WEEKBLAD - SPORT Blanco strafregister voetbaljeugd Be Fair Straks verhuizing hockeyclub Uitstekende start TOOS- basketbal Volleybalsters Be Fair: toch verlies van Tonegido Van Ginkel- Jodan Boys succesvol Wim van Os verslaat Kardol Druk weekeinde voor dammers van Excelsior Jongeren houden naam vereniging hoog L. Engels PTT-kampioen hengelen WADDINXVEENS SCHAAKNIEUWS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 OKTOBER 1977 i—i uur Thor gehandicapt, doordat 1 speelster niet aanwezig kon zijn, waardoor er geen wisselspeelsters waren. EXCELSIOR 3-MOORDRECHT 1. B. van Eijk-P. Twigt02 C. Stolker-F. Vink11 J. de Wit-C. V. de Avort02 A. Crone-M. Hollstelle 02 P. van Es-J. Blom 02 schorste wedstrijd en éen voorwaar delijk. C. Honkoop (Waddinxveen 1) werd uitgesloten voor twee wedstrij- j 1 ir- j tzj wedstrijd een punt binnen te halen (15- (Waddinxveen Al) eén wedstrijd voor- Blom-Donald van Gasteren 0-1, Arie Smitskamp-Sipke Breiner 1-0, Chris Voerman-Arie van Dijk 1-0, Huug de Vries-Babs Ponsioen 1-0, Robert Ritter-Hans Woudenberg 1-0, Jeanet Stel-Jac. Doornenbal 0-1, Ronnie Voerman-Rolf Torenbeek 0-1, Koen Bregman-Claudia Torenbeek 1-0, Mi chel Schilperoort-Ronald Best Steven Verhagen-Allan Berloth 1-0, Jeanet Stel-Chris Voerman 1-0, Arie van Dijk-Gos de Vries 1-0, Babs Ponsioen-Donald van Gasteren 0-1, het bestuur kampioen. Met het verstrijken van het aantal zetten, ging ook het gebibber en getril wat over, want hij kwam iets be- WADD1NXVEEN De heren senioren van de basketbalvereniging TOOS zijn het nieuwe seizoen uitste kend begonnen. Voor hun eerste com- In De Sniep gaat de hockeyclub Wad- petiUewedstnjd ontvingen zij Achilles dinxveen een houten clubgebouw neer zetten (ter beperking van de kosten), dat overigens aan alle daarvoor door de gemeente, de hockeybond en de Ne derlandse Sport Federatie (NSF) ges telde eisen voldoet. Al in april zette de algemene ledenvergadering van de hockeyclub het sein op groen voor deze bouwactiviteit. Dat betekende de bouw wel eens af, maar is voor voetbal als kijkspel en om zelf te beoefenen, wel wenselijk. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging W'SV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Een paar straffen, zoals die door de KNVB zijn opgelegd. B. Gerts en M. van Leeuwen (beiden van WSE 3) zijn (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN De vele sombere geluiden in heel het land over de spelverruwing ten spijt heeft de jeugd van de christelijke sportvereni ging Be Fair het gepresteerd om het voetbalseizoen 1976/1977 zonder waagde zetten doen, maar dat moet je nou net niet tegen Wim van Os doen, optimale begeleiding van de jon- De een na de andere pion werd door j j... j _.l Wim van het bord geraapt zodat het belang. daarna gauw bekeken was. De andere partij in groep A die tussen Smitskamp en Philipse was er weer een van stug verdedigen en weinig risico nemen zodat remise vanzelfsprekend was. In groep B werd de afgebroken partij tussen v.d. Starre en Henk van Gils uitgespeeld. Bij nadere analyse was gebleken dat van Gils toch iets be ter stond. Toen v.d. Starre even later zo vriendelijk was ook zijn paard maar in de steekte laten, was van Gils er als de kippen bij om ook zijn koning maar in te pikken. De familiestrijd tussen de ge broeders Wim en Jan van Oort werd door Jan op overtuigende wijze gewon nen. Niet dat het om de eer van de fa milie gaat, dan toch wel om de stand op de ranglijst, zorgde Jan toch weer voor volop strijd om de bovenste plaats. Van Grieken verloor een kostbaar punt aan Joosten, die in goede vorm is. In groep C waren Ellers en Brinkman