Toptennis gratis te zien FIETSTOCHT PARIJS NAAR siaak noteboom ”Wij hadden geen motief voor een bestuurscrisis” W’VEEN Sporthal al in gebruik LIESEGANG (A 33) zwart met volledig automatische scherpstelling 335.- qM| fotQ compleet met 2 jaar garantie Nu een prachtige volautoma- tische diaprojector LIESEGANG (A 30) 8 Progressieven-fractievoorzitter Marie Boere: OVER DIT BESLUIT GAAT HET In Waddinxveen kaarten voor Volendams Operakoor I b w I 't A IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH I|II,H||IIHII||IIIIII||IIIIII|||III1|||HII|||||IIIII|||IIIII|||IIII|||||III||[|IIIII|||IIII|||IIIII|||IIIII|||IIIII|||IIIIII||IIII^ W f I ken.” Marie I Boeckel, I ’Niet met de samenwerkingsschool mensen en de enorme steun van het jaren ’5' Deze week is de sporthal De Sniep, met een voorbereidingstijd van een kleine 5 jaar, officieus in gebruik genomen. J Drs. W. G. de Meer iProgressieven). moet nog komen. Onder de sporthal is een fietsenkelder voor 800 fietsen en 120 bromfietsen. 1 Z1 1 sporters zijn alleen maar zeer positieve geluiden te horen over deze nieuwe Waddinxveense accommodatie met fel groene vloer en belijning voor een reeks van sporten, zoals zaalvoetbal (1 veld), zaalhockey (1 veld), microkorf- bal (1 veld), basketbal (3 velden), bad minton (8 velden), volleybal (4 velden) en zaalhandbal (1 veld). Voorlopig zijn monteurs en timmerlui nog druk bezig de laatste hand te leggen aan kleed ruimten, bestuurskamers en de bar met In hetzelfde nummer van ’’Prikbord” verklaart de dissidente volksvertege- woordiger dat het onderhavige raads voorstel de geest van groei ademde. Naar zijn mening hadden B. en W. hun voorstel moeten terugnemen en met een nieuw voorstel moeten komen, als de groei om de groei niet het uitgangspunt zou zijn. ”De wens van de afdelingsver- gadering van de PvdA de overgrote mening tijdens de hoorzitting en de ar gumenten op het fractieberaad en daar naast ons programma voor de gemeen teraadsverkiezingen 1974 hebben mij doen besluiten tegen het voorstel van B. en W. te stemmen”, aldus licht Henk van Ek toe. Fractievoorzitter Marie Boere stelt daarentegen vast dat de ’’groeifiloso- fie” van Waddinxveen niet tot uitdruk- gehandicapten in onze gemeente. Jaar in jaar uit heeft deze stichting gewerkt zonder enige subsidie. Door noeste arbeid van een kleine groep middag op de braderie in de Dorps- mensen en de enorme steun van het traat worden ingehaald en gehuldigd. Jl Passage 47 Tel. 2477 gens hem baarde de raad een muis met de met één stem verschil aangenomen reactie op het ontwerp-streekplan Zuid-Holland-Oost. 3. een diepgaande studie van de werkgelegenheidsaspecten voor Zuid-Holland Oost, uitmondend in concrete maatregelen, hoge prioriteit geeft, waarbij de toe komstige ontwikkeling van het arbeidsaanbod in kwalitatieve en kwantitatieve zin uitgangspunten van die studie moeten worden; 4. vooruitopend op het resultaat van die studie de reservering van een bedrijfsterrein nabij het nabij het veilingcomplex van de Goud se veiling nodig acht; 5. met zorg van de geschetste prob lematiek ten aanzien van de wo ningbouw in deze regio heeft kennisgenomen en aandringt op tijdige maatregelen om de regio nale woningbouw voldoende voortgang te doen vinden; 6. aandringt op een nadere om schrijving van de inhoud van de drie in het ontwerp-streekplan geschetste verzorgingsniveau’s; 7. aandringt op plannen van een rioolwaterzuiveringsinstallatie