51 1N ?E Mr. Opticien J.Grit Gemeente doet in voorstel geheimzinnig over de prijs Vaste zitbanken in kleedruimten van ’t overdekte Celstraf voor 18-jarige Waddinxvener Scouting had radio-contact Bewoner knapt huis zelf voor een deel op Coördinator voor huizenbouw- aan de Kerkweg B. en W. vragen raad boerderij voor ruim 2d miljoen aan te kopen Speculanten hebben al 90 hectare grond in Zuidplaspolder gekocht s MC BRILTIMM*’ de bassins en perrons, hetgeen voor heen steeds met handkracht gebeurde. Contactlensspecialist ANVC - Optometrist OV Korte Tiendeweg 1 2, Gouda, tel. 01820- 13033 Kleiweg 108, Gouda, tel. 01820 - 16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41. Gouda, tel. 01820 -18492 Winkelcentrum de Passage 220, Waddinxveen, tel. 01828 - 4303 WADDINXVEEN/ROTTERDAM De officier van justitie bij de Rotter damse rechtbank, mr. D. J. Copper, heeft een week gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid uitWaddïnxvêen’." De”officier "is van Zendamateurs (VRZA), hun zenders op in de verschillende groepshuizen. On- geveer 90 groepen met totaal zo’n 2000 gemëente’op 8 oktober1976 waarbij de meisjes en jongens, geassisteerd door 20-jarige mevrouw D. Stoové- Wardenaar het leven verloor. ”U bent met een te grote snelheid genaderd, hebt hoogst onvoorzichtig gereden en hebt grove schuld aan dit ongeluk ge had”, aldus de officier. WADDINXVEEN Afgelopen weekeinde heeft ook Scouting Wad dinxveen meegedaan aan de twintigste ’’Jamboree on the air” (JOTA). Dat ge beurde in het clubhuis van Charles Foucauld aan de J.W. Frisoweg. Door middel van korte-golf zendapparatuur legden de padvinders gedurende een periode van 48 uur contacten met scouting-leden in de gehele wereld. Om dit in heel het land mogelijk te ma ken stelden radio-amateurs, leden van de Vereniging voor Experimenteeel Radio Onderzoek in Nederland geëist tege’n de scholier Jacob S. (18) (VERON) en de vereniging van Radio tn„ - 7#»nrlamatpnrc fVR 7 A1 hun 7PnHprc. nn oordeel dat de Waddinxvener schuldig is aan een verkeersongeluk in onze Als leveranciers van S “gezichtshulpmiddelen leggen wij grote nadruk op een “goede bril”. Omdat dit voor ons, als gespecialiseerd opticien- optometrist het belangrijkste is. In onze eigen werkplaatsen zorgen wij voor een nauwkeurige verwerking van de glazen in het door u gekozen montuur. De waarde van uw bril wordt immers niet bepaald door de f prijs, maar door het vakmanschap, de service en de nazorg. Dat zijn dingen waar u op moet letten als het om uw gezichtsvermogen gaat. «Ml J8U taald voor in bestemmingsplannen lig gende gronden. Dit betekent wel dat de prijs voor het stuk grond, waarvan ook de grootte niet is meegedeeld, te hoog is als men uitgaat van agrarisch ge bruik. Maar het doel is dan ook niet hetzelfde”, aldus B. en W. die met een gevestigde onderneming, uiteindelijk waterdichte regeling zullen komen, zo niet geaarzeld om de desbetreffende dat voorlopig op het aangekochte ter rein landbouwactiviteiten' zullen kun nen blijven plaatsvinden. W. een enkele Tiebben’benaderd, heb- Bekend is dat Waddinxveen alleen nog ben ondanks een toezegging eerst met de gemeente te onderhandelen over aankoop dan wel ruil, toch besloten WADDINXVEEN B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd f 12.500, te steken in de gemeentewoning Zuid- kade 25, die bewoond gaat worden door de heer A. P. Koren. Voor dit geld moet de gehele electrische installatie worden vervangen, drie slaapkamers en een douche op de eerste verdieping worden gemaakt, de plafonds gedeel telijk worden vervangen, het toilet wor den veranderd en de wanden in de ka mers gedeeltelijk worden betimmerd. Van het beschikbaar te stellen krediet is met het vervangen van de elektrische installatie f 6.000,gemoeid, terwijl de rest nodig is voor de aanschaf van verf, gipsplaten, hout, hang- en sluit werk, bevestigingsmateriaal en der gelijke. Afgesproken met de gemeente is namelijk dat de heer Koren de werk zaamheden zelf uitvoert. Na het karwei zal de huurprijs van het huis op f 100,per maand worden gebracht. bekend dat het maken van een bestem mingsplan voor nieuwe woongebieden veel tijd vergt, zodat de koop van de boerderij oorspronkelijk bedoeld als ruilobject) nu ook weer niet zo verschrik kelijk ver vooruit loopt, zeker als men bedenkt dat de gemeente in 1978 een nieuw bestemmingsplan zal moeten hebben vastgesteld. WADDINXVEEN Een coördinator (aangewezen door de gemeente) gaat ais schakel optreden tussen de toekom stige nog aan te wijzen kopers van de op het vrijkomende