Velen keken rond in het Ger. Verenigingsgebouw KNVB hier gestart met Echtpaar Koot wekelijkse sportinstuif 50 jaar samen Open schoolweek St. Pauhisschool DRIE MODESHO WS VAN BRUGBOETIEK ENATTY Gino Bruyn 150e WSE- pupillenlid 1 II 1 vertentiesetc. het genot van een kopje koffie zelfgemaakte modellen worden geshowd. ta betrekking heeft op het voetbalgebeu- ren, maar zich ook uitstrekt tot de ”ne- Zo is de grote zaal in het Gereformeerd Verenigingsgebouw geworden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ de Willem de Sjaak Noteboom). Het gouden bruidspaar AJ. Koot en M. Koot-van Rijn van het Jan van Bijnenpad 135. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). waar ’s middags tussen vijf en zes uur een receptie zal worden gehouden, on getwijfeld een geweldig feest, want het gouden paar zal zich in gezelschap be vinden van hun negen kinderen (4 dochters en 5 zoons) en (’’schrik niet”, zei ons de heer Koot) 43 kleinkinderen. Dat betekent dat ook uit Canada zijn overgekomen hun dochter en hun zoon met hun gezinnen. De in Voorhout geboren bruid en de uit Koudekerk aan den Rijn afkomstige bruidegom gingen na hun huwelijk in 1927 in Waddinxveen aan de Henegou- werweg wonen. Acht en dertig jaar lang oefende de heer Koot daar het veehou- derschap uit met 30 melkkoeien, jong vee en varkens. ”Dat betekende 38 jaar lang dag-in-dag-uit in de weer zijn. Vrij de dagen en vakanties waren er niet bij. U zult begrijpen dat mijn vrouw en ik bijzonder genieten van het rustend le ven dat we nu aan het Jan van Bijnen pad leiden. Want één ding staat vast: Al had je tot je honderdste blijven werken, rustige momenten zouden er dan niet zijn geweest”, aldus de heer Koot. Voordat naar het Jan van Bijnenpad werd verhuisd (drie jaar geleden) woonde het jubilerende echtpaar eerst nog een aantal jaartjes in een eigen huis aan de Nassaulaan, nadat ook het laat ste kind de deur was uitgegaan. Beide verkeren nog in een behoorlijke ge zondheid. Mevrouw Koot-van Rijn mag graag handwerken, want voor haar geldt dat wat haar ogen zien kunnen haar handen. Ook zij heeft het aan het Jan van Bijnenpad bijzonder naar haar zin. De beheerster van het Gereformeerd Verenigingsgebouw, mevrouw P. Hardendood-van Ewijk, en haar assistente, mejuffrouw E. van Tol. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Zaterdagmiddag zijn velen een kijkje komen nemen in het verbouwde en Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationss traat. Het tussen twee en vijf uur ge houden "open huis” stelde de belangstellenden in de gelegenheid te zien hoe de grote zaal en het keuken- complex in de afgelopen tijd onder handen waren genomen. Zoals bekend betreft het hier de eer ste fase. Binnenkort zal worden be gonnen met de tweede fase, die het bijbouwen van een kleine vergader zaal en het samenvoegen van de twee bestaande kleine zalen tot een mid- waar met name Maap de jeugd strakst haar onderdak gaat J en mo dernisering loopt in de vier ton (f 400.000,-). Voor de exploitatie van het Gereformeerd Verenigingsge- f een stichting vreugde en enthousiasme van deze voetballertjes. WSE heeft op dit moment 29 F- pupillen. De training is op dinsdagmid dag van 16.15 tot 17.30 uur op het ii r t aan binnen afzienbare tijd in een der gymzalen van de gemeente Waddinxveen. Dat ook vele ouders WADDINXVEEN Volgende week dinsdag 11 oktober herdenken de heer A. J. Koot (76) en zijn vrouw M. Koot- van Rijn (76) van het Jan van Bijnen pad 135 de dag dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Het wordt die dag in het Anne Frank-centrum, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 OKTOBER 1977 met andere sportverenigingen zal een symbolische .bijdrage worden gevraagd van f 1,per avond. De KNVB zal de eerstkomende weken veel aandacht besteden aan de propaganda in Wad- blijkt wel uit de geweldige belangstel- geleiding wordt veelvuldig geboden, van schoenen vastmaken via afdrogen na een douche tot ’’echte taktische tips gen