TANDARTS SJ. ALKEMA VERHUIST Botsen op Groensvoorde Kynologen Honden uitlaten onder toezicht Algemene beschouwingen van de SGP/Hervormde Kiesvereniging ’’Gemeente moet meer samenwerking met De Bonkelaar niet bevorderen” Ruim 5 mille Jantje Beton iiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih de kas van het Comité Bejaardenreis Waddinxveen, dat jaarlijks de uitgaansdag voor de Waddinxveense ouderen verzorgt. Daarom voelen wij er ook niets voor 1 samen werking van ander jeugd- en jongeren- men”, aldus de heer Uitbeijerse, die f 1 I' 1_ 111 I denkt over sport. Over dit onderwerp zou dan ook het fractielid J. Havenaar een ’’eigen” algemene beschouwing af- van ruim 5 miljoen gulden worden uit- vendien achten wij dit zeker geen taak gekeerd. het hoofdenkrediet wordt gevraagd en dat verder steeds ook nog flink wat overschrijdingen voorkomen. Dat moest niet zo zijn. Wel zou mijn fractie het op prijs stellen eens van de wethou der een overzicht te krijgen welke loka len er zijn en bij wie in gebruik zo mo gelijk met een toekomst-visie. De op handen zijnde verbouw van de De Sa- vornin Lohmanschool en de aan- en verbouw van de Bethelschool is een goede zaak en naar mijn mening de voordeligste oplossing. Ook de verder- -j. - i. 1.1- basisonderwijs heeft onze instemming evenals het onderzoek naar mogelijk onderwijs voor volwassenen. Het in stellen van een commissie voor een WADDINXVEEN De Kynologenclub Gouda en omstreken staat niet meer achter het in 1975 aan de gemeente uitgebrachte advies om in Waddinxveen te komen tot een aanlijn- gebod. Een voorstel daartoe is door de vorige maand vergaderende gemeen teraad aangehouden. Van die gelegen heid maakte de Kynologenclub gebruik om de mening te peilen van de eigen le den. Dat gebeurde maandagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw waar 15 leden van de Kynologenclub in overgrote meerderheid een aanlijnge- bod van de tafel veegden, maar wel stelden tegen het in de Algemene Poli tieverordening (APV) regelen van het onder toezicht uitlaten van de hond geen bezwaar te hebben. Jammer is al leen dat op de ’’hoorzitting” van de Ky nologenclub alleen de mening viel te beluisteren van de eigen (uitgenodigde) leden. Volgens adjudant M. A. Ruissen, die destijds ook positief adviseerde om in Waddinxveen te komen tot een aanlijn- gebod, zijn er in de afgelopen vier maanden 26 politierapporten gemaakt, waarin honden een hoofdrol speelden. Slechts in twee gevallen hadden deze wat te maken met de verkeersveilig heid, één van de redenen van het colle ge van Burgemeester en Wethouders om met het (aangehouden) voorstel tot een aanlijngebod te komen. van crete projecten van het jeugd- en jon- VApvi miviiwiv opvv>ip- laatsen, kinderboerderijen, speeltuin verenigingen en accommodaties van WADDINXVEEN Tandarts Sj. Alkema van de Stationsstraat 36 heeft via De Pater Makelaardij B.V. het college van B. en W. verzocht een perceel grond aan het St. Huybertsgeregt te mogen kopen. Dit ver zoek vindt zijn oorzaak in het feit dat de heer Alkema het woonhuis met dubbele garage gelegen aan het St. Huybertsgeregt 7 heeft gekocht. Dit woonhuis is evenwel te klein om daarin de tandartsenpraktijk voor twee praktiserende tandartsen (de heer en mevrouw Alkema) onder te bren gen. Ten oosten van het nieuwe woonhuis van 125.000,-(excl. B.T.W.). ligt een perceel grond in eigendom bij de gemeente, waarop de heer Alkema Om de heer Alkema te kunnen laten twee praktijkkamers met nevenruimten bouwen is het echter noodzakelijk dat wil laten bouwen. Bij het college bes- het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75” taat er tegen inwilliging van boven- herzien wordt, daar het betreffende genoemd verzoek geen bezwaar. B. en perceel grond thans de bestemming ”g- W. hebben met de heer Alkema roenvoorziening” heeft. De raad is dan de. Daar stond weer de autoscooterbaan van Kramer-Vet uit Reeuwijk. Zeer veel jongeren lieten zich dan ook niet de overeenstemming bereikt over de ver- ook voorgesteld een voorbereidingsbe- het geraamde tekort van 450.000,- op onze zwembaden lijkt ons erg hoog. Wij zouden willen pleiten voor een strak beheer van deze op zich- gelijk gemaakt twee bedrijven uit de zelf zeer nuttige voorziening” in- versteringen op het