t pk’s in een kleine halve eeuw I Roubos: Van vier naar honderden notebóom 1 Nieuwbouw Havo/Atheneum foto sjaak Gemeentelijke bekendmaking een publicatie van de Gemeente Waddinxveen KLACHTEN BEZORGING Peuleyen 15 telefoon 2604 Geld van de kledingbeurs naar Bonkelaar en padvinderij Gebroeders J. en H. Roubos startten in 1932 vervoersbedrijfje Fietser (55) vrijgesproken Muziekavond in Boskoop Ai Krediet voor uitvoering Eminent-plan ■w ITÏTI V 7 h Br/1 1 i n Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll verschillend formaat in <7 exclusief album té’ Uit De Bon- IB SNELLE VLUCHT Na de oorlog nam de firma een snelle vlucht. Aan het begin van de jaren vijf tig werd begonnen met het vervoer van stenen. Lange tijd was Roubos in West- Nederland de grootste op dat gebied. En het ging gestaag verder. De groei vermeldenswaardige feiten uit de bed rijfsgeschiedenis: „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 „DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 WADDINXVEEN De op vrijdag 9 en zaterdag 10 gehouden najaarskle- dingbeurs in het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar is weer voorbij. Een deel van de netto-opbrengst van de verkochte kleding hebben de organisa toren bestemd voor het jeugdwerk van De Bonkelaar. Een ander deel wordt geschonken aan een groep van de pad vinderij (Scouting Waddinxveen). Er waren ongeveer 1850 stuks kleding ge bracht. Daarvan is 70% verkocht. Een 40-jarige Waddinxveense garage houder had het ongeval vanuit zijn werkplaats zien gebeuren. Hij meende, dat de fietser de bocht nogal ruim had genomen, omdat er een mengsel van dieselolie en zand op de weg had gele gen. ”Dat doet iedere fietser daar. De chauffeur moet van de wielrijder zijn geschrokken. Hij is gaan slippen, raak te de stoeprand en is gekanteld. Ik ver moed, dat de verdachte toen een meter of veertig van de kruising af was”, aldus de getuige. De officier van justitie meende in dit geval vrijspraak te moeten eisen. De kantonrechter stemde in met deze eis. zoals de KLM, Air France, Sabena en Seaboard World Airlines, de grootste luchtvaartonderneming ter wereld. Bo vendien rijden er dagelijks wagens op de stadsdienst Schiphol-Amsterdam. Sinds enige tijd zijn er over de weg ook verbindingen met diverse andere lucht havens op het Europese vasteland. En dan de Centrale Administratie, wel ke zetelt en werkt ten behoe've van alle bedrijven in Moerkapelle. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1977 WADD1NXVEEN/GOUDA Voor het Goudse kantongerecht is een 55- jarige Waddinxveense portier vrijge sproken. Het voordeel van de twijfel was voor hem. De schuld van de man, die op zijn fiets een ongeluk op de krui sing Burgemeester Trooststraat/Ka- naaldijk zou hebben veroorzaakt, kon niet worden bewezen. De portier kwam vanaf de Burgemeester Trooststraat en sloeg rechtsaf. De van links komende vrachtauto zag hij niet. Toen hij - naar zijn zeggen - vijftig meter van de krui sing was, hoorde de Waddinxvener een oordovende klap. Hij zag de wagen kantelen en een andere auto aanrijden. WADDINXVEEN/BOSKOOP Conexjo ’77. Onder deze naam wordt op zaterdagvond 1 oktober in Boskoop een muziekshow georganiseerd door de drie plaatselijke verenigingen Concor dia, Excelsior en de Jorisband. Een unieke gebeurtenis. Het is in de ge schiedenis van Boskoop, waar op aller lei terreinen door verenigingen, mid denstand en zangkoren al is samenge werkt. niet eerder voorgekomen dat de drie muziekverenigingen gezamenlijk een muzikaal menu opdienden. Een ini tiatief dat alleen daarom al waardering en veel