ten oosten van de Gouwe; 8. aandringt op de mogelijkheid tot directe spoorwegverbinding Alp- hen a/d Rijn-Rotterdam en Alp- hen a/d Rijn-Den Haag; in zwarte uitvoering 24 Volt - 150 Watt Halogeenlamp, automaat met spaarschakeling S slechts 219." AANVANG 10 UUR In tegenstelling tot eerdere berichten is de aanvang op beide dagen dit wee kend om 10.00 uur. De entree is gratis. Voor de fijnproevers een reden te meer om twee dagen naar Nieuwerkerk te gaan. Het wedstrijdprogramma van de eerste dag: Ben Bishop (VS)-Marian Laudin (Ned.), Marc Albert (Ned.)- Carey Westberg (VS), Rohun Beven (Eng.)-Frits Don (Ned.). Voorronde: John Mills (Eng.)-Godfrey Monsod (P- hilipp.). Winnaar tegen: Martin Koek (Ned.). Andrew Jarret (Eng.)-Maarten Keunen (Ned.), Huub van Boeckel (Ned.)-Gabriel Rona (Can.), Wouter Fok (Ned.)-Steve Hahn (VS), Peter Holl (Dld)-Theo Gorter (Ned.). Dub bels: Jarret/Beven-Gorter/Keunen, Fok/Laudin-Holl/Westberg, Bishop/Rona-Albert/Van Koek/Don-Monsod/Hahn. Stichting Gouwebloem te rijden. Deze Waddinxveense stichting helpt, begeleidt, bezoekt en ondersteunt zo’n tweehonderd twintig lichamelijk baar gesteld door de Firma Frans Versluis. De prijsuitreiking zal ge schieden door oud-tourwinnaar Jan Jansen. De renners zullen zaterdag- l WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1977 Van deze tennistop ontbreken weliswaar Louk Sanders, Fred Hem mes en Rolf Thung, maar wél aanwezig zijn de Davis-cup kandidaten Wouter Fok en Frits Don, die nauwlettend zul len worden gadegeslagen door bond scoach Rinus Buytelaar. Favoriet is on getwijfeld de Amerikaan Ben Bishop uit Connecticut. Andrew Jarret, de En gelse jeugdkampioen, staat tweede op de plaatsingslijst. Wouter Fok moet als papieren derde de nationale driekleur hooghouden en Rohun Beven, Engelse ranglijstspeler, staat als vierde geklas seerd. Bij de dubbels is het goed inge speelde Engels duo Jarret/Beven de on betwiste topper, op de voet gevolgd doos Bishop (V.S.)/Rona (Can.). De drie sponsors, Cor van den Bosch (tennisvloeren/groenvoorzieningen) uit Waddinxveen, plaatsgenoot Dennis Doeve (bar-bistro-discotheek de Ped- delaer te Leimuiden, alsmede Reyalto Vastgoed) en Joop Emmelot (galva nisch bedrijf Emmelot te Gouda) heb ben een aantrekkelijk prijzengeld in de kas van het wedstrijdcomité gestort. Voor de verliezers van de eerste ronde is er al f 125,-, voor de volgende serie f 250,-, voor de uitgeschakelde halve- finales f 350,-, terwijl de nummers twee en één met respectievelijk 800,- en f 1.500,- naar huis gaan. De organi satie, die aanvankelijk nogal wat hoofd brekens kostte door de moeilijke bereikbaarheid van de zwervende bui- WADD1NXVEEN - vrijdag en: dinxveense wielerploeg van i renners een non-stop wielerrit over 530 km. rijden tussen Parijs- Waddinxveen. De ploeg bestaat uit een aantal liefhebbers van de wielers port, die zich tot doel hebben gesteld medewerking van velen is er "meer” zeker f 10.000,- in de kas van de mogelijk. Iedereen kan aan dit gebeu ren meewerken door de rijtijd van de renners te proberen te raden. De win naar ontvangt een sportfiets, beschik- waap’nen der barbaren. Met kruit nog degen kampen wij”, dan zou dit een goed motto kunnen zijn om voortaan onder te discussiëren”, vindt hij. Terugblikkend op de gemeenteraads vergadering van 15 juni herinnert Ma rie Boere eraan dat B. en W. hun onaanvaardbaar uitspraken over het voorstel van de