gebied van sport wel zijn gedaan, maar dat het nog nooit is gelukt de variabele lasten door te berekenen is dit een goede zaak. Ik heb de eisen des tijds, wat zeker in de werk- er dan ook ernstig bezwaar tegen wan- neer er nu weer zoveel extra onder- maar het is ook een plezierige zaak dat houd aan de groene velden wordt er in de kern van de gemeente een flin- geraamd. Indertijd bij de huur- ke oppervlakte bouwgrond beschik- vaststelling is met de verenigingen afge baar komt”. sproken dat er flinke zelfwerkzaamheid Welke saneringsplannen heeft het col- zou gedaan worden en met wat begeiei- lege nog meer in petto, vroeg de frac- ding is dat zeker mogelijk door enkele tievoorzitter van de SGP/Hervormde enthousiaste leden. Maar wil of kan Kiesvereniging zich af en kondigde aan men dat niet meer dan zal dit zeker in die kritisch te zullen bekijken, welke de huren tot uitdrukking moeten ko- mogelijkheden ze bieden en tegen wei- men”, aldus de heer Uitbeijerse, die ke prijs. ’’Vooral ook de eventuele aangaf dat zijn fractie verschillend bouw van kantoren willen wij in uw aandacht aanbevelen, want naar ons idee is daaraan nog steeds behoefte ze ker in verband met de vele schoolverla- steken, ters waarvan ongetwijfeld velen in het men. Vanzelfsprekend zijn wij er voor standers van dat het college zoveel mo gelijk medewerking zal verlenen wan- o neer enkele bedrijven hun bestaande derstrepen. De heer°Uitbeijerse: kantoren willen uitbreiden. Zeer zeker g- - - is het van belang dat in de kern van ons het feit dat de rijksoverheid maar op af- t en er van wonen, een goede werkgelegen- nogal wat leegstaande lokalen komen. 2 1J 1 J'~ g zou ik zien dat ook het onder goed geselecteerd winkelbestand wijsveld zich wat beperkingen oplegde i K|~~ want wjj hebben in Waddinxveen een gaand over het kernenbeleid komen de bedrag per leerling dat zeer goed, ja „„„i- .,.Jn js j_|et jg daarom jammer dat toelichting hieraan wijdt ons nogal am- daarnaast nog weer een verhoging van Scouting) allerlei - soms lang bestaande - financiële wensen in vervulling dóen Op de landelijk niveau geeft het Natio- vrije ruimte blijven voor kerkelijk deling groen licht voor deze benoeming gemeentelijk ^leerplan kanteen j»oede 't en voor andere jeugd- en geeft”. de opbrengst steun aan allerlei con- jongerenwerk dat niet voor samenwer- f-jking met De Bonkelaar voelt. Hoe wij VINGER AAN DE POLS gerenwerk, zoals experimenfele speelp- tegenover het werk van bedoelde stich- Qe heer Uitbeijerse kwam nu te ting staan, is u voldoende bekend. Wij spreken over de steeds somberder wor- zijn, nu De Bonkelaar enige tijd draait, den economische toestand. ’’Wanneer jeugdverenigingen. In het bijzonder bepaald niet van gedachten veranderd. we |ezen dat de financiële situatie van gaat het hierbij om giften, renteloze Daarom voelen wij er ook niets voor een stabiele gemeente (zoals wordt overbruggingsleningen en hypotheek- dat de gemeentelijke overheid samen- aangenomen is de onze dat momenteel garanties. Sinds de start van het fonds werking van ander jeugd- en jongeren- 00k) verre van rooskleurig is en dat de kon op deze manier het forse bedrag werk met De Bonkelaar bevordert. Bo- investeringen van de jaren 1965-1970 u -- nu pas gOecj beginnen te drukken. Hier van de overheid”. Van uitgaande ligt het toch in de lijn dat het college nog meer dan nu de vinger aan de pols houdt om op elk terrein waar mogelijk de uitgaven nog verder te versoberen. Zodoende zou de over heid een goed voorbeeld geven aan de burgers van wie nu steeds versobering wij ons af of de aanleg van zoveel nieu- WADDINXVEEN De in Waddinxveen gehouden collecte van het Nationaal Jeugd Fonds - het fonds van Jantje Beton - heeft in totaal 5158,09 gulden opgebracht. Hierdoor gespeeld. Als verder de gevallen van bijstand zich uitbreiden, is dit een te ken des tijds. Mijn fractie is benieuwd naar de nieuw te hanteren normen en welke gevolgen die hebben voor de bijstandtrekkers. Wat verder het socia le beleid betreft, constateren wij in onze gehele samenleving een zorgelijke ontwikkeling. Er bestaat onzes inziens bij velen een tendens om persoonlijke verantwoordelijkheden. Dit vinden wij een uiting van een onjuiste mentaliteit want ieder mens is een medemens. Ie dereen