aardig aan elkaar gewaagd. Na lange strijd werd toch de remise besloten. Littooy bijft het ook goed doen. v.d. Heyde was zijn volgende slachtoffer. Ook Burger moest een stapje terug. Te gen de wisselvallige Schoemaker was hij niet opgewassen. Verstoep behaalde ook eens een puntje nl. tegen v.d. Ree en Venema bezorgde Kleiweg een klei- nootje. Versluis speelde tegen de sterk oprukkende A. van Oort en wist hem aardig in bedwang te houden. Toen er tenslotte tot remise werd besloten had men toch al zo’n drie uur naar de stuk ken zitten kijken. Ponsioen kan zich nog moeilijk staande houden, ditmaal uit Delft. TOOS begon nogal gehandi capt aan deze wedstrijd; zo ontbraken Harry van Engen, de langste man van TOOS en spelverdeler Arie Havelaar. Ondanks deze handicap speelde de TOOS-ploeg een goede wedstrijd vol inzet en concentratie. In de eerste vijf minuten hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht (6-6). Maar in de volgende 8 minuten liep TOOS via snel veld gestuurd, mede ter versterking spel naar een 36-11 voorsprong. Een --•••■ voorsprong die tot aan de rust werd ge handhaafd: 38-17 voor TOOS. Na rust opnieuw een TOOS-ploeg die in de eerste vijf minuten er soepel draaide. En toen ging het eventjes mis bij TOOS, de concentratie viel weg en men schoot erg slecht. Achilles profi teerde hier goed van en kon zelfs tot 8 punten naderen (52-44 voor TOOS in 14e minuut). Een time-out bracht de nodige rust bij TOOS terug en het was Peter Zwamborn die TOOS met een paar afstandsschoten over dit diepte punt heen hielp. De TOOS-mensen hervonden hun ritme en via een aantal ’’breaks” en aanvalsrebounds werd de eindstand 71-47 voor TOOS. De eerste punten waren binnen. Voor deze over- mensen: Peter Zwamborn 26, Jelle Marchand 20, Wessel Sikkema 13, Ronald van de Vis 10 en Nico Metselaar 2 punten. Komende zaterdag gaan de heren op bezoek bij het vorig seizoen uit de le klas gedegradeerde Grasshoppers. On- WADDINXVEEN Een aantal Waddinxveense PTT-ers hebben zater dag deelgenomen aan het door de Til- burgse personeelsvereniging georgani seerde Nederlandse PTT- kampioenschap hengelen. Dit overi gens voortreffelijk georganiseerde kampioenschap werd ontsierd door er barmelijk slechte weersomstandighe den en een nog veel slechtere vangst. Van de 210 hengelaars in categorie B (dit was het gedeelte waar zonder vers de vase werd gevist) wisten er maar heel weinig een visje te verschalken. In to taal werden er 55 vissen gevangen. Voor Waddinxveen eindigde deze dag in Tilburg, er werd gevist in het Wilhel- minakanaal, toch zeer succesvol. L. Engels wist drie vissen te vangen en werd hiermede kampioen, en passant ving hij ook de grootste vis, nl. 44 cm. H.S.W.-NIEUWS De leden van de hengelsportvereniging Waddinxveen, die zich opgegeven heb ben voor de nationale wedstrijd van de ’s-Gravenhaagse Hengelvereniging, van zaterdag 8 oktober a.s., dienen zich om 06.00 uur aan het station te verza melen. WADDINXVEEN Wim van Os begon zijn partij tegen Kardol voor de onderlinge competitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV wat zenuwachtig. Hij had dit seizoen nog niet verloren en nu speelde hij tegen de BOSKOOP 1-EXCELSIOR 2: D. van Wijk-G. van der Zijden ...20 D. van derZijden-C. Stolker20 H. van Klaveren-D. Heeren 1 .20 W. Burger-P. van Es11 J. Meurs-A. van Gils20 P. Trimp-A. A. Rietveld20 A. Koetsier-J. de Heer C. Luiten-D. Heeren 2 P. Luiten-H. de Outer C. Metselaar-R. van Dijk WADDINXVEEB Voor de dammers van het Waddinxveense Excelsior was het een druk weekeinde. Het eerste team speelde tegen DID uit Zoetermeer en wist met 13-7 te winnen. Het