WEEKBLAD - SPORT Voetbalprogramma Waddinxveense sportspetters Van Ginkel sponsort Jodan Boys AGENDA GOUDSE BIOSCOPEN WSE De Sperwer Dit had uw advertentie kunnen zijn Be Fair: 7-0 gestart DIPLOMA- ZWEMMEN Eerste prijs tournooi Be Fair, bungalowvakantie, voor Vincent en Norbert Salari Volley-program Be Fair tegen FC Maragoli uit Kenia Voetbal 6- en 7-jarigen aan regels gebonden Waddinxveen Succes voor hengelaars waddinxveen zaterdag was het de beurt aan de hengelsportvereniging Waddinxveen om de jaarlijkse weds trijd te organiseren van de'Ring Zeven huizen. Dit is een federatie waaraan een zestal hengelverenigingen uit de streek lid zijn. r huis werk- studio B B L B B B 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1977 0 I Spoorverzekeringen- autoschade- I ren draait Olympia op. ■MMMi 0 lit I B B zijn volgende verblijf in Kenia de ;ehaald, wilde de uitwerking De onderhandelingen die hierop volgd en verliepen ifi een prettige sfeer, en zowel van de zijde van de sponsor als van de vereniging zijn de wensen ver vuld. Jodan Boys had al enige ervaring dagelijkse huis- werkbegeleiding] en beperkte I studiehulp door H vakdocenten UITSLUITEND STUDIECENTRUM Westhaven 31, Gouda «01820-17861 WSE heeft met 1-3 van Floreant verloren. De Waddinxveners misten in de eerste helft diverse kansen. De Bos kopers hadden in de rust al een 2-1 voorsprong. In de tweede helft zorgde Peter Janssen voor het eerste en enige WSE-doelpunt. WSE speelt donderdag tegèn RVC. WADDINXVEEN De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht Roosendaal. Afstand 57 km. In con cours 410 duiven. Gelost om 11.20 uur met kalme Z.O.wind. Aankomst eerste duif 12.16.04 uur, laatste duif 12.35.55 uur. Snelheid eerste duif 1026,6$ m per min., laatste duif 757,61 m per min. Uitslag: M. Groen 1 43; C. Hofman en Zn 2 20; Troost-Tamerus 3 8 12 32 39 59 61 64 86 88; T. H. Twigt en Zn 4 5 9 89 99; F. van Vliet 6 21 34 41 71 73 85 90 93; H. Metselaar 7 10 18 28 60 91; Gebr. Anders 11; J. Versloot 13 19 22 24 37 47 74 95 98; J. Koren 14 17 29 102; Van Gelooven-Van Dijk 15 38 51 63 78 97; Th. Colla 16 31 50 55 65; A. Riet veld 23 83; J. Jansen 25 30 66; D. Boere 26 40 45 87 96 100 103; W. Metselaar 27 42 68; D. Heeren 33 52 80 84 101; A. Bonefaas 35 53 69 92; F. Rip 36 81; Verkade-de Wit 44; C. Bode 46 54 56 70 75 82; D. Oskam 48; C. Toor en Zn 49 58; H. Vink 57; N. van Tol 62 79; L. de Bruyn 67 76; de Kok-Bijmans 72; F. Middelkoop 77; J. van Erk 94. enige tijd geleden met het idee van sponsoring gespeeld, maar definitieve vormen had dit nog niet aangenomen. Het was dan ook zeer toevallig dat een bestuurslid van Jodan Boys en een me dewerkster van de nieuwe sponsor hierover in gesprek raakten, met het bekende gevolg. WADDINXVEEN Van zaterdag 13 tot en met zaterdag 20 augustus hield de tennisvereniging Be Fair haar jaar lijkse C-D Tournooi in het tennispark De Buitenhof aan de Sniepweg. Onder wisselend^ weersomstandigheden wer den in de loop van de week 260 weds trijden gespeeld, waarna op zaterdag middag onder grote publieke belangs telling aan de finales werd begonnen. Hoewel het ’s morgens nog had gere gend konden, vooral dank zij het per- fekte ’’baanwerk” van de heren Van der Sman en Angenent, toch om 2 uur de eerste finalisten aan hun wedstrijden beginnen. Omdat zaterdagmiddag het weer steeds beter werd en erg veel ten nisliefhebbers de weg naar het Be Fair- tennispark hadden gevonden, was de sfeer in en om het clubhuis zeer goed. In de