belangstelling verdient. De or ganisatoren hopen dat ook veel mu ziekliefhebbers uit de streek Conexjo zullen bezoeken. Een avond van en door de Boskoopse muziek. Ongeveer een jaar geleden werden daartoe de eerste stappen on dernomen, maar door tijdgebrek kon het vorig jaar niet meer van de grond komen. Dit jaar is het, ondanks drukke programma’s van de drie muziek verenigingen, toch gelukt een geza menlijk festival te organiseren. Plaats van handeling is het terrein achter de Beurshal van Florida waar speciaal aangebrachte verlichting voor een sfeervol decor zal zorgen. Er wordt in deze dagen hard gerepeteerd op het programma voor die avond wat een ge varieerde show van ongeveer een uur moet gaan worden. De muziekvereni gingen hopen, rekenen zelfs, op veel belangstelling. Als het evenement slaagt is het de bedoeling er een jaar lijkse traditie van te maken. Voor het culturele leven van Boskoop zal dat een aanwinst zijn. Conexjo is een afkorting van Concor dia, Excelsior en Jorisband. Het wordt een snelle show waarin de drie korpsen afwisselend zullen optreden. Een swin gend muziekgebeuren waarbij ook de majorettes van Excelsior een aantrek kelijk aandeel hebben. Een uur afwis selend show en muziek met als finale een gezamenlijk optreden. In totaal ko men bijna 160 muzikanten in actie naast de veertig majorettes van Excel sior. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WADDINXVEEN De vrijdag voor een week gehouden "open dag" heeft veel ouders van leerlingen en be langstellenden naar het nieuwe gedeelte van de samenwerkingsschool voor HA VO/Atheneum aan de (korte) Sniep- weg doen gaan. Van de commissie van bestuur van de school had iedereen gelegenheid gekregen zelf te bekijken waar mee de in aanbouw zijnde school is uitgebreid. Zoals bekend betreft het hier het eerste gedeelte van de tweede fase. Fo tograaf Sjaak Noteboom maakte voor ons een foto van een klas, die al bezit had genomen van het nieuwe gedeelte. De gehele school zal naar wordt verwacht in het najaar van 1978 klaar zijn. Dat is dan bijna drie en een half jaar nadat de eerste paal door een drietal ouders-van-het-eerste uur werd geslagen. VERGADERING COMMISSIE VOOR DE FINANCIËN VERGADERING COMMISSIE VOOR DE FINANCIËN: donderdag 29 september a.s., aanvang 16.30 uur in het ge meentehuis. Dit is de agenda van ’t Ketelhuis: WOENSDAG 21 SEPTEMBER Deze week geen instuif. Jongensclub 12 t/m 15 jaar van 18.15- 19.30 uur. De Eerste Waddinxveense Zeepkisten Club heeft reeds een aardig aantal ma terialen ontvangen voor de bouw van hun zeepkisten. Dat wil niet zeggen dat we niets meer kunnen gebruiken. Hebt u nog ergens een oud motortje liggen, wielen of een oud frame, bel dan even naar ’t Ketelhuis (6860) of kom even gezellig Itfngs, de koffie is immers vers Cursus Volksdansen. Onder leiding van Hans Wortman wordt er hedenavond van 20.00-22.00 uur wederom flink gedanst in ’t Ketel huis. DONDERDAG 22 SEPTEMBER Yoga voor Gevorderden. 14.00-15.00 uur. Jongensclub 6-7 jaar van 16.00-17.15 uur. Cursus Stijldansen. Van 21.00-22.30 uur wordt er onder lei ding van het echtpaar Van der Horst weer driftig geoefend om de foxtrot, de wals, de rumba en de tango onder de knie te krijgen. Er is nog plaats voor en kele echtparen. Inlichtingen: Ketel huis. VRIJDAG 23 SEPTEMBER Meisjesclub 6-7 jaar van 16.00-17.15 uur. Vrijwilligersvergadering 't Ketelhuis!! Wederom een belangrijke bijeenkomst. Zorg dat je aanwezig bent. 20.30-22.30 uur. Komt allen! MAANDAG 26 SEPTEMB ER Meisjesclub 8 t/m 11 jaar van 16.00-17.15 uur. Uniek: Voor alleenstaanden en onvolle dige gezinnen. Hedenavond verga dering. 