WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN NU IN EEN NIEUWE GEDAANTE foto film sjaak noteboom eekblad voor Waddinxveen Na invoering fotografisch zetten was nu het formaat aan de beurt f Philips Elektronenflitsers 4- J i PHILIPS Verschijnt des Zaterdags 'V w r* f 9 J» I jur 4-5 6-8 Na 1 Zaterdag 19 Mei 1945 le Jaargang Banketbakker A. R. van den Berg met zijn zoon. De heer Van den Berg ■TS I >0.30 weekblad de 22.00 "'■Af WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 OKTOBER 1977 :n :n BRENGEN LICHT IN DONKERE DAGEN met olgt gens etel- met et ra- r ent- eigen s van in- :rst ag: vrij- aien n de Ali 10.30 ies in weer i ma- wan- 14.00 >r jul- in de ■d 175 ;ze mg- ma leen- 'ana- il 3 id- lan 1 2 jaar volledige garantie 2 jaar gratis verzekerd onbeperkte service ”Het was geen gemakkelijk begin. Er was nauweljks papier en elektrische stroom om de drukpers aan te drijven was er evenmin”, herinnert de heer Veldwijk zich nog maar al te goed.” - Met de hand werd het krantje gezet en daarna gedrukt op een degelpers, die in beweging werd gebracht met behulp van een zelfgebouwde primitieve tra- pinstallatie, om op die manier het ge brek aan elektrische aandrijving te kunnen overbruggen”. BONPAPIER Het papier kwam van een nog res terend voorrraadje, waarop in de oor logsjaren bonnen waren gedrukt voor de centrale keuken. Vandaar dat de eerste nummers van het ’’Weekblad voor Waddinxveen” verschenen zon der de vereiste toestemming van het Militair Gezag, het toenmalig bestuur. De heer Veldwijk had dat ook aian zijn ’’plaatsgenoten” geschreven: ”Een en ander behoudens de goedkeuring van hogere instanties, die over het al of niet verschijnen hun oordeel zullen geven. Dit moet worden afgewacht. Wij kozen zee en hopen op gunstige wind”. Pas nadat zeven nummers waren ver schenen werd de tijd rijp gevonden de benodigde officiële vergunning aan te vragen. Natuurlijk gaf dat moeilijkhe den, vooral ook, omdat de autoriteiten wel wilde weten waar het papier voor de eerste nummers vandaan was geko men. Niettemin kwam de vergunning en vanaf dat ogenblik was het ’’Weekb lad voor Waddinxveen” eigenlijk pas legaal. Naarmate de papiersituatie iets beter werd, kon ook het formaat van de krant worden aangepast en op 6 juli 1945 verscheen het weekblad op een formaat dat al ruim tweemaal zo groot was als het eerste nummer.Precies twee maanden later werd door een verruim de papiertoewijzing het formaat nog maals vergroot. In 1959 werd overge gaan op het formaat zoals we dat tot vorige week kenden. VASTE PLAATS In het eerste jaar meldden zich drie honderd abonnees. Aan het begin van Dit is nagenoeg op ware grootte het eerste nummer van het Weekblad voor Waddinxveen, dat op zaterdag 19 mei 1945 verscheen en sindsdien week-in- week-uit is blijven verschijnen. Dat zijn 1532 nummers in 32 jaar. WADDINXVEEN Het Weekblad voor Waddinxveen hebben we vanaf vandaag in een nieuw jasje gestoken. Met het nieuw gekozen for maat komt er een einde aan de technische verbeteringen die we voor de krant hebben doorgevoerd sinds in het najaar van 1975 een begin werd gemaakt met het fotografisch zetten en het drukken van de krant op offset-persen. Met het nummer van vandaag meegeteld zijn er nu 1532 edities van het Weekblad voor Waddinxveen ver schenen sinds het eerste nummer dat op zaterdag 19 mei 1945 het licht zag. In de afgelopen 32 