finales konden de toeschouwers van vaak spectaculair tennis genieten. Hoogtepunten waren zonder twijfel de overwinningen van het jeugdige Be Fairtalent Jaqueline v.d. Plasse in het Dames Enkelspel-D en van Karei Em- melot (Waddinxveen) in het Heren Enkelspel-C op favoriet Norbert Salari. De plaatselijke verenigingen hadden veruit het meeste succes. Waddinxveen-tennis en het organi serende Be Fair wonnen totaal 8 van de 9 finales! Om half negen, vlak voordat ter afsluiting van het tournooi het feest begon, kon voorzitter Johan Lodder met de prijsuitreiking beginnen. De door reis- en passageburo Van Ginkel WADDINXVEEN Be Fair heeft in een oefenwedstrijd op het eigen veld een monsterzege behaald op het Leidse Sleutels, dat in de vierde klas voetbalt: 7-0. De Leidenaars hadden tegen de vlot draaiende Waddinxveners weinig in te bréngen. Met de regelmaat van de klok werd de score opgevoerd. Topsco rer werd Koert van Rijn met vier doel punten. Al na vijf minuten passeerde Arjan Ver sloot doelman Lepelaar en twee minu ten later maakte Wim Bron na een schijnbeweging er 2-0 van. Bron, die de dag evoren in het huwelijk trad met Greet Noorland, werd in de pauze ver vangen. Koert van Rijn bepaalde de ruststand op 3-0. Dezelfde speler maak te er in de tweede helft 4-0 van, waarna Klaas Angenent alleen voor de keeper miste. Door Koert van Rijn werd het 5- 0 en 6-0. Zijn broer Jan deed ook nog een duit in het zakje door na een voor zet van de inmiddels weer ingevallen Wim Bron 7-0 te scoren. WADDINXVEEN Evenals de andere Waddinxveense scholen voor voortgezet onderwijs is vorige week maandag ook de christelijke school voor L.H.N.O. ”De Rank” gestart met 12 klassen en 61 nieuwe leerlingen. Vrijdagmiddag besloot men de eerste werkweek met een kennismakingsfeest in de school en het dorp. In alle lokalen werden spelletjes gedaan, maar ook pantomimen, men moest beroepen ra den en woorden vormen. Na verloop van tijd werden groepjes van 6 leerlin gen weggestuurd voor een puzzle- wandeltocht door Waddinxveen. Het was een woord- en letterspeurtocht; er moesten woorden langs de weg worden opgezocht, uit die woorden vormden bepaalde letters de slagzin: ”Een goede start en een fijne tijd op school”. Een controlepost zotgde voor de inwendige mens en ook bij terugkeer in het schoolgebouw stonden in de bar van de nieuwe overblijfruimte bekers met li monade en schalen met koek voor een consumptie gereed. Na de uitreiking van de prijzen aan de drie winnende groepen ging iedereen naar huis onder het uitroepen van de wens uit de slag zin. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht ^schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN In het gemeentelijk zwembad ’de Sniep’ werd voor de diploma’s A t/m zwemvaardig- heid IV van de KNZB gezwommen. Er waren dit keer weinig kandidaten. Voor zwemvaardigheidsdiploma II moest 1 Hcandidaat worden afgewezen, terwijl voor zwemvaardigheidsdiploma III 2 kandidaten moesten worden afgewe zen. De diploma’s werden afgenomen door adj.