21.00-23.00 uur. Inlichtingen: Ketelhuis 01828-6860. DINSDAG 27 SEPTEMBER I Yoga voor beginners 14.00-15.00 uur. I Jongensclub 8 t/m 11 jaar 16.00-17.15 I uur. I Meisjesclub 12 t/m 15 jaar 18.15-19.30 I uur. I Schuttersvereniging Waddinxveen 20.00- 123.30 uur. I WOENSDAG 28 SEPTEMBER I Instuif. I Deze week weer instuif voor kinderen I van 4 t/m 15 jaar. Kosten: 50 centen. I Jongensclub 12 t/m 15 jaar 18.15-19.30 I uur. I Cursus Volksdansen 20.00-22.00 uur. 1973: Eerste tankwagen (voor vloeistof fen). 1974: Schipholtrans B.V., gespeciali seerd in luchtvracht wordt ook in de onderneming opgenomen. Laten we het bedrijf en de drie ’’doch ters eens wat nader bekijken. Roubos Transporten B.V. aan de Wad- yiinxveense Onderweg is een rijdend begrip in binnen- en buitenland. Geen land in Europa, Rusland uitgezonderd, of het is (en wordt) wel eens of regel matig door Roubos bezocht. Een uitgebreid wagenpark is voortdu rend en route: huiftrailers voor stuk goederen, open trailers, tankers voor vloeibare en bulkers voor vaste stoffen. Roubos B.V. v/h Fa. Schouten in Bos koop vervoert een zeer belangrijk deel van wat het vermaarde bomen- en plan tencentrum kweekt via de wagens van deze onderneming naar afnemers in heel Nederland. Het is transport dat veel gespecialiseerde kennis en een rui me praktische ervaring vergt. Schip holtrans B.V. in Schiphol is gespeciali seerd in het vervoer van goederen die door de lucht in Nederland aankomen. Dagelijkse contacten met diverse expe diteurs en luchtvaartmaatschappijen Een blik in de klas van het nieuwe gedeelte van de samenwerkingsschool voor HA VO/Atheneum. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). |VADD1NXVEEN Iselaar dit nieuws: ■WOENSDAG 21 SEPTEMBER ■Club jongens en meisjes 4-5 jaar van li4.00-15.00 uur: Poppenkast. ■Club jongens en meisjes 6-8 jaar van ll4.OO-15.3O uur: Schimmenspel. Iciub jongens 9-11 jaar van 16.00-17.30 Ijur: Werken met metaal. Iciub meisjes 9-11 jaar van 16.00-17.30 Ijur: Haakwerk in ring. lOproep: Voor de kinderclubs zijn wij Ijp zoek naar oude sokken (met niet al Ie veel gaten), tempex (piepschuim), (houtafval en lapjes stof. Hebt u nog wat liggen, bel ons dan even (7272) en wij Lomen het bij u ophalen. Bij voorbaat Ihartelijk dank. ICwstts tekenen!schilderen/grafische technieken ■Er zijn nog enige plaatsen vrij. Start Icursus op woensdag 5 oktober. In- Ischrijvingen en inlichtingen 7272. DONDERDAG 22 SEPTEMBER ICarsus creatiefhandwerken voor bevorderden: 10.00-12.30 uur. Iciub jongens en meisjes 6-8 jaar van 116.00-17.30 uur: Schimmenspel. IVergadering Kerngroep kinderclubs: 119.30-21.30 uur. MAANDAG 26 SEPTEMBER PottenbakkenDeze cursus start op [maandag 3 oktober. U hebt dus nog even tijd om u op te geven. Docente: Mevr, van Beek. Inlichtingen en in schrijving: 7272. Tijd 19.30-22.30 uur. iB/oemschikken: Van 20.00-22.00 uur. Docente: Mevr. Littooy. Spaans gevorderden: Van -20.00-22.00 uur. Docente: Mevr. Barnabela- Stroeven. iFotografie: Van 20.00-22.00 uur. Do centen: Dhr. Daeter en Dhr. de Bruyn. DINSDAG 27 SEPTEMBER Cursus creatief handwerken: Van 9.30- 11.30 uur. Docente: Mevr. Polfliet- Spit. \lazz-ballet voor volwassenen: 14.15- 15.15 uur. \Klassiek ballet 6-8 jaar: 16.00-17.00 uur. K/asszeA: ballet 9-11 jaar: 17.15-18.15 uur. Docente: Karin Bellaart. Cursus creatief handwerken: van 20.00- 22.00 uur. Docente: Mevr. Polfliet- Spit. WADDINXVEEN In deze maanden staat Roubos Transporten BV ("Rijdend dienstbetoon zonder grenzen”, zeggen ze van zichzelf) er bij stil dat de