Progressieven om van het provinciaal bestuur te vernemen waarom niet het deel van de Zuidplas- polder ten westen van de Victorwijk als toekomstig uitbreidingsgebied is aan gemerkt, overeenkomstig het struc tuurplan. ”De uitspraak van het college dat bij aanneming van ons voorstel het gehele college zijn portefeuilles neer gelegd zou hebben, was voor onze frac tie aanleiding haar voorstel terug te nemen”, motiveert de Progressieven- fractievoorzitter nog maar eens. Vol- REKENING In ’’Prikbord” constateert PvdA-lid Arie Slinger weinig begrip voor demo cratie bij de eigen raadsfractie. ”Wat mij betreft worden de fractieleden Boere, Van Gent en De Meer minimaal door een motie getroffen die hen dui delijk zal maken dat ze volksvertegen woordigers zijn en geen regenten die bij ons, zonder ons en over ons lot beslis sen. Alle argumenten en verhalen die ze ongetwijfeld zullen gaan produceren zijn ”sjit”. Waar het om draait en om zal blijven draaien is de democratie binnen de partij en die hebben ze aan de laars gelapt. Daarvoor behoren de leden van het bestuur hen op 29 augus tus de rekening (een peperdure) te pre senteren.” GESTOORD Zoals bericht zijn de leden van de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid op maandagavond 29 au gustus door hun bestuur opgeroepen in een aparte ledenvergadering een dui delijk oordeel te vellen over het beleid van de fractie van de Progressieven. Het wordt mogelijk geacht dat vooraf gaande aan deze vergadering het bes tuur en de fractie geheim beraad zullen houden. In ieder geval heeft fractie voorzitter Marie Boere en zijn mensen zich erg gestoord gevoeld over de ma nier waarop het PvdA-bestuur zich meende te kunnen permitteren haar le den naar de vergadering op te roepen. ’Als socialisten zingen we: ’’Niet met de kung is gebracht in de besluitvorming, dat de discussie in het overlegorgaan Midden-Holland is kortgesloten (Gou da en omliggende gemeenten gaan later met het provinciaal bestuur zoeken naar een oplossing voor de regionale woningbouwproblematiek), dat de in tentie van de op 1 juni in het Anne Frank-centrum gehouden hoorzitting is terug te vinden in de besluitvorming en dat het genomen raadsbesluit niet in strijd is met het structuurplan van Wad dinxveen. WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Al is de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) inmiddels reeds op één na de grootste sportbond van Nederland, verwend is de Neder landse tennisliefhebber nog lang niet. Daarom is het verheugend dat op Waddinxveens initiatief komende zaterdag 27 en zondag 28 augustus, zoals bericht, voor de derde keer het tenniskampioenschap van Midden-Holland wordt gehouden met als surprise een sterk internatio naal deelnemersveld, waartegen de vaderlandse top nauwelijks opge wassen zal zijn. Als gastheer fungeert de tennisclub Nieuwerkerk. tenlandse cracks, is inmiddels vrijwel rond. Hoofdscheidsrechter Etiënne Brants over zijn lastige taak: ’’Voor dit soort evenementen moeten we het puikje van de Nederlandse scheids- rechterij op de stoel hebben. Nou, die komen dan ook! Het wordt voor een scheidsrechter steeds moeilijker om temidden van allerlei pseudo-Nastases met gezag overeind te blijven. Dat vereist behalve deskundigheid ook per soonlijkheid en flexibiliteit. Ik ben blij, dat we er weer in geslaagd zijn interna tionaal bekende arbiters aan te trek- WADDINXVEEN Het kan volgens