-zweminstructeur W. van Minnen en chef-zweminstructeur A. J. Troost. Namens de KNZB was aanwe zig Mevrouw Ellirie uit Woerden. De volgende kandidaten behaalden het diploma: A: Martin Hertog, Rokina van Willigen, Marinus Zoeteweg. B: Margreet Mekenkamp, Jolanda Har dendood, Koen Bregman. Zwemvaar digheidsdiploma II: Paul Wennekes, Rob Moor, Erik van der Laarse, Marg reet van Oudheusden, Jolanda Hoo- gendoorn, Melle Tuik, Frank Nyssen. Zwemvaardigheidsdiploma III: Yvonne Hoogendoorn. Zwemvaardigheidsdip loma IV: Jan Both, Alma v.d. Meer, Erika Vermey. met sponsoring, zodat wijzigingen van fundamentele aard binnen de vereni ging, niet noodzakelijk waren. Daarbij komt dan nog, dat door de sponsor geen keiharde eisen zijn gesteld. Dit kan bij sponsorovereenkomsten nl. wel eens gebruikelijk zijn. De directie van Van Ginkel Reizen heeft begrip voor het karakter en de sfeer van de vereniging, en stemde er bijvoorbeeld volledig in toe dat het sponsorbedrag voor alle volleyballers bestemd zou zijn, en niet uitsluitend BV beschikbaar gestelde 7-daagse bun galowvakantie in Gemmenich-België werd gewonnen door Vincent en Nor bert Salari, die het Heren Dubbelspel- C wonnen. 5 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Het programma van de volleyballers van Be Fair ziet er zo uit: Zaterdag 27 augustus OtteVC-Be Fair-heren 1, 16.00 uur, sporthal Capelle aan den IJssel Otte VC-Be Fair-heren 2, 14.30 uur, sporthal Capelle aan den IJssel Otte VC-Be Fair-heren 3, 16.00 uur, sporthal Capelle aan den IJssel Otte VC-Be Fair-heren 4, 14.30 uur, sporthal Capelle aan den IJssel Otte VC-Be Fair-heren 5, 14.30 uur sporthal Capelle aan den IJssel OtteVC-Be Fair-heren6, 14.15uur, gymzaal Staringlaan. De (finale) resultaten: Heren Dubbel- D: 1. Van DoornfTerpstra (Be Fair), 2. v.d. Want/v. Eijden (Capelle); Dames Dubbel-D: 1. Huizer/Licht (Be Quick), 2. Mulickhouwer/v. Meeteren (Moer kapelle); Gemengd Dubbel-D: 1. v.d. Maas/Los (Be Fair), 2. v. Meeteren/v. Meeteren (Moerkapelle); Dames Enkel-D: 1. v.d. Plasse (Be Fair), 2. v. Rijswijk (Be Fair); Heren Enkel-D: 1. Kandou (W’veen), 2. v.d. Berg (W’- veen); Dames Enkel-C: Binkhuizen (W’veen), 2. Rutten (Sluipers); Heren Enkel-C: 1. Emmelot (W’veen), 2. N. Salari (W’veen); Gemengd Dubbel-C: 1. v. Zetten/Derks (W’veen), 2. Bink- huizen/Boertje (W’veen/Sluipers); Heren Dubbel-C: 1. Sa- lari/Salari (W’veen), 2. Groot/Sijthof (W’veen). WADDINXVEEN/GOUDA Morgen (donderdag) speelt zaterdag- derdeklasser Be Fair in net Burgemees ter Warnaarplantsoen tegen FC Ma ragoli, de voetbalclub uit Kenia, die twee weken lang de gast is van de Gou dse eerste klasser Olympia. De Kenia- nen zijn afgelopen weekeinde inb ons land aangekomen en vertrekken op vrijdag 2 september weer. In die tussen tijd worden ze onder meer getraind door Be Fair’s oefenmeester Piet van Mullem in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Geen van de instanties die zich in ons land met ontwikkelingshulp bezighou den, wilde iets te maken hebben met de trip die zestien Keniase voetballers en hun begeleiders op uitnodiging van de Goudse eersteklasser Olympia naar de kaarsenstad brengt. ’’Geen dubbeltje kon eraf’, vertelt ini tiatiefnemer Hans Oskam die eveneens tevergeefs bij provincie en de Stichting Sporttotalisator aanklopte. Er waren derhalve nogal wat sponsors nodig om het verblijf van FC Maragoli mogelijk te maken. Oskam vond er maar liefst acht en kon daarnaast met vreugde constateren dat zijn jtlan om twintig Olympianen ieder eén Keniaan te adopteren ter financiering van een weekje Zeist in de praktijk wonderwel bleek te slagen. Aan een zeer langduri ge voorgeschiedenis is dan - tot opluch ting van secretaris Oskam - een einde gekomen. Drie jaar geleden, een week nadat ook in Kenia met ingehouden adem was gekeken naar Oranjes jacht op wereldgoud, bezocht vrijgezel Hans Oskam tijdens zijn vakantie in Nairobi een voetbalwedstrijd. Hij viel op tussen de duizenden