de kinderen naar huis en kon vooral staan zonder je vader?”; ”5 is genoeg”; gemoderniseerd het onderwijsteam terugzien op een druk- ”Zeg moet je nog gemasseerd I ke maar zeer succesvolle week. worden?” B gepland voor woensdag 19 oktober. B Aan de modeshow van de Brugboetiek Kerkweg-Oost) werken zoals gebrul- helgrote"zaalomvat' Ukelijk weer mee Ronaat schoenmodes, Cees van Es haarstylist en ,2 I Groenendijk bloemsierkunst. Beide avonden beginnen om acht uur. De Brug- 'krijgen"Degehele'verbouwing B boetiek is tijdens deze najaarsmodeshow al bezig met de voorbereidingen - - B 'oor de voorjaarsmodeshow, die in 1978 voor de tiende maal (tweede lus- B trimtzal worden gehouden. B Op de modeshow van 't Winckeltje (Nesse) zullen woensdag 19 oktober onder bouw draagt sinds kort het genot van een kopje koffie zelfgemaakte modellen worden geshowd. zorg. WADDINXVEEN De Brugboetiek houdt vanavond (woensdag) en morgen donderdag) voor de negende maal in het Gereformeerd Verenigings gebouw een modeshow. De modeshow van Atty de Vrind's 't Winckeltje staat school werd namelijk een open week ge hele dag in en uit konden lopen om de les sen bij te wonen. Er werd druk gebruik van gemaakt. De hele week door was er erg veel belangstelling. Ook diverse va- j In de gemeenschapsruimte bovendien soortgelijke In principe is iedereen welkom, man nen en vrouwen, ofschoon de belangs telling in het bijzonder uitgaat naar hen dinxveen door middel van affiches, ad- die nooit of nauwelijks aan sport ge- Waddinxveners die een kijkje kwamen daan hebben. Elke maandagavond ver nemen 1 leiding ontspannen. Het is mogelijk met elkaar te volleyballen, basketbal len, badmintonnen, zaalhandballen, trimmen, zaalvoetballen en ga zo maar door. Na de actie Sport-Real staat de vrije re creatiesport momenteel wat minder in de belangstelling. Na het groots opge zette evenement wordt momenteel drif tig geanaliseerd welk effect de actie Sport-Real op de Nederlandse bevol king heeft gehad. Hier en daar, in en kele gemeente, loopt de actie welis waar nog door maar de landelijke pro paganda en coördinatie onder leiding van het ministerie van CRM staat mo menteel op een laag pitje. Het fenomeen ’’recreatiesport” heeft veel pennen in beweging gebracht en het aanvankelijke plan van minister mr. H. W. van Doorn om de vrije recreatie naast de georganiseerde sport te laten optreden werd na veel kritiek van o.a. de Nederlandse Sportfederatie om de recreatiesport onder te brengen bij de georganiseerde sportbonden heeft er in geresulteerd dat o.a. de KNVB beslo ten heeft een Landelijke Kommissie Sportieve Recreatie in het leven te roe pen. Gesteund door subsidiegelden van CRM is men in Zeist druk bezig ge weest de recreatiesport onder te bren gen bij de twintig KNVB-afdelingen, waar de afdeling Gouda er één van is. Na een jaar van administratieve voor bereiding en het oprichten van twintig commissies Sportieve Recreatie in even zoveel KNVB-afdelingen is het moment nu aangebroken dar de Re creatiesport in praktijk gebracht moet worden. Als eerste project heeft de af deling Gouda gekozen voor de gemeente Waddinxveen, ten eerste om dat Waddinxveen over een goede ac commodatie beschikt maar ook omdat het inwonertal aanleiding geeft voor dergelijke evenementen. Bovendien zijn Waddinxveners vertrouwd met al lerlei sporten, staat het gemeentebes tuur positief tegenover deze plannen en tenslotte bestaat er in Waddinxveen de mogelijkheid tot uitbreiding. Voor het leiden van deze activiteiten heeft de KNVB de heer J. H. van de Water aan getrokken, die in het bezit is van het is de KNVB afdeling Gouda in de Wad- ervaring WADDINXVEEN Maandagavond Recreatiesportdiploma en is de KNVB afdeling Gouda in de Wad- ervaring heeft met dinxveense sporthal De Sniep gestart evenementen in Gouda en Reeuwijk. met sportieve recreatie, een sportin stuif voor iedereen vanaf 18 jaar op ie dere maandagavond tussen zes uur en kwart over zeven. De belangstellende konden zich onder