vestigingen Waddinxveen en Boskoop van deze Wad dinxveense vervoerder 45 jaar bestaan. Dat is een mijlpaal waar niet stil letjes en onopgemerkt aan voorbij wordt gegaan. Op vrijdagmiddag 30 september wordt er dan ook in Party Home aan de Passage tussen twee en vijf uur een receptie gehouden om ”die kleine halve eeuw van sym pathieke contacten met vele honderden relaties op passende wijze te vieren met een glaasje, een hapje en wat genoeglijke kout in een infor mele sfeer”, aldus de uitnodiging. De geschiedenis van Roubos was niet meer bij te ’’fietsen”. Wat Transporten BV, de aan de Onderweg blijken moge uit de nog enkele andere 22 gevestigde ’’moeder” van de ’’doch ters” Roubos BV v/h fa. Schouten (reyerskoop 88, Boskoop), Schipholt rans BV (vrachtgebouw, Schiphol) en de Centrale Administratie (Zijde 38, p ii_\ t_ Z2—-- honderden pk’s. We schreven 21 augus tus 1932 toen de gebroeders J. en H. Roubos in Waddinxveen een vervoers bedrijfje begonnen. Ze deden dat met veel goede bedoelingen en één tot vrachtauto omgebouwde Dodge, ’s Winters vervoerden ze daarmee groen ten naar de veiling in Utrecht en ’s zo mers fruit naar de veiling te Rotterdam. Bij het uitbreken van.de Tweede Wereldoorlog was de firma een drietal wagens rijk die prompt werden gevor derd. Wat over de weg niet meer mo gelijk was, besloot men daarop maar via het water te doen. Er kwam een vrachtboot die tot 1943 de zaak ’’drij vende” hield. WADDINXVEEN Nu de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een toezegging van een finan ciële bijdrage in de kosten van het re constructieplan Eminent BV is ontvan gen en de betreffende transacties zijn gesloten, zal zo spoedig mogelijk met de uitvoering van de eerste werken moeten worden begonnen. Tot deze werken kunnen de volgende onderdelen worden gerekend: a. slopen Eminentfabrieken; b. aanleg eerste fase onts’luitingsweg Staringlaan; c. aanleg riolering terrein fabriek B: d. uitvoeren grondwerken terrein fa briek B: e. aanleg eerste fase bestrating terrein fabriek B. De totale kosten inclusief technische dienst en planoloog worden geraamd op f 1.100.000,-. Voorts is een bedrag nodig van 150.000,- voor verwerving van gronden aan de Dorpstraat, thans in eigendom van de heer J. Vermeulen en de heer M. A. Boeren. De raad is dan ook voorgesteld een krediet van f 1.250.000,- beschikbaar te stellen voor genoemde doeleinden. RUBELLA-IN ENTING Op woensdag 28 september 1977 bestaat in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12, des namiddags tussen 13.30 en 14.15 uur, gelegenheid tot kosteloze inenting tegen Rubella (rode hond). Deze oproep geldt voor meisjes die geboren zijn in de maanden jufi t/m december 1966. Zij hebben inmiddels een persoonlijke oproep ontvangen. Meisjes, geboren in 1964 en 1965 die deze inenting nog niet hebben ontvangen, kunnen zich alsnog laten inenten. Oranje inentingsboekje meebrengen. De inenting tegen rode hond biedt een goede bescherming tegen complicaties tijdens een latere zwangerschap. Inlichtingen: Gemeentehuis, afd. algemene zaken, tel. 4433. BV (vrachtgebouw, Schiphol) 1932: Start bedrijf. 1963: Ingebruikneming eerste bulk- Moerkapelle), is er één van vier naar wagen (voor vaste stoffen). 1964: Aankoop van 4 nieuwe vrachtau to’s met bulkopleggers. 2-9-1966: De heer Herman Roubos, die op dat moment samen met zijn echt genote het bedrijf leidde, overlijdt on verwacht. 1972: Overname van het vervoerbedrijf Schouten uit Boskoop, gespecialiseerd in het vervoer van bomen, heesters en planten. - l

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3