ons geen kwaad nog eens het besluit te vermelden dat de Wad dinxveense gemeenteraad tien we ken geleden - op woensdagavond 15 juni - nam en waarmee gereageerd werd op het ontwerp-structuurplan Zuid-Holland-Oost. Zoals bekend is er geen raadsbeslissing in de- laatste jaren die zoveel stof heeft doen op waaien als deze. Er ontstonden dan ook problemen in de besturen van de SGP/Hervormde Kiesvereniging en de Progressieven over het stemged rag van hun partijgenoten. Besloten werd met één stem verschil het provinciaal bestuur te berichten dat de Waddinxveense gemeen teraad: 1gaarne maatregelen zag genomen voor het tijdig beschikbaar ko men van beleidsinstrumenten tot het tegengaan van de overloop van Zuid-Holland West naar Zuid-Holland Oost, waarbij hij zijn twijfels uitspreekt ten aan zien van de haalbaarheid daar van; 2. een nadere aanduiding van de ge bieden, welke tot het Groene Hart gerekend moeten worden, noodzakelijk acht; Deze week is door de leerlingen van de naastgelegen samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum en de zaalvoet- ballers al officieus gebruik gemaakt van de sporthal. Bij een bezoek aan de hal bleek ons dat er deze en volgende week in en buiten het gebouw nog heel wat werkzaamheden verricht moeten wor den voordat de opening op zaterdag 3 september een feit kan zijn. Van de De hal meet 28 x 43 meter en heeft een grote tribune, voorzien van een reporterscabine. Aan twee zijden van de zaal zijn bij ruimten geprojecteerd, waaronder kleed- en wasruimten, EHBO-afdeling, ruimten voor leraren, toilet voor in validen, sanitaire voorzieningen, kamers voor bestuur en beheerder, een bar met restaurant. (Foto: Weekblad voor waddinxveen/ Sjaak Noteboom H. van Ek Progressieven). Morgen Waddinxveense bedrijfsleven en vele zaterdag gaat een Wad- particulieren houdt de stichting het twaalf hoofd boven water. De rennersploeg heeft zich voorgeno men "iets” voor de stichting en ge handicapten te gaan doen. Door de 9. aandacht vraagt voor de woning behoefte in Waddinxveen en zo nodig bijstelling van het ’’contin gent”; 10. akkoord gaat met start van de woningbouw ten zuiden van het zoetwaterkanaal (achter het sportpark De Sniep), als het ge bied ten oosten van de Victorwijk tengevolge van de belemmerde factoren door de daar thans gep lande rijksweg 3 niet tijdig be schikbaar zal zijn voor het gebied Zuidkade I aansluitende woning bouw. Overigens dient gestreefd te worden naar het beschikbaar komen van dit laatste gebied voor toekomstige ontwikkelin gen in de bouwsector; 11niet akkoord gaat met de omvang van het op de streekplankaart als tuinbouwareaal aangegeven ge bied ten zuid-westen van de gemeente, met name niet voor het deel dat ten oosten van de Abr. Kroesweg en ten noorden van de Bredeweg is aangegeven; 12. aandacht vraagt voor het regu leren van de doorgaande ver keersstromen, alsmede voor de functie van het openbaar ver voer. I WADDINXVEEN ”Wij hadden geen motief een bestuurscrisis te veroorzaken, met alle gevolgen van dien. Het college van Burgemeester en Wethouders handelde niet in strijd met het gezamenlijke beleid sprogramma. Opgemerkt moet worden, dat dit college in deze samen stelling door onze fractie hier is neergezet met als onze vertegenwoordi- zer Anne van Gent. Laten wij het alternatief voor dit college maar niet ontwerpen: de onbestuurbaarheid van Waddinxveen zou compleet zijn. Het bewijs daarvoor bleek