jaar is niet alleen de dag van verschijning geregeld gewijzigd (van zaterdag naar vrijdag, naar don derdag en sinds drie maanden naar woensdag), ook het formaat. Dat had te maken met de groei van dit Weekblad voor Waddinxveen en de veranderde leesgewoonten. Het door ons gekozen nieuwe formaat van de krant is handzamer dan we eer der hadden. Bovendien is nu de tijd voorbij dat het Weekblad in de brie venhuis of in de gang uit elkaar kon vallen vanwege de losse katerns. Wel zijn we ervan doordrongen dat het niet meer mogelijk is dat de gezinsleden na het krijgen van het Weekblad ieder een stuk van de krant konden nemen om te gaan lezen. Maar dit gemis wordt ruim schoots goedgemaakt, dachten wij, door de nieuwe presentatie van deze 32 jaar oude krant, die in Waddinxveen en daarbuiten een begrip is en door 9 van de 10 gezinnen in Waddinxveen wordt gewenst en op prijs gesteld, want ze zijn bereid gebleken ervoor betalen. Kom daar vandaag de dag maar eens om HISTORIE De start van het Weekblad voor Wad dinxveen was in 1945 bescheiden en in feite illegaal. Onmiddellijk na de beëin diging van de Tweede Wereldoorlog op 5 mei 1945 vatte de toen bijna 50-jarige F. Veldwijk het plan op op de persen van zijn drukkerij aan de Oranjelaan een wekelijks nieuws- en adverten tieblad te gaan uitgeven. ’’Dagen ach tereen heb ik op de bank gezeten en in de tuin gelopen om dat plan uit te wer ken”, zegt hij er van. De naam van de nieuwe krant stond al in zijn geheugen gegrift: ’’Weekblad voor Wad dinxveen”. Veertien dagen bleken er nodig te zijn voor het maken van dat eerste nummer van de eerste jaargang. Het telde vier pagina’s, waarvan wij de voorpagina op deze pagina hebben gereproduceerd. Mededeeling. Van belangrijke' vergaderingen worden gaarne korte verslagen opge nomen, indien deze uiterlijk Woensdagsavonds aan ons adres bezorgd zijn. Ook actueele bijdragen zijn zeer welkom. Advertenties moeten Donderdags morgens bezorgd zijn, familieberichten uiterlijkVrijdagsmorgens. Nogmaals vestigen wij er de aandacht op. dat de uitgave geschiedt onder voorbehoud van goedkeuring door hoogere autoriteiten, ook wat betreft <je prijsvast- stelling. De uitgever. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TEL. 01828-2477 Flash 38 CTB Belichtingshoek 55° hor., 50° vert. Flitstijd 1/1000 sec. tot 1/30.000 sec. Intervaltijd zonder computer ca 16 sec. met computer 0.5 tot 16 sec. Aantal flitsen per set batterijen zonder com puter ca. 60, met computer ca. 60 tot 1000. NOG DRIE DAGEN KIPACTIE ”DE PASSAGE” zette met enkele andere winkeliers zijn schouders onder de najaars-kipactie van het winkelcentrum "de Passage" en staat de komende dagen bij goed weer buiten appelbeignets te bakken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). Adviesprijs f 335,- Combiprijs f 228,- Weekblad voor Waddinxveen” van vrijdag 24 mei 1946. ”Wij blijven op de hoogte van het wel en wee in onze naaste omgeving; van het specifieke plaatselijke nieuws, dat zo geschikt is in Flash 31 CTB Belichtingshoek 55° hor., 50° vert. Flitstijd 1/1000 tot 1/30.000 sec. Intervaltijd zonder com puter ca. 17 sec. met computer 0,5 tot 17 sec. Aantal flitsen per set batterijen zonder com puter ca. 100; met computer ca. 100 tot 1.200. Adviesprijs f 275,- Combiprijs f 184,- een ’’eigen blad” opgenomen te wor den van de burgerlijke stand, de dok- tersdienst, de