tweede team kreeg een zware ne derlaag te slikken. Tegen Boskoop werd met 17-3 veloren. Het derde team werd finaal weggespeeld en verloor met winning zorgden de volgende 9-1 van Moordrecht 1. De uitslagen zijn: EXCELSIOR 1-DID 1: P. Swart-J. Tims C. H. Kramp-C. L. Majoor C. J. Barelds-H. Boete G. Heeren-W. Kooman A. Blom-A. Jansen 11 C. Blonk-J. P. Kat2—0 T. Driesse-M. Rodjan20 R. van Dijk-M.v. Ast20 A. Zwanenburg-D. Sewkaransingh 11 G. van der Zijden-A. van Dam 20 periode viel het team echter wat terug was vervolgens kansloos: 15-8. In de vierde set kwamen de Uniekaasmeisjes, a een 6-0 achterstand knap terug tot 9- 6, hoewel de winst verdiend was ge weest trokken Thea Mensink c.s. wat ongelukkig met 16-14 aan het kortste eind. In de laatste periode had de op bouw soms misschien wat eenvoudiger gekund, terwijl de conditie danig werd getest, met een klein voordeel voor de gastvrouwen werd de set en de weds trijd beslist: 15-12. HEREN 1-HESSELS BMW: 3-1 Be Fair begon in dezelfde basis als te gen Gemini/K, na even wat moeilijkhe den gehad te hebben met de goed blok kerende nummers 44 en 3 werd vanaf 9- 9 vlot doorgestoten naar 15-9. Uiteraard werd ongewijzigd aan het tweede bedrijf begonnen, bij 7-5 was een time out nodig om de eigen blok- verdediging wat beter te organiseren, daarna scoorden o.a. Wim van de Burgh en Arie van der Sloot naar har telust en 15-9 was het resultaat. In de derde set werd Jos Sluys in het J van het Be Fair blok, snel stonden Gerrit Koele c.s. voor met 3-0, daarna werd ineens het stoppen veel minder goed, waardoor de spelverdelers wel een hele lastige taak kregen, na twee time outs en twee wissels leek het tij bij 12-13 nog te keren, doch de mannen uit Delft snoepten deze set met 13-15 van Be Fair af. De vierde set zou toch de laatste wor den, Be Fair schakelde over op een an der verdedigingssysteem, Bernard de Water bracht wat meer animatie in de ploeg, Jack Rothuizen acteerde sterk aan het net en in de wel heel snelle tijd van 13 minuten was met 15-5 het oor deel over Hessels BMW geveld. Voor de beide le klasse wedstrijden H2-H3 en D2-Dosko kwamen de scheidsrechters niet op. DOS 3-DAMES3:0-3 Het jonge Be Fair-team liep allen in de eerste set een 6-2 achterstand op, daar na werd de winst gegrepen: 11-15, 4-15 en 12-15! HEREN 5-HEREN 4: 2-2 In de eerste twee sets domineerden Ben Kersbergen C.S. 15-11 en 15-8, daarna eiste het vierde de eer op en kwam 7-15 en 12-15 op de borden. VERDERE UITSLAGEN Masp-Dos 3-0 Masp B-DVC 1-2 Olympia 2-Heren 6 3-0 Dames 4-Thor 3 3-0 Dames 5-Mivo 1 2-2 Heren7-Duf3 1-3 THUISPROGRAMMA DEZE WEEK Vrijdag 7 okt. Staringlaan: 20.00 uur Heren 3-VOY 1 Zaterdag 8 okt. Sporthal De Sniep 17.00 uur Heren 1-Jodan Boys 1 Staringlaan: 14.00 uur Heren jun. B-DVC 15.00 uur Dames 3-Vires 1 16.00 uur Heren jun. A-Thor 17.30 uur Heren 4-VSTS 2 19.00 uur Dames 4-Duf2 BIJEENKOMST Wij vernamen ondershands ook nog dat het in de bedoeling van 1 ligt om zeer binnenkort alle ouders van de junioren uit te nodigen voor een bijeenkomst waarbij over alle zaken die ter te staan. Zou het lukken? Steeds voor een goede voortgang noodzakelijk meer trok hij het spel naar zich toe. Hij zijn zal worden gesproken. We twij- voelde zich weer helemaal rustig wor- felen er niet aan of vele, zo niet alle, den. Maar Kardol dacht: Ik ben toch ouders zullen aan die oproep gehoor ge- de kampioen, dus kan ik wel wat ge ven. Een goede communicatie tussen -J--J---- ouders en vereniging is dunkt ons voor gens door ouders en leiders van groot enige strafzaak door te komen. In een totaal van 214 gespeelde ders. Sportiviteit en fair spel hebben