donkere Kenianen op de tribunes en het contact met de bestuurs leden van FC Maragoli was vervolgens snel gelegd. Minder vlot verliep de briefwisseling over het plannetje, dat de Kenianen - verrukt van het Nederlandse voetbal - hadden opgevat ”Wii willen niets liever dan naar Nederland komen om te voet ballen”, deelden ze Oskam doodleuk mee. En hoewel de Gouwenaar het aanvankelijk als een gril beschouwde, kon hij de enthousiaste Afrikanen toch een week kost en inwoning garanderen. Maandenlang moest hij daarna op ant woord wachten en zelfs, nadat tijdens Igende verblijf in Kenia de hapsbanden nog eens extra wa- aangehaald, wilde de uitwerking van de plannen maar niet vlotten. Een zoon van een Olympiaan, uitge- 1o o_„,e_tzonden door de Nederlandse regering, tournooi niet kon doorgaan. Na vijf mi- bracht ten slotte uitkomst. Hij ging als contactman in Nairobi fungeren en toen Hans Oskam vorige maand dan ook de voorbereidingen ter plaatse wil de afronden, was dat - vergeleken bij de eerdere moeilijkheden een fluitje van een cent. Voor de meeste problemen zorgde nog de Keniase voetbalbond die liever een andere club van het buitenkansje wilde laten profiteren, maar uiteindelijk de Groot, Beij, Honkoop, Pieris (Kui- aantal grote bedrijven in Nairobi pers), Bonefaas, Hoogerbrugge, Hoo- nemen elk één ticket voor hun re- gervorst (Van der Speld), Oosterveen kening, voor alle bijkomende kosten en Koppejans. draait Olympia op. WADDINXVEEN/GOUDA Het Waddinxveense reis- en passageburo Van Ginkel BV, met vestigingen in Gouda, Den Haag en in de toekomst ook in Zeist, gaat de Goudse volleybal vereniging Jodan Boys sponsoren. De nieuwe sponsor had slechts enkele dagen bedenktijd nodig om deze beslis sing te nemen, waardoor aan een perio de van onzekerheid voor Jodan Boys definitief een einde is gekomen. Op en kele juridische formaliteiten na is de sponsorovereenkomst een feit. Van Ginkel Reizen had intern reeds voor de eerste teams. De sponsoring draagt een 3-jarig karakter, en naast een bedrag in contanten worden shirts, trainingspakken en sporttassen be schikbaar gesteld. Voor de volleybalafdeling zal deze sponsoring een voortzetting kunnen be tekenen van hun stijgende lijn. Niet al leen op sportief gebied, maar ook wat betreft het ledenaantal is Van Ginkel- Jodan Boys een groeiende vereniging in Gouda. Ook voor het nieuwe seizoen hoopt men weer veel nieuwe leden te mogen begroeten. de heer Elkhuizen, secretaris van de hengelsportvereniging Waddinxveen de eerste prijs uitreiken aan het korps van zijn eigen vereniging, bestaande uit de heren Van Egdom, Hidding, Van der Wal, Verhoef en Reichard. De tweede prijs ging naar het A-korps van Alphen aan den Rijn en de derde naar het A- korps van Moordrecht. Individueel ging de eerste prijs naar de heer Hor dijk uit Zevenhuizen met 495 cm en 21 stuks. Een prachtige tweede en derde plaats was er respectievelijk voor de Waddinxveners M. Reichard (417 cm, 22 stuks) en W. v.d. Wal (387 cm, 21 stuks). Ook J. van Egdom, 13de met 265 cm en 11 stuks, viel in de prijzen. Zaterdag 27 augustus wordt de derde wedstrijd voor de zomercompetitie - wegen” gehouden. Het betreft hier een kasconcours. Er zal gevist worden in de Oude Rijn bij Koudekerk. Vertrek van het station 06.00 uur. I WADDINXVEEN Het voetbalprog- I ramma vermeldt de volgende wedstrij- I den: I Woensdag 24 augustus: I WSE 1-RVC 1 I Be Fair B-l-Westlandia B-l, 19.00 uur I Olympia E-l-Be Fair E-l, 18.30 uur I Vrijdag 26 augustus