terrein aan de Kerkweg-West, na afbraak van de B- fabriek van Eminent BV, te bouwen 45 vrije sectorwoningen enerzijds en de architect en de aannemer(s) van de hui zen anderzijds. Burgemeester en Wet houders hebben daartoe besloten. Het college heeft aan de gemeenteraad een aantal voorstellen gedaan om in het betreffende gebied nog wat meergrond te kunnen aankopen. Het betreft hier de aankoop van de woonhuizen Kerkweg-West 12 en 14 met schuren, verdere opstallen, erf en grond voor de koopsom van f 135.000,van de Beleggingsmaatschappij De Noordka- de BV. Verder gaat het om de aankoop van twee percelen grond achter de Dorpstraat. Beide stukken worden van Exploitatie Vastgoed Holland BV aan gekocht voor 100.000, MACHTELOOS ”De overheid staat daartegenover machteloos”, aldus het college. ”Wij hopen, dat de nieuwe regering ons op korte termijn de middelen zal verschaf fen een beleid'ter zake te kunnen uit voeren, zonder in concurrentie te staan met particuliere ondernemingen, die, naast andere doelstellingen in de wo ningbouw, meer voor de grond wensen te betalen, omdat fiscale mogelijkhe den hen daartoe in staat stellen”. I Los hiervan blijft het gemeentelijk beleid erop gericht om zoveel mogelijk vervangende grond te krijgen voor die bedrijven die te zijner tijd zullen moe ten verhuizen uit de gebieden waar men in de toekomst woningen wil bou- I wen. Maar er kunnen zich ook andere I redenen aandienen, die het gewenst I maken over grond als compensatiemid- I del te beschikken. Gedacht kan in dit I verband worden aan de nieuw te bou- I wen rioolwaterzuiveringsinstallatie, I terwijl er ook in de regio zich behoefte I aan grond kan voordoen. AAN DE VROEGE KANT Tot 1980 heeft de gemeente Wad dinxveen voldoende grond in eigendom om het woningbouwprogramma voor dejaren tot 1980 te realiseren. Discuta bel is dan ook of dan nu reeds door de gemeente tot grote aankopen in de zuidwestelijke gebieden van dit dorp moet worden overgegaan, zeker nu de eerste bouwlokatie nog niet definitief vaststaat. Het maakt echter niet veel WADDINXVEEN In de kleedruimten van het overdekte zwem bad komen vaste zitbanken. Voor het schoonhouden van zowel het overdekte- als het openluchtzwembad willen B. en W. reinigingsapparatuur aanschaffen. Met beide zaken is ƒ7.050,gemoeid, welk bedrag de gemeenteraad is gevraagd beschikbaar te-stellen. De vaste zitbanken zijn een wens van het zwembadpersoneel. Bij het schoon spuiten van de kleedruimten moeten namelijk steeds de huidige losse bank en worden verplaatst, hetgeen een tijd rovende bezigheid is en waarbij toch nog stof en zo op de vloer achterblij- »mvaad onronron ven- Met het aanbrengen van vaste zit- AANKOOP BOERDERIJ banken, vrij van de vloer, is dit ’’leed" In de volgende week dinsdagavond geleden. De acht vrijkomende zitbank- vergaderende gemeenteraad komen B. en zullen gebruikt kunnen worden voor en W. dan ook met het voorstel de de zwemzaal, waar al behoefte bestond aan het bijplaatsen van een aantal van deze banken. Met het maken van vaste WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 OKTOBER 1977 gestart moet worden met de woning- uit of er gronden voor compensatie bouw in de jaren tachtig en in welke mate is nog steeds niet precies beant- 1-J J_. J- - te bij het verwerven van gronden van enige omvang natuurlijk sterker zal staan, indien compensatie zou kunnen worden aangeboden. Het college heeft vrij, vandaar de wellicht wat aan de om die reden besloten, mocht de gele- vroege kant zijnde koop. Anderzijds is genheid zich voordoen, gronden aan te kopen om daarmee tot ruilovereen komsten te kunnen komen. 350 radio-zendamateurs waren van de partij. De JOTA is met 70 deelnemende landen het grootste radionet van de wereld. In Nederland werden diverse activitei ten voor de groepen georganiseerd. Zo J ï- ---- ’ZrkTZZ- De jongeman, die met z’n brommer van Landelijke Organisatie Radio Scouting jniiic ti/ac opomn nn ri/ont naar /-»/■» l 11_ 1J J h.av?)2i rê.ed _°E de voetgangersover- dingen. Dit station, PA6RSN had ■r Stolberglaan-Kanaalstraat-Kerkweg- Oost een vrouw aan. Die overleed kort daarop aan haar verwondingen. De vrouw zou volgens getuigen al zo’n drie minuten hebben gewacht voor ze over stak. De scholier naderde met een snel heid van zo’n veertig kilometer. ”Zij bleef staan, stak van schrik haar han den in de lucht en liep toen weer snel door”, aldus de jongeman. Krachtig remmen was volgens, hem niet meer Scouting Nederland bij vele groepen hij extra gas om de vrouw te ont wijken,. maar dat