heeft verantwoordelijkheden tegenover zijn naaste en daar moet op gewezen worden. Wanneer de sociale zorg al te zeer in het collectieve vlak won' overheid wordt gemaakt, dan ontstaat greep mist. WOONERVEN De heer Uitbeijerse: ”Wat betreft het I verkeer, zijn wij er gelukkig mee dat er I een oplossing in zicht is om een nieuwe 1 uitweg van de Kromme Esse te reali- seren. Dit is hard nodig, soms ontstaat 1 hier een onhoudbare situatie ook al I omdat door het woonerf in de Zeehel- j denbuurt de andere uitrit is versperd. I Ten aanzien van het op andere plaatsen I in de gemeente vormen van woonerven I staan wij de nodige voorzichtigheid I voor. Er is een tendens gaande die aan- dacht vraagt voor de hieraan verbon- I den bezwaren. Een bijkomstigheid is I dat Waddinxveen nog niet eens vol- 1 doende emplooi heeft voor zijn straat- I veegauto maar dat er nu toch geraamd I wordt een kleinere er bij aan te schaf- I orr---jfen oa- *n ver6and met de woonerven I geling mogelijk de ruimtelijke ordening (over bezuinigen en economisch ge- 'J - “:JJsproken). Verder zijn wij er voor by 1 herstraatwerkzaamheden klinkers zo I dan heeft mijn fractie daar toch wel veel mogelijk te vervangen door asfalt moeite mee. Wij zien dit als een regel- Wij zijn hier echter niet voor, wanneer rechte uitholling van de gemeentelijke daardoor de verkeersveiligheid van t - - - voorbeeld de voetgangers in het ged rang zou komen.” administratieve vlak terecht zullen ko- ONDERWIJS Dat het onderwijs een dure zaak is kon de fractievoorzitter van de SGP/Her vormde Kiesvereniging volledig on- --- - -u.u»;:»™. ’’Vol gens mij is dit niet alleen het gevolg van dorp een harmonisch geheel ontstaat stand de kostenverhogingen volgt heid en een gezonde middenstand die Graag een g J 1 J ter beschikking heeft. Nog even door- L J J‘ weinige regels, die u in de nota van hoog TERUGBLIK De heer Uitbeijerse begon zijn algemene beschouwingen met een blik terug. ’’Terugkijkend valt in de eerste plaats op de voor het eerst in Wad dinxveen toegepaste methode van het wordt gevraagd. In dit verband vragen met zand bouwrijpmaken van Zuidka- t 'j - - de 1, waarvan het resultaat evenwel nog we tennisvelden wel verantwoord is. afgewacht moet worden. Verder is de Ook het geraamde tekort van transactie met Eminent toch wel een unieke gebeurtenis. Mede door het grote bedrag van het rijk werd het mo- bebouwde kom te verplaatsen naar het ”Als gesteld wordt dat de grootste industrieterrein. Dit is toch wel een --1-:-4 i- goed succes voor de vele hieraan ver richte arbeid. Want niet alleen kan dit bedrijf zich nu opnieuw inrichten naar Ul VlöVII UV3 L1JUO, W AVIWI >11 VJV - gelegenheid tot uitdrukking zal komen, maar het is ook een plezierige zaak dat houd au: er in de kern van de gemeente een flin- geraamd. sproken dat er (linke zelfwerkzaamheid dat zeker mogelijk door enkele WADDINXVEEN Er kon onlangs weer gebotst worden op het parkeerterrein van het winkelcentrum Groensvoor- -v.,, v. „v,»,» ,v. - t over de vef- °°k voorgesteld een voorbereidingsbe- kans ontnemen weer eens een ritje te maken in*deze kermisattractie. Honderden gebruiktendaarvoor ook de in het kooP Yan g£^oe,md Perceel grond, sluit te nemen voor voornoemd perceel Weekblad voor Waddinxveen afgedrukte bonnen voor een gratis derde penning. Zoals bekend vloeit het staangeld in gro° circa m vooreen oopprys grond. zaak zijn. Toch achten wij dit in de eer ste plaats een taak van het onderwij zend personeel en van het bevoegd ge zag. Is het aantrekken van andere des kundigen zo noodzakelijk? Wij hopen dat uit de werkzaamheden van deze commissie zal blijken dat de neutrali teit van het openbaar onderwijs in onze gemeente een onaangevochten zaak is”. ”De sociale diensten en het maatschap pelijk werk vervullen beide een nuttige taak in Waddinxveen”, vond de man van de SGP/Hervormde Kiesvereni ging. ”De een zorgt voor financiën, de ander voor hulpverlening. Het is wel nodig dat beide goed op elkaar zijn in- door de rijksoverheid van het schrap- der (zuidelijk deel). Wij zijn en blijven den we dan steeds verder van hen af brengen zodat zij er nog minder greep op krijgen. Als men bedenkt welke stormen onlangs hebben gewoed bij de behandeling van het ontwerp Streekp lan Zuid-Holland