I Be Fair 8-Schoonhoven 4, 19.00 uur Be Fair 5-Hazersw. Boys 8,19.00 uur Zaterdag 27 augustus: I Moerkapelle 1-Be Fair 4, 16.00 uur I Be Fair 7-Jodan Boys 7,14.30 uur I Be Fair 9-Jodan Boys 9,12.30 uur I W’veen 1-SVW 1,14.30 uur I W’veen 2-SVW 2,14.30 uur I W’veen 3-SVW 3, 12.00 uur I W’veen 4-SVW 4,12.00 uur Be Fair A-2-Nic. Boys A-l, 12.30 uur Be Fair B-l-Quick Boys B-l, 14.30 uur Be Fair C-l-Westlandia C-l, 14.00 uur Be Fair C-3-Nic. Boys C-l, 12.30 uur Nic. Boys A-2-Be Fair A-3, 14.30 uur Nic. Boys B-l-Be Fair B-2,14.30 uur Nic. Boys B-2-Be Fair B-3,13.00 uur DWS C-2-Be Fair C-2, 14.00 uur Be Fair D-1 -Spirit D-111.00 uur Be Fair D-2-Spirit D-2,14.00 uur Be Fair D-4-Olympia D-6,10.00 uur Be Fair D-5-Olympia D-7,10.00 uur Be Fair D-6-Olympia D-8, 11.00 uur Spirit E-l-Be Fair E-l, 10.30 uur Spirit E-2-Be Fair E-2,10.30 uur Zondag 28 augustus Esto 1-Waddinxveen 1, 14.30 uur Floreant 3-WSE 3,12.00 uur Floreant 4-WSE 4,12.00 uur Floreant 5-WSE 6,12.00 uur RVC 2-Waddinxveen 2, 14.30 uur RVC 3-Waddinxveen 3,12.00 uur RVC 4-Waddinxveen 4, 12.00 uur Stolwijk 5-Waddinxveen 5,12.00 uur Stolwijk 7-Waddinxveen 7, 10.00 uur Veteranentournooi bij Waddinxveen 10.00 uur Deelnemende verenigingen zijn: SJZ, SOA, Floreant, Postduiven, DSC 74, DCV, VFC, Moerkapelle, Nieuwerkerk en Waddinxveen. Dinsdag 30 augustus: Voor de districtbeker: Bodegraven-W’veen, 18.30 uur ZAALVOETBAL Woensdag 24 augustus, Capelle a.d. IJs sel: 21.30 uur De Knipper-B e Fair 22.15 uur De Lux keuken-Glasbeek autoschade Woensdag 24 augustus, Gouda: 19.15 uur Sporthuis De Bron WXP- Verzijl Sport Donderdag 26 augustus, Moordrecht: 22.45 uur IJsselvogels 3-W’veen. Maandag 29 augustus, Waddinxveen: 18.00 uur Zuid Flora-Flora Keramiek 18.45 uur GP/Groenedijk-Sporth. de Bron-WXP 19.30 uur Verzijl Sport-Telstar 20.15 uur FC Grovo-Be Quick 21.00 uur Verwey Adegeest- Bouwmij Gouda 21.45 uur Excellent 22.30 uur Olympia 2- IJsselvogels 2 23.15 uur Citax 12001 Gouda-Margriet 2 Woensdag 31 augustus, sporthal Capelle aan den IJssel: 22.15 uur Margriet 3-Be Fair 2 Vrijdag 2 september, sporthal Moord recht: 20.30 uur Matab-De Waard United 22.00 uur Watergras-Meubeltoonzalen Stolker Donderdag 8 september, sporthal Gou da: 22.45 uur Glasbeek IJsselvogels 3 Vrijdag 9 september, sporthal Moord recht 19.00 uur De Waard United-Verwey Adegeest WADDINXVEEN/GOUDA Om het voetbal door 6- en 7-jarigen (de zo genaamde F-pupillen) in verantwoorde banen te leiden heeft de afdeling Gou da van de KNVB een aantal besluiten genomen, die onmiddellijk van kracht zijn geworden. Geregeld is nu het vol gende: 1Deelname aan het 6- en 7-jarige voetbal is opengesteld voor hen, die de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt en die op 1 augustus van een lo pend seizoen de leeftijd van 8 jaar nog niet hebben bereikt. Bij het bereiken van de 8-jarige leeftijd is overgang naar de E-pupillen toege staan. Indien van deze keus gebruik wordt gemaakt is verdere deelname aan pupillen F-wedstrijden verbo den. 2. Er dient een half speelveld gebruikt te worden. Doellijn en middenlijn van een veld doen dienst als zij lijnen. 3. Er wordt gespeeld met verkleinde doelen. De maten hiervoor zijn 5.00 meter bij 2.00 meter, dezelfde doeltjes welke als trainigsdoelen voor het seniorenvoetbal worden gebruikt. 4. Een grote en zeer lichte bal (b.v. volleybal) wordt gebruikt. Een le ren bal wordt te snel te zwaar en is dan bovendien moeilijk te raken. 