wedstrijden zich niet één keer misd- dan ook bij trainers en leiders van de ragen, dat getuigt toch wel van een stuk Be Fair-boys een hoge prioriteit. Dat is zelfbeheersing die er niet om liegt. De dan ook niet zonder resultaat gebleven, vrees dat een verdergaande verruwing Vandaar dat het bestuur van Be Fair van het voetbalspel op nationale als blij is met dit gegeven. Immers als het ook op internationale velden door de gezegde ”Wie de jeugd heeft, heeft de senioren, ook op de jeugd zou over- toekomst” ook hierop mag worden toe slaan is wel gerechtvaardigd, maar gepast, dan ziet die toekomst er wat blijkt voor deze Waddinxveense junio- spelverruwing voor de Be Fair-elftallen ren toch niet op te gaan. Helaas zijn zij, betreft rooskleurig uit. Of je je daarmee ook in de televisie, vaak getuige van ook in de toekomst letterlijk en figuur- spelverruwing. Dat dit ook zijn negatie- lijk op de been kunt houden, vraag je je ve invloed op het spel van de jeugd in het algemeen heeft, blijkt zo nu en dan maar al te zeer waar te zijn. Zo ergens, dan ligt hier wel een zeer belangrijke taak voor trainers en lei- 1—1 1—1 1 1 02 getwijfeld een zware klus. Overige uitslagen: Dames-junioren: Gijmnova A-Toos A 45-27 PROGRAMMA Vrijdag 7 oktober: Dames-junioren: Toos 1-Leiderdorp 1, 19.15 uur Heren-adspiranten: Toos 1-Das 1, 19.15 uur Dames-senioren: Toos 1-Guards 1,21.00 uur Dames-kadetten: Toos 1 -Blitz 1,21.00 uur 20 Zaterdag 8 oktober: Dames-adspiranten 2: 11 Dames-adspiranten 2: 2— 0 Leiderdorp 1-Toos 2, 11.30 uur Heren-adspiranten 1: Leiderdorp 2-Toos 1, 12.30 Heren-senioren 1: Grasshoppers 1-Toos 1, 16.00 uur Dames-adspiranten 1: Voorburg 1-Toos 1, 16.00 uur Heren-kadetten 1: Zoebas 3-Toos 1,18.30 uur WADDINXVEEN Met een belang- van een Finnhouse-clubhuis met een rijke contributie-verhoaine nu (olus stenen onderbouw voor f 300.000,-. In f 40,en in ƒ20,hoopt de hockeyclub Wad- WADDINXVEEN Vier basisspeelsters verlieten het damesteam van Be Fair-volleybal, waarvoor Thea Mensink terugkeerde en Jeannette van de Berg overkwam uit de eigen jeugdselectie. Met dit nog niet inge speelde team en op papier ontbrekende aanvalskracht werd Tonegido ontmoet. De Waddinxveense meisjes moesten helaas met 3-2 het on derspit delven, al zag het daar in de eerste twee sets niet naar uit. Be Fair, door de in verwachting zijnde n nnn ex-aanvoerster Margriet Croes ge rijke contributie-verhoging nu (plus stenen onderbouw voor J 300.000,-. In coacht, thans via 8-15 en 12-15 een de toekomst (plus Waddinxveense hockeykringen heeft fraaie 0-2 voorsprong. In de derde - 1 we] eer)s het bedrag van zes ton dinxveen de kosten te kunnen dragen 600.000,-) de ronde gedaan, maar die verbonden zijn aan de verhuizing in dat bleek men voor het nieuwe dub de eerste maanden van 1978 naar de huis niet op tafel te kunnen brengen. drie nieuwe hockeyvelden in het sport park De Sniep. De nat uitgevallen zo mer heeft er voor gezorgd dat de vel den er daar als een biljartlaken bij lig gen. Voor het betalen en neerzetten van het clubhuis met kleed- en recrea tieruimte op de van de gemeente Wad dinxveen te huren hockeyvelden zullen de hockeyers nog bergen werk moeten verzetten. Een verwachte groei van het ledental (300 in het zeizoen 1981/1982) en een positieve en actieve inzet van velen moet het gemis aan gemeen telijke subsidie verzachten. Vries-Arie Smitskamp 1-0, Claudia Torenbeek-Huug de Vries 0-1, Chris Voerman-Koen Bregman 0-1, Steven 0-1, Hans Woudenberg-Ronald Best 0-1, Ronnie Voerman-Jac. Doornenbal 1-0, Allen Berloth-Michel Schilperoord 'Ir'li, steeds slecht, waardoor ze uiteindelijk Ronald