deskundige zamelt men zich bij de sporthal alwaar - -in overleg met de heer Van de Water wordt vastgesteld welke sport of spor ten deze avond behandeld en uitge voerd zullen worden. De groep bepaalt wat er die avond gedaan wordt! Wel licht denken sommigen dat er, omdat de KNVB dit organiseert, gezaalvoet- bald moet worden, maar dit is beslist niet het geval of het zou moeten zijn dat de groep dit bepaalt! Neen, de KNVB organiseert wel, maar laat het voor de rest aan de deelnemers over. Indien mocht blijken dat ook in Wad dinxveen deze activiteiten aanslaan zal gezocht worden naar uitbreiding van de beschikbare ruimte. Hiervoor zijn reeds voorstellen gedeponeerd bij het college van Burgemeester en Wethou ders. In principe kosten de sportinstuiven niets. Om echter te voorkomen dat er sprake zal zijn van valse concurrentie WADDINXVEEN Begin vorige week heeft de pupillenafdeling van de voetbalvereniging WSE het 150ste pu pillenlid officieel ingeschreven. Dit voor de sportvereniging WSE heuglijke feit ging gepaard met het aanbieden van een compleet WSE-sporttenue aan dat lid, Gino Bruyn. Gino is 6 jaar oud en zal gaan spelen en trainen in de F- pupillen (6 en 7 jaar). Voor het kader van de vereniging is de spectaculaire groei van de vereniging WSE, voornamelijk de pupillenaf deling, een tastbaar bewijs voor de vaak mondeling geuitte waardering voor de opvang en begeleiding van de Waddinxveense voetbaljeugd. en spec taculair mag de groei toch zeker genoemd worden! Onderstaande cijfers bevestigen dit: Het aantal pupillen begin augustus bed roeg 34, begin augustus 1975 50, begin augustus 1976 92, begin augustus 1977 124 en 1 oktober 1977 152. Hiermede wordt de explosieve groei van de laat ste twee jaar duidelijk in beeld ge bracht. De huidige pupillencommissie is gedurende deze twee jaar uitgebreid van 15 naar 31 leden, welke zich met de hulp van de ouders willen inzetten om het geheel zo prettig mogelijk te doen WADDINXVEEN Toen vorige week verlopen. Dat deze opvang niet alleen maandag om half negen de schooldeur openging, brak voor de kinderen van de rooms-katholieke St. Paulusschool (Ja- venactiviteiten” (sportdagen, film, bin- cob Catslaan) een drukke week aan. Op go, boylen, midget-golf mini-voetbal- Ahoy, St. Nicolaasfeest, tafeltennis, bil- houden en dat hield in, dat de ouders de jarten etc.) is voldoende bekend. 29 F-PUPILLEN Gino Bruyn gaat dus spelen in de F- pupillen. Deze jeugdige pupillen (6 en 7 ders kwamen een kijkje nemen. jaar) spelen dit jaar voor het eerst In de gemeenschapsruimte was een over- ’wedstrijdje’ tegen en met hun leeftijd- I zichtstentoonstelling ingericht, waar de genootjes. De KNVB heeft aangepaste H ouders het lesmateriaal konden bekijken spelregels, evenals afmetingen van dat gebruikt wordt bij de verschillende speelveld en bal, voor deze F-pupillen lessen. Dankbaar werd gebruik gemaakt vastgesteld, waarbij duidelijk tegemoet van het kopje koffie, dat in de pauze door is gekomen aan de kracht, begrip, spel- I verschillende dames van het oudercomité verzorgd werd. Vrijdag werd door het opvoeren van to neelstukjes, het zingen van liedjes en het voordragen van eigengemaakte gedich ten, waarbij de kinderen toepasselijke WSE-sportcómplex maskers droegen, het project over de Rijkelaan en l ij ruimte afgesloten. En als sluitstuk van een der gymzalen deze zeer geslaagde week werd er ’s mid- ”2 2212_. I dags op het WSE-sportcomplex in de deze F-pupillen guitig bezig willen zien I Oranjewijk een fijne sportmiddag gehou- llljl.1 _1. 2. D121o- _.lo„._l den, waarbij de kinderen leuke prijzen ling van die zijde. Ook hulp bij de be- konden verdienen. Drie hoofdprijzen voor de jongens en drie voor de meisjes van elke klas. Daarna kreeg iedereen nog een r_ B leuke verrassing. Na een koele dronk gin- zoals: ”zal je de pers niet te woord J- *-!1-xJ - J r'” het onderwijsteam terugzien op een druk- ”Zeg je 15 - f j-- N

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 17