5. Het aantal spelers per team is be perkt tot 7 of 8. Dit vergroot het aantal keren, dat een jongen een bal speelt, waardoor zijn spelvreug de wordt verhoogd. 6. De speeltijd is bepaald op 2 x 15 minuten. Deze speeltijd kan gecom bineerd worden met vaardigheids- en behendigheidsvormen, die even tueel in de ”wedstrijd”-uitslag ver werkt worden, b.v. elke jongen een strafschop laten nemen. Uiteraard houdt men met de weersomstandig heden en kleding hiermede reke ning. Voor tournooien geldt een maximum speeltijd per dag van 60 minuten. 7. De spelregels dienen soepel te worden toegepast en spelenderwijs te worden geleerd, b.v. geen straf schoppen, geen buitenspel, geen spelertjes uit het veld zenden enz. 8. Wedstrijden worden niet door de Pupillencommissie van de KNVB afd. Gouda vastgesteld. Er kunnen slechts onderlinge wedstrijden en seriewedstrijden worden gespeeld, welke moeten worden aangevraagd bij de Pupillencommissie van de KNVB afd. Gouda. 9. De periode, waarin het 6- en 7- jarigen voetbal kan plaatsvinden is vanaf maart tot november. Boven dien dient het weer een zomers ka rakter te dragen. 10. Het vervoer naar uitwedstrijden dient goed geregeld te zijn. Moei zame fietstochten dienen vermeden te worden. 11Er dient minimaal 1 leider per team te zijn. Voorkeur genieten gediplo meerde leiders, met name Mini- pupillenleiders of ouders. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Waddinxveen met 2-3 verdiend gewon nen van Meeuwenplaat. Na de openingsscore van Meeuwenplaat wer den de Waddinxveners wat sterker en kon een goede één-twee-combinatie tussen Ad Hoogerbrug en Piet Groot door de laatste met een doelpunt wor den afgerond: 1 -1Na rust schoten voor Waddinxveen nog raak Adriaan Hoo- gervorst en Cees Bonefaas. Net voor tijd maakte Meeuwenplaat er 2-3 van. Olympia-Waddinxveen is een toevallig vriendsc; gespeelde en door Waddinxveen met 2- 1 verloren wedstrijd geworden. Er werd tevergeefs gewacht op de Keniase ploeg Maragoli, zodat het geplande nuten spelen nam Waddinxveen mid dels een strafschop wegens hands een voorsprong. Het doelpunt was van Cees Bonefaas. Olympia zou de gelijk maker ook via een penalty maken, we gens een door Arie Bey gemaakte overtreding. Voor de'rust zouden de Gouwenaars de stand op 2-1 brengen. En dat is zo gedurende de gehele twee de helft gebleven. De opstelling van r Waddinxveen was: Havenaar, Toor, gevraagde toestemming toch gaf. Een nemen elk één ticket voor hun re- I THALIA k Iedere avond (behalve Ma.) 7.30 f uur; bovendien Za. en Zo.middag 3.30 uur: THE TOWERING IN- FERNO. Nu v.a. 12 jaar. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie: SJORS EN SJIMMIE IN HET LAND DER REUZEN, a.l. f Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv;), Ma. 8 uur: A NIGHT AT THE OPERA, a.l. 1 REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 uur: DE GROENE BARETTEN. 16 jr. 1 Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.), Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 1 uur: SEX-RIVALEN. 