liep toch op een aan rijding uit De vrouw werd acht meter verder tegen het wegdek gesmeten. De raadsvrouwe mr. I. van Hocrn-van Hall weet het ongeluk aan het onaan gepast verkeersgedrag van de vrouw. zou plotseling en zonder opzij te kij ken de zebra zijn opgestapt en pas na enige passen gekeken te hebben of er verkeer aankwam. De verdedigster meende, dat de scholier weinig of geen verwijten kunnen worden gemaakt. Zij bepleitte vrijspraak. Ze wees er nog op, dat het gebeuren op de jongeman zo’n indruk heeft gemaakt, dat één studie dergelijk .apparaat jaar verloren is gegaan. De uitspraak volgt op 27 oktober. Dit is de Wapiti-stam (de 17-plus-tak van Scouting Waddinxveen), die af gelopen weekeinde voor de derde maal meedeed aan de Jamboree on the air (JOTA). Ze maakten gebruik van de zendapparatuur van zendamateur Rijs- dorp. De Wapiti-stam zorgde ervoor dat van zaterdag 15 oktober 00.01 uur tot en met zondagmiddag 17 oktober de roepnaam van het Waddinxveense station, PAONVL/J in de ether te horen was. Naast deze zendactiviteiten werd er ook nog een verkennersprogramma afgewerkt en eigen gemaakte fo to’s ontwikkeld. Deze foto is daarvan het resultaat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Wapitis tam WADDINXVEEN Bouwers, project-ontwikkelaars en beleggers hebben al beslag weten te leggen op 90 hectare grond in het zuidwesten van de gemeente, waar na het volbouwen van het bestemmingsplan Zuidkade 1 het gemeentebestuur in de jaren tachtig de nodige woning bouw wil plegen. Het betreft hier de Zuidplaspoldergebieden bij de Vic- torwijk aan de andere kant van de spoorlijn en ’’achter” het sportpark De Sniep. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft echter keihard ges teld dat ondernemingen die in onze gemeente grond kopen om daarmee te kunnen speculeren hier niet zullen bou wen. Niettemin hebben een aantal bed rijven, waaronder één in Waddinxveen L - niet geaarzeld om de desbetreffende gronden toch te kopen. Ook de oor spronkelijke eigenaren, waarvan B. en wor den gekocht voor welk gebied dan ook. Wel is van belang of compensatie- woord. WeLis duidelijk, dat de gemeen- gronden kunnen worden verkregen, vrij van pacht en/of huur. De onderhavige boerderij aan het Noordeinde 38 komt op korte termijn in het zuidwesten van het dorp kan uit breiden. Dat betekent bouwen in ge bieden, die voordien niet als zodanig hun landerijen voor veel geld te verko- werden aangemerkt en waar dus in het pen. algemeen nog goed renderende boer derijen zijn te vinden. De vraag waar boerderij-met-forse-lap-grond aan het Noordeinde 38 aan te kopen. ’’Hoewel op dit moment geen specifiek doel banken is in totaal f 3.300,gemoeid, voorhanden is, laat het zich aanzien dat In het zwembad zijn zeer gunstige erva- deze aankoop passend is in een actief ringen opgedaan met het schoonmaken lokaal en regionaal grondaankopen- van het openluchtzwembad waarvoor beleid”, schrijft het college in het als proef een hogedrukreiniginsappa- raadsvoorstel, waarin op geheimzinnige raat van de gemeente Oudewater.is en ongemotiveerde wijze de totale prijs geleend. Dat gebeurde voor het begin Zij van deze boerderij-aankoop, inclusief van het zwemseizoen 1977. Het toestel belasting-afwikkeling en al, geheel is gebruikt voor het schoonspuiten van wordt verzwegen. Dat is zeer ongebrui kelijk in Waddinxveen. Na enig speu ren zijn wij er echter achter gekomen Omdat met zo’n apparaat tijd wordt be- dat het hier gaat om deze prijs: spaard, evenals schoonmaakartikelen, ƒ2.132.292,50. B. en W. willen hiero- terwijl er niet met de hand behoeft te ver in het openbaar niettemin alleen worden geboend hebben B. en W. het kwijt dat de prijs overeenkomt met die plan opgevat een welke elders in de gemeente wordt be- voor 3.750,- aan te schaffen. verzorgde het station van de werkgroep huis was gegaan op weg naar school (de gedurende beide dagen puzzeluitzen- havo), reed op de voetgangersover- dingen. Dit station, PA6RSN had een steekplaats op de kruising Juliana van gastvrij onderkomen gevonden bij de verenigingszender van de VRZA. Ook de zender van de VERON, PA°AA le verde in de vorm van heruitzendingen van de puzzel een bijdrage aan de JO TA. Mobiele stations van de vrijwillige deelnemende radio-amateurs bezoch ten namens Radio Scouting in het ge hele land scouting-stations, terwijl de wereldorganisator van de JOTA, de heer L. F. Jarret als speciale gast van logelijk geweest. In plaats daarvan gaf een kort bezoek aflegden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 3