Peperstraten-Sipke Breiner 1- |- - -x J - - rx r» irx a IA O 10). In de vierde set kwam Van Ginkel- J.B. eindelijk weer op dreef en toonden Bregman-Ronald de dames toch duidelijk hun klasse. De pass lag weer goed, waardoor Thor wei nig kijk had op de snelle aanval van de thuisclub. Deze set werd dan ook gemakkelijk gewonnen met 15-6. Verhagen WADDINXVEEN Het was wederom een succesvol weekend voor de Goudse volleybalclub Van Ginkel- Jodan Boys. Het eerste damesteam won met 3-1 van het Bergambachtse Thor, terwijl het eerste herenteam Gemini 3 aan de zegekar bond. Ook de tweede teams kwamen tot goede prest aties. Dames 2 won met 3-0 van Kars- sen VSTS en Heren 2 speelde tegen het le herenteam van deze Bodegraafse vereniging gelijk (2-2). Het eerste damesteam van Van Ginkel- Jodan Boys^was mjJe wedstrijd tegen vërtoorbij van L A?vanGiïs' TU l..„ JEUGDCOMpETmE De uitslagen van de 5e ronde van De eerste set speelde Van Ginkel-J.B. jeugdcompetitie zijn als volgt: erg rommelig, maar toch werd deze set Rolf Torenbeek-Jeanet Stel ‘/i-Vj, in het voordeel van de thuisclub beslist Huug de Vries-Wim van Os 1-0,jGos de (15-6). In de tweede set ontbrak een goede pass, waardoor Van Ginkel-J.B. niet tot aanvallen toe kwam. Thor pro fiteerde hier direct van en besliste deze Verhagen-Eric_ Claassen set in hun voordeel (14-16). In de derde set toonde Van Ginkel-J.B. wel wat meer vechtlust, maar de pass was nog met moeite de zege binnenhaalden (15- 0, Babs Ponsioen-Arie van Dijk 1-0, Ro- bert Ritter-Lucas Blom 0-1, Koen 1 Best 1-0, Sipke Breiner-Chris Voerman 0-1, Ronald Best-Steven Verhagen 0-1, Eric Claassen-Ruud van Wijk 1-0, Gos de Vries-Koen Bregman 0-1, Peter Doornenbal-Ronald Best 1-0, Hans ïfet 2e damesteam haalde ook 2 punten Woudenberg-Robert Ritter 1-0, Lucas binnen door een overwinning op het le damesteam van Karssen VSTS. Door een goede aanval en een sterke verde diging gaf het de tegenstander geen kans, wat dan ook resulteerde in een 3- 0 overwinning. De wedstrijd van het le herenteam te gen Gemini 3 was in feite een eenzijdi ge vertoning. Zonder tot groots spel te komen, werd Gemini eenvoudig met een 3-0 nederlaag naar Leiden ges tuurd. De eerste set speelde Van Ginkel-J.B. nogal slordig, waardoor Gemini nog 10 Lucas Blom-Steven Verhagen 0-1, Arie Smitskamp-Arie van Dijk 1-0, Donald van Gasteren-Koen Bregman0-1, Hans Woudenberg-Babs Ponsioen 1-0, Arie van Dijk-Robert Ritter 0-1, Jac. tegenpunten wist te scoren (15-10). In de tweede set zette coach Johan Stout een fantasie-opstelling binnen de lij nen. Dit inspireerde Van Ginkel-J.B. van Dijk-Robert Ritter 0-1, kennelijk, want met gevarieerd spel Doornenbal-Sipke Breiner 1-0. werd Gemini het bos ingestuurd (15-5). In de derde set volgde een lichte terug- -- val, omdat de concentratie niet opti maal meer was. Niettemin werd deze set eenvoudig gewonnen (15-10). Het tweede herenteam speelde tegen Karssen VSTS een wisselvallige weds- geschorst voor éen wedstrijd en kregen trijd. Met een goede service en snel ƒ15,boete. Bij de junioren kreeg R. spel werd Karssen in de eerste set van Lucardie (Waddinxveen B3) twee het veld gespeeld (15-6). De tweede en wedstrijden voorwaardelijk opgelegd derde set waren voor de Bodegraafse en moet R. van Ommeren (Wad- ploeg, die in deze periode goed volley- dinxveen Al) het doen met een ge bat liet zien (5-15 en 8-15). In de vierde en laatste set leefde Van Ginkel-J.B. onder luide aanmoediging van het pub liek duidelijk op en wist alsnog uit deze den, terwijl juniorspeler E. v.d. Keeij 9). waardelijk kreeg opgelegd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 13