16 jr. SCHOUWBURG I Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 4 en 8 J uur, Ma. t/m Wo. 8 uur: EEN BRUG TE VER. Kleur, 16 jr. J Za. en Zo. 2 uur: DE BELHA- MEL VAN LONNENBERG. J Kleur, a.l. Voor dag en dauw was de wedstrijd- eommssie met behulp van een aantal leden er op uit getrokken om een con cours uit te zetten aan het Amstel- Drechtkanaal. Om precies 7 uur kon het sein gegeven worden aan de circa 90 hengelaars voor een drie uur duren de wedstrijd, waarbij het ging om de grootste lengte aan maatvis. Er hadden acht korpsen ingeschreven. De vangst was over het algemeen matig. De prijs voor de grootste vis ging naar P. van tck uit Stolwijk, met een vis van 39 cm. Succes was er voor de Waddinxveense hengelaars, want na een vlot verlopen meting en controle kon om 12.00 uur Vlak voor de start van het amateur voetbal verschijnen ook in onze streek kranten met voetbalbijlagen of extra pagina’s. Tot nu toe zijn de Wad dinxveense voetbalclubs maar matig gepresenteerd daarin. Niet vergeten mag natuurlijk worden dat voetbalbij lagen of extra pagina’s meer geld in het advertentie-laadje moeten brengen. En dat is toch het doel waarnaar wordt gestreefd. Maar goed, we hebben zwart-op-wit toch een aantal aardige uitspraken voor u genoteerd. Be Fair (derde klas KNVB-zaterdag) nieuwe trainer Piet van Mullem (ex- Olympia Gouda) heeft bijvoorbeeld met keiharde conditietrainingen één doel: ”Ik streef naar een goed resul taat”. Waddinxveen (vierde klas KNVB-zondag) wil, aldus secretaris Fred van der Krans, ’’weer leuk meed raaien en bij de eerste drie eindigen”. We zullen zien wat trainer Arie den Ot ter (ex-Berkel) er van maakt. Hoe het met WSE (vierde klas KNVB-zondag) gaat zullen we moeten afwachten. Een kampioenschap schijnt er bij voorbaat niet in te zitten, getuige de woorden van secretaris Kees Verwoerd: ”Wij zijn maar een subtopper”. Als het maar geen ’’subtobber” wordt, al zal dit aan oefenmeester Rob van Wilgen (ex- Schoonhoven) natuurlijk niet liggen. De afdeling Gouda’van de KNVB heeft er nu alvast ruchtbaarheid aange geven, dat er in de week na de opening van de sporthal De Sniep aan de (korte) Sniepweg volgende week zaterdagmid dag 3 september, op woensdagavond 7 september een speciaal zaalvoetbal- programma zal zijn. Het programma ziet er zo uit: 19.00 uur Verzijl Sport-Benco Uitzend bureau (le klas) 20.00 uur Ned. Militair Zaalvoetbalteam-Selektie KNVB afd. Gouda(le klas) 21.00 uur Be Fair-Waddinxveen (3e klas A) 22.00 uur Erdi Keramiek- Meubeltoonzalen Stolker (res. klas A) Alle wedstrijden duren 2 x 20 minuten, met uitzondering van de wedstrijd van 20.00 uur, deze duurt 2 x 25 minuten. Zaterdagmorgen 10 september om zes uur gaan de KNVB-scheidsrechters uit het Goudse met hun vrouwen vissen in ’t Weegje. Het betreft hier het Henk Vreeswijk’? visconcours. Uitspraak van de volleybalvoorzitter van Be Fair, Evert-Jan van Beek, over het feit dat zijn mensen in de sportzaal aan de Wingerd competitiewedstrijden zullen gaan spelen in plaats van in de sporthal De Sniep: ”Het college van Burgemeester en Wethouders weigert de sporthal continu voor competitiege- bruik te verhuren. Het wil dus de han den vrij hebben voor de verhuur op za terdag. Het enige voordeel is dat de sportzaal 1,66 gulden per velden per uur goedkoper is”. Tjibbo van der Werff, opnieuw trainer-coach van de Be Fair- volleybalsters ziet het nieuwe seizoen met gemengd optimisme tegemoet, zo heeft hij GC-sportverslaggever Donald Bax verteld. Thea Ménsink maakt weliswaar weer haar entree, maar daar tegenover staat het verlies van Joke de Graaf en Margriet Kroes. En dat is vo oral in aanvallend opzicht een geduch te aderlating. Van der Werff: ”Ik heb nu nog precies zes dames over. Uit de jeugd komt voorlopig nog niemand in aanmerking voor het eerste team. Kampioen wor den, daar denken we zeer zeker niet aan. Het zal zelfs een moeilijk karwei worden ons in de derde divisie te hand haven”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 7