predikbeurten en de bon- nenlijst”. Het ’’Weekblad voor Wad dinxveen” is nu een graag geziene gast in 5.500 gezinnen. Adres Redactie en Administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen Bijdragen, Verslagen, etc. uiterlijk 's Woensdagsavonds inzenden. WADDINXVEEN Het kopend publiek kan in het win- kelcentrum ”de Passage” nog j drie dagen lang stempels krijgen J voor de najaars-kipactie. Zoals bekend wordt bij elke bestede vijf gulden een stempel gezet op een speciaal vel, waarop in totaal 60 stempels moeten komen voor één e gratis kip. De deze week open- gaande poelier Mart, van Loon stempelt vanaf morgen (donder- dag) ook mee in het kader van de Passage-kipactie. De kippen zijn vanaf volgende week dinsdag 11 2 oktober tot en met 15 oktober af te halen in de nieuwe zaak van de Goudse poelier in het hart van Waddinxveen. De opening van deze winkel betekent drie dagen J feest in ”de Passage”, waaraan onder meer door banketbakker- kokerij A. R. van den Berg wordt 9 J meegedaan door bij goed weer buiten appelbeignets te gaan bak- J ken van uiteraard verse appels. Flash 23 BC Belichtingshoek 60° hor., 45° vert. Flitstijd 1/1000 sec. Intervaltijd ca. 10 sec. Aantal flitsen per set batterijen ca. 150. Afstandsbereik bij computer- instellingO.7-5.5 meter. Diafragma- instelling bij automatische licht- dosering(filmgevoeligheid21 DIN) f4. Adviesprijs 125,- Combiprijs f 89,- Dit is de nieuwe offset-rotatiepers waarop het Weekblad voor Waddinxveen nieuwe-stijl vandaag werd gedrukt. de tweede jaargang kon dan ook een verheugde heer Veldwijk schrijven dat zijn krant een vaste plaats had veroverd in bijna alle Waddinxveense gezinnen. ’’Geen wonder!,, stond er in het ”- Waf wil het Weekblad voor Waddinxveen Plaatsgenooten. Hierbij wordt U ter kennismaking aangeboden het eerste nummer van het „Weekblad voor Waddinxveen" Geheel onverwacht, zonder dat iemand op de komst van dit blaadje rekende, is het verschenen, in de veronderstelling, dat het in een leemte zal voorzien. Vooral op het oogenblik, nu een ieder zoo graag op de hoogte wil zijn van belangrijke mededeelingen en besluiten, wordt een plaatselijke po ging ondernomen U van voorlichting te dienen. Die poging moet op hoogst bescheiden wijze worden gedaan. De papiervoorraden zijn van dien aard, dat vooralsnog geen groote plannen kun nen worden opgezet en dus ook de omvang van dit blad voorloopig niet grooter kan zijn dan het nu aangebodene. Van meer beteekenis is, dat getracht wordt met ons plaatselijke belangen te dienen. Pretentie om de groote pers in den weg te staan heeft dit blad niet; evenmin heeft de gedachte post gevat, dat de bur gerij aan deze uitgave voldoende zal hebben. Op eenvoudige wijze de plaatselijke belangen voor te staan, het pu bliek te dienen van voorlichting, door middel van kleine annonce's contact te brengen en de plaatselijke winkeliers gelegenheid te geven tot adverteeren, ziedaar het hoofddoel van deze uitgave. Het plan is het blad eiken Zaterdag te doen verschijnen, enkele we ken huis aan huis bezorgd, daarna tegen een billijk abonnementsgeld ver krijgbaar te stellen, een en ander behoudens de goedkeuring van hoogere instanties, die over het al of niet verschijnen hun oordeel zullen geven. Dit moet worden afgewacht. Wij kozen zee en hopen op gunstigen wind. - i flash 23SC

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3