al tijdens de gemeenteraadsvergadering van 15 juni”. Pat is de mening van de fractievoorzitter van de Progressieven (PvdA/D’66/PPR) in de Waddinxveen se gemeenteraad, Marie Boere, die hij uitspreekt in een zelfgeschreven ver haal, dat is opgenomen in het deze week verschenen plaatselijke PvdA- blad ’’Prikbord”. Een standpunt overi gens, dat niet wordt gedeeld door het progressieve raadslid Henk van Ek. Hij stemde dan ook tien weken geleden te gen de uiteindelijke reactie van Wad dinxveen op het ontwerp-structuurplan Zuid-Holland-Oost. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag 3 september om half drie zal bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek de sporthal De Sniep aan de (korte) Sniep- weg officieel openen. Ter gelegen heid van de opening zal om vier uur die middag gespeeld worden de volleybal-Stuurman BV. wedstrijd Starlift Blokkeer (Nederlands r'"’“ - kampioen) tegen V.C. Turnhout (Bel gisch kampioen). In de week daarna zal nog .een fors sportief feest worden ge bouwd, waaraan diverse verenigingen die in de sporthal gaan spelen mede werking zullen verlenen. De splinter nieuwe sportaccommodatie, waarvoor op 23 augustus 1976 de officiële eer ste paal werd geslagen, kost bijna drie Progressieven-fractievoorzitter Boere. WADDINXVEEN/BOSKOOP In Waddinxveen fungeert speciaalzaak Van der Krans aan de Kerkweg-Oost r 175 als voorverkoopadres van de kaar- restaurant. Ook dejelefoonaansluitin^ ten voor het concert dat het Volendams Operakoor op vrijdagavond 9 septem ber in de Boskoopse beurshal geeft. Dit muzikaal festijn is een particulier initia tief van Boskoper Piet van den Nieu- wendijk. Het concert, dat begint om kwart over acht en tegen betaling van 12,50 be zocht kan worden, wordt gegeven ten bate van het gehandicapte kind in De Hooge Burch te Zwammerdam. Een nieuw instituut met allerlei voorzienin gen, waarbij toch altijd behoefte blijft aan voorzieningen die niet voor subsi die in aanmerking komen. Met de baten van de avond in Boskoop kunnen veel dingen gedaan worden. Er is behoefte aan allerlei zaken in de recreatieve sfeer zoals muziekinstrumenten, een TV, pick-up of bandrecorder. Mocht evenwel de avond een succes worden dan dacht men noch aan een flink SpVVIVUJVVl UU11V11. glWUl OVV41X Uil het wensenpakket geniet de voorkeur B boven het uitsmeren over een aantal B kleinere dingen. Dat kan ook dui- delijker spreken waar het vandaan B komt. Het Volendams Operakoor onder lei- S ding van dirigent Reinhardt van Rand- Z wijk is opgericht in 1951. Het 26-jarige 5 koor bestaat uit 115 personen die het J zingen tot hun grootste liefhebberij hebben gemaakt. Het koor kreeg in de J jaren ’59 wereldbekendheid toen de K Italiaanse tenor Tito Schipa zijn af- B scheidstournee begon in Volendam en B door het koor werd ingehaald op een B botter. Hierop volgden tal van aanbie- dingen uit binnen- en buitenland vooral B ook, waarvan een deel werd geaccep- 2 teerd. Het Operakoor beleefde grote hoogtepunten waarvan de plaatopname in operastad bij uitstek Wenen mag worden gerekend. Deze opame in 1976 werd ondersteund door de Wiener Volksopera met de in Wenen triomfen vierende Nederlandse sopraan Marjon Lambrinks. miljoen gulden. De hal, die door zware vouwwanden en in drie gymnastieklo kalen is op te delen, is neergezet door Gebroeders Verschoor BV uit Rotter- dam/Pernis naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3