Oost kan men zien dat juist deze dingen hun interesse heb ben en dat dit de golven aardig in beroering kan brengen.” Mijn fractie is nog steeds voorstander van het zoeken van mogelijkheden voor industrieterrein daar wij praktisch niets meer te bieden hebben. Dat daar dan ook door anderen uit de regio ge bruik van gemaakt zal worden is alleen maar voordeel. Wat betreft het jaarlijks te bouwen aantal woningen gaan wij nog uit van de natuurlijke aanwas. Als de huidige 130 woningen per jaar aan passing behoeven zal dat wel door cij fers hard gemaakt moeten worden Daarbij dienen de woningen die een malig nodig zijn niet in het jaarlijkse contingent te worden opgenomen. Wat betreft de lijsten die aangelegd zijn voor woningzoekenden in de verschil lende sectoren die moeten eens dras tisch doorgelicht worden en dan kan wel eens blijken dat er velen afvallen I omdat zij er totaal niet voor in aanmer king komen of ook wel dubbel vermeld 1 zijn.” ’’Velen betreuren wij in hoge mate het weigeren van welke van medewerking I pen van rijksweg 3A in de Zuidplaspoi- der (zuidelijk deel). Wij zijn en blijven voorstander om hier eerst te bouwen in verband met een gunstige afronding van ons dorp maar bij onmogelijkheid hiervan kan het nodig zijn op een ander terrein over te gaan. Wat betreft de uit- gifte van gronden is het een juist beleid dat ook in de vrije sector de voorkeur uitgaat naar inwoners en economisch 1 gebondenen. Toch vragen wij ons wel I eens af of de indertijd ingestelde boete- I clausule, in de verschillende sectoren. I o.a. bij een voortijdige verkoop wel aan I haar doel beantwoordt of dat deze om I een herziening vraagt omdat bij de bes- I taande bebouwing de gemeente bij een I dt getrokken ?n tot een zaak van de koopprijs boven de ƒ160.000,- elke het gevaar dat een individu zich niet meer sociaal verplicht voelt om te hel pen, want daar is de sociale zorg voor. Maar wel dat iedereen recht op hulp heeft, want daarvoor zijn die instanties er toch. Wij voelen meer voor het on derstrepen van de persoonlijke verant woordelijkheid. Ook van ieder mens voor zijn naaste. En dat wij in dit ver band vooral aan immateriële hulpver lening door kerken denken zal dui delijk zijn. Want de grootste nood van. ieder mens is toch de geestelijke nood, van ieder mens tegenover God”. WONINGBOUW Over de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting kwam van de heer Uit beijerse het volgende commentaar: ”Als gestéld wordt dat middels een her ziening van de gemeenschappelijke re en werkgelegenheid naar Midden- Holland gedelegeerd zullen worden, moeite mee. Wij zien dit als een regel- bevoegdheden. Deze zaken, die nu nog het meest tot de burger spreken, zou- WADDINXVEEN De SGP/Hervormde Kiesvereniging voelt er niets voor dat de gemeente samenwerking van ander jeugd- en jongerenwerk met de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen (De Bon kelaar en ’t Ketelhuis) wil bevorderen. Dat standpunt verkondigde de fractievoorzitter van deze vier man (inclusief één wethouder) tellende politieke groepering, de heer D. Uitbeijerse, in zijn algemene beschou wingen over het gemeentelijk huishoudboekje van 1978. De heer Uitbeijerse: ”Wij zijn van bitieus over. Onze medewerking aan de mening dat op dit terrein het particu- aanstelling van een nieuwe medewer- liere initiatief een ruime plaats moet ker op de dienst van openbare werken, hebben. Alles hoeft niet zo beroepsma- die vooral zijn taak zal vinden in het tig opgezet te worden. Dit kost ten eer- voorgestane kernenbeleid, zal afhan- kunnen op korte termijn verschillende ste veel geld en kan ten tweede de ei- gen van uw toezegging dat een der- gaande integratie van het kjeuter- en plaatselijke jeugdverenigingen (o.a. gen inbreng van plaatselijk actieve gelijke functionaris pas aangesteld zal mensen wel eens terug drukken. Van worden nadat de nota kernenbeleid die ons hoeft alles niet te worden gecentra- u in het vooruitzicht hebt gesteld, zal liseerd. En zeker moet hier volledige zijn behandeld en de raad in die behan- 1 voor 1 -,:1-*-J—- 1- naai Jeugd Fonds met het overige deel jeugdwerk king met De Bonkelaar voelt. Hoe wij VINGER AAN DE POLS De heer Uitbeijerse kwam WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 20