meer betrok ken, daar de aandacht meer gericht kan zijn op de plaatselijke politiek. Een en ander heeft needs zijn beslag gevonden met het instellen van commissies die di verse gemeentelijke zaken gaan volgen en bestuderen. Zo zullen steeds de raads- en commissievergaderingen worden bezocht. WADDINXVEEN Het provinciaal bestuur heeft in de afgelopen weken de volgende Waddinxveense raadsbeslui ten goedgekeurd: Eerste herziening bestemmingsplan Brugcentrum. Grondaankoop aan het Noordeinde van mevrouw G. H. van Dort Kroon-Veendorp. Verkoop van perceel Zuidkade 12a aan Baan’s Meubelen in Waddinx veen. Grondverkoop in Groenswaard 3 aan de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard. Grondverkoop aan de Spireaweide aan de heer B. Gilijamse. Verkoop van industrieterrein aan de Maarten Schoutenstraat aan de heer jes maken, een avond over kernenergie J. van der Zwaard. Verlenen en vestigen van het recht van erfdienstbaarheid op een per ceel grond nabij het Distelveld. Regeling schadevergoeding onge vallenverzekering J. Th. Bulder. Aanschaffing naaimachine St. Pau- lusschool. Subsidiëring basketbalvereniging TOOS over 1976. Voorzieningen St. Jozefschool. Beschikbaarstelling boventallige leerkracht Jan Ligthartschool. CAI-aansluiting woningen Groens waard 3. Krediet bouwrijpmaken Zuidkade 1 Garandering rente en aflossing van een door de heer J. H. Meijaard te sluiten geldlening. Garandering van rente en aflossing van een door de hockeyclub Wad dinxveen te sluiten geldlening. Garandering van rente en aflossing van een door de Stichting Tennis park De Buitenhof te sluiten geld lening. Geen bezwaar hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland aangetekend tegen de Waddinxveense raadsbeslui ten: Vaststelling van de verordening re gelende de vergoedingen van het personeel van de vrijwillige brand weer. Kosten gemeenschapsruimte Jozefschool. Krediet schade-onderzoek Noord einde. Inrichting voormalige plaats tot volkstuinen. Opknappen woning Jan Dorrekens- kade-West4. Reconstructie woonwagenkamp Onderweg. Krediet opstellen voorontwerp voor reconstructie Brugweg. Krediet schetsplannen reconstructie Kanaaldijk-Zuid. Bijdrage kosten werkweek leerlin gen prof. Kohnstammschool. Subsidie Stichting Museum Oud- Waddinxveen. Opbrengst verkoop pand Zuidkade 12a. Krediet onderzoek hart- en vaat ziekten gemeentepersoneel. Voorbereidingskrediet uitbreiding kleuterschool Pinkelotje. Aanvullend krediet uitbreiding kleuterschool Woelwater. Krediet herstel dakbedekking Klaas de Vriesschool. Aanschaffing tuingereedschap Klaas de Vriesschool. Subsidiëring Nederlandse Stichting Geluidhinder. Aanschaffing Thijssenschool. Subsidiëring sportvereniging op grond van de algemene subsidiever ordening. Aanschaffing vuilcontainers. Het provinciaal bestuur heeft het Wad dinxveense raadsbesluit tot vaststelling van de verordening geldelijke voor zieningen raads- en commissieleden voor kennisgeving aangenomen. vinden van werk,” aldus directeur J. M. Doeter. Uit de cijfers van de vraag blijkt even wel dat er veel belangstelling voor jeug digen bestaat in de bouw en de metaal. In die sectoren zoeken echter nog maar zeer weinig naar een werkkring. Ge constateerd wordt overigens dat onder de in toaal 1303 werkloze mannen 344 jeugdigen (tot en met 22 jaar) worden aangetroffen ruim 26%). Onder de in totaal 555 werkloze vrouwen worden 277 jeugdigen (tot en met 22 jaar) aan getroffen bijna 50%). In de bouw en metaal is de vraag naar (geschoold) personeel groot terwijl het aanbod gering is. In de dienstverlenen de beroepen (handel, onderwijs, admi nistratie etc.) is juist betrekkelijk wei nig vraag voor een groter aanbod. Er is een overzicht gemaakt naar de duur van inschrijving van werklozen. Totaal ingeschreven werkloze mannen: 1303, waarvan: - korter dan 1 maand: 216 (16,5%) -1 tot 3 maanden: 300 (23%) - 3 tot 6 maanden: 189 (14,5%) - 6 tot 12 maanden: 238 (18%) -12 maanden en langer: 360 (28%). Totaal aantal ingeschreven werkloze vrouwen: 555, waarvan: - korter dan 1 maand: 88 (16%) -1 tot 3 maanden: 214 (38,5%) - 3 tot 6 maanden: 72 (13%) -6 tot 12 maanden: 76 (